Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun aidake mõista poliitikas toimuvat

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Palun aidake mõista poliitikas toimuvat

Postitas:
Kägu

Kas need kes valisid ja toetavad Reformierakonda on täna rahul sellega mida nad planeerivad? Kas see, et Kallas ütles välja enne valimisi, et maksud ei tõuse ja nüüd planeeritakse igasugu makse, ei ole valetamine? Ütlen kohe ära, et ma ei ole erakondadest konkreetselt kellegi poolt, aga tahaks aru saada kas meil eestlastel on tõesti kott nii pähe tõmmatud või on toimuv igati normaalne?

+14
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, kas probleem on poliitikul, kes enne valimisi ütles, et maksud ei tõuse või neil, kes ise ei mõelnud ja uskusid, et nii see lähebki? Juba see, kui palju läheb maksma Isamaa peretoetuse projekt, oli ju teada ja see ka, et riigieelarves sellist üleliigset raha pole. Ei saanud ju loota, et see kusagilt taevast alla sajab.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

valisin. Kallases olen omajagu pettunud – selle abikaasa vene-skandaali tõttu. Aga muus osas olen endiselt seda meelt, et teiste võimuvariantide puhul oleks lugu veel halvem.

+19
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen kohe ära, et ma ei ole erakondadest konkreetselt kellegi poolt, aga tahaks aru saada kas meil eestlastel on tõesti kott nii pähe tõmmatud või on toimuv igati normaalne?

Minu jaoks on igati normaalne see, et kui kulud ületavad tulud, siis tuleb kuskil kokku hoida. Oma isiklikku eelarvet sa ju ometi ei planeeri nii, et kulutad rohkem kui teenid? Ja kui tahad kulutada rohkem kui võimalik, siis pead tulusid kuidagi suurendama. Ja ma loodan, et sa ei arva, et kiirlaenude võtmine püsikulude katmiseks on hea lahendus.

Mina, reformi valijana, olen hetkel pettunud selles, kuidas peaministri abikaasa skandaaliga on toimetatud. Aga seda nii reformi kui ka muude parteide poolt. Minu hinnangul jättis opositsioon siin oma võimaluse kasutamata ning ma võin ausalt öelda, et EKRE valijat ei saa minust küll kunagi ning Isamaa oma laste ostmise projektiga on ka minu jaoks vastuvõetamatu.

+19
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle järgi, kas kokkuvõttes see über 20 eurot läheb päästjatele või hoopis õpetajatele, pole kunagi kedagi valinud. Eelarve on ikka sama. Samas, kes rahasadu ei luba, seda ka ei valita, nii et lubadused on alati sünkroonis valijate ootuste, lootuste ja lollustega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile ajas küll südame pahaks, kui Võrklaev esines ülbe näoga televiisoris, et jah, me nüüd kavatsesime automaksu kahekordseks tõsta. Lihtsalt jumala suvaliselt sõidetakse kõigist üle. Kallas on ka täiesti vastumeelne, muudkui tuututab, kuidas peab Ukrainat aitama ja Venemaale sanktsioonid kehtestama. Osadel firmadel ei lubanud enam Venemaal äri teha, inimesi koondati. Ja ise oma mehega teeb seda äri küll. Vastik Ida-Euroopalik suhtumine. Ja ükski teine poliitik ei ütle suurt midagi, sest endal ka kõigil luukered kapis.

+21
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on kõik see jutt suurest rahapuudusest paras pläma. “Peame kokkuhoidma-peame kokkuhoidma – ja siis saab mingi ise ametist lahkunud asekantsler 40 000 eurot hüvitist! Kokku peavad hoidma ainult tavainimesed,  Toompeaomasid see ei puuduta. Kahepalgelisus kuubis.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on kõik see jutt suurest rahapuudusest paras pläma. “Peame kokkuhoidma-peame kokkuhoidma – ja siis saab mingi ise ametist lahkunud asekantsler 40 000 eurot hüvitist! Kokku peavad hoidma ainult tavainimesed,  Toompeaomasid see ei puuduta. Kahepalgelisus kuubis.

No see on sama ju kõigi erakondade puhul. Esimeses joones kindlustatakse enda tagumiku olevik ja tulevik, muu on suht teisejärguline.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valisin reformi. Kas ma kahetsen? Ei, kuna ekre võimule saamine oleks 10x hullem olnud. Minu hääl reformile oligi tegelikult vastuhääl ekrele, muidu ma ilmselt ei oleks neid ka valinud. Kahju muidugi, et sedasi peab valima. Kui täna toimuksid uued valimised, siis ma ei teagi kas valiksin uuesti, Kallase pärast ei tahaks, kuid endiselt olen arvamusel, et ekre on hullem.

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin kahetseda, midagi paremat ju valida pole. Pettunud olen Kallase abikaasas, et niimoodi naisele tegi. Sotsid oleks teine valik olnud, aga nad on liiga tagaotsas. Mis on imelik, sest ümber alles kaebleb iga eestlane vaesuse üle, aga valimistel valib nagu miljonär.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need kes valisid ja toetavad Reformierakonda on täna rahul sellega mida nad planeerivad? Kas see, et Kallas ütles välja enne valimisi, et maksud ei tõuse ja nüüd planeeritakse igasugu makse, ei ole valetamine? Ütlen kohe ära, et ma ei ole erakondadest konkreetselt kellegi poolt, aga tahaks aru saada kas meil eestlastel on tõesti kott nii pähe tõmmatud või on toimuv igati normaalne?

Jah, olen rahul. Me kõik teadsime, et maksud tõusevad. Kuidas sinu arust riik sellest majanduslikust olukorrast siis peaks välja tulema? Ja ei, ma ei ole rikkur, tavaline keskmise palga saaja ja minu palk nt tõuseb üle 100 euro tänu uuele maksupoliitikale. Ma ei leia, et mul oleks millegi üle viriseda.

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on kõik see jutt suurest rahapuudusest paras pläma. “Peame kokkuhoidma-peame kokkuhoidma – ja siis saab mingi ise ametist lahkunud asekantsler 40 000 eurot hüvitist! Kokku peavad hoidma ainult tavainimesed, Toompeaomasid see ei puuduta. Kahepalgelisus kuubis.

No see on sama ju kõigi erakondade puhul. Esimeses joones kindlustatakse enda tagumiku olevik ja tulevik, muu on suht teisejärguline.

No just. See omadele jopede täis söötmine ja toolikeste jagamine truuduse eest on kõikide erakondade puhul täpselt ühesugune.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valimiseelseid lubadusi ei võta kunagi tõsiselt, need on ullikeste lollitamise roosamanna.

Mäletate, kuidas kunagi eestlane reisile läks? Läbi Euroopa ja terve öö bussiga, kotis konservid, keeduspiraal ja kiirnuudli, sest ui-ui Euroopa riikide poes on röögatud hinnad, kes seal midagi osta jõuab Nüüd oleme jõudnud sellele tasemele, kus õige mats reisib välismaale ikka lennukiga, lõunatatakse restos ja poes vaatab silmad pungis – niii odav vä.  See on märk märkimisväärsest arengust. Tahaksite endiselt olla see riik, kus teiste riikide turistel on odav laaberdama käima?

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski valitsus ei hakkagi midagi riiki arendavat välja mõtlema, sest ei tea ju kes mõne aasta pärast võimul on. Hirmus lugu ju kui järglasele parema platvormi tekitad!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valisin reformi. Kas ma kahetsen? Ei, kuna ekre võimule saamine oleks 10x hullem olnud. Minu hääl reformile oligi tegelikult vastuhääl ekrele, muidu ma ilmselt ei oleks neid ka valinud.

Kahju, et selliseid reformi poolt ekreikkega hirmutamise uskujaid nii palju oli. Ilma selliste protestivalijateta oleks praegu hoopis kolmas valitsus, mitte reform ega ekre.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valisin reformi. Kas ma kahetsen? Ei, kuna ekre võimule saamine oleks 10x hullem olnud. Minu hääl reformile oligi tegelikult vastuhääl ekrele, muidu ma ilmselt ei oleks neid ka valinud.

Kahju, et selliseid reformi poolt ekreikkega hirmutamise uskujaid nii palju oli. Ilma selliste protestivalijateta oleks praegu hoopis kolmas valitsus, mitte reform ega ekre.

Ja mis see oleks?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et selliseid reformi poolt ekreikkega hirmutamise uskujaid nii palju oli. Ilma selliste protestivalijateta oleks praegu hoopis kolmas valitsus, mitte reform ega ekre. Ja mis see oleks?

https://www.err.ee/1609107740/400-miljoni-leidmine-reform-votaks-vaesematelt-eesti-200-ja-sotsid-rikkamatelt

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski valitsus ei hakkagi midagi riiki arendavat välja mõtlema, sest ei tea ju kes mõne aasta pärast võimul on. Hirmus lugu ju kui järglasele parema platvormi tekitad!

Kui keegi riiki ei arenda, siis riik ju ei arenegi. Nii et milleks imestada, et me sellises seisus oleme?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen kohe ära, et ma ei ole erakondadest konkreetselt kellegi poolt, aga tahaks aru saada kas meil eestlastel on tõesti kott nii pähe tõmmatud või on toimuv igati normaalne?

Minu jaoks on igati normaalne see, et kui kulud ületavad tulud, siis tuleb kuskil kokku hoida. Oma isiklikku eelarvet sa ju ometi ei planeeri nii, et kulutad rohkem kui teenid? Ja kui tahad kulutada rohkem kui võimalik, siis pead tulusid kuidagi suurendama. Ja ma loodan, et sa ei arva, et kiirlaenude võtmine püsikulude katmiseks on hea lahendus.

Mina, reformi valijana, olen hetkel pettunud selles, kuidas peaministri abikaasa skandaaliga on toimetatud. Aga seda nii reformi kui ka muude parteide poolt. Minu hinnangul jättis opositsioon siin oma võimaluse kasutamata ning ma võin ausalt öelda, et EKRE valijat ei saa minust küll kunagi ning Isamaa oma laste ostmise projektiga on ka minu jaoks vastuvõetamatu.

Loe reedest päevalehte, siis mõistad ehk paremini

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe reedest päevalehte, siis mõistad ehk paremini

Kui sa oled tõesti huvitatud millegi sinu arust olulise jagamisest, siis sa paned ka vastava viite. Soovitus lugeda mingi x päeva lehte on niisama lahmimine. Ma omakorda soovitan sul siis neljapäevast Postimeest lugeda. Ning ülehomne õhtuleht on ka huvitav.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu teemaalgataja saadud miinuste järgi võib arvata, on tegu tundliku teemaga. Uuringufirmad on ühemõtteliselt tuvastanud, et reformierakonna pooldajad pooldavad seda erakonda tingimusteta. Neile pole vahet, mida erakond ja selle liikmed teevad. Kui on reformierakond, siis neile sobib. Üksikuid kahtlejaid muidugi veel on ja ehk on endiselt erakonna liikmetegi seas neid, kes nii mõndagi heaks ei kiida. Mõni lahkub ka, mõni distantseerib end poliitikast üldse ja jääb ainult nime poolest liikmeks (liikmemaksu reformierakondlased maksta ei armasta ja seni pole see kellelegi probleeme toonud).

Pean lisama, et ma ei ole ekre valija. Reformipooldajatel on ehk raske mõista, et kes neid ei toeta, polegi tingimata ekreiit. Tegelikult eelistab üle poole valijatest endiselt kedagi kolmandat, reformi ja ekre asemel.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on kõik see jutt suurest rahapuudusest paras pläma. “Peame kokkuhoidma-peame kokkuhoidma – ja siis saab mingi ise ametist lahkunud asekantsler 40 000 eurot hüvitist! Kokku peavad hoidma ainult tavainimesed, Toompeaomasid see ei puuduta. Kahepalgelisus kuubis.

Kunagi oli meil omavalitsuses ligi 20 aastat sama jutt, et raha ei ole ega tule ja mitte midagi ei saa rahva heaks teha, ei saa ei teid hooldada ega koole-lasteaedasid kõpitseda, vanureid toetada ega üldse mitte midagi ei saa teha. Tagantjärele olen toonasest vallavanemast päris imelugusid kuulnud ja imestan, et kuidas ta nii kaua võimul püsis. Kes teda valisid? (minu pere valis teises omavalitsuses, seal kus ka talvel elasime)
Kui sellest vallavanemast ja tema kambast ükskord lahti saadi, siis imekombel tekkis omavalitsuse rahakotti raha. Ei võetud mingeid suuri laene, ei tehtud uusi kohalikke makse, ei vallandatud vallapalgalisi. Vallavanemad valiti edaspidi kord ühest, kord teisest erakonnast, aga peale selle pole-raha vallavanema lahkumist on vallas tõeline areng toimunud. Ettevõtteid on lisandunud, uus koolimaja ja rahvamaja ehitati, korrastati parke ja ujumiskohti, lisati atraktsioone, teid hooldatakse, talvel lükatakse iga alalise elaniku juurde lahti, käib koolibuss jne.

Kui Reformierakonna viimase 10+ aasta valitsemisstiili vaadata, siis on pilt minu omavalitsuse kunagiste probleemidega äravahetamiseni sarnane. Eks omal ajal oli meie omavalitsuseski omajagu neid, kes hoolega valisid seda vallavanemat ja kaitsesid veel teda, “sest aga muidu tulevad need teised…” ja “aga kuidas me muud moodi saame”.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu teemaalgataja saadud miinuste järgi võib arvata, on tegu tundliku teemaga. Uuringufirmad on ühemõtteliselt tuvastanud, et reformierakonna pooldajad pooldavad seda erakonda tingimusteta. Neile pole vahet, mida erakond ja selle liikmed teevad. Kui on reformierakond, siis neile sobib. Üksikuid kahtlejaid muidugi veel on ja ehk on endiselt erakonna liikmetegi seas neid, kes nii mõndagi heaks ei kiida. Mõni lahkub ka, mõni distantseerib end poliitikast üldse ja jääb ainult nime poolest liikmeks (liikmemaksu reformierakondlased maksta ei armasta ja seni pole see kellelegi probleeme toonud).

Pean lisama, et ma ei ole ekre valija. Reformipooldajatel on ehk raske mõista, et kes neid ei toeta, polegi tingimata ekreiit. Tegelikult eelistab üle poole valijatest endiselt kedagi kolmandat, reformi ja ekre asemel.

Küll sa oled salapärane; keda need 50+% valijatest siis eelistavad?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll sa oled salapärane; keda need 50+% valijatest siis eelistavad?

Ilmselt mingieid nähtamatuid sisalikke.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu teemaalgataja saadud miinuste järgi võib arvata, on tegu tundliku teemaga. Uuringufirmad on ühemõtteliselt tuvastanud, et reformierakonna pooldajad pooldavad seda erakonda tingimusteta. Neile pole vahet, mida erakond ja selle liikmed teevad. Kui on reformierakond, siis neile sobib. Üksikuid kahtlejaid muidugi veel on ja ehk on endiselt erakonna liikmetegi seas neid, kes nii mõndagi heaks ei kiida. Mõni lahkub ka, mõni distantseerib end poliitikast üldse ja jääb ainult nime poolest liikmeks (liikmemaksu reformierakondlased maksta ei armasta ja seni pole see kellelegi probleeme toonud).

Pean lisama, et ma ei ole ekre valija. Reformipooldajatel on ehk raske mõista, et kes neid ei toeta, polegi tingimata ekreiit. Tegelikult eelistab üle poole valijatest endiselt kedagi kolmandat, reformi ja ekre asemel.

Küll sa oled salapärane; keda need 50+% valijatest siis eelistavad?

Meediat ei loe? Igas uudisteportaalis avaldatakse erakondade reitinguid regulaarselt. Loe viimatisi näiteks Delfist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll sa oled salapärane; keda need 50+% valijatest siis eelistavad?

Meediat ei loe? Igas uudisteportaalis avaldatakse erakondade reitinguid regulaarselt. Loe viimatisi näiteks Delfist.

Vot ei loe jah. Kirjuta palun siia siis, kes need rohkem kui pooled valijad on, kes endiselt kedagi kolmandat eelistavad? Reformierakonna ja ekre valimistulemus oli ju 53%, seega üle poole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meediat ei loe? Igas uudisteportaalis avaldatakse erakondade reitinguid regulaarselt. Loe viimatisi näiteks Delfist.

50,9 % on ikka räigelt üle poole jah.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Reformierakonna viimase 10+ aasta valitsemisstiili vaadata,

Alles äsja oli meil ju Keskerakond, Isamaa ja Ekre võimul. Enne seda sotsid ja Isamaa koos Reformiga. Kõik on saanud proovida, ei ole märganud, et millalgi parem oleks olnud. Seega ei näe ka põhjust oma valimiseelistusi muuta.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

46. Vabariigi Valitsus (VV) 6.5.2011-26.3.2014 Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit.

47. VV 26.3.2014-9.4.2015

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond ja  Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

48. VV 9.4.2015-23.11.2016

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit.

49. VV 23.11.2016-29.4.2019

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit.

50. VV 29.4.2019-26.1.2021

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti KeskerakondIsamaaEesti Konservatiivne Rahvaerakond.

51. VV 2.1.2021-

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond.

 

Isamaa valitsuskoalitsioonis 6.5.2011-26.3.2014; uuesti 9.4.2015- 2.1.2021, ca 11 a

Reform valitsuskoalitsioonis 6.5.2011-23.11.2016; uuesti alates 2.1.2021 kuni tänaseni, ca 7 a

Keskerakond valitsuskoalitsioonis 23.11.2016 kuni tänaseni, ca 7 a

Ekre valitsuskoalitsioonis 29.4.2019-26.1.2021, ca 2 a

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et selliseid reformi poolt ekreikkega hirmutamise uskujaid nii palju oli.

Ja täiesti uhkusega teatavad, et see oli vastuhääl ekrele. Tõesti piinlik. Täiskasvanud inimesed ja nii kergelt manipuleeritavad.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun aidake mõista poliitikas toimuvat