Esileht Hobinurk Lõhnad, mida enamasti peetakse meeldivaks, ent teile ei meeldi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Lõhnad, mida enamasti peetakse meeldivaks, ent teile ei meeldi

Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi mee lõhn.
Lillena roos pole nii tugev aga igasugused roosi lõhnad, essentsid, parfüümid ka ei meeldi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

puljongikuunikute puljong, poesia ja selga küpsised, lidli feiktoidud.

Vabandust, kas sa teema pealkirja ka lugesid?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

puljongikuunikute puljong, poesia ja selga küpsised, lidli feiktoidud.

Vabandust, kas sa teema pealkirja ka lugesid?

No ju siis talle tundub, et neil toitudel on ebameeldiv lõhn.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma absoluutselt ei talu poe pelmeenide ja frikadellide keetmise lõhna. Lapsele väga maitsevad need ehe80% minifrikadellid ja ma talle neid mõnikord teen, aga siis tuulutan kööki ja pesen kohe kraani all kõik nõud puhtaks, mis sellega on kokku puutunud, et ma seda lõhna kaua taluma ei peaks. Arvan, et osa inimestest peab neid toidulõhnasid meeldivaks.

thierry mugleri Angel on üks õudne lõhn. Ülimagus. Kõik sellesarnased väga magusad lõhnad ajavad mul südame pahaks, reaalselt ajab iiveldama. Muidu värsked parfüümid meeldivad väga, ka osad magusapoolsed. Aga on mingi piir, millest üle on minu jaoks liiga magus.

Üldiselt ei kannata mitmeid erinevaid toidulõhnasid, konkreetselt nimetada ei oska, aga mõnikord naabrid teevad mingit sellist sööki, mis samuti mul südame pahaks ajab (ei ole sibula praadimine), kui seda trepikojas tunnen. Mingi a la odrakruubipuder.

Üldiselt arvan, et talun lõhnu päris hästi ja enamus siin nimetatud lõhnu mulle meeldib. Lavendli puhul on nii, et oleneb tootest, mõni on liiga võlts, mõni liiga vänge, aga on ka meeldiva lavendlilõhnaga asju. Sama käib vanilli kohta. naturaalne vanill on okei, mõni essents aga liiga vänge või võlts, et ei ole hea.

Spinati ja brokkoli lõhn mulle ei meeldi, seepärast ka neid ei söö. Lillkapsas kõlbab. Rooskapsas halb, tavaline kapsas kõlbab.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ei kannata mitmeid erinevaid toidulõhnasid, konkreetselt nimetada ei oska, aga mõnikord naabrid teevad mingit sellist sööki, mis samuti mul südame pahaks ajab (ei ole sibula praadimine), kui seda trepikojas tunnen. Mingi a la odrakruubipuder.

Mul oli kunagi sõbranna, kes rääkis, kuidas ta iga kord paariks tunniks kodust ära läks, kui tatarlastest naabrid hobuseliha praadisid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lavendli puhul on nii, et oleneb tootest, mõni on liiga võlts, mõni liiga vänge, aga on ka meeldiva lavendlilõhnaga asju. Sama käib vanilli kohta. naturaalne vanill on okei, mõni essents aga liiga vänge või võlts, et ei ole hea.

Mina sain siit teemast aru, et inimesed ei kannata lavendli kui tavalise peenral kasvava taime lõhna? Mitte polnud jutt mingist kunstlikust tootest?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lillena roos pole nii tugev

Kultuurroosidel pole ju üldse mingit lõhna tänapäeval. Ainult metsikud kibuvitsad vaid lõhnavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain siit teemast aru, et inimesed ei kannata lavendli kui tavalise peenral kasvava taime lõhna? Mitte polnud jutt mingist kunstlikust tootest?

Seda tavalisel peenral kasvavat taime kasutataksegi ka erinevates toodetes. Lavendlist tehakse lavendliõli ja siis seda doseeritakse valmistoote sisse. Mõni saab kangem, teine mahedam. Ega see lavendlilõhna taga ajav ämm ilmselt ei riputanud tervet elamist lavendlivanikuid täis, vaid kasutas ka siiski mingeid kapi lõhnastamiseks mõeldud padjakes või niiskuseemaldajaid. Lõhnapadjakesi on ka erinevaid, osad on rohkem sünteetilised, teised naturaalsed.

