Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab last

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Teema: Mees tahab last

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lugedes neid kommentaare siin, olin üllatunud, et suur osa naisi kiidab heaks, et mees ei peaks panustama justkui ühisesse koosellu (või abiellu) midagi. Naine siis rabagu mitmel rindel: sünnitagu lapsed, maksku kodulaenu, tööl tehku karjääri ja kodus kodutöid. Sellise suhtumise puhul ei olegi ime, et meil sellised mehed on Eestis, kes ei suuda vastutust võtta oma pere ees. See ei ole mehelik.
Lugesin just hiljuti ühte artiklit, kus oligi märgitud, et tendents on selles suunas, et mehed muutuvad järjest naiselikemaks. Seda on juba ühiskonnas näha. Ja naiste puhul vastupidi, nemad lähevad järjest mehelikumaks. Nende õlule on laotud kogu koorem ehk siis pead olema nii mehe kui naise eest justkui. Tänapäeva naised ei oska olla enam naised ja mehed ei oska olla enam mehed. Seda imelikum oli vaadata siinseid kommentaare, kuidas seda õhinal takka kiideti. Mina küll tahan olla naine, mitte mingi kesksootu elukas.
Meeldivalt üllatunud olin kommentaarist Kägu 12.48, mis näitas, et inimesel on väärtushinnangud paigas.

[/tsitaat]
Arvan sama.
Ideaalne korraldus oleks see, et nii mees kui naine loovad endale kõigepealt majandusliku kindlustunde, st enne kokku kolimist ja abiellumist on mõlemad iseseisvad ja sõltumatud. Sealt edasi, kui otsustatakse pere luua ja naine sünnitab lapsed, peab mees kogu peret ülal üksinda, hoolitsedes nii enda, kui naise varade kasvu eest, nagu naine hoolitseb nende mõlemi järelkasvu eest. Kui lapsed suuremad ja naine saab karjääri jätkata, siis panustavad mõlemad perre nii rahaliselt, kui ajaliselt laste ja kodu eest hoolitsedes.

Väga oluline on see, et naisel oleks tagala, sest see annab turvatunde, et kui mees osutub petjaks või muidu naist halvasti kohtlema hakkab, saab naine ilma elukvaliteedis kaotamata rahulikult mehe maha jätta, elatise ja lastega kohtumise graafiku paika panna, eluga edasi minna ja uue suhte leida (kui soovib).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 02.09 14:59; 03.09 10:54; 03.09 10:59; 03.09 11:07; 03.09 11:12; 03.09 15:28; 03.09 15:30; 03.09 15:43; 03.09 16:37; 04.09 14:44; 04.09 15:51; 06.09 10:23; 06.09 10:30; 07.09 10:09; 11.09 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lugedes neid kommentaare siin, olin üllatunud, et suur osa naisi kiidab heaks, et mees ei peaks panustama justkui ühisesse koosellu (või abiellu) midagi. Naine siis rabagu mitmel rindel: sünnitagu lapsed, maksku kodulaenu, tööl tehku karjääri ja kodus kodutöid. Sellise suhtumise puhul ei olegi ime, et meil sellised mehed on Eestis, kes ei suuda vastutust võtta oma pere ees. See ei ole mehelik.
Lugesin just hiljuti ühte artiklit, kus oligi märgitud, et tendents on selles suunas, et mehed muutuvad järjest naiselikemaks. Seda on juba ühiskonnas näha. Ja naiste puhul vastupidi, nemad lähevad järjest mehelikumaks. Nende õlule on laotud kogu koorem ehk siis pead olema nii mehe kui naise eest justkui. Tänapäeva naised ei oska olla enam naised ja mehed ei oska olla enam mehed. Seda imelikum oli vaadata siinseid kommentaare, kuidas seda õhinal takka kiideti. Mina küll tahan olla naine, mitte mingi kesksootu elukas.
Meeldivalt üllatunud olin kommentaarist Kägu 12.48, mis näitas, et inimesel on väärtushinnangud paigas.

[/tsitaat]
See on ka põhjus, miks naised järjest vähem lapsi tahavad. Nad saavad aru, et kogu koorem on nende õlgadel, meestelt samaväärset panust ei tule ja targad naised lihtsalt ei taha ennast pooleks rabeleda. Enda rõõmuks ja emaks olemise kogemuse saamiseks piisab ka ühest lapsest. Ja ühe lapse jõuab iga naine ka oma sissetulekuga vabalt üles kasvatada nii, et ei peaks peost-suhu virelema. Ja jääb ka vaba aega ja raha ka oma hobide, suhete ja muu meelelahutuse jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 02.09 14:59; 03.09 10:54; 03.09 10:59; 03.09 11:07; 03.09 11:12; 03.09 15:28; 03.09 15:30; 03.09 15:43; 03.09 16:37; 04.09 14:44; 04.09 15:51; 06.09 10:23; 06.09 10:30; 07.09 10:09; 11.09 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lugedes neid kommentaare siin, olin üllatunud, et suur osa naisi kiidab heaks, et mees ei peaks panustama justkui ühisesse koosellu (või abiellu) midagi. Naine siis rabagu mitmel rindel: sünnitagu lapsed, maksku kodulaenu, tööl tehku karjääri ja kodus kodutöid. Sellise suhtumise puhul ei olegi ime, et meil sellised mehed on Eestis, kes ei suuda vastutust võtta oma pere ees. See ei ole mehelik.
Lugesin just hiljuti ühte artiklit, kus oligi märgitud, et tendents on selles suunas, et mehed muutuvad järjest naiselikemaks. Seda on juba ühiskonnas näha. Ja naiste puhul vastupidi, nemad lähevad järjest mehelikumaks. Nende õlule on laotud kogu koorem ehk siis pead olema nii mehe kui naise eest justkui. Tänapäeva naised ei oska olla enam naised ja mehed ei oska olla enam mehed. Seda imelikum oli vaadata siinseid kommentaare, kuidas seda õhinal takka kiideti. Mina küll tahan olla naine, mitte mingi kesksootu elukas.
Meeldivalt üllatunud olin kommentaarist Kägu 12.48, mis näitas, et inimesel on väärtushinnangud paigas.

[/tsitaat]

Mina kirjutasin 12.48 kommentaari. Pean lisama, et mul poega veel pole, on tütar. Kuid arvestades oma negatiivset kogemust meestega, siis teen endast kõik oleneva, et tal oleks olemas tagala, st kinnisvara, sissetulek ja oskused, mille järgi meest valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.09 13:33; 03.09 12:28; 03.09 12:32; 04.09 12:48; 06.09 13:05; 06.09 13:55; 06.09 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lugedes neid kommentaare siin, olin üllatunud, et suur osa naisi kiidab heaks, et mees ei peaks panustama justkui ühisesse koosellu (või abiellu) midagi. Naine siis rabagu mitmel rindel: sünnitagu lapsed, maksku kodulaenu, tööl tehku karjääri ja kodus kodutöid. Sellise suhtumise puhul ei olegi ime, et meil sellised mehed on Eestis, kes ei suuda vastutust võtta oma pere ees. See ei ole mehelik.
Lugesin just hiljuti ühte artiklit, kus oligi märgitud, et tendents on selles suunas, et mehed muutuvad järjest naiselikemaks. Seda on juba ühiskonnas näha. Ja naiste puhul vastupidi, nemad lähevad järjest mehelikumaks. Nende õlule on laotud kogu koorem ehk siis pead olema nii mehe kui naise eest justkui. Tänapäeva naised ei oska olla enam naised ja mehed ei oska olla enam mehed. Seda imelikum oli vaadata siinseid kommentaare, kuidas seda õhinal takka kiideti. Mina küll tahan olla naine, mitte mingi kesksootu elukas.
Meeldivalt üllatunud olin kommentaarist Kägu 12.48, mis näitas, et inimesel on väärtushinnangud paigas.

[/tsitaat]

Usu mind, kinnisvara omamine ei tee naiselikku naist mitte kuidagi vähem naiselikuks. Proovi ja sa näed ise. Võib-olla isegi teeb enesekindlamaks ja muudab meestele atraktiivsemaks. Ega nemadki taha ju sõltuvaid puuke, eriti ajudega mehed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 11:03; 06.09 13:46; 06.09 14:41; 06.09 16:27; 06.09 21:45; 13.09 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Usu mind, kinnisvara omamine ei tee naiselikku naist mitte kuidagi vähem naiselikuks. Proovi ja sa näed ise. Võib-olla isegi teeb enesekindlamaks ja muudab meestele atraktiivsemaks. Ega nemadki taha ju sõltuvaid puuke, eriti ajudega mehed.[/tsitaat]

Ei teegi ju, naisel peakski olema kinnisvara tagalana. Küsimus on selles, et mees peaks siis suutma midagi enamat luua, nt ostma perele kinnisvara, mis kuuluks nii naisele kui mehele ühiselt ja naine ei peaks siis seda laenu tasuma. Mees peaks ikka naise ehk pere rahaliselt kindlustama küll. Ja miks on lapsi sünnitanud ja kasvatanud ning töötanud naine puuk. Tal ongi õigus selle eest saada mehelt kinnisvara ja jutul lõpp. Naised ei tohiks teisi naisi puugiks nimetada. Kui mees peret ja lapsi ei taha, siis elagugi üksinda oma kinnisvaras. Kui tahab, tuleb riskida ja jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.09 13:33; 03.09 12:28; 03.09 12:32; 04.09 12:48; 06.09 13:05; 06.09 13:55; 06.09 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei teegi ju, naisel peakski olema kinnisvara tagalana. Küsimus on selles, et mees peaks siis suutma midagi enamat luua, nt ostma perele kinnisvara, mis kuuluks nii naisele kui mehele ühiselt ja naine ei peaks siis seda laenu tasuma. Mees peaks ikka naise ehk pere rahaliselt kindlustama küll. Ja miks on lapsi sünnitanud ja kasvatanud ning töötanud naine puuk. Tal ongi õigus selle eest saada mehelt kinnisvara ja jutul lõpp. Naised ei tohiks teisi naisi puugiks nimetada. Kui mees peret ja lapsi ei taha, siis elagugi üksinda oma kinnisvaras. Kui tahab, tuleb riskida ja jagada. [/tsitaat]

Good luck siis sulle:) Ei, kingitused võtame me kõik heal meelel vastu. Nii naised kui mehed rõõmustavad kui keegi kinnisvara kingib, miks mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 11:03; 06.09 13:46; 06.09 14:41; 06.09 16:27; 06.09 21:45; 13.09 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Good luck siis sulle:) Ei, kingitused võtame me kõik heal meelel vastu. Nii naised kui mehed rõõmustavad kui keegi kinnisvara kingib, miks mitte.[/tsitaat]

Edu sulle! Ei ole vaja lurusid mehi juurde, neid juba niigi palju. Seevastu ma ei tea ühtegi laiska ega puuknaist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.09 13:33; 03.09 12:28; 03.09 12:32; 04.09 12:48; 06.09 13:05; 06.09 13:55; 06.09 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Usu mind, kinnisvara omamine ei tee naiselikku naist mitte kuidagi vähem naiselikuks. Proovi ja sa näed ise. Võib-olla isegi teeb enesekindlamaks ja muudab meestele atraktiivsemaks. Ega nemadki taha ju sõltuvaid puuke, eriti ajudega mehed.[/tsitaat]

Pigem tõmbab see ligi selliseid mehi, kes hea meelega naise pinnale trügiks:)Ja siis võidki uhke olla, et oled sellistele atraktiivne. Mina kui peaksin lapsed sünnitama, kinnisvara laenuga soetama, tööl käima ja kodu eest veel hoolitsema, siis milleks mulle enam meest vaja peaks olema kui tema panus on null? Kooselu (abielu) mõte on ikkagi selles, et jagatakse kõik, nii kinnisvara, kodutöid kui ka laste kasvatamist.Nii kasvataksegi ühtseks pereks. Mitte nii, et sul koguaeg mingi “tagauks” suhtes avatud, et juhul kui kõik ei lähe nii nagu peaks.Sellisel juhul on tagatiseks abielu lahutuse korral vara jagamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.09 02:06; 06.09 01:53; 06.09 02:48; 06.09 16:05; 06.09 16:29; 10.09 22:43; 11.09 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pigem tõmbab see ligi selliseid mehi, kes hea meelega naise pinnale trügiks:)Ja siis võidki uhke olla, et oled sellistele atraktiivne. Mina kui peaksin lapsed sünnitama, kinnisvara laenuga soetama, tööl käima ja kodu eest veel hoolitsema, siis milleks mulle enam meest vaja peaks olema kui tema panus on null? Kooselu (abielu) mõte on ikkagi selles, et jagatakse kõik, nii kinnisvara, kodutöid kui ka laste kasvatamist.Nii kasvataksegi ühtseks pereks. Mitte nii, et sul koguaeg mingi “tagauks” suhtes avatud, et juhul kui kõik ei lähe nii nagu peaks.Sellisel juhul on tagatiseks abielu lahutuse korral vara jagamine.[/tsitaat]

Ja iga sellise naise kohta tuleb k u I palju mehi, kelle najal ikka mòni naine liugu tahab lasta? Palju. Nagu ka antud teemast näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 11:03; 06.09 13:46; 06.09 14:41; 06.09 16:27; 06.09 21:45; 13.09 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naisele (perele) turvatunde pakkumine ongi suhtes ju meeste ülesanne. Ja kui mees seda ei suuda, ongi ta kehvakene. Iga vähegi normaalne mees tekitab naises kindlustunnet, pakub kaitset ja teeks kõik, et naisel oleks hea. Meestele üldjuhul meeldib naiste eest hoolitseda, nad tunnevad end mehelikena ja tähtsatena nii.Selliseks on loodus, ühiskond meie soorollid kujundanud ja mõttetu oleks hakata seda kõike pea peale pöörama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.09 02:06; 06.09 01:53; 06.09 02:48; 06.09 16:05; 06.09 16:29; 10.09 22:43; 11.09 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 mõtet, mida tahtsin jagada. Esimene on rohem nagu küsimus – kuidas soetada enne laste saamist kinnisvara, nagu siin eelpool soovitatakse. Äkki need soovitajad ei arvesta seda, et ajad on muutunud – meie põlvkond (st lastesaamiseas noored naised) enam ei saa lihtsalt kinnisvara soetada. Elamisväärsete (!) Tallinn-Tartu korterite hindu olete ikka vaadanud? Kui ma panen nt iga aasta 10 000 EUR kõrvale, läheb mul ikka 10 aastat, et korterit omada ja 10 aasta pärast ma enam lapsi ei saa. Teine mõte oli see, mida siin eelpool öeldi – kui ma pean ise töötama, laenu võtma, kodu korras hoidma jne jne (ärge saage valesti aru – seda ma teen), siis miks mul veel meest vaja on? Kõige selle juures ei ole mul aega olla kogu aeg heas tujus muretu naine, kellele mehed tahaksid kortereid kinkida lihtsalt suurte siniste silmade eest. Mina olen tõsimeelne haritud noor naine, kes ei taha ‘mehi ära kasutada’ (loe: töötan/õpin ise), aga kes on seejuures jõudnud arusaamisele, et ma ei saa ju meestelt, kes minu ellu mahuvad (st kes tahavad lihtsalt koos olla ja vaadata, mis meist saab jne aga abielluda ei taha), mitte midagi vastu. Õhtune kallistus ja mingi mööduv sentimentaalsus aeg-ajalt ei kaalu üles seda, et minu maailmas on kõik vastutus minu kaelas. Noore naisena paneb mind laste sünnitamisest hoiduma mitte see, et Eesti riigis on palgad väikesed, et lasteaiakohti olevat vähe või mingid muud jaburad põhjused vaid hoopis ja ainult see, et meie mehed on Euroopa suurimad feministid, kellega – sorry – mina tehinguid ei tee. Kurb aga nii on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina lõpetasin 17selt keskkooli ja 21selt ülikooli, mis seal imelikku?[/tsitaat]

Enamik ei lähe 5a kooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.09 18:49; 02.09 18:52; 02.09 19:01; 06.09 18:00; 07.09 09:42; 07.09 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teine mõte oli see, mida siin eelpool öeldi – kui ma pean ise töötama, laenu võtma, kodu korras hoidma jne jne (ärge saage valesti aru – seda ma teen), siis miks mul veel meest vaja on? Kõige selle juures ei ole mul aega olla kogu aeg heas tujus muretu naine, kellele mehed tahaksid kortereid kinkida lihtsalt suurte siniste silmade eest. Mina olen tõsimeelne haritud noor naine, kes ei taha ‘mehi ära kasutada’ (loe: töötan/õpin ise), aga kes on seejuures jõudnud arusaamisele, et ma ei saa ju meestelt, kes minu ellu mahuvad (st kes tahavad lihtsalt koos olla ja vaadata, mis meist saab jne aga abielluda ei taha), mitte midagi vastu. Õhtune kallistus ja mingi mööduv sentimentaalsus aeg-ajalt ei kaalu üles seda, et minu maailmas on kõik vastutus minu kaelas. Noore naisena paneb mind laste sünnitamisest hoiduma mitte see, et Eesti riigis on palgad väikesed, et lasteaiakohti olevat vähe või mingid muud jaburad põhjused vaid hoopis ja ainult see, et meie mehed on Euroopa suurimad feministid, kellega – sorry – mina tehinguid ei tee. Kurb aga nii on.[/tsitaat]Päris karm ja kurb steitment. Aga nii see vist tõesti ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on 2 mõtet, mida tahtsin jagada. Esimene on rohem nagu küsimus – kuidas soetada enne laste saamist kinnisvara, nagu siin eelpool soovitatakse. Äkki need soovitajad ei arvesta seda, et ajad on muutunud – meie põlvkond (st lastesaamiseas noored naised) enam ei saa lihtsalt kinnisvara soetada. Elamisväärsete (!) Tallinn-Tartu korterite hindu olete ikka vaadanud? Kui ma panen nt iga aasta 10 000 EUR kõrvale, läheb mul ikka 10 aastat, et korterit omada ja 10 aasta pärast ma enam lapsi ei saa. Teine mõte oli see, mida siin eelpool öeldi – kui ma pean ise töötama, laenu võtma, kodu korras hoidma jne jne (ärge saage valesti aru – seda ma teen), siis miks mul veel meest vaja on? Kõige selle juures ei ole mul aega olla kogu aeg heas tujus muretu naine, kellele mehed tahaksid kortereid kinkida lihtsalt suurte siniste silmade eest. Mina olen tõsimeelne haritud noor naine, kes ei taha ‘mehi ära kasutada’ (loe: töötan/õpin ise), aga kes on seejuures jõudnud arusaamisele, et ma ei saa ju meestelt, kes minu ellu mahuvad (st kes tahavad lihtsalt koos olla ja vaadata, mis meist saab jne aga abielluda ei taha), mitte midagi vastu. Õhtune kallistus ja mingi mööduv sentimentaalsus aeg-ajalt ei kaalu üles seda, et minu maailmas on kõik vastutus minu kaelas. Noore naisena paneb mind laste sünnitamisest hoiduma mitte see, et Eesti riigis on palgad väikesed, et lasteaiakohti olevat vähe või mingid muud jaburad põhjused vaid hoopis ja ainult see, et meie mehed on Euroopa suurimad feministid, kellega – sorry – mina tehinguid ei tee. Kurb aga nii on.[/tsitaat]

Enamik inimesi kasutab kinnisvara soetamisel siiski panga abi ja see on täiesti okei.
Õnneks on meil selline suurepärane asi nagu Kredexi käendus. Omad kõrgharidust, rakenduslikku vòi kutseharidust ja omast käest peab olema vaid 10% korteri hinnast. Selle ikka suudab koguda, see on enam vähem parim, mis pangal pakkuda on alla 30-aastasele spetsialistile.

Alguses ostad kasvõi väikse 1-toalise, teed jõudumööda remonti, vòimalusel müüd, ostad suurema jne. Lihtsalt minu meelest niimoodi jòuab oma unistusteni kiiremini. Ise täpselt nii tegingi, ainult et mul polnud isegi Kredexit. Sissemakseks u. 23%. Nüüd juba mõnda aega mehega ühine suurem elamine, realiseerisime mòlemad oma eelmised väiksed korterid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 11:03; 06.09 13:46; 06.09 14:41; 06.09 16:27; 06.09 21:45; 13.09 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda küll, aga mõtlesin pigem seda, kuidas kinnisvara “soetada”. Need vanemad suguõed, kes siin kinnisvara 5-15 a tagasi “soetasid” ei pidanud vist silmas laenamist. Minu jaoks on laenamine laenamine ja kinnisvara soetamine selle väljaostmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võib-olla imelik, aga annaksin küll mehele pool oma kinnisvarast (meie ühisest kodust), kui plaanin temaga pere luua ning elu lõpuni koos olla. Laste saamine on palju tähtsam otsus minu jaoks, kui kinnisvara. Viimane on pelgalt raha ja raha saab alati juurde teenida, aga lastele kehva isa asemele uut ja head leida on ikka väga keeruline. Siiani pole ma oma elufilosoofiat pidanud kahetsema. Anna ja sulle antakse topelt vastu – nii on see minu elus läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 22:10; 07.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Enamik ei lähe 5a kooli.[/tsitaat]
läksin kuueselt (aastal 1984), sain oktoobris 7. koolis käisin 11 aastat (üks klassinumber jäi tänu koolisüsteemi muutmisele vahele), kuid ülikoolis käisin 4 aastat. kokku 15 aastat.
noorem generatsioon käib 12 a tavakoolis ning 3 a ülikoolis, samamoodi kokku 15 a.
21selt lõpetavad järjest õppides tavakooli+ülikooli kõik need jaanipäevast kuni septembri lõpuni sündinud, kes läksid kooli õigel ajal ning need okt kuni märts sündinud, kes läksid aasta varem kui kohustus tekkis.
mis seal imestada, et 21ne kõrgkooli lõpetab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 06:47; 06.09 22:25; 06.09 22:28; 06.09 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah aga abikaasat oma korterist nii kergesti välja visata ei saa, kui suvalist elukaaslast. Ja abikaasale tuleb maksta ka ülalpidamist, kui ta on väikese lapse hooldamise tõttu kodune, mitte ainult lapsele elatist.[/tsitaat]
juriidiliselt pole absoluutselt mitte mingit vahet, kas lahusvarana olevast korterist visata välja elukaaslane või abikaasa, sest abielus olemine ei anna mingit õigust abikaasa lahusvarale.
mees peab üleval pidama oma alla 3aastase lapse ülalpidamist vajavat ema. sellel, kas ta on emaga abielus või mitte, praegune seadus vahet ei tee (vana järgi pidi tõesti vaid abikaasat)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 06:47; 06.09 22:25; 06.09 22:28; 06.09 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah aga, kas te meie soolisest palgalõhest olete kuulnud? Meeste ja naistetööde palgad. Vaadake töövahendusportaalidesse, rekkameestele pakutakse vähemalt 1500, lasteaja õpetajatele healjuhul 800. Tihti on ikkagi naine see kes on pikka aega tööst eemal, et lapse eest hoolitseda. Ning kui lahku minnakse jäävad enamuses naised last üksi kasvatama ja üksikvanemad ei kuulu asjata igasugustesse riskirühmadesse. Selline on reaalsus ning teemaalgataja arvestab selle reaalsusega, mitte ideaalidega, et kõik naised peaks end enne kindlustama. Mis kinnisvara sa ostad, kui saad palgapäeval 500 kätte? Kõik ei mahu ka tasuvatesse sektoritesse.[/tsitaat]
tead, rekkamehe töö on märksa raskem kui lasteaia õpetajal ning selline palgavahe ka täiesti õigustatud. tööpäeva pikkus on õpetajal max 7 tundi päevas, rekkamehel kuni 13 tundi. õpetaja on soojas toas, rekkamees iga ilmaga liikvel. jah, õpetaja vastutab 14-24 lapse elu eest, rekkamees aga 50tonnise tapamasina eest.
kui arvad, et rekkamehe elu on lill, siis tasub õpetajatöö rekkanaise töö vastu vahetada. kuna tegemist on väga ränga tööga (pikad tööpäevad, kodust ja lastest pidevalt eemal, elu nagu koeral, igapäevased riskid jne), siis selle tegijaid on järjest raskem leida ning paljud firmad on nõus isegi koolituskulud kinni maksma. eestiski keerab naisi rekkarooli, euroopas on neid märksa rohkem, seega on kõikidel õpetajatel võimalus uus amet õppida ning palka kahekordistada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 06:47; 06.09 22:25; 06.09 22:28; 06.09 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] läksin kuueselt (aastal 1984), sain oktoobris 7. koolis käisin 11 aastat (üks klassinumber jäi tänu koolisüsteemi muutmisele vahele), kuid ülikoolis käisin 4 aastat. kokku 15 aastat.
noorem generatsioon käib 12 a tavakoolis ning 3 a ülikoolis, samamoodi kokku 15 a.
21selt lõpetavad järjest õppides tavakooli+ülikooli kõik need jaanipäevast kuni septembri lõpuni sündinud, kes läksid kooli õigel ajal ning need okt kuni märts sündinud, kes läksid aasta varem kui kohustus tekkis.
mis seal imestada, et 21ne kõrgkooli lõpetab?[/tsitaat]
Koolis võisid sa käia, aga matemaatika läks sinust küll kaarega mööda, juba esimeses klassis. Mina läksin ka kuueseaastasena kooli, aga esimese klassi lõpetasin seltsmeaastasena. 7+15 on kui palju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.09 09:26; 04.09 10:43; 07.09 08:31; 07.09 13:03; 13.09 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tead, rekkamehe töö on märksa raskem kui lasteaia õpetajal ning selline palgavahe ka täiesti õigustatud. tööpäeva pikkus on õpetajal max 7 tundi päevas, rekkamehel kuni 13 tundi. õpetaja on soojas toas, rekkamees iga ilmaga liikvel. jah, õpetaja vastutab 14-24 lapse elu eest, rekkamees aga 50tonnise tapamasina eest.
kui arvad, et rekkamehe elu on lill, siis tasub õpetajatöö rekkanaise töö vastu vahetada. kuna tegemist on väga ränga tööga (pikad tööpäevad, kodust ja lastest pidevalt eemal, elu nagu koeral, igapäevased riskid jne), siis selle tegijaid on järjest raskem leida ning paljud firmad on nõus isegi koolituskulud kinni maksma. eestiski keerab naisi rekkarooli, euroopas on neid märksa rohkem, seega on kõikidel õpetajatel võimalus uus amet õppida ning palka kahekordistada[/tsitaat]

Huvitav – lasteaiaõpetajal on nii kerge töö ja ometi pole sellesse ametisse tormijooksu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.09 18:49; 02.09 18:52; 02.09 19:01; 06.09 18:00; 07.09 09:42; 07.09 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

läksin kuueselt (aastal 1984), sain oktoobris 7. koolis käisin 11 aastat (üks klassinumber jäi tänu koolisüsteemi muutmisele vahele), kuid ülikoolis käisin 4 aastat. kokku 15 aastat.
noorem generatsioon käib 12 a tavakoolis ning 3 a ülikoolis, samamoodi kokku 15 a.
21selt lõpetavad järjest õppides tavakooli+ülikooli kõik need jaanipäevast kuni septembri lõpuni sündinud, kes läksid kooli õigel ajal ning need okt kuni märts sündinud, kes läksid aasta varem kui kohustus tekkis.
mis seal imestada, et 21ne kõrgkooli lõpetab?[/tsitaat]

3a ülikoolis pole ju ometi mingi kõrgharidus! See on vaid esimene aste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.09 18:49; 02.09 18:52; 02.09 19:01; 06.09 18:00; 07.09 09:42; 07.09 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

3a ülikoolis pole ju ometi mingi kõrgharidus! See on vaid esimene aste.[/tsitaat]
Loomulikult on 3 aastat ülikoolis ning saadud bacalauruse kraad 3-taseme haridus, ehk kõrgharidus. Samuti on 3-nda taseme haridus ka magister.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 02.09 14:59; 03.09 10:54; 03.09 10:59; 03.09 11:07; 03.09 11:12; 03.09 15:28; 03.09 15:30; 03.09 15:43; 03.09 16:37; 04.09 14:44; 04.09 15:51; 06.09 10:23; 06.09 10:30; 07.09 10:09; 11.09 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Koolis võisid sa käia, aga matemaatika läks sinust küll kaarega mööda, juba esimeses klassis. Mina läksin ka kuueseaastasena kooli, aga esimese klassi lõpetasin seltsmeaastasena. 7+15 on kui palju?[/tsitaat]

Ma ei tea, mis sinust mööda on läinud, aga midagi kindlasti, sest õige tehe oleks ülaltoodud andmete põhjal 7+14.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 22:10; 07.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ei ole ilmselt sama inimene, aga arvutada ikka ei oska. Vaidlus sai alguse sellest, et keegi väitis end ülikooli lõpetanud oleva 21-aastaselt… Ju ta siis ei lõpetanud? Koolis käis (8+3)+4 aastat, kuidas sina 14 said? Tuletan meelde, et enne oli põhikool 8-klassiline.

Mis teil viga on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.09 09:26; 04.09 10:43; 07.09 08:31; 07.09 13:03; 13.09 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sina ei ole ilmselt sama inimene, aga arvutada ikka ei oska. Vaidlus sai alguse sellest, et keegi väitis end ülikooli lõpetanud oleva 21-aastaselt… Ju ta siis ei lõpetanud? Koolis käis (8+3)+4 aastat, kuidas sina 14 said? Tuletan meelde, et enne oli põhikool 8-klassiline.

Mis teil viga on?

[/tsitaat]

Ma läksin ülikooli 17aastaselt, sest algkooli 6aastaselt. Keskharidus oli mul 11 klassi, mitte 12. Ma ei ole 90ndatel sündinud, vaid siiski 70ndatel 😛
Minu ülikooliaeg on veel ajast, kui oli 4aastane bakalaureus.

Head arvutamise jätku, kui tundub ikka veel tõelise mõistatusena.

Mis kõige jaburam- postituse põhipoint vist ei jõudnud üldse kohale…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.09 10:45; 02.09 11:26; 02.09 12:59; 03.09 09:06; 03.09 10:53; 10.09 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see nii suurt imestust tekitab, et 21. aastaselt kellelgi juba ülikool läbi? Ma lõpetasin 22 aastaselt juba magistrantuuri (läksin 6 aastaselt 1. klassi, keskkooli lõpetasin 17. aastaselt, bakalaureuse 20. aastaselt, magistri 22. aastaselt). Täitsa vabalt võib keegi olla 22 aastaselt jõudnud lõpetada bakalaureuse ja aasta veel ka tööl käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi eespool rääkis, et kuidas jaksab naine korterit osta (sissemaksu kogumine). Ma tahaks väga teada, kuidas jaksab siis mees endale korteri osta?

Üldiselt aga jääb arusaamatuks kinnisvara naisele kinkimise teema. Siin on korduvalt rõhutatud, et naine annab panuse ja on mõeldamatu, et mees midagi vastu ei anna. Milles see naise panus siis täpsemalt seisneb? Saadakse laps, naine on temaga 1,5 aastat kodus ja hoolitseb kodu eest (või kauem, see on aga privileeg, mida saab lubada vaid siis kui on piisavalt raha). Laps läheb lasteada, vanemad tööle, last kasvatatakse koos. Ja mis on siis see naise palju suurem panus, mida mees kinni maksma peaks? Või peabki naine selle lapsega kodus istutud aja eest saama pool mehe kinnisvarast? Näiteks, kui on korter Tallinnas, maksumusega 120 000¤, siis saab naine lapse sünnitamise ja lasteaia eelse lapse kasvatamise ja kodu hooldamise eest 60 000¤? Päris kallis “teenus” ikka.

Korter ei ole vajalik ainult selle jaoks, et oleks koht kuhu minna, kui suhe lõppeb. Korter on igati majanduslikult kasulik. Näiteks annad selle üürile, üür on sama mis laenumakse ja kui ise jäädagi mehe juurde elama, on see korter tasuta saadud.

Selle kui vanalt on võimalik lõpetada ülikool jauramise võiks lõpetada. Lõpetasin magistri 1 aastaga ja ma polnud ainuke, paljud lõpetasid ka baka 2 aastaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keegi eespool rääkis, et kuidas jaksab naine korterit osta (sissemaksu kogumine). Ma tahaks väga teada, kuidas jaksab siis mees endale korteri osta?

Üldiselt aga jääb arusaamatuks kinnisvara naisele kinkimise teema. Siin on korduvalt rõhutatud, et naine annab panuse ja on mõeldamatu, et mees midagi vastu ei anna. Milles see naise panus siis täpsemalt seisneb? Saadakse laps, naine on temaga 1,5 aastat kodus ja hoolitseb kodu eest (või kauem, see on aga privileeg, mida saab lubada vaid siis kui on piisavalt raha). Laps läheb lasteada, vanemad tööle, last kasvatatakse koos. Ja mis on siis see naise palju suurem panus, mida mees kinni maksma peaks? Või peabki naine selle lapsega kodus istutud aja eest saama pool mehe kinnisvarast? Näiteks, kui on korter Tallinnas, maksumusega 120 000¤, siis saab naine lapse sünnitamise ja lasteaia eelse lapse kasvatamise ja kodu hooldamise eest 60 000¤? Päris kallis “teenus” ikka.

[/tsitaat]

Näiteks mul läheb sama summa teenimiseks 3 kuud, mida mu mees teenib ühe kuuga. Seega on tal ka suurem võimalus omale kinnisvara soetada. Ja eriti imelik on hakata kõike rahassse panema, palju lapse sünnitama maksma võiks minna jne. Päris haige ikka. Mehe ülesanne ongi oma pere materiaalne kindlustamine. Loomulikult naine aitab sellele kaasa, aga tema panused on pahatihti väiksemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keegi eespool rääkis, et kuidas jaksab naine korterit osta (sissemaksu kogumine). Ma tahaks väga teada, kuidas jaksab siis mees endale korteri osta?

Üldiselt aga jääb arusaamatuks kinnisvara naisele kinkimise teema. Siin on korduvalt rõhutatud, et naine annab panuse ja on mõeldamatu, et mees midagi vastu ei anna. Milles see naise panus siis täpsemalt seisneb? Saadakse laps, naine on temaga 1,5 aastat kodus ja hoolitseb kodu eest (või kauem, see on aga privileeg, mida saab lubada vaid siis kui on piisavalt raha). Laps läheb lasteada, vanemad tööle, last kasvatatakse koos. Ja mis on siis see naise palju suurem panus, mida mees kinni maksma peaks? Või peabki naine selle lapsega kodus istutud aja eest saama pool mehe kinnisvarast? Näiteks, kui on korter Tallinnas, maksumusega 120 000¤, siis saab naine lapse sünnitamise ja lasteaia eelse lapse kasvatamise ja kodu hooldamise eest 60 000¤? Päris kallis “teenus” ikka.

[/tsitaat]

Näiteks mul läheb sama summa teenimiseks 3 kuud, mida mu mees teenib ühe kuuga. Seega on tal ka suurem võimalus omale kinnisvara soetada. Ja eriti imelik on hakata kõike rahassse panema, palju lapse sünnitama maksma võiks minna jne. Päris haige ikka. Mehe ülesanne ongi oma pere materiaalne kindlustamine. Loomulikult naine aitab sellele kaasa, aga tema panused on pahatihti väiksemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.09 02:06; 06.09 01:53; 06.09 02:48; 06.09 16:05; 06.09 16:29; 10.09 22:43; 11.09 02:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab last

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.