Esileht Väikelaps Laps tahab suvel lasteaeda minna.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: Laps tahab suvel lasteaeda minna.

Postitas:

Laps on olnud sellest ajast saati lasteaiast kodus, kui kehtestati eriolukord. Õpetaja saatis e-mailile suvise töökorralduse ankeedi. Minu laps aga avaldas soovi, et tema tahaks nii väga lasteaeda minna. Tal on kodus väga igav, pole kellegagi mängida, väike venna alles 8 kuune. Selliseid peretuttavaid, kellel samavanad lapsed, kahjuks meil ka ei ole. Mina küll mängin temaga vahetevahel, aga koguaeg ka ei jõua ja pole ju aega ka beebi ja muude toimetuste kõrvalt. Kui ma paneks ta nüüd näiteks kirja, et minu laps tuleb juunis ja juulis lasteaeda, siis pean kohatasu ka maksma?(kui ta reaalselt käibki need 2 kuud lasteaias.) Aga kui ma panen ta kirja ja ta mõnel nendest kuupäevadest aeda ei lähe.. noh näiteks kui tuleb midagi ette ja otsustame ikkagi mitte minna, kas siis tuleb ikkagi mul kohatasu maksta nende päevade eest, mil ta lasteaeda ei läinud? või ikkagi tuleb terve kuu eest maksta? või kui me näiteks terve kuu ei lähe aga ta on siiski kirja pandud, kas siis pean maksma? Ja veel..kas teie viiksite oma lapse aeda, arvestades praegust olukorda, et äkki võib nakatuda?

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:07; 04.05 22:07; 04.05 22:09; 07.05 19:55; 12.05 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et tal seal lasteaias kangesti huvitav oleks? Nagunii on enamus lapsi suvel lasteaiast eemal.
Ja loomulikult pead maksma kohatasu kui oled kirja pannud, et laps käib.
Mina oma last ei viiks lasteaeda kui ise kodune.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 20:28; 07.05 13:35; 07.05 16:50; 07.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas nüüd eriolukorras kohatasu küsimisega on (mai lõpuni ei maksa), aga varasemalt on meil küsitud kohatasu ka kõigi suvekuude eest, ka siis kui laps päevagi kuus kohal ei käi või lasteaed lausa kollektiivpuhkusel on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel lasteaeda, kui ise kodune.. minu jaoks tundub see uskumatu. Igav…. hmm. Pigem mugavus. Laps tahab… nojah. Seda otsustab siiski vanem.
Suvine lasteaiakoht peaks olema lubatud ainult juhul, kui vanemad käivad tööl.

+16
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:39; 07.05 20:39; 11.05 16:53; 11.05 19:08; 11.05 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohatasu tuleb ikkagi maksta. Minu laps pole suvel kunagi käinud (st juunis ja augustis, juulis on kollektiivpuhkus ja lasteaed nagunii suletud), ikkagi olen mõlema kuu eest täismahus kohatasu maksnud.
Mina hoopis loobusin lasteaiakohast – saatsin juba avalduse ära. Mai on viimane kuu, pärast seda enam kohta pole. Mul suvel palju puhkust saada, olen nagunii kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 20:46; 04.05 22:51; 09.05 13:09; 18.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohatasu tuleb ikkagi maksta. Minu laps pole suvel kunagi käinud (st juunis ja augustis, juulis on kollektiivpuhkus ja lasteaed nagunii suletud), ikkagi olen mõlema kuu eest täismahus kohatasu maksnud.

Mina hoopis loobusin lasteaiakohast – saatsin juba avalduse ära. Mai on viimane kuu, pärast seda enam kohta pole. Mul suvel palju puhkust saada, olen nagunii kodus.

Sügisest lähete kooli või? Kohast hetkeajel loobumine ei taga ju sulle uuesti kohta sügisel. Meil on ka paar entusiasti on tahtnud suveks lepingud lõpetada aga juhataja on siis edu soovinud uues lasteaias koha leidmisega, sest oma rühma ja aeda kohta uuesti saada ei õnnestu. ikka tuleb ennast järjekorda võtta, kui on teised huvilised ootamas. Ma räägin siin riiklikust aiast, mitte erakatest vms.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et tal seal lasteaias kangesti huvitav oleks? Nagunii on enamus lapsi suvel lasteaiast eemal.

