Esileht Kodunurk Paneelikate ümber peenrad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 120 )

Teema: Paneelikate ümber peenrad

Postitas:

Kuidas sellega lood on, et keegi paneelika elanik võib hakata omaalgatuslikult akna alla lilli istutama? Aga kui ta on selle ära teinud, aga teine tahaks hoopis porgandit kasvatada. Mis siis saab? Kisma? Kui mõnele elanikule ei meeldi, et küürutab tema akna all iga päev näpud mullas? Sellega käib kaasas ju ka mõnikord aknast sisse passimine ja pidev mulin akna all. Äkki teistele elanikele konkreetsed lilled ei meeldi, äkki allergia või muu põhjus. Mis valikud siis on või kas üldse? On need istutamised, rohimised kuidagi maja ühistuga kooskõlas? Kui on, siis nii, et elanikelt ei küsita arvamust, vaid muudkui tehakse?

+7
-52
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OOh-Hoo, kas minu vastasmaja strippar on sinu juurde elama kolinud? Eelmisel aastal oli suur suvi käes kui strippar Soomest laekus ja poole 9-korruselise maja esisest üles tuhnis. Istustas lilli, ühe salati, paar tomatit, ühe maasika jne. Majarahvas ja möödakäijad vahtisid imestunult seda Tootsi peenart. Kuna ta neid kordagi ei kastnud, siis osad kuivasid kiiresti ära. Sügise poole ei olnud stripparit enam näha ja nüüd kevadel rajas majarahvas sinna muru tagasi.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 23:31; 28.05 00:43; 28.05 14:18; 28.05 16:10; 29.05 17:15; 29.05 23:13; 30.05 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OOh-Hoo, kas minu vastasmaja strippar on sinu juurde elama kolinud? Eelmisel aastal oli suur suvi käes kui strippar Soomest laekus ja poole 9-korruselise maja esisest üles tuhnis. Istustas lilli, ühe salati, paar tomatit, ühe maasika jne. Majarahvas ja möödakäijad vahtisid imestunult seda Tootsi peenart. Kuna ta neid kordagi ei kastnud, siis osad kuivasid kiiresti ära. Sügise poole ei olnud stripparit enam näha ja nüüd kevadel rajas majarahvas sinna muru tagasi.

Ei, stripparit ei ole ????, aga on üks aiapidaja aastaid olnud, kes arvab, et elab eramajas ja omab peenraid.

+6
-35
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alati heldin nende paneelika-esiste lillepeenarde peale ja imetlen inimesi, kes tahavad ja viitsivad sellist ilu luua ka ühiskondlikus ruumis. Selle peale, et selline tõenäoliselt tasustamata tegevus kellelegi närvidele võiks käia, poleks ma eales tulnud. Aitäh, Perekool, olen jälle targem.

+94
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube kuidas mulle ei meeldi õelad inimesed kel puudub oma elu. Mis see sinu asi on, kui keegi istutabki mõne lille, sinu negatiivsus seal paneelikas on hoopis jubedam kõigil taluda. Võib olla sellepärast mõni tunnebki vajadust istutada.

+47
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube kuidas mulle ei meeldi õelad inimesed kel puudub oma elu. Mis see sinu asi on, kui keegi istutabki mõne lille, sinu negatiivsus seal paneelikas on hoopis jubedam kõigil taluda. Võib olla sellepärast mõni tunnebki vajadust istutada.

Miks negatiivsus kohe. Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.

+8
-50
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks negatiivsus kohe. Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.[/quote]
Sa ju ei taha midagi istutada! Minu arust on lihtsalt lahe, et on inimesi, kes viitsivad lillede eest hoolitseda ning teistelegi silmailu pakkuda. Kui sa tahad teha oma peenra, kindlasti jätkub ka sulle ruumi.

+42
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.

Äkki siis räägid juhatusega? Tee ettepanek taimede kooslust muuta, kuna sul tekib mingist konkreetsest lillest korraks mööda käies allergiline reaktsioon ja tahaksid selle taime millegi muu vastu vahetada.
Võta teema järgmisel aastal juba varakult üldkoosolekul üles – mida istutada võib ja kes peenart hooldab.

Sellega käib kaasas ju ka mõnikord aknast sisse passimine ja pidev mulin akna all.

Kui pidav see mulin siis on? Iga jumala päev harivad seda pisikest sinu aknaalust peenart?
Kui su aknad on madalal, siis saab sealt ju igaüks ikka sisse passida, vahet pole, kas peenart harides või niisama seistes.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks negatiivsus kohe. Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.

Sa ju ei taha midagi istutada! Minu arust on lihtsalt lahe, et on inimesi, kes viitsivad lillede eest hoolitseda ning teistelegi silmailu pakkuda. Kui sa tahad teha oma peenra, kindlasti jätkub ka sulle ruumi.[/quote]

See võib tõesti lahe olla, kui on oma aed ja oma peenar, aga seda ma lahedaks ei pea, et iga suvi on pea iga päev keegi otse akna all nokitsemas. Suvel mul aken lahti pea koguaeg ja privaatsus puudub. Võiks ju vaid oma akna all siis nokitseda ja nii, et ei häiri teiste privaatsust.

+5
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.

Äkki siis räägid juhatusega? Tee ettepanek taimede kooslust muuta, kuna sul tekib mingist konkreetsest lillest korraks mööda käies allergiline reaktsioon ja tahaksid selle taime millegi muu vastu vahetada.

Võta teema järgmisel aastal juba varakult üldkoosolekul üles – mida istutada võib ja kes peenart hooldab.

Sellega käib kaasas ju ka mõnikord aknast sisse passimine ja pidev mulin akna all.

Kui pidav see mulin siis on? Iga jumala päev harivad seda pisikest sinu aknaalust peenart?

Kui su aknad on madalal, siis saab sealt ju igaüks ikka sisse passida, vahet pole, kas peenart harides või niisama seistes.

Jah, iga jumala päev kui on kuiv ilm.

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks negatiivsus kohe. Äkki ma tahaks ise hoopis lilli valida ja ise neid sinna istutada. Äkki pool maja tahaks sama teha, aga keegi ei pääsegi ju tegema kui on ühe inimese poolt hõivatud olnud.

Sa ju ei taha midagi istutada! Minu arust on lihtsalt lahe, et on inimesi, kes viitsivad lillede eest hoolitseda ning teistelegi silmailu pakkuda. Kui sa tahad teha oma peenra, kindlasti jätkub ka sulle ruumi.

See võib tõesti lahe olla, kui on oma aed ja oma peenar, aga seda ma lahedaks ei pea, et iga suvi on pea iga päev keegi otse akna all nokitsemas. Suvel mul aken lahti pea koguaeg ja privaatsus puudub. Võiks ju vaid oma akna all siis nokitseda ja nii, et ei häiri teiste privaatsust.

Kas Tartus on paneelikad v?[/quote]

Kes Tartust rääkis?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Tartus on paneelikad v?

EI, ainult palkmajad.

+35
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.05 23:31; 28.05 00:43; 28.05 14:18; 28.05 16:10; 29.05 17:15; 29.05 23:13; 30.05 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ebameeldiv teema! Jagan täiesti Malle Pärna seisukohta Kroonikas, et inimesed on muutunud üha rumalamaks ja muudkui nõuavad oma õigusi. Siinne on ehe näide. Ja veel kaasakiitjad, et kalla peenrategijale keefiri kaela! Kas tõesti sellised inimesed elavad meie kõrval? Vastik, väga vastik.

+54
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 06:23; 28.05 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki siis räägid juhatusega? Tee ettepanek taimede kooslust muuta, kuna sul tekib mingist konkreetsest lillest korraks mööda käies allergiline reaktsioon ja tahaksid selle taime millegi muu vastu vahetada.
Võta teema järgmisel aastal juba varakult üldkoosolekul üles – mida istutada võib ja kes peenart hooldab.

Sellised õiendajad ei käigi kunagi KÜ koosolekutel. Ja kui midagi on KÜ koosolekul ära otsustatud, siis lendavad peale ja nõuavad aru, miks nende arvamust ei küsita, neil on ka õigus teada, miks neid pole kursis hoitud jne.

See on täiesti reaalne kogemus. Näiteks üks 20 aastat majas elanud mutt viitsis ÜHE KORRA aastate jooksul kohale tulla ja siis hakkas koosolekul nõudma, et teda iga pisidetailiga (mis koosolekutel aastate jooksul räägitud) kurssi viima hakataks. Et temal kui korteriomanikul on ikka ka õigus teada, mis majas toimub. Nüüd on sellest paar aastat möödas. Vahepeal on mitu maja koosolekut toimunud. Ja loomulikult ei ole ta nendel enam rohkem osalenud. Eks siis 20 aasta pärast astub jälle korraks läbi.

P.S. Ega eriti ei imestaks, kui see ongi teemaalgataja, sest meie maja akende all rajatakse ka usinalt lillepeenraid. Ja tõepoolest “aiatädi” nokitseb (loe: segab majaelanike rahu) iga päev nende kallal.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ebameeldiv teema! Jagan täiesti Malle Pärna seisukohta Kroonikas, et inimesed on muutunud üha rumalamaks ja muudkui nõuavad oma õigusi. Siinne on ehe näide. Ja veel kaasakiitjad, et kalla peenrategijale keefiri kaela! Kas tõesti sellised inimesed elavad meie kõrval? Vastik, väga vastik.

Sa ei saanud teemast aru. (nagu tavaliselt)
Küsimus oli kah püstitatud pisut segaselt.

Uuesti ja lihtsate lausetega: Oletame, et sul on professionaalse arhitekti projekti järgi taastatud paneelikas.
Üsna kena näeb välja, umbes nagu uued Saksamaal. Keegi kujundas ka ümbruskonna, istutati paar hooldust mittevajavat põõsast/puud ja kogu komplekt on tervik.

Siis, lendab peale mingi vanaeit, kel näpud sügelevad, aiandusest on teadmised NULL ja rajab sinna su akna alla mingi “kasside surnuaia”.
Üks tulp, kaks sinilille, kolm nurmenukku. Mis aastaaegadel need lilled õitsevad, kui suureks või kõrgeks kasvavad jne, pole tal aimugi.
Ta võib isegi kuuse ja tulbi sulle sinna kõrvuti istutada, sest “praegu on ju ühepikkused”…..

Kas see oleks sinuarust “õiguste nõudmine”, kui ma soovin, et keegi ei rikuks oma asjatundmatu potipõllundusega minu aknaalust?
(küsi ka malle pärna ja kogu selle konservantide kamba käest enne üle, kui vastad)

+10
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.05 07:23; 28.05 08:37; 28.05 08:39; 28.05 08:52; 28.05 14:00; 28.05 15:13; 28.05 17:54; 28.05 19:33; 28.05 19:46; 29.05 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna õnne, et su majas on keegi, kes viitsib ja tahab silmailu pakkuda. Vaatan ka selliseid peenraid sooja tundega südames, teevad paneelmajad palju kodusemaks.

+24
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see oleks sinuarust “õiguste nõudmine”, kui ma soovin, et keegi ei rikuks oma asjatundmatu potipõllundusega minu aknaalust?

Mida need paar tulpi ja sinilille ikka rikuvad. Kuusk on ilmselgelt kunstiline liialdus, seda ei tohiks istutada ilma loata, saad kohe teema tõstatada KÜ esimehega ja võib-olla isegi kohalikus omavalitsuses. Tõstata praegune teema ka KÜ-s, ma küll ei saa aru, mis probleem sul nende lilledega on. Tegelikult ma ei saa ka aru, mida see lillekasvataja seal iga päev teeb, isegi rohida pole päris iga päev midagi, samuti ei võta see ju metsikult aega, et päev otsa ei saa nüüd mingi rohija pärast akent lahti hoida. Sellest saan küll aru, et kui oleks mingi väga räige lõhnaga lill või ilupõõsas ja kohe sinu akna all, siis see võib häirida, aga jällegi, eks sa pead siis KÜ koosolekul teema üles võtma. Kui teisi ka häirib, siis on ehk võimalik, et hävitatakse see taim ära.

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ebameeldiv teema! Jagan täiesti Malle Pärna seisukohta Kroonikas, et inimesed on muutunud üha rumalamaks ja muudkui nõuavad oma õigusi. Siinne on ehe näide. Ja veel kaasakiitjad, et kalla peenrategijale keefiri kaela! Kas tõesti sellised inimesed elavad meie kõrval? Vastik, väga vastik.

Sa ei saanud teemast aru. (nagu tavaliselt)

Küsimus oli kah püstitatud pisut segaselt.

Uuesti ja lihtsate lausetega: Oletame, et sul on professionaalse arhitekti projekti järgi taastatud paneelikas.

Üsna kena näeb välja, umbes nagu uued Saksamaal. Keegi kujundas ka ümbruskonna, istutati paar hooldust mittevajavat põõsast/puud ja kogu komplekt on tervik.

Siis, lendab peale mingi vanaeit, kel näpud sügelevad, aiandusest on teadmised NULL ja rajab sinna su akna alla mingi “kasside surnuaia”.

Üks tulp, kaks sinilille, kolm nurmenukku. Mis aastaaegadel need lilled õitsevad, kui suureks või kõrgeks kasvavad jne, pole tal aimugi.

Ta võib isegi kuuse ja tulbi sulle sinna kõrvuti istutada, sest “praegu on ju ühepikkused”…..

Kas see oleks sinuarust “õiguste nõudmine”, kui ma soovin, et keegi ei rikuks oma asjatundmatu potipõllundusega minu aknaalust?

(küsi ka malle pärna ja kogu selle konservantide kamba käest enne üle, kui vastad)

Jajah…ja järgmisena jäävad ette rõdukastid, sest naabri lilled ei sobi professionaalse arhitekti projekti järgi renoveeritud maja fassaadi värvitooniga?

+31
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 08:35; 28.05 08:47; 28.05 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida need paar tulpi ja sinilille ikka rikuvad.

SEDA.
Ma ei viitsi õue minna, et reaalset pilti teha. Ja polekski mõtet – sa väidaks ikka, et üsna kena ju.

Minu arust on pisut teistsugused peenrad ilusad, aga maitsed ongi inimestel erinevad.

Sina ilmselt oledki see tädi, kes seal küürutamas ja variant 1 teeb?

+5
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.05 07:23; 28.05 08:37; 28.05 08:39; 28.05 08:52; 28.05 14:00; 28.05 15:13; 28.05 17:54; 28.05 19:33; 28.05 19:46; 29.05 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah…ja järgmisena jäävad ette rõdukastid, sest naabri lilled ei sobi professionaalse arhitekti projekti järgi renoveeritud maja fassaadi värvitooniga?

Kui rõdu on kinnine, siis sobib.
Kui lahtine, siis on see ühistu territoorium.

Sina oled see tädi või onu, kes paneelikas omal rõdu koledalt kinni ehitas ja tuldi ütlema?

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.05 07:23; 28.05 08:37; 28.05 08:39; 28.05 08:52; 28.05 14:00; 28.05 15:13; 28.05 17:54; 28.05 19:33; 28.05 19:46; 29.05 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah…ja järgmisena jäävad ette rõdukastid, sest naabri lilled ei sobi professionaalse arhitekti projekti järgi renoveeritud maja fassaadi värvitooniga?

Kui rõdu on kinnine, siis sobib.

Kui lahtine, siis on see ühistu territoorium.

Sina oled see tädi või onu, kes paneelikas omal rõdu koledalt kinni ehitas ja tuldi ütlema?

Ei. Mul on lahtine rõdu.

Aga peenarde kohapealt: kui peenrad maja ümber on sinu meelest koledad, siis jumala eest, võta see teema KÜ üldkoosolekul üles ja palgake kasvõi mõni haljastusfirma, kes ilupeenrad valmis teeb ja tädikesed saavad ise edasi hooldada. Aga perekoolis vingumine ei lahenda seda probleemi.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 08:35; 28.05 08:47; 28.05 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga perekoolis vingumine ei lahenda seda probleemi.

Selgitan ka sulle lihtlausetega, sest sa ei saa aru, kellega sa räägid või millest sa räägid.

MINA ei ole teemaalgataja. Mina olen see, kes seletas ühele käole probleemi lahti, kes teemast aru ei saanud.

Mina võtsin ammu teema üles ja lõin korra majja; ja ei mingeid krdi kassisurnuaedu enam pole.
Said aru?

+5
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.05 07:23; 28.05 08:37; 28.05 08:39; 28.05 08:52; 28.05 14:00; 28.05 15:13; 28.05 17:54; 28.05 19:33; 28.05 19:46; 29.05 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole mitme otsaga asi, nagu ikka – ühest löahendust siin ei ole. Mulle ka meeldib, kui nt maja ees paraadnate vahel on kenasti korda tehtud – ilupõõsad, lilled jne, miks ka mitte pink. Aga pinki palun mitte panna minu akna alla, sest mul ka suvel alati aknad lahti ja need moorid, kes sinna siis lätutama koguneksid, nende kisa käib üle terve linna.
Aga meil oli jälle teistmoodi nali. Üks, kellel küll natuke aimu lillendusest, tekitas maja taha ühe sellise natuke segase koha peale oma akna alla lillepeenra. Klump on suht vabakujuline, aga siiski kena. Kuna selle koha pealt oli muru ka suht võimatu niita, siis võibki öelda, et klump on omal kohal ja tore on.
Aga nüüd! Maja teises otsas elav mutt, selline hästi kärehäälne ja -meelne moor, kellega see lilleproua enne läbi käis, okupeeris tema peenra, katkus sealt istutatud astritaimed välja (need veel ei õitsenud) ja istutas krt teab mis jama asemele. Lisaks harrastas ta kogu selle mudru väetamist kalarapetega. Need teadagi haisesid ja meelitasid hulkuvaid kasse ja kajakaid ligi, kes omakorda oma panuse andsid “entroopia üldisesse suurenemisse”. Oleks siis see teine mutt konsulteerinud eelmisega, et kuule, paneme veel seda ja toda ja kolmandat, teeme peenra suuremaks – sest peenra kui sellise vastu polnud kellelgi midagi – vähem niitmist, kuna omanik hooldas seda kenasti – aga ei, ja sellest siis vaen tekkiski. Miks too teine mutt OMA AKNA alla peenart ei teinud, ei tea, jummel küll, maad ju rohkesti, miks ta selle esimese “lilleneiu” selga pidi ronima, ei tea.
Aga teine point oli selles, et seesamane “lilleneiu” käis tõesti iga jumala päev oma “kapsamaad” vaatamas ja igat liblet välja tõmbamas. Nojah, oli kuum suvi ka ja eks kasta oli vaja. Sellega oli ok. Aga see enam ei olnud ok, et ta iga paari tunni takka nagut kellakägu sealt ümber majanurga välja kargas ja täpselt igalühel, kes emmalt-kummalt poolt tuli, nööbist kinni krabas ja huilgama kukkus. Ja seda täpselt minu lahtise akna all. Maja nagu kõlakoda, kõik kajab ka. Jällegi see koht, kus ma tahaks öelda, et karju veel kõvemini, äkki terve linn ei kuulnud veel!! Lõpuks ma ei kannatanud seda enam välja ja ütlesingi talle otse, et kuule, proua, mine karju oma akna all, mitte minu akna all, ausalt, ei saa enam üldse olla! Vahel tahaks lõunauinakut pidada, no ei saa, peksetakse sind järsku üles sellise kare- ja kärehäälse röögatusega!
Niiet selles suhtes olen nõus nendega, kes ei taha seda lilletamist ja asjatamist selle pärast, et siis akkab üks lõputu pläkutamine selle koha peal. Kui ta vaikselt oma asjad ära teeks kord päevas ja minema läheks, poleks ju midagi. Aga samas – teades, et ta seal on, siis ei saa ka esimese korruse toas vabalt olla ja rääkida, kuna mutt all kuulab, kõrvad kikkis. Või mis esimesel korrusel – ma käisin kord südaöösel koera situtamas ja ausalt – mida kõike öises vaikuses lahtistest akendest kuulda oli, isegi neljandalt korruselt! Vähemalt viies korteris seksiti üsna häälekalt ja paaris korteris tülitseti ja peale selle veel kõike muud.
Esimesel korrusel elav naabripoiss rääkis mulle kord, et needsamad moorid olid olnud tema akna all ja võtnud ka järjest majaelanikke läbi, tema ise kaasa arvatud. Aga mingil hetkel vist taibanud, et poisi enda korter koheki pea kohal ja poole lause pealt hääled tagasi tõmmanud.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näib, et teemaalgatajat mõistavad vaid need, kes on ise midagi sellist kogenud. Suurem osa siin tambib mutta, kuna endal kogemust pole ja perekoolilikult oma arvamuse jõuline avaldamine on norm.
Aga tõesti, kui tegemist juhtub olema lillepeenrafanatiga, siis ei ole elu koos temaga ja tema peenardega lill. On kehv kogemus, kus lillepeenrad olid tähtsam kui miski muu. Lapsed ei saanud mängidagi enam, sest ikka pall võis kuhugi lillekese juurde veereda ja pahandus käes. Ja KÜ ettekirjutused selliseid ka ei takista, tuhnivad aga järjekindlalt. Ja kõige huvitavam on see, et peenratekitaja on veel solvunud, et tema pingutusi ei hinnata ja teda ei kiideta selle eest, et muruplatsid on nagu hauakääbastega kaetud.

+14
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, pean selle esimese peenramuti kiituseks ütlema, et kassihaud see nüüd küll ei olnud ja teiseks oli tal silma ja maitset üpriski. Mida aga polnud sellel teisel mooril, kes tekitas esimese muti kenasti sätitud ja organiseeritud peenras kaose, kuna torkas oma taimi täiesti suvaliselt vahele. Krt ma oleks ka sellise jõhkruse peale vihastanud. Kaks aastat on juba see vaen kestnud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühistu maa on ühisomandis st. kuulub võrdselt kõigile korteriomanikele, igaühel on mõtteline osa.
Peenarde rajamiseks peab olema 51% kaasomanike nõusolek, kui tegemist oleks püsiva paigaldisega, peab olema 100% kõigi nõusolek.
Mõttelise osa omamine ei tähenda, et igaüks mõõdab omale tüki välja ja hakkab seal kasvatama mida soovib- kartulit, kaera või karikakraid.
Kui teil üldkoosoleku otsust ei ole, pöördu KÜ juhatuse poole ja nad peavad probleemi lahendama.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 09:56; 28.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näib, et teemaalgatajat mõistavad vaid need, kes on ise midagi sellist kogenud. Suurem osa siin tambib mutta, kuna endal kogemust pole ja perekoolilikult oma arvamuse jõuline avaldamine on norm.

Aga tõesti, kui tegemist juhtub olema lillepeenrafanatiga, siis ei ole elu koos temaga ja tema peenardega lill. On kehv kogemus, kus lillepeenrad olid tähtsam kui miski muu. Lapsed ei saanud mängidagi enam, sest ikka pall võis kuhugi lillekese juurde veereda ja pahandus käes. Ja KÜ ettekirjutused selliseid ka ei takista, tuhnivad aga järjekindlalt. Ja kõige huvitavam on see, et peenratekitaja on veel solvunud, et tema pingutusi ei hinnata ja teda ei kiideta selle eest, et muruplatsid on nagu hauakääbastega kaetud.

Oli kunagi ka nii, et keelati lastel mullaga mängida (ei võetud peenras mulda), sest muld pidavat olema peenarde jaoks. Nojah, eluke on siin nii, et ühelpool maja õhtuti kui just last magama panen, kogunevad noored, kes valjuhäälselt lobisevad, vahest ka peale kella 23 ja uks pannakse pauguga kinni. Teiselpool maja on siis akna all suured kõrvad. Nii see korterielu paraku on. Ehk saab kord majja elama, siis on lõpp sel lool.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alati heldin nende paneelika-esiste lillepeenarde peale ja imetlen inimesi, kes tahavad ja viitsivad sellist ilu luua ka ühiskondlikus ruumis. Selle peale, et selline tõenäoliselt tasustamata tegevus kellelegi närvidele võiks käia, poleks ma eales tulnud. Aitäh, Perekool, olen jälle targem.

Püha jumal, päriselt ongi niimoodi mõtlejad olemas, kelle arvates on selline porno ILUS!
Teemaalgatajal soovitan pöörduda ühistu juhatuse poole. Sellised asjad arutatakse ühistu koosolekul läbi ja pannakse reeglid paika. On muidugi ka oht, et hullud on ülekaalus ja hääletatakse isetegevuslike peenarde poolt. Linnavalitsus ilmselt ei viitsi sekkuda.

+8
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 28.05 10:08; 28.05 10:25; 28.05 14:59; 28.05 15:18; 28.05 19:26; 29.05 12:13; 29.05 12:15; 29.05 13:19; 29.05 15:51; 29.05 15:53; 29.05 16:02; 29.05 21:50; 29.05 21:50; 29.05 21:52; 29.05 21:53; 29.05 21:58; 29.05 22:04; 30.05 10:00; 30.05 13:08; 01.06 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alati heldin nende paneelika-esiste lillepeenarde peale ja imetlen inimesi, kes tahavad ja viitsivad sellist ilu luua ka ühiskondlikus ruumis. Selle peale, et selline tõenäoliselt tasustamata tegevus kellelegi närvidele võiks käia, poleks ma eales tulnud. Aitäh, Perekool, olen jälle targem.

Püha jumal, päriselt ongi niimoodi mõtlejad olemas, kelle arvates on selline porno ILUS!

Teemaalgatajal soovitan pöörduda ühistu juhatuse poole. Sellised asjad arutatakse ühistu koosolekul läbi ja pannakse reeglid paika. On muidugi ka oht, et hullud on ülekaalus ja hääletatakse isetegevuslike peenarde poolt. Linnavalitsus ilmselt ei viitsi sekkuda.

Kui varem toimetas tädi üksinda, siis nüüd tundub, et ühistu teeb temaga koostööd, toob taimi ja suhtlevad ühistu esimehega. Pole ühtegi infot olnud selle kohta ja pole küsitud arvamust. Ju nii võetigi asja, et pikalt juba tädi teinud ja mis siin küsida. Majaelanike arvamus ei huvitagi. Veel varem said majaelanikud ainult sõimukirju, keelde ja käske. Keegi ei tahagi vast midagi kuulda ega näha enam, kõrini sai. Nii, et pöörduda pole kuskile. Ainus variant olekski edasi kannatada või ära kolida. Lapsi siin majas ei sallita. See ongi muttide maja koos nende aiamaaga akende all.

+5
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.05 23:23; 27.05 23:33; 28.05 00:20; 28.05 00:36; 28.05 00:37; 28.05 00:38; 28.05 09:59; 28.05 10:19; 28.05 15:37; 28.05 17:47; 29.05 16:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 120 )


Esileht Kodunurk Paneelikate ümber peenrad