Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mobiilne kiiruskaamera

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Mobiilne kiiruskaamera

Postitas:

Kui kiiresti trahviarve tuleb?

Kui lähedalt kaamera pilti teeb ja millisest kiirusest alates trahv tehakse?

Täna ei saanud aru, kas sähvatas minu auto või eesliikuja peale. Minul näitas spidomeeter 55 km/h, tean, et minu autol tegelik kiirus on väiksem kui spidomeeter näitab. Kas trahv tuleb kohe samal päeval või millalgi hiljem?

 

+4
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Meil tuleb mõne päeva jooksul. Siis võiks nädala jooksul ära maksta, sest muidu saadavad paberi peal tähitud kirja ehk raiskavad mõttetult meie kõigi raha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe siit https://www.mnt.ee/et/tee/liikluskorraldus/kiiruskaamerad/andmete-edastamine-ja-menetlemine

See laieneb  kõikidele kiiruskaameratele. Ma olen paar päeva hiljem teatise saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 55 km oli, siis vist küll trahvi ei saa (kui 50 km alast jutt), sest esiteks enda spidomeeter näitab rohkem ja teiseks arvestatakse ka viga sisse. Samas ükskord sain küll selle mobiilse kaamera käest väga väikese ületamise eest trahvi, 12 eurot oli. Trahv tuli paari päeva pärast. Aga nüüd minu arust tõusid trahvid kõvasti. Igatahes ma olin väga rõõmus, et meil nii sujuv on see trahvisaamine, kohe pangalink kõrval jne. Jumal, milline jama oli mul ükskord, kui Hispaanias trahvi sain. Et see lõpuks ära maksta, võttis mingi päeva aega. Pidi mingi konto kuskile tegema, see ei töötanud jne, jne, lisaks oli kogu kiri 3 lk hispaania keelset jura, kus ei olnud võimalik leida tähtsat infot, et kuidas ma maksta saan ja palju on trahv. Lisaks tuli see trahv pool aastat hiljem kirjaga, kuigi minult kasseeriti 50 eurot veel rendifirma poolt, kes olevat teinud selle suure ajalise kulutuse ja minu meiliaadressi neile andnud. Aga meilile nad loomulikult midagi ei saatnud, vaid sada aastat hiljem mingi paberkirja, mida siis pidin dešifreerima. Eestis trahvisaamine on selle kõrval küll nagu öö ja päev.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen korra alles nädala pärast trahviteate saanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nüüd minu arust tõusid trahvid kõvasti

Enne oli 3 eurot iga ületatud kilomeetri kohta, nüüd 5 eurot.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähedalt/kaugelt see mobiilne kaamera võtab? Seda tean, et tavalised kaamerad mõõdavad väga lähedalt, aga politsei käsiradar juba kaugelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 55 km oli, siis vist küll trahvi ei saa (kui 50 km alast jutt), sest esiteks enda spidomeeter näitab rohkem ja teiseks arvestatakse ka viga sisse.

Mina olen saanud ka 54 km/h pealt. 3 km/h on see mänguruum, mis on erinevate spidokate tõttu tekib, minu teada. 70 alas on ka 3 km/h, 74 pealt juba sähvatab. Kontrollitud mitu korda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta fikseerib tegelt üsna kaugelt. St ma pidurdasin alla 50 kaamerat nähes, aga 1 sekundi pärast tegi ikka pildi ära. Nad ei saada trahve välja mis on alla 3km/h kiiruseületust.  Nad lahutavad “tulemusest” 4km ja kui see jääb alates 3km ületust, siis üldiselt järgmine päev trahv tuleb.

Ma neid nii palju saanud ???? ma ei näe neid kaameraid(tõele au andes, reaalselt trahvi olen vist 3 x ainult maksnud, ülejäänud jäävad alla 3km ületust.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need trahvid on ikka väikesed. Hiljuti sai meie pere ka trahvi – 3 eur… Mäest alla sõites ei õnnestunud nii täpselt kiirust hoida ja voila! 😛 Aga trahviteade tuli umbes 3-4 päeva pärast. Kui nädala jooksul pole saadetud, siis logige iseteenindusse ka igaks juhuks sisse, et kas kehtivaid trahve on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen saanud ka 54 km/h pealt. 3 km/h on see mänguruum, mis on erinevate spidokate tõttu tekib, minu teada. 70 alas on ka 3 km/h, 74 pealt juba sähvatab. Kontrollitud mitu korda.

Sinna arvutatakse veel viga juurde. Ja kui ma näiteks Waze’i vaatan, siis spidomeetri järgi näitab 4-5 km rohkem. Seega 54 km tunnis spidoka järgi sõites küll trahvi veel ei saa. Kui ma 12 eurot trahvi sain, oli spidoka järgi üle 60 kiirus. Kui see trahvimäär nüüd 5 peale läks, siis saaks 20 eurot trahvi, pole ka just eriti hull.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu saadetakse trahviteade? Millisest iseteenindusest näeb määratud trahve?

Tuttav tehnik seletas, et see kolmjalg võtab kaugele–küljele–ligistikku masinaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinna arvutatakse veel viga juurde. Ja kui ma näiteks Waze’i vaatan, siis spidomeetri järgi näitab 4-5 km rohkem. Seega 54 km tunnis spidoka järgi sõites küll trahvi veel ei saa. Kui ma 12 eurot trahvi sain, oli spidoka järgi üle 60 kiirus. Kui see trahvimäär nüüd 5 peale läks, siis saaks 20 eurot trahvi, pole ka just eriti hull.

Rääkisin oma konkreetsest kogemusest. Ära tule selle peale ütlema, et “54 km/h küll veel ei saa”.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin oma konkreetsest kogemusest. Ära tule selle peale ütlema, et “54 km/h küll veel ei saa”.

Kui sõidad spidomeetri järgi 54, ei saa sa mingit trahvi. Võib-olla vaatasid valesti. Kui sul on trahvikviitungi järgi 54, siis saad, aga spidomeetri järgi oli sul siis umbes 57-60, sellest on jutt, sest spidomeeter näitab rohkem ja viga tuleb juurde.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin oma konkreetsest kogemusest. Ära tule selle peale ütlema, et “54 km/h küll veel ei saa”.

Kui sõidad spidomeetri järgi 54, ei saa sa mingit trahvi. Võib-olla vaatasid valesti. Kui sul on trahvikviitungi järgi 54, siis saad, aga spidomeetri järgi oli sul siis umbes 57-60, sellest on jutt, sest spidomeeter näitab rohkem ja viga tuleb juurde.

No sõltub ju, kuidas kellelgi spidomeeter näitab…

Mõõteviga on +/-3 (viimasel trahvil, statsionaarne kaamera) Sügisel veel oli 3 eur km/h kohta, nüüd ei tea.

Liikuvkaamera ei ole kohapeal võrku ühendatud ilmselt. Kui oleme ndlvahetusel saanud (mitte, et seda koguaeg juhtuks), siis e-t on trahv – kuidas siis andmed laetakse süsteemi. Statsionaarse kaameraga on paari tunniga trahv.

Meie kogemus on ka, et kui trahv tuleks 3 eur, siis välja ei saadeta, menetluskulu kallim kui trahv (meil olnud korduvalt välgutamist mahapidurdamisel, aga trahvi ei kusagilt ja kui juba ise uurine, et kohtutäiturile ei läheks, siis oleme saanud selgituseks mingi soga, et tühjendab kaamerat????)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sõltub ju, kuidas kellelgi spidomeeter näitab…

Tehase poolt on igatahes seadistatud nii, et näitab 4-5 km tegelikust rohkem. Ega ma ei tea jah, kas mõni on ise kruttinud või mis selle spidomeetriga tal siis on.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnikord tuleb suht kiiresti. me sähvis  tartust tallinna poole sõites tartu lähedal kiiruskaamera. 2 tundi hiljem koju tallinnasse jõudnuna ootas trahviteade juba meilboxis ees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin oma konkreetsest kogemusest. Ära tule selle peale ütlema, et “54 km/h küll veel ei saa”.

Kui sõidad spidomeetri järgi 54, ei saa sa mingit trahvi. Võib-olla vaatasid valesti. Kui sul on trahvikviitungi järgi 54, siis saad, aga spidomeetri järgi oli sul siis umbes 57-60, sellest on jutt, sest spidomeeter näitab rohkem ja viga tuleb juurde.

See on ikka igal autol individuaalne. Minu autol on linnakiirusel spidokas täpne, vahe tuleb sisse suurematel kiirustel. Ja, ei, ma pole oma spidokat näppinud ega vales mõõdus rehve alla toppinud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin oma konkreetsest kogemusest. Ära tule selle peale ütlema, et “54 km/h küll veel ei saa”.

Kui sõidad spidomeetri järgi 54, ei saa sa mingit trahvi. Võib-olla vaatasid valesti. Kui sul on trahvikviitungi järgi 54, siis saad, aga spidomeetri järgi oli sul siis umbes 57-60, sellest on jutt, sest spidomeeter näitab rohkem ja viga tuleb juurde.

Jeerum küll. Mida sa vaidled? Ei, ma ei vaadanud valesti. Äkki sina vaatasid? Ma rääkisin spidomeetri näidust. Mäletan seda täpselt, sest pidurdasin elu eest, et 50 ligi jõuda (selles kohas on 70 ala lõpust 50 alas asuva kiirusemõõdikuni nii vähe maad, et tuleb tõsiselt pingutada, et kiirus õigeks saada), aga jäi 54 peale, ei jõudnud 53-ni. Ja järgmistel sõitudel olen olnud targem ning 53-ga samas kohas trahvi ei saa. Ole kena, ära rohkem vaidle, eks? Autod on erinevad, spidomeetrid on erinevalt kalibreeritud. Tean ka autot, kus spidomeeter lausa vähem näitab kui päriskiirus – igati korras auto.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll. Mida sa vaidled?

Sina võiksid lugeda mõnda artiklit, näiteks seda: https://auto.geenius.ee/rubriik/hea-nipp/miks-autode-spidomeetrid-valetavad/

Ka seal on öeldud, et autotootjatel on keelatud ehitada autosid, mille spidomeeter näitab tegelikkusest vähem ja tavaliselt on spidomeetrid seadistatud nii, et need näitavad 4-5 km tegelikust kiirusest rohkem. Olen ise sõitnud väga paljude autodega ja minu kogemuse järgi nii see tõesti on. Autorendis on mul esimene asi panna Waze käima ja vaadata, milline on tegelik kiirus. Kordagi pole juhtunud, et see näitaks vähem, kui on näit spidomeetril. Et sinul on mingisugune väga eriline auto (äkki väga vana, rehvid lubatust suuremad vms põhjus), millega nii ei ole, siis sellest oleks pidanud alustamagi, mitte siin nii dramaatiliselt vahutama, et sinul oli nii ja siis on kõigil nii. Üldiselt nii ei ole.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et sinul on mingisugune väga eriline auto (äkki väga vana, rehvid lubatust suuremad vms põhjus), millega nii ei ole, siis sellest oleks pidanud alustamagi, mitte siin nii dramaatiliselt vahutama, et sinul oli nii ja siis on kõigil nii. Üldiselt nii ei ole.

Pea nüüd hoogu. Mina pole vahutanud, et kui on minul nii, siis on kõigil nii. Sina vahutad seda. Mina rääkisin oma autost ja oma kogemusest, sina teatasid mulle, et mu kogemus on vale.

Ja mul ei ole väga vana auto, auto on ostetud uuena ning veljed ja rehvimõõdud on täpselt need, mis tehasest tulid. Aitab äkki sellest jauramisest? Kiirusel 110-120 näitab ka minu auto spidomeeter rohkem, kuid 50-70 puhul näitab täpselt ja nii on.

Rohkem ma samal teemal sulle ei vasta.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem ma samal teemal sulle ei vasta.

Ei oleks pidanud ka praegu vaevuma. Kui sinu auto on erand, pole sinu kogemusest suuremat kasu. Ka teemaalgataja ütles, et ta spidomeeter näitab tegelikkusest rohkem nagu suuremal osal autodest. Miks sa üldse siis oma erandliku jutuga sisse sõitsid, ei saagi aru.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mäletan seda täpselt, sest pidurdasin elu eest, et 50 ligi jõuda (selles kohas on 70 ala lõpust 50 alas asuva kiirusemõõdikuni nii vähe maad, et tuleb tõsiselt pingutada, et kiirus õigeks saada)

Niimoodi elu eest pidurdada ka ei soovitaks, see on väga ohtlik. Ilmselt sa seda 50 märki nüüd päris nina all ka ei näe, kiirus tasuks maha võtta juba enne märki, et sõit oleks sujuv. Ma alati imestan neid inimesi, kes täpselt kiirust piirava märgi juures panevad piduri põhja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need trahvid on ikka väikesed. Hiljuti sai meie pere ka trahvi – 3 eur… Mäest alla sõites ei õnnestunud nii täpselt kiirust hoida ja voila! ???? Aga trahviteade tuli umbes 3-4 päeva pärast. Kui nädala jooksul pole saadetud, siis logige iseteenindusse ka igaks juhuks sisse, et kas kehtivaid trahve on.

Kogu perega olite roolis või?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu auto on erand, pole sinu kogemusest suuremat kasu.

No minu auto on samasugune erand siis, 50-70 km/h on erinevus väga väike ja nii täpselt ei õnnestu küll kiirust hoida, et saaks need paar lubatud km tunnis ära kasutada, aga samas veel trahvi ei saaks. Tegelikult olen ma ka maanteekiirusel oma vitsad kätte saanud: kunagi mees tegi gps-ga kindlaks, kui palju spido valetab ja sai siis pandud püsikiirusehoidja sobivale kiirusele arvestades valetamist ja lubatud mõõteviga, aga üsna tuli kiiruskaamera trahv postkasti.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi elu eest pidurdada ka ei soovitaks, see on väga ohtlik. Ilmselt sa seda 50 märki nüüd päris nina all ka ei näe, kiirus tasuks maha võtta juba enne märki, et sõit oleks sujuv.

Absoluutselt nõus – see oligi mu esimene kogemus selle kohaga ja seal on suhteliselt kiiresti vaja 90 km/h pealt saada alla 50 peale, selleks sujuvast pidurdamisest ei piisa. Oleks teadnud, oleks muidugi varem pidurdama hakanud. Hiljem olen juba targem olnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mõni teemaalgatuse miinustaja tahaks selgitada, miks ta miinustas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mõni teemaalgatuse miinustaja tahaks selgitada, miks ta miinustas?

Ära looda neist aru saada 🙂 Neil on mingi oma maailm, omad tuuleveskid ja omad asjad ajada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu auto on erand, pole sinu kogemusest suuremat kasu.

Ei usu, et ta auto erand on. Käisime sügisel Euroopas MBga reisil ja kogu aeg oli mitu vahendit sees, mis lisaks spidomeetrile kiirust mõõtsid ja see oli peaaegu alati võrdne spidokaga. Mis oli natuke imelik – peaaegu. Kord natuke üle, kord natuke alla. Ei olnud püsivalt sama.
Oma “poeauto” spidokas näitab ka vägagi täpselt. Kui maalt tulema hakkan ja maanteel 90ga sõidan, siis näitab kõigest 2 km/h rohkem, kui linnas 50ga sõidan, on täpne.
Ühe kaubiku spidokas näitas 2 aastat järfest 3 km/h suuremat kiirust ja siis hkkas järsku valetama 🙂 Samad rehvid ja veljed, ei mingit muutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et ta auto erand on. Käisime sügisel Euroopas MBga reisil ja kogu aeg oli mitu vahendit sees, mis lisaks spidomeetrile kiirust mõõtsid ja see oli peaaegu alati võrdne spidokaga.

Mina see “erand” – mul ka MB. Äkki need on kuidagi täpsemaks timmitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mobiilne kiiruskaamera