Sest tal on lasteaias alati huvitav olnud, seal saab teiste lastega mängida. Igakord kui läksin talle varem järgi, oli ving lahti, et nii vara tulin 🙂 Talle meeldib väga lasteaias.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:07; 04.05 22:07; 04.05 22:09; 07.05 19:55; 12.05 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel lasteaeda, kui ise kodune.. minu jaoks tundub see uskumatu. Igav…. hmm. Pigem mugavus. Laps tahab… nojah. Seda otsustab siiski vanem.

Mis mugavus? Ma näen, et laps igatseb teisi lapsi, kellega mängida. Kahju on lapsest lihtsalt.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:07; 04.05 22:07; 04.05 22:09; 07.05 19:55; 12.05 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel on lasteaias vähe lapsi, asendusrühmad ja asenduslasteaiad. St vabalt võib juhtuda, et lapsel pole mõnel päeval ühtki tuttavat nägu kohal, ei last ega täiskasvanut. Seltskond pidevalt muutub. Vabalt võib olla, et sinu lapsele selline korraldus sobib, enamasti tekitab ikka pigem stressi.

Meil ei võeta tasu vaid kollektiivpuhkuse ajal, muud suvekuud peab ikka maksma.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 22:24; 05.05 10:15; 07.05 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohatasu tuleb ikkagi maksta. Minu laps pole suvel kunagi käinud (st juunis ja augustis, juulis on kollektiivpuhkus ja lasteaed nagunii suletud), ikkagi olen mõlema kuu eest täismahus kohatasu maksnud.

Mina hoopis loobusin lasteaiakohast – saatsin juba avalduse ära. Mai on viimane kuu, pärast seda enam kohta pole. Mul suvel palju puhkust saada, olen nagunii kodus.

Sügisest lähete kooli või? Kohast hetkeajel loobumine ei taga ju sulle uuesti kohta sügisel. Meil on ka paar entusiasti on tahtnud suveks lepingud lõpetada aga juhataja on siis edu soovinud uues lasteaias koha leidmisega, sest oma rühma ja aeda kohta uuesti saada ei õnnestu. ikka tuleb ennast järjekorda võtta, kui on teised huvilised ootamas. Ma räägin siin riiklikust aiast, mitte erakatest vms.

Jah, läheb sügisel kooli. Nii et pole tõesti seda kohta enam vaja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 20:46; 04.05 22:51; 09.05 13:09; 18.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viiks, st ei viigi suvel last ilma otsese vajaduseta lasteaeda!

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 05.05 06:49; 08.05 08:45; 12.05 18:41; 17.05 10:25; 18.05 10:09; 18.05 12:43; 18.05 13:54; 18.05 17:42; 18.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneks küll suvelasteaeda käima, paar päeva nädalas. Selgitakski, kui keegi küsib, et sul kodus imik ja lapsel igav teiega, igatseb omavanuste seltskonda. Kohatasu maksad koos toidurahaga nende päevade eest, mil laps käis aias.

Ise panin lapse eelmisel suvel suvelasteaeda ja talle väga meeldis seal. Ise hakkasin tööl käima, kuid ma olin temaga enne seda 3 aastat kodune. Sel aastal läheb samuti suvelasteaeda.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 09:23; 05.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel on lasteaias vähe lapsi, asendusrühmad ja asenduslasteaiad. St vabalt võib juhtuda, et lapsel pole mõnel päeval ühtki tuttavat nägu kohal, ei last ega täiskasvanut. Seltskond pidevalt muutub. Vabalt võib olla, et sinu lapsele selline korraldus sobib, enamasti tekitab ikka pigem stressi.

Meil ei võeta tasu vaid kollektiivpuhkuse ajal, muud suvekuud peab ikka maksma.

Laps läheb kooli, seal on ka võõrad lapsed, võõrad õpetajad ja võõras süsteem. Kuidas ta sügisel siis õppimisega toime peaks tulema, kui suvelasteaed nii hirmus koht on? Las läheb ja käib, pole vaja nii palju pabistada.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 09:23; 05.05 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis

Suvel on lasteaias vähe lapsi, asendusrühmad ja asenduslasteaiad. St vabalt võib juhtuda, et lapsel pole mõnel päeval ühtki tuttavat nägu kohal, ei last ega täiskasvanut. Seltskond pidevalt muutub. Vabalt võib olla, et sinu lapsele selline korraldus sobib, enamasti tekitab ikka pigem stressi.

