Esileht Väikelaps Miks on üli suur hulk vanemaid nii passiivsed?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Teema: Miks on üli suur hulk vanemaid nii passiivsed?

Postitas:

Muidugi on piinlik, õpetajad ootavad vanemate aktiivsust, et aitaks korraldada väljasõite, etendustel käimisi + igasugu lasteaia peod-üritused. Aga mina lihtsalt ei jaksa enam. Peres ka kaks last lasteaias praegu, st iga asja jaoks tuleb töölt topelt ära küsida (jõulupeod, isadepäevapoed, emadepäevapoed + mingid hommikused ühisvõimlemised, perehommikud, liiklushommikud, kuhu on oodatud vähemalt üks vanematest, väljasõidud, talgud, laat jne).

Ja need pole ju ainukesed käimised lastega, milleks töölt ära vaja küsida, lisaks peab üks vanematest töölt ära küsima, kui vaja arstil käia (nooremal lapsel on silmadega probleem, peame väga tihti kontrollis käima, suuremal on logopeedikülastused, vahepeal peaaegu iga nädal). Nii koguneb neid lastega seotud asju väga palju, isegi kui vanemad kordamööda üritustel ja arstidevahet käivad. Unustasin veel ringide avatud tunnid ja esinemised (tantsuringid, muusikaring meie lastel).

Arutatakse asju õnneks rühma FB grupis, nii et kaasarääkijaid on. Samas, korraldajaid mitte eriti. Nii et noorema lapse rühmas orgunnin mina õpetajate sünnipäevadel meelespidamise vanemate poolt + jõulukingid, suurema lapse rühmas teeb seda üks teine lapsevanem. Ei võta palju aega ega tükki küljest, aga kui keegi teine selle üle võtaks, siis annaksin hea meelega järgmisel aastal nende asjade õigel ajal orgunnimise järgmisele vanemale üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed on lapse töökoht, ta on seal sellepärast, et vanemad peavad raha teenima ja ei saa sel ajal temaga koos olla. Oma niigi vähest töövaba aega tahavad pered loomulikult koos veeta, milleks veel lasteaiaüritused? Kui üritus on laasteaiapäeva ajal, korraldavad seda loomulikult lasteaiatöötajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks last, üks on algklassiõpilane, teine käib teist aastat lasteaias. Tööl käin, aga mitte sellisel, kus tööajast omi asju saaksin teha. Õnneks vajadusel ära saan käia, etteteatamistega, asendajat pole vaja. Mul on linnakodu ja maakodu, viimane neist suure aiaga. Siin on mul veel ema ja isa, kes on juba üsna vanad ja vajavad mõned korrad nädalas minupoolset abi (elavad ca 40 km kaugusel). Samuti on mehel ema, kes pikaajalisest haigusest tingitult samuti paar korda nädalas abi vajab, kehvematel nädalatel ka rohkem. Noorema lapsega käime logopeedi juures ja vanemal on üks trenn. Meil on perekondlik hobi ja mehel on veel eraldi üks hobi ja minult teine. Nende eraldi hobidega tegeleme siis kui jaksu ja aega on, väga sageli ei ole. Ajapuudus kummitab.
Siis on meil veel suur sõprusringkond, osad ka lastega, kellega me käime igal pool, kuhu vähegi jõuame. Iga kord ei jõua, kuigi tahaks.
Lapsed on kaasategevad praktiliselt igas asjas (eraldi hobid välja arvatud) ja vahel läheb seda koduvälist elu isegi paljuks, siis teeme kodusemaid perioode, et mitte liiale minna. Haigused kimbutavad ka mõnikord.
Igatahes ei ole meil niisama igavlemiseks ajaülejääke kuskilt paistmas ja igasugu lasteaiaürituste puhul tunnen hoopis, et mida vähem, seda parem. Piisab sellest, mis lasteaia saalis või hoovis toimub.

Esimese lapse rühmas oli paar aktiivset ema, need rühmasid ja tegid. Kohati väga tänuväärne, aga kohati kohutavalt ülepingutatud. Peab mõistma, et on ka neid lapsevanemaid, kellel on olemas aktiivne kodune elu ja võimalik, et niigi juba ülemäära palju tegevusi või kohustusi. Mu laps oli juba suurem ka ja tema ise andis teada, kus ja kas ta osaleda tahab, enamus kordi ei soovinud. Minu osalus oli pidevalt seda tüüpi, et andsin teada, et meiega ei arvestataks ja osadel juhtudel kandsin lihtsalt raha üle. Mitteosalemiste korral langesid aktiivsed emad kambaga selga ja üritasid ning üritasid. Näpuga näitasid ka. Lasteaiasiseste ürituste puhul ei tekkinud küsimustki, laps tegi kõik kaasa ja hea meelega.

Teise lapse rühmas on kõik vanemad passiivsed. Kõik. Lausa lust on see lasteaiateema nüüd. Vajalikud üritused saavad rahastatud ja kõik osalevad. Kuigi suhtlus on minimaalne, ainult FB grupis.
Laps on lasteaias hoitud, hoolitsetud. Kasvatajad on väga head, arendavad programmi piires, annavad tagasisidet, kui vaja, kõik sujub probleemideta. Ja just seda ma lasteaialt ootangi. Hoidmist ja arendamist. Seltskondlik tegevus ja lõbu on ikka perekonna kanda. Ma ei leia, et lasteaed peaks olema mingi meelelahutuslik organisatsioon, kus kasvataja, lapsed ja lapsevanemad peaksid peale kellaaja kukkumist hakkama perekonda mängima.
Võimalik, et viga on minus. Ma ise ka töövälisel ajal tööga seotud üritustel ei käi, samuti ei osale töises seltskondlikus elus. Suvepäevad, jõulupeod – need kõik toimuvad ilma minuta. Mul on selliste tegevuste jaoks pere, sugulased ja sõbrad, töökaaslasi näen ma niigi suurema osa päevast, nad on viimseni väga toredad, aga kaheksa tundi päevas on piisav aeg. Laste puhul kehtib sama tegelikult, vaadake, kui pikad on nende “tööpäevad”… Ja KOV-i tööd ei ole ma nõus ei heategevuslikus korras tegema ega ka mitte kinni maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on väga palju spordiüritusi ja -võistlusi, aga need kõik on õpetajad kuidagi oma jõududega õra korraldatud saanud. Kui ma nüüd kujutan ette, et õpetajad paluksid abi, siis juhul kui mul mees kodus oleks, siis miks mitte. Aga seda juhust tuleb ette üsna harva. Kui ma lastega üksi olen, siis kuhu ma samaks ajaks panen oma aastase lapse? Ta ei püsi ju paigal, kärus röögib vihaselt ja muul ajal turnib iga sejund ohtlikes kohtades. Samas ma leian, et lasteaia soov spordivõistlust korraldada ei ole ikkagi NII tähtis ja hädavajalik asi, et mu ämma või sõbrannat (kes on mõlemad tööinimesed) vabast päevast ilma jätta ning lapsevalvesse kamandada.

Ses mõttes tundub ka üsna loogiline, et korduvalt saavad tulla ikka ja jälle ühed ja samad vanemad, kelle elu ja ajakava on ilmselt mingis mõttes vabam ning paindlikum. Sest ega mingil järgmisel ega ülejärgmisel korral see aastane laps jälle kuhugi ei kao, ma olengi temaga kogu aeg seotud. Mõnel teisel on jällegi muud pidevad/korduvad kohustused.

Need laadad on minu meelest üldsegi sellised üritused, et issand jumal, kui on vaja mänguväljakule mingit uut atraktsiooni, siis palun arvutage välja, kui palju iga pere peaks maksma (minu poolest väikese varuga, et mõni niikuinii ei maksa), saatke mulle kontonumber — ja ma püüan millegi arvelt näpistades selle ülekande ära teha!!! Aga mis paganama pärast pean ma kõigepealt raiskama raha tooraine ostmisele, siis oma aega küpsetamisele, siis me kõik müügile-ostule endale, ostma jällegi oma raha eest, kiruma, et jälle põhjus ja ettekääne lastel end lolliks maiustada, pärast juurdlema, mida teha müümata jäänud ülejääkidega … No iga kell tuleb see pangaülekanne lõpuks soodsam. Sellest ilmselt ei saa aru inimesed, kes küpsetamist hullupööra armastavad, aga paljudele inimestele on see pigem sunnitöö maiguga tegevus. Müüma ma ka minna ei saaks jällegi oma väiksema lapse pärast. Ühesõnaga, palun andke mulle siiski see õnnetu kontonumber, kui too mänguplatsi atraktsioon on tõesti oluline ja teeb meie lastele iga päev rohkelt rõõmu! Jah, mulle on oluline, et mu lastel oleks lasteaias tore, ja ma olen selleks nõus panustama ka pisut rohkem, kui KOV rahakott võimaldaks, aga milleks see ülejäänud tsirkus asja ümber?!

Muidu mina küll nii ekstreemse antisotsiaalsuseni ei laskuks, et üldse muud sotsiaalse maiguga perevälised üritused nõmedaks ja mõttetuks kuulutasin. Üks-kaks peredega rühmaüritust aastas on minu jaoks täitsa mõnus. Aga siis tahakski just oma lapse sõprade vanematega lobiseda, kogemusi ja lasteaiamuljeid vahetada, mitte mingit üli- (või üle-?)organiseeritud kultuuriprogrammi, mille kõrvalt teistega suhelda ei jõuagi. Muuseumisse võin tõesti üksi ka minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.01 15:06; 10.01 15:41; 10.01 16:41; 10.01 20:22; 12.01 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näiteks meie lasteaias korraldatakse spordivõistlusi, kus oodatakse ka lastevanemate panust, et kes saab olla finišis, stardis, seal, teises, kolmandas punktis. Niigi ka lasteaia personal ja õpetajad on väljas. Tegu siis vallapoolse avatud spordivõistlusega valla lastele. Mitte kunagi keegi ei saa aidata ega isegi aruta antud teemal, et teate, ma saaks tulla pooleks tunniks, kui keegi teine saaks tulla ka pooleks tunniks jne ( toimuvad vabal päeval ja kuupäevad on teada aasta enne juba ).
Lisaks on kohvikutepäev, kus vanemad peaksid organiseerima toidud lauale müümiseks, tulu läheb lasteaias teatud kindlate asjade finantseerimiseks. Lasteaed on ise võrdlemisi uus ja pigem lähebki raha laste jaoks näiteks mingi vahva asja rajamiseks hoovi, mis ei ole seotud tip tip tap mänguväljakuga, mis juba enamikes uuemates lasteaedades on. Mitte keegi ei saa aidata kohvikupidaja olla, kasvõi lühike aeg, samuti 99% rühma vanematest isegi ei anna teada, kas neil on võimalik midagi laua peale osta/küpsetada jne. Vaid 3-4 vanemat terve 20 pealise rühma peale võtab sõna, kui sedagi. Asi on suhtumises pigem. Ja ma tean tuttavate pealt, et kui laps alustab kooliteed, siis ka seal jäävad vanemad täpselt sama passiivseks. Kooli koht on ju vaid lastele haridust pakkuda ja neid klassiruumis õpetada. Midagi muud ei ole vaja ju lastel koolis teha ega vanematel kooli teemadel kaasa rääkida.

Aitäh näidete eest.
Aga kas lapsevanemad, kes spordiürituse läbiviimisel aidata ei taha, oma lapsed üritusele toovad? Kas pisematele on sel ajal hoid tagatud? Ma lihtsalt mõtlen, et kui ise sinna finišisse valvama läheks, kuhu ma oma sõimeealise lapse paneks. Kaks suuremat ehk võistleks, aga kui ürituse mastaap on selline, et rahvast palju, siis peaks nendelgi võistluse ajal ju järelvalve olema. Pisem küll ilma täiskasvanu otsese järelvalveta seal isegi pisikese ürituse korral midagi ei teeks. Meil toimuvad lasteaias igal aastal olümpiamängud. Diplomeid on seda ja teistsuguseid koju toodud, toimuvad lasteaiapäeva sees, lapsevanemaid appi pole palutud. Küllap siis personal saab hakkama.

Mis sellesse kohvikute päeva puutub, siis see kuulub minu meelest küll mõttetute ürituste kategooriasse. Viisaka inimesena oleks ilmselt vait, kui keegi selle mõttega lagedale tuleks, ise hoiaks osalemisest kõrvale. Kellele te neid küpsetisi müüte? Lapsevanematele? Või inimesed tänavalt on sihtgrupp? Et ostan tooraine, valmistan koogikesed, viin lasteaeda ja siis ostan viisakusest kellegi teise koogikesed asemele?!? Milleks? Küsige parem kohe see raha, mille eest ma muidu ostaks koogikesi, mida ma tegelikult osta ei taha… Huvipuudus lapsevanemate seas viitab sellele, et keegi seda üritust eriti mõistlikuks ei pea, aga keegi ebaviisakalt “OMG, kui nõme” karjuda ka ei taha. Vaikselt üritatakse ära nihverdada, et las teevad need, kellele pakub huvi.

Meil on toimunud lasteaias lumelinna ehitamise talgud, kui üks aasta palju lund oli. Laupäeval, osales 13 pere (lasteaias 4 rühma), väga tore oli. Pärast said lapsed paar nädalat seal hullata enne, kui ära sulas. Üks kord ehitati mingit varjualust. Kohal käis alla 10 isa ja paar ema, asi sai valmis. Sügisel koristatakse talgu korras lasteaia naabruses olevat parkmetsa, kus lastega jalutamas ja metsaeluga tutvumas käiakse, aga sinna kipuvad suve jooksul jobud prügi tooma. Osaleb, kes saab.

Kui päris aus olla, siis mulle ei meeldi absoluutselt need väljasõidud, kus eeldatakse lapsevanema osalemist. Miks ma peaks muuseumi või loomaparki minema koos 20 võõra lapse ja nende vanematega? Oluliselt mõnusam on neis kohtades käia oma perega endale sobivas tempos endale sobival ajal. Väga tore, kui lasteaed lastele sellise väljasõidu korraldab, aga paluks nii, et see ei eelda lapsevanema osalemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 11:02; 10.01 11:09; 10.01 13:03; 11.01 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sõna võtnud küll, aga ega need aktivistid ju tegelikult ei soovigi kedagi teist kuulata! Ootavad ainult takka kiitmist, mitte teisi ideid. Sellepärast ma enam ei viitsigi kaasa mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks ainult 1 laps, siis ma vb tõesti jõuaks innustunult osaleda ja organiseerida ja käia ja olla.
Mul on lapsi 3. Kõigil on omad üritused, omad kingiraha kogumised, omad väljasõidud. Kõige selle haldamine on suur töö, nii et mul on tõesti ükskõik, millise kommipaki nad kingiks saavad või milline kinkekaart õpetajale valida. Oma tööd peab ka jõudma selle kõige kõrvalt teha.

Iseenesest on lasteaias toimuvad kohvikuüritused jne väga toredad, aga vanemalt väsitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei salli selliseid teemaalgataja moodi isehakanud aktiviste. Meil näiteks ei ole vanavanemaid, keda kasutada ja samuti pole minu jaoks normaalne lasteaia ürituse pärast töö kolleegide kaela veeretada.

Tore, kui teemaalgataja töö võimaldab tal sellist aktiivsust üles näidata, aga normaalne tundub see eelkõige talle endale. Minu poolest võiks neid lasteaia üritusi praegusest veelgi vähem olla, nii et olen rõõmuga passiivne edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:03; 11.01 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatan et enamik kommenteerijaid nagu arvata võis, ei saa asjale üldse pihta. Jutt ei ole, et keegi peaks end töölt vabaks võtma, samas kui emade või isadepäeva kontsert, jõulupidu vanematega jne toimub päevasel ajal või näiteks kell 16.00, 17.00, siis ikka vanemad saavad oma laste esinemisele tulla. Aga kui on vaja lasteaia palvel koos midagi orgunnida, milleks EI OLE LAPSE KINGIPAKK VÕI ÕPETAJATE kinkekaart, kuigi ka sel teemal võib ju korra sõna sekka öelda, siis ei ole kedagi olemas. Kas on raske leida see sekund ja vastata, et see üritus on nõme, andke mulle konto nr, meie pere ei saa panustada jne. Ja need, kes on aktiivsed, on seda igal alal. Ka kahe lapsega, samal ajal kantseldades haigeid vanavanemaid, organiseerides pere ettevõtmisi, olles töö juures edukas ja mida kõike veel. Selle asja nimi on julgus oma suu lahti teha, pealehakkamine ja hoolimine. Ka aktivistidel on sõpru, pereüritusi,maakodu jne. Ja ometi ei jää midagi tegemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.01 10:31; 10.01 11:00; 10.01 12:37; 10.01 17:08; 11.01 10:59; 11.01 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saaksid nüüd palun nimetada need asjad, mida teil on vaja lasteaia palvel orgunnida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 11:35; 11.01 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa loed kommentaare, siis seal on ka kirjas. Ja ei, mina ei pea orgunnima vaid lapsevanemad peavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.01 10:31; 10.01 11:00; 10.01 12:37; 10.01 17:08; 11.01 10:59; 11.01 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa loed kommentaare, siis seal on ka kirjas. Ja ei, mina ei pea orgunnima vaid lapsevanemad peavad.

Kui lasteaed aastast aastasse näeb, et lapsevanemad ei ole huvitatud nende ürituste orgunnimisest ja oma personaliga orgunnitud ei saa (ma tegelikult väga kahtlen ka selles, et personal on huvitatud vabal päeval ürituse korraldamisest), siis võiks sellest ju mingid järeldused teha? Ja kui aktivistid ikka väga tahavad neid üritusi, las siis teevad, aga ärgu vingugu, et kõik kaasa lüüa ei taha.
Nõustun ka eelpoolkõnelejatega, et raha kogumiseks oleks küpsetistega möllamise asemel mõistlik teha lihtsalt korjandus. Aga jällegi, kui aktivistidele meeldib küpsetada, siis lasku käia, aga jätku teised rahule.
Mitteaktivistina ma ei arva, et üritused on nõmedad, sellepärast ma ka nii ei kirjuta. Samas ma ei arva ka, et enamik neist väga vajalikud ja toredad oleksid, sellepärast ma ise oma aega panustada ei raatsi. Lapse osalemist toetan, kui keegi on midagi vaevaks võtnud korraldada, ja kontonumbrit ei hakka ma esimese asjana küsima sellepärast, et eeldan, et see niikuinii teatatakse, kui rahalist panust vaja on.
See, et aktivistid on igas vallas aktivistid, on muidugi õige. Tavaliselt igasse klassi/rühma mõni selline lapsevanem ikka satub ja tore ongi, las orgunnib õpetajate kingitusi jms “must be” asju. Üritusi ka, kui soovib, aga ilma lapsevanema kohustusliku osalemiseta, palun. Ja aktivistid võiksid aru saada sellest, et mitteaktivistid ei ole mingid tropid, vaid samamoodi täiesti normaalsed inimesed.
Lugege Karupoeg Puhhi raamatut, kui muidu aru ei saa, et kõik ei saa ja ei peagi Jänesed olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 10:49; 11.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemad ei pea midagi orgunnima. Kui lasteaed või vald tahab selliseid üritusi korraldada, siis peavad oma jõududega hakkama saama. Ja tõesti nagu eelkõneleja juba ütles, et kui aastast aastasse midagi üritatakse korraldada ja kaasatulijaid, -mõtlejaid ei jagu, siis tuleb midagi muuta. Mina ka ei ole huvitatud enda vabal päeval lasteaia üritusi korraldama (õnneks meil ei ole ka neid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 11:35; 11.01 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatan et enamik kommenteerijaid nagu arvata võis, ei saa asjale üldse pihta. Jutt ei ole, et keegi peaks end töölt vabaks võtma, samas kui emade või isadepäeva kontsert, jõulupidu vanematega jne toimub päevasel ajal või näiteks kell 16.00, 17.00, siis ikka vanemad saavad oma laste esinemisele tulla. Aga kui on vaja lasteaia palvel koos midagi orgunnida, milleks EI OLE LAPSE KINGIPAKK VÕI ÕPETAJATE kinkekaart, kuigi ka sel teemal võib ju korra sõna sekka öelda, siis ei ole kedagi olemas. Kas on raske leida see sekund ja vastata, et see üritus on nõme, andke mulle konto nr, meie pere ei saa panustada jne. Ja need, kes on aktiivsed, on seda igal alal. Ka kahe lapsega, samal ajal kantseldades haigeid vanavanemaid, organiseerides pere ettevõtmisi, olles töö juures edukas ja mida kõike veel. Selle asja nimi on julgus oma suu lahti teha, pealehakkamine ja hoolimine. Ka aktivistidel on sõpru, pereüritusi,maakodu jne. Ja ometi ei jää midagi tegemata.

