Esileht Koolilaps Laps väga lühike

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Laps väga lühike

Postitas:
Kägu

Mure on seoses oma 10.a tütrega.

Sai just 10 aastaseks paar päeva tagasi. Tüdruk on vaid 125 cm pikk. Isa on tal lühike ja vanaema ka. Ju on asi isapoolsetes geenides. Arst ütleb et laps normipiirides kuid madalama joone peal. Hetkel nagu kõik ok. Kuid nii kurb on oma last näha kui ütleb, et teda noritakse. Isegi täiskasvanud ütlevad et ” issake kui pisike sa oled “. Koolist tuleb koju oma klassikaaslastega kõik temast rohkem kui peajagu üle. Enamus arvavadki et mu laps alles 6 või 7 aastane.

Ehk kellegil sarnane kogemus? On kellegi laps veel sama pisike ? 🙁

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norimine ei ole “Issand, kui pisike sa oled”! Võta rahulikult! Teine äärmus on see, kui sa oled kogu aeg pikka kasvu ja tütarlaps. Ka siis noritakse, alates “Pikk kui latt, loll kui tatt”, “Kas Riia linn juba paistab?” jne. Kui mingid laste ütlused tekitavad su lapsele muret, siis suhtle klassijuhatajaga ja las tema siis arutab teemat koos sotsiaalpedagoogi, inimeseõpetuse õpetaja või kellegi teisega, sest kõik inimesed ei ole ühesugused, alates pikkusest-kaalust kuni näojoonte, juukse- ja nahavärvini. Oluline on siinkohal lihtsalt teavitada, et sel teemal on mingi konkreetne narrimine (mitte imestamine kellegi kasvu üle) ja see tuleks kohe eos ära lõpetada. Mis puudutab aga arsti, siis las ta veel kasvab ja kui tundub, et kasv on ikkagi pidurdunud, siis proovida saada suunamine endokrinoloogi juurde, kes siis juba täpsemalt uurinutele tuginedes vastata oskab. Veelkord, igaüks on erinev!

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norimine ei ole “Issand, kui pisike sa oled”! Võta rahulikult! Teine äärmus on see, kui sa oled kogu aeg pikka kasvu ja tütarlaps. Ka siis noritakse, alates “Pikk kui latt, loll kui tatt”, “Kas Riia linn juba paistab?” jne. Kui mingid laste ütlused tekitavad su lapsele muret, siis suhtle klassijuhatajaga ja las tema siis arutab teemat koos sotsiaalpedagoogi, inimeseõpetuse õpetaja või kellegi teisega, sest kõik inimesed ei ole ühesugused, alates pikkusest-kaalust kuni näojoonte, juukse- ja nahavärvini. Oluline on siinkohal lihtsalt teavitada, et sel teemal on mingi konkreetne narrimine (mitte imestamine kellegi kasvu üle) ja see tuleks kohe eos ära lõpetada. Mis puudutab aga arsti, siis las ta veel kasvab ja kui tundub, et kasv on ikkagi pidurdunud, siis proovida saada suunamine endokrinoloogi juurde, kes siis juba täpsemalt uurinutele tuginedes vastata oskab. Veelkord, igaüks on erinev!

Kas tõesti tänapäeval noritakse kedagi pikkuse pärast?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on normi piires, siis on normi piires. Jälgige hoolega, kui alla normi jääb, saadab arst endokrinoloogile. Aga ennegi neid olnud, kes alles gümnaasiumis kasvuhüppe teevad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar oli ka kogu aeg kasvukõvera alumisel piiril, 10 aastaselt võis pikem ola kui teemaalgataja laps, enam täpselt ei mäleta. Esimesse klassi minnes 7,5 aastaselt oli ta 116 cm. Minu laps üldse ei sallinud, et teda pisikeseks hüüti. Otseselt keegi ei norinud, see pisike ei olnud ka halva pärast öeldud.

Kasvama hakkas millagi 12+, igatahes põhikooli lõpuks polnud ta teistest enam peajagu lühem, paljudega sama pikkune. Praeguseks on 168cm pikkune noor naine, mitmetest kes teda pisikeseks kutsusid oli gümnaasiumi lõpuks juba pikem.