Meil ei võeta tasu vaid kollektiivpuhkuse ajal, muud suvekuud peab ikka maksma.

Laps läheb kooli, seal on ka võõrad lapsed, võõrad õpetajad ja võõras süsteem. Kuidas ta sügisel siis õppimisega toime peaks tulema, kui suvelasteaed nii hirmus koht on? Las läheb ja käib, pole vaja nii palju pabistada.

No koolis on kindel õpetaja ja lapsed, kellega hakkad vaikselt tutvuma, mitte nii, et ei jõua tuttavakski korralikult saada, kui juba seltskond vahetub. Enamasti see lastele ei sobi. Alati on ka kiiresti kohanevaid erandeid.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 22:24; 05.05 10:15; 07.05 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaeda minek on OK, aga loomulikult tuleb siis ka selle eest maksta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina olin veel väiksemaga kodune, siis mul suurem tüdruk oli juulis raudselt kodus (mina leidsin, et üks päris lasteaiavaba kuu aastas peaks siiski olema, ehkki ta käis muidu ka maksimaalselt 3 päeva nädalas), aga juunis ja augustis käis samuti omal soovil 2-3 päeva nädalas lasteaias. Koondrühmad talle just väga meeldisid, et sai eri rühmades teiste mänguasjade ja erinevate lastega mängida. Õpetajaid tundis enamalt jaolt õuest ja asendustest niikuinii.

Kui lasteaed on avatud, siis kohatasu peab loomulikult maksma, ükskõik kas laps käib või ei.

Mina paneksin lapse praegu kirja, siis on soovi korral hiljem võimalus teda viia. Kui siiski ei vii, ei juhtu midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imiku hooldamisele kulub palju energiat. Ja veel rohkem lasteaiaealisele, kes aktiivne ja tegelemist tahab. Muidugi tasub vanemat last lasteaeda vahel panna, kui on see variant. Saab ema ka natuke taastuda ja puhata. Seda ei peaks keegi kritiseerima.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 16:57; 11.05 20:58; 12.05 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii hirmsasti kritiseeritakse praeguse olukorra kontekstis lapse suvel lasteaeda viimist? Saan aru, et tavaolukorras, saavad lapsed suvekuudel puhata ja perega nt. mööda Eestit reisida (õnnelikumad saavad ka välismaale), maal olla põnevaid kohti ja üritusi külastada jne. Aga praegu on lapsed niigi 2 kuud kodus “puhanud” ja seda aega suvele pikendades oleks see nii lastele kui ka vanematele ainult piin. Suvel nagunii kuhugi ei saa ja tegevusi pole, isegi mänguväljakud on ülerahvastatud ja juba päris hommikul. Laps on sotsiaalne olend, ta tahab samamoodi eakaaslastega suhelda, nagu ka ema ja isa, kes vahel omasuguste seltskonnas aega veedaks.
Loomulikult ma armastan oma lapsi ja usun, et ka teised lapsevanemad armastavad…aga olles 24/7 ninapidi koos ainult oma armastatud lapse/abikaasa/ema-isa/õe-vennaga võib vaatamata armastusele hulluks minna.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 21:18; 06.05 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ma panen ta kirja ja ta mõnel nendest kuupäevadest aeda ei lähe.. noh näiteks kui tuleb midagi ette ja otsustame ikkagi mitte minna, kas siis tuleb ikkagi mul kohatasu maksta nende päevade eest, mil ta lasteaeda ei läinud? või ikkagi tuleb terve kuu eest maksta? või kui me näiteks terve kuu ei lähe aga ta on siiski kirja pandud, kas siis pean maksma? Ja veel..kas teie viiksite oma lapse aeda, arvestades praegust olukorda, et äkki võib nakatuda?

