Esileht Hobinurk laulupidu

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 247 )

Teema: laulupidu

Postitas:
Kägu

Mustamäe lapsena tean kindlalt, et elus esimest korda nägin auk põrandas peldikut Balti Jaamas ja siis lauluväljakul. Mustamäe koolid on kõik ûhesuguse tüüpprojekti järgi ehitatud ja seal ei eksisteerinud mingeid auke.

Leidsin aga kindla tõestuse 1993. aasta kohta, et meie rajooni noored majutati kahe koolimaja vahel, milleks olid Mustamäe Reaalkool ehk nõukaajal 51. keskkool ja teine koolimaja oli tänane Arte Gümnaasium.

tule mõistusele, Arte g ehitati kaheksakümnendatel! kas sa tõesti arvad, et sel ajal ehitati mõne kooli tualetid aukudega põrandas!? ma käisin kuuekümnendatel ehitatud Mustamäe koolis ja ka seal olid algusest peale potid.

Ma ütlesin, et KAHE maja vahet olime jaotatud ja see teine kool oli Mustamäe Reaalkool ehk endine 51. keskkol, mis on ehitatud kuuekümnendatel.

Mitu korda ma pean kordama, et kõik vetsud ei olnud akudega. Ühes koolimajas ja korrusel, kus meid majutati oli vets selline. Ja see ei ole lihtsalt auk, vaid see tüüpiline põranda valamu, mida nimetati Stalini jalajälgedeks. See oli läbi nõukogude aja kasutav ühisvetsu valamu tüüp.  Teistel laulupeo kordadel oli meie korrusel vetsud pottidega, aga uksed puudusid. Ma mäletan seda selgelt ja seda on nüüdseks kinnitatud ka teised, kellega ma seal viibisin. Seega ei näe mõtet siin teiega rohkem vaielda. Ärge uskuge, aga NII OLI.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eelmisele kommentaarile lisaks: kuna mul puudub igasugune kokkupuude tollase 51. keskkooliga, siis avasin nende kodulehe ja sain teada, et see kool on valminud sama tüüpprojekti järgi nagu minu kool, lihtsalt kaks aastat hiljem. ehk sajaprotsendilise kindlusega võib välistada augud wc põrandas.

ma tahaksin näha kindlaid andmeid selle kohta, et aastal 1967 ehitati Tallinna linnas mõnda tüüpprojekti alusel koolimajja selliseid tualette.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma rääkisin, et aastal 1993 olime jaotatud KAHE maja vahet ja see teine kool oli endine 51. keskkool, mis on ehitatud kuuekümnendatel. Vabalt paigaldagi läbi terve nõukaja neid põranda valamuid ühisvetsudesse. Mul pole põhjust oma mälestustes kahelda. Selline vets oli ühes koolimas ja sel korrusel, kus meid majutati ja teistel kordadel olid usteta kabiinid. Nüüdseks olen ka teistel üle küsinud ja nad kinnitavad seda. Pole mõtet jaurata. Imestage end või haneks, aga 90ndate algul oli Tallinna koolides selliseid vetsusid.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eelmisele kommentaarile lisaks: kuna mul puudub igasugune kokkupuude tollase 51. keskkooliga, siis avasin nende kodulehe ja sain teada, et see kool on valminud sama tüüpprojekti järgi nagu minu kool, lihtsalt kaks aastat hiljem. ehk sajaprotsendilise kindlusega võib välistada augud wc põrandas.

ma tahaksin näha kindlaid andmeid selle kohta, et aastal 1967 ehitati Tallinna linnas mõnda tüüpprojekti alusel koolimajja selliseid tualette.

Kuule tüüpprojekt ei määra vetsupoti mudeli valikut. Kui kuuekümendatel pandi sinna vetsu põranda valamu, siis kaheksakümendatel ehitatud koollimajja pandi selle asemel kõrge pott ja ehitati lahter vahele.  Vetsuruum kui selline täpset samade mõõtmetega nagu see nn tüüp ette nägi ja iga auk, kuhu vetsupott pandi, täpselt samas kohas. Igal kümnendil olid erinevad võimalused ja ka tüüpprojekti puhul valiti ikka materjale ja sisustust vastavalt sel hetkel olnud võimalustele.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trollile läksime Balti jaamas. Mäletan sealset putkamajandust, tsekkasime sealset tavaari ja mäletan läbi vanalinna kõndimist, et trollile jõuda.

Miks läbi vanalinna pidi käima Mustamäe trollile jõudmiseks? Need läksid ka Vabaduse väljakult.

Mustamäele lähevad trollid ka Balti jaamast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise elan nõuka tüüpprojekti järgi ehitatud eramus. Meie pere sai küll projektis teha muudatusi vastavalt meie vajadustele, sest selleks hetkeks oli see projekt veidi iganenud. Ruumijaotus tehti hoopis teiseks.

Nõukaajal ikka ka ehitussektor arenes ja igal ajastul olid omad tüüpprojektid. Mustamäe paneelikate tüüpprojekt 60ndatel oli ju hoopis teine mis oli tüüpprojekt 80ndatel. Samamoodi koolide puhul see tüüp ikka ka veidi muutus ja arenes. Ei tehtud ikka küll 80ndatel täpselt samasugust koolimaja nagu tehti 1966. See on ju tohutu ajavahe.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetaks nüüd peldikute jutu ja räägiks natuke laulupeost ka 🙂 Kuidas teile lõpulaul meeldis, kus Silver Sepp soolot laulis?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutasin, et laulupeost kui toimivast üritusest ei teadnud. Kuidagi kooliajal sellest ei räägitud neile, kes kooris ei käinud ning suved veetsin maal telekata. Kõik see laulupeo teema läks nii sujuvalt mööda. Alles täiskasvanuna, kui esimene laps aastal 2004 sündis sain lehest teada, et laulupidu on toimiv üritus. Võibolla oli asi ka selles, et ma elasin Tartus ja see oli kaugel kogu epitsentrist.

Ja mitte ükski su tuttav laps ei käinud laulu- ega tantsupeol, koolis ei esitatud vastavaid laule-tantse ega mainitud kordagi laulupidu? Tõesti uskumatult kõlab. Või siis elad sa lihtsalt erandlikul määral omas maailmas. Mis pole muidugi kuritegu, aga kõlab küll uskumatult.

ma ka 40+ tartlane ja ei mäleta kooliajast laulupidusid. meie klassist keegi kooris ei käinud, üks poiss käis rahvatantsus. koorilaul jätab täiesti külmaks, samuti rahvatants. laulupidudest tõenäoliselt räägiti nt telekas, aga kuna need huvi ei pakkunud, siis meelde ka ei jätnud. siiani ei mõista nende pidude fenomeni, kuigi aeg-ajalt olen telekas veidiks vaatama sattunud.

folk ka ei meeldi. kunagi olen ühele firmapeole sattunud, kus mingi kuum folgibänd esines, väga jube oli

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetaks nüüd peldikute jutu ja räägiks natuke laulupeost ka ???? Kuidas teile lõpulaul meeldis, kus Silver Sepp soolot laulis?

Oli kahjuks väga diletantlik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli kahjuks väga diletantlik.

Ei saa ka aru, miks Silver Sepp niiväga muusik tahab olla, kui muusikaannet ei ole. Peaaegu sama hull kui ta naise laulukesed, ka sellel inimesel puudub igasugune musikaalsus ja lauluhääl.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trollile läksime Balti jaamas. Mäletan sealset putkamajandust, tsekkasime sealset tavaari ja mäletan läbi vanalinna kõndimist, et trollile jõuda.

Miks läbi vanalinna pidi käima Mustamäe trollile jõudmiseks? Need läksid ka Vabaduse väljakult.

Need kaks kooli olid mõlemad Kännu Kuke peatuses. Sinna sai number 2 trolliga. Selle algpeatus oli Estonia vastas ja peatus Vabaduse väljakul ka jah.  Tean seda täpselt, sest mu vanaema elas nende kahe kooli kõrvalmajas. Ma ise Tallinnas ei elanud ning vanaemal külas käies rongiga oli valik, kas minna kohe jaamast number 4 trolliga Magistraali peatusesse ja siis majade vahelt sinna jalutada või jalutada läbi vanalinna Estonia juurde või Vabaduse väljakule, et number 2 trolliga otse maja ette saada.

Nii et lauluväljakult proovist tulles oleks minu meelest loogiline olnud bussiga vabaduse väljakule sõita ja seal trolliga edasi. Aga noh, võibolla neile meeldis jalutada, kõigepealt läbi  vanalinna Balti jaama ja siis Mustamäe majade vahel..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli kahjuks väga diletantlik.

Ei saa ka aru, miks Silver Sepp niiväga muusik tahab olla, kui muusikaannet ei ole. Peaaegu sama hull kui ta naise laulukesed, ka sellel inimesel puudub igasugune musikaalsus ja lauluhääl.

“Naised köögis” on väga lahe bänd – lood on sellised, mis panevad kuulama mitte ainult muusika, vaid selles oleva sõnumi tõttu – eriti see Ukranina sõja teemal laul – šoigu tegi loigu.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mustamäe paneelikate tüüpprojekt 60ndatel oli ju hoopis teine mis oli tüüpprojekt 80ndatel. Samamoodi koolide puhul see tüüp ikka ka veidi muutus ja arenes. Ei tehtud ikka küll 80ndatel täpselt samasugust koolimaja nagu tehti 1966. See on ju tohutu ajavahe.

minu meelest ma kirjutasin hommikul päris selgelt, et minu kooli ja tollase 51. kk ehitamise vahe oli kaks aastat, kusjuures 51. kk ehitati hiljem. väga raske uskuda, et kaks aastat hiljem otsustati muidu samasugusesse koolimajja äkitselt potte mitte panna…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Naised köögis” on väga lahe bänd – lood on sellised, mis panevad kuulama mitte ainult muusika, vaid selles oleva sõnumi tõttu – eriti see Ukranina sõja teemal laul – šoigu tegi loigu.

Bändi kohta ei ütlegi midagi, aga see nimetatud proua võiks hoida suud rohkem kinni ja lasta nendel laulda, kes temast paremini laulavad. Musikaalseid inimesi on seal bändis täiesti olemas. Aga domineerib siiski üks teatud proua, kelle laulmine hakkab konkreetselt kõrvadele.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trollile läksime Balti jaamas. Mäletan sealset putkamajandust, tsekkasime sealset tavaari ja mäletan läbi vanalinna kõndimist, et trollile jõuda.

Miks läbi vanalinna pidi käima Mustamäe trollile jõudmiseks? Need läksid ka Vabaduse väljakult.

Mustamäele lähevad trollid ka Balti jaamast.

Ma tean, aga kui olite juba teisel pool vanalinna, miks siis sealt trolli peale ei läinud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetaks nüüd peldikute jutu ja räägiks natuke laulupeost ka ???? Kuidas teile lõpulaul meeldis, kus Silver Sepp soolot laulis?

Laul oli ok, aga soolo oli nii hale kui veel olla saab. Kas tõesti mõnda hea lauluoskusega karismaatilist noort lauljat ei olnud sinna võtta?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli kahjuks väga diletantlik.

Ei saa ka aru, miks Silver Sepp niiväga muusik tahab olla, kui muusikaannet ei ole. Peaaegu sama hull kui ta naise laulukesed, ka sellel inimesel puudub igasugune musikaalsus ja lauluhääl.

“Naised köögis” on väga lahe bänd – lood on sellised, mis panevad kuulama mitte ainult muusika, vaid selles oleva sõnumi tõttu – eriti see Ukranina sõja teemal laul – šoigu tegi loigu.

Kohutav “bänd” ju. Jutumärgid seepärast, et muusikaks seda taidlust küll nimetada ei saa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kaks kooli olid mõlemad Kännu Kuke peatuses. Sinna sai number 2 trolliga. Selle algpeatus oli Estonia vastas ja peatus Vabaduse väljakul ka jah.  Tean seda täpselt, sest mu vanaema elas nende kahe kooli kõrvalmajas. Ma ise Tallinnas ei elanud ning vanaemal külas käies rongiga oli valik, kas minna kohe jaamast number 4 trolliga Magistraali peatusesse ja siis majade vahelt sinna jalutada või jalutada läbi vanalinna Estonia juurde või Vabaduse väljakule, et number 2 trolliga otse maja ette saada.

Kus oli 1979.a. trollide lõpp-peatus, kas Vabaduse väljakul või Viru juures?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kaks kooli olid mõlemad Kännu Kuke peatuses. Sinna sai number 2 trolliga. Selle algpeatus oli Estonia vastas ja peatus Vabaduse väljakul ka jah. Tean seda täpselt, sest mu vanaema elas nende kahe kooli kõrvalmajas. Ma ise Tallinnas ei elanud ning vanaemal külas käies rongiga oli valik, kas minna kohe jaamast number 4 trolliga Magistraali peatusesse ja siis majade vahelt sinna jalutada või jalutada läbi vanalinna Estonia juurde või Vabaduse väljakule, et number 2 trolliga otse maja ette saada.

Kus oli 1979.a. trollide lõpp-peatus, kas Vabaduse väljakul või Viru juures?

Viru juures pole kunagi olnud, Kaubamaja juures oli. Üks troll (nr 2) sõitis Estonia juurde ja läks sealt tagasi, aga pakun, et mitte veel 1979.a. Vabaduse väljakult sõitsid igatahes kõik edasi, seal polnud võimalik ringi keerata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu meelest ma kirjutasin hommikul päris selgelt, et minu kooli ja tollase 51. kk ehitamise vahe oli kaks aastat, kusjuures 51. kk ehitati hiljem. väga raske uskuda, et kaks aastat hiljem otsustati muidu samasugusesse koolimajja äkitselt potte mitte panna…

Sel ajal toimus igasuguseid asju. Võis olla näiteks nii, et osa õigeid peldikupotte oli ära varastatud (ehk siis ehitust juhtivate inimeste poolt eraisikutele majadesse paigaldamiseks maha müüdud) ja pandi nende asemele need, mida kätte saadi.

Laulu- ja tantsupidu olid ilusad nagu alati, vaatasin telekast, aga sain õige tunde kätte küll. Silver Sepp eriti ei meeldinud, aga väga ei häirinud ka, sedasorti laul minu meelest tegelikult sobis sinna lõppu nö. maha laadimiseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kaks kooli olid mõlemad Kännu Kuke peatuses. Sinna sai number 2 trolliga. Selle algpeatus oli Estonia vastas ja peatus Vabaduse väljakul ka jah. Tean seda täpselt, sest mu vanaema elas nende kahe kooli kõrvalmajas. Ma ise Tallinnas ei elanud ning vanaemal külas käies rongiga oli valik, kas minna kohe jaamast number 4 trolliga Magistraali peatusesse ja siis majade vahelt sinna jalutada või jalutada läbi vanalinna Estonia juurde või Vabaduse väljakule, et number 2 trolliga otse maja ette saada.

Kus oli 1979.a. trollide lõpp-peatus, kas Vabaduse väljakul või Viru juures?

Kaubamaja juures number 3 janumber 1. 3 läks Mustamäele sõpruse puiesteed mööda ja 1 mustamäe teed mööda.

Ja number 2 lõppeatus oli Estonia juures, seesama plats, mis praegugi Solarise ja Estonia vastsas on ja kus number 24 bussi lõppeatus on. Number 2 troll läks siis Mustamälee sõpruse puiesteed mööda ja siis peal magistraali peatust keeras Vilde teele ja peatus ka Kännu Kuke juures (see siis lähim peatus neile kahele koolile). Number 24 buss asendab nüüd siis seda number 2 trolli.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu meelest ma kirjutasin hommikul päris selgelt, et minu kooli ja tollase 51. kk ehitamise vahe oli kaks aastat, kusjuures 51. kk ehitati hiljem. väga raske uskuda, et kaks aastat hiljem otsustati muidu samasugusesse koolimajja äkitselt potte mitte panna…

Sel ajal toimus igasuguseid asju. Võis olla näiteks nii, et osa õigeid peldikupotte oli ära varastatud (ehk siis ehitust juhtivate inimeste poolt eraisikutele majadesse paigaldamiseks maha müüdud) ja pandi nende asemele need, mida kätte saadi.

Laulu- ja tantsupidu olid ilusad nagu alati, vaatasin telekast, aga sain õige tunde kätte küll. Silver Sepp eriti ei meeldinud, aga väga ei häirinud ka, sedasorti laul minu meelest tegelikult sobis sinna lõppu nö. maha laadimiseks.

See oli ju vene kool. Paljud vene prouad ronivad siiani pottide otsa. Ju neil koolides olid jalajäljed ja harjumus sügavalt sees. Kuna see kükkpott oli samuti vesiklosett, siis see ei olnud tolle ajal kontekstis midagi väga halvemat kui pott. Enamus eramaja ja puumajade elanikke käis ju terve nõukaaja kuivkäimlas. Mina igatahes lapsena kunagi ühispeldikutes potile nagunii ei istunud. Kõik olid nii jubedad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trollile läksime Balti jaamas. Mäletan sealset putkamajandust, tsekkasime sealset tavaari ja mäletan läbi vanalinna kõndimist, et trollile jõuda.

Miks läbi vanalinna pidi käima Mustamäe trollile jõudmiseks? Need läksid ka Vabaduse väljakult.

Mustamäele lähevad trollid ka Balti jaamast.

Ma tean, aga kui olite juba teisel pool vanalinna, miks siis sealt trolli peale ei läinud?

Ühel aastal oli meil ka oma buss ja see peatus samuti seal Balti jaamas, et me saaks linnas ekskursioonitada. Egas ma väidagi, et alati Balti jaamast läksime. Mäletan neid Balti jaama putkasid selgelt, seega seal meil oli aega parajaks teha.  Ma seda teekonda Mustamäele väga selgelt ei mäleta, sest trollid olid puupüsti täis ja välja ei näinud. On asju mida mäletan väga selgelt, asju mida ähmaselt ja asju mida ei mäleta üldse. Ei hakkaks nokkima asjade kallal, mida ma väga hästi mäletan. Tahan taastada seda osa, mida hästi ei mäleta. Kuna käisin kokku kolm korda, siis ei suuda ma kõikide mälukildude puhul  öelda millisest aastast see on, aga selles mälupildis endas pole mul põhjust kahelda. Olen nüüdseks leidnud infot, kus koolides meie rajooni esinejad peatusid aastal 1993. Sellest aastast mäletan klassiruumi, kus meie koor majutati, suurt duširuumi ja vetsu, kus puudusid uksed. Väljast midagi erilist ei mäleta, kõik hooned tüüpilised nõukaaja ehitised. Jalajälgedega vets oli aastal 1990, siis majutati meid kooli spordisaalis.

Mäletan hästi laulusid, mida laulukaare all lauldi. Mäletan vihma. Mäletan Lennart Meri kõnet, mille ajal tekis laval rüselus, paanika ja kisa. Mäletan Tõnis Mägi “Koitu” ja Tõnist ennast lava ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1990 võis kõike olla. Meie maakoolis varastas direktor mõisaaegsed ahjudki koolimajast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lätlased temperamentsemad https://www.facebook.com/watch/?v=792281232365930

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trollile läksime Balti jaamas. Mäletan sealset putkamajandust, tsekkasime sealset tavaari ja mäletan läbi vanalinna kõndimist, et trollile jõuda.

Miks läbi vanalinna pidi käima Mustamäe trollile jõudmiseks? Need läksid ka Vabaduse väljakult.

Mustamäele lähevad trollid ka Balti jaamast.

Ma tean, aga kui olite juba teisel pool vanalinna, miks siis sealt trolli peale ei läinud?

Mäletan hästi laulusid, mida laulukaare all lauldi. Mäletan vihma. Mäletan Lennart Meri kõnet, mille ajal tekis laval rüselus, paanika ja kisa. Mäletan Tõnis Mägi “Koitu” ja Tõnist ennast lava ees.

Millest see rüselus tekkis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silver Sepp – lauluhäält pole, eks ta ole muusik omas žanris ja sobib kuhugi metsalavale

Lätlaste pidu – ei hakka võrdlema, eks kuskil veel ägedam, mulle meeldib meie pidu meie kastmes

vetsupotist – võibolla tõesti oli see vene koolis, kus vetsupotid olid lihtsalt ära varatstatud, eesti koolides olid kõigis potid potid olemas

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpulaulu soolo oli õudne. Laul ise on ilus, kuid kui autor viisi ei pea ja häält ei ole, võiks lihtst rõõmustada, et tema looming, ja laulda lasta kellelgi, kes laulda oskab. Ma pole mingi asjatundja, aga kõrva kriipis nii, et valus ja piinlik oli.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arte valmis samal ajal kui TSG – 1980, ja päris kindlasti polnud neis kuivkäimlat!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arte valmis samal ajal kui TSG – 1980, ja päris kindlasti polnud neis kuivkäimlat!

mitte et ma toetaksin tolle käo versiooni ilma pottideta koolimajast, aga lihtsalt vahemärkusena ütlen, et ka need augud põrandas võivad olla veega loputatavad. pool maailma on selliseid täis veel 21. sajandilgi. nii et jutt ei ole siiski kuivkäimlast keset Tallinna uuselamurajooni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 247 )


Esileht Hobinurk laulupidu