Esileht Tööelu, raha ja seadused. puuküürniku väljaviskamine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: puuküürniku väljaviskamine

Postitas:

Ma ei hakka praegu relvastuma, aga samas ma ei soovi selle elanikuga ka südamlikke vestlusi pidama hakata. Mul on selline probleem, et mul on väga raske alkoholi liigtarvitajatega suheldes rahulikuks jääda, kui nad parasjagu alkoholi mõju all on. Saatsin talle tähitud kirjaga avalduse eluruumi kasutamise lepingu lõpetamise kohta ja andsin väljakolimiseks 6 nädalat, eks siis näeb, mis saab.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektrit ei tasu lasta välja lülitada. Selle tagasi saamine maksab päris kopsaka summa.

Mina laseksin elektri kohe välja lülitada, ükskõik, mis summa sealt pärast tagasisaamiseks tuleb. See on puugi eemalepeletamiseks päris hea vahend, eriti kohe nüüd talvel.

Alfa, kas sa ei lugenud, et elektrileping on ühistul, mitte korteriomanikul? Et siis millise pädevuse alusel laseb teemaalgataja kogu majal elektri välja lülitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pole talle veel öelnudki, et ta peaks välja kolima, siis ta ju ei ole veel puuküürnik. Kui ta seal võlgu on, siis on lihtsalt võlglane.

Korteriühistul on pika võla puhul õigus algatada ka sundvõõrandamine, aga sel juhul tuleb seda teha üldkoosolekul ja kõik peavad nõus olema ja põhjus peab olema mõjuv. Mu mäletamist mööda saab seda algatada siis kui võlg on vähemalt neli kuud. Oli veel mingeid asju, mille puhul saab algatada sundvõõrandamist, uurisin seda paar aastat tagasi, meie majas õnneks lahenes asi sellega, et probleemne omanik müüs ise korteri maha ja kolis ära. Igal juhul ei ole asi päris nii, et KÜ mitte midagi teha ei saaks. Samas, kui sina oled nüüd uus omanik, siis sina vastutad nende võlgade tasumise eest. Kü võib hakata nõudma, et sa selle korteri maha müüksid kui võlg ei saa tasutud.

Teemaalgataja, sa esmalt mine vaata see olukord seal üle ja räägi üürnikuga. Siis alles hakka mingeid edasisi samme kaaluma. Kui pikalt tal need asjad maksmata on?

Kuidas ta need yle vaatab, kui uksest sisse ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin, tänan kõiki kaasa mõtlemast ja soovitusi andmast.

Kuna ma ise ei ela selles asulas, kus kõnealune korter on, ja ma parema meelega ei tahaks selle elanikuga kokku puutuda, siis minu praegune plaan on siiski saata talle tähitud kirjaga avaldus eluruumi kasutamise lepingu lõpetamise kohta (oli see leping siis suuline või kirjalik, see kiri võiks igatahes üheselt mõistetav olla). Ma kardan, et ma raiskaksin kohale minnes lihtsalt aega, sest üsna suure tõenäosusega toimuks seal… ee… alkoholi liigtarbimise häirega inimeste koosviibimine, mida ma ei tahaks häirida.

Kui elanik tähtajaks välja ei koli, siis otsustan, mida edasi teha. Minu vara seal korteris pole ja midagi seal enam oluliselt hullemaks lõhkuda minu meelest pole ka võimalik.

Üsna rumal lähenemine asjale, aga eks ise tead. Kui sul endal seadustest aimu pole, võta jurist.

Sellise kirjaga tõmbad endale vee peale, kuna tunnistad kokkuleppe olemasolul.

Aga eks lollid saavad kirikuski peksa.

Edu!

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea kuhugi vallavalitsusse kirjutama. Meil on e-riik. Seda saab ka ise kontrollida, kes sulle kuuluvas korteris elavad :

https://www.rahvastikuregister.ee/

Kuna ta seal siiski päriselt elab, ei saa teda välja registreerida, sest see ON tema elukoht hetkel.

Loomulikult saab omanik välja registreerida keda tahes! Olen isegi seda teinud. Kolm sekundit. Tagasi nad elukohta ei saa, sest neil pole paberkandjal kehtivat üürilepingut.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei registreerita. Elukoha teatises on vastav lahter nimega omaniku nõusolek. Kui omaniku nõusolekut ei ole, siis ei saa kedagi sellesse eluruumi sisse registreerida.

Antud juhul, kuna kirjalik korrektne üürileping pole leitud, pole see oluline

aga

muul juhul on, seega lükkan ümber levinud väärarvamuse, et üürileandja saab kuidagi takistada selle koha elukohana registreerimist, kui on sõlmitud üürileping. Ei, ei saa. Ja kui üürnikul on ette näidata korrektne mõlema poole poolt allkirjastatud üürileping, siis see on piisav alus elukohta registreerida ja eraldi omaniku nõusolek pole vajalik.

eesti.ee annab selge juhise:

Kui te ei ole elukohateates märgitud ruumi omanik, tuleb elukohateatele lisada ruumi kasutamise õigust tõendava dokumendi koopia (näiteks üürileping) VÕI ruumi omaniku luba (vabas vormis kirjutatud ja allkirjastatud dokument või allkiri elukohateatel).

Ja mina võin sulle kinnitada, et haldusüksus Tallinn saadab mulle kui omanikule e-kirja, kus palub üürniku soovi elukohaks registreerida kinnitada, sõltumata üürilepingu olemasolust, mille pdf on lisatud. See on minu jaoks paar klikki, aga double-check on olemas ja toimib. Võibolla maakondades käivad asjad nagu metsikus Läänes, et võltsitakse kogu leping ja regatakse elukoht.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna rumal lähenemine asjale, aga eks ise tead. Kui sul endal seadustest aimu pole, võta jurist.

Sellise kirjaga tõmbad endale vee peale, kuna tunnistad kokkuleppe olemasolul.

Tunnistangi, ma ju teadsin, et ta seal elab, ja ei tõtanud teda kohe välja viskama – järelikult olin selle kokkuleppe jätkumisega nõus. Nüüd aga sain teada, et ta rikub korda ja on jäänud kommunaalmakseid võlgu, mistõttu lõpetan temaga lepingu. Ainus probleem, mis võib teoreetiliselt tekkida, on see, kui tal siiski on kuskil olemas see leping kirjalikul kujul ja seal on pikem etteteatamistähtaeg, aga lepingu rikkumise korral see ei kehti, vähemalt üürilepingute korral on see nii. Ja ma kuidagi ei usu, et ta läheks kohtusse väitma, et tal oli emaga selline kokkulepe, et ta ei peagi kommunaalmakseid maksma.
Vaatasin, et ta on ka elanikeregistris sellel aadressil, see kinnitab ka seda, et ema on olnud nõus sellega, et ta seal elab, ehk siis mingi kokkulepe (ehk leping) on olemas olnud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ka nii lihtsalt välja registreerida, kui inimene päriselt elab seal. Riigi huvides ju ei ole tekitada ilma elukohata või vale elukohaga isikuid, keda pole võimalik üles leida. Välja registreeritavale isikule antakse sellest teada ja tal on võimalik ühe kuu jooksul ühendust võtta ja tõestada, et ta päriselt elab seal. Miks riik siis peaks eemaldama tema andmetest elukoha, kus ta päriselt elab? Riigil endal võib seda vaja minna. Toimub seal mingi põleng, plahvatus jne, siis on vägagi hea teada, kes korteris potentsiaalselt sees võib olla. Riik ei ole mingil juhul huvitatud, et elukohti  dikteerivad oma soovide järgi ainult eluaseme omanikud. Riik tahab inimeste tegelikku elukohta teada.

Omaniku avalduse alusel registreeritakse isik ikkagi välja. Paremal juhul jäetakse rahvastikuregistrisse endine aadress alles, nimetusega “viibimiskoht” või “lisa-aadress”. Sel juhul on riigil inimese tegelik elukoht kenasti teada, juhuks, kui peaks plahvatus toimuma, aga on võõrale pinnale ta sisse registreeritud ikkagi ei ole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omanik suri ära, tema kinnisvara pärandus edasi tema järglasele. Endine omanik ehk ema lubas sellel inimesel selles korteris elada. Üürileping või luba elamiseks olevat olemas, aga ei ole leitud, sellest on teemas ka kirjutatud. Päranduse pärimine ei muuda eelneva omaniku leppeid tühiseks. Miks peab alati maksma sõber või surnud inimese lähedane üüri? Ema võib-olla ise maksis selle korteri kommunaalmaksed, need maakohtades võivad olla päris pisikesed ja kui ära suri, hakkas korterile tekkima võlg. Kuskohast sa küll võtad oma lugu?

Üürilepingut ei ole, see on juba selge. Üüri pole ju makstud.

Ilmselt oli tegemist suulise leppega, et isik võib korteris elada. See ei ole üürileping, see on luba korteris elada ehk korteri kasutusluba. Isik ei ole üürnik ja talle ei laiene üürniku õigused.

Ka korteri kasutamise loa saab ära lõpetada, see ei kesta igavesti. Seda enam, et kirjalikku lepingut ei ole ja keegi ei tea, mis tingimused eelmine omanik seadis. Mida varem sellest elanikust lahti saab, seda parem.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka korteri kasutamise loa saab ära lõpetada, see ei kesta igavesti. Seda enam, et kirjalikku lepingut ei ole ja keegi ei tea, mis tingimused eelmine omanik seadis. Mida varem sellest elanikust lahti saab, seda parem.

Üks asi on teooria, teine asi aga praktika, nagu Toots omal ajal Kiirele ütles. Kõik me teame, et teoorias see joodik seal elada ei tohiks, aga näe ometi elab. Milline on see praktiline tegevus, mis viib selleni, et joodik ise sealt korterist lahkuks, vaat selles on küsimus? Eriti kui korteri omanik ei soovi reaalselt sinna maakolkasse sõita ja selle joodikuga näost näkku kohtuda.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd aga sain teada, et ta rikub korda ja on jäänud kommunaalmakseid võlgu, mistõttu lõpetan temaga lepingu.

loe enne võsist, mis tingimused peavad täidetud olema. päris nii ikkagi ei ole, et jäi võlgu ja kõik, leping lõppenud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürnik kutsub sulle politsei ja siis mõistetakse sind süüdi sissemurdmises.

Inimest ei saa süüdi mõista omaenese korterisse sisenemise eest. Oma korterisse sisenemine ei ole mingi sissemurdmine.

Selgita seda politseile, see on kriminaalkuritegu, sest üürikorteri valdajaks ongi üürnik ise ja omanik on lihtsalt tasusaaja. Kui omanik üürib korteri välja, annab ta korteri üürniku käsutusse ja loobub ise õigustest kuni üürilepingu lõppemiseni. Kuidas sulle see pähe ei mahu? Kui sa lähed sisse üürniku korterisse ilma tema loata, siis on see kriminaalkuritegu ja selle eest pannakse ka vangi, nii on eestis juhtunud.

Millistest õigustest ma siis loobun, kaasa arvatud omandiõigusest? Paras humorist oled.

Mingit tõestust selle kohta pole, et bomšš seal elada võib. Kommunaalid on maksmata üle aasta, üüri pole elus maksnud, kusetakse ja suitsetatakse avalikes ruumides.

Tema teoreetilise üürilepingu tingimusi on ta juba nii jämedalt rikkunud, et head teed minna oma kolme pambuga.

Teemaalgataja ema ilmselt samasugune eluheidik, et lubas sellise parmu sisse elama ilma ühegi dokumendita ja tütrele infot ei andnud. Head teed temalegi minna…

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei registreerita. Elukoha teatises on vastav lahter nimega omaniku nõusolek. Kui omaniku nõusolekut ei ole, siis ei saa kedagi sellesse eluruumi sisse registreerida.

Käesolevas juhtumis ei saa seeselavat isikut ka üürilepingu alusel korterisse sisse registreerida, sest üürileping puudub.

Ja kui enne oli juttu komnunaalmaksetest, siis seeselav isik ei ole ju neid tasunud. Praegu on võlg ja eelnevalt tasus neid ilmselt TA ema, kes oli korteri omanik. Rääkimata veel üürist. Mis üürisuhe saab olla, kui üüri ei ole makstud ega isegi kokku lepitud? Ju see seeselav isik on ikka ema endine elukaaslane või mõni sugulane. Miks tal muidu seal elada lubati.

Omanik suri ära, tema kinnisvara pärandus edasi tema järglasele. Endine omanik ehk ema lubas sellel inimesel selles korteris elada. Üürileping või luba elamiseks olevat olemas, aga ei ole leitud, sellest on teemas ka kirjutatud. Päranduse pärimine ei muuda eelneva omaniku leppeid tühiseks. Miks peab alati maksma sõber või surnud inimese lähedane üüri? Ema võib-olla ise maksis selle korteri kommunaalmaksed, need maakohtades võivad olla päris pisikesed ja kui ära suri, hakkas korterile tekkima võlg. Kuskohast sa küll võtad oma lugu?

Kust kohast sina võtad oma lugu?

Maakohtades vastupidi on kommunaalid oluliselt kõrgemad kui suurtes linnades.

Teiseks, kust sa võtad, et tegu oli surnud omaniku lähedase v sugulasega ja miks nemad ei peaks maksma üüri?

Kuna kirjalikku lepingut pole ja on kolm rumalat osapoolt – ema, kes ei räägi pärijale oma segase peaga tehtud kokkulepetest (kahtlustan, et temagi suri viinasurma), bomš, kes ei jaga asjast ööd ega mütsi, vaid selmet ei maksa sentigi ja kuseb ühistu koridori, ja pärija, kes ilma pärandvara inventuurita soostus selle pommiaugu pärandina vastu võtma ja nüüd ei suuda platsi puhtaks lüüa…

Ega siis nii ongi, et inimesed jäävad eluga jänni. Kes kodutuks, kes maksab elu lõpuni võõra inimese võlgu, kes kuidas. Teemaalgatajale on mitu korda radikaalset nõu antud, aga ta ei võta seda kuulda.

+3
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Üsna rumal lähenemine asjale, aga eks ise tead. Kui sul endal seadustest aimu pole, võta jurist.

Sellise kirjaga tõmbad endale vee peale, kuna tunnistad kokkuleppe olemasolul.

Tunnistangi, ma ju teadsin, et ta seal elab, ja ei tõtanud teda kohe välja viskama – järelikult olin selle kokkuleppe jätkumisega nõus. Nüüd aga sain teada, et ta rikub korda ja on jäänud kommunaalmakseid võlgu, mistõttu lõpetan temaga lepingu. Ainus probleem, mis võib teoreetiliselt tekkida, on see, kui tal siiski on kuskil olemas see leping kirjalikul kujul ja seal on pikem etteteatamistähtaeg, aga lepingu rikkumise korral see ei kehti, vähemalt üürilepingute korral on see nii. Ja ma kuidagi ei usu, et ta läheks kohtusse väitma, et tal oli emaga selline kokkulepe, et ta ei peagi kommunaalmakseid maksma.

Vaatasin, et ta on ka elanikeregistris sellel aadressil, see kinnitab ka seda, et ema on olnud nõus sellega, et ta seal elab, ehk siis mingi kokkulepe (ehk leping) on olemas olnud.

Ülinaiivne oled, aga samas tunnetan, et oled südamlik. Palun ära tee rumalaid otsuseid. Raske on lõplikku nõu anda, kui me ei tea, kas “üürnikuks” on su joodikust vend või joodikust ema joodikust elukaaslane.

Sellistes olukordades ei toimi see, et vot ma nyyd lõpetan lepingu. Ta ei vabasta korterit. Mis sa siis teed? Saadad edasi tähitud kirju?

Ema võis viinapudeli eest olla nõus elukoha registreerimisega, kuna siin postitajad väidavad, et selline asi läheb läbi. Tallinnas peab omanik eluruumi regamist kinnitama ja väljaregamiseks pole kellegi nõusolekut vaja, lihtsalt tee ära, algus seegi.

Mina lahendaks olukorra hoopis teisiti, kiiremalt. Pole sel bomšil mingit lepingut.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ongi, ss võlgnevus üle 3 kuu on alus välja viskamiseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elanik ei ole minu sugulane ega ka ema elukaaslane, vaid lihtsalt üks ema tuttav, kellel ema lubas korteris elada sellepärast, et ta aitas ema mingil määral (ema elas samas asulas väikeses majas, see elanik aitas tal muru niita, puid lõhkuda jms, minu teada küll ema maksis talle ka selle eest eraldi veidi). Ema oli lihtsalt väga lahke inimene ja alkoholiprobleemi tal kohe kindlasti ei olnud. Mina olin teadlik, et selline kokkulepe on, ja vahet eriti pole mu meelest, kas see oli kirjalik või suuline. Miks ma seda elanikku kohe välja ei tõstnud? Sellepärast, et mul ei olnud midagi selle vastu, et ta seal elab, eeldusel, et ta kommunaalmaksed ära maksab ja viisakalt käitub, sest mul ei olnud selle korteriga kohe mingit plaani.
Jah, ma kardan ka, et on arvestatav tõenäosus, et ta lihtsalt ei koli välja, sellest ka mu teemaalgatus. Eks ma siis otsustan edasi, mis teha. Ma ei kaota enam suurt midagi, kui veel natuke ootan, ja mingi aeg tuleb ju inimesele siiski anda uue elukoha otsimiseks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kaota enam suurt midagi, kui veel natuke ootan, ja mingi aeg tuleb ju inimesele siiski anda uue elukoha otsimiseks.

Ei kaota midagi? Kes praegu joodiku eest kommunaale maksab? Mitte keegi? Väike mõttevälgatus. Korteri kommunaalide võlg ühistu ees kasvab kogu aeg, joodik elab korteris. Ühistu algatab korteri sundmüügi võlgade katteks. Korter müüaks näiteks maha 5000 euroga, ühistu võtab sellest võlgade katteks näiteks 4000, sulle kui korteri omanikule jääb ka natuke näppude vahele, kui see ülejäänud raha mingite asjaajamiskulude katteks ei lähe. Kes sellisel juhul on kaotaja?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kaota midagi? Kes praegu joodiku eest kommunaale maksab? Mitte keegi? Väike mõttevälgatus. Korteri kommunaalide võlg ühistu ees kasvab kogu aeg, joodik elab korteris. Ühistu algatab korteri sundmüügi võlgade katteks. Korter müüaks näiteks maha 5000 euroga, ühistu võtab sellest võlgade katteks näiteks 4000, sulle kui korteri omanikule jääb ka natuke näppude vahele, kui see ülejäänud raha mingite asjaajamiskulude katteks ei lähe. Kes sellisel juhul on kaotaja?

See kommunaalide võlg on mul kavas võimalikult kiiresti ära maksta, sundmüük kohe veel ei ähvarda. Kaotan niipalju, kui elanik selle kuu-pooleteise jooksul vett ja elektrit kasutab. Mul ei ole enne suve aega korteri müügi ja tühjendamisega tegeleda, seega selle ajani pean kütte jt püsikulude eest niikuinii maksma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna rumal lähenemine asjale, aga eks ise tead. Kui sul endal seadustest aimu pole, võta jurist.

Sellise kirjaga tõmbad endale vee peale, kuna tunnistad kokkuleppe olemasolul.

Tunnistangi, ma ju teadsin, et ta seal elab, ja ei tõtanud teda kohe välja viskama – järelikult olin selle kokkuleppe jätkumisega nõus. Nüüd aga sain teada, et ta rikub korda ja on jäänud kommunaalmakseid võlgu, mistõttu lõpetan temaga lepingu. Ainus probleem, mis võib teoreetiliselt tekkida, on see, kui tal siiski on kuskil olemas see leping kirjalikul kujul ja seal on pikem etteteatamistähtaeg, aga lepingu rikkumise korral see ei kehti, vähemalt üürilepingute korral on see nii. Ja ma kuidagi ei usu, et ta läheks kohtusse väitma, et tal oli emaga selline kokkulepe, et ta ei peagi kommunaalmakseid maksma.

Vaatasin, et ta on ka elanikeregistris sellel aadressil, see kinnitab ka seda, et ema on olnud nõus sellega, et ta seal elab, ehk siis mingi kokkulepe (ehk leping) on olemas olnud.

Miks v kuidas see tõestab, et leping oli olemas? Tatsati koos mutikesega (omanikuga) linnaosa valitsusse ja tehti ära, mutt noogutas kaasa. Kas su ema oli ise ka joodik või dementne?

Adekvaatse inimese käitumine see pole.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kaota midagi? Kes praegu joodiku eest kommunaale maksab? Mitte keegi? Väike mõttevälgatus. Korteri kommunaalide võlg ühistu ees kasvab kogu aeg, joodik elab korteris. Ühistu algatab korteri sundmüügi võlgade katteks. Korter müüaks näiteks maha 5000 euroga, ühistu võtab sellest võlgade katteks näiteks 4000, sulle kui korteri omanikule jääb ka natuke näppude vahele, kui see ülejäänud raha mingite asjaajamiskulude katteks ei lähe. Kes sellisel juhul on kaotaja?

See kommunaalide võlg on mul kavas võimalikult kiiresti ära maksta, sundmüük kohe veel ei ähvarda. Kaotan niipalju, kui elanik selle kuu-pooleteise jooksul vett ja elektrit kasutab. Mul ei ole enne suve aega korteri müügi ja tühjendamisega tegeleda, seega selle ajani pean kütte jt püsikulude eest niikuinii maksma.

Nojah, kui aega ei ole ja oled sama lahke ja finantskauge kui su ema oli, siis maksagi surnud hobust nii mitu kuud või aastat kui iganes tahad. Mis nõu sa siis siit soovisid?

Kohe tuleks tegutseda, et kulusid optimeerida.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kommunaalide võlg on mul kavas võimalikult kiiresti ära maksta, sundmüük kohe veel ei ähvarda. Kaotan niipalju, kui elanik selle kuu-pooleteise jooksul vett ja elektrit kasutab

Mina nii sinisilmne ei oleks. Sa loodad selle peale, et saatsid joodikule tähitud kirja ja 1,5 kuu pärast on plats puhas. Aga kui ei ole, siis tuleb sul ikka lõpuks sinna kohale minna. Aga eks sa ise tead. Hoia siis meid kursis teemaga:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nii sinisilmne ei oleks. Sa loodad selle peale, et saatsid joodikule tähitud kirja ja 1,5 kuu pärast on plats puhas. Aga kui ei ole, siis tuleb sul ikka lõpuks sinna kohale minna.

Ega tegelikult väga ei looda, st arvan, et suurema tõenäosusega ei ole puhas. Ma siis mõtlen edasi, mida edasi teha. Lihtsalt kohale minemine ilmselt ei anna ka erilist tulemust, sest mina üksi ei mõju kuigi veenvalt.

Milline on see praktiline tegevus, mis viib selleni, et joodik ise sealt korterist lahkuks, vaat selles on küsimus?

Täpselt nii. Vastajad on mulle siin eespool erinevaid häid soovitusi andnud, eks ma pean siis oma sisetundest lähtuvalt valima, milline mulle kõige väiksema aja- ja rahakuluga tulemuse annaks.

Nojah, kui aega ei ole ja oled sama lahke ja finantskauge kui su ema oli, siis maksagi surnud hobust nii mitu kuud või aastat kui iganes tahad. Mis nõu sa siis siit soovisid?

Soovisingi saada erinevaid praktilisi kogemusi, kuidas inimesed selliseid olukordi lahendanud on, sellepärast panin ka pealkirja sõna “puuküürnik” – ehkki antud juhul pole tegu juriidiliselt üürnikuga, on lähenemisviis üldplaanis minu arusaama kohaselt sama. Nagu vastustest näha, on erinevaid võimalusi, kõigil oma plussid ja miinused:
1) Elanik “ära osta” (+: kiire, seaduslik; -: kulukas, ei pruugi toimida).
2) Pöörduda kohtusse ja vajadusel politsei abiga välja tõsta (+: seaduslik; -: aeglane, kulukas)
3) Leida kuskilt mingid hirmuäratavad tüübid ja ta nende abiga välja tõsta (+: kiire; -: ma ei tunne ühtki hirmuäratavat tüüpi, kust neid saab üldse? Kulukas ka tõenäoliselt? Võib inetuks minna.)
Elanikuga ilusasti rääkimise ja talle korteri müümise jätaksin esialgu kõrvale, sest minu hinnangul need ei toimiks. St, kui ilusasti rääkimine toimiks, siis peaks juba ka minu saadetud lepingu lõpetamise teatest piisama. Aga ehk sünnib ime ja piisabki, elame-näeme.

Miks v kuidas see tõestab, et leping oli olemas? Tatsati koos mutikesega (omanikuga) linnaosa valitsusse ja tehti ära, mutt noogutas kaasa. Kas su ema oli ise ka joodik või dementne?
Adekvaatse inimese käitumine see pole.

Minu jaoks piisab tõestuseks mu ema enda sõnadest, et ta lubas sellel inimesel seal elada. Juriidiliselt piisab sellest, et ta on registris sellel aadressil, järelikult pidi ema nõus olema. Ma ei arva, et ema ebaadekvaatne oli, kui lubas tuttaval oma üsna halvas seisus tühjalt seisvas korteris vaid kommunaalmaksete eest elada. Kui vaid majanduslik kasu seada adekvaatsuse tingimuseks, siis oleksid ju kõik inimesed, kes kuhugi annetavad või heategevusega tegelevad, ebaadekvaatsed.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks piisab tõestuseks mu ema enda sõnadest, et ta lubas sellel inimesel seal elada. Juriidiliselt piisab sellest, et ta on registris sellel aadressil, järelikult pidi ema nõus olema. Ma ei arva, et ema ebaadekvaatne oli, kui lubas tuttaval oma üsna halvas seisus tühjalt seisvas korteris vaid kommunaalmaksete eest elada. Kui vaid majanduslik kasu seada adekvaatsuse tingimuseks, siis oleksid ju kõik inimesed, kes kuhugi annetavad või heategevusega tegelevad, ebaadekvaatsed.

Ema siis ei elanud temaga samas kohas? Ema elas kusagil mujal?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema siis ei elanud temaga samas kohas? Ema elas kusagil mujal?

Jah, ema ei elanud selles korteris, aga elas samas asulas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nii sinisilmne ei oleks. Sa loodad selle peale, et saatsid joodikule tähitud kirja ja 1,5 kuu pärast on plats puhas. Aga kui ei ole, siis tuleb sul ikka lõpuks sinna kohale minna.

Ega tegelikult väga ei looda, st arvan, et suurema tõenäosusega ei ole puhas. Ma siis mõtlen edasi, mida edasi teha. Lihtsalt kohale minemine ilmselt ei anna ka erilist tulemust, sest mina üksi ei mõju kuigi veenvalt.

Milline on see praktiline tegevus, mis viib selleni, et joodik ise sealt korterist lahkuks, vaat selles on küsimus?

Täpselt nii. Vastajad on mulle siin eespool erinevaid häid soovitusi andnud, eks ma pean siis oma sisetundest lähtuvalt valima, milline mulle kõige väiksema aja- ja rahakuluga tulemuse annaks.

Nojah, kui aega ei ole ja oled sama lahke ja finantskauge kui su ema oli, siis maksagi surnud hobust nii mitu kuud või aastat kui iