Esileht Tööelu, raha ja seadused. Masendavad üürihinnad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Teema: Masendavad üürihinnad

Postitas:
Kägu

Kas ainult mulle tundub, et maapiirkondade üürid on hetkel täiesti ulmelised? Saan aru, et tallinlane maksab 500-600 eurot üüri, aga kes Viljandis või Võrus üldse nii palju palka saab, et selliste hindadega üürida? Kus nad töötavad? Või ongi normaalne, et kui saad alla keskmise palka, istud mingisuguses 20-ruutmeetrises ahiküttega peldikus… võib-olla mina olen siis kuidagi eriti viletsalt toime tulev ja üle oma võimete elav maakas, no ei hakka hammas vähegi viisakale korterile peale, koli või kuuse alla 🙁 sain välja elatud, aitäh

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Selline riik olemegi, kus keskklass ehk keskmise palga teenijad suudavad lubada endale keskmist magalakorterit. Alla selle teenijad saavad endale lubada lagunevat peldikut. Aga mõned elavad ka Tallinna lähiümbruses majaputkades, tellivad omale Woldiga mäkist topeltjuustuburksi ja kujutavad ette, et elavad Põhjamaades.

+5
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eu suudaks ka Tallinas enda palgaga korterit üürida
Äärmisel juhul mõnda tuba vaid korterist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühest küljest ma saan aru, kui leitakse selle hinnaga üürnik siis miks mitte küsida kui maksjaid on. Üürimine ongi äri ja äri eesmärk on tulu/kasum.

 

Teisalt, ise panime Tartus enda jaoks õiglase hinna 350, saaks ilmselt ka küsida juba 450+ kahetoalise eest (hea asukoht, vana maja kuid renoveeritud). Kuid sellisel juhul ilmselt üürnik otsiks pidevalt ka soodsamat lahendust. Pikaaegne stabiilne üürnik madalama summaga tundub parem diil kui saada küll rohkem raha, kuid üürnike vahetuse jmt tegeleda.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane juurde sinna praegused kütte- ja elektrihinnad. Samuti tele- ja internetiteenus. Usu paljud ei suuda selliseid summasi maksta. Leitakse muu lahendus, kuna üürida pole võimalik. Kolid vanemate juurde või leiad korterikaaslased.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel põhjusel ma oma üürikorteri ära ostsingi. Üüri maksin 750 eurot, nüüd laenu 300.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võru ja Viljandi ei ole ju ometi maakohad vaid maakonnakeskused. Kas Võrus pead silmas seda korterit? Miks on tarvis tingimata 150 m2 korter kesklinnas üürida? Suuri üürikortererid väiksemates linnades on tõesti raske leida, sest neile on raske üürnikke leida ja need pigem müüakse maha ja ei peeta neid pikaajaliselt üürikorteritena. Aga normaalses ja heas seisukorras 2-toalisi on ju ka 250-300 euro eest saada. Seda peaks keskmise palgaga inimene küll üürida jaksama. Kui on suurem pere, siis ilmselt ostetakse, mitte ei üürita, ka siis kui palk on keskmise kanti või alla selle.

Viljandis on üürid pisut kallimad, aga Viljandi ise on ka pisut suurem ja mitmekesisemate töövõimalustega, sh paremate palkadega töökohtadega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emotsiooni pealt liialdasin hindadega muidugi, tänan mõistlike vastuste eest. Minu palk netos kolmekohaline ja töökoht maakonnakeskuses. Aga kui arvutan näiteks 400-450 üürihinnaga korterile juurde veel kommunaalkulud, on oht, et talvekuudel maksangi kogu palga ära ja õhtusöögiks närin küüsi. Töö mulle meeldib ja pole päris tavaline lihttöö tehases või kaupluses, kuigi jah, kõrgeid nõudmisi haridusele pole, eks seetõttu ka palk madalam. Aga ka sellise töö tegijad peaksid ju kuskil elama. Ei soovigi majasuurust korterit kesklinnas. Sobiks ka keskusest täitsa väljas, aga seal valdavalt pole keskküttega valikuid hoopiski ja kuludele tuleb juurde arvutada transport – teeb umbes sama välja. Ahju kütmist iseenesest ei pelga ebamugavuse pärast, vaid graafik ei võimalda seda piisava regulaarsusega teha ja vanemas majas on talvel niimoodi ikka väga külm. Elektriga kütmine praegusel ajal ei ole ka mõistlik. Eks vist pean oma halvale valikule teha meeldivat tööd väiksema tasu eest nüüd otsa vaatama ja kompsud kööktuppa mahutama, kuigi veidi kurvaks teeb.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks vist pean oma halvale valikule teha meeldivat tööd väiksema tasu eest nüüd otsa vaatama ja kompsud kööktuppa mahutama, kuigi veidi kurvaks teeb.

No neid asju on meie kõigi elus, mis meist ei sõltu, aga teevad veidi kurvaks. Täiskasvanud inimesena võiksid teada, et tuleb elada vastavalt võimalustele, mitte kurvastada asjade pärast, mis sulle kättesaamatuks jäävad. Ja kui see ikka väga kurvaks teeb, no siis tuleb vahetada töökohta.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üürileandja, aga mitte sotsiaaltöötaja ega heategija. Mul on 2 korterit, ühel on  peal laen. Mõlema korteri remondiks tegin kulutusi suurusjärgi 1000 eurot, peale üürniku vahetust lasen teha suurpuhatuse (u 100 eurot) + mees kõpitseb siit ja sealt.  Seega küsin üüri, mis on piikonna keskmine.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saaks oma palgaga üldse mitte midagi üürida. Sel põhjusel, et üürihinnad on liiga kõrged, ma kunagi oma korteri ka ostsin, praegu on laenumakse 145€ kuus (2-toaline korter Tallinnas kesklinna serval). Meie piirkonnas algavad üürihinnad alates 450€ ja seda küsitakse pisikeste 1-toaliste eest. Nii et endiselt kehtib see, et kel vähegi võimalik, see peaks endale elamise ostma. Praegu muidugi ei ole üldse hea aeg ostmiseks, midagi eriti valida pole ja need, mis on, on hingehinnaga (aga kokkuvõttes tuleks laenumakse vast ikkagi soodsam kui samaväärse korteri üürimine).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma alati mõtlen, et mujal maailmas on eluasemed kuidagi palju odavamad, vaatan vahel Viasati pealt mingeid krimidokke, igasugustel juhutööde tegijail ja klienditeenindajatel on ka maja, vahet pole, kas oma või üüritud, igatahes saavad nad seda endale lubada. Mingites pugerikes korterites elavad vaid poolpaadialused. Meil aga on eluasemed nii kohutavalt kallid, et tavaline keskklassi inimene ei saa endale lambist mingit maja lubada, korralikku korteritki ei jaksa üürida.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sobiks ka keskusest täitsa väljas, aga seal valdavalt pole keskküttega valikuid hoopiski ja kuludele tuleb juurde arvutada transport – teeb umbes sama välja.

Mis transport, käi jala, suvel saad rattaga käia. Need linnad pole kumbki nii suured, et transpordile mingi eriline raha kuluks. Bussid käivad ka minu arust mõlemas linnas.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sobiks ka keskusest täitsa väljas, aga seal valdavalt pole keskküttega valikuid hoopiski ja kuludele tuleb juurde arvutada transport – teeb umbes sama välja.

Mis transport, käi jala, suvel saad rattaga käia. Need linnad pole kumbki nii suured, et transpordile mingi eriline raha kuluks. Bussid käivad ka minu arust mõlemas linnas.

Linna piires muidugi, aga maakonnas on 15-30 km raadiuses ka teisi asulaid, kus hinna poolest mulle sobiks rohkem üürida, aga kütusekulu nullib odavama üüri ära. Seda mõtlesin. Ega bussidki tasuta sõida. Igatahes aitäh kaasa mõtlemast

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ainult mulle tundub, et maapiirkondade üürid on hetkel täiesti ulmelised? Saan aru, et tallinlane maksab 500-600 eurot üüri

Kui energiahinnad tõusevad, siis muutub kahe või kolme elukoha ülevalpidamine järjest raskemaks. Kujuta ette, kui mõni hoiab keskküttega korterit tühjana või kasutab harva, aga kommunaalid on mitusada eurot korteri kohta? Laenu eest ostetud korterite üüre ei saa ka langetada, sest pole kasulik anda odavamalt üürile, kui laenu tagasimakse. Kui üürnik peab maksma kallist üüri ja tohutult suuri kommunaalmakseid, siis muutub ka üürnike leidmine keerulisemaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi keskmise palgaga üürida on tõesti päris keeruline ka Tallinnast väljaspool.
Elan lapsega kahekesi. Maksan oma 2-toalise eest üüri 300 eurot kuus, lisaks kommunaalmaksed. Korteris on elektriküte, siiani oli talvine arve ca 150 eurot, nüüd tuli natukene rohkem kui 400. Ehk siis üle poole minu netotasust läheb kodukuludeks. Keeruline on mõelda, kuidas selle kõrvalt nii palju säästa, et oma kodu sissemaksu jaksaks ka koguda. Elame säästlikult ja iga kuu saan 100-150 eurot kõrvale panna, aga selle tempoga läheb mul sissemaksu kogumiseks ma ei tea kui kaua. Lisaks tuleb vahepeal ikka mõni ootamatu kulu, milleks säästudest näpistama peab.