Meil ka mehepoolses suguvõsas lühikesed, mees veidi alla keskmise pikkusega. Minu suguvõsas pigem keskmised ja üksikud pikad, lapsed on oma pikkuse õnneks minult pärinud, poeg selle pika geeni saanud. Olin ka ise hilise kasvamisega. Teemaalgataja, kuidas sul endal oli?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norimine ei ole “Issand, kui pisike sa oled”! Võta rahulikult! Teine äärmus on see, kui sa oled kogu aeg pikka kasvu ja tütarlaps. Ka siis noritakse, alates “Pikk kui latt, loll kui tatt”, “Kas Riia linn juba paistab?” jne. Kui mingid laste ütlused tekitavad su lapsele muret, siis suhtle klassijuhatajaga ja las tema siis arutab teemat koos sotsiaalpedagoogi, inimeseõpetuse õpetaja või kellegi teisega, sest kõik inimesed ei ole ühesugused, alates pikkusest-kaalust kuni näojoonte, juukse- ja nahavärvini. Oluline on siinkohal lihtsalt teavitada, et sel teemal on mingi konkreetne narrimine (mitte imestamine kellegi kasvu üle) ja see tuleks kohe eos ära lõpetada. Mis puudutab aga arsti, siis las ta veel kasvab ja kui tundub, et kasv on ikkagi pidurdunud, siis proovida saada suunamine endokrinoloogi juurde, kes siis juba täpsemalt uurinutele tuginedes vastata oskab. Veelkord, igaüks on erinev!

Ma ei öelnudki, et SEE lause ” issake kui pisike sa oled ” norimine on. Vaid et isegi täiskasvanud pööravad ta pikkusele tähelepanu ja last see häirib.

Jah, lapsed norivad. Kääbuseks, päkapikuks jne. Ei möödu päevagi kui keegi midagi ei ütleks.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nüüd teemat tehes hakkab laps kasvama?

+5
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, lapsed norivad. Kääbuseks, päkapikuks jne. Ei möödu päevagi kui keegi midagi ei ütleks.

See on teine teema, et lapsed norivad. Alati norivad. Oled punapea, siis norivad – vene ajal rõõžikuks, tänapäeval gingeriks. Lühikesi norivad, pakse norivad, pikki norivad, kõhnu norivad. Tarku norivad, lolle norivad. Ei jää sellest eriti ükski laps puutumata.

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps oli/eks endiselt on lühike. Olen ise väike ja seetõttu ka teada, et ilmselgelt minu geenid teda palju mõjutavad ning seetõttu sai sellele teemal ka palju eelnevalt räägitud.

Kõigepealt tuleb sellega ise  ka  nö leppida, sest pikkus on asi, mida ise muuta ei saa (nagu riietust saab, et puhtad riided seljas, juuksed puhtad jne) ja mitte iga asja peale kergelt  solvuda. Pigem ehk ka ise proovida asju võtta nagu on ja pool naljaga ehk lihtsalt konstanteerida, et nii on. Mida rohkem solvud, seda rohkem ja lihtsalmalt ilmselt see ka võimalikele norijatele ja lihtsalt teravama keeltega inimestele hambu jääb.  Lisaks  tuleks kollektiivides (lasteaias, koolis) kindlasti leida omale sõpru , kes aksepteerivad sind ka sellise pikkusega ja ei aasi asjade üle, mida laps/sõber ise muuta ei saa ning on vajadusel ka toeks, kui väljaspoolt mingi ütlemine tuleb. Norima üldiselt ei asuta  kindlat ja suuremat ning ühte hoidvat seltskonda ja/või neid,  kes iga tühise sõna peale ei solvu.  Lisaks ilmselt saab kaasta klassijuhatajat, et ta oskas klassis seda teemat üles võtta ja arutada ja tähele panna, et ka sõnad võivad haiget teha ja on asu, mida inimene ise suuresti mõjutada ei saa ning seda kogu aeg jutuks võtta pole ilus.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10-aastane on laps ehk selles osas on raske – talle ei saa tuua välja sarnase pikkusega naisi eeskujuks, või sellega, et kui lühike on siis ilmselt on ka hiljem sale ja ilusa kehaeitusega.

