Esileht Pereelu ja suhted Laste suvi kui ema ja isa eri linnades

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 125 )

Teema: Laste suvi kui ema ja isa eri linnades

Postitas:
Kägu

Kummaline on tihtipeale see, et lahkuminekud on üldjuhul naiste pooolt algatatud, automaatselt ema otsustab, et laps(ed) jäävad temaga elama. Isadel ei jää variantigi, kõnni minema ja maksa. Hiljem kui isa oma elu edasi püüab elada, hakkab naine tundma miks tal üksi nii palju kohustusi on, miks laste isa võrdselt ei panusta, miks lastega sidet pole.

Oota, kas sinu meelest isa, kes nt siin teemas EI VIITSI isegi aastas 1 nädala jagu toredat puhkust lastele korraldada (sest tal on ometi “uus elu”, mis tahab elamist), on valmis ja tõepoolest soovib olla ise 90%+ ajast lapsevanem? Kohe ausalt räägid või? See laste endale nõudmine on valdavalt isadepoolne manipulatsioon, tegelikult nad ei oska, ei viitsi ja ei tahagi neid lapsi pidevalt kaela  peale, aga küll rääkida on mõnus, kuidas teda eemale hoitakse ja isa olla ei lasta jne. Reaalsus on paraku tihtipeale vastupidine. Jutuks hea küllalt. Jah, on muidugi psüühist ekse, kes omavahelisi lahinguid laste kaudu peavad, aga siiski näen mina palju rohkem isasid, kes a) ei kasvata üldse, b) kui võtavadki lapsed, siis lükatakse need mõne naissoost sugulase, oma ema või uue naise kantseldada ja c)…

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mehed… mida neilt lahutatud meestel oodata üldse…mõni üksik on peale lahutust oma laste suur fänn ja elab nende jaoks 100% kui tema kord on lapsi kantseldada aga selliseid lahedaid ISAsid on kahjuks vähe.  Ülejäänutelt ei maksa jah eeldada midagist, ajad ainult ennast närvi oma ootuste pettumusel.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte harva on lahutuse üks põhjustest see, et isa ei tegele isegi koos elades oma lastega.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näiteks tean lapsi, keda kasvatavad isad. Aga kui see laps haigeks jääb, siis raviks on vaid tee.  Ja siis nad saadavad palavikus  ja tatise lapse kooli, et koolis olev meditsiinitöötaja teda raviks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised ei ole millegagi rahul, minu mees võtaks oma lapse suvel vähemalt kuuks ajaks, plaanis lapsega reisile minna, siis saaks lapsega maal olla. Minu vanematel on maal talu, seal on ka teisi lapsi, saaks puhata värskes õhus, ujuda Mees oleks ise ka seal, saaks lapsega tegeleda. Aga ei, kui siis nädalaks ja siis peab laps olema isa juures linnas, et ema saaks iga kell last vaatama tulla. Ometi elati koos kuni lapse 8-aastaseks saamiseni ja laps on isaga väga harjunud.

vaevalt see laps ise terveks kuuks maale tahab minna. ma lapsena käisin maal ema sõbranna juures ja reegel oli, et lapsed peavad koguaeg õues olema. Aga seal olid mega parmud. Ja no päriskindel oli ka see, et pidime aitama lambavilla pesta ja puhastada.

Minu kannatused kestsid  õnneks paar päeva. Kuuga ma ei tea, oleks vist lõpuks jala koju pannud

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaanuaris tuleb puhkusegraafik paika panna, läbi rääkida, arutada. Nagu tööl. Siis ei ole mingeid äkilisi otsustamisi, puhkuse ära raiskamist ja jne. Võib ka küsida isalt plaane, et mida need lapsed kodus peaks tegema terve suve kui ema tööl on, et mis variante välja pakub. Suvi on 3 kuud, kui sellest 1 nädal lastega tegeleb, siis kes ülejäänud aja neil sisustab ja neil silma peal hoiab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised ei ole millegagi rahul, minu mees võtaks oma lapse suvel vähemalt kuuks ajaks, plaanis lapsega reisile minna, siis saaks lapsega maal olla. Minu vanematel on maal talu, seal on ka teisi lapsi, saaks puhata värskes õhus, ujuda Mees oleks ise ka seal, saaks lapsega tegeleda. Aga ei, kui siis nädalaks ja siis peab laps olema isa juures linnas, et ema saaks iga kell last vaatama tulla. Ometi elati koos kuni lapse 8-aastaseks saamiseni ja laps on isaga väga harjunud.

Asi on ju pigem selles, et see, kes kirjutab, on mehe UUS naine, kes kiidab, kuidas TEMA vanemate juures maal jne. Miks peaks laps minema võhivõõra inimese veel võõramate vanemate juurde, seal pole ju tema sugulased, pole teada emal, kes või kus ja kuidas ta laps on…  Kui isal on lapsega maal kogu aja, ok, aga eks emal ole väheke sõnaõigust, kuhu ta laps saadetakse.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvi on 3 kuud, kui sellest 1 nädal lastega tegeleb, siis kes ülejäänud aja neil sisustab ja neil silma peal hoiab.

Mis küsimus see siis on? Isade ja uute naiste meelest loomulikult lapse ema, kes siis veel.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mehed… mida neilt lahutatud meestel oodata üldse…mõni üksik on peale lahutust oma laste suur fänn ja elab nende jaoks 100% kui tema kord on lapsi kantseldada aga selliseid lahedaid ISAsid on kahjuks vähe. Ülejäänutelt ei maksa jah eeldada midagist, ajad ainult ennast närvi oma ootuste pettumusel.

Ei nõustu, üha rohkem on mehi, kes ise sooviksid oma last kasvatada, kusjuures ka lapsed tahaksid elada isa juures, aga ei soovita teha läbi kohtu kadalippu, mis on mõlemale poolele raske, eriti aga lapsele. Käisime reisil ja seal oli 2 isa koos oma lastega, mõlemad olid lahutatud ning korraldasid oma lastele ühise suusareisi. Kusjuures mõlemal oli uus suhe, ühe naine liitus mõne päevad hiljem, teine naine ei saanud tulla töö tõttu. Ja väga tore oli neid mehi vaadata, kuidas nad oma lapsi kantseldasid.

Enda suguvõsas on ka mõned lahutatud pered, ei saaks öelda, et need lapsed oleksid isade poolt hüljatud või oleks sunnitud tegelema – lapsed käivad isade juures, osalevad pereüritustel, reisitakse koos jne.

Arvan, et oleneb ka sellest, kui kaua elati enne koos ja kui kaua jõuti elada koos lastega, kui ikka minnakse lahku juba rasedast või beebist – siis ei tekigi isal mingit lähedast suhet lapsega. Aga on ka erandeid, töökaaslane osutus n.ö.  spermadoonoriks, aga võitles välja oma õiguse lapsega kohtuda. Ja väga hea suhe on lapsega.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei nõustu, üha rohkem on mehi, kes ise sooviksid oma last kasvatada, kusjuures ka lapsed tahaksid elada isa juures, aga ei soovita teha läbi kohtu kadalippu, mis on mõlemale poolele raske, eriti aga lapsele. Käisime reisil ja seal oli 2 isa koos oma lastega, mõlemad olid lahutatud ning korraldasid oma lastele ühise suusareisi. Kusjuures mõlemal oli uus suhe, ühe naine liitus mõne päevad hiljem, teine naine ei saanud tulla töö tõttu. Ja väga tore oli neid mehi vaadata, kuidas nad oma lapsi kantseldasid. Enda suguvõsas on ka mõned lahutatud pered, ei saaks öelda, et need lapsed oleksid isade poolt hüljatud või oleks sunnitud tegelema – lapsed käivad isade juures, osalevad pereüritustel, reisitakse koos jne. Arvan, et oleneb ka sellest, kui kaua elati enne koos ja kui kaua jõuti elada koos lastega, kui ikka minnakse lahku juba rasedast või beebist – siis ei tekigi isal mingit lähedast suhet lapsega. Aga on ka erandeid, töökaaslane osutus n.ö. spermadoonoriks, aga võitles välja oma õiguse lapsega kohtuda. Ja väga hea suhe on lapsega.