Mul on küll hea haridus, aga minu valdkonnas väikelinnas on töökohti lihtsalt vähe saada ning palgad on ka oluliselt madamalamad kui Tallinnas samas sektoris. Samuti on kogu tutvus- ja tugivõrgustik siin, ei taha nagu ära ka minna.

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi keskmise palgaga üürida on tõesti päris keeruline ka Tallinnast väljaspool.
Elan lapsega kahekesi. Maksan oma 2-toalise eest üüri 300 eurot kuus, lisaks kommunaalmaksed. Korteris on elektriküte, siiani oli talvine arve ca 150 eurot, nüüd tuli natukene rohkem kui 400. Ehk siis üle poole minu netotasust läheb kodukuludeks. Keeruline on mõelda, kuidas selle kõrvalt nii palju säästa, et oma kodu sissemaksu jaksaks ka koguda. Elame säästlikult ja iga kuu saan 100-150 eurot kõrvale panna, aga selle tempoga läheb mul sissemaksu kogumiseks ma ei tea kui kaua. Lisaks tuleb vahepeal ikka mõni ootamatu kulu, milleks säästudest näpistama peab.

Mul on küll hea haridus, aga minu valdkonnas väikelinnas on töökohti lihtsalt vähe saada ning palgad on ka oluliselt madamalamad kui Tallinnas samas sektoris. Samuti on kogu tutvus- ja tugivõrgustik siin, ei taha nagu ära ka minna.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turg paneb hinnad paika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisalt, ise panime Tartus enda jaoks õiglase hinna 350, saaks ilmselt ka küsida juba 450+ kahetoalise eest (hea asukoht, vana maja kuid renoveeritud). Kuid sellisel juhul ilmselt üürnik otsiks pidevalt ka soodsamat lahendust.

Vaevalt küll. Üürihinnad tõusevad sel aastal veelgi, min 10%

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ainult mulle tundub, et maapiirkondade üürid on hetkel täiesti ulmelised? Saan aru, et tallinlane maksab 500-600 eurot üüri, aga kes Viljandis või Võrus üldse nii palju palka saab, et selliste hindadega üürida? Kus nad töötavad?

No üksi 3-toalist üürida on päris suur luksus. Miks sul nii suur see olema peab?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ainult mulle tundub, et maapiirkondade üürid on hetkel täiesti ulmelised? Saan aru, et tallinlane maksab 500-600 eurot üüri, aga kes Viljandis või Võrus üldse nii palju palka saab, et selliste hindadega üürida? Kus nad töötavad?

No üksi 3-toalist üürida on päris suur luksus. Miks sul nii suur see olema peab?

Miks sa arvad, et üksi – ehk siiski lapsega/lastega. Kuid nemad ju sissetulekusse ei panusta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et üksi – ehk siiski lapsega/lastega. Kuid nemad ju sissetulekusse ei panusta.

Seepärast tulekski alustada oma elamispinna ostmisest, mitte suure hulga laste tegemisest. Üürikasse max 1 laps, siis saab ühetoalises hakkama.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihttöölised ja madalapalgalised elavad ju igal pool kehvasti. Pole kusagil neid pudrumägesid… Suurlinnades on tõesti palk kõrge, aga üürihinnad on ju ulmelised. Isegi äärelinnas. Meil Londonis mitmeid tuttavaid ja nemad räägivad ulmelugusid sellest, kui kehvasti inglased elavad, meie inimeste kodud on ikka palju paremas seisus, soojemad ja värskemad. Aga hind on üüratu, tavatöötajad elavadki siis mitmekesi pead-jalad koos. Üksikemad ei saa unistadagi mitmetoalises elamisest.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne laste saamist tule mõelda eluasemele. Kui juba lapsed saadud ja olukord halb, siis tuleb vireleda üürikas ja lõpetada teiste süüdistamise, kuna lapsi sünnitasid sa siiski ise, mitte keegi teine sinu eest neid ei sünnitanud! Sinu otsus oli neid ka sünnitada ja oma tegude eest kannavad inimesed ise vastutust, mis on igatepidi õiglane.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne laste saamist tule mõelda eluasemele. Kui juba lapsed saadud ja olukord halb, siis tuleb vireleda üürikas ja lõpetada teiste süüdistamise, kuna lapsi sünnitasid sa siiski ise, mitte keegi teine sinu eest neid ei sünnitanud! Sinu otsus oli neid ka sünnitada ja oma tegude eest kannavad inimesed ise vastutust, mis on igatepidi õiglane.

