Esileht Kodunurk Ma ei oska suurpuhastust teha

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Ma ei oska suurpuhastust teha

Postitas:

Kui ise koristamisega hakkama ei saa, siis kõige kindlam on tellida teenust professionaalidelt, näiteks https://www.luxpuhastus.ee/. Saada info koos piltidega ja saad kiiresti vastuse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed ise koristasid ka aga kuna asjadel ei old kindlat kohta siis pandi neid iga kord erinevalt ja tulemuseks oli korrastatud segadus.
…ja no kuna ventikat köögis pold siis ei old seinte puhtaks saamine üldse võimalik.
Praegu olen kodune ema ja jaksan seda kõike aga eks peab endale aru andma ka et tööle naastes enam vast samas mõõdus mitte. Tahan ju lastega ka koos miskit teha. Aga no siis on ka lapsed päeval kes koolis kes aias ja päeval kodust eemal olles ei teki ka ju mustust kodus.

Õpi koos lastega näiteks korrektselt eesti keelt rääkima ja kirjutama.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ise koristamisega hakkama ei saa, siis kõige kindlam on tellida teenust professionaalidelt, näiteks https://www.luxpuhastus.ee/. Saada info koos piltidega ja saad kiiresti vastuse.

Minul puudub küll neisse “professionaalidesse” igasugune usk. Ma ei ole 20 aasta jooksul näinud ühtki koristusfirmat (kontorid, korteriühistu haldusteenused), kus koristajad päriselt pinnad puhtaks teeks. Käib mingi naljategemine ja ülilohakas mäkerdamine vaid.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahendid peavad õiged olema. Odav orto katlakivieemaldaja kuumana võtab katlakivi imehästi.  Ja pliitide jaoks on eraldi vahend Mr Muscle ma kasutan realiseerimiskeskusest.  Kõigepealt jah osta lapid, svammid, harjad, vahendid. Tee nimekiri ja iga päev 1 suurem asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ülimalt laisk. Seetõttu koristan väga harva, umbes 2-3x aastas, siis kapitaalselt. Kulub kaks täispäeva, ikka 10-11 tundi päevas. Üks nädaavahetus siis. Kõik kapid ükshaaval tühjaks, kõik sahtlid tühjaks. Kapid seest lapiga üle, kasutud asjad viskan ära või panen taaskasutuskeskuse või müügi jaoks eraldi. Tangained vaatan üle, paigutan uuemad tahapoole. Absoluutselt kõik kapid, alates köögist kuni riidekappideni ükshaaval tühjaks, puhtaks ja asjad tagasi, enne vajadusel pesta. Kapipealsed puhtaks. Kui ma mõnda riidetükki pole juba 2-3 aastat kasutanud – välja. Pragudega nõud – välja. Jne. Raanmtud kõik riiulitelt välja, tolmutada ja kapp puhtaks ja tagasi. Kaks-kolm tundi.

Voodist kõik välja, madratsile niiske lina, klopitsaga udjada – tolm koguneb linasse, lina pessu. Tekid-padjad keemilisse, uued voodissse.

Siis kraanikauss peensusteni, kui vaja, siis väikese laste hambaharjaga nurgakesed. Külmkapp voolust välja, tühjaks, vajadusel riiulid nõudepesumasinasse, kapp lapiga üle, tuulduma. Vekeedukann ja röster ka, pesumasin ja nõudepesumasin ka puhastustsüklisse.

Siis WCd ja dušikabiin. Hambaharjatopsid ja seebialused nõudepesumasinasse. Põhjalikult puhtaks dušikabiin, kuni lõpuks vatitikuga uuristan kõik nurgad üle. Võtan väikese tabureti, istun duširuumi maha ja käin kõik praod üle. Cillit Bang, äädikas, Ciff. Poolteist tundi kahe WC ja ühe dušikabiini peale kindlustatud. Kui üksi teha.

Siis tolmuimeja, sest see peksab veits tolmu siiski õhku.

Siis aknapesu, siis kohe vahetame kardinad, eelmised kotti ja pärast keemiiisse.

Siis lülitid ja ukselingid. Lambid ja trepikäsipuu. Piltdiraamid ja peeglid. Toolide seljatoed ja istumisosa.

Siis põrandapesu.

Muul ajal aga pole mida koristada.
Meil ei ole ühtki vaipa peale esiku pehme jalamati. Selle klopin, kui pähe tuleb, dušialusesse ja seejärel pesen masinas. Dušialuse loputan ära. Linikuid ja nipsasju ei ole.

Ahjus küpseb 99% asju küpsetuskotis, ahju ukse tõmbame kohe pärast küpsetamist ajalehega üle. 6 sekundit. Pliidiplaadi tõmbame üle, kui süüa teeme, niiske lapiga. 3 sekundit. Kempsupotid tõmbame mehega üle igal õhtul enne magamaminekut, ka prillaua alt. 8 sekundit. Kraanid pärast kasutamist. 2 sekundit/kord.

Tolmuimejat ei kasuta vahepeal üldse, va väike käsitolmuimeja, et kiirelt vajadusel söögilaua alt või kuskilt nurgast prügi või tolmurull ära tõmmata. Põranda tõmbame märja mopiga üle max kord kuus. Pigem harvem.

Külmkappi paneme kõik asjad karpides. Absoluutselt kõik. Näiteks ei lajata poolikut võipakki või mingit avatud juustupakki sinna, sest see võib määrida. Haisu ka ei teki. Ka piimapaki sulgeme pealt klõpsuga või valame keeratava korgiga veepudelisse ümber, et ei tilguks ja ei annaks lõhnu.

Tugitoolid ja diivan on (kunst)nahast, mis ei kogu tolmu ega plekke. Niiske lapp ja nahapuhastusvahend 2-3x aastas, kui vaja….15-20 min. Toolid on samuti (kunst)nahast. Voodilinu ainult vahetame regulaarselt ja käterätte. Muu kõik põhimõttel – mida vähem rokka tekitame, seda vähem on teda koristada.

Ehk siis low maintenance elustiil. Harrastasin üksi elades ja nüüd ka mehega. Ei viitsiks küll iga nädal koristada. Iga päev umbes minut kuni kaks ja siis 2-3 korda aastas.

+1
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Viimane kägu, see, kui vähe sul põrandale mustust koguneb, on küll imetlusväärne. Mul on ikka iganädalaselt voodite all kenad tolmurullid, esikupõrandal omajagu jalgadega tuppa toodud mulla-liivaterakesi, ja eks osa neist rändab ka tubadesse. Vaipu ei ole, aga pehmet mööblit peale kolme voodi veel üks diivan, ja diivanipadjad. Olen kuulnud, et tolm tuleb tuppa ka lihtsalt õuest akna kaudu – kas sul on nii uus maja, et lisaks sundventilatsioonile akna kaudu pole vajagi tuulutada?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ka lihtsate naturaalsete puhastusvahendite pooldaja: aurupesur, äädikas, sooda, sidrunhape jne. Tahan lihtsalt tuletada meelde: äädikas lõhub silikooni, nii et seda mitte kasutada seal, kus on silikoonist tihendid või silikooniga vuuke täidetud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin 4 a tagasi konmari süsteemi järgi maja korda ja peale seda on ikka kõvasti lihtsam küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane kägu, see, kui vähe sul põrandale mustust koguneb, on küll imetlusväärne. Mul on ikka iganädalaselt voodite all kenad tolmurullid, esikupõrandal omajagu jalgadega tuppa toodud mulla-liivaterakesi, ja eks osa neist rändab ka tubadesse. Vaipu ei ole, aga pehmet mööblit peale kolme voodi veel üks diivan, ja diivanipadjad. Olen kuulnud, et tolm tuleb tuppa ka lihtsalt õuest akna kaudu – kas sul on nii uus maja, et lisaks sundventilatsioonile akna kaudu pole vajagi tuulutada?

Ma elan maal. Metsade keskel. Tolmurulle aegajalt mõni tekib, siis võtan sele pisikese imejaga ära. Linnatolmus või kruusatee ääres maal oleks muidugi jubedam.
Esikupõrandale ei too küll midagi, enne esikut on kaks jalamatti. Üks õues enne terrassile viivat trepikest, harjasmatt. Terrassil maja ukse ees teine, kummimatt. Parem korralikult jalgu pühkida, siis ei tule sealt midagi. Ja esikus on ka jalamatt, sellest üle ei astu keegi ju väisjalatsiga. Või noh, kui maja on virku inimesi täis, siis käigu või magamistoas kummikuga, kui viitsib 2x päevas põrandat kasida. Diivaneid on kaks, üks nahast, teine kunstnahast. Diivanipatju ei ole, sest need = tolm. Need on virkade inimeste kraam.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuidas, millega ideaalselt ja kiiresti puhtaks teha dussinurka? valged vuugid ja vuugivahed

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kahjuks aurupesur vuugivahesid puhtaks ei tee. Katlakivi laike ka mitte ükski vahend dushinurga põrandalt ära ei võta. Täiesti nõutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahju ja pliidi puhastamiseks on üks väga tõhus nipp selline. Pihustad mingit ahjupuhastusvahendit  määrdunud pindadele ja siis katad toidukilega. Näiteks ahju klaas ja seinad kõik pihustada ja siis toidukile peale. Lased seista 2h või kauem ja seejärel võtad kile ära ning pesed vee ja lapiga puhtaks. Kui on väga tõrksat mustust, siis aitab ka kaabits, aga mina olen ilusti saanud ahju puhtaks selliselt ka ilma suure nühkimiseta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ülimalt laisk. Seetõttu koristan väga harva, umbes 2-3x aastas, siis kapitaalselt. Kulub kaks täispäeva, ikka 10-11 tundi päevas. Üks nädaavahetus siis. Kõik kapid ükshaaval tühjaks, kõik sahtlid tühjaks. Kapid seest lapiga üle, kasutud asjad viskan ära või panen taaskasutuskeskuse või müügi jaoks eraldi. Tangained vaatan üle, paigutan uuemad tahapoole. Absoluutselt kõik kapid, alates köögist kuni riidekappideni ükshaaval tühjaks, puhtaks ja asjad tagasi, enne vajadusel pesta. Kapipealsed puhtaks. Kui ma mõnda riidetükki pole juba 2-3 aastat kasutanud – välja. Pragudega nõud – välja. Jne. Raanmtud kõik riiulitelt välja, tolmutada ja kapp puhtaks ja tagasi. Kaks-kolm tundi.

Voodist kõik välja, madratsile niiske lina, klopitsaga udjada – tolm koguneb linasse, lina pessu. Tekid-padjad keemilisse, uued voodissse.

Siis kraanikauss peensusteni, kui vaja, siis väikese laste hambaharjaga nurgakesed. Külmkapp voolust välja, tühjaks, vajadusel riiulid nõudepesumasinasse, kapp lapiga üle, tuulduma. Vekeedukann ja röster ka, pesumasin ja nõudepesumasin ka puhastustsüklisse.

Siis WCd ja dušikabiin. Hambaharjatopsid ja seebialused nõudepesumasinasse. Põhjalikult puhtaks dušikabiin, kuni lõpuks vatitikuga uuristan kõik nurgad üle. Võtan väikese tabureti, istun duširuumi maha ja käin kõik praod üle. Cillit Bang, äädikas, Ciff. Poolteist tundi kahe WC ja ühe dušikabiini peale kindlustatud. Kui üksi teha.

Siis tolmuimeja, sest see peksab veits tolmu siiski õhku.

Siis aknapesu, siis kohe vahetame kardinad, eelmised kotti ja pärast keemiiisse.

Siis lülitid ja ukselingid. Lambid ja trepikäsipuu. Piltdiraamid ja peeglid. Toolide seljatoed ja istumisosa.

Siis põrandapesu.

Muul ajal aga pole mida koristada.

Meil ei ole ühtki vaipa peale esiku pehme jalamati. Selle klopin, kui pähe tuleb, dušialusesse ja seejärel pesen masinas. Dušialuse loputan ära. Linikuid ja nipsasju ei ole.

Ahjus küpseb 99% asju küpsetuskotis, ahju ukse tõmbame kohe pärast küpsetamist ajalehega üle. 6 sekundit. Pliidiplaadi tõmbame üle, kui süüa teeme, niiske lapiga. 3 sekundit. Kempsupotid tõmbame mehega üle igal õhtul enne magamaminekut, ka prillaua alt. 8 sekundit. Kraanid pärast kasutamist. 2 sekundit/kord.

Tolmuimejat ei kasuta vahepeal üldse, va väike käsitolmuimeja, et kiirelt vajadusel söögilaua alt või kuskilt nurgast prügi või tolmurull ära tõmmata. Põranda tõmbame märja mopiga üle max kord kuus. Pigem harvem.

Külmkappi paneme kõik asjad karpides. Absoluutselt kõik. Näiteks ei lajata poolikut võipakki või mingit avatud juustupakki sinna, sest see võib määrida. Haisu ka ei teki. Ka piimapaki sulgeme pealt klõpsuga või valame keeratava korgiga veepudelisse ümber, et ei tilguks ja ei annaks lõhnu.

Tugitoolid ja diivan on (kunst)nahast, mis ei kogu tolmu ega plekke. Niiske lapp ja nahapuhastusvahend 2-3x aastas, kui vaja….15-20 min. Toolid on samuti (kunst)nahast. Voodilinu ainult vahetame regulaarselt ja käterätte. Muu kõik põhimõttel – mida vähem rokka tekitame, seda vähem on teda koristada.

Ehk siis low maintenance elustiil. Harrastasin üksi elades ja nüüd ka mehega. Ei viitsiks küll iga nädal koristada. Iga päev umbes minut kuni kaks ja siis 2-3 korda aastas.

Räägib inimene, kes pole pereelu veel alustanud….

Mul oli ka siis briljantne puhtus.

Sa alles hakkad oma lapsi saama ja koduloomi soetama, pea nüüd hoogu. Kui mitmed väikesed käekesed kümme korda päevas kraani ja valamut kasutavad, iga kord tõmbad kohe üle? 3 sekundit ju!

Ei tõmba sa siis enam midagi. Sa lihtsalt fyysiliselt ei saa juba korraga mitmes kohas olla.

Lastega ei saa enam muuseumis elada. Ja nendega tuleb kaasa palju asju. Alates riietest ja jalanoudest kuni kõikvõimalike meisterdusteni, mis igale poole kogunevad.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on hoopis küsimus, kuidas te igasuguste vängete puhastusvahendite haisu talute? Keegi siin mainis, et pool pudelit kloori WC-potti … No selle sissehingamine ei saa ju tervislik olla. Ma olen ka väga lõhnatundlik üleüldse, aga kahjuks on reaalsus see, et need igasugused looduslikud ja/või lõhna- ja kemikaalidevabad vahendid ei puhasta sugugi efektiivselt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on hoopis küsimus, kuidas te igasuguste vängete puhastusvahendite haisu talute? Keegi siin mainis, et pool pudelit kloori WC-potti … No selle sissehingamine ei saa ju tervislik olla. Ma olen ka väga lõhnatundlik üleüldse, aga kahjuks on reaalsus see, et need igasugused looduslikud ja/või lõhna- ja kemikaalidevabad vahendid ei puhasta sugugi efektiivselt.

on ka lõhnatuid vahendeid olemas, mis teevad puhtaks, kasutan näit. kontsentraate, ostan profipuhastusaineid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsaim variant on palgata koristaja üheks korraks/päevaks, kes suurema sodi ära koristab (on chillis koristusfirmade  kupongid jms) ja siis suudad ehk pikemalt järje peal hoida. Neil on vahendid ja teadmised, kuidas kiiresti ja korralikult kõigest lagast lahti saab. On pärast omal ka parem puhtas kodus olla ja siis saad ise seda puhtust kauem joonel hoida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan maal. Metsade keskel. Tolmurulle aegajalt mõni tekib, siis võtan sele pisikese imejaga ära. Linnatolmus või kruusatee ääres maal oleks muidugi jubedam.
Esikupõrandale ei too küll midagi, enne esikut on kaks jalamatti. Üks õues enne terrassile viivat trepikest, harjasmatt. Terrassil maja ukse ees teine, kummimatt. Parem korralikult jalgu pühkida, siis ei tule sealt midagi. Ja esikus on ka jalamatt, sellest üle ei astu keegi ju väisjalatsiga. Või noh, kui maja on virku inimesi täis, siis käigu või magamistoas kummikuga, kui viitsib 2x päevas põrandat kasida. Diivaneid on kaks, üks nahast, teine kunstnahast. Diivanipatju ei ole, sest need = tolm. Need on virkade inimeste kraam.

Ma elan ka maal, lausa metsas, täiesti eraldatud kohas. Kui paju- või kaseurvad lahti puhkevad, on terve õhk ja ka maja tolmu täis. Kahel pool maja on põllud, mida just praegu äestatakse ja külvatakse. Kui tuul on vähegi maja poole, on see tolm ka toas.
On koerad ja kassid, kes jalgu ei pühi. On lapselapsed, kes lendavad sisse-välja ja samuti jalgu ei pühi.
Alumisel korrusel on samuti nahast mööbel, aga see pealiskate ei kaitse ometi tolmu tekkimise eest – polster ju ikkagi tolmab ja poetab selle iga liigutamise ajal maha. Ükskõik, mis materjalist see polster on, põhja poole on kõik diivanid ja tugitoolid avatud. Nagu ka kõik voodid.
Kõik riided koguvad tolmu ja levitavad seda maja õhku. Oled proovinud mõnikord aknast paistva päikese käes mõnd saputada?
2-3 korda aastas suurpuhastus ja mitte igapäevane/nädalane kiirem koristus – no ei. Kui ma pole kord nädalas kasvõi aknalaudu üle tõmmanud, on lapp pärast nähtavalt must.
Enesetunne muutub vastikuks, kui juba treppi pole paar nädalat puhastatud.
Sa tõesti elad oma mullikeses, kuna oletegi mehega vaid kahekesi.
Ma ei kannata mitu päeva järjest 11-12 tundi suurkoristada. Olen lapsena elanud vanemate majas, siis korteris, nüüd oma majas, pole iial teinud suurpuhastust. Mitte kunagi. Miks selline asi vajalik peaks olema, kui paaril päeval nädalas midagigi teha?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tudengina koristusfirmas olnud ja siis oli see kontingent tõesti väga kõikuv, mõni ainult venis ringi ja tegi puhastusliigutusi. Naabermaja ühe suurfirma “haldusteenust”  vaadates tuleb vahel lausa naer peale.  Pigem usaldaks  kellegi isiklikku soovitust kui firmat.

Kuna mul on lastega pere, siis koristamist on iga päev  ja see 1 kord teenust nädalas koristusfirmalt ei aitaks mind küll kuigi palju, samas paarisaja eurone kulu annaks tunda.

Aga enamik häid soovitusi on ära olnud,  lisaks veel, et mind inspireerivad YT-i korrastus- ja koristusvideod. Korralikud töövahendid ja töövõtted kindlasti muudavad kogu protsessi kiiremaks ja tõhusamaks. Kõige rohkem on mind ikkagi aidanud asjade vähendamine – lihtsalt tekib füüsiliselt vähem asju, mida koristada.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul on lastega pere, siis koristamist on iga päev  ja see 1 kord teenust nädalas

Mul on kolm last ja koristaja ja see 1x nädalas kõik puhtaks teha korraga ja korrralikult võtab 4 tundi ja hiljem ei pea mina stressama, et jälle siit või sealt on nurgas mustus ja tolmurull. Jooksev koristus käib loomulikult pidevalt ja tolmuimeja on iga päev väljas, aga koristaja minekul on maja paar tundi ikka väga ilus. Ja see 4 tundi tema tööd on aeg, mille ma rõõmuga kinni maksan, sets see säästab minu 4+tundi vaba aega. Muidugi oleneb jah, kas koristaja teeb “koristusliigutusi” ja pläägutab või tõepoolest koristab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vihkan ka koristamist, aga vot külmkappi ei ole veel halba lõhna saanud. Dušinurka koristan kord kuus katlakivieemaldajat sisaldava ainega ning pliiti iga kord peale kasutust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan maal. Metsade keskel. Tolmurulle aegajalt mõni tekib, siis võtan sele pisikese imejaga ära. Linnatolmus või kruusatee ääres maal oleks muidugi jubedam.

Esikupõrandale ei too küll midagi, enne esikut on kaks jalamatti. Üks õues enne terrassile viivat trepikest, harjasmatt. Terrassil maja ukse ees teine, kummimatt. Parem korralikult jalgu pühkida, siis ei tule sealt midagi. Ja esikus on ka jalamatt, sellest üle ei astu keegi ju väisjalatsiga. Või noh, kui maja on virku inimesi täis, siis käigu või magamistoas kummikuga, kui viitsib 2x päevas põrandat kasida. Diivaneid on kaks, üks nahast, teine kunstnahast. Diivanipatju ei ole, sest need = tolm. Need on virkade inimeste kraam.

Ma elan ka maal, lausa metsas, täiesti eraldatud kohas. Kui paju- või kaseurvad lahti puhkevad, on terve õhk ja ka maja tolmu täis. Kahel pool maja on põllud, mida just praegu äestatakse ja külvatakse. Kui tuul on vähegi maja poole, on see tolm ka toas.

On koerad ja kassid, kes jalgu ei pühi. On lapselapsed, kes lendavad sisse-välja ja samuti jalgu ei pühi.

Alumisel korrusel on samuti nahast mööbel, aga see pealiskate ei kaitse ometi tolmu tekkimise eest – polster ju ikkagi tolmab ja poetab selle iga liigutamise ajal maha. Ükskõik, mis materjalist see polster on, põhja poole on kõik diivanid ja tugitoolid avatud. Nagu ka kõik voodid.

Kõik riided koguvad tolmu ja levitavad seda maja õhku. Oled proovinud mõnikord aknast paistva päikese käes mõnd saputada?

2-3 korda aastas suurpuhastus ja mitte igapäevane/nädalane kiirem koristus – no ei. Kui ma pole kord nädalas kasvõi aknalaudu üle tõmmanud, on lapp pärast nähtavalt must.

Enesetunne muutub vastikuks, kui juba treppi pole paar nädalat puhastatud.

Sa tõesti elad oma mullikeses, kuna oletegi mehega vaid kahekesi.

Ma ei kannata mitu päeva järjest 11-12 tundi suurkoristada. Olen lapsena elanud vanemate majas, siis korteris, nüüd oma majas, pole iial teinud suurpuhastust. Mitte kunagi. Miks selline asi vajalik peaks olema, kui paaril päeval nädalas midagigi teha?

Vat selline oled siis sina.

Minul põldusid ei ole, poleks selisesse kohta kolinudki. Nagu öeldud, elan metsade keskel. Täpsemalt männikus. Paar km ühele poole ja üle 12 km teisele poole pole mingit õllumajandust, mets ainult. Aga taimede õietolmu muidugi mingi määral on. Nagu ütlesin, kui rulli näen, pisitolmuimejaga ära võtame. Ja seda just kirjutasingi, et iga päev koristame ka mõne minuti, absoluutselt iga päev.
Meil on 4 last, kes küll ei ela enam meiega, aga astuvad vähemalt 2-3 x nädalas peredega läbi.
Lapselapsed on kasvatatud ja pühivad jalgu. Loomulikult.

Riideid ma ei saputa kunagi, milleks. Kõik riided, mis puudutavad ihu, on seljas üks päev ja siis lähevad joonelt pessu. Jah, ka rinnahoidja. Ma olen liiga laisk, et mõelda, kas see kolmandal päeval seljas hakkab haisema või ei. Viigipüksid, kontorikostüüm, valged mehe triiksärgid, joped, mantel – need käivad keemilises ning seisavad pärast kuni tarvitamiseni vastavates riputatavates hoiukottides. Käigusolev jakk jms asjad on nn esikus päris korralikus kapis. Tihedas. Liigseid riideid ei ole, diivanipatju ja pleede ei ole, kardinapuid ei ole, kapid algavad maast ja ulatuvad täpset laeni. Niisama ei tilbenda miski. Kardinaid pole, on taimsetest materjalidest rulood, mis muidugi igapäevaselt kinni-lahti tõmmates mingit tolmu lennutavad. Samuti ka reclinerid. Diivanite ja voodite all ei ole mingit ruumi. Need on lastud teha nii, et põhi on otse vastu põrandat, seal ehk veerand milllimeetrit on vahet. Reclinerite alt vajadusel säuhh 5 sek pisitolmuimejaga.

Koeri on meil lausa viis. Nemad valvavad, neile ei meeldi toas. Talvel teinekoord muidugi ikka võtame, siis seisavad jalamatil kuni käpad puhtaks saavad, st kuni me lapiga kuivatame. Muidu neil on omad majad ja varjualused, kus nad seda 13 hektarit käivad patrullimas. Porovida praegu neid tuppa saada – no 20 sekundit ja kogunevad ukse alla troppi, et saaks valvama minna. Meie käime õues nende juures mitmeid kordi päevas ja iga päev jalutamas ja mängimas, mitte nemad eriti elutoas.

Kasse on 2, need on tubased, sest rebased ja linnud – ei aitäh. Kevadel karvaajamise ajal kammime.

Rõhutan siiski, et me koristame kraanikausse, tualette absoluutselt iga päev. Paar minutit päeva peale kuub. Sekundid siia, sekundid sinna. Mina jälle ei suudaks elada majas, kus riided päikese käes tolmavad ja kappe kunagi tolmust põhjalikult ei puhastata ja lapsed poriste jalgadega sisse jooksevad ja vanemad ei tee midagi.

+2
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei suudaks elada majas, kus riided päikese käes tolmavad ja kappe kunagi tolmust põhjalikult ei puhastata ja lapsed poriste jalgadega sisse jooksevad ja vanemad ei tee midagi.

No riided tolmavad alati. Iga kangas tolmab, kui just puhas plastik pole. Päikese käes on see lihtsalt eriti hästi näha. Eks kappe puhastatakse ikka, aga mitte mingi suurpuhastuse käigus. Sorteerin ühe kapi, pesen puhtaks. Kui tuju on õige. Lapsed jooksevad õues suviti paljajalu. Vanuses 1,5 – 6. Täna polnud küll paljajalu, aga tegutsesid liivakastis ja kuigi tossud jäid ilusti tuulekotta, olid ka sokid liiva täis. Alumine korrus tuli puhtaks imeda ja ka pesta. Mis tähendab – vanemad midagi ei tee? Et ei pese ka nende jalgu 10 korda päevas enne tuppa lubamist?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selle pika lugulaulu nullib juba see ära, kui on kaks kassi. Ja nendega ütled, et pole vaja üldse koristada, iga päev 2 minutit käsitolmuimejaga ja kõik on ideaalselt korras. Ei tundu usutav jutt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selle pika lugulaulu nullib juba see ära, kui on kaks kassi. Ja nendega ütled, et pole vaja üldse koristada, iga päev 2 minutit käsitolmuimejaga ja kõik on ideaalselt korras. Ei tundu usutav jutt.

Lisaks tuleb inimese enda küljest nii palju karvu ja tolmu, et kui pole ühtki tekstiili, on põrandal tolmurullid ikkagi. Kui meil maja valmis, siis nii just oli. Ei olnud lapsi, kasse, tekstiile, ainult nahkdiivan, väga vähe asju ja ikka olid tolmurullid pidevalt põrandal. Et kahest minutist päevas koristamisest piisab ja rohkem pole pool aastat vaja koristada, see tundub uskumatu. Ei tea, kas väike luuletamine käib või on nõuded puhtusele mingist oma ooperist.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katlakivi eemalduseks äädikas…jah ma olen seda ise ka proovinud dushikabiini pesemiseks. Ja iga kord ma mõtlen kas teised ka on nii hingest kinni, et lausa valus hakkab. Kuidas te pesete seda kabiini äädikaga? Võib ju mõelda et toiduaine ja loodussõbralik. Aga mingi kerge lahus seda katlakivi ju ei eemalda. Ikka peab olema kabiinis sees ja ka nühkima selle lahusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katlakivi eemalduseks äädikas…jah ma olen seda ise ka proovinud dushikabiini pesemiseks. Ja iga kord ma mõtlen kas teised ka on nii hingest kinni, et lausa valus hakkab. Kuidas te pesete seda kabiini äädikaga? Võib ju mõelda et toiduaine ja loodussõbralik. Aga mingi kerge lahus seda katlakivi ju ei eemalda. Ikka peab olema kabiinis sees ja ka nühkima selle lahusega.

Niisama äädikaga ei nühi, pigem pritsin pinnale äädikat ja nühin soodase svammiga. Sooda ja äädika reaktsioon aitab. Aga jah, vent peab sel ajal ruumis ikka töötama, uks lahti olema ja pärast vaja ruumi väheke tuulutada ka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas väike luuletamine käib või on nõuded puhtusele mingist oma ooperist.

Ilmselt käib luuletamine jah. Sama inimene on kirjutanud:

Siis aknapesu, siis kohe vahetame kardinad, eelmised kotti ja pärast keemiiisse.

Kardinaid pole, on taimsetest materjalidest rulood, mis muidugi igapäevaselt kinni-lahti tõmmates mingit tolmu lennutavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardinaid pole, on taimsetest materjalidest rulood, mis muidugi igapäevaselt kinni-lahti tõmmates mingit tolmu lennutavad. Samuti ka reclinerid. Diivanite ja voodite all ei ole mingit ruumi. Need on lastud teha nii, et põhi on otse vastu põrandat, seal ehk veerand milllimeetrit on vahet. Reclinerite alt vajadusel säuhh 5 sek pisitolmuimejaga.

Pidin guugeldama, misasi see reklainer on. Sa sellist sõna nagu tugitool oled kuulnud? Võiks teinekord kasutada, siis saavad inimesed aru, millest sa räägid.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardinaid pole, on taimsetest materjalidest rulood, mis muidugi igapäevaselt kinni-lahti tõmmates mingit tolmu lennutavad. Samuti ka reclinerid. Diivanite ja voodite all ei ole mingit ruumi. Need on lastud teha nii, et põhi on otse vastu põrandat, seal ehk veerand milllimeetrit on vahet. Reclinerite alt vajadusel säuhh 5 sek pisitolmuimejaga.

Pidin guugeldama, misasi see reklainer on. Sa sellist sõna nagu tugitool oled kuulnud? Võiks teinekord kasutada, siis saavad inimesed aru, millest sa räägid.

Tal on ilmselt need 80ndate USA stiilis liigutatavad nahkdiivanid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin natuke selle ideaal-majapidamise peale, kus üldse tolmu ei teki – ei noh, ega mina ka nutma ei hakkaks, kui poleks vajadust iga nädal põrandaid imeda ja pesta. Aga ilma diivanipatjadeta poleks üldse nii mõnus õhtul tund-paar teleka ees lesida. Hea küll, kui on hiigelpalju ruumi, nii et tõesti igaühel on selline liigenditega tugitool, mida saab igasse asendisse lasta. Aga kui see on nahkkattega, siis ikkagi pole see nii mõnus. Isegi kassid eelistavad raudselt tolmavaid materjale oma pesas mittetolmavatele.

Igapäevane riietepesemine on lihtsalt loodusvaenulik (st kui peale aluspesu lähevad igal õhtul pessu ka kõik pluusid-püksid-seelikud).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Kodunurk Ma ei oska suurpuhastust teha