Milleks rääkida headest isadest, neid loomulikult on. Aga teemaalgataja mees ja nende uute naiste mehed, kelle nimel siin naised sõna võtavad, sinna hulka ei kuulu. Teema ei ole headest isadest.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisime reisil ja seal oli 2 isa koos oma lastega, mõlemad olid lahutatud ning korraldasid oma lastele ühise suusareisi. Kusjuures mõlemal oli uus suhe, ühe naine liitus mõne päevad hiljem, teine naine ei saanud tulla töö tõttu. Ja väga tore oli neid mehi vaadata, kuidas nad oma lapsi kantseldasid.

Need isad, isegi kui nad igapäevaselt lastega koos ei ole, on võtnudki vaevaks lastele midagi korraldada, võtnud vastutuse, et lapsed on nende hoole all, et neil saaks isaga koos toredaid mälestusi (et ema saaks lastevaba aega, on küll vast kõige väheolulisem põhjus, aga põhjus seegi). Kõike seda ootabki teemaalgataja oma laste isalt 1 nädalaks aastas. Nagu näha, on vaesekeselt liiga palju tahetud…

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mehed… mida neilt lahutatud meestel oodata üldse…mõni üksik on peale lahutust oma laste suur fänn ja elab nende jaoks 100% kui tema kord on lapsi kantseldada aga selliseid lahedaid ISAsid on kahjuks vähe. Ülejäänutelt ei maksa jah eeldada midagist, ajad ainult ennast närvi oma ootuste pettumusel.

Ma ei ole nõus, et poistel ja meestel peabki inimeseks olemise latt terve elu kuskil vastu muru olema. Eeldada kelleltki ei maksa midagi, aga käega lüüa ka ei maksa – vaid see hakkajam ja vastutustundlikum pool, enamasti kuid mitte alati naine, peab suu lahti tegema, rääkima ja arusaadavatele kokkulepetele jõudma. Olen veendunud, et kui on vähegi normaalne isa, siis selline kerge tagant sundimine ja kohustuste sõnastamine tasub ennast ära nii laste jaoks kui ka vanemate jaoks. Üldjuhul see isa armastab lapsi ja tahab neile parimat, aga takistuseks on mugavus, enesekesksus, sekka ka ebakindlus vanemarollis ja alaväärsuskompleks. Väljapääsuks on ikkagi lastega koos veedetud aja suurendamine ja küll siis elu ja lapsed ise juhatavad teed, kuidas nendega toimetada, ning koos oskustega areneb ka enesekindlus. Selliseid abituid emasid on muide ka. Näiteks mu mehe eks veedab puhkused enamasti ilma lapseta ja koolivaheaegadeks mitte midagi välja ei paku. Täpselt seda repliiki temalt tulnud, et “eks ma siis võtan lapse enda poole, aga ta vaatab telekat terve aja.”

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisime reisil ja seal oli 2 isa koos oma lastega, mõlemad olid lahutatud ning korraldasid oma lastele ühise suusareisi. Kusjuures mõlemal oli uus suhe, ühe naine liitus mõne päevad hiljem, teine naine ei saanud tulla töö tõttu. Ja väga tore oli neid mehi vaadata, kuidas nad oma lapsi kantseldasid.

Need isad, isegi kui nad igapäevaselt lastega koos ei ole, on võtnudki vaevaks lastele midagi korraldada, võtnud vastutuse, et lapsed on nende hoole all, et neil saaks isaga koos toredaid mälestusi (et ema saaks lastevaba aega, on küll vast kõige väheolulisem põhjus, aga põhjus seegi). Kõike seda ootabki teemaalgataja oma laste isalt 1 nädalaks aastas. Nagu näha, on vaesekeselt liiga palju tahetud…

Mina loen välja, et lapsed on isaga üle nädala reedest pühapäevani, lisaks koolivaheajal. Nüüd on isal suveks jäänud 2 nädalat puhkust, kuna (oh õudust) julges käia ühe nädala reisil. Samas on võimalus viia lapsed ka laste isa vanemate juurde.  Minu arust tehakse nüüd kummaliselt vahet – kui oldi abielus, siis oli normaalne, et lapsed olid vanavanemate juures. Aga lahutades peavad lapsed olema isaga nagu nui neljaks. Mina lepiks isaga kokku, et suvel korraldab tema lastele 3 nädalat puhkust – on kas ise, vaatavad vanavanemad või leiab laagri. Emal endal on 35 päeva puhkust + lapsepuhkust  (10 päeva), kokku 45 päeva.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emal endal on 35 päeva puhkust + lapsepuhkust (10 päeva), kokku 45 päeva.

Lapse puhkust on 10 päeva 18 aasta kohta ja ka ema puhkas arvatavasti mõned päevad muul ajal kui suvel.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaanuaris tuleb puhkusegraafik paika panna, läbi rääkida, arutada. Nagu tööl. Siis ei ole mingeid äkilisi otsustamisi, puhkuse ära raiskamist ja jne. Võib ka küsida isalt plaane, et mida need lapsed kodus peaks tegema terve suve kui ema tööl on, et mis variante välja pakub. Suvi on 3 kuud, kui sellest 1 nädal lastega tegeleb, siis kes ülejäänud aja neil sisustab ja neil silma peal hoiab.

Tegu on ju koolilastega, mis suve sisustamine ja planeerimine?  Lapsed suudavad suurepäraselt ise sisustada ja planeerida, mitte käsu korras kellegagi aega veeta.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina töötasin paar aastat firmas, kus suvel ma puhkust ei saanud. Sest mu lapsed olid selleks juba liiga suured. Suvel puhkasid kuni seitsme aastaste vanemad ja neid oli meil piisavalat.

Laste isal oli vabadust rohkem ja oleks saanud suvel nendega tegeleda aga ei.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel on terve suvi vaba, see tähendab ju, et isa juures saab ka nädala sees olla, mitte ainult reede õhtul minna. Ja isal ei pea samal ajal puhkus olema, ema juures olles käib ema ju samamoodi tööl.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel on terve suvi vaba, see tähendab ju, et isa juures saab ka nädala sees olla, mitte ainult reede õhtul minna. Ja isal ei pea samal ajal puhkus olema, ema juures olles käib ema ju samamoodi tööl.

Kuidas toimub nende lisapäevade eest elatise tasaarveldamine?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas toimub nende lisapäevade eest elatise tasaarveldamine?

Normaalsed inimesed arvestavad selle tasa, ehk panuse järgi. Ja kui isa oleks nõus võtma lapsed 100% näiteks kuuks ajaks, siis loomulikult maksab ema TALLE elatist sellesama summa, mis isa tavapäaselt kuus maksab. Või kuidas sa ette kujutasid? See elatis ei ole nii üüratu suur summa, muide, et seda pidevalt tohutuks argumendiks puhuda, sa juba üritasid enne. Mina oleksin nõus iga kell selle ise maksma, “lastest puhkamise” eest (ma pole TA).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas toimub nende lisapäevade eest elatise tasaarveldamine?

Normaalsed inimesed arvestavad selle tasa, ehk panuse järgi. Ja kui isa oleks nõus võtma lapsed 100% näiteks kuuks ajaks, siis loomulikult maksab ema TALLE elatist sellesama summa, mis isa tavapäaselt kuus maksab. Või kuidas sa ette kujutasid? See elatis ei ole nii üüratu suur summa, muide, et seda pidevalt tohutuks argumendiks puhuda, sa juba üritasid enne. Mina oleksin nõus iga kell selle ise maksma, “lastest puhkamise” eest (ma pole TA).

Kui elatisvaidlus on käinud kohtust läbi, siis pole midagi nii lihtne ühe kuu eest maksmata jätta. Elatise maksjal tuleb ülekanne igal juhul teha, iseasi kas elatise saaja suvatseb selle tagasi kanda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel on terve suvi vaba, see tähendab ju, et isa juures saab ka nädala sees olla, mitte ainult reede õhtul minna. Ja isal ei pea samal ajal puhkus olema, ema juures olles käib ema ju samamoodi tööl.

Kuidas toimub nende lisapäevade eest elatise tasaarveldamine?

Eks see nii ongi. Kui ajast räägitakse, on kõik exid kaelad õieli kiremas, et mlapse isa ei veeda lapsega aega ega võta last enda juurde.

Samas eeldades, et elatist peaks nagu ikka saama.

