Esileht Kodunurk Mikrolaineahi ukrainlastel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 139 )

Teema: Mikrolaineahi ukrainlastel

Postitas:
Kägu

Küll on kahju, et ma teemaalgatajana teemat sulgeda või kustutada ei saa. No mis ila te ajate siin kahekesi?

Ise ju alustasid, et ukrainlased. Mis viha sul nende vastu on?

Mul ei ole vähimatki viha ukrainlaste vastu, miks ma muidu neile süüa ostan ja asju otsin? Mu küsimus oli, et miks ukrainlastest sõjapõgenikud mikrolaineahjusid vajavad, mis nad nendega teevad. Kus siin viha on??? Viha on sinu peas.

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks ukrainlastest sõjapõgenikud mikrolaineahjusid vajavad, mis nad nendega teevad

Süüa teevad soojaks. Mida muud mikrolaineahjuga teha on?

Ja linnas ei kasvatanud korteris elavad ukrainlased midagi kõike endale ise, elasid seal üsna samamoodi kui meie linnades kortermajades elavad inimesed. Ise kasvatasid toitu ikka need ukrainlased, kes maapiirkondades elasid. Vanemad inimesed tõesti tegid veel enne sõdagi suvel omakasvatatust supipõhjasid ja muud keldrisse seisma, aga linnainimestel ju sellist võimalust polegi. Kiiev ja teised suured Ukraina linnad olid suuremalt jaolt vägagi läänelikud ja inimesed elasid neis täiesti tavapärast elu, ainult et keskmine inimene elas vaesemalt kui meie keskmine inimene. Aga Ukraina on suur riik ja seal oli/on ka palju rikkaid. Maapiirkondades oli vaesus suurem ja nagu meilgi, olid vanemad inimesed (pensionärid) küllalki vaesed. Aga siiski elas enamus neist täiesti talutavalt ära.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja linnas ei kasvatanud korteris elavad ukrainlased midagi kõike endale ise, elasid seal üsna samamoodi kui meie linnades kortermajades elavad inimesed. Ise kasvatasid toitu ikka need ukrainlased, kes maapiirkondades elasid. Vanemad inimesed tõesti tegid veel enne sõdagi suvel omakasvatatust supipõhjasid ja muud keldrisse seisma, aga linnainimestel ju sellist võimalust polegi. Kiiev ja teised suured Ukraina linnad olid suuremalt jaolt vägagi läänelikud ja inimesed elasid neis täiesti tavapärast elu, ainult et keskmine inimene elas vaesemalt kui meie keskmine inimene.

Minu ukrainlased on teistsugust juttu rääkinud. Keldritest, mis on täis hoidiseid, isekasvatatud juurviljadest ja loomalihast, mida sugulastelt hangiti. Tegemist inimestega, kelle töökoht on tänapäevane – õpetajad, raamatupidajad, pangatöötajad. Meie toit pidavat maitsetu olema, sest pole ise kasvatatud. Siia kõrvale on mikrolaineahju väga keeruline sobitada. Onju.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ukrainlased on teistsugust juttu rääkinud. Keldritest, mis on täis hoidiseid, isekasvatatud juurviljadest ja loomalihast, mida sugulastelt hangiti. Tegemist inimestega, kelle töökoht on tänapäevane – õpetajad, raamatupidajad, pangatöötajad. Meie toit pidavat maitsetu olema, sest pole ise kasvatatud. Siia kõrvale on mikrolaineahju väga keeruline sobitada. Onju.

Loomulikult maitsevad oma saadused teistmoodi kui masstoodang või plastikust Hispaania tomat.

Kuidas mikroka kasutamine ja kvaliteetse tooraine tarbimine teineteist välistavad? Ilmselgelt ei kasutata mikrokat mingiks kulinaaria valmistamiseks, vaid toidu kiireks soojendamiseks. Täpselt nagu iga teine rahvus seda teeb. Ei tea, miks just ukrainlasi oli oluline välja tuua.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ukrainlased ja meie jaoks “minevik”? Ma kasutan mikrolaineahju üle 20 aasta, väga praktiline. Ostsin, kui esimene laps kooli läks ja ise lõuna paiku koju tuli. Panin toidutaldriku külmikusse valmis (kartul, kaste, kana või kala, aedviljad), 1,5 minutit ahjus ja soe söök olemas. Ja nii ka teise lapsega. Kuni nad ise hakkasid retsepte otsima ja kiirelt kausiomlette, kuumi võileibu, tassikooke ja putrusid tegema. Sulatan šokolaadi, sulatan liha ja hakkliha, sulatan tainast. Kiirküpsetan banaane ja õunasaiakesi, grillin kanakoibi. Väga tihti soojendame eelmisel päeval küpsetatud pirukaid, leiba  või pitsalõike. Kui keegi on harjunud mikrokat kasutama, siis on, rahvus ei puutu küll asjasse.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ukrainlased on teistsugust juttu rääkinud. Keldritest, mis on täis hoidiseid, isekasvatatud juurviljadest ja loomalihast, mida sugulastelt hangiti.

Mõtle selle jutu juurde ikka ise ka veidi. Igal linnainimesel pole kortermajas keldrit, milles loomaliha säilitada ega ka sugulasi, kellelt värsket kraami pidevalt hankida. Ei ole vahet meie ega ukrainlaste vahel, kes kortermajades elavad. Mõnel nii, mõnel naa. Kujutad tõesti ette, et kõik miljonid ukrainlasi elasid tõesti ühtmoodi või? Nii suurlinnades kui maapiirkondades? Eestlased ka ju ei ela.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pooldan ka pigem seda versiooni, et kuna paljud põgenikud on majutatud hostelitesse ja igasugu külalistemajadesse, kus ei pruugi täisvarustuses köögi kasutamise võimalust olla siis kuluvad mikrokad ära lihtsalt sooja toidu saamiseks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on kahju, et ma teemaalgatajana teemat sulgeda või kustutada ei saa. No mis ila te ajate siin kahekesi?

Ise ju alustasid, et ukrainlased. Mis viha sul nende vastu on?

Mul ei ole vähimatki viha ukrainlaste vastu, miks ma muidu neile süüa ostan ja asju otsin? Mu küsimus oli, et miks ukrainlastest sõjapõgenikud mikrolaineahjusid vajavad, mis nad nendega teevad. Kus siin viha on??? Viha on sinu peas.

Ma ju vastasin sulle. JU NEIL POLE ajutises elukohas ahju või on selline, mida nad ei oska/julge kasutada. Või on harjumus lutipudelit soojendada või kuumi võileibu teha. Millest sa aru ei saa?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on kahju, et ma teemaalgatajana teemat sulgeda või kustutada ei saa. No mis ila te ajate siin kahekesi?

Ise ju alustasid, et ukrainlased. Mis viha sul nende vastu on?

Mul ei ole vähimatki viha ukrainlaste vastu, miks ma muidu neile süüa ostan ja asju otsin? Mu küsimus oli, et miks ukrainlastest sõjapõgenikud mikrolaineahjusid vajavad, mis nad nendega teevad. Kus siin viha on??? Viha on sinu peas.

Ma ju vastasin sulle. JU NEIL POLE ajutises elukohas ahju või on selline, mida nad ei oska/julge kasutada. Või on harjumus lutipudelit soojendada või kuumi võileibu teha. Millest sa aru ei saa?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelikud olete või? Juba teine lehekülg ukrainlaste mikrolaineahjude kohta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ukrainlased ja meie jaoks “minevik”? Ma kasutan mikrolaineahju üle 20 aasta, väga praktiline.

Ma ei ole viimase 20 aasta jooksul mitte üheski kodus näinud mikrolaineahju. Ühelgi sugulasel pole, ühelgi sõbral pole. Ainult tööl kontori köögis on.

+2
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle selle jutu juurde ikka ise ka veidi. Igal linnainimesel pole kortermajas keldrit, milles loomaliha säilitada ega ka sugulasi, kellelt värsket kraami pidevalt hankida. Ei ole vahet meie ega ukrainlaste vahel, kes kortermajades elavad. Mõnel nii, mõnel naa. Kujutad tõesti ette, et kõik miljonid ukrainlasi elasid tõesti ühtmoodi või? Nii suurlinnades kui maapiirkondades? Eestlased ka ju ei ela.

Mõtlen ikka. Kui ma olen rääkinud kolme ukrainlasega, kellest kõik räägivad täpselt sama juttu Ukraina toitumiskommete ja toiduainete kohta, siis vist on põhjust natuke uskuda. Kõik on pärit erinevatest Ukraina piirkondadest, 2 on linnast, 1 maalt. Loomulikult on suurlinnades ka neil urbaniseerunud seltskonda, kuid rohkem meenutab nende elumudel mulle meie elu nõuka aja lõpus, kus ka linnainimestel olid aiamaad, kus käidi endale sööki kasvatamas.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ukrainlased ja meie jaoks “minevik”? Ma kasutan mikrolaineahju üle 20 aasta, väga praktiline.

Ma ei ole viimase 20 aasta jooksul mitte üheski kodus näinud mikrolaineahju. Ühelgi sugulasel pole, ühelgi sõbral pole. Ainult tööl kontori köögis on.

Vaata, ukrainlased ei saa endale ilmselt lubada kõik täispliiitidega kodu.

Need, kes hr Pruuli lahkel loal said Go hotellis elada, ei olnud ega ole seal toas ahjuga pliiti. Kuskilt korjati ühe auguga lauapliit, kuskilt saadakse mikro, veekeedukann jne.

Kui tegime remonti kodus, siis üürisime üüürika päris Tallinna kesklinna piirkonda. 7 kuuks, sest remont oli kopsakas ja juurdeehitusega. Ka seal, tuliuues üürikorteriteks ehitatud majas, oli ainult induktsioon-pliidiplaat, ei mingit ahju. Tõime siis oma grilliga mikro.

Ühikas, kus ma ülikooli ajal periooditi elasin, oli tõesti ka ühikondlikult kasutatav pliit. 16 inimese peale. Kolm korrust kõrgemal. Kui ei soovi koristada mitme mitte väga puhta inimese soppa pliidi seest ja pealt, oli oluliselt lihtsam hankida tuppa lauapliit ja mikro.

Sul on ikka silmaringiga kehvasti, kui sa ei mõista midagi, mida sa näinud ei ole. Muide, kas sa usud, et Antarktika on olemas? Su ükski sõber ju ei ela seal, seega no ilmselgelt pole seda olemas. Onju.

Kas sinu sõbrad elavad ka ühikates, hotellides ja laevakajutites?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kus ka linnainimestel olid aiamaad, kus käidi endale sööki kasvatamas.

Vaata, teeme nüüd puust ja punaseks.

See aiamaa jäi neil Ukrainasse maha. Ja pliit jäi ka maha. Kujutad sa ette…

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis see sinule muret teeb? Kas nad valmistavad sulle selles mikrokas syya? Tuletan meelde, et ka kohustust annetada sul pole.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nendel ukrainlastel, kes praegu mikrokat soovivad, oli ka varem see mikrolaineahi võibolla ainult tööjuures ja kodus ei olnud. Aga nüüd on nad teistsugustes tingimustes ja on tekkinud vajadus kasutada uues kohas mikrolaineahju, samamoodi nagu enne sõda tööjuures.

Veider teema tõesti, kui vana sa oled, teemaalgataja?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nendel ukrainlastel, kes praegu mikrokat soovivad, oli ka varem see mikrolaineahi võibolla ainult tööjuures ja kodus ei olnud.

Jah, just, võib-olla. Seda küsingi, et millised variandi pähe tulevad. Mis te kaklete, aru ma ei saa.

Veider teema tõesti, kui vana sa oled, teemaalgataja?

Olen 54. Sobib?

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 54. Sobib?

Mitte eriti. Võiks selleks vanuseks avaramat silmaringi omada. Kui aga nii, siis nii. Ainult lähedastel on raske (sa vast seda nalja tead).

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, üksteist tümitavad metslased! Kas te ennast Ukrainasse võõrnaisleegionina sõdima saaks sebida? Valgetes sukkpükstes nagu tiblad aastaid tagasi eesti naisi olevat sõdimas näinud. Oleks teie vihast natukegi midagi kasu.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja linnas ei kasvatanud korteris elavad ukrainlased midagi kõike endale ise, elasid seal üsna samamoodi kui meie linnades kortermajades elavad inimesed. Ise kasvatasid toitu ikka need ukrainlased, kes maapiirkondades elasid. Vanemad inimesed tõesti tegid veel enne sõdagi suvel omakasvatatust supipõhjasid ja muud keldrisse seisma, aga linnainimestel ju sellist võimalust polegi. Kiiev ja teised suured Ukraina linnad olid suuremalt jaolt vägagi läänelikud ja inimesed elasid neis täiesti tavapärast elu, ainult et keskmine inimene elas vaesemalt kui meie keskmine inimene.

Minu ukrainlased on teistsugust juttu rääkinud. Keldritest, mis on täis hoidiseid, isekasvatatud juurviljadest ja loomalihast, mida sugulastelt hangiti. Tegemist inimestega, kelle töökoht on tänapäevane – õpetajad, raamatupidajad, pangatöötajad. Meie toit pidavat maitsetu olema, sest pole ise kasvatatud. Siia kõrvale on mikrolaineahju väga keeruline sobitada. Onju.

minu ukrainlased:)

No minu pool-ukrainlane, kes seni igal aastal nädalaid või rohkem Ukrainas sugulaste juures ja üle terve riigi ringi sõites on veetnud, on kirjeldanud siiski sellist pilti nagu mina edasi püüdsin anda. Eks sealgi teavad inimesed, et enda mahedalt kasvatatud toit on parem, aga korteriinimestel ikkagi ei ole enamasti sellist luksust.

Muide, mina kasvatan samuti ise natuke toitu siinsamas Eestis ja mikrolaineahi on meie peres alati olnud. Toitu valmistan ma pliidil ja ahjus, kuid kui vaja toitu soojendada, siis mikrolaineahi on selleks väga hea vahend. Kuna kuumutamine on mikrolaineahjus lühiajaline, siis säilivad kuumatundlikud vitamiinid niimoodi isegi paremini. Mikrolaineahi saab olla vägagi osa tervislikust elustiilist.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte eriti. Võiks selleks vanuseks avaramat silmaringi omada.

Mu silmaring on kindlasti keskmisest avaram. Nii see, muide, avardubki, kui midagi märgatakse, millest aru ei saada, ja selle kohta küsitakse. Nagu käesolevas teemas mõeldud oli. Minu jaoks on täiesti arusaamatu kogu see agressiivne reaktsioon tavalise küsimuse peale.

+4
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

minu ukrainlased:)

Jah, minu ukrainlased, mis selles väljendis veidrat on? Minu pered, minu sõbrad, inimesed, kellele mina olen tugiisikuks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte eriti. Võiks selleks vanuseks avaramat silmaringi omada.

Mu silmaring on kindlasti keskmisest avaram. Nii see, muide, avardubki, kui midagi märgatakse, millest aru ei saada, ja selle kohta küsitakse. Nagu käesolevas teemas mõeldud oli. Minu jaoks on täiesti arusaamatu kogu see agressiivne reaktsioon tavalise küsimuse peale.

Meest kodus ei ole? Aruta temaga oma küsimusi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meest kodus ei ole? Aruta temaga oma küsimusi.

Perekooli ei tohi? Kes ütles, sina?

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mu silmaring on kindlasti keskmisest avaram.

Kindlasti mitte. Muidu sa ei peaks elementaarseid asju küsima võõrastelt inimestelt.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

FB grupis “Ukraina sõbrad Eestis” küsivad sõjapõgenikud pidevalt mikrolaineahjusid. Samas on ukrainlased just need Euroopa hüvedest rikkumata inimesed, kes kogu söögi teevad ise ja värskest toorainest (soovitavalt veel ise kasvatatust). Mis nad nende mikrokatega teevad, kas keegi teab? See ju mõeldud külmutatud valmistoitude soojendamiseks jne. Neil paistab see olema üks kohustuslikke köögielemente, meil aga ammu juba minevik.

MIDA ma just lugesin?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole viimase 20 aasta jooksul mitte üheski kodus näinud mikrolaineahju. Ühelgi sugulasel pole, ühelgi sõbral pole. Ainult tööl kontori köögis on.

Tundub väike ringkond ja silmaring.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meenutagem, et ukrainlased on siin nagu meie olime 1980-tel läänes. Julgsid sa jee seal mingit kohvimasinat või udupeent pliiti puudutada, automaatsemast pesumasinast rääkimata. Ikka solgutasime oma sokke kraani all ja süüa tegime kiirkeedupulgaga kruusis, sest hirm midagi ära rikkuda ja trahvi saada oma naeruväärse rahakoguse juures oli liiga suur.

Et nagu … mida?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MIDA ma just lugesin?

Et nagu … mida?

Kui sisutihedaid vastuseid sa (te) veel toota suudad (-te)? Õõvastav ka vahel on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte eriti. Võiks selleks vanuseks avaramat silmaringi omada.

Mu silmaring on kindlasti keskmisest avaram. Nii see, muide, avardubki, kui midagi märgatakse, millest aru ei saada, ja selle kohta küsitakse. Nagu käesolevas teemas mõeldud oli. Minu jaoks on täiesti arusaamatu kogu see agressiivne reaktsioon tavalise küsimuse peale.

Silmaring avarduks, kui sa küsimuse vastuseid usuks, teatavaks võtaks. Kui sa kõigele vastu vaidled, siis pole küll mingit avardumist ega arenemist.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 139 )


Esileht Kodunurk Mikrolaineahi ukrainlastel