Esileht Pereelu ja suhted Mis on perekond?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: Mis on perekond?

Postitas:

Selline huvitav situatsioon..
Mehe eksnaine on teinud oma täiskasvanud laste ja nenende naistega/ meestega sellise sotsiaalmeedia konto, kus vahendatakse perepilte, laste pilte jms. Sattusin selle suhtluse peale juhuslikult, kus “pereema” siis pärib ülejäänud kogukonnalt, kuidas ülejäänud perel, st. minu mehel läheb, et pole ammu midagi postitanud. Minu mees, siis kohe muidugi postitas. Mulle tundub see olukord kaunis veider, et minu abikaasal ja lapse isal on justkui kuskil perekond nr. 1 või 2, naine nr.2 vms. Selge see, et ma teadsin, et mehel on ex (ammu lahus enne mind) ma ise ka lahutatud ja lapsed aga sellist second hand pereelu oma exiga küll ei ela, kuna see tunduks kohatu kuna mul on siiski üks mees ja üks pere ja exmees siia ei kuulu

+8
-37
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looda palju loodad, aga oma LASTE ema jääb oma laste emaks. Ja lastele jääb ISA ISAKS 🙂 Kui selline olukord ei meeldi, ära IIAL tee tegemist meestega, kellel on lapsed ja nn eelmine elu. Kuhu sa tahad, et SINU Mees oma eelmised lapsed siis paigutaks? Oled ikka täie mõistuse juures? Mõtle nüüd hoolega järgi, et kui teie elu peaks minema selliselt, et lähete lahku, et kas sul siis poleks mitte mingit õigust jagada oma lapse kohta infot selle mehega. Tõsiselt veidralt arvad iseendast ja oma elust.

+22
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looda palju loodad, aga oma LASTE ema jääb oma laste emaks. Ja lastele jääb ISA ISAKS ???? Kui selline olukord ei meeldi, ära IIAL tee tegemist meestega, kellel on lapsed ja nn eelmine elu. Kuhu sa tahad, et SINU Mees oma eelmised lapsed siis paigutaks? Oled ikka täie mõistuse juures? Mõtle nüüd hoolega järgi, et kui teie elu peaks minema selliselt, et lähete lahku, et kas sul siis poleks mitte mingit õigust jagada oma lapse kohta infot selle mehega. Tõsiselt veidralt arvad iseendast ja oma elust.

Küsimus ei ole ju mehe lastes vaid eksnaises, kes peab oma lapsi, lapselapsi ja minu meest perekonnaks. ma küsingi, et kas see on normaalne?
Minul on oma abikaasaga laps ja ALAEALISED lapse eksmehega, kes by the way ei sekku minu pereellu (mis ma vähemalt arvasin et on minu pereelu)

+10
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ei ole ju mehe lastes vaid eksnaises, kes peab oma lapsi, lapselapsi ja minu meest perekonnaks. ma küsingi, et kas see on normaalne?

Jah, loomulikult on see normaaln,e et inimesed, kellel on ühised lapsed, on perekond. Nad ei pruugi olla leibkond, koos elada, teineteist saallidagi mitte, aga nad ON perekond.

+25
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 23:23; 04.02 00:07; 04.02 00:38; 04.02 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ei ole ju mehe lastes vaid eksnaises, kes peab oma lapsi, lapselapsi ja minu meest perekonnaks. ma küsingi, et kas see on normaalne?

Jah, loomulikult on see normaaln,e et inimesed, kellel on ühised lapsed, on perekond. Nad ei pruugi olla leibkond, koos elada, teineteist saallidagi mitte, aga nad ON perekond.

Selge siiS, minu mehel on eksnaisega “perekond” kuna neil on lapsed.
Minul on eksmehega “perekond” kuna meil on on lapsed 🙂
Ja siis on veel kolmas “perekond” kuhu kuhluvad meie ühine laps ja ülejäänud Meie lapsed. . Ma isiklikult kaldun seda meelt, et exid ei kuulu perekonna alla, kuulaks veel arvamusi

+11
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil ei pea olema just nii nagu sinul eksmehega. Kes teil keelab pilte jagada?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 00:00; 04.02 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isiklikult kaldun seda meelt, et exid ei kuulu perekonna alla

No see on sinu arvamus, aga see pole ainus arvamus ja seega nii sinu mehel kui tema eksil võib olla teistsugune arvamus. Kas nii sina kui sinu eks olete oma ühistele lastele perekond või ei? Läksite lahku ja lapsed jäid… poole perega, ilma pereta, kahe perega? Või mismoodi? Ja tõesti, parem on, kui rohkemad inimesed normaalselt läbi saavad, kui et ei saa. Sa vali ise, mida oma ellu soovid – ükskõiksust või viha või teineteisemõistmist.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 23:23; 04.02 00:07; 04.02 00:38; 04.02 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on oma abikaasaga laps ja ALAEALISED lapse eksmehega

Mõtle nüüd niimoodi – sinu laps praeguse mehega on sinu eksmehe laste poolvend või -õde. Sõltuvalt sellest, kui normaalne eksmees on, on isegi sinu praeguse mehega saadud laps tema perekond, sest ta on tema laste perekond. Sa arvad, et kuna sinule jäid lapsed peale lahutust, siis eksmehel enam automaatselt peret polegi või?

+14
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 23:23; 04.02 00:07; 04.02 00:38; 04.02 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgpere puhul on see ju paratamatus, et suheldakse ka oma vanemate lastega, liiati kui need on juba täiskasvanud. Teemaalgataja hoiakust võib välja lugeda, et ega need mehe “eelmise elu” lapsed tema koju väga oodatud pole? Aga kuidas saab siis mehele ette heita, et ta vähemalt läbi sotsiaalmeediagi oma laste ja lapselastega püsivalt kontakti hoiab? Või peaks ta nad üldse unustama – uus elu, tema pere on nüüd naise varasemad lapsed (NB! see pole probleem, nemad on enesestmõistetav lisand, aga mehe lapsed mitte)ja ühine laps, aitab küll?!
Ma ei suudaks iialgi lugu pidada mehest, kes oma eelmisest abielust lapsed ühel hetkel oma elust lihtsalt välja lülitab ainult seepärast, et läks nende emast lahku. Ehk oleks teemaalgatajal mõistlik seda rahulikult võtta ja kõik lapsed ühiseks suureks pereks liita, kellega mõned korrad aastas ka reaalselt kokku saadakse, muul ajal aga sotsiaalmeedias suheldakse – mis selles halba on?
Väga arusaamatu on nende naiste hoiak, kes oma eelmisest kooselust pärit lapsed täie enesestmõistetavusega uude ellu kaasa toovad, aga mehelt miskipärast nõuavad, et tema peaks kogu oma varasema elu unustama. Hea, et antud juhul ikka mehel aru peas on – milles need täiskasvanud lapsed süüdi on, et ei tohiks oma isaga suhelda?

+21
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.02 01:24; 04.02 01:37; 04.02 13:55; 04.02 15:41; 04.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veider on ka imestada, et eksnaine “peab oma lapsi, lapselapsi ja minu meest perekonnaks” – lapsed ja lapselapsed paratamatult ongi ju selle naise pere, mees, kellega need lapsed saadud, on jälle lastele pereliige, lähedane inimene, oma. Kokku sellest kompotist saabki see moodustis, mille jaoks mõeldi välja sõna “kärgpere”. Õigus on neil, kes ütlevad, et see tuleks ikka enne läbi mõelda, kas suudad sellega leppida, et mehel on ka eelmine elu. Millise tüki see, et nad omavahel suhtlevad, sinu pereelust ära võtab? Päriselt soovitan kõik lapsed ka oma suhtlusringi kaasata – tulemus võib väga vahva olla. Pole ilmselt ka põhjust peljata, et kui juba lapsed külla tulevad, on varsti ka eksabikaasa platsis – nii need asjad tavaliselt ikka ei käi. Kuigi mul on näiteks lahutatud sugulane, kelle naine jõudis oma ämmaga nii suureks sõbraks saada, et pärast lahutust paar aastat oli küll suhtlus pisut hõredam, aga nüüd saavad juba aastaid maakodus kõik suviti kokku – minia oma uue mehega, poeg uue naisega, kolmest erinevast kooslusest pärit lapsed, kellest osa juba ise emad-isad. Kõik on rõõmsad ja rahul.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.02 01:24; 04.02 01:37; 04.02 13:55; 04.02 15:41; 04.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise lahutatud, mees on lahutatud, meil on sinu-minu-meie lapsed. Perekond kitsamas mõttes on koos elavad inimesed. Minu eksmees ega mehe eksnaine ei kuulu päris kindlasti perekonda. Lahus elavad lapsed poolenisti kuuluvad, st lapsed on ikka lapsed, aga meie igapäevaelus lahus elavad lapsed ju ei osale. Praeguseks on meil kõik esimese abielu lapsed juba lahus elavad, neil omad kodud ja elukaaslased.

Ma mõtlesin väheke, kas mind häiriks, kui mehe eks sellise peregrupi tekitaks. Imelik oleks küll. Kui see oleks selleks, et mees teaks, mis elu ta lapsed ja lapselapsed elavad, siis ok, aga kui eeldatakse, et mees ka gruppi postitab ja eks teda selleks ärgitaks, oleks veider tõesti. Lastel ja lapselastel on oma elugagi nii palju tegemist, et ega neil väga ei sügele, mis see isa nüüd niiväga teeb, aga eksil, näe, sügeles.

+8
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 05:10; 07.02 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge siiS, minu mehel on eksnaisega “perekond” kuna neil on lapsed.
Minul on eksmehega “perekond” kuna meil on on lapsed ????
Ja siis on veel kolmas “perekond” kuhu kuhluvad meie ühine laps ja ülejäänud Meie lapsed. . Ma isiklikult kaldun seda meelt, et exid ei kuulu perekonna alla, kuulaks veel arvamusi

Kui sinu eksmehe laps abiellub, seisavad tema kõrval ema ja isa, mitte isa ja sina või ainult ema. Lapse koolilõpupildil seisavad samuti isa ja ema, lapselapse sünni puhul saab sinu mehest vanaisa jne.jne. Tõesti arvad, et nad ei ole enam perena seotud?

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuel naisel vist meest ei ole, et seda oma laste ja laste kaasadega peret mängib? Kui lastel on oma elud sh ka elukaaslased – siis ei ole enam tegu suure ühise perega.
Teine teema – see, et on mingi sotsiaalmeedias konto – siis see ei tähenda perekonda – vaid teemaalgataja ise on väheke ebakindel.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete kõik üks suur perekond!
Niiet esita aga sõbrakutse ja hakka ka ülevaateid saatma, kindlasti huvitaks poolvendi/õdesid teie laste käekäik 😀

Nali naljaks, perekonna määratluse üle on meist targemadki pead murdnud. Isa ja ema ja lapsed on perekond, koos elades oleks nad ka üks leibkond. See, et isa või ema mujal elab, ei eralda teda veel perekonnaliikme staatusest. Niiet jah, sinu mees on nende perekonna liige. Mis sul üldse põrgata on? Sina oled ka nende perekonna liige oma lastega, taha või ära taha. Ise võtsid sellise segasumma omale pereks, see ongi kärgpere (oi, kuidas meil oli seda terminit vaja! sinuminumeielapsednaisedmehed on liiga lohisev 🙂 ). Ei ole ekslapsi, ongi esimene naine lastega, teine naine lastega. Teine mitte tähtsuse vaid puhtalt järgnevuse mõttes. Ja kuna see grupp vast ongi loodud, et sugulased omavahel saaksid teada, mis kellelgi teoksil, siis kui isa (oi, vabandust SINU mees) sinna ka postitab, siis miks ei või. Kui sina ise ei taha, ära kuulu gruppi, aga sinu lapsed on mehe kaudu nagunii selle moodustise osad ja sugulased.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.02 07:43; 04.02 10:33; 04.02 13:33; 04.02 13:38; 04.02 13:52; 04.02 14:07; 04.02 15:13; 04.02 17:39; 05.02 13:17; 06.02 14:34; 06.02 15:33; 08.02 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nah, eks teeb surrogaatlust. Mees läinud, lapsed oma elu peal, tuleb midagi teha.
Mees, kui postitab, pangu pilt üles koos sinu ja ühise lapsega, a la käisime kelgutamas. Eks näis, millsl eks kihelema hakkab.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet esita aga sõbrakutse ja hakka ka ülevaateid saatma, kindlasti huvitaks poolvendi/õdesid teie laste käekäik ????

Nali naljaks, perekonna määratluse üle on meist targemadki pead murdnud. Isa ja ema ja lapsed on perekond, koos elades oleks nad ka üks leibkond. See, et isa või ema mujal elab, ei eralda teda veel perekonnaliikme staatusest. Niiet jah, sinu mees on nende perekonna liige. Mis sul üldse põrgata on? Sina oled ka nende perekonna liige oma lastega, taha või ära taha. Ise võtsid sellise segasumma omale pereks, see ongi kärgpere.

Just minu mõte! Lase ennast ka gruppi lisada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isegi imestan, et teie ühine laps ei ole seal grupis, aga ilmselt on ta hetkel veel liiga noor.

Meil on ka laste poolt selline grupp loodud, ma tegingi konto just ainult selle grupi pärast. Kui kõik on kodust läinud, siis see on ikka ülimugav rõõmude ja murede jagamise koht.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 09:36; 04.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis pere ei ole pere ainult siis, kui lapsed on veel alaealised. Loomulikult on nad pere edasi ka siis kui lapsed on täisealised ja kui neil omakorda lapsed sünnivad, siis nemadki on selle pere liikmed. Sa võid nimetada seda suguseltsiks, kui sulle sõna perekond miskipärast vastumeelne on.

Pere ei pea ilmtingimata elama ühe katuse all, need kes ühe katuse all elavad, on moodsas keeles leibkond. Ja selles leibkonnas elavad inimesed ei pea omavahel üldse suguluses olema.

Minu jaoks on suht arusaamatu, miks sa mingisse virtuaalsesse sugulaste gruppi nii tõredalt suhtud ja lausa selleni välja, et sa arvad, et neil ei ole õigust ennast pereks nimetada. Sul on probleem sellega, et sina ei ole sinna perre liidetud või milles asi?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest näeb teemaalgataja tonti seal, kus seda pole.
ok, su mees ja tema eksnaine ei ela küll enam koos, aga nt nende ühiste late ja lapselaste jaoks on isa ja ema (ja nende uued kaslased) ikkagi kõik perekond.

mu enda vanemad lahutasid siis, kui olin 2.klassis. hiljem mõlemad abiellusid uuesti. aga sellegipoolest suhtlesid ka aastakümneid hiljem teineteisega telefonitsi (nt soovisid juubelite puhul õnne), küsisid siis, kui lapsed või lapselapsed külas käisid, kuidas teise tervis on ning laste/lastelaste sünnipäevades ja pulmades olid mõlemad koos oma praeguste abikaasadega. kui inimestel on ühised lapsed, siis on loomulik, et nad tunnevad end ühise perena ka pärast lahutust.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest eksnaise poolt päris tore algatus, peaks ka viljelema hakkama.
ainult uus naine paistab olevat kibeduse hunnik, juba see et rõhutatakse ALAEALISI lapsi, nagu täiskasvanud lapsed polegi enam lapsed. olen päris kindel, et samal viisil räägitakse “uutest” ja “vanadest” lastest.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt Kui su täiskasvanud laps läheb teise riiki õppima, kas sul siis pole enam last, pole enam pereliige? On tuumikpere (isa-ema-lapsed, kõige kitsam määratlus), laiendatud pere, päritolupere, hoolduspere jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.02 07:43; 04.02 10:33; 04.02 13:33; 04.02 13:38; 04.02 13:52; 04.02 14:07; 04.02 15:13; 04.02 17:39; 05.02 13:17; 06.02 14:34; 06.02 15:33; 08.02 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise lahutatud, mees on lahutatud, meil on sinu-minu-meie lapsed. Perekond kitsamas mõttes on koos elavad inimesed. Minu eksmees ega mehe eksnaine ei kuulu päris kindlasti perekonda. Lahus elavad lapsed poolenisti kuuluvad, st lapsed on ikka lapsed, aga meie igapäevaelus lahus elavad lapsed ju ei osale. Praeguseks on meil kõik esimese abielu lapsed juba lahus elavad, neil omad kodud ja elukaaslased.

Ma mõtlesin väheke, kas mind häiriks, kui mehe eks sellise peregrupi tekitaks. Imelik oleks küll. Kui see oleks selleks, et mees teaks, mis elu ta lapsed ja lapselapsed elavad, siis ok, aga kui eeldatakse, et mees ka gruppi postitab ja eks teda selleks ärgitaks, oleks veider tõesti. Lastel ja lapselastel on oma elugagi nii palju tegemist, et ega neil väga ei sügele, mis see isa nüüd niiväga teeb, aga eksil, näe, sügeles.

Täpselt sama meelt sinuga, väga imelik, et mehe eks minu mehega perekonda mängib

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgpere puhul on see ju paratamatus, et suheldakse ka oma vanemate lastega, liiati kui need on juba täiskasvanud. Teemaalgataja hoiakust võib välja lugeda, et ega need mehe “eelmise elu” lapsed tema koju väga oodatud pole? Aga kuidas saab siis mehele ette heita, et ta vähemalt läbi sotsiaalmeediagi oma laste ja lapselastega püsivalt kontakti hoiab? Või peaks ta nad üldse unustama – uus elu, tema pere on nüüd naise varasemad lapsed (NB! see pole probleem, nemad on enesestmõistetav lisand, aga mehe lapsed mitte)ja ühine laps, aitab küll?!

Ma ei suudaks iialgi lugu pidada mehest, kes oma eelmisest abielust lapsed ühel hetkel oma elust lihtsalt välja lülitab ainult seepärast, et läks nende emast lahku. Ehk oleks teemaalgatajal mõistlik seda rahulikult võtta ja kõik lapsed ühiseks suureks pereks liita, kellega mõned korrad aastas ka reaalselt kokku saadakse, muul ajal aga sotsiaalmeedias suheldakse – mis selles halba on?

Väga arusaamatu on nende naiste hoiak, kes oma eelmisest kooselust pärit lapsed täie enesestmõistetavusega uude ellu kaasa toovad, aga mehelt miskipärast nõuavad, et tema peaks kogu oma varasema elu unustama. Hea, et antud juhul ikka mehel aru peas on – milles need täiskasvanud lapsed süüdi on, et ei tohiks oma isaga suhelda?

Sa lugesid valesti, lastega suhtlemine on vägagi Ok, eksi trügimine perekonda ja mehe külje alla ei ole Ok.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veider on ka imestada, et eksnaine “peab oma lapsi, lapselapsi ja minu meest perekonnaks” – lapsed ja lapselapsed paratamatult ongi ju selle naise pere, mees, kellega need lapsed saadud, on jälle lastele pereliige, lähedane inimene, oma. Kokku sellest kompotist saabki see moodustis, mille jaoks mõeldi välja sõna “kärgpere”. Õigus on neil, kes ütlevad, et see tuleks ikka enne läbi mõelda, kas suudad sellega leppida, et mehel on ka eelmine elu. Millise tüki see, et nad omavahel suhtlevad, sinu pereelust ära võtab? Päriselt soovitan kõik lapsed ka oma suhtlusringi kaasata – tulemus võib väga vahva olla. Pole ilmselt ka põhjust peljata, et kui juba lapsed külla tulevad, on varsti ka eksabikaasa platsis – nii need asjad tavaliselt ikka ei käi. Kuigi mul on näiteks lahutatud sugulane, kelle naine jõudis oma ämmaga nii suureks sõbraks saada, et pärast lahutust paar aastat oli küll suhtlus pisut hõredam, aga nüüd saavad juba aastaid maakodus kõik suviti kokku – minia oma uue mehega, poeg uue naisega, kolmest erinevast kooslusest pärit lapsed, kellest osa juba ise emad-isad. Kõik on rõõmsad ja rahul.

Mehe lapsed ja lapselapsed käivadki meil külas ja meie neil, küsimus ei ole ju lastes.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuel naisel vist meest ei ole, et seda oma laste ja laste kaasadega peret mängib? Kui lastel on oma elud sh ka elukaaslased – siis ei ole enam tegu suure ühise perega.

Teine teema – see, et on mingi sotsiaalmeedias konto – siis see ei tähenda perekonda – vaid teemaalgataja ise on väheke ebakindel.

Konto nimeks ongi perekond ja siis perekonnanimi. Ilmselt eksil king pigistab kuna meil on ühine laps, ta ise on laste saamiseks liiga vana ja see tuli talle halva uudisena.

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuel naisel vist meest ei ole, et seda oma laste ja laste kaasadega peret mängib? Kui lastel on oma elud sh ka elukaaslased – siis ei ole enam tegu suure ühise perega.

Teine teema – see, et on mingi sotsiaalmeedias konto – siis see ei tähenda perekonda – vaid teemaalgataja ise on väheke ebakindel.

Konto nimeks ongi perekond ja siis perekonnanimi. Ilmselt eksil king pigistab kuna meil on ühine laps, ta ise on laste saamiseks liiga vana ja see tuli talle halva uudisena.

Milliste lastega see grupp siis tehtud on, kui tal lapsi pole?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehe eks minu mehega perekonda mängib

No enne sind oli see mees tema mees, niiet kes ees, see mees… ja perekonna mängimiseks on fb suvalist postitust ikka palju lugeda. Kui sulle juba nii vähesest piisab, et ennast ohustatuna tunda, siis arvata on, mismoodi asi edasi kulgeb.
Ta isegi ei pöördunud ju mehe poole otse, vaid tegi grupi lehele teema, kuidas läheb. Et mees postitas, no võta mehel munad pihku ja päri aru, miks tal oli vaja postitada!

Mehel on lapsed, kelle käekäiguga on tal õigus ja kohustus kursis olla, fb on selle jaoks mugav. Kas lapsed kasutavad kõik fb iseseisvalt, postitavad jne?
Selline pere/suguvõsa list on väga hea viis infot vahetada ja SINU mees on selle suguvõsa liige. Nuta või naera, see ta on ja selleks jääb.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.02 07:43; 04.02 10:33; 04.02 13:33; 04.02 13:38; 04.02 13:52; 04.02 14:07; 04.02 15:13; 04.02 17:39; 05.02 13:17; 06.02 14:34; 06.02 15:33; 08.02 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mis te tühja vaidlete. Vaadake, mis seaduseandja on kirjutanud:

Perehüvitiste seadus

§ 26. (2) … ei arvata vanema pere koosseisu last, kes elab perest lahus.

Kui ei ela koos, siis ei ole pereliige. Laps on. Kohustus ülalpidamist (alaealisele) anda on. Kohustus vanas eas aidata on. Pereliige ei ole. Lihtne.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis pere ei ole pere ainult siis, kui lapsed on veel alaealised. Loomulikult on nad pere edasi ka siis kui lapsed on täisealised ja kui neil omakorda lapsed sünnivad, siis nemadki on selle pere liikmed. Sa võid nimetada seda suguseltsiks, kui sulle sõna perekond miskipärast vastumeelne on.

Pere ei pea ilmtingimata elama ühe katuse all, need kes ühe katuse all elavad, on moodsas keeles leibkond. Ja selles leibkonnas elavad inimesed ei pea omavahel üldse suguluses olema.

Minu jaoks on suht arusaamatu, miks sa mingisse virtuaalsesse sugulaste gruppi nii tõredalt suhtud ja lausa selleni välja, et sa arvad, et neil ei ole õigust ennast pereks nimetada. Sul on probleem sellega, et sina ei ole sinna perre liidetud või milles asi?

Mind häirib see, kuidas mehe eks kirjutab minu mehele stiilis: oi pane ikka sall kaela, muidu külmetad, ära üle pinguta, kui lund lükkad jne. Ma leian, oma mehe pärast muret tundmine ja selle välja näitamine on ikka oma naise rida või peaks kah kirjasõbra leidma, kellega igapäevaelust muljetada? PS. Seda naist pole kunagi näinud.

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 03.02 22:51; 03.02 23:11; 03.02 23:33; 04.02 13:18; 04.02 13:20; 04.02 13:23; 04.02 13:29; 04.02 13:37; 04.02 13:40; 04.02 14:31; 04.02 14:35; 04.02 16:30; 06.02 13:03; 06.02 13:05; 06.02 13:14; 06.02 20:08; 07.02 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lugupeetav, miks sa olulise info kontekstist ära kustutad ja kuskohas siin on pereks ja pereliikmeks olemisest juttu:
§ 26. Peretoetuste arvutamise alused
(1) Peretoetuste suuruse kindlakstegemisel võetakse arvesse kõik peres koos kasvavad lapsetoetusele õigust omavad lapsed.
(2) Peretoetuste suuruse kindlakstegemisel ei arvata peretoetusi taotleva vanema pere koosseisu last, kes elab perest lahus.

Niiet see ei tõesta nüüd kõigevähematki! JA pealgi on see pügal nõme ja seda kiruvad kõik lapsevanemad, kellel on nt eemal linnas keskkoolis õppiv laps- laps on, ülal pidama teda peab, aga perehüvituse arvestusse see laps ei lähe! Aga see pole üldsegi selle teema teema.

Kusjuures naljakas, aga Perekonnaseadus tegelikult ei defineerigi, misasi on perekond, see pole juriidikatermin. On abielujuriidika ja lastega seonduv.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.02 07:43; 04.02 10:33; 04.02 13:33; 04.02 13:38; 04.02 13:52; 04.02 14:07; 04.02 15:13; 04.02 17:39; 05.02 13:17; 06.02 14:34; 06.02 15:33; 08.02 11:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis on perekond?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.