Aga nii ongi. Tehke siis suvel 2 nädalat ema juures, 2 nädalat isa juures, vahet pole, ei pea keegi puhkust võtma. Kui ema juures samamoodi lapsed yksi kodus ja istuvad ekraanides, siis miks just isa on see, kes peab hullult laste aega sisustama?! Ema ju ei pea, ema tohib samal ajal tool olla, kui lapsed omapai kodus.

Miks siis isa puhul on ema nõue, et isa peab kodus olema, puhkuse võtma, hullult lastega tegelema? Isa ytles, et 1 nädal puhkusest veedab lastega. Selge. Ülejaanud aja on lapsed isa juures nii, et isa on päeval tool.

Aga kui aja jaotamise osas nii valus kraaksumine, siis teeks teiselt poolt ka asja õiglaseks – null elatist sellistel suvekuudel emale.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel on terve suvi vaba, see tähendab ju, et isa juures saab ka nädala sees olla, mitte ainult reede õhtul minna. Ja isal ei pea samal ajal puhkus olema, ema juures olles käib ema ju samamoodi tööl.

Kuidas toimub nende lisapäevade eest elatise tasaarveldamine?

Eks see nii ongi. Kui ajast räägitakse, on kõik exid kaelad õieli kiremas, et mlapse isa ei veeda lapsega aega ega võta last enda juurde.

Samas eeldades, et elatist peaks nagu ikka saama.

Aga nii ongi. Tehke siis suvel 2 nädalat ema juures, 2 nädalat isa juures, vahet pole, ei pea keegi puhkust võtma. Kui ema juures samamoodi lapsed yksi kodus ja istuvad ekraanides, siis miks just isa on see, kes peab hullult laste aega sisustama?! Ema ju ei pea, ema tohib samal ajal tool olla, kui lapsed omapai kodus.

Miks siis isa puhul on ema nõue, et isa peab kodus olema, puhkuse võtma, hullult lastega tegelema? Isa ytles, et 1 nädal puhkusest veedab lastega. Selge. Ülejaanud aja on lapsed isa juures nii, et isa on päeval tool.

Aga kui aja jaotamise osas nii valus kraaksumine, siis teeks teiselt poolt ka asja õiglaseks – null elatist sellistel suvekuudel emale.

Noh… loomulikult ju? Võiks muidugi olla pikemalt, muidu ei jõua sisse eladagi, kui juba jälle minema. Või noh, tegelikult, kuidas lastele paremini istub, äkki neile just meeldibki pidev vaheldus.

Eks võiks selle järgi ka vaadata, kus lastel parem keskkond on – et kui üks vanem elab magalarajoonis ja teine eramajas, siis võiks ju istuda arvutis pigem seal, kus seda saab ka õues võrkkiiges teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see nii ongi. Kui ajast räägitakse, on kõik exid kaelad õieli kiremas, et mlapse isa ei veeda lapsega aega ega võta last enda juurde. Samas eeldades, et elatist peaks nagu ikka saama.

Näita mulle siin teemaski üks, kes seda “eeldab”. On loomulik, et kui laps on isa juures, selle aja eest ei pea isa eltist maksma, kuskohast peale sinu oma luulude sa vastupidise välja lugesid?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siiski näen mina palju rohkem isasid, kes a) ei kasvata üldse, b) kui võtavadki lapsed, siis lükatakse need mõne naissoost sugulase, oma ema või uue naise kantseldada ja c)…

Täpselt nii ongi! Peretuttavad lahutasid. Mees pidas naisega meeletuid kätše maha, et saaks lapse oma kasvatada. See õnnestuski. Edasi jätkus asi nii, et laps lükati sujuvalt mehe ema kasvatada. Olgu, laps kasvas siiski koos isaga, nende ühises kodus, aga kuna isa oli koguaeg lennus ja käis öösiti pummeldamas (see oli ka üks suur põhjus, miks lahutati), siis oli lapsega mehe ema. Mingit täit pühendumist mehe poolt lapse kasvatamisse kindlasti polnud.

Rohkem oli aru saada seda, et mees kartis pärast lahutust üksi jääda (teine laps läks nagunii emaga), siis oli vaja last omale saada üksinduse täiteks. Ilmselt oli ka kuigipalju soovi naisele ära panna. Kui esialgu mees ehk ise arvaski, et hakkab nüüd lapse kasvatamisele pühenduma, siis … ega vanale koerale uusi trikke õpeta. Isu öösiti ringi tõmmata, pidutseda ja naistega asju ajada oli nii suur, et kodusootav mudilane taandus ikka teisejärguliseks ja tülikaks tegelaseks, kes ei lasknud isal piisavalt vabalt oma elu elada.

Aga oma jutu järgi oli mees lausa aasta isa. Sest kõik mehed ju, kes kasvatavad last ilma naise igapäevase osaluseta, väärivad ekstra tunnustamist. See, et meil on tegelikult tuhandeid naisi, kes täpselt samamoodi üksinda lapsi kasvatavad, ei ole üldse märkimisväärne. Aga toda meest kiitsid kõik, kes olid teadlikud sellest, et laps kasvab isaga, sest vaene mees oli ju nii palju kannatanud. Paha, mõrrast naine jättis “imelise” mehe maha ja kolis kaugele ära….

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi on ju pigem selles, et see, kes kirjutab, on mehe UUS naine, kes kiidab, kuidas TEMA vanemate juures maal jne. Miks peaks laps minema võhivõõra inimese veel võõramate vanemate juurde, seal pole ju tema sugulased, pole teada emal, kes või kus ja kuidas ta laps on…  Kui isal on lapsega maal kogu aja, ok, aga eks emal ole väheke sõnaõigust, kuhu ta laps saadetakse.

Samas, kui eelkõige laps ise on rahul ja teistele osapooltele ka sobib, siis miks mitte? Isegi, kui lapse emale endale ei tundu olukord päris õige või mokkamööda olema. Kui lapsele endale meeldib, siis on ehk isegi hea, kui saab elu tundma erinevate kantide pealt ja kui sotsiaalne võrgustik on võimalikult lai. Ja miks siis ei võiks isa uue naise vanemad ka üks selle võrgustiku osa olla? Ega siis inimesed pruugi sellepärast halvad olla, et nende tütar hakkas kokku mehega, kellel on eelmisest elust laps(i). Leidub inimesi, kes suudavad ka võõrastele lastele head pakkuda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised ei ole millegagi rahul, minu mees võtaks oma lapse suvel vähemalt kuuks ajaks, plaanis lapsega reisile minna, siis saaks lapsega maal olla. Minu vanematel on maal talu, seal on ka teisi lapsi, saaks puhata värskes õhus, ujuda Mees oleks ise ka seal, saaks lapsega tegeleda. Aga ei, kui siis nädalaks ja siis peab laps olema isa juures linnas, et ema saaks iga kell last vaatama tulla. Ometi elati koos kuni lapse 8-aastaseks saamiseni ja laps on isaga väga harjunud.

Asi on ju pigem selles, et see, kes kirjutab, on mehe UUS naine, kes kiidab, kuidas TEMA vanemate juures maal jne. Miks peaks laps minema võhivõõra inimese veel võõramate vanemate juurde, seal pole ju tema sugulased, pole teada emal, kes või kus ja kuidas ta laps on… Kui isal on lapsega maal kogu aja, ok, aga eks emal ole väheke sõnaõigust, kuhu ta laps saadetakse.

Laste isal on siis õigus keelata ka laste emal laste kuhugi minna, kus just sugulased ees ei ole? Last ei saadeta ju kuhugi, vaid läheb oma isaga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihti, eriti poisslaste jaoks ei ole huvitav emaga elada. Kanaemmed ei lase midagi huvitavat teha, isaga elu on palju lõbusam ja harivam. Hermaküla jun rääkis kord, et isa oli nad Nõmmel pärast kõva leili lumehange püherdama meelitanud. Emme saabus just samal ajal ja süttis täiesti põlema. See juhtum laste karastamisega kujunes tõsiseks lahkheliks nende abielus. Et loll vanamees tapab lapsed ära!

Nüüd  Hannes käib oma lastega süstemaatiliselt jääaugus ujumas ja kõik on õnnelikud. Paljud naised, kes peavad ennast ideaalseks emaks, nad tapavad oma suure armastusega kogu loomingulise idu areneva inimese vastuvõtlikkuses. Emadel on komme oma rolli perekonnas ropult ülehinnata

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised ei ole millegagi rahul, minu mees võtaks oma lapse suvel vähemalt kuuks ajaks, plaanis lapsega reisile minna, siis saaks lapsega maal olla. Minu vanematel on maal talu, seal on ka teisi lapsi, saaks puhata värskes õhus, ujuda Mees oleks ise ka seal, saaks lapsega tegeleda. Aga ei, kui siis nädalaks ja siis peab laps olema isa juures linnas, et ema saaks iga kell last vaatama tulla. Ometi elati koos kuni lapse 8-aastaseks saamiseni ja laps on isaga väga harjunud.

Asi on ju pigem selles, et see, kes kirjutab, on mehe UUS naine, kes kiidab, kuidas TEMA vanemate juures maal jne. Miks peaks laps minema võhivõõra inimese veel võõramate vanemate juurde, seal pole ju tema sugulased, pole teada emal, kes või kus ja kuidas ta laps on… Kui isal on lapsega maal kogu aja, ok, aga eks emal ole väheke sõnaõigust, kuhu ta laps saadetakse.

Laste isal on siis õigus keelata ka laste emal laste kuhugi minna, kus just sugulased ees ei ole? Last ei saadeta ju kuhugi, vaid läheb oma isaga.

Siin võib olla mitu asja. Võibolla ema teab, et tegu on sellise isaga, kes ise heidab seal maakohas võrkkiike (või kodukontorisse 8ks tunniks) ja lapsed jäävad tegelikult võõraste inimeste toita, kasida ja lõbustada, kes ei pruugi seda ülesannet üldsegi endale soovida, aga viisakusest ei ütle ka ei. On suur erinevus, kas uue naise vanemad on last sinna KUTSUNUD (soovitavalt otse ema poole pöördudes, juhul kui laps elab emaga) või on nad fakti ette pandud a la, me siis tuleme juulis ja Marguse lapse toome ka teile.

Või siis laps ei soovi sinna minna, kuna tunneb end halvasti mingil põhjusel. Kardab suuri koeri või näiteks omad lapselapsed on vanavanematele ikka armsamad ja lähedasemad ning kasulaps tunneb end võõra ja teisejärgulisena.

Mõnel emal savi, millistele lehma lellepoegadele tema laps järgmisena kaela sokutatakse, peaasi et ise ei peaks tegelema. Minu meelest on vastutustundlik tunda detailide vastu huvi ja kõhelda kui on mitmeks nädalaks minek kellegi kostile. Lapse eest vastutamine on igal juhul arvestatav töö. Ei ole nii, et ahh uue naise vanematel juba neli lapselast on, viskame viienda võõra lapse juurde, vahet pole, lastel koos lõbus. On ikka vahe küll, nii lapse jaoks kui vastutajate jaoks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nii, et ahh uue naise vanematel juba neli lapselast on, viskame viienda võõra lapse juurde, vahet pole, lastel koos lõbus. On ikka vahe küll, nii lapse jaoks kui vastutajate jaoks.

Jah, neid suure südamega inimesi on kahjuks ikka vähe, tehakse väga suurt vahet omade ja võõraste vahel. Ja see pole lapse jaoks meeldiv tunne. Kui isegi oma isa peres neid väga ei sallita, mida siis veel kaugemalt loota.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks eelpooltoodule, kui tegu on uue naise vanematega, kuipalju laps üldse neid enne näinud on, rääkimata mitmeks nädalaks sinna elama kolimisest! Mis inimesed nad on, kuidas on nende tavad ja mida  nad võõra lapsega üldse peale oskavad hakata- või on lapsed maal lihtsalt isekeskis ja  omapead, küll hakkama saavad ja endale tegevust leiavad, ega vanadel maainimestel pole agea nendega ringi trallida kesest suve, kui on aed ja loomad ja majapidamine. Kas need sugulased üldse tahavad ja võtavad kampa mingi võõra lapse jne. Muidugi, meie endi suved olid samasugused, aga ikka iseoma vanavanemate juures, mitte võõraste kaela peal. “Isa on ka kohal” on ka suht kesine lohutus, kui isa on niigi selline, kes lapsega tegeleda ei viitsi, siis on ta millegi muuga hõivatud tavaliselt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 125 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste suvi kui ema ja isa eri linnades