Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab last

Näitan 9 postitust - vahemik 91 kuni 99 (kokku 99 )

Teema: Mees tahab last

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Näiteks mul läheb sama summa teenimiseks 3 kuud, mida mu mees teenib ühe kuuga. Seega on tal ka suurem võimalus omale kinnisvara soetada. Ja eriti imelik on hakata kõike rahassse panema, palju lapse sünnitama maksma võiks minna jne. Päris haige ikka. Mehe ülesanne ongi oma pere materiaalne kindlustamine. Loomulikult naine aitab sellele kaasa, aga tema panused on pahatihti väiksemad.[/tsitaat]

Kui mees teenib 3x rohkem, siis on ta ilmselgelt selle välja teeninud. Kes keelab naisel rohkem/piisavalt teenida, et ise endale kinnisvara osta või ennast materiaalselt kindlustada? Ah jaa, see on ju mehe ülesanne. Väga huvitav kuidas need vallalised naised siis elavad? Ikka kindlustavad ennast ise, kui aga leitakse mees, siis peab tema seda tegema hakkama? Et siis mees on nagu projekt majanduslikuks kindlustamiseks. Ütled, et haige asju rahasse panna, aga mis see mehelt kinnisvara osa nõudmine siis on, kui mitte asjade rahasse panemine? Selline topeltmoraal ajab naerma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Liis T kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui mees teenib 3x rohkem, siis on ta ilmselgelt selle välja teeninud. Kes keelab naisel rohkem/piisavalt teenida, et ise endale kinnisvara osta või ennast materiaalselt kindlustada? Ah jaa, see on ju mehe ülesanne. Väga huvitav kuidas need vallalised naised siis elavad? Ikka kindlustavad ennast ise, kui aga leitakse mees, siis peab tema seda tegema hakkama? Et siis mees on nagu projekt majanduslikuks kindlustamiseks. Ütled, et haige asju rahasse panna, aga mis see mehelt kinnisvara osa nõudmine siis on, kui mitte asjade rahasse panemine? Selline topeltmoraal ajab naerma. [/tsitaat]

Kui sa veel ei tea, siis Eestis ongi meeste ja naiste palgalõhe Euroopas üks suuremaid. Seega pole midagi imestada, et mehed siin riigis rohkem teenivad. Ma lihtsalt ei saa aru, mis koonrite põlvkond meeste näol on peale kasvamas. Elu mõte seisnebki jagamises. Jagad oma elu, laste kasvatamist, oma kinnisvara. Kui mul oleks endal kinnisvara, ei oleks mul selle vastu midagi, et seda mehega jagada. Teiseks keegi polegi nõudnud mingit kinnisvara, lihtsalt naine lähtub ka siis vaid ainult enda mätta otsast ja lapsed jäävad sünnitamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.09 02:06; 06.09 01:53; 06.09 02:48; 06.09 16:05; 06.09 16:29; 10.09 22:43; 11.09 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Liis T kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui mees teenib 3x rohkem, siis on ta ilmselgelt selle välja teeninud. Kes keelab naisel rohkem/piisavalt teenida, et ise endale kinnisvara osta või ennast materiaalselt kindlustada? Ah jaa, see on ju mehe ülesanne. Väga huvitav kuidas need vallalised naised siis elavad? Ikka kindlustavad ennast ise, kui aga leitakse mees, siis peab tema seda tegema hakkama? Et siis mees on nagu projekt majanduslikuks kindlustamiseks. Ütled, et haige asju rahasse panna, aga mis see mehelt kinnisvara osa nõudmine siis on, kui mitte asjade rahasse panemine? Selline topeltmoraal ajab naerma. [/tsitaat]
Kui ainult naine ei peaks ÜHISTE laste tõttu oma aega ja tervist raiskama raseduse-sünnituse-imetamise-magamatuse-laste haiguste tõttu limiteeritud eluviisile, siis oleks tal ka võimalikult pühenduda raha teenimisele ja iseenda majandusliku kindlustamisele ja võrdsetele võimalustele tööturul. Siis poleks tõesti siin midagi vinguda. Lapse näol peab naine oma ajast, energiast, tervisest, välimusest jne ohverdama ja loomulik on nõuda, et ka mees millesti loobuks. Lapsed ei kasva puu otsas, keegi peab selle töö ja vaeva ära tegema. Kahjuks mehed ei sünnita-imeta. Imelik, miks sa seda tööd üldse ei väärtusta? Siit algabki see meeste ülbus, et nagu naised oleks mingid priileivasööjad. Kuigi tegelikult on raha teenimine tuhat korda lihtsam, huvitavam ja rahaliselt tulusam, kui rase olemine-sünnitamine-imetamine-titendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 02.09 14:59; 03.09 10:54; 03.09 10:59; 03.09 11:07; 03.09 11:12; 03.09 15:28; 03.09 15:30; 03.09 15:43; 03.09 16:37; 04.09 14:44; 04.09 15:51; 06.09 10:23; 06.09 10:30; 07.09 10:09; 11.09 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle üldiselt tundub nii, et mees ja naine peaksid toimivas suhtes võrdelt panustama, omama võrdselt vastutust ja võrdselt üksteise poolt abi.

Antud hetkel naise palk pole veel eriti suur, kui ta nüüd kohe lapse-lapsed saaks, siis jääks pooleli karjääri tegemine, suurema palga poole püüdlemine ning olenevalt, kui palju lapsi nad järjestikku teevad, tuleks naisel päris mitu aastat elada miinimumpalga väärtuses tuludest (emapalk). Naine peab alati ka arvestama asjaoluga, et kui näiteks sünnib raske puudega laps, siis väga suure tõenäosusega kaotab ta kogu ülejäänud eluks võimaluse, mingit märkimisväärset palka teenida. Naise olemuses enamasti puudub võime last lihtsalt sotsiaalsfääri ukse taha jätta ja ise karjääri edasi teha. Seega antud viletsa palga ja igasuguste kinnisvara tagatiste puudumise puhul ei ole mingil juhul naisel hetkel kasulik kohe lapsi saada.

Meestel laste saamise ajal mingit karjääriseisakut ei teki, samuti ei muutu nende töises elus enamasti midagi ka puudega lapse sündides. Väga suurel protsendil juhtudest mees lihtsalt lahkub sellisest olukorrast ja maksab naisele edaspidi miinimumelatist.

Seega lapse saamise hind tulevasele emale on potensiaalselt kordades kõrgem, kui mehele.

Antud juhul naisel ei ole mõistlik hetkel last saada ilma lisatagatisteta, et ta suudab end ja last ära toita-katta ka plaanide nurjumise korral. Seetõttu riskide maandamiseks, kui mees tahab vastu naise soovi praegusel hetkel just lapsi, peab ta naisele mingi lisatagatise pakkuma. Aga neil mõlemal oleks rahalises mõttes hetkel mõistlikum laspe saamist veidi edasi lükata. Siis ei peaks mees oma vaevaga kokku kraabitud kinnisvara naisele ära andma ja siis saab naine endale majanduslikult ise jalad alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Liis T kirjutas:[/small]

Kui sa veel ei tea, siis Eestis ongi meeste ja naiste palgalõhe Euroopas üks suuremaid. Seega pole midagi imestada, et mehed siin riigis rohkem teenivad. Ma lihtsalt ei saa aru, mis koonrite põlvkond meeste näol on peale kasvamas. Elu mõte seisnebki jagamises. Jagad oma elu, laste kasvatamist, oma kinnisvara. Kui mul oleks endal kinnisvara, ei oleks mul selle vastu midagi, et seda mehega jagada. Teiseks keegi polegi nõudnud mingit kinnisvara, lihtsalt naine lähtub ka siis vaid ainult enda mätta otsast ja lapsed jäävad sünnitamata.[/tsitaat]

Jah mina ei tea palgalõhest midagi, sest selle kohta puuduvad igasugused andmed. On tehtud uuringuid, mille kohaselt sama HARIDUSEGA naiste ja meeste vahel on palgalõhe. Mida aga näitab sama haridus? Võrrelda tuleb AMETIKOHTI, mite haridust. Kas sinu arust saab Hesburgeris mees klienditeenindaja rohkem palka kui naine? Ei saa. Kas meessoost logistika juht saab rohkem palka kui naine? Üldjuhul mitte. Ja kui saabki, võib see tuleneda kahest asjaolust. Esiteks koosneb enamus keskastme juhtide palk põhipalgast + tulemustasust. Teiseks on fakt, et naised küsivad sama töö eest umbes 15% vähem palka (vaata viimast statistikat). Lisaks, kuigi plagalõhe võrdlemine ametikohtade kaudu näitaks tunduvalt madalamaid tulesi, ei ka see piisav. tuleks võrrelda ametikohti analoogse suurusega etevõtte. Väike- ja suurettevõtte finantsjuhi palga erinevus võib olla vabalt kahekordne. Palgalõhe sama haridusega naiste ja meeste vahel on lihtne seletada. Enamus naised teevad madalalt tasustatud tööd. Mitut meest teate, kes on müüa, klienditeenindaja, sekretär, assistent? Mina ei tea ühtegi ja mehed ei saagi sellist tööd teha, sest siis oleks nad automaatselt materiaalselt kindlustama lorud, kellest suhtematerjali pole. Naised aga võivad vabalt oma madalalt tasustatud ametikohtadel mugavustsoonid vegeteerida, sest neil pole rohkemat vaja, kui oma individuaalseteks vajaduste rahuldamiseks kuluv summa, “õigel” mehel on kinnisvara olemas, mida ta siis peab rõõmuga naisega jagama, lisaks ongi mehe ülesanne ju pere materiaalne kindlustamine. Mõni ime siis, et iga teine teema on siin stiilis mehel on stress, mees on närviline, mees on depressioonis/masenduses/endasetõmbunud. See, et elu seisneb jagamises võiks ju olla iseenesest õige, paraku praegu jagavad vaid mehed. Sünnitamine-imetamine-titendus aga muidugi igati väärt tegevus, kuid esiteks ei sünnitata vaid mehele, teiseks ei ole see lühike aeg kuidagi moodi võrreldav sellega, mida mees terve elu pere kindlustasieks tegema peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu, et Liis on naine. Kuigi oleks jällegi üldistamine, väites, et mehed on empaatiavõimetud.

[small]Liis T kirjutas:[/small]
[tsitaat]Naised aga võivad vabalt oma madalalt tasustatud ametikohtadel mugavustsoonid vegeteerida, sest neil pole rohkemat vaja, kui oma individuaalseteks vajaduste rahuldamiseks kuluv summa…[/tsitaat]Ära sina küll lapsi saa, sest sina laseks talle rinnapiimaasendajat anda, et järgmisel päeval peale sünnitust tööle minna, muidu teenid ju mehest vähem! Pealegi on lapse med.õde ja õpetaja mingid väheväärtuslikud mugavustsoonis vegeteerijad.
Elu ei ole rahas mõõdetav, sul on väärtushinnangud paigast ära! Sa pead väga palju raha teenima, sest kui sul avarii juhtub ja sa ratastooli jääd, siis pead ülejäänud eluks põetaja palkama, sest sõbrad ja mees sellise väärtusetu kõrvale ei jää.

Mul ei olnud kunagi sellist minu-sinu suhtumist. Elu luuakse koos. Meie ostsime koos maja, remontisime koos, lapsed saime koos, kuigi alguses pidin nendega tegelema mina, mehel ei ole ju rinnapiima. Mehe palk on küll suurem, aga soovid veel suuremad, auto peab olema uus ja võimas, eks siis peab otsima töö, kus saab suuremat palka. Mina eelistan püsivamaid väärtusi ja palganumbrist tähtsam on tervis ja vaba aeg. Ma ei pea ületunde tegema, et autot orjata, auto on minu orjamiseks, mugavustsoonis vedelemiseks. Minu hobi jääb kaua peale mind järeltulevate põlvede silmi rõõmustama, kui ka aed rohtub, jäävad puud alles.
Liis, mis jääb sinust järele? Kaarnate kisklemine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.09 09:26; 04.09 10:43; 07.09 08:31; 07.09 13:03; 13.09 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest võiks olla edasine elukäik lihtne.
Abiellumine ja mehe korteri müümine, et osta parem korter ja nüüd juba ühisvarana.
Ja siis last tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Seega lapse saamise hind tulevasele emale on potensiaalselt kordades kõrgem, kui mehele.

Antud juhul naisel ei ole mõistlik hetkel last saada ilma lisatagatisteta, et ta suudab end ja last ära toita-katta ka plaanide nurjumise korral. Seetõttu riskide maandamiseks, kui mees tahab vastu naise soovi praegusel hetkel just lapsi, peab ta naisele mingi lisatagatise pakkuma. Aga neil mõlemal oleks rahalises mõttes hetkel mõistlikum laspe saamist veidi edasi lükata. Siis ei peaks mees oma vaevaga kokku kraabitud kinnisvara naisele ära andma ja siis saab naine endale majanduslikult ise jalad alla.[/tsitaat]

See sõna on potentsiaalne. PotenTsiaalne. Miks ma ei imesta, et harimatus ja selline kraaksumine alati koos käivad?:( Omandad hariduse, paraneb õigekiri, hakkad teenima. Küll sa näed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.09 11:03; 06.09 13:46; 06.09 14:41; 06.09 16:27; 06.09 21:45; 13.09 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa siin halad,lase siis laps taha teha.asi tehtud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 91 kuni 99 (kokku 99 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab last

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.