Esileht Pereelu ja suhted Plaan osta tudengile kodu ja suur tüli

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Plaan osta tudengile kodu ja suur tüli

Postitas:
Kägu

<p class=”MsoNormal”>Poeg (19) õpib ülikoolis ning elab koos tüdruksõbraga (20) üürikorteris. Kuna kodu üürimine on väga kallis ja meil abikaasaga on kontol seisvad säästud, tuli mõte osta ülikoolilinna pojale korter. Praegu tundub see veidi hullumeelne, sest hinnad on laes, samas <u>vist </u>ei ole langust ette näha. Poeg oli ettepanekust ärritunud, veelgi enam tema elukaaslasest tüdruksõber (ka tudeng). Tundub, et nad võtsid seda kui oma ellu sekkumist. Samas maksame nende kodu üürimise eest meie ja üüri maksmine on kallis meie jaoks (tundub, et mitte noortele). Asi läks koguni nii kaugele, et noored teatasid, et kannavad üürikodu kulud kasvõi ise, kuid meiepoolne mõte ei sobi mitte. Ja kui soovime korteri osta, siis on see meie oma ja nemad sinna elama asuda üldse ei kavatse. Mida teie soovitate ses olukorras teha või mida teeksite?</p>

<p class=”MsoNormal”></p>

No mis siis viga, pole ju probleemi!

Esiteks ei hoiaks oma sääste kontol, vaid investeeriksin. Kas aktsiatesse või kui see teema võõras, fondidesse või kasvõi üürikinnisvarasse.

Ja lõpetaksin nende üürikorteri eest maksmise, selle ülejääva igakuise summa saaksin veel täiendavalt investeerimisse suunata.

Mis sa rapsid! Las hakkavad iseseisvat elu elama ja näevad ise, kui raske on ise majandada.

Ausalt öeldes ei saa probleemist aru.

Probleem oleks vastupidisel juhul, kui sinult ja su mehelt nõutaks korteri üürimist või veel enam ostmist:)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastuseisu noored väga ei põhjenda. Praegune üürikodu asub kesklinnas, ostetav kodu 10-15minutilise bussisõidu kaugusel kesklinnast. Kesklinnakodu ost on meile liiga kallis, samas sooviks säästud ära kasutada. Üürikodu leping lõppeb aasta pärast, oleme nõus nii kauaks ostetavasse koju üürilised võtma. Noored ütlesid, et me võiks kodu osta ja valida järgmisel suvel. Keeruline olukord ja ilmselt pole ma vist hea suhtleja. Teie nõuanded on nii mõtlemapanevad.

Kas sa ise aru saad, et su poeg ja tema flamme käituvad teiega tänamatult ja ebaviisakalt?

Nagu oleks täiesti katus maas ja reaalsusest võõrandunud. Väga ära hellitatud võsukesed tõenäoselt.

10-15 min bussisõitu linnast võtab nina vingu? Tule taevas appi. Selle asemel, et aru saada, kui vedanud neil on, et praktiliselt kohe saada oma kodu. Ja kui no ainult südalinn/vanalinn on elamisväärne asukoht, siis ma lihtsalt muigan ja ütlen sulle, et jätke nende arvete maksmine ja laske neil saada kogemus, kui palju peab teenima, et südalinna elamist siis ka endale lubada:)))

Väga ebameeldivad noored inimesed. Kõik on elupäevad kinni makstud ja tulevad veel õiendama ka. Eks oma plaate saavad mängida tulevikus, kui need oma raha eest ostnud.

Ja lõpetuseks, plika eest maksmisest ei saa ma yldse aru. Kas maksavad poole tüdruku vanemad või tüdruk ise või kui pojake tahab ise oma flammet ülal pidada, maksab tüdruku poole ise. Ja kui ei suuda keegi seda poolt üürisummat maksta, no siis on ju kohe praegu juba selge, et sellist südalinna elamist ei saa nad endale lihtsalt lubada ja kõik.

Mõnusalt ikka lasete ennast üle lasta.

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga väga hea ju kui noored ise üüri maksta kavatsevad. ma ütleks, et las maksavad, aga siis minu käest ei ole vaja tulla lisaraha küsima. 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis linnaossa te siis plaanisite selle korteri osta? Kas ahiküttega või mitte?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk on teil see arusaamatuse teema tulnud tõesti kuidagi valest suhtlusest ja valedest arusaamistest. Ehk oleks tulnudki alustada sellest, et sinule käib selline finantseerimine  (kesklinna üürikorter ja üksinda, mitte pooled) üle jõu või on väga vastumeelne raha osaliselt tuulde loopimine (maksta kallist üüri ja sisuliselt vara ei ole ikka või maksta odavamat laenumakset, aga kasvõi veidi kehvem korter on ühel hetkel nö varana olemas). Kui nad leiavad, et ilmtingimata tahavad elada kallimas kohas ja suudavad seda ka ise ülal pidada, andku minna. Sina siis kogud (kasvõi  tulevikus noortele nende valitud korteri sissemaksuks, kui soovid neid ikkagi elukoha soetusel aidata) või investeerid (mingisse korterisse, mujale) vms oma äranägemise järgi.

Seda mõistan suurepäraselt, et noorena tahaks ka oma kodu (kui juba osta) kriteerimite valikul osaleda, mitte kellegi teise ettepandud  nõuete järgi soetatud korteris.  Ja loomulikult on noortel kesklinnas elamine huvipakkuvam, kui kuskil mujal, sest kokkusaamistele, sõprade juurde (kui sõbrad samas piirkonnas) ning pidudele minek ja seaöt ärasaamine on kaugemale lihtsalt kulukam ja ebamugavam. Lihtsalt soove tuleb vahest ka nihutada vähemaks, kui ise neid ei finantseeri ja elad teiste kinni maksmisest.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et ma ilmselt ka ei saaks aru, oleks ärritunud vms, kui näiteks mees marsiks ühel päeval tuppa ja ütleks, et ma nüüd ostan meile mujale kodu. Ilma eelnevalt läbi rääkimata, miks selline otsus  ja kuhu ja koos arutamata mis võiks kriteeriumiks ikkagi olla oluline vms. See ei tähenda, et  eelneva mõistliku jututa  see teema käiku ei võiks minna või mingite kompromissidega mingi vahevariant.

 

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi läks koguni nii kaugele, et noored teatasid, et kannavad üürikodu kulud kasvõi ise, kuid meiepoolne mõte ei sobi mitte.

Ah? Mismõttes kasvõi ise? Täiskasvanud inimesed kannavadki oma kulusid ise, mitte ei ripu emme tissi otsas.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna nemad peavad seal elama ja see ostetav korter peaks NEILE sobima, palju on neil siis otsustusõigust (su pojal siis, tüdruk pole ju püsiv faktor). Ju neile see praegune korter meeldib ja meeldis, sellepärast nad/te selle ju üürisid(te). Ma arvan, et tüli tekkiski sellest, nagu neile oleks tundunud, et teie ostate, valite, maksate, teie otsustate, nemad elagu ja olgu vait. Aga see “lahke” pakkumine, et nemad ise maksavad, no sellest võiks kinni hakata ja algust teha küll, mingu tööle ja maksku osad  oma elamiskulud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see ole nooruslik plärtsumine. Üksjagu õigust on mõlemal poolel. Tüdruk, kui ta oma osa üürist ei tasu, peaks küll suu kinni hoidma. Aga ma saan ka noortest aru. Muidugi on nende praeguses eluetapis mugavam elada keskuses.

Ma ei seostaks kinnisvarasse investeerimist üldse poja toetamisega ülikooliõpingutes. Ostaksin selle korteri hoopis näiteks Tallinna (sain aru, et ise te elate Tallinnas?), kus oleks endal mugav sel silma peal hoida ja üürilistega suhelda. Aga muidugi võib osta ka Tartusse, kuidas just ise soovite. Sellega oleks vaba raha paigutatud. Üürimaksetest osa annaks pojale. See poleks ju ka hea, kui poiss peaks tööle minema ja seepärast jääks ehk ülikool pooleli. Aga teiselt poolt võiks noored ka mingi väikese koormusega töö otsida ja osagi oma kuludest ise kanda. Minul on tuttavad, kel rahapuudust pole. Nende tütar hakkas juba pärast 10.klassi suvevaheaegadel tööl käima, 12.klassis tegi seda juba ka nädalavahetustel. Nüüd õpib ülikoolis vägagi nõudlikku eriala, aga töötab endiselt osalise koormusega. Peamiselt on ta töötanud teeninduses. Ühes catering-firmas, kus üritused peamiselt nädalavahetustel. Smuutibaaris. Raha poolest võiks vanemad talle kõike lubada, aga noor ise on soovinud tööl käia ja vanemad ka pooldavad tööharjumuse tekkimist juba maast-madalast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta korter, kuhu tahad! Endale, mitte lapsele. Lapsele paku võimalust seal tasuta elada või omal kulul elada, sina toetad õoinguid nö toidurahaga, aga üüri ei maksa enam.

Tegelt ära hellitanud ise lapse, kui juba 19aastaselt trambib jalgu, et kusxtal elada kõlbab.

Ja selle korteri jõuad talle alati hiljem pärandada või ka varem kinkida, et finantseeriks tema päris oma kodu.

Muidu, on ka sort inimesi, kellele ei meeldi tasuta kalleid kinke saada. Tekitab tänuvõlglase tunde ja justkui kaotaks sõnaõiguse omas kodus. Meil nt äi tahab pidevalt meie maja juures parendutöid kinni maksta ja mind häirib, et siis ma justkui kaotan õiguse öelda, mida, kuhu, kuidas ja kui kallilt (sh, nt hiljem ümbertegemine. Ei ole mulle seda solvumist vaja. Pealegi on äi nii vana juba, et seda raha võib iga hetk tal endal vaja, kui ei jaksa enam tööd teha. Korra ütlesingi, et parem pangu omale maaküte, et kui üks hetk ei jaksa enam puid tuppa tuua…

Aga vaevalt, et teie puhul asi selles on.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd õpib ülikoolis vägagi nõudlikku eriala, aga töötab endiselt osalise koormusega. Peamiselt on ta töötanud teeninduses. Ühes catering-firmas, kus üritused peamiselt nädalavahetustel. Smuutibaaris. Raha poolest võiks vanemad talle kõike lubada, aga noor ise on soovinud tööl käia ja vanemad ka pooldavad tööharjumuse tekkimist juba maast-madalast.

Vabandust, aga eriti rumal variant on nõudliku eriala kõrvalt töötada sellisel töökohal, mis hiljem erialasel tööl mingit eelist ei anna. Loogiline oleks juuratudengil töötada õigusbüroos assistendina, majandustudengil tellerina vms. Sellisel juhul hakkavad kohe ka uued uksed avanema kasvõi ettevõttesiseselt ja ka väljaspoole kandideerides on mingi erialaga seotud kogemus olemas. Smuutide tegemine on tore, aga üsna mōttetu energiakulu tuleviku seisukohast.

P. S. Olen ise esimesest kursusest saadik tööl käinud, nii et lumehelbekluses pole mõtet süüdistada.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskenduda tuleks ikka praegu õpingutele. Pole mõtet tööle minna selleks, et maksta üürikorterit kesklinnas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga eriti rumal variant on nõudliku eriala kõrvalt töötada sellisel töökohal, mis hiljem erialasel tööl mingit eelist ei anna. Loogiline oleks juuratudengil töötada õigusbüroos assistendina, majandustudengil tellerina vms. Sellisel juhul hakkavad kohe ka uued uksed avanema kasvõi ettevõttesiseselt ja ka väljaspoole kandideerides on mingi erialaga seotud kogemus olemas. Smuutide tegemine on tore, aga üsna mōttetu energiakulu tuleviku seisukohast.

P. S. Olen ise esimesest kursusest saadik tööl käinud, nii et lumehelbekluses pole mõtet süüdistada.

Täiesti vale. Ka mitte erialane töökogemus – tööharjumus, meeskkonnatöö, konfliktide lahendamise oskus – klienditeenindus, annab väga suure eelise. Paljudel pole sedagi. Tavaline klienditeenindus võib anda samuti väga suure oskuse ja eelise, tark inimene oskab ka neid enda kasuks pöörata.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd õpib ülikoolis vägagi nõudlikku eriala, aga töötab endiselt osalise koormusega. Peamiselt on ta töötanud teeninduses. Ühes catering-firmas, kus üritused peamiselt nädalavahetustel. Smuutibaaris. Raha poolest võiks vanemad talle kõike lubada, aga noor ise on soovinud tööl käia ja vanemad ka pooldavad tööharjumuse tekkimist juba maast-madalast.

Vabandust, aga eriti rumal variant on nõudliku eriala kõrvalt töötada sellisel töökohal, mis hiljem erialasel tööl mingit eelist ei anna. Loogiline oleks juuratudengil töötada õigusbüroos assistendina, majandustudengil tellerina vms. Sellisel juhul hakkavad kohe ka uued uksed avanema kasvõi ettevõttesiseselt ja ka väljaspoole kandideerides on mingi erialaga seotud kogemus olemas. Smuutide tegemine on tore, aga üsna mōttetu energiakulu tuleviku seisukohast.

P. S. Olen ise esimesest kursusest saadik tööl käinud, nii et lumehelbekluses pole mõtet süüdistada.

Hea, kui on olemas töökogemus erinevates valdkondades. Mina näiteks olen alates 18-st eluaastast töötanud ühes kindlas valdkonnas, milles omandasin ka kõrghariduse.  Nüüd mõtlen, et kui tahaks eriala vahetad või midagi juhtub, nii et ma ei saa selles valdkonnas enam töötada, siis läheb väga raskeks. Eluaeg oled ainult ühte asja teinud ja kui see ära langeb, oled täiesti abitu.

Elus on kindlam, kui oskad mitut asja ja muuhulgas saad ka lihtsamate töödega hästi hakkama.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga eriti rumal variant on nõudliku eriala kõrvalt töötada sellisel töökohal, mis hiljem erialasel tööl mingit eelist ei anna. Loogiline oleks juuratudengil töötada õigusbüroos assistendina, majandustudengil tellerina vms. Sellisel juhul hakkavad kohe ka uued uksed avanema kasvõi ettevõttesiseselt ja ka väljaspoole kandideerides on mingi erialaga seotud kogemus olemas. Smuutide tegemine on tore, aga üsna mōttetu energiakulu tuleviku seisukohast.

P. S. Olen ise esimesest kursusest saadik tööl käinud, nii et lumehelbekluses pole mõtet süüdistada.

Täiesti vale. Ka mitte erialane töökogemus – tööharjumus, meeskkonnatöö, konfliktide lahendamise oskus – klienditeenindus, annab väga suure eelise. Paljudel pole sedagi. Tavaline klienditeenindus võib anda samuti väga suure oskuse ja eelise, tark inimene oskab ka neid enda kasuks pöörata.

Ja nõudlikust erialast peab ka puhkama ning teistsugune tegevus ongi seda. Olen ise oma nõudliku töö kõrvalt õppinud 2x. Ükskord hoopis teist ala ja polnud mingit probleem töö ja kooli ja väsimusega (seda polnud). Teine kord aga tegin oma erialal magistrit ning see kurnas täiega läbi: teed 8h oma tööd ning siis veel 8h sedasama tööd kooli jaoks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd mõtlen, et kui tahaks eriala vahetad või midagi juhtub, nii et ma ei saa selles valdkonnas enam töötada, siis läheb väga raskeks. Eluaeg oled ainult ühte asja teinud ja kui see ära langeb, oled täiesti abitu.

See on kõik ilus jutt, aga kui koolilaps õpib nende smuutide tegemise käigu pealt ära, siis õpib ka teise eriala inimene.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ise aru saad, et su poeg ja tema flamme käituvad teiega tänamatult ja ebaviisakalt?… Kas maksavad poole tüdruku vanemad või tüdruk ise või kui pojake tahab ise oma flammet ülal pidada, maksab tüdruku poole ise. J

Vabandust, et teemast välja, aga kes on flamme? Ma saan aru, et tüdruksõpra on mõeldud, aga kust see sõna tuleb? Guugel ka ühtegi vastet ei anna.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga eriti rumal variant on nõudliku eriala kõrvalt töötada sellisel töökohal, mis hiljem erialasel tööl mingit eelist ei anna. Loogiline oleks juuratudengil töötada õigusbüroos assistendina, majandustudengil tellerina vms. Sellisel juhul hakkavad kohe ka uued uksed avanema kasvõi ettevõttesiseselt ja ka väljaspoole kandideerides on mingi erialaga seotud kogemus olemas. Smuutide tegemine on tore, aga üsna mōttetu energiakulu tuleviku seisukohast.

No ei ole päris nii. Ei avane sul sel midagi need uksed, kui oled verisulis tudeng, kes isegi lähiajal lõpetama ei hakka. Mina olen arst ja kogu ülikooli aja töötasin haiglas – esimestel kursustel sanitarina, siis õena. Oli lisaraha  + kogemused, seda muidugi. Vale oleks aga arvata, et tudengist õde hakkab keegi selles osakonnas tulevase arstina ette kujutama, arstikoha saamine käib ikka teistmoodi. Ei avane sul seal mingid uksed ja arstina töötades ei ole ka sanitari või õe töökogemus just kõige olulisem asjaolu.

Smuutit teha, ole sa ükskõik mis eriala tudeng, on igati ok.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga eriti rumal variant on nõudliku eriala kõrvalt töötada sellisel töökohal, mis hiljem erialasel tööl mingit eelist ei anna. Loogiline oleks juuratudengil töötada õigusbüroos assistendina, majandustudengil tellerina vms. Sellisel juhul hakkavad kohe ka uued uksed avanema kasvõi ettevõttesiseselt ja ka väljaspoole kandideerides on mingi erialaga seotud kogemus olemas. Smuutide tegemine on tore, aga üsna mōttetu energiakulu tuleviku seisukohast.

No ei ole päris nii. Ei avane sul sel midagi need uksed, kui oled verisulis tudeng, kes isegi lähiajal lõpetama ei hakka. Mina olen arst ja kogu ülikooli aja töötasin haiglas – esimestel kursustel sanitarina, siis õena. Oli lisaraha + kogemused, seda muidugi. Vale oleks aga arvata, et tudengist õde hakkab keegi selles osakonnas tulevase arstina ette kujutama, arstikoha saamine käib ikka teistmoodi. Ei avane sul seal mingid uksed ja arstina töötades ei ole ka sanitari või õe töökogemus just kõige olulisem asjaolu.

Smuutit teha, ole sa ükskõik mis eriala tudeng, on igati ok.

Kliinikumi lähevad tulevased õed abiõeks ja eelistatud on sealsamas töötavad abiõded, kes lõpetades saavad tõenäoliselt õena tööle asuda. Arstidel on see jah teistmoodi. Ning paljudel tehnikaerialadel on parem saada praktikandina jalg ukse vahelt sisse kasvõi tutvuste loomiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka arst ja minu kursuselt ikka oli ikka päris palju neid, kes oma tulevase eriala osakonnas ülikooli ajal algul abiõena ja hiljem abiarstina töötasid. Ka neid muidugi, kes muu eriala valisid. Aga igatahes andis haiglas töötamine kõvasti juurde, kasvõi juba selle poolest, et tudeng nägi tööd reaalselt lähedalt ning sai adekvaatsemalt aimu, milline eriala võiks talle sobida ja milline mitte.

 

Arstina tööle saada ei ole üldjuhul ühelgi lõpetanul raskusi. Pigem võib olla keerukas saada mõne väga väikese ja spetsiifilise eriala residentuuri. Aga residentuuri astumiselgi antakse lisapunkte, kui kandidaat on vastaval erialal juba töökogemust saanud.

 

Üks mis kindel, öösiti kuskil smuutide segamine kohe kindlasti arstil erialast tööd leida ei aita. 😀

 

Ausalt öeldes see eelnev väidetava arsti kommentaar tundub reaalsest elust nii kaugel seisvat, et jääb mulje, nagu poleks sel inimesel tegelikult mitte mingit kogemust, kuidas ühe või teise eriala arstiks saadakse, kuidas tööd leitakse ja karjääri kujundatakse.  Nagu oleks tegemist võib-olla nt õega või hooldajaga, kes üksnes arvab end kõrvaltvaatajana situatsioonis orienteeruvat, või on lõpetanud mitmekümne aasta eest ja praeguseks erialaselt töölt ammu kõrvale jäänud. Praegu on abiarstina töötamine juba nii juurdunud süsteem — muidugi saab ka ilma, aga inimesele, kes oma väljavalitud erialal ja haiglas abiarstina on töötanud ja tubli olnud, annab see ikka suure hulga tutvusi, eelteadmisi ja lisavõimalusi. Erinevalt smuutisegamisest või öösiti kasiinos töötamisest, mille asemel võiks tõesti pigem õppimisele pühenduda. 🙂

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan nüüd õigesti aru, et sa ostaksid kahele noorele täiskasvanule (ok, kasvõi ühele) 9,9 m2 pindalaga korteri? Ja et 3736 eurot ühe m2 kohta on ODAV korter? Sa nagu päriselt ostaksid selle oma pereliikmele elamiseks (sest jutt käib ju sellest, mitte airbnb-st?)

Veider jah. Mul on kodus vannituba 15 ruutu.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd mõtlen, et kui tahaks eriala vahetad või midagi juhtub, nii et ma ei saa selles valdkonnas enam töötada, siis läheb väga raskeks. Eluaeg oled ainult ühte asja teinud ja kui see ära langeb, oled täiesti abitu.

See on kõik ilus jutt, aga kui koolilaps õpib nende smuutide tegemise käigu pealt ära, siis õpib ka teise eriala inimene.

Ma olen see, kes selle smuutibaaris töötamise mängu tõi 🙂 Vabandan, et sellest arenes selline kõrvalteema. Aga kui tähelepanelikult loete mu eelmist juttu, siis see neiu hakkas kooli kõrvalt tööle pärast 10.klassi. Smuutibaaris töötas ta, kui ma nüüd õigesti mäletan, vist I aastat ülikoolis õppides. Hetkel õpib III aastat ja enam ei tööta smuutibaaris, aga ka vist mitte päris erialasel tööl. Aga tema töö on jälle muidu väga lahe. Kujutan ette, et väga paljud noored sooviksid tema töökohta. Ei, ta ei õpi arstiks. Rõhutasin korduvalt ka, et vanematel poleks probleem teda 100% finantseerida, aga neiu on alati ise soovinud tööd teha ja vanemate meelest on see kasulik, nii et nad pole seda kunagi ka keelanud, pigem ikka toetanud. Kuigi tegemist on tõesti päris jõuka perega. Õpingutes on ta minu teada edukas, nii et see gümnaasiumi ja nüüd juba ülikooli kõrvalt töötamine pole teda takistanud. Ju siis on nii hea peaga, et ei pea kogu aeg tuupima, jääb aega ka muuks, sh tööl käimiseks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ostke korter endale rahapaigutuseks. tehke noortele ettepanek, et nad voivad seda kasutada.

kui te nende kesklinna yyri ei tasuks, votaks nad roomuga pakkumise vastu ja oleks tänulikud.

 

minu vanemad ei ole oma eluajal lastele selliseid kinke teinud. oleme koik ise omale kodud ostnud. elus pole mingit kindlust, seega ka mina ei anna oma eluajal oma varasid ametlikult laste nimele.  akki myyvad voi kingivad ara, jaavad varast ilma, lasevad kellelgi end tyssata  vms.  voibolla käituvad oma vanematega vääritult.

niisama saadud asjadesse suhtutakse kui odavatesse asjadesse. arusaadav et soovite rõõmu teha. noorte room on vanemaks saades, mil nad ise tööga raha koguma peavad,  hulga suurem kui praegu.  ostke see korter endale, votke kasvoi yyrilised, kes noorte yyri kinni maksavad, te ei kaota midagi, saate raha kuskile kindlalt ara paigutada

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parem paku, et sul on raha summas x ja noored saavad ise korteri valida. Kui nad seda varianti ei soovi, osta endale meeldiv korter ja uuri valja

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Investeerida saab ka fondidesse ja aktsiatesse, ei pea laskma sästudel lihtsalt pangaarvel ära sulada (loodan, et seda te ei teegi).

Ehk siis, tudengi korteri ostu puhul on investeeringu skeem ikka selline, et korteri saab paari aasta pärast juba kasumiga maha müüa (kui ülikool lastel läbi). Pole mõtet osta, kui tundub, et trend selles suunas ei liigu.

Kas oled kindel, et väärtpaberiturul on trend ikka tõusvas joones ja on mõtet osta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noored hetkel kesklinnas, ja teie tahate nad kuskile Annelinna kupatada?  No arusaadav, et mingit hurraad sealt ei tule…

Teine asi on, et tüdruku osa maksku tema vanemad. Või nad ise.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi on rääkimata. Ma ei kujuta ette, et oleksin omal ajal keeldunud, kui vanemad soovisid mulle korteri osta. Küll aga oleksin keeldunud, kui nad oleksid kaasa pannud miljon ja üks nõudmist ja tingimust. Näiteks, et ostame küll nö sulle, aga sinu nimele ei kirjuta. Ostame sinna linnaossa, kuhu meie tahame. Elada võid seal ainult nii ja naa ja sellega, mitte tollega. Remondi teeme sellise ja mitte sellise. MOma maitse kohaselt vahetada ei tohi. Käime kaks korda kuus vaatamas, kas WC poti tagant on pestud. Kardinad paned need ja esiku värvime selliseks. Jne jne jne.

Ig<suguse tingimuste hunnikuga korteri võinuks vanemad kinkimata jätta. See on kiusamine, aga mitte abistamine.
Teine asi on, kui vanemad ostavad endale veel kinnisvara ja pakuvad pojale seal õpingute ajaks elamisvõimalust. Aga kui ostame oma lapsele korteri, siis loomulikult tema nimele, temaga kooskõlastatud korteri, temale sobivasse kohta ja oleme ise vaid nõuandja rollis. Pärast ostu on see tema oma ja ise teab, mis sellega teeb. Tema vara. Tahab, jagab seda armastatuga, tahab, jagab kolme armastatuga, niikuinii on see tema lahusvara. Meie hoiame oma käed ja nuuskiva nina eemale. Külla läheme, kui kutsutakse.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noored hetkel kesklinnas, ja teie tahate nad kuskile Annelinna kupatada? No arusaadav, et mingit hurraad sealt ei tule…

Teine asi on, et tüdruku osa maksku tema vanemad. Või nad ise.

Tartus ei ole ainuke võimalik variant Annelinn, seal on neid linnaosi mitmeid, kus kodud asuvad 10-15 minuti kaugusel kesklinnast. Mis erinõue see kesklinn nüüd on, et just seal peab elama ja mujal ei sobi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noored hetkel kesklinnas, ja teie tahate nad kuskile Annelinna kupatada? No arusaadav, et mingit hurraad sealt ei tule…

Teine asi on, et tüdruku osa maksku tema vanemad. Või nad ise.

Sa vist pole Tartuga kursis? Raekoja platsilt on süva-Annelinna, Kaunase puiesteele 3 km. Tudengina kulus sealt peahoone või keemiahooneni jalutamisele oma 25-26 minutit. Hiljem kulus kaks korda kauem aega kulgemiseks TPI erinevate õppehoonete vahel mitte jala, vaid transpordiga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kohtusse ei lähe? Kohus teeb selgeks, millised on lapsevanema kohustused. Sama seadus, ema peab, isa peab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Plaan osta tudengile kodu ja suur tüli