Kuna siin räägitakse nii parfüümidest kui ka toitudest, diffuuseritest, lõhnaküünaldest, siis ei saa olla, et kõik lavendlilõhna vihkajad mõtlevad justnimelt taime. Vbla pole taime päriselus iial nuusutanudki, ongi vaid tundnud mingeid kangemaid lõhnapulki vms tooteid.

Mõni mahe lavendlit sisaldav kreem võib päris meeldiv olla. Ka kapilõhnastajate seas on nii mahedamaid kui vängemaid.

Roosilõhn on samasugune, selle saab väga ebameeldivaks keerata, aga on ka mõnusaid roosilõhnalisi asju. Sama käib piibelehe (maikelluke), jasmiini, sireli kohta. Sidruni saab ka vastikuks muuta. Mulle kõik nenede taimede lõhnad üldiselt meeldivad, aga olen ka kohanud väga ebameeldivaid parfüüme/kreeme/lõhnastajaid/toite, kus muidu meeldivad taimelõhnad on vastikuks muudetud.

ja siis piparmünt – sama keiss. Võib olla väga mõnus ja meeldiv, aga ka täiesti ilge ja vastuvõetamatu. Mulle näiteks meeldib värske piparmünditaime lõhn, aga kui on ära kuivatatud, siis üldse ei meeldi. Tilliga sama. Värske till on supermeeldiv, aga kuivata ära, siis on nagu suvaline hein.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mesi. Nii paha hais on meel. Eriti jube on siis, kui keegi mee tee sisse paneb, siis see eriliselt võimendab seda meehaisu. Jube minu jaoks.

Mannapuder. Keetmise ajal mannapudru hais. Aga see on mul lapsepõlve söögitrauma lasteaiast.

Maksa praadimise hais. Kohutav! Nagu keegi oleks mingit roiskunud raibet praadinud…..

Ühtegi nendest kolmest ma ei söö ka, osaliselt just haisu tõttu.

 

+5
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lavendel. Ja pole vahet, kas on värske taim, kuivatatud või mingi essents. Igasugu jalavannid ja kreemid on veel kuidagi talutavad, aga pesukapis lavendli hais on jäle. Täiesti kopituse hais mu meelest.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik magusad parfüümid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mesi. Nii paha hais on meel. Eriti jube on siis, kui keegi mee tee sisse paneb, siis see eriliselt võimendab seda meehaisu. Jube minu jaoks.

Mannapuder. Keetmise ajal mannapudru hais. Aga see on mul lapsepõlve söögitrauma lasteaiast.

Maksa praadimise hais. Kohutav! Nagu keegi oleks mingit roiskunud raibet praadinud…..

Ühtegi nendest kolmest ma ei söö ka, osaliselt just haisu tõttu.

Mesi- igapäevaselt laual ei ole, aga külmetuse puhul lusikatäis kuuma teega-asendamatu.

Mannapuder- üks minu lemmikpuder.

Praetud vasika- või kanamaks on samuti üks lemmik. Seda hoolimata, et lasteaias ja koolisööklas söödud maksatoidud polnud just hästi valmistatud.

Ei meeldi põdrakanepi lõhn.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värskelt niidetud muru lõhn on kirjeldamatult ebameeldiv. Olen paljude heintaimede vastu allergiline ning see lõhn seostub lämbumisega. Samuti ei suuda kaua viibida üheski parfümeeriaosakonnas – liiga intensiivsest lõhnast hakkab füüsiliselt halb.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juukselakid. Kõik. Nende kasutamine siseruumides peaks olema keelatud. Üldiselt kui kuskil on pidu, siis naiste tualetis on võimatu käia.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sperma lõhn pole mulle kunagi meeldinud. Olen kuulnud- lugenud, et mõne naise pidavat see hulluks ajama.

Rohelise seebi lõhn hakkab vastu, samuti enamus pesupulbri- ja loputusvahendite lõhnu. Kasutangi vaid parfüümivabu pesuvahendeid.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

-Suurem osa pesuvahenditesse lisatavaid parfüüme. Poes hoian selles riiulivahes hinge kinni, õudne on, kui näit. teatris või bussis istub mu kõrvale lõhnava vahendiga  vastpestud riietega inimene. Kusjuures saan täiesti aru, et nad ise ei pruugi seda lõhna tundagi, kui kogu aeg sedasama vahendit on kasutanud.

– Üldse liiga intensiivsed parfüümid. Jällegi tuleb üks ebameeldiv teatriskäik meelde – ma tõesti ei suutnud  kõrvalistuja lõhnapilves keskenduda ja pea hakkas valutama. Õnneks sain vaheajal mujale istuda.

– Arbuusinätsu lõhn.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

-Suurem osa pesuvahenditesse lisatavaid parfüüme. Poes hoian selles riiulivahes hinge kinni, õudne on, kui näit. teatris või bussis istub mu kõrvale lõhnava vahendiga vastpestud riietega inimene. Kusjuures saan täiesti aru, et nad ise ei pruugi seda lõhna tundagi, kui kogu aeg sedasama vahendit on kasutanud. – Üldse liiga intensiivsed parfüümid. Jällegi tuleb üks ebameeldiv teatriskäik meelde – ma tõesti ei suutnud kõrvalistuja lõhnapilves keskenduda ja pea hakkas valutama. Õnneks sain vaheajal mujale istuda.

sama teema, õudne on see pesuvahendite lõhn, eriti Arieli oma. Katsun alati kusagile mujale minna, vajadusel lähen bussist lausa maha, teatris pole kohanud.  Sama teema on nende lõhnapoodidega nagu india ja lush, õudne hais.

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle Lushi poe lõhn meeldib, see ei ole väga intensiivne mu arvates. Kuigi on võimalik, et selles poes töötada ei suudaks.

Aga muidu nõustun, et kui on india pood, parfüümipood, siis kõikide nende lõhnade segu võib olla ebameeldiv. Eraldi toodete seas on meeldivad asjad, aga pane kõik kokku, siis läheb liiale.

Kauplustest mina ei suuda käia rõivakauplustes, eriti näiteks kaltsukates või mõnes odavketi poes (sportsdirect, takko, terranova, sinsay), kus on hästi palju kaupa tihkelt koos. Suudan seal olla kiire sutsu enne kui pea ringi käima hakkab. Otseselt ei tunne mingit väga halba tugevat lõhna, aga on selline tajutavalt ebameeldiv vine. Olen ostnud sealt küll (kodus kandmiseks t-särke ntx), aga siis pesen alati enne kandmist läbi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mere ääres mädaneva vetika lõhn. Ma vaatasin suurte silmadega, kui üks tuttav tõmbas merele lähenedes rõõmuga suure sõõmu sisse – ohh nii hea värske mere lõhn.

Kunagi sõitsin Tallinnas bussiga, millega käisid ka mingi kalavabriku naised tööle. Oi see oli õudne, palavus koos kalalõhnaga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi sõitsin Tallinnas bussiga, millega käisid ka mingi kalavabriku naised tööle. Oi see oli õudne, palavus koos kalalõhnaga.

Raske uskuda, et nende riided kala järgi lõhnasid. Tööd tehti ju siiski tööriietes ja enne koju minekut vahetati need ju kindlasti erariiete vastu.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed tajuvad lõhnu erinevalt, see on geneetiline. Ehk et mõttetu on teisele rääkida, et jube lõhn, ära kasuta vmt. Tema tunneb seda lõhna täiesti teisiti või vaevumärgatavalt.

Minu jaoks lõhnavad jubedalt soe maks (nt maksapasteedi tegemine), puravikke sisaldavad soojad toidud, pesuloputusvahendid + igasugused arielid jmt, puudrised parfüümid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raske uskuda, et nende riided kala järgi lõhnasid. Tööd tehti ju siiski tööriietes ja enne koju minekut vahetati need ju kindlasti erariiete vastu.

usu ikka,  olen elanud suure kalatööstuse ligidal ja need töötajad haisevad kalade järgi küll kuigi riided vahetatud.  Juuksed on need põhilised mis haisevad. Mind see ei häirinud

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mere ääres mädaneva vetika lõhn. Ma vaatasin suurte silmadega, kui üks tuttav tõmbas merele lähenedes rõõmuga suure sõõmu sisse – ohh nii hea värske mere lõhn.

mul Tartust sõbranna pidi minestama, kui mere lõhna tundis – mis lahti, miks selline hais?  Ise mere ääres elades ju tead, et periooditi meri haisebki ja see pole midagi erilist, ei pane tähelegi.

Aga nõus mitmete siin toodutega – Ariel, juukselakid. Parfüümidest Calvin Kleini One.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raske uskuda, et nende riided kala järgi lõhnasid. Tööd tehti ju siiski tööriietes ja enne koju minekut vahetati need ju kindlasti erariiete vastu.

Lõhnasid küll. Ma lapsena sõitsin ise sama teekonda, Uus-Sadama peatuse juures oli see kalavabrik. Kalalõhn on nii intensiivne, et see jääb kõigele külge, ka näiteks juustele.

Kui sealse kalavabriku töötajad olid bussis, siis oli tõesti vänge kalahais üleval, no mitte eriti hull raipekas, aga selline nagu on turul kalalettide juures või kalapoes. Väga tugevalt tuntav siiski. Kui see segunes bussis bensiinihaisu või muude lõhnadega, vüis ikka päris ebameeldiv olla.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli Viimsis mingi kalatoodete vabrik ja sealne alevik lõhnas samuti kala järgi.

Värskelt lüpstud piima lõhn oli imelik. Lapsena sai seda ikka joodud, aga just see esmane lõhn, mis ninna tungis oli pisut eemaletõukav.

Kuivatatud kala lõhn. Süüa meeldib, aga lõhn hakkab kergelt vastu.

Pole kunagi meeldinud roosilõhnalised toiduained. Tuttav tõi Marokost kaasa maiustusi, millest enamus oli roosiveega maitsestatud, aga minusugusele suurele magusasõbrale need kahjuks ei maitse. Liiga intensiivne ja võlts tundus, kuigi oli ehtsast toorainest, mitte võlts.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raske uskuda, et nende riided kala järgi lõhnasid. Tööd tehti ju siiski tööriietes ja enne koju minekut vahetati need ju kindlasti erariiete vastu.

Lõhnasid küll. Ma lapsena sõitsin ise sama teekonda, Uus-Sadama peatuse juures oli see kalavabrik. Kalalõhn on nii intensiivne, et see jääb kõigele külge, ka näiteks juustele.

Kui sealse kalavabriku töötajad olid bussis, siis oli tõesti vänge kalahais üleval, no mitte eriti hull raipekas, aga selline nagu on turul kalalettide juures või kalapoes. Väga tugevalt tuntav siiski. Kui see segunes bussis bensiinihaisu või muude lõhnadega, vüis ikka päris ebameeldiv olla.

Miks seda kalalõhna on siia teemasse vaja vedada ja selle üle veel vaidlema jääda? Küsitud oli, et mis lõhnad ei meeldi, mis reeglina teistele pigem meeldivad. Et siis see kalalõhn teistele pigem meeldib või? Võiks teemas püsida.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis see kalalõhn teistele pigem meeldib või?

Mulle väga meeldib äsjapüütud kala lõhn ja mu sõbranna on täielik värkekalalõhnahull. Tartu turuhoome kalaosa on must visit iga kord, kui sinna satume. See ju väga hea lõhn.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis see kalalõhn teistele pigem meeldib või?

Värske kala lõhn meeldib ka mulle. Värsked räimed lõhnavad väga hästi. Ka kalaroad lõhnavad enamasti hästi.

Kui aga see kalalõhn panna ühtekokku inimeste higihaisu, mädanevate hammaste haisu ja bensiinivinguga, siis ei ole enam üldse tore. Kalalõhna puhul vastati selle pärast, et üks inimene kahtles, kas kalalõhn jääb külge. Väga hästi jääb külge. Ka india poe lõhn jääb külge, mul üks tuttav töötas india poes ja kuigi tal olid ka tööl tööriided, siis ikkagi kui pärast tööd otse kuskile külla tuli, siis oli kohe tunda seda india viirukite lõhna. Juuksed võtavad eriti hästi külge. Ka suitsetava inimese tunneb mittesuitsetaja eemalt ära.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Chanel nr 5

Sama siin. Kunagi, kui esimest korda seda lõhnapoes nuusutasin, pidin oksele hakkama. Sellist vänget lillehaisu pole ma ühelgi parfüümil tundnud. Ma ei saa aru, kuidas see lõhn saab maailmakuulus olla. Tõsine vene vanamuti parfüüm.

Jah. Ma veel mõtlesin, et äkki on halvaks läinud või midagi. See on tõesti õudne parfüüm.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mere lõhn, eriti just Soome lahes, eriti just Tallinnas. Saartel ei sega üldse, Pärnus vähe, Haapsalus harva. Sündinud tallinlase ja nõmmekana ma Piritat väldin igal vimalusel, kuigi on õnnestunud ka nii mere ääres einestada, et pole vigagi lõhnal. Ka olen Viimsis elanud, polnudki nii kohutav iga päev. Ka ei meeldi šokolaadi lõhn ja tsitruseliste lõhnad. Eriti mitte laim. Eriti mitte parfüümides.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Hobinurk Lõhnad, mida enamasti peetakse meeldivaks, ent teile ei meeldi