No kui muul ajal kui suvel mõnel päeval lasteaeda ei lähe, kas siis vähendatakse kohatasu? Ei ole ju nii, ikka terve kuu eest maksad. Söögiraha on päevade eest (või nii nagu teie lasteaias parasjagu on).
Viimane küsimus, mis selle vastus sulle annab? Kui on kõhklus, et võib nakatuda, siis loomulikult ei viiks.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 22:25; 16.05 09:16; 20.05 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohatasu tuleb ikkagi maksta. Minu laps pole suvel kunagi käinud (st juunis ja augustis, juulis on kollektiivpuhkus ja lasteaed nagunii suletud), ikkagi olen mõlema kuu eest täismahus kohatasu maksnud.

Mina hoopis loobusin lasteaiakohast – saatsin juba avalduse ära. Mai on viimane kuu, pärast seda enam kohta pole. Mul suvel palju puhkust saada, olen nagunii kodus.

Sügisest lähete kooli või? Kohast hetkeajel loobumine ei taga ju sulle uuesti kohta sügisel. Meil on ka paar entusiasti on tahtnud suveks lepingud lõpetada aga juhataja on siis edu soovinud uues lasteaias koha leidmisega, sest oma rühma ja aeda kohta uuesti saada ei õnnestu. ikka tuleb ennast järjekorda võtta, kui on teised huvilised ootamas. Ma räägin siin riiklikust aiast, mitte erakatest vms.

Jah, läheb sügisel kooli. Nii et pole tõesti seda kohta enam vaja.

Milleks siis üldse mainida, et kohast loobusid? Enamik, kes kooli lähevad, ju lõpetavad suvel ka aias käimise

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel nagunii kuhugi ei saa ja tegevusi pole, isegi mänguväljakud on ülerahvastatud ja juba päris hommikul. Laps on sotsiaalne olend, ta tahab samamoodi eakaaslastega suhelda, nagu ka ema ja isa, kes vahel omasuguste seltskonnas aega veedaks.
Loomulikult ma armastan oma lapsi ja usun, et ka teised lapsevanemad armastavad…aga olles 24/7 ninapidi koos ainult oma armastatud lapse/abikaasa/ema-isa/õe-vennaga võib vaatamata armastusele hulluks minna.

Suvel kuhugi ei saa, mänguväljakutele ka mitte, aga lasteaia mänguväljak on samal ajal täitsa OK?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 14:16; 12.05 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel nagunii kuhugi ei saa ja tegevusi pole, isegi mänguväljakud on ülerahvastatud ja juba päris hommikul. Laps on sotsiaalne olend, ta tahab samamoodi eakaaslastega suhelda, nagu ka ema ja isa, kes vahel omasuguste seltskonnas aega veedaks.

Loomulikult ma armastan oma lapsi ja usun, et ka teised lapsevanemad armastavad…aga olles 24/7 ninapidi koos ainult oma armastatud lapse/abikaasa/ema-isa/õe-vennaga võib vaatamata armastusele hulluks minna.

Suvel kuhugi ei saa, mänguväljakutele ka mitte, aga lasteaia mänguväljak on samal ajal täitsa OK?

Lasteaia mänguväljakul on lapsel teiste lastega koos mängida. Emaga olles laseb lihtsalt tuimalt 20+ korda liumäest alla ja turnib niisama. Või ronid Sina koos lapsega köisredelitel ja mängid piraate? See oleks lõbus küll, kuid päris keeruline arvestades 2+2 reeglit teiste laste ja nende vanematega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 21:18; 06.05 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel nagunii kuhugi ei saa ja tegevusi pole, isegi mänguväljakud on ülerahvastatud ja juba päris hommikul. Laps on sotsiaalne olend, ta tahab samamoodi eakaaslastega suhelda, nagu ka ema ja isa, kes vahel omasuguste seltskonnas aega veedaks.

Loomulikult ma armastan oma lapsi ja usun, et ka teised lapsevanemad armastavad…aga olles 24/7 ninapidi koos ainult oma armastatud lapse/abikaasa/ema-isa/õe-vennaga võib vaatamata armastusele hulluks minna.

Suvel kuhugi ei saa, mänguväljakutele ka mitte, aga lasteaia mänguväljak on samal ajal täitsa OK?

Lasteaia mänguväljakul on lapsel teiste lastega koos mängida. Emaga olles laseb lihtsalt tuimalt 20+ korda liumäest alla ja turnib niisama. Või ronid Sina koos lapsega köisredelitel ja mängid piraate? See oleks lõbus küll, kuid päris keeruline arvestades 2+2 reeglit teiste laste ja nende vanematega.

Ma ei saanud aru, kjuidas see laps üksinda peab tuimalt 20 korda liumäest alla laskma, kui samal ajal sinu eelneva väite kohaselt on mänguväljakud juba hommikust saadik rahvast täis?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, läheb sügisel kooli. Nii et pole tõesti seda kohta enam vaja.

Milleks siis üldse mainida, et kohast loobusid? Enamik, kes kooli lähevad, ju lõpetavad suvel ka aias käimise

Ma võin küll eluvõõras olla aga kas tõesti enamik inimesi jätab 6 aastase peale lasteaia lõpupidu üksi 3 kuuks koju? Või on kõik pedagoogid või tõesti kõigil pensionäridest vanavanemad? Me lugesime perega puhkusenädalad kokku ja väga hästi klapitades saab laps nii 4-5 nädalat suvel kodus olla, muu aeg ikka lasteaias. Jah, koolis käes peab ta peale tunde üksi kodus olema aga see ei ole ikka päris sama kui 7.30-17.30 ihuüksi…?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 18:20; 12.05 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii hirmsasti kritiseeritakse praeguse olukorra kontekstis lapse suvel lasteaeda viimist? Saan aru, et tavaolukorras, saavad lapsed suvekuudel puhata ja perega nt. mööda Eestit reisida (õnnelikumad saavad ka välismaale), maal olla põnevaid kohti ja üritusi külastada jne. Aga praegu on lapsed niigi 2 kuud kodus “puhanud” ja seda aega suvele pikendades oleks see nii lastele kui ka vanematele ainult piin. Suvel nagunii kuhugi ei saa ja tegevusi pole, isegi mänguväljakud on ülerahvastatud ja juba päris hommikul. Laps on sotsiaalne olend, ta tahab samamoodi eakaaslastega suhelda, nagu ka ema ja isa, kes vahel omasuguste seltskonnas aega veedaks.

Loomulikult ma armastan oma lapsi ja usun, et ka teised lapsevanemad armastavad…aga olles 24/7 ninapidi koos ainult oma armastatud lapse/abikaasa/ema-isa/õe-vennaga võib vaatamata armastusele hulluks minna.

Väga huvitav seisukoht. Oma perega koos olemine on piin. Ma küll ei kujuta ette, et pärast mitut kuud lapse kõrval kodukontoris töötamist peaks ma suvel puhkuse ajal lapse lasteaeda vedama, et rohkem mitte piinelda. Ma plaanin oma lapsi hoopis randa vedada kui ilma on. Kui ilma pole, küll siis leiab muid tegevusi.
Loomulikult on olukord teine neil vanematel, kel hetkel tööd ei ole, aga suvel on. Aga hetkel käib jutt kodusest vanemast.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 20:28; 07.05 13:35; 07.05 16:50; 07.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, läheb sügisel kooli. Nii et pole tõesti seda kohta enam vaja.

Milleks siis üldse mainida, et kohast loobusid? Enamik, kes kooli lähevad, ju lõpetavad suvel ka aias käimise

Ma võin küll eluvõõras olla aga kas tõesti enamik inimesi jätab 6 aastase peale lasteaia lõpupidu üksi 3 kuuks koju? Või on kõik pedagoogid või tõesti kõigil pensionäridest vanavanemad? Me lugesime perega puhkusenädalad kokku ja väga hästi klapitades saab laps nii 4-5 nädalat suvel kodus olla, muu aeg ikka lasteaias. Jah, koolis käes peab ta peale tunde üksi kodus olema aga see ei ole ikka päris sama kui 7.30-17.30 ihuüksi…?

Kui omal laps viimati lasteaeda lõpetas, siis paljud lõpetajad käisid jaanini aias ja siis jäid lõplikult koju. Osadel ka suuremad õed-vennad kodus. Üksikut v noorema õe-vennaga last ei saa ju tõesti üksi koju jätta ja ei peagi. Sõbranna poiss käis ka augustis, enne kooli lasteaias. Oli küll kurb olnud, et temavanuseid siis enam seal polnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 22:24; 05.05 10:15; 07.05 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean väga hästi teemaalgataja tunnet. Mina olen ka kolme järjestikuse lapsega kodus olnud, nendega ise tegelenud ja tänu sellele lapsed regulaarselt lasteaias ei käinud. Kui nad siis said, oli see neile tohutu rõõm. Meie lapsed käisid maalasteaias, kus rühmi on vähe ja kõik tunnevad üksteist. Kunagi ei olnud seda muret, et lapsed ei taha lasteaeda minna. Kodus küll arendasin lapsi mitmekülgselt, aga majapidamistöid ka vaja teha, beebit magama panna jne. Vanemad lapsed kogu aeg nurusid, et kas nüüd ei saaks lasteaeda sõpradega mängima. Kui laps on mitu kuud järjest saanud vanematega koos kodus puhata, ei näe ma iseenesest midagi paha tema suveks lasteaeda lubamises, kui vaid lasteaed vastu võtab, sest meil näiteks koolieelikuid ei taheta paariks kuuks võtta. Õhtul lasteaiast tulles sirab päike veel mitu tundi, saab koos õues käia, lasteaias ka veedavad nad nii ennelõuna kui pärastlõuna õuses suvel.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 16:05; 07.05 16:10; 07.05 18:55; 10.05 12:45; 10.05 12:49; 14.05 11:03; 17.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav seisukoht. Oma perega koos olemine on piin.

Ma loodan, et sa tegelikult ikka saad aru, et siin mõeldi, et inimene, kes ei ole totaalselt introvert, vajab veidi laiemat suhtluskonda kui seda on omaenda kitsas perering. Teiste lastega suhtlemine on lapsele lausa vajalik. Puhkuse on vanemad praegu ära võtnud, nii, et see laps peaks seal kodus päevasel ajal kas üksi kodus olema või lapsevanema töökohas passima. Kuidas see parem variant on?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 16:05; 07.05 16:10; 07.05 18:55; 10.05 12:45; 10.05 12:49; 14.05 11:03; 17.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav seisukoht. Oma perega koos olemine on piin.

Ma loodan, et sa tegelikult ikka saad aru, et siin mõeldi, et inimene, kes ei ole totaalselt introvert, vajab veidi laiemat suhtluskonda kui seda on omaenda kitsas perering. Teiste lastega suhtlemine on lapsele lausa vajalik. Puhkuse on vanemad praegu ära võtnud, nii, et see laps peaks seal kodus päevasel ajal kas üksi kodus olema või lapsevanema töökohas passima. Kuidas see parem variant on?

Oeh.
Kirjutasin ju selgelt, et ei räägi vanematest, kes hetkel puhkavad ja suvel töötavad. Otse loomulikult on sel juhul parem kui saab lapsed lasteaeda saata.
Jutt oli vanematest kes on kas kodused või hetkel töötavad kodust ja suvel puhkavad. Teemaalgataja on see esimene variant siis.
Ja introvert või mitte, teisi lapsi kohtab ka rannas, mänguväljakutel, koduhoovis jm. Ei ole selleks vaja suvel kui ise kodus oled ja ei tee tööd, oma last lasteaeda saata.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 20:28; 07.05 13:35; 07.05 16:50; 07.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole selleks vaja suvel kui ise kodus oled ja ei tee tööd, oma last lasteaeda saata.

Ma saan aru et sinu silmis on lasteaed halb isegi siis, kui laps sellest rõõmu tunneb. Rannas ei ole ju tuttavad lapsed. See on hoopis teine asi. Enamikus Eestis pole ka mingit erilist randa, kus käia, eriti kui pead seal rannas väikelapse ja beebi järgi korraga vaatama. Mna olingi selline aktiivne titeemme, eks tormas väikelastega mööda metsi, randasid, mänguväljakuid, aga laps igatses ikka lasteaeda, sest seal olid sõbrad, rannas ei julgenud nad kellegagi suhelda.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 16:05; 07.05 16:10; 07.05 18:55; 10.05 12:45; 10.05 12:49; 14.05 11:03; 17.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )


Esileht Väikelaps Laps tahab suvel lasteaeda minna.