Küll aga saad õpetada last ennast “kaitsma” – narrijad narrivad reaktsiooni pärast. Lapsele proovida selgitadagi, et miks teised narrivad, et see pole kuidagi seotud temaga, vaid narrijaga. Kui nad talle ei ütleks miskit ütlevad nad kellelegi teisele. Kõige parem kaitse on rahulikuks jääda, isegi kaasa “naerda”. Kui ütlevad päkapikk, siis ütleb vastu, et jah, sa vist küll see aasta kinke ei saa vmt.

Või kui keegi norib kasvu siis “vähemalt mul pole sitt iseloom” , “vähemalt mul pole komplekse, et teisi narrima pean” vmt. Relvituks võtab veel see kui ise oma pikkusesse õhinaga suhtuks, et “jumal tänatud, et ma lühike olen, mu vanaema on ka ja ma ei tea kenamat naist” vmt.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tütar oli vist 10-aastaselt umbes sama pikk, st kogu aeg on ta väga pisike olnud. Praegu on ta 16 ja pikkust on 160cm. Pisike küll, aga ei midagi ebanormaalset.  Mingit norimist pole küll mitte kunagi tekkinud. Eks kiusamisega ongi nii, et kiusaja võib leida suvalise põhjuse, kui kedagi kiusata tahab – liiga lühike/pikk/paks/prillidega/imeliku häälega jne jne. Probleem on ikka kiusajas, mitte kiusatavas.

Muide – lühike pikkus võib lapsele kasuks tulla. Näiteks kui teatrisse on vaja lapsnäitlejaid, siis otsitakse just pisikesi, kes näevad oma vanusest nooremad välja – ka üsna väikest last mängiv näitleja peab olema piisavalt küps (st piisavalt vana), et rolli õppimise ja laval näitlemisega hakkama saada. Minu laps sai tänu sellele fantastiliselt toreda kogemuse, mis talle terveks eluks meelde jääb.

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pisike laps on nüüdseks täiskasvanu. Noor mees, pikkust 164.

Kui ta oli 10 või 11 käisime igaks juhuks ka arstide juures. Tookord tehti kätest pilt ja vaadati kas kasvab veel. Tunnistati terveks.

Seda ei mäleta kui pikk ta 10-aastasena oli, kooli minnes oli 120 cm.

Ma ka sama pikk, koolis olin ka rivi lõpus, lapse isa 175. Teine laps meil muide 182 cm pikk.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine äärmus on see, kui sa oled kogu aeg pikka kasvu ja tütarlaps. Ka siis noritakse, alates “Pikk kui latt, loll kui tatt”, “Kas Riia linn juba paistab?” jne.

“Kuidas ilm seal üleval on?”

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mure on seoses oma 10.a tütrega.

Sai just 10 aastaseks paar päeva tagasi. Tüdruk on vaid 125 cm pikk. Isa on tal lühike ja vanaema ka. Ju on asi isapoolsetes geenides. Arst ütleb et laps normipiirides kuid madalama joone peal. Hetkel nagu kõik ok. Kuid nii kurb on oma last näha kui ütleb, et teda noritakse. Isegi täiskasvanud ütlevad et ” issake kui pisike sa oled “. Koolist tuleb koju oma klassikaaslastega kõik temast rohkem kui peajagu üle. Enamus arvavadki et mu laps alles 6 või 7 aastane.

Ehk kellegil sarnane kogemus? On kellegi laps veel sama pisike ? ????

Mul jäi silma “Isa on tal lühike ja vanaema ka. Ju on asi isapoolsetes geenides”. Kas sa ise oled siis pikk? Lapse isast palju pikem?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hilisemas elus ei mängi enam mingit rolli, et ta lühike on, lühikesed naised on tihti väga armsad ja meeldivad meestele, võib olla on ka tema norijatel tegelikult salajane armumine sarnaselt minu norijatele nagu lõpuks välja tuli.

Laps tuleb õpetada enesekindlaks ja anda talle kaasa oskused tulla toime kiusajatega. Kui kiusaja ei noriks pikkuse kallal, siis järgmisena vb jääks talle ette patside pikkus või seeliku on värv. Viga ei ole lapses ja seda peaks talle kindlasti selgitama.

Mina ise olen ka elu aeg olnud 3 viimase hulgas kehalises kasvatuses pikkuserivistuses. Ei ole ka täiskasvanuna mingi väga pikk naisterahvas. Aga sellegipoolest pole see takistanud mind loomast peret, tegemast karjääri ja olemast positiivne ja soe inimene. Tuleb igasugustest kiusajatest lihtsalt üle olla. Jah, ülepea ei ole, aga emotsionaalselt oled siiski 🙂  Seega, pea püsti ja tehku oma asju alati hästi ja säravalt, igasuguseid kiusajaid tasub ignoreerida ja mitte alluda provokatsioonile. Huumor aitab ka alati, kuigi saan aru, et teismeeas see kaob vahepeal kuskile ära – tuleb muidugi tagasi ja täiskasvanuna (ma julgeks väita, et isegi keskkoolis juba) ei nori teda keegi enam pikkuse pärast.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mure on seoses oma 10.a tütrega.

Sai just 10 aastaseks paar päeva tagasi. Tüdruk on vaid 125 cm pikk. Isa on tal lühike ja vanaema ka. Ju on asi isapoolsetes geenides. Arst ütleb et laps normipiirides kuid madalama joone peal. Hetkel nagu kõik ok. Kuid nii kurb on oma last näha kui ütleb, et teda noritakse. Isegi täiskasvanud ütlevad et ” issake kui pisike sa oled “. Koolist tuleb koju oma klassikaaslastega kõik temast rohkem kui peajagu üle. Enamus arvavadki et mu laps alles 6 või 7 aastane.

Ehk kellegil sarnane kogemus? On kellegi laps veel sama pisike ? ????

Kas perearst pole kordagi endokrinoloogile soovitanud pöörduda?
https://www.infomaterjalid.ee/content/dam/web/healthcare/biopharma/estonia/pdfs/Laste%20kasvuprobleemid_EST.pdf

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nüüd teemat tehes hakkab laps kasvama?

kasvu annab mõjutada, kui on vajadus.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaasi, et meestele meeldib? Lühike võrdub ilus ja sale?
Et siis naise roll on olla m..nnivurr ja lühikesed naised ei võta kaalus juurde? Isegi kui täiskasvanud naistel on nii väärastunud arusaamad, siis 10 a tüdrukule ei maksa küll neid väljendada.

+20
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

125cm 10a tüdruk on vääriks küll lähemaid uuringuid (googeda nt TAI kasvukõverad, 3. protsentiil ehk alumine mida normaalseks lugeda 10-aastasel on 128cm). Mul oli tütar 8. sünnipäevaks 122cm ja samuti muretseme ja jälgime tema kasvamist tähelepanelikult, aga kuna ta siiski on alumisest joonest kõrgemal, siis on okei, ehkki ta on teistega võrreldes pisike. Praegu enne puberteeti on veel võimalus kasvu rohtudega järee aidata, kui on meditsiiniline põhjus.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar saab kohe 16-aastaseks ja on 155cm pikk.

Ta sündis enneaegsena ja oli kohe alguses lühem. Samas perearst ega ükski teinegi arst ei ole probleemi näinud. Geneetik ütles kohe ära, et ega ta teil rohkem enam ei kasva, see on kindel.

Laps ise kahjuks põeb. Kurdab kodus pea iga päev, et koolis nimetatavat teda päkapikuks ja kääbuseks. Ütleb, et kasvu tõttu kiputakse teda “titena” kohtlema, patsutatakse pähe, muditakse, no umbes nagu suured nunnutavad esimese klassi juntsusid. Ja mõned täiskasvanud tuttavad kohtumisel ikka võtavad selle teema jutuks.

Mind ennast mu lapse kasv üldse ei häiri ja olen talle seda alati öelnud. Kuid teiste käitumine on selline, et tõmbab lapse tähelepanu ja mõtted pidevalt ta väikesele kasvule ja talle ei meeldi see. Egas enamus inimesi meelega ei narri, aga laps tajub pidevat oma kasvule tähelepanu juhtimist sellisena. Olen aru saanud, et ega siin miskit teha pole ja sel juhul tasub lapsele esitleda olukorda ikka positiivsena, mitte kaasa aidata komplekside tekkimisele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse trennis on ka üks 10-aastane väga lühikest kasvu tüdruk, teistest vähemalt peajagu lühem, aga minu meelest seal küll keegi selles probleemi ei näe. Ilus sale tüdruk on.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui teie laps tunneb end kehvasti, siis tehke midagi lapse aitamiseks. Mine endokrinoloogia juurde ja arutage, et kas tulebki sellega leppida või siiski ei. 

Kaasake psühholoogid. Miskipärast vanemad ei taha, et lapsed psühholoogide räägiks.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ise puberteedi alguses endokrinoloogi juures. Pandi pikkuse/vanuse suhe kasvukõverale, luustiku hindamiseks käest röntgen ja puberteedi arengut hinnati karvakasvu järgi pükstes(uhh kui piinlik). Kasv tunnistati normaalseks, aga mu 142cm 42kg oli arsti jaoks liiga palju ja saadeti toitumisnõustaja juurde. Nagu kolmeteistaastasele räägiti kuidas singi asemel peaks võileival olema aurutatud kanafilee lõigud. Tänan, ma arvasin järgmised kümme aastat, et mu pikkus-kaal=100 tähendab korralikku ülekaalu.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui teie laps tunneb end kehvasti, siis tehke midagi lapse aitamiseks. Mine endokrinoloogia juurde ja arutage, et kas tulebki sellega leppida või siiski ei.

Kaasake psühholoogid. Miskipärast vanemad ei taha, et lapsed psühholoogide räägiks.

Oh sind naiivitari. Küsimus ei ole ju mingis “mittetahtmises”. Vaid selles, et psühholoogid ei aita. Nad suudavad inimese parimal juhul lihtsalt ära kuulata. Võivad ka omalt poolt juttu rääkida, teoretiseerida. Kuid ei midagi sellist, millega ei tuleks toime ka lähedane või tuttav või sõbranna.

Hetkel on psühholoogid tohutult üleshaibitud eriala, nende hinnad inimesele ühe kohaletuleku eest on sageli kolmekohalised. Sageli lükatakse nende kaela paljude teiste ametkondade tegematajäetud töö. Aga mitte mingit vastutust psühholoogidel, erinevalt teiste elualade esindajatest, küll ei ole ja mitte mingit töötulemust neilt ei oodata. Kui inimene pärast psühholoogil käiku abi ei ole saanud, siis öeldakse, et ju siis inimene ise ei tahtnud/ei osanud abi vastu võtta, st alati on inimene süüdi. Fakt on kahjuks see, et tolle üleshaibitud ameti tegelik kasutegur on praktiliselt olematu ja seega on lapsevanemate skeptilisus põhjendatud.

Nii et ega siin mingit muud imenippi ei olegi, kui üritada lapse tutvuskonnas delikaatselt selgitustööd teha, et pole vaja lapse väikest kasvu talle pidevalt meelde tuletada, ja pigem tuua ka ise esile positiivsema poole.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ise puberteedi alguses endokrinoloogi juures. Pandi pikkuse/vanuse suhe kasvukõverale, luustiku hindamiseks käest röntgen ja puberteedi arengut hinnati karvakasvu järgi pükstes(uhh kui piinlik). Kasv tunnistati normaalseks, aga mu 142cm 42kg oli arsti jaoks liiga palju ja saadeti toitumisnõustaja juurde. Nagu kolmeteistaastasele räägiti kuidas singi asemel peaks võileival olema aurutatud kanafilee lõigud. Tänan, ma arvasin järgmised kümme aastat, et mu pikkus-kaal=100 tähendab korralikku ülekaalu.

Millal see sinu puberteet siis algas, kui käituti nagu kolmeteistaastasega ja see oli nii kohutavalt solvav ?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaasi, et meestele meeldib? Lühike võrdub ilus ja sale?

Et siis naise roll on olla m..nnivurr ja lühikesed naised ei võta kaalus juurde? Isegi kui täiskasvanud naistel on nii väärastunud arusaamad, siis 10 a tüdrukule ei maksa küll neid väljendada.

Noh, kena, et siis pikemad nii ilusa suuvärgiga on ja materdavad lühikesi lisaks. Et kindlasti peab olema “m……..” ja nagunii läheb veel paksuks ka? Ei ole sa sugugi parem nendest kiusajatest…..

Lisaks võin sulle saladusekatte all öelda, et absoluutselt kõigile noortele on paratamatult mingis vanuses välimus väga oluline. Näed ju ise, et kiusaja just seda kohta ründab, sest ta teab, et see mõjub! Ja antud hetkel käib jutt just sellest, et VÄLIMUS on see, mis on kiusajatele jalgu jäänud. Ja see on ka koht, kus tuleb kinnitada noorele inimesele, et tema välimusel ei ole mitte midagi viga. Ja lause, et väikesed naised on armsad, kindlasti seda kinnitab, aitab kaasa. Loomulikult tuleb ka muus osas enesekindlust kasvatada, aga hetkel on välimus see, mis on tõsise paugu saanud tänu kiusajatele ja lollidele täiskasvanutele, kes teda samuti väikseks tembeldavad. Midagi pole teha, neid inimesi jääb elu aeg olema, ka täiskasvanuna, aga siis ongi oluline, et tüdruk mõistaks, et selles ei ole mitte midagi halba, kui sa oledki lühike vaid sellel võib olla koguni positiivseid külgi ka. Hetkel arvab noor neiu, et tal on oma välimuse tõttu midagi viga. Aga tegelikult ei ole. Tean, millest räägin, sest olin temaga samas paadis umbes 12-aastasena. Aga siis ei öelnud mulle keegi, et ma olen täitsa armas ja väike olemine ei sega minu ülejäänud elu ja ei tee mind pikematega võrreldes alaväärseks. Aga sa ilmselt ei saagi sellest aru, kuna sul pole kunagi sellist muret olnud.

Ja pole mõtet hakata jahuma siin midagi, et oi, aga sa oled ju tark tüdruk või mängid hästi viiulit vms. See vastupidi kinnitab lapsele, et lühike olemine ongi midagi, mida ei peaks kiitma ja mis on nii halb, et sellelt tuleb igal juhul tähelepanu kõrvale juhtida mingite muude asjadega nagu tark olemine või tubli viiulimäng! Probleem on konkreetselt selles, et laps tunneb ennast pikkuse (ehk välimuse) tõttu alaväärsena. Tal ongi vaja tuge ja kinnitust, et ta ei ole kole vaid on ilus. Et ta meeldib kõigile ka lühikesena jne. Minule ei öelnud seda keegi lapsena,kuigi just seda oleksin kuulda tahtnud. Kõik ainult kiitsid, kui tore, et mul tunnistusel viied ja muusikakoolis läheb hästi. Vahva, aga selles polnud probleem.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike naine on minu meelest nii armas! Mu vanatädi on pisike, 1.55 vist ja nüüd üle 80sena veel pisem, no lihtsalt armas. Nähke ometi pisikeses olemises toredat erilisust!

Mu tütar hakkas kasvama 11-12-13. aastaselt. Nüüd 16selt on 162. ;uidu öeldi ka talle jupats ja oli solvunud, kuigi jupats ta ju oligi ja minu meelest ära ütlemata armas jupats. 🙂

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike, armas, seksikas, meestele meeldivad lapsekasvu naised… mingi pedofiilide kokkutulek?

+14
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti tänapäeval noritakse kedagi pikkuse pärast?

Vaata perekooli teemat: Pere ja suhted: “Ilus rase”. Täiskasvanud inimestel on peas midagi viltu, tahavad hirmasti teise naise keha kallal norida. Peame hakkama neid vingatseid kõik  koos kasvatama.  Norivad lapsed ongi nende norivate emade lapsed. Hirmus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti tänapäeval noritakse kedagi pikkuse pärast?

Vaata perekooli teemat: Pere ja suhted: “Ilus rase”. Täiskasvanud inimestel on peas midagi viltu, tahavad hirmasti teise naise keha kallal norida. Peame hakkama neid vingatseid kõik koos kasvatama. Norivad lapsed ongi nende norivate emade lapsed. Hirmus.

Kasvata oma lapsed kôigepealt normaalseteks vôi mis on üldse normaalsus, aga vôôrad jäta kindlasti rahule.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Koolilaps Laps väga lühike