Esileht Ilu ja tervis Ozempic

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 926 )

Teema: Ozempic

Postitas:
Kägu

Kes on kasutanud antud ravimit kaalualandamise eesmärgil, kui diabeedi diagnoosi ei ole? Ja diabeediga inimesed, kas teie kaal on sellega alanenud?

+3
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina kasutan kaalulangetus eesmärgil. On toiminud. Alates maikuust on alla läinud 16 kilo.

Alustasin 0,25 ja hetkel kasutan 1 mg. Esimestel kordsadel pisut iiveldas, muidu tundub, et sobib. Kallis on ainult see süst.

Aga mis on hea, hoiab seda vastikut kõhukorinat eemal-suudan isegi 6 -7 tundi olla söömata nii, et kõht ei märatseks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan kaalulangetus eesmärgil. On toiminud. Alates maikuust on alla läinud 16 kilo.

Alustasin 0,25 ja hetkel kasutan 1 mg. Esimestel kordsadel pisut iiveldas, muidu tundub, et sobib. Kallis on ainult see süst.

Aga mis on hea, hoiab seda vastikut kõhukorinat eemal-suudan isegi 6 -7 tundi olla söömata nii, et kõht ei märatseks.

Väga tubli tulemus! Tervislik ja vaikne tempo ka.
Kas antud doos on diabeedi tõttu 1 mg või ainult kaalulangetuse eesmärgil? Mul arst arvas, et võibolla ei peagi tõstma üle 0.25mg kui see juba töötab, või ehk 0,5ni ainult. Alles alustasin, eks näis. See on tõesti tore, et näljatundega toimetulek on palju kergem. Isegi juba praegu tunnen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin alla 78kg pealt 65 kg peale- kokku 13kg siis. Nüüd olen normaalkaalus. Aega läks umbes aasta, aga ma ei kiirustanud ja otseselt dieeti ei pidanud. Alguses oli 0,25 mg (1 kuu), siis 0,5 mg (2 kuud) ja edasi 1mg. Kõige paremini aitas 1mg siiski. Näljatunde, magusaisu võtab täiesti ära. Söök jätab täiesti külmaks. Söön väikesed kogused 2-3 korda päevas ja rohkem ei isuta. Probleem on selles, et kui lõpetan ravimiga, siis on “sööks” elevandi tunne kohe tagasi.  Muidu tõesti efektiivne kaaluravim. Kallis on ta ka muidugi, aga nii palju kergem/ilusam on nüüd olla.

Varasemad dieedid, kaalulangetamised on ebaõnnestunud.  Ainuke vahend, mis töötas.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Mina võtsin alla 78kg pealt 65 kg peale- kokku 13kg siis. Nüüd olen normaalkaalus. Aega läks umbes aasta, aga ma ei kiirustanud ja otseselt dieeti ei pidanud. Alguses oli 0,25 mg (1 kuu), siis 0,5 mg (2 kuud) ja edasi 1mg. Kõige paremini aitas 1mg siiski. Näljatunde, magusaisu võtab täiesti ära. Söök jätab täiesti külmaks. Söön väikesed kogused 2-3 korda päevas ja rohkem ei isuta. Probleem on selles, et kui lõpetan ravimiga, siis on “sööks” elevandi tunne kohe tagasi. Muidu tõesti efektiivne kaaluravim. Kallis on ta ka muidugi, aga nii palju kergem/ilusam on nüüd olla.

Varasemad dieedid, kaalulangetamised on ebaõnnestunud. Ainuke vahend, mis töötas.

Kas sellises kehakaalus oli arst nõus kergelt seda kirjutama? Tundub pigem ülekaal, kui rasvumine. Oleneb pikkusest muidugi. Väga hea muidugi, et saite abi ja elu tundub ilusam ????

Küsin, sest üks tuttav tahtis ka proovida, aga ta ei ole rasvunud ja arvab, et arst ei kirjutaks seda välja ülekaalulisele. Ise  olen ikka tugevalt rasvunud kategoorias.

Kas olete proovinud, mis juhtub ilma ravimita isu ja kaaluga?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul see 0,25 annus üldse ei mõiganud, siis ka 4 kuud 0,5mg, see oli juba palju parem ja toimis ka. Nüüd siis viimased 2 kuud 1 mg peal. Kas kellelegi on arst öelnud, et kaua seda tarbima peab-kas soovkaalu saavutamiseni? Ise kardan ka seda, et kui lõpetan siis hakkab jälle see kõhukorin ja hundiisu pihta.

Ja minul pole kahjuks magusaisu mitte kusagile kadunud. Muu toidu osas on küll portsjonid oluliselt väiksemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole õrna aimugi, kaua seda võiks võtta. Arstiga pole arutanud, sest alles alustasin. Lugesin välismaa kirjandusest, et põhimõtteliselt võib vist võtta isegi terve elu, et kehakaalu hoida stabiilsena. Aga see küll ei tundu ahvatlev mõte ????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle hind siis on ja kui sageli neid süste peaks tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hind on kuskil 90 eurot ja see on ühe kuu annus, mida on 4 süsti ehk kord nädalas süst.
Nõel on imepeenike, mitte midagi ei tunne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline küsimus, et kui 0,5mg doos on mõnedel juba hästi toiminud, et mis on need põhjused, miks siiski veel on tõstetud 1mg peale annus? Kas siis üldse lõpuks söögiisu ära ei kao? Või kaotab mingi hetk väiksem doos lihtsalt efekti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis arst seda kirjutab? Mina tahaks ka alla võtta, maksaks rohkemgi selle eest. Mitte midagi ei aita. Toitumiskavast ei suuda kinni pidada ja isegi kui suudan, siis kaal langeb nii aeglaselt, et ikka libastun jälle. Täielik masendus sellepärast peal.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst saab minu teada kirjutada ja näiteks endokrinoloog.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis arst seda kirjutab? Mina tahaks ka alla võtta, maksaks rohkemgi selle eest. Mitte midagi ei aita. Toitumiskavast ei suuda kinni pidada ja isegi kui suudan, siis kaal langeb nii aeglaselt, et ikka libastun jälle. Täielik masendus sellepärast peal.

Tead, see söögiisiuga mängimine on ka suht jura tegelikult. Mul on muud ravimid, mis söögiisu mõjutavad, ega ei ole nendega enesetunne hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vähki ei karda?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa seda ravimit saad kui dianeeti pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab arstilt retsepti alusel, kui oled rasvunud. Maailmas on see juba ametlikult ka tunnustatud kui rasvumise ravim, ehk seda ei kirjutata vaid diabeediga inimestele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks peaks iga selle rohuga alustaja endale selgeks tegema, et see pole võluvits-teen korra nädalas süsti ja muud mitte midagi oma elus ei muuda aga kaal muudkui langeb. No kui selline arusaam on siis jäta see parem võtmata. ma ise käin 5x nädalas kõndimas 10km korraga-ei ole vahet mis ilm on ikka sunnin ennast ja lähen, magusat katsun veidi vähem tarbida, portsud on natuke väiksemad-seega ikka enese piitsutamine käib selle süstiga käsikäes. Arst annab sulle vahendi, mis sind abistab aga suure töö pead ikka ise ära tegema. Eluviise on vaja muuta, mitte oodata süsti imele. Ja ei ole see päris nii, et teed süsti ja kaal langeb nädalas paar kilo. Läheb allapoole aga väikese sammuga, mis tegelikult pigem ongi õige allavõtmise viis. Kuu ajaga saad ehk alla 2-3 kilo-aga seda muidugi vaid juhul kui ikka pingutad ja ennast liikuma sunnid!

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teie olete ise selle ravimi võtja või lihtsalt kommenteerite, kuidas teie arust see ravim töötab ja mida peab tegema lisaks?

Mina kasutan seda ravimit ja pole kordagi arvanud, et mina ise ei pea mitte midagi tegema 🙂 Loodan, et ka teistel on sama arusaam. Ja mulle tundub, et tegelikult ei olegi väga mõistlik kedagi meist siit pidada nii kergeusklikuks, et üldse oleks vaja sellist õpetavat lõiku siia kirjutada. Aga mine tea, võibolla see siiski kedagi kõnetab.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, olen ise selle ravimi võtja ja just kaaluprobleemi mitte diabeedi pärast. Ma arvan, et osad siiski ei ole saanud aru sellest, et see pole võluvits-sellepärast kulus ka ära natuke õpetlik ja silmiavav kommentaar.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et osad siiski ei ole saanud aru sellest, et see pole võluvits-sellepärast kulus ka ära natuke õpetlik ja silmiavav kommentaar.

Aga miks sa seda arvad? Ei ole ju nii. Kõik saavadki ju aru, et ilma toitumist piiramata ei juhtu midagi, kuid ravimitest võib olla abi, et suudetakse sellest piiramisest kinni pidada, sest kõht ei lähe enam nii tühjaks. Palju kergem on ju kavadest kinni pidada, kui ei teki kohutavat söögiisu ja nälga, mis paljudel muidu tekib. See sinu “silmiavav” kommentaar oli täiesti ülearune.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midaiganes-avas see kellegi silmi või mitte-mul tegelt ükskõik. Loodetavasti on kõik nii targad ja teavad ise kuidas õige on!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midaiganes-avas see kellegi silmi või mitte-mul tegelt ükskõik. Loodetavasti on kõik nii targad ja teavad ise kuidas õige on!

Aga ikka ei saanud targutamata jätta.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline imelik küsimus, et kas 0.25mg süstlasse peabki jääma päris palju lahust alles, isegi kui on tehtud 4 süsti ära? Tundub lihtsalt, et sellest saaks justkui veel mitu süsti teha, aga nõelasid on kaasas vaid 4 ja karbil ka kirjas, et tegemist nelja annusega. Lihtsalt jäin mõtlema, et kummaline … Kuidas teistel oli?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on samuti suur ülekaal ja rasvumus ning perearst rääkis  bariaatriast või sellest ravimist. Pole kumbagi valinud. Mõlema variandi puhul takistavad selle kasuks otsustamast võimalikud tüsistused, kõrvaltoimed. Ma läksin hoopis figuurisõpradesse ning olen 2 nädalaga kaalu kaotanud pea 3kg. Hakkasin igapäev sööma kindlalt 3x päevas, lisaks 2 vahepala ning samuti jälgin, et jooksin vähemalt 1,5l vett päevas. Varem ma hommikust ei söönud, tööl võtsin tassi kohvi (ei söönud) ning lõunasöök oli 13:00. Tööl olles rohkem ei söönud, vahel magusat, kui keegi pakkus. Õhtusöök oli õhtul umbes 20:00 paiku ning kuna olin suht öise eluviisiga, siis tihti kella 23:00 paiku teleri ees näksisin midagi või sõin jäätist

Alguses oli mul raske sundida ennast hommikul sööma. Kuid nüüd kolmas nädal ning olen juba harjunud, kõht on juba ärgates tühi, samas on huvitav see, et õhtul uni tuleb varem ehk unetus on ka vähenenud korrapärase söömisega.

Praegu ma ei näe, et peaksin ravimit võtma(süstima) hakkama. See muidugi ei tähenda, et see ei või muutuda. Kuna mul pole tegelikult ja varasemalt olnud nö nälga ja ohjeldamatut söögiisu, siis loodan ikka ilma hakkama saada. Olen koju ka rohkem puuvilju varunud, et kui ikka väga nälg tekib, võtan 1 banaani või õuna, pirni jne. Ka lihtsalt kurki, porgandit olen järanud, kuid need väga näljatunnet ära ei võta. Samas kui olen korralikult 3x päevas söönud koos vahepaladega, ei olegi viimasel nädalal näljatunnet tundnudki.

Mind huvitab, et kas need, kes on enne erinevaid dieete, toitumiskavasid proovinud,kas kaal ei langenud seetõttu, et ei suutnud kavast kinni hoida nö näljatunde tõttu või vaatamata toitumiskavale kaal ei langenud? Ja nüüd ravim aitab näljatundega hakkama saada ehk söögiisu on vähenenud? Mul arst rääkis, et üks kõrvalmõju võib olla iiveldus ning seetõttu ma selle ravimi ka välistasin

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, et kas need, kes on enne erinevaid dieete, toitumiskavasid proovinud,kas kaal ei langenud seetõttu, et ei suutnud kavast kinni hoida nö näljatunde tõttu või vaatamata toitumiskavale kaal ei langenud?

Mul olid mõlemad variandid. Üldiselt ei suutnud kavast kinni pidada ja sõin rohkem, aga kui lõpuks suutsin paar kuud kinni pidada, siis kaal langes nii vähe, et langetas motivatsiooni nulli. Kaks kuud kava oli minu jaoks ülisuur pingutus ja kaal langes 3 kg, alguses kaks nädalat tõusis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline imelik küsimus, et kas 0.25mg süstlasse peabki jääma päris palju lahust alles, isegi kui on tehtud 4 süsti ära? Tundub lihtsalt, et sellest saaks justkui veel mitu süsti teha, aga nõelasid on kaasas vaid 4 ja karbil ka kirjas, et tegemist nelja annusega. Lihtsalt jäin mõtlema, et kummaline … Kuidas teistel oli?

Mulle andis arst peoga nõelu kaasa, ütles, et neli süsti tuleb veel sellest lahusest välja. Tuligi. Nii et süstisin 0,25 mg 8 nädalat. Kahjuks sel lisaks saadud neljal nädalal ei tundnud mingit mõju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline imelik küsimus, et kas 0.25mg süstlasse peabki jääma päris palju lahust alles, isegi kui on tehtud 4 süsti ära? Tundub lihtsalt, et sellest saaks justkui veel mitu süsti teha, aga nõelasid on kaasas vaid 4 ja karbil ka kirjas, et tegemist nelja annusega. Lihtsalt jäin mõtlema, et kummaline … Kuidas teistel oli?

Mulle andis arst peoga nõelu kaasa, ütles, et neli süsti tuleb veel sellest lahusest välja. Tuligi. Nii et süstisin 0,25 mg 8 nädalat. Kahjuks sel lisaks saadud neljal nädalal ei tundnud mingit mõju.

Mitte paha pärast, aga kuidas sul see  õnnestus. Kui 4 doosi kasutatud , siis on pen-systlas see nö kruvi põhjas ja uut doosi ette enam keerata ei saa. Niisama ilma doosi ette laadimata pole ju ennast mõtet torkida. Või , kuidas see arst siin nyyd mõtles? Systenõelast ei sisestata ravimit ju, kui see eelnevalt laetud ei ole? Platseebo?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline imelik küsimus, et kas 0.25mg süstlasse peabki jääma päris palju lahust alles, isegi kui on tehtud 4 süsti ära? Tundub lihtsalt, et sellest saaks justkui veel mitu süsti teha, aga nõelasid on kaasas vaid 4 ja karbil ka kirjas, et tegemist nelja annusega. Lihtsalt jäin mõtlema, et kummaline … Kuidas teistel oli?

Mulle andis arst peoga nõelu kaasa, ütles, et neli süsti tuleb veel sellest lahusest välja. Tuligi. Nii et süstisin 0,25 mg 8 nädalat. Kahjuks sel lisaks saadud neljal nädalal ei tundnud mingit mõju.

Mitte paha pärast, aga kuidas sul see õnnestus. Kui 4 doosi kasutatud , siis on pen-systlas see nö kruvi põhjas ja uut doosi ette enam keerata ei saa. Niisama ilma doosi ette laadimata pole ju ennast mõtet torkida. Või , kuidas see arst siin nyyd mõtles? Systenõelast ei sisestata ravimit ju, kui see eelnevalt laetud ei ole? Platseebo?

Asi ongi selles, et selles viaalis ongi rohkem ravimit juba algselt, kui lugeda ka infolehelt neid millimeetreid ja siis annuseid, siis on selge, et seal jääbki justkui 4 annust üle. Mingil põhjusel on 0.25mg süstlas rohkem ravimit. Seetõttu ka minu segadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siis see 8 doosi väljapigistaja. Nelja annusega oli mu ampullil kruvi alles poole peal. 8 annuse järgselt alles läks kruvi lõppu ja siis tõesti enam midagi peale kerida ei andnud. Arst andis mulle ka raviskeemi kaasa, kuhu oli ise kuupäevaliselt ära märkinud, millal mis annuse saan. Oligi 0,25 mg jaoks märgitud 8 kohta, samas kui retsepti kirjutas selle annuse jaoks ainult ühe.

0.5 mg alustasin alles eile, seega pole aimugi, kas sealt ka mingi lisaannuse saab. Küllap mitte. Kerge iivelduse, peavalu ja puhitused igatahes sai. Nii nagu 0,25 mg juures esimesed kolm nädalat süstijärgsel kahel päeval oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin alla 78kg pealt 65 kg peale- kokku 13kg siis. Nüüd olen normaalkaalus. Aega läks umbes aasta, aga ma ei kiirustanud ja otseselt dieeti ei pidanud. Alguses oli 0,25 mg (1 kuu), siis 0,5 mg (2 kuud) ja edasi 1mg. Kõige paremini aitas 1mg siiski. Näljatunde, magusaisu võtab täiesti ära. Söök jätab täiesti külmaks. Söön väikesed kogused 2-3 korda päevas ja rohkem ei isuta. Probleem on selles, et kui lõpetan ravimiga, siis on “sööks” elevandi tunne kohe tagasi. Muidu tõesti efektiivne kaaluravim. Kallis on ta ka muidugi, aga nii palju kergem/ilusam on nüüd olla.

Varasemad dieedid, kaalulangetamised on ebaõnnestunud. Ainuke vahend, mis töötas.

Kas sellises kehakaalus oli arst nõus kergelt seda kirjutama? Tundub pigem ülekaal, kui rasvumine. Oleneb pikkusest muidugi. Väga hea muidugi, et saite abi ja elu tundub ilusam ????

Küsin, sest üks tuttav tahtis ka proovida, aga ta ei ole rasvunud ja arvab, et arst ei kirjutaks seda välja ülekaalulisele. Ise olen ikka tugevalt rasvunud kategoorias.

Kas olete proovinud, mis juhtub ilma ravimita isu ja kaaluga?

minule arst kirjutas välja 65kg puhul, BMI 26. Kirjutas välja naistearst. Kurtsin et kaal ei lange peale sünntust ja raseduse ajal oli gestatsioonidiabeet. Loodan saavutada selle abil oma normaalkaalu 54-55kg.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 926 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic