Esileht Pereelu ja suhted Lastel erinev perekonnanimi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Lastel erinev perekonnanimi

Postitas:

Varsti on sündimas poeg. Tütar eelmisest kooselust on minu perekonnanimega.Praegune mees soovib poega oma perekonnanimega. Kas see hakkab kunagi tulevikus segama lapsi või laste omavahelist läbisaamist, kui neil erinev perekonnanimi? Abiellumisest oleme rääkinud, kuid seda nii pea veel ei plaani.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.08 12:16; 09.08 13:40; 09.08 18:38; 09.08 19:51; 12.08 14:47; 12.08 16:39; 12.08 23:30; 12.08 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll oma pikas elus kohanud, et õdesid/vendi huvitaks üksteise perekonnanimi, ammugi see kuidagi segaks (kuidas küll?) nende läbisaamist.
Lastel on perekonnanimi lihtsalt fakt, et “ahah, sinu perekonnanimi on Tamm, minul on Rebane”, nagu eesnimi (mina olen Kevin, sina oled Robin) või elukoht või mõni muu fakt.

No ja enamus õdesid saab nagunii nii vendadest kui õdedest erineva perekonnanime, abielludes.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 12:47; 09.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakka segama, laste omavahelist läbisaamist ei mõjuta.
Ei soovita mehel ka eelmisest kooselust sündinud tütart adopteerida, tekivad vastastikused õigused ja kohustused.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakka segama, laste omavahelist läbisaamist ei mõjuta.

Ei soovita mehel ka eelmisest kooselust sündinud tütart adopteerida, tekivad vastastikused õigused ja kohustused.

Äkki sellel tütrel eelmisest kooselust on isa ka olemas? Päris nii ikka ei käi, et muudkui aga adopteeri 😀

Kindlasti ei sega laste suhtlust perekonnanimi. Kui neil suhted on sassis, sisi ei ole põhjuseks perekonnanimi, kuigi võib juhtuda, et seda hakatakse ka üksteisele ette heitma – kui nii juhtub, siis jäta meelde – ühegi nendevahelise tüli või halva suhte põhjus ei ole perekonnanimi, vaid põhjus on ikka midagi muud, perekonnanime kallal siis vingutakse niisama, et teisele haiget teha. sama pere lapsed kraaklevad nagunii palju, olgu neil sisi sama nimi või erinev, samad vanemad või ainult poolsamad jne.

võib juhtuda, et mingis vanuses nad küsivad sult, et miks neil on erinev – nii näiteks on minu 4aastane tütar minult küsinud, et miks tema poolvend ei ela meiega ja miks tal teine ema on (ja muidugi küsib ju minult, mitte nende ühiselt isalt, ja ikka siis, kui isa pole juures ka, et ise oma suhteid klaarida 😀 ).

Kärgperenduses peabki vanem olema alati valmis selgitama neid asjaolusid oma lastele

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei mõjuta see pisike fakt kuidagi. Loeb, kas ja kui kaua nad ühe katuse all elavad ning kuidas läbi saavad. Mina olen poolvennaga, kellega koos elasin, kuid perekonnanime ei jaga, lähedasem kui teise poolvennaga, kellega on sama perekonnnanimi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sega, miks peaks?

Tean paljusi peresi, kus osalapsi isa nimega ja osa emaga (kõik sama pere oma ehk kõigil sama isa ja ema).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas perekonnanimi annab ka mingeid lisa õigusi sellele vanemale, kelle nimel laps on?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.08 12:16; 09.08 13:40; 09.08 18:38; 09.08 19:51; 12.08 14:47; 12.08 16:39; 12.08 23:30; 12.08 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vennaga erinev perekonnanimi, isad on erinevad. Ei tunne, et ta oleks kuidagi vähem vend erineva nime või isa pärast. Saame väga hästi läbi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas perekonnanimi annab ka mingeid lisa õigusi sellele vanemale, kelle nimel laps on?

Ei. Perekonnanimi ei oma mingit tähtsust st ei anna soodustusi ühele vanemale, ikka on seaduslikel vanematel lapse suhtes täpselt samad õigused ja kohustused.

