Esileht Ilu ja tervis Mis vanuses algas teil menopaus.

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )

Teema: Mis vanuses algas teil menopaus.

Postitas:

Ei muidugi. Arstid valetavad: viljakus hakkab langema umbes 10 aastat enna menopausi, kuna munarakkude arv ja kvaliteet hakkab vähenema ja menstruaaltsükkel muutub ebaregulaarseks. Kuigi mõned naised jäävad ise lapseootele ka 40. eluaastates, hakkab üldiselt naise viljakus langema juba peale 35. eluaastat.

Viljakus hakkab muidugi langema ja ovulatsioon ei toimu enam iga kuu nagu noorena. Lõpuks võib üle paari aasta ovulatsioon olla ja tõesti on vähetõenäoline, et just sel ajal rasedaks jääd. Aga võib juhtuda. Seega sinu väide, et sünnitada võib ainult 10 aastat enne menopausi, on vale.

Kõik jutt õige! Äärmiselt ebatõenäoline on rasestuda 42+ vanuses, aga võib juhtuda. Nii nagu võid välguga pihta saada või purikas võib pähe kukkuda. Vähetõnäoline, aga mõnel “joppab”.

Uuri sugupuid! 40. ja isegi 50.-ndates eluaastates sünnitajaid pole sugugi vähe.

Huvitav, mainekad naistearstid kirjutavad, et ei tea ühtegi üle 46-aastast loomulikul teel rasestunut, aga Perekooli kägu teab 50-ndates LOOMULIKUL teel rasestunuid, ja mitte vähe.

 

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 13:23; 30.03 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna nägi aastaid “vaeva”, et rasestuda. 43-aastaselt jäi (teste tegi mitmeid, et mitte kahtlustada silmnägemist).

Sünnitas ja umbes aasta-kahe pärast algas menopaus.

Aga sa ju ei tea, kas rasestus loomulikul teel vòi meditsiini abiga. Selliseid asju eriti “sòbrannadele” ei räägita.

Teame! Täpsustama ei hakka.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 19:46; 30.03 13:02; 30.03 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõepoolest sündis 41-aastaselt laps loomulikul teel ja nüüd 43-aastasena on alanud menopaus. Mul olid hormonaalsed probleemid juba 31-aastasena ja juba siis, kui ei õnnestunud rasestuda. Käisin viljakusravi arsti visiidil uuesti 38-aastasena, kui olime mitu aastat veel 1 last püüdnud saada. Kõik proovid võeti ja arst ütles, et analüüside järgi on mul ammu menopaus. Päevad olid 2 päeva määrimist, vahel tuli natuke verd. Kuna minu emakas on endometrioosiga, hulgi müoome täis, ja avarii järgselt paar muud organit veel kahjustada saanud, ei sobinud ma IVF kandidaadiks. Arst ütles, et siin saab ainult palvetada, sest imesid sünnib vahel. No ja sündiski. Olin alates 31-eluaastast ametlikult viljatu. See ka digiloos kirjas. Mees viskas nalja, et nüüd nenopausi ajal tuleks meil vist kaksikud????.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 22:50; 30.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

56 aastaselt hakkas midagi muutuma, päevad jäid lõplikult ära aasta hiljem. Aegajalt on ikka palav ka, nagu ette nähtud. Mugav see pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40

Kas oligi nö loomulikul teel alanud menopaus või operatsioonijärgselt?

Kui vanalt päevad hakkasid?

Loomulikul teel.

Päevad algasid 10-aastaselt. Mul vist kõigega kiire-kiire 😀

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 21:56; 31.03 13:42; 01.04 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõepoolest sündis 41-aastaselt laps loomulikul teel ja nüüd 43-aastasena on alanud menopaus. Mul olid hormonaalsed probleemid juba 31-aastasena ja juba siis, kui ei õnnestunud rasestuda. Käisin viljakusravi arsti visiidil uuesti 38-aastasena, kui olime mitu aastat veel 1 last püüdnud saada. Kõik proovid võeti ja arst ütles, et analüüside järgi on mul ammu menopaus. Päevad olid 2 päeva määrimist, vahel tuli natuke verd. Kuna minu emakas on endometrioosiga, hulgi müoome täis, ja avarii järgselt paar muud organit veel kahjustada saanud, ei sobinud ma IVF kandidaadiks. Arst ütles, et siin saab ainult palvetada, sest imesid sünnib vahel. No ja sündiski. Olin alates 31-eluaastast ametlikult viljatu. See ka digiloos kirjas. Mees viskas nalja, et nüüd nenopausi ajal tuleks meil vist kaksikud????.

Sul ikka vedas tõesti, palju õnne takkajärgi! Lapse puhul muidugi.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 19:44; 31.03 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul algasid päevad alles 15.selt- olin väga väike ja kõhn enne seda.

Praegu 57 ja paar kuud pole päevi olnud, kuumahood on nii päeval kui öösel, õnneks mitte väga hullud- Olen võtnud nii Femarellet kui Rotkleed nende vähendamiseks.

Liigesed on natuke jäigemad ja painduvus pole endine, süda teeb vahel vahelööke ja kaal tahab ka tõusta, aga üldiselt tunnen ennast hästi ja mitte haige, vana ja väsinuna.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40

Kas oligi nö loomulikul teel alanud menopaus või operatsioonijärgselt?

Kui vanalt päevad hakkasid?

Loomulikul teel.

Päevad algasid 10-aastaselt. Mul vist kõigega kiire-kiire ????

Nii et see ei pea üldse paika, et need, kel algab vara, lõppeb hilja.

Seda kinnitab ka minust eelkõneleja jutt, kellel algasid päevad 15-aastaselt ja lõppesid 57-aastaselt.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 21:09; 31.03 19:21; 03.04 10:11; 03.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

40

Kas oligi nö loomulikul teel alanud menopaus või operatsioonijärgselt?

Kui vanalt päevad hakkasid?

Loomulikul teel.

Päevad algasid 10-aastaselt. Mul vist kõigega kiire-kiire ????

Nii et see ei pea üldse paika, et need, kel algab vara, lõppeb hilja.

Seda kinnitab ka minust eelkõneleja jutt, kellel algasid päevad 15-aastaselt ja lõppesid 57-aastaselt.

Minu arst väitis, et tavalise terve normaalkaalus naise puhul on pigem reegel, et varakult alanud päevad ennustavad hilisemat menopausi, et see on seotud kõrgema naissuguhormoonide tasemega. Kui aga päevad algavad vara ülekaalu tõttu, siis algab menopaus ka varem. Kui päevad algavad hilja väga väikese kaalu tõttu, näit iluvõimlejatel, siis muidugi see ei kehti.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 10:59; 29.03 22:10; 30.03 12:46; 31.03 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Huvitav, mainekad naistearstid kirjutavad, et ei tea ühtegi üle 46-aastast loomulikul teel rasestunut, aga Perekooli kägu teab 50-ndates LOOMULIKUL teel rasestunuid, ja mitte vähe.

infoks, et mina jäin loomulikul teel rasedaks vanuses 46+ ja rasedus oli kerge ning lapsega ka kõik korras.</p>
paevad algasid 11 aastaselt ja nüüd günekoloogi soovitusel spiraal st kui 55-lt spiraal ära võtta ei tohiks tema sõnul päevad enam alata.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lausa 2 lähisugulast kes 45 aastaselt veel loomulikult teel lapse on saanud.

Ise olen 51 ja menopausi märke veel pole. Päevad hakkasid 11-aastaselt.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 21:07; 10.04 19:23; 11.04 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 50 ja menopausist pole veel märke. Viimase lapse sünnitasin 44-aastaselt, rasedaks jäin loomulikul teel, veel enam  – tegemist ei olnud planeeritud rasedusega, vaid juhtus:). Kusjuures aastaid varem olid rasestumisega probleemid, pärast 5 aastat asjatut ootamist õnnestus rasedaks jääda IVF-iga. Seega elus juhtub igasuguseid asju ja ükski naistearst ei saa ainult oma kogemuse põhjal esitada kategoorilisi väiteid kellegi rasestusmisvõimaluste kohta.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40

Kas oligi nö loomulikul teel alanud menopaus või operatsioonijärgselt?

Kui vanalt päevad hakkasid?

Loomulikul teel.

Päevad algasid 10-aastaselt. Mul vist kõigega kiire-kiire ????

Täpsustan veel, sest näen, et selles teemas lugejaid on.

Olen ka geenidoonor ning sain teada, et mul on geneetiline soodumus varaseks menopausiks. Noh, nii ju läkski 🙂

Ja seda ka, et olin lapsena ikka väga väga ülekaaluline. Kaalusin 10-aastaselt üle 50 kg. Eks seepärast siis päevadki 10-aastaselt algasid jne.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 21:56; 31.03 13:42; 01.04 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vanuses hakkas teil menopaus? Tüüpiline mitteteemassepuutuv vastus: Pole veel alanud

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 23:58; 02.04 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 46 aastane ja hoian hinge kinni, et millal siis. Günekoloog ütles, et paljuski asi geneetiline. Võiks ema, vanaema pealt vaadata. Emal algasid esimesed märgid 45 aastaselt. Ja oli raske. Nahk märg, minestamis tunne, iiveldus. Päris menopausi jõudis 49 aastaselt ja suuremalt jaolt ebameeldivused kadusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 18:55; 02.04 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vanuses hakkas teil menopaus? Tüüpiline mitteteemassepuutuv vastus: Pole veel alanud

Puutub ju selles mõttes teemasse, kui 56 aastane ütleb, et pole veel alanud. Järelikult väga hilja hakkab, see on ju asjasse puutuv vastus küll.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 19:33; 29.03 22:40; 02.04 10:58; 03.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei muidugi. Arstid valetavad: viljakus hakkab langema umbes 10 aastat enna menopausi, kuna munarakkude arv ja kvaliteet hakkab vähenema ja menstruaaltsükkel muutub ebaregulaarseks. Kuigi mõned naised jäävad ise lapseootele ka 40. eluaastates, hakkab üldiselt naise viljakus langema juba peale 35. eluaastat.

Viljakus hakkab muidugi langema ja ovulatsioon ei toimu enam iga kuu nagu noorena. Lõpuks võib üle paari aasta ovulatsioon olla ja tõesti on vähetõenäoline, et just sel ajal rasedaks jääd. Aga võib juhtuda. Seega sinu väide, et sünnitada võib ainult 10 aastat enne menopausi, on vale.

Kõik jutt õige! Äärmiselt ebatõenäoline on rasestuda 42+ vanuses, aga võib juhtuda. Nii nagu võid välguga pihta saada või purikas võib pähe kukkuda. Vähetõnäoline, aga mõnel “joppab”.

Uuri sugupuid! 40. ja isegi 50.-ndates eluaastates sünnitajaid pole sugugi vähe.

Huvitav, mainekad naistearstid kirjutavad, et ei tea ühtegi üle 46-aastast loomulikul teel rasestunut, aga Perekooli kägu teab 50-ndates LOOMULIKUL teel rasestunuid, ja mitte vähe.

Kas sa seda artiklit ennast ka lugesid ja mõistsid üldse, mida AS seal ütles.

Tema on viljatusraviarst arst ja tema loomulikult rasestujatega kokku ei puutu ja loomulikult rasesrumisest ja selle tõenäosusest ka ei rääkinud.

See et viljatusravi saavad naised selles vanuses valivad noorema naise munaraku tähendab midagi muud kui et maalimas pole ühtegi naist, kes 40ndates oma bioloogilistlast poleks saanud. Selles vanuses makstakse kogu ravi omast taskust ja keegi naljalt rohkem kui 1-2 ringi endale lubada ei saa. Muidugi valitakse kindla peale minek, mis ka tulemuse annab, ehk noore naise sugurakk. Kui naine saab kodus, täiesti tasuta, iga kuu oma munarakuga loomulikult rasestumist proovida, on tal aastas 12 korda suurem võimalus rasestuda, kui sellel ühel hingehinnaga viljatusraviringil. Sama lugu noorematega kes saavad ravi haigekassa toel ja tänu sellele rohkem katseid teha.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin menopausi suunas liikuma 40.aastaselt. Päevad jäid ära, tekkisid kuumahood, öised higistamised. Naistearst tegi analüüsi ja ütles, et liigun menopausi suunas. Näit oli siis 26. Kui 30, siis menopaus käes. Aga arst mainis, et 26 kuni 30 võib minna ka aastaid.

Söön beebipille, sest öised higistamised ei lasknud öösiti magada.

Päevi polnud juba aasta ja nüüd üllatuseks hakkasid märtsi lõpus päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 51 ja see algamine kestab mul juba pea kuus aastat. algas tsükli jukerdamise ja kuumahoogudega. siis selgus, et on ka kilpnäärme ületalitlus, sain ravi, aga sümptomid jäid. Hakkasin võtma HAR-i, sest elukvaliteet oli olematu (uni eelkõige). Selle aja sees on iga aasta kord või paar päevad olnud. Nii et ei teagi, millal see päris lõpp ja algus siis lõpuks tuleb.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 47 ja pole veel seda nägugi, et midagi hakkaks. Päevad käivad nagu kellavärk( on olnud regulaarsed terve elu, algasid 11 aastaselt). Ilmselt, kui ma poleks steriliseeritud, võiksin veel rasestuda ilma probleemiteta.
Kusjuures, hakkasin mõtlema, et mul pole aimugi millal mu emal või vanaemal menopaus oli ja kui vaevaline see nende jaoks oli. Vanaema puhul muidugi olin ma ise ju liiga laps, et midagi üldse märgata osata ja meil üldiselt peres eriti ei kaevelda kah. Oma ema tundes kahtlustan, et tal möödus see väga kergelt ja/või ta lihtsalt ignoreeris igasugu vaevusi ja elas oma rõõmsat elu samamoodi edasi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mainekad naistearstid kirjutavad, et ei tea ühtegi üle 46-aastast loomulikul teel rasestunut, aga Perekooli kägu teab 50-ndates LOOMULIKUL teel rasestunuid, ja mitte vähe.

Samas, alles oli meil siin ajakirjanduses naine, kes sai 51-aastaselt kaksikute emaks. Paar raius, et kõik juhtus täiesti loomulikul teel 😀

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 21:09; 31.03 19:21; 03.04 10:11; 03.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mainekad naistearstid kirjutavad, et ei tea ühtegi üle 46-aastast loomulikul teel rasestunut, aga Perekooli kägu teab 50-ndates LOOMULIKUL teel rasestunuid, ja mitte vähe.

Samas, alles oli meil siin ajakirjanduses naine, kes sai 51-aastaselt kaksikute emaks. Paar raius, et kõik juhtus täiesti loomulikul teel ????

No kes see ikka öelda tahab, et on juba vana ja viljatu. Sama asi nagu plastilise kirurgiaga: eitatakse viimse hingetõmbeni ja väidetakse, et rinnad kasvasid ise A-korvist C-korvini ning kortsud kadusid ja põsed tõmbusid prunti tervislikust toitumisest.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu ka, et 51 aastane loomulikult rasedaks jääb, neljakümnendate teises pooles on see juba äärmiselt ebatõenäoline. Tihti arvavad naised, et kui veel päevad käivad, siis nad on viljastumisvõimelised, aga tegelikult ei ole nii. Ovulatsiooni ei pruugi ammu olla. Üle viiekümneseid rasestujaid on olemas küll, aga need on nii haruldased, et on lausa Wikipedias kirjas.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 19:33; 29.03 22:40; 02.04 10:58; 03.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kes see ikka öelda tahab, et on juba vana ja viljatu. Sama asi nagu plastilise kirurgiaga: eitatakse viimse hingetõmbeni ja väidetakse, et rinnad kasvasid ise A-korvist C-korvini ning kortsud kadusid ja põsed tõmbusid prunti tervislikust toitumisest.

Arusaadav, samas ei mõista, miks asjaosaline siis omal algatusel sellest üldse juttu teeb? Seda ei olegi vaja ju teemaks võtta?

Kaie Kõrb sai ka ju kaksikud vist 48-aastaselt. Arvan, et enamus vanemaid naisi, kes kaksikud saavad, on meditsiini abi kasutanud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 21:09; 31.03 19:21; 03.04 10:11; 03.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kes siin väidavad, et 50 aastaselt pole mingeid märke menopausist võiksid ka lisada, et neil on kas hormoonspiraal või võtavad beebipille; muud moodi on see sügavalt ebatõenäoline, et mingeid sümptomeid ei ole.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 10:48; 10.04 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanust 50 ja päevade vahe oli viimati 2 kuud, siis olid päevad, nüüd jälle peaaegu 2 kuud vahet olnud. Muret teeb see, et juba 5 päeva on kerge veritsus, niisugune, et saab hakkama tavalise pesukaitsega, rinnad ka pakitsevad ja on tundlikud, nagu päevade ajal. Kas on põhjust muretsemiseks, või on see normaalne…. Arsti aeg on mul maikuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 22:28; 09.04 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kes siin väidavad, et 50 aastaselt pole mingeid märke menopausist võiksid ka lisada, et neil on kas hormoonspiraal või võtavad beebipille; muud moodi on see sügavalt ebatõenäoline, et mingeid sümptomeid ei ole.

Ei ole sugugi ebatõenäoline. 50-selt polnud veel midagi, nüüd 52 ja tasapisi hakkab tulema neid märke.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 15:48; 09.04 16:09; 09.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu ka, et 51 aastane loomulikult rasedaks jääb, neljakümnendate teises pooles on see juba äärmiselt ebatõenäoline. Tihti arvavad naised, et kui veel päevad käivad, siis nad on viljastumisvõimelised, aga tegelikult ei ole nii. Ovulatsiooni ei pruugi ammu olla. Üle viiekümneseid rasestujaid on olemas küll, aga need on nii haruldased, et on lausa Wikipedias kirjas.

Haruldased on need, kes nii vanalt sünnitada tahavad. Rasedaks jäämine on täitsa võimalik ja arstid soovitavad ka selles vanuses vahendeid kasutada.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 15:48; 09.04 16:09; 09.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu ka, et 51 aastane loomulikult rasedaks jääb, neljakümnendate teises pooles on see juba äärmiselt ebatõenäoline. Tihti arvavad naised, et kui veel päevad käivad, siis nad on viljastumisvõimelised, aga tegelikult ei ole nii. Ovulatsiooni ei pruugi ammu olla. Üle viiekümneseid rasestujaid on olemas küll, aga need on nii haruldased, et on lausa Wikipedias kirjas. Haruldased on need, kes nii vanalt sünnitada tahavad. Rasedaks jäämine on täitsa võimalik ja arstid soovitavad ka selles vanuses vahendeid kasutada.

https://kodutohter.ee/artikkel/naise-kolmas-iga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 15:48; 09.04 16:09; 09.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kes siin väidavad, et 50 aastaselt pole mingeid märke menopausist võiksid ka lisada, et neil on kas hormoonspiraal või võtavad beebipille; muud moodi on see sügavalt ebatõenäoline, et mingeid sümptomeid ei ole.

Ei ole hormoonspiraali ega võta beebipille. 7a tagasi lasin end steriliseerida. Päevad on regulaarsed kuigi olen  51. Kuumahoogusid pole.

Mis tunnused need olema peaksid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 21:07; 10.04 19:23; 11.04 13:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )


Esileht Ilu ja tervis Mis vanuses algas teil menopaus.