Inimene teeb plaane, Jumal naerab…

Igasugu asju võib peale laste sündi ka juhtuda nagu näiteks enda töövõimetus, laste isa surm jne

Palju neid peresid on kes suudavad enne laste sündi kinnisvara välja osta?

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne laste saamist tule mõelda eluasemele. Kui juba lapsed saadud ja olukord halb, siis tuleb vireleda üürikas ja lõpetada teiste süüdistamise, kuna lapsi sünnitasid sa siiski ise, mitte keegi teine sinu eest neid ei sünnitanud! Sinu otsus oli neid ka sünnitada ja oma tegude eest kannavad inimesed ise vastutust, mis on igatepidi õiglane.

Inimene teeb plaane, Jumal naerab…

Igasugu asju võib peale laste sündi ka juhtuda nagu näiteks enda töövõimetus, laste isa surm jne

Palju neid peresid on kes suudavad enne laste sündi kinnisvara välja osta?

Praegu räägime ikka enne laste sündi, pärast on pärast ja selleks on muud võimalused oma tuleviku kindlustamiseks.

Mina sain korteri ise välja osta, kogusin, käisin mitmes kohas tööl ja sain.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene teeb plaane, Jumal naerab… Igasugu asju võib peale laste sündi ka juhtuda nagu näiteks enda töövõimetus, laste isa surm jne Palju neid peresid on kes suudavad enne laste sündi kinnisvara välja osta?

Miks seda välja ostma peab? Laenu ikka maksad, lihtsalt ei sõltu üüriturust ja pole üks hetk kuuse all.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne laste saamist tule mõelda eluasemele. Kui juba lapsed saadud ja olukord halb, siis tuleb vireleda üürikas ja lõpetada teiste süüdistamise, kuna lapsi sünnitasid sa siiski ise, mitte keegi teine sinu eest neid ei sünnitanud! Sinu otsus oli neid ka sünnitada ja oma tegude eest kannavad inimesed ise vastutust, mis on igatepidi õiglane.

Inimene teeb plaane, Jumal naerab…

Igasugu asju võib peale laste sündi ka juhtuda nagu näiteks enda töövõimetus, laste isa surm jne

Palju neid peresid on kes suudavad enne laste sündi kinnisvara välja osta?

Miks see jumal mitu korda naerab? Minule tahtis tulla üürnikuks 5 lapsega pere.
Surma vastu aitab kindlustus.
Kõigepealt osta väike, ahiküttega korter, enamik on lastena ahiküttega korteris elanud. Väikses kohas saab sellise 20 000 kätte, kui juba pere, müüd maha ja paned sissemaksuks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain korteri ise välja osta, kogusin, käisin mitmes kohas tööl ja sain.

Kapa-kohilas? Korteri võib kätte saada ka tõesti X kohas 1000, 5000, 10 000 euroga, kuid enamasti siiski on hetkel korterite hinnad juba aastaid piisavalt kõrged, et niisama palgatööga on raske koguda.  Või siis tuleb jah, et sain sissemaksu pärandist, pärandvara müügist, vanemad aitasid jne jne.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kapa-kohilas? Korteri võib kätte saada ka tõesti X kohas 1000, 5000, 10 000 euroga, kuid enamasti siiski on hetkel korterite hinnad juba aastaid piisavalt kõrged, et niisama palgatööga on raske koguda.  Või siis tuleb jah, et sain sissemaksu pärandist, pärandvara müügist, vanemad aitasid jne jne.

Et siis aastaid juba ei saa osta ja need üürijad jäävad üürikatesse surmani, sest kinnisvara hinnad tõusevad igal aastal?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Masendavad üürihinnad