Ei ole oluline, kas lapsel on ema või isa perekonnanimi, nii ema kui isa on kohustatud teda hooldama, kasvatama, üleval pidama jne kui nad on selle lapse seaduslikud vanemad.
Reeglina on vanematel jagatud hooldusõigus, kui nad sündi registreerides ei soovi teisiti või kui hiljem pole põhjust kohtul määrata (tema soovil ja piisaval põhjendusel…mis on üsna harv juhus) ühele vanemale ainuhooldusõigus.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 12:47; 09.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti on sündimas poeg. Tütar eelmisest kooselust on minu perekonnanimega.Praegune mees soovib poega oma perekonnanimega. Kas see hakkab kunagi tulevikus segama lapsi või laste omavahelist läbisaamist, kui neil erinev perekonnanimi? Abiellumisest oleme rääkinud, kuid seda nii pea veel ei plaani.

Sa ütle mehele, et laps tuleb sinu perekonnanimega. Niisiis lapse nimi sõltub sellest, mis on sel hetkel sinu perekonnanimi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti on sündimas poeg. Tütar eelmisest kooselust on minu perekonnanimega.Praegune mees soovib poega oma perekonnanimega. Kas see hakkab kunagi tulevikus segama lapsi või laste omavahelist läbisaamist, kui neil erinev perekonnanimi? Abiellumisest oleme rääkinud, kuid seda nii pea veel ei plaani.

Sa ütle mehele, et laps tuleb sinu perekonnanimega. Niisiis lapse nimi sõltub sellest, mis on sel hetkel sinu perekonnanimi.

Ta pole nõus nii.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.08 12:16; 09.08 13:40; 09.08 18:38; 09.08 19:51; 12.08 14:47; 12.08 16:39; 12.08 23:30; 12.08 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks peaks segama ? Kuskilt käis läbi ,et Tuuli Roosma kaksikutelgi erinev perekonnanimi

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta pole nõus nii.

No aga miks sa peaksid mehe soovile alluma? Kui abielus ei ole, siis pane ikka oma perekonnanimi. Vanemlikke õigusi ega isaks olemist see ju ei mõjuta. Ema on tavaliselt see, kes õpetajatega, trennidega jms suhtleb jne – tahad siis kirjutada iga kord meili, et “xxx Tamm, xxx Lepa ema”?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti on sündimas poeg. Tütar eelmisest kooselust on minu perekonnanimega.Praegune mees soovib poega oma perekonnanimega. Kas see hakkab kunagi tulevikus segama lapsi või laste omavahelist läbisaamist, kui neil erinev perekonnanimi? Abiellumisest oleme rääkinud, kuid seda nii pea veel ei plaani.

Sa ütle mehele, et laps tuleb sinu perekonnanimega. Niisiis lapse nimi sõltub sellest, mis on sel hetkel sinu perekonnanimi.

Ta pole nõus nii.

mehe arvamust ses osas ei küsi keegi
lapse ema saab lapsele nime panna ka ilma lapse isa juuresolekuta ning hiljem isa andmed sünnitunnistusele kanda. lapse isa ilma ema nõusolekuta lapsele nime panna ei saa, kui ei olda abielus. kui per büroos vaidlema hakkate, pannakse ema perenimi ning soovitatakse see isal hiljem kohtus vaidlustada, kui soovib. samas ma usun, et sellises olukorras annab ka kohus lapsele ema perenime.
mina paneksin lapsele enda perenime, pärast on asjaajamine lihtsam, kui ema ja laps(ed) sama nimega.
kui mees leiab, et laps peab ikka tema nimega olema, siis tuleks lapse emaga kiiremas korras abielluda

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 19:33; 10.08 11:55; 11.08 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti on sündimas poeg. Tütar eelmisest kooselust on minu perekonnanimega.Praegune mees soovib poega oma perekonnanimega. Kas see hakkab kunagi tulevikus segama lapsi või laste omavahelist läbisaamist, kui neil erinev perekonnanimi? Abiellumisest oleme rääkinud, kuid seda nii pea veel ei plaani.

Sa ütle mehele, et laps tuleb sinu perekonnanimega. Niisiis lapse nimi sõltub sellest, mis on sel hetkel sinu perekonnanimi.

Ta pole nõus nii.

Ma ei mõista, miks abielusooviga naised vallalisena lapsi saavad.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 09.08 19:37; 10.08 12:09; 10.08 12:14; 11.08 09:20; 12.08 23:18; 13.08 10:03; 13.08 10:05; 13.08 22:29; 14.08 09:53; 14.08 09:54; 16.08 13:41; 16.08 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta pole nõus nii.

No aga miks sa peaksid mehe soovile alluma? Kui abielus ei ole, siis pane ikka oma perekonnanimi. Vanemlikke õigusi ega isaks olemist see ju ei mõjuta. Ema on tavaliselt see, kes õpetajatega, trennidega jms suhtleb jne – tahad siis kirjutada iga kord meili, et “xxx Tamm, xxx Lepa ema”?

Mees ütleb, et see käib tema au pihta. Et kui tema nimega, siis ta tunneb, et on vähemalt päris tema oma. Ja nüüd võtan mina selle võimaluse temalt. Ja seetõttu tunneb end luuserin.Sest mu algne soov oli enda nimega laps panna, eelkõige juba sellepärast et lapsed oleksid sama perekonnanimega

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.08 12:16; 09.08 13:40; 09.08 18:38; 09.08 19:51; 12.08 14:47; 12.08 16:39; 12.08 23:30; 12.08 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ütleb, et see käib tema au pihta. Et kui tema nimega, siis ta tunneb, et on vähemalt päris tema oma. Ja nüüd võtan mina selle võimaluse temalt. Ja seetõttu tunneb end luuserin.Sest mu algne soov oli enda nimega laps panna, eelkõige juba sellepärast et lapsed oleksid sama perekonnanimega

Aga sind ta siis päriselt omaks ei taha?

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ütleb, et see käib tema au pihta. Et kui tema nimega, siis ta tunneb, et on vähemalt päris tema oma. Ja nüüd võtan mina selle võimaluse temalt. Ja seetõttu tunneb end luuserin.Sest mu algne soov oli enda nimega laps panna, eelkõige juba sellepärast et lapsed oleksid sama perekonnanimega

Aga sind ta siis päriselt omaks ei taha?

Paras manipulaator mees. Sinu au pihta käib vallalisena kooselu elamine ja sünnitamine.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 20:08; 09.08 20:14; 10.08 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, armas teemaalgataja! Jää endale kindlaks, et su lastel ja sul enesel oleks sama perekonnanimi. Sest see tähendab peret! Ühine nimi annab turvatunde, ära loobu sellest!
Juriidiline jura muidugi ka, kui kunagi peaks viltu minema ha mees kiusu pärast last endale soovib. Aga eelkõige kaitseb ühine nimi teid perena, see on nii oluline noore emana kui su lastel hiljem vanematena.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 20:08; 09.08 20:14; 10.08 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii pikaajaline sajandite traditsioon meie kultuuriruumis, et lapsed saavad isa perekonnanime.

Ei olnud see traditsioon selline. Traditsioon oli hoopis selline, et algul abielluti, naine võttis mehe perekonnanime ja siis saadi laps, kes sai muidugi sama nime ja midagi polnud seal vaielda. Loomulikult on igal ajal olnud ka neid, kes n-ö raamist väljas elasid, said vallalisena lapse, mees oli kas juba abielus või muidu närukael ja siis jäi laps ikka ema perekonnanimega, ei saanud mingit isa perekonnanime.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse, et ema-laspe suhe on bioloogiline ja isa-lapse suhe on sotsiaalne. Beebliga, kelle sotsiaalsust just väga kõrgelt hinnata ei saa, võib küll isal olla keerulisem suhet luua, kui emal, kellel iga väiksema vääksatuse pealegi hakkavad rinnad tilkuma. Mehel on jällegi vaja seda sotsiaalset-kultuurilist tuge, mida annab ühine nimi.

Minu lapsed on ka nende isa nimega ja minul on siiamaani minu isa nimi, sest armastasin (siiamaani) oma nime liialt, et kellegagi naitumise pärast seda muuta. Oma abikaasat armastan ka väga, samuti lapsi, kelle kõigiga mul ühine nimi puudub, aga on ühine elu. Ma ei kujuta ette, et keegi saaks kunagi öelda, et need pole minu lapsed.. nime niimoodi ülehindamine on ka jabur. Pigem on olulised isikukoodid ja rahvastikuregister :).

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 09.08 21:35; 10.08 11:02; 10.08 22:24; 11.08 22:26; 12.08 23:37; 12.08 23:58; 13.08 01:09; 13.08 10:10; 13.08 22:46; 16.08 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kooselust (ilma abieluta) sündinud lapsed kannavad oma isa perekonnanime. Abielust sündinud laps (teise mehega) kannab minu nime, sest jätsin abielludes oma nime alles. Ühe katuse all elab hetkel 3 erinevat perekonnanime ja mingeid probleeme pole sellest kunagi tekkinud. Tänapäeval on kôik variandid ok.
Kui abielus ei ole ja lapsele nime andmine on lapse isale oluline, siis see on viimane teema mille ûle riidu kiskuda. Ehk siis mina lubaks mehel lapsele perekonnanimi anda.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kooselust (ilma abieluta) sündinud lapsed kannavad oma isa perekonnanime. Abielust sündinud laps (teise mehega) kannab minu nime, sest jätsin abielludes oma nime alles. Ühe katuse all elab hetkel 3 erinevat perekonnanime ja mingeid probleeme pole sellest kunagi tekkinud. Tänapäeval on kôik variandid ok.

Kui abielus ei ole ja lapsele nime andmine on lapse isale oluline, siis see on viimane teema mille ûle riidu kiskuda. Ehk siis mina lubaks mehel lapsele perekonnanimi anda.

Kui teil peres on kolm erinevat perekonnanime, kas siis lapsi on kolm ja igal erinev perekonnanimi? Lihtsalt lugesin ja ei saanud pihta.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 20:08; 09.08 20:14; 10.08 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas abiellumine on sinu jaoks oluline? Sel juhul paneksin lapsele enda perekonnanime, selle saab ju abielludes ära muuta sama lihtsalt kui sinu omagi. Nendel meestel, kelle jaoks on ülioluline, et laps nende perekonnanime kannaks, kipub hiljem nii olema, et “abielu on lihtsalt paber” ja seda ei tulegi kunagi.

Kui abiellumine sinu jaoks tähtis ei ole, lähtuks sellest, kellel on ilusam perekonnanimi. Kui üks on Koppel ja teine Randmaa, siis mina isiklikult paneksin lapsele selle, mis paremini kõlab.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.08 02:04; 11.08 04:04; 11.08 21:23; 12.08 06:50; 13.08 07:15; 14.08 07:13; 15.08 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks on Koppel ja teine Randmaa, siis mina isiklikult paneksin lapsele selle, mis paremini kõlab.

Sina isiklikult sõidaksid kaaslasest ja tema soovidest (oma nimega laps saada) teerulliga üle.
Ok.
Aga miks sa teistele soovitad, et hakka ka teerulliks?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaugemas tulevikus on ju siiski tõenäosus, et te abiellute mehega ja siis on ju rohkem kui veider, et tema laps on muu nimega.

Pigem on kaugemas tulevikus tõenäosus, et sama mutt teeb siia uue teema, et kolmas laps kolmanda mehe nimega on sündimas, kas see segab lapsi…

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema ja tütar on ühe nimega ja poeg ja isa teise nimega, siis minu arvates on ju kõik väga okei.
Et kui ema, isa ja poeg oleks ühe nimega ja tütar üksinda teise nimega, siis oleks parem või??

Üldiselt, kui nimi on enam-vähem ilus (pole nt Kala või Till või Sääsk), siis on ikka jumalast ükstaskõik. Nimi on lihtsalt üks fakt ja liigne emotsiooni punumine sinna ümber on üleeelmisest sajandist.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.08 10:52; 10.08 21:23; 11.08 11:20; 11.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks peaks segama ? Kuskilt käis läbi ,et Tuuli Roosma kaksikutelgi erinev perekonnanimi

Ja sellest ajast peale enam mitmikutele erinevat perekonnanime anda ei saa: nimeseadus punkt 8.2(1).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 09.08 21:35; 10.08 11:02; 10.08 22:24; 11.08 22:26; 12.08 23:37; 12.08 23:58; 13.08 01:09; 13.08 10:10; 13.08 22:46; 16.08 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil peres on kolm erinevat perekonnanime, kas siis lapsi on kolm ja igal erinev perekonnanimi? Lihtsalt lugesin ja ei saanud pihta.

No kuidas on võimalik sellest mitte aru saada? Naisel esimesest kooselust lapsed, kes on oma isa nimega – nimi nr. 1. Naine ise ja abielust sündinud laps on naise perekonnanimega – nimi nr. 2. Naise abikaasa ja viimase lapse isa on oma nimega – nimi nr. 3.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 11:24; 10.08 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii pikaajaline sajandite traditsioon meie kultuuriruumis, et lapsed saavad isa perekonnanime.

Sajanditepikkune traditsioon meie kultuuriruumis on ka olla oma lapse emaga abielus.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 11:24; 10.08 11:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Lastel erinev perekonnanimi