Esileht Tööelu, raha ja seadused. puuküürniku väljaviskamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: puuküürniku väljaviskamine

Postitas:

Sain päranduseks korteri, kus elab joodik, mu emaga kunagi sõlmitud kokkuleppe alusel (kui emast kunagi õigesti aru sain, on nad teinud ka mingi paberi, et tal on lubatud seal elada, aga see pole otseselt üürileping). Korteriühistust helistati nüüd mulle aga et joodik ja tema kaaskond rikuvad majas korda ja on juba päris pikalt olnud ka kommunaalmakseid võlgu. Ilmselgelt on mul vaja nüüd kuidagi ta seal korterist välja saada, aga kuidas see täpsemalt käib? Mul on vaid tema nimi ja aadress, kas saadan talle lihtsalt tähitud kirja, et X kuupäevaks tuleb korter vabastada? Kui pikk aeg talle väljakolimiseks anda tuleb? Ja mis siis edasi saab, kui ta ei koli välja, kas ainus võimalus ongi kohtusse pöörduda? See läheks kardetavasti mulle kulukaks, sest joodikult mingeid kohtukulusid tagasi kindlasti ei saa. Sellega, et kommunaalmaksete võlg minu kanda jääb, olen juba arvestanud.

Tekkis veel selline küsimus: kas korteriühistul on õigus ja võimalus korteris elekter ja/või vesi pikaajalise võlgnevuse tõttu kinni keerata? Kardetavasti mitte, aga kui oleks, siis sellega ehk vajadusel natuke mõjutada. Elektrileping on seal majas korteriühistul ja elektriarve tuleb koos teiste kommunaalidega, seega ma ei saa ise lepingut lõpetada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ühistul luba vett ja elektrit kinni keerata, sest need on elutähtsad teenused. Ja ära ürita oma probleeme ühistu kraesse keerata, oma võlglasega pead tegelema ikka ise. Kui korter on sinu nimel ja arveid ei maksta, läheb ühistu kohtusse sinu vastu, mitte ei aja üürnikuga asju.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi, saan väga hästi aru sellest, et see minu probleem on, sellepärast ma sellega tegelen ja nõu küsingi ju. Mõte tekkis sellest, et kui inimene, kellel on elektri- ja veeleping otse vastava ettevõttega sõlmitud, jääb pikalt võlgu, siis on ju neil ettevõtetel õigus elekter/vesi kinni keerata, mis sellest, et tegu on elutähtsa teenusega. Ja ma mõtlesin selle variandi peale äärmise abinõuna, juhul, kui ta ei koli tähtajaks välja.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi, saan väga hästi aru sellest, et see minu probleem on, sellepärast ma sellega tegelen ja nõu küsingi ju. Mõte tekkis sellest, et kui inimene, kellel on elektri- ja veeleping otse vastava ettevõttega sõlmitud, jääb pikalt võlgu, siis on ju neil ettevõtetel õigus elekter/vesi kinni keerata, mis sellest, et tegu on elutähtsa teenusega. Ja ma mõtlesin selle variandi peale äärmise abinõuna, juhul, kui ta ei koli tähtajaks välja.

Elektrit ei tasu lasta välja lülitada. Selle tagasi saamine maksab päris kopsaka summa.

Muus osas kahjuks aidata väga ei oska.
Ma läheks kohale ja nõuaks näha seda paberit, mis neil emaga tehtud oli. Kui seda pole, pole tal ka mingit õigust seal elada. Siis tuleb politsei abiga inimene sinu kinnisvarast eemaldada. Kui tal puudub mingi seadusöik alus seal elada, ei ole vaja mingit tähtaega. Ütledki, et x kuupäevaks olgu välja kolitud või sekkub politsei.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks kohale ja annaks talle 14päeva aega korter vabastada. Kui ei tee seda, siis laseksin järgmisel päeval lukud ära vahetada. Kõik. Mingu kuhu tahab.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks kohale ja annaks talle 14päeva aega korter vabastada. Kui ei tee seda, siis laseksin järgmisel päeval lukud ära vahetada. Kõik. Mingu kuhu tahab.

Tähtajatu lepingu puhul on etteteatamisaeg 3 kuud.

Ma läheks kohale ja nõuaks näha seda paberit, mis neil emaga tehtud oli. Kui seda pole, pole tal ka mingit õigust seal elada. Siis tuleb politsei abiga inimene sinu kinnisvarast eemaldada. Kui tal puudub mingi seadusöik alus seal elada, ei ole vaja mingit tähtaega. Ütledki, et x kuupäevaks olgu välja kolitud või sekkub politsei.

Kuna see inimene on seal elanud juba pikalt, siis ilmselgelt oli tal olemas selkeks omaniku luba. Leping võib muide ka suuline olla.
Teemaalgatajal tasuks emast jäänud paberid läbi otsida. Äkki leiab kokkuleppe üles.  Ja loomulikult tasuks alustuseks üürnikuga rääkida, äkki on ta nõus lihtsalt välja kolima.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see inimene on seal elanud juba pikalt, siis ilmselgelt oli tal olemas selkeks omaniku luba. Leping võib muide ka suuline olla.
Teemaalgatajal tasuks emast jäänud paberid läbi otsida. Äkki leiab kokkuleppe üles.  Ja loomulikult tasuks alustuseks üürnikuga rääkida, äkki on ta nõus lihtsalt välja kolima

Aga vana omanik on ju surnud ja pärandi saaja uus. Leping ju tehtud emaga. Kui see pole notariaalselt kinnitatud, siis pole ju emaga leping enam peale surma kehtiv. Kui seal lepingus tõesti kirjas pole, et see joodik saab oma elu lõpuni sees elada(ka peale ema surma).
Mul oli enda emaga notariaalne leping, et ta võib minu kinnisvaras kuni enda surmani sees elada. Ta ju kirjutas, et tegu pole otseaelt üürilepinguga tema arvates. Sellepärast oleksgi tähtis, et sellel joodikul oleks ette näidata vastav paber, mis lubab tal seal elada. Muidu ju kuidagi tõeatada ei saa. Ma isiklikult küll mingit suussõnalist kokkulepet ei usuks. Seda võib ju igaüks väita.
Oleks siis testamendis kirjas, et see isik saab seal edasi elada, oleks asi seaduslik. Aga ma saan aru, et testamenti polnud.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vana omanik on ju surnud ja pärandi saaja uus. Leping ju tehtud emaga. Kui see pole notariaalselt kinnitatud, siis pole ju emaga leping enam peale surma kehtiv.

Üürileandja surm ega vara muul alusel üleminek ei lõpeta üürilepingut. Igal juhul on õige öelda leping üles kolmekuulise etteteatamise tähtajaga.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see inimene on seal elanud juba pikalt, siis ilmselgelt oli tal olemas selkeks omaniku luba. Leping võib muide ka suuline olla.

Teemaalgatajal tasuks emast jäänud paberid läbi otsida. Äkki leiab kokkuleppe üles. Ja loomulikult tasuks alustuseks üürnikuga rääkida, äkki on ta nõus lihtsalt välja kolima

Aga vana omanik on ju surnud ja pärandi saaja uus. Leping ju tehtud emaga. Kui see pole notariaalselt kinnitatud, siis pole ju emaga leping enam peale surma kehtiv. Kui seal lepingus tõesti kirjas pole, et see joodik saab oma elu lõpuni sees elada(ka peale ema surma).

Mul oli enda emaga notariaalne leping, et ta võib minu kinnisvaras kuni enda surmani sees elada. Ta ju kirjutas, et tegu pole otseaelt üürilepinguga tema arvates. Sellepärast oleksgi tähtis, et sellel joodikul oleks ette näidata vastav paber, mis lubab tal seal elada. Muidu ju kuidagi tõeatada ei saa. Ma isiklikult küll mingit suussõnalist kokkulepet ei usuks. Seda võib ju igaüks väita.

Oleks siis testamendis kirjas, et see isik saab seal edasi elada, oleks asi seaduslik. Aga ma saan aru, et testamenti polnud.

Loe võlaõigusseadust, §320 nt.

Ja teemaalgataja võiks ka seda lugeda. Või konsulteerida mõne juristiga. Perekoolist saadud info puhul on vaja aru saada, kas see ikka vastab tõele.

Aga alustuseks soovitan ikka üürnikuga suhelda. Kõige odavam ja kiirem lahendus kui kokkuleppele saate.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain päranduseks korteri, kus elab joodik, mu emaga kunagi sõlmitud kokkuleppe alusel (kui emast kunagi õigesti aru sain, on nad teinud ka mingi paberi, et tal on lubatud seal elada, aga see pole otseselt üürileping).

Aga alustuseks soovitan ikka üürnikuga suhelda. Kõige odavam ja kiirem lahendus kui kokkuleppele saate.

Tegu ju pole otseselt üürnikuga. Elab ju tasuta võõras kinnisvaras.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu ju pole otseselt üürnikuga. Elab ju tasuta võõras kinnisvaras.

No me ju ei tea, miks ema selle joodikuga antud kokkuleppe tegi. Selleks pidi ometi mingi põhjus olema, kui see joodik just mõni lähedane sugulane pole.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi, saan väga hästi aru sellest, et see minu probleem on, sellepärast ma sellega tegelen ja nõu küsingi ju. Mõte tekkis sellest, et kui inimene, kellel on elektri- ja veeleping otse vastava ettevõttega sõlmitud, jääb pikalt võlgu, siis on ju neil ettevõtetel õigus elekter/vesi kinni keerata, mis sellest, et tegu on elutähtsa teenusega. Ja ma mõtlesin selle variandi peale äärmise abinõuna, juhul, kui ta ei koli tähtajaks välja.

Elektrit ei tasu lasta välja lülitada. Selle tagasi saamine maksab päris kopsaka summa.

Muus osas kahjuks aidata väga ei oska.

Ma läheks kohale ja nõuaks näha seda paberit, mis neil emaga tehtud oli. Kui seda pole, pole tal ka mingit õigust seal elada. Siis tuleb politsei abiga inimene sinu kinnisvarast eemaldada. Kui tal puudub mingi seadusöik alus seal elada, ei ole vaja mingit tähtaega. Ütledki, et x kuupäevaks olgu välja kolitud või sekkub politsei.

Väljatõstmine ei ole politsei pädevus, selleks on kohus. Kui tal mingit paberit ei ole siis mine korterisse ja vaheta lukud ära, kui teda kodus pole. Ilma loata pole tal ka alust sinu korteris viibida. Võlgnevused tuleb muidugi sul maksta.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politsei ei sekku tsiviilvaidlustesse, et kes kus elama peab ja milliste omavaheliste suhete alusel. Politsei pädevusse see lihtsalt ei kuulu, nad ei tohi sellesse sekkuda. Politsei menetleb kriminaalasju ja väärteoasju, tsiviilasju mitte.

Tsiviilkohus teeb väljatõstmise otsuse ja kohtutäitur tõstab välja kui otsus on ükskord jõustunud. Kohtutäitur võib küll enda turvalisuse jaoks paluda ametiabi politseilt, kuid politseinike roll vaid turvalisuse tagamine.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektrit ei tasu lasta välja lülitada. Selle tagasi saamine maksab päris kopsaka summa.

Mina laseksin elektri kohe välja lülitada, ükskõik, mis summa sealt pärast tagasisaamiseks tuleb. See on puugi eemalepeletamiseks päris hea vahend, eriti kohe nüüd talvel.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseksin elektri kohe välja lülitada, ükskõik, mis summa sealt pärast tagasisaamiseks tuleb. See on puugi eemalepeletamiseks päris hea vahend, eriti kohe nüüd talvel.

Inimene ju kirjutab, et elektrileping on KÜ nimel! Siis ei saa korteriomanik mitte midagi seal ise sisse ja välja lülitada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajatu lepingu puhul on etteteatamisaeg 3 kuud

Alustuseks näidaku enne leping ette ja siis tulgu paragrahvidega vehkima. Tõenäoliselt pole tal mingit lepingut.

Omanikuna saad temaga igasuguseid mõjutusvahendeid kasutada. Isegi kui on leping, siis tõsta üüri ja ikka nii, et turu maksimum. Vaata kinnisvaraportaalidest kui palju saaks küsida. Anna 30 päeva ette teada ja kui talle ei sobi, siis mingu ära või hakaku maksma. Mingit 3 kuu tähtaega ei pea ootama.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks näidaku enne leping ette ja siis tulgu paragrahvidega vehkima. Tõenäoliselt pole tal mingit lepingut.

Ilmselgelt on sel juhul tegemist suusõnalise lepinguga, 3 kuud etteteatamist kehtib samamoodi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Jah, ma tean ka, et 3 kuud peaks olema muidu see tähtaeg ja arvan samuti, et kokkulepe emaga on suuline leping. Aga saan aru, et see aeg ei kehti, kui lepingut on rikutud. Iseenesest on rikkumine nii kommunaalmaksete mittetasumine kui korteriühistu kodukorrast mitte kinni pidamine, aga põhimõtteliselt saab ta siis ju ka väita, et tal oli selline kokkulepe, et ei peagi kommunaale maksma ja  kodukorda pole ka rikkunud (peamiseks probleemiks on tema teistest joodikutest külalised, kes trepikotta urineerivad, aga selle kohta pole vist otseseid tõendeid).

Niisama lukke ära vahetada ei tohi ju, ma ei tohi teise inimese koju ju niisama sisenedagi. Ja ma olen üsna kindel, et kui ma kohale lähen ja tal välja kolida käsin, ei tee ta mitte midagi. Sellepärast jääbki vist üle ainult ametlik kiri saata ja oodata, küsimus on, kas oleks alust panna sinna lühem tähtaeg kui 3 kuud. Ma kuidagi ei tahaks, et majaelanikud seda joodikupunkrit seal veel 3 kuud taluma peavad.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politsei ei tegele selle asjaga. Mulle meenub üks lugu, mis lõpuks jõudis telesse ja kus mingid mehed karjuva laulja N sealt elamisest välja tassisid. Üldiselt on puuküürnikku seaduslike vahenditega raske välja tõsta, see joodik lihtsalt ei lähe kuhugi. Piits või präänik on sul valikus. Kas palkad mingid “kapid” ja need tõstavad joodiku välja. See ei ole päris seaduskuulekas, aga nii tehakse. Või siis pakud joodikule 500-1000 €, et koligu välja ja üürigu uus elamine. Raha kirjutad enda jaoks kuludesse.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pole talle veel öelnudki, et ta peaks välja kolima, siis ta ju ei ole veel puuküürnik. Kui ta seal võlgu on, siis on lihtsalt võlglane.

Korteriühistul on pika võla puhul õigus algatada ka sundvõõrandamine, aga sel juhul tuleb seda teha üldkoosolekul ja kõik peavad nõus olema ja põhjus peab olema mõjuv. Mu mäletamist mööda saab seda algatada siis kui võlg on vähemalt neli kuud. Oli veel mingeid asju, mille puhul saab algatada sundvõõrandamist, uurisin seda paar aastat tagasi, meie majas õnneks lahenes asi sellega, et probleemne omanik müüs ise korteri maha ja kolis ära. Igal juhul ei ole asi päris nii, et KÜ mitte midagi teha ei saaks. Samas, kui sina oled nüüd uus omanik, siis sina vastutad nende võlgade tasumise eest. Kü võib hakata nõudma, et sa selle korteri maha müüksid kui võlg ei saa tasutud.

Teemaalgataja, sa esmalt mine vaata see olukord seal üle ja räägi üürnikuga. Siis alles hakka mingeid edasisi samme kaaluma. Kui pikalt tal need asjad maksmata on?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pole talle veel öelnudki, et ta peaks välja kolima, siis ta ju ei ole veel puuküürnik. Kui ta seal võlgu on, siis on lihtsalt võlglane.

Tõsi. Ma olen ehk tõesti liiga palju ette ja üle mõelnud, võibolla ta kolibki ilusasti välja, kui asi ametlikuks ajada.

Samas, kui sina oled nüüd uus omanik, siis sina vastutad nende võlgade tasumise eest. Kü võib hakata nõudma, et sa selle korteri maha müüksid kui võlg ei saa tasutud.

Jah, muidugi. Just sellepärast ma tahakski ka kiiresti tegutseda, et asi sundvõõrandamiseni ei läheks.

Teemaalgataja, sa esmalt mine vaata see olukord seal üle ja räägi üürnikuga. Siis alles hakka mingeid edasisi samme kaaluma. Kui pikalt tal need asjad maksmata on?

Mingi võlg on nüüdseks olnud üle aasta, aga ta vahepeal maksab midagi ka, kui saab, seega pole päris kogu aasta kommunaalid. Temaga rääkinud (ka joodikkülaliste teemadel) on mu samas linnas elav sugulane, kes temaga mingil määral suhtleb, vastus ongi umbmäärane, et üritab tegeleda ja maksta, kui tööd leiab jne. Mu enda elukogemus ütleb ka, et joodiku lubadus ei maksa suurt midagi.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kunagi ostsin enampakkumisel ühe üürnikuga korteri, kes samuti oli asotsiaalsete eluviisidega. Tal küll eriti üürivõlgu mälu järgi polnud. Pakkusin talle diili, et kui kolib nädalaga välja, siis pakun tasuta kolimisteenuse Eesti piires + 500krooni pealekauba.

Kui ta aga nõus pole, siis ajame asju ametlikult ja asjad tõstetakse tänavale, ning kohtukulud tuleb ka temal tasuda.

Ta oli diiliga nõus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tuleb veel joodiku kaeblemine, et tal pole kuhugi minna ja lihtsalt ei lähe välja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan ka esmalt minna kohale ja vaadata oma silmaga, mis seal toimub. rääkida kindlasti selle üürnikuga.
enne kui palgata endale päriselt advokaat, on ju võimalik õigusnõustamine. osad saavad mingi aja tasuta, aga kas kuulud nende hulka, ma ei tea. googeldaksin ja käiksin siiski nõustamisel. oleks endal ka kindlam tunne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhul on minu hinnangul selge see, et pole võimalik väita, et lepingut üldse pole. Kui teemaalgataja ise toob välja, et teab, et ema kõnealusel joodikul oma korteris elada lasi, siis peab ka mingi leping olema. Sageli kiputakse unustama, et leping on siiski kokkuleppe, mis tähendab lihtsustatud kujul seda, et kui üks pakub ja teine nõustub pakutuga, siis ongi leping sõlmitud. See, kas leping on kirjalik või suuline, on juba täiesti teine teema.

Kui eeldada, et antud juhul on leping suuline, siis on probleem selles, et teemalagata ei tea, mis on need tingimused, milles kokku lepiti. Ja minu jaoks on küsitav ka see, mis lepinguga üldse tegu on. Kui teemaalgataja ema lubas joodikul oma korteris tasuta elada, siis on see pigem tasuta kasutamise leping, mitte üürileping.  

Kui see isik ei ole üüri tasunud, siis võib olla kasulikum väita, et tegu on tasuta kasutamise lepinguga, kuivõrd mulle teadaolevalt ei lähe tasuta kasutamise leping omaniku vahetumisel uuele omanikule üle (erinevalt üürilepingust). Aga eks nüansse on mitmeid ja kõik sõltub ikkagi detailidest.  

Minu soovitus oleks esmalt minna kohale ja antud isikuga rääkida ning paluda ta välja kolida. See on hea, et mõtled ette, aga tee esimene samm ära ja võimalik, et probleem laheneb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks kohale ja annaks talle 14päeva aega korter vabastada. Kui ei tee seda, siis laseksin järgmisel päeval lukud ära vahetada. Kõik. Mingu kuhu tahab.

Tähtajatu lepingu puhul on etteteatamisaeg 3 kuud.

Ma läheks kohale ja nõuaks näha seda paberit, mis neil emaga tehtud oli. Kui seda pole, pole tal ka mingit õigust seal elada. Siis tuleb politsei abiga inimene sinu kinnisvarast eemaldada. Kui tal puudub mingi seadusöik alus seal elada, ei ole vaja mingit tähtaega. Ütledki, et x kuupäevaks olgu välja kolitud või sekkub politsei.

Kuna see inimene on seal elanud juba pikalt, siis ilmselgelt oli tal olemas selkeks omaniku luba. Leping võib muide ka suuline olla.

Teemaalgatajal tasuks emast jäänud paberid läbi otsida. Äkki leiab kokkuleppe üles. Ja loomulikult tasuks alustuseks üürnikuga rääkida, äkki on ta nõus lihtsalt välja kolima.

Suuline leping on leping küll, aga kui uuel omanikul pole sellest aimugi, siis tõendamiskohustus lasub sellel üürnikul.

Iseenesest väga loll struktuur, et üürnik ise maksab arveid v noh, teie näitel ei maksa. Kus siis sinu kui omaniku kontroll on?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu ju pole otseselt üürnikuga. Elab ju tasuta võõras kinnisvaras.

No me ju ei tea, miks ema selle joodikuga antud kokkuleppe tegi. Selleks pidi ometi mingi põhjus olema, kui see joodik just mõni lähedane sugulane pole.

Kui inimene joob alkoholi, ei anna see sulle mingit õigust sildistada teda joodikuks, sellega võid kohtus maksta tuhandeid eurosid valurahaks. Lihtsalt remargi korras.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene joob alkoholi, ei anna see sulle mingit õigust sildistada teda joodikuks, sellega võid kohtus maksta tuhandeid eurosid valurahaks. Lihtsalt remargi korras.

Mis krdi pärast sa mind tsiteerid, kui TA kirjutas selge sõnaga: “Sain päranduseks korteri, kus elab joodik,…”!

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene joob alkoholi, ei anna see sulle mingit õigust sildistada teda joodikuks, sellega võid kohtus maksta tuhandeid eurosid valurahaks. Lihtsalt remargi korras.

On siin siis nimesid nimetatud, et on põhjust kohtusse pöördumiseks?!

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap ta läheks, aga kuhu tal minna, kui sissetulek puudub ja süvenev napsuprobleem. Kes sellist omale üüriliseks võtab. Võib-olla aita tal selles osas kaasa mõelda, et kuhu ta koliks. Tiri ta kasvõi kuhugi sotsiaalametniku juurde.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. puuküürniku väljaviskamine