No aga tee, panusta, maksa, organiseeri, ara teisi sunni, miks mulle seda konto numbrit, maksa ise, sul on üleliigseid finantse, ära otsusta teiste eest kes suudavad kasvatada mitut last, hooldada vanavanemaid, organi8seerida pereüritusi jne. Meil öeldi ka lasteaias direktori poolt, et kui teil jääb enne palgapäeva 5 eurot eelmisest palgast järele siis toetage sellega palun lasteaeda, kontonumber on kodulehel, mina seda võimalust ei kasutanud ja ei mõelnud ka sellele ja ei kahetse ka seda täna. Minu laste ettevõtmistesse ka sina ju ei panusta. Kui sina midagi teed, siis tee vaikselt, näiteks see mind ei huvita kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 12:03; 11.01 14:15; 02.02 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viis last, ise olen õpetaja ja klassijuhataja. Noored emad, tervet mõistust!
Minu nelja-aastane käib lasteaias, kus temaga tegelevad super tublid õpetajad. Pidusid, kuhu on oodatud ka vanemad, peetakse 2 korda aastas – jõulud ja kevadpidu. On korraldatud kohvihommikuid emade- ja isadepäeva puhul, aga neil osalevad tõesti need, kes on kodused või väga vaba töögraafikuga. Kedagi keegi ei survesta!
Ma ei osaleks mingil nädalavahetuse väljasõidul ega spordipäeval. Põhikoolis on selliseid üritusi hulgem. Just samal ajal, kui organiseeriti lasteaia jõululaata, toimus koolis jõululaat. Ja seal ma osalen klassijuhatajana, abistan-juhendan-korraldan. Pooleks ma ikka ennast tõmbama ei hakka.
Ise klassiüritusi korraldades tegime vanematega kokkuleppe, kuhu ja kui sageli minna. Sellest enamat ei tee. Vaba aja sisustamine olgu siiski perede asi. Seda ka lasteaias.
Nädalavahetused on minu pere aeg.
Olen ikka ja alati ütelnud, et inimene peab ise asjalikku tööd tegema, mitte pseudoprobleeme kogu aeg juurde tekitama. Olete näinud, et aktivistid-organiseerijad ühelgi lasteaialõpuüritusel erilist tänu pälvinuks? Ei, pigem ohkab hulk vanemaid kergendatult, et ühe rahakogumise-meililisti taas kustutada saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ei, mina ei pea orgunnima vaid lapsevanemad peavad.

Miks ma pean orgunnima üritust, millest ma huvitatud ei ole?

Lapsevanemad peavad organiseerima lapse aeda toomise/aiast viimise ja kohatasu/toiduraha tasumise. Kui aga lasteaia tööplaan näeb ette mõnda üritust, siis jäägu see siiski lasteaia enda või nende agar-ogar-mittepassiivsete lapsevanemate organiseerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:03; 11.01 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan neid väljasõite ja organiseerimist. Ühel lapsel oli rühm, kus hakkajaid vanemaid oli rohkem kui üks. Tore rühm oli, kuldsed õpetajad, kes lastest väga hoolisid ja nendega kõike põnevat niigi ette võtsid (nagu öö ja päev noorema poja rühmaga võrreldes, kus kaadrivoolavus oli meeletu ja iga järgmine tädi aina ükskõiksem päeva õhtusse veeretaja sattus), lapsed olid toredad ja vanemad ju kah.

Aga tõesti. Kõigepealt mõttetalgud teemal, kuhu järgmiseks minna. Oliveri pere suunduks rabamatkale, aga seepeale virgub paar-kolm lapsevanemat, kes lükkaks selle hilissügise pealt juunikuusse. Ok, aga kuhu siis novembris ikkagi? Keegi käis Paide ajakeskuses ja teeb ettepaneku. Rasmuse ema ütleb kiirelt, et nemad on seal juba käinud. Ja Kristjani isa teab öelda, et seal polegi midagi eriti teha. Lõpuks igavese nämmutamise peale lepitakse kokku teha väljasõit Kaspari pere maakoju, kus lapsed saavad ümber maja põllu peal joosta, vanemad saavad korraldada ägeda grillimise ja pärast on saun. Isegi söögivalik ja selle maksumus saab lahendatud.

Siis hakkab teine raund. Paik asub kuskil all paremal keset Eesti metsi, kuhu bussiga ei pääse. Minek autodega. Palve, kas keegi saaks Eliise emaga auto peale võtta? Markuse pere muidu võtaks, aga nad võtavad ka oma väiksemad lapsed kaasa ja kõik kohad on täis. Lisete ema kirjutab, et nad heameelega aitaks, aga nemad stardivad üldse Pärnust vanaema juurest. Arturi pere pakub abi, aga siis jääb nende laps haigeks ja nad ei saa isegi minna.

Jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tõesti. Kõigepealt mõttetalgud teemal, kuhu järgmiseks minna. Oliveri pere suunduks rabamatkale, aga seepeale virgub paar-kolm lapsevanemat, kes lükkaks selle hilissügise pealt juunikuusse. Ok, aga kuhu siis novembris ikkagi? Keegi käis Paide ajakeskuses ja teeb ettepaneku. Rasmuse ema ütleb kiirelt, et nemad on seal juba käinud. Ja Kristjani isa teab öelda, et seal polegi midagi eriti teha. Lõpuks igavese nämmutamise peale lepitakse kokku teha väljasõit Kaspari pere maakoju, kus lapsed saavad ümber maja põllu peal joosta, vanemad saavad korraldada ägeda grillimise ja pärast on saun. Isegi söögivalik ja selle maksumus saab lahendatud.

Siis hakkab teine raund. Paik asub kuskil all paremal keset Eesti metsi, kuhu bussiga ei pääse. Minek autodega. Palve, kas keegi saaks Eliise emaga auto peale võtta? Markuse pere muidu võtaks, aga nad võtavad ka oma väiksemad lapsed kaasa ja kõik kohad on täis. Lisete ema kirjutab, et nad heameelega aitaks, aga nemad stardivad üldse Pärnust vanaema juurest. Arturi pere pakub abi, aga siis jääb nende laps haigeks ja nad ei saa isegi minna.

Jne.

Ja siis pärast üritust kirjutab Lisandra ema, et tegelikult oleks ikkagi laste jaoks võinud olla paremini organiseeritud tegevust – praegu nad ainult jooksid ja igavlesid. Elizabethi isa on nõus, ja kes ikka esiteks õhtu otsa grillida peaks viitsima ja selle nimel Eesti teise otsa sõitma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tõesti. Kõigepealt mõttetalgud teemal, kuhu järgmiseks minna. Oliveri pere suunduks rabamatkale, aga seepeale virgub paar-kolm lapsevanemat, kes lükkaks selle hilissügise pealt juunikuusse. Ok, aga kuhu siis novembris ikkagi? Keegi käis Paide ajakeskuses ja teeb ettepaneku. Rasmuse ema ütleb kiirelt, et nemad on seal juba käinud. Ja Kristjani isa teab öelda, et seal polegi midagi eriti teha. Lõpuks igavese nämmutamise peale lepitakse kokku teha väljasõit Kaspari pere maakoju, kus lapsed saavad ümber maja põllu peal joosta, vanemad saavad korraldada ägeda grillimise ja pärast on saun. Isegi söögivalik ja selle maksumus saab lahendatud.

Siis hakkab teine raund. Paik asub kuskil all paremal keset Eesti metsi, kuhu bussiga ei pääse. Minek autodega. Palve, kas keegi saaks Eliise emaga auto peale võtta? Markuse pere muidu võtaks, aga nad võtavad ka oma väiksemad lapsed kaasa ja kõik kohad on täis. Lisete ema kirjutab, et nad heameelega aitaks, aga nemad stardivad üldse Pärnust vanaema juurest. Arturi pere pakub abi, aga siis jääb nende laps haigeks ja nad ei saa isegi minna.

Jne.

Ja siis pärast üritust kirjutab Lisandra ema, et tegelikult oleks ikkagi laste jaoks võinud olla paremini organiseeritud tegevust – praegu nad ainult jooksid ja igavlesid. Elizabethi isa on nõus, ja kes ikka esiteks õhtu otsa grillida peaks viitsima ja selle nimel Eesti teise otsa sõitma…

Meil küll sellist tagantjärele vingumist pole olnud. Aga muidu väga tuttav jutt eelmisel postitajal. Kuni selleni välja, et toredad lapsed, toredad vanemad ja suurepärased õpetajad. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.01 15:06; 10.01 15:41; 10.01 16:41; 10.01 20:22; 12.01 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pildi elavdamiseks veel üks näide. Jõulude ajal oli meie lapse rühmas arutelu, kas päkapikk käib või ei käi, ning kui käib, mida toob. Umbes pooled lapsevanematest (sh mina) olime seda meelt, et hoiame magusaga tagasi. Kui, siis midagi nt meisterdamiseks ja magusat heal juhul korra nädalas. Siis oli paar lapsevanemat, kes arvasid, et asjade kultus on suureks läinud, et jätame asjade viimise üldse ära jaiga kord pärast laste lõunaund võiks olla mingi “vaimset” laadi üllatus – mingi tore jutuke või mäng (a la asjade peitus) või leitakse kuskilt päkapiku kirjutatud heade soovidega kaart, õpitakse koos toredat luuletust jne. Organiseerisime siis asjad nii, et iga lapsevanem paneb kirja, kes mida toob (asjad jäid listi, aga “asi” võis olla siis see tore jutuke või mäng, mille lapsevanem pidi tooma või välja mõtlema). Mis te arvate, mitu mängu või jutukest meil siis kokku oli ja ei tea miks need “vaimsed aktivistid” ära kadusid? Äkki need aktivistid on kohati sellise meelelaadiga, et “tehtagu”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sel aastal lasteaia õpetajad ise treisid neid kirju ja jutukesi päkapikult ja jõuluvanalt, koosolekul ka leiti, et komme saab muidu liiga palju. Aga meil on ka kuldaväärt õpetajad, kes väga palju ise teevad ja organiseerivad ja lapsevanemate aega ilma asjata ei kuritarvita. Need õpetajad vist ise ka tunnetavad, et enamus lapsevanemaid on neile südamest tänulikud ja lapsed käivad lasteaias suure rõõmuga. Muidugi leidub alati paar lapsevanemat, kellele miski ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 14:10; 10.01 16:21; 25.01 10:53; 06.02 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina maksan alati, mis küsitud ja kohale lähen ka alati, orgunn pole minu teema, alati leidub mõni aktivist, kes sebib kõigi eest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on ju loomult erinevad. Mõned ongi aktiivsemad, organiseermisvõimslisemad ja elavaloomulisemad ning mõned on kinnisemad ja vähem organiseerijad.
Vastan meililistis teema algatajale ning kui küsimus on esitatud, kes saab tulla(kes saab teha), siis vastan sel juhul, kui mul on võimalus, mitte ei ummista postkasti ebaolulise ei saa infoga. Õnneks meil ei ole olnud ka selliseid kohustulik küpsetan/meisterdan ja siis ise ostan üritusi mingite asjade soetuseks, vaid ongi rohkem konkreetne info, et selline vajadus, sellise rahaga ostuvõimalus, kas on kaasaaitajaid või kas sobib panustus umb 1-2 euri vms.
Ega ma selliseid suure grupi (kogu lasteaiarühma/klassi laste ja vanemate) ühisüritusi ei naudi ja suure gupi eestaidleja ei ole (ku oleks, oleks ka elukutse selline, kus saaks võimeid ära kasutada), aga samas oma lapse mõned sõbrad kaasan hea meelega mõnikord mingisse meie ühistegevusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldiselt arvan, et igal ühel on õigus otsustada, palju nad osalevad ja kaasa aitavad, aga mind jäid seda teemat lugedes häirima arvamused, et vot ei käi kuskil, kuna see minu pere,sõprade, hobide jms aeg. Ja sellised postitused on saanud kuhjades plusse (miinuste arvu ei tea).

Ma ei saa aru, mis on halba selles, et vahel osaleda? Äkki mõnikord on võimalik minna? Aga nui neljas – ei lähe. Meenus kohe teema Koolilapse foorumist, kus küsiti, kas teile meeldib käia ühismatkal – kõik algklassilapsed ja pered, noh kuskil matkarajal näiteks. Ja siis väga paljud vastasid, et kindlasti mitte. Muuseas – selline on asi on tavaliselt üks kord aastas.

Mina näen sellistes ühisüritustes suurepärast võimalust oma laste klassikaaslaste/sõprade vanematega natuke tutvust teha. Sama teema lasteaiaga. Ma ka kogu aeg ei osale, aga vahel saan ja hiljem on sellest kujunenud näiteks vahva sõprus mõne vanemaga, kelle lapse oleme ka külla kutsunud jne.

Aga tundub, et siin on osadel sõpruskonna piirid nii rangelt paigas, et uks on juba lukus.
Võiks avatum olla, juba laste pärast. Mulle alati meeldib, kui ma veidi tean oma laste rühmade/klasside lapsevanemaid ja loomulikult tunnen oma laste sõpru, mis tähendab, et luban neid ka võimalusel külla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub siit, et aktivistid on nagu silmaklappidega – kas te ei saa aru, kui teile edastatakse sõnum mitteaktiivsusega ja siin ka otse näkku öeldes – me ei soovi neid üritusi! elu on nii tmpokas, ei jaksa ja ei jõua. Tahaks natuke oma perega ka koos olla. Meil on lasteaia poolt orgunitavad üritused, tore. Püüan käia kohal, kui ei tehta keset tööpäeva. Aga sellest rohkem – milleks? Pidusid ja üritusi on niikuinii rohkem, kui jaksad ära käia tänapäeval. Kingid maksan ka ära ja vahel ütlen ka oma aravmuse (et asju pole mõtet õpetajale kinkida, kas midagi söödavat või kinkekaart), aga neile aktivistidele kohe meeldib pikalt detailide kallal arutada ja üksteist maha teha. Milleks ma end raiskan?
Kõige jubedamad on laadad, mida tehakse. Sinna peab siis viima nt loteriisse midagi. Käsitööd ma ei tee, ostan poest siis 5 eurose asja ja siis loteriis läheb see käiku 50 sendiga. Ja sedasi kogutakse lasteaiale raha. Miks nad kohe annetusi ei küsi? Saaksid selle 5 eurot otse. Praegu läheb iga loosi pealt 4.50 puhtalt raisku (numbrid on näitlikud). Ütlesin selle välja ka ükskord, aga aktivistid tahavad seda üritust teha ikka. No tehke, aga jätke teised rahule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Passiivsetest vanematest palju hullemad on minu arust sellised, kes sekkuvad vestlusse alles siis, kui otsus kingi osas tehtud (üks vanem selleks palju orgunninud ja mõelnud) ja hakkavad tänitama, kas kingitus on ikka vegan??? Juhtum päriselust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Passiivsetest vanematest palju hullemad on minu arust sellised, kes sekkuvad vestlusse alles siis, kui otsus kingi osas tehtud (üks vanem selleks palju orgunninud ja mõelnud) ja hakkavad tänitama, kas kingitus on ikka vegan??? Juhtum päriselust.

Ma olin lasteaias veelgi hullem lapsevanem, ma ei maksnud ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 12:03; 11.01 14:15; 02.02 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei saa aru, miks suur hulk lapsevanemaid nii aktiivsed on. Kui teha vähem tööd ja olla rohkem kodus, siis ei peaks ka lapsed niipalju lasteaias olema. Olen tähele pannud, et need, kelle lapsed on kõige sagedamini lasteaias, üritavadki kõige rohkem ühisüritustesse panustada, mis on ka arusaadav. Mina olen aga valinud selle tee, et oravarattast teadlikult välja astunud, oluliselt vähem tarbima ja kulutama hakanud ja seetõttu ka lastega rohkem kodus. Olen väga tänulik, kui keegi tõesti võtab selle jõulukingikogumise enda peale ega pole ka kunagi initsiatiivgrupi valikuid kritiseerinud, vahel vaid pisut hoogu maha tõmmanud, kui kingieelarved ületöötavate vanemate süütunde tõttu liigsuureks kipuvad minema. Olen heal järjel, aga mäletan ka kehvemaid aegu. Ja mind teevad kurvaks need tublid aktiivsed emad, kes kingiraha kogumise enda peale võtavad ja siis lõpusirgel LASTE nimedega MAKSMATA “häbinimekirju” saatma hakkavad. Kindlasti on mõni vanem unustanud, aga vahel tõesti ei ole maksta. Ja sellise nimekirjaga sunnite neid vanemaid võtma laenu või suisa laste enda jõulukingi või veel hullem toidukoti kõrvalt selle raha leidma. Olen pidanud üksikemast sõbrannat lohutama ja talle just sellises olukorras laste hea nime pärast lasteaiaõpetaja spaa kinkekaardi jaoks raha laenama. Sõbranna ise pole pärast emaks saamist spaasse mineku peale isegi mõelnud. Nagu ta ise naljatab, viimane spaa oli sünnitusmaja mullivannis. Lahendus, mida sellises olukorras aktiivgrupile pakun ja mida ise olen koolis kasutanud on lihtne: Andke tähtaeg, teavitage enne tähtaja lõppu, et see läheneb ja tähtajal andke teada, et selline summa on kogunenud ja selles vääringus tehakse kingitus. Mitte ärge ostke ette kinkekaarte vm ära ja siis saadate neid “häbinimekirju” maksmata LASTE!!!??? nimedega. See ei ole õige ja nii jääb üritusest kõigile halb maitse suhu või vähemasti neile, kes suudavad mõelda ka nii, et kõik ei ole lihtsalt hoolimatusest maksmata jätnud või endale selle raha eest mõnuaineid varunud. Ja eriti kurb on, kui siis mõned initsiatiivemmed ostavad veel ise oma raha eest nende maksmata jao välja. Ja eriti jabur on, kui sel emmel endal seda raha laenata tuleb. Ühesõnaga see agarus võib ogarusega lõppeda. Kainet meelt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on parim üritus perega koos veetud kvaliteetaeg. Lasteaiaüritusi võiks olla minimaalselt. Isegi kui need toimuvad päeva sees, aga nõuavad vanemate juuresolekut, siis tuleb see kõik perega veetud aja arvelt. Sest tegemata tööd tuleb siiski hiljem ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt siis hetkel konkreetselt lasteaia üritustest. Mul on nüüd juba kaks last lasteaias. Lasteaed nagu lasteaed ikka, ikka korraldatakse erinevaid asju ja üritusi, kus ka vanemad peaksid oma panuse andma jne. Olen ka ise täiskohaga tööl ja raske on siis, kui on olnud eriti haigusterohke kuu, pidevalt lastega haiguslehel ja muud lastega seotud ära käimised, äraküsimised töölt, siis ei ole võimalik kahe nädalase ette teatamisega end jälle vabaks võtta poolest päevast ja lausa kahel korral, sest reeglina ikka toimuvad eri rühmade üritused eri päevadel. Mis aga ei takista mind ja osasid teisi vanemaid aktiivselt kaasa mõtlemast, mida ja kuidas organiseerida. Kusjuures mul on tunduvalt lihtsam töö juures telefonis/arvutis mõelda ja kribada, seal ikka saan aja korraks maha võtta, mida kodus ei saa laste kõrvalt.
Suure hädaga õnnestub ka emb kummal, mul või mehel või erandkorras isegi vanavanematel end töölt lahti võtta ja lastele ja vanematele mõeldud üritusele minna.
Mis mind aga häirib, on see, et 99% vanematest ei aita kuidagi kaasa. Ükskõik mida arutad, ei tundu see kedagi huvitavat ja null reageeringut. Juttu on ju meie oma lastest ja meie laste lasteaiast. Kusjuures ei ole juttu sellest nagu osad ,, kodused ” emmed organiseeriks mingeid tutvumispäevi või koos teiste vanematega ühisüritusi, kuna omal seltsielu puudub ja midagi teha ei ole. Need on ametlikud lasteaiapoolsed üritused, mida ei ole ka rohkem kui mõned korrad aastas. Kuidagi piinlik on rühma õpetajate ja lasteaia juhtkonna ees ja endal ka kuidagi halb tunne sees.

Kaastöötajana ütlen, et mul on ka toas üks niisugune aktivist, kes muudkui käib oma laste üritustel (on ka sageli nendega haiguslehel) ja tööajast organiseerib lasteaia-kooli tegevusi. Maniakaalne kretinism, mis segab teisi ja on ebaaus tööandja suhtes.
Ja tädi ise imestab, et miks teised samasugused ei ole…
Kohutavalt tüütu tegelane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )


Esileht Väikelaps Miks on üli suur hulk vanemaid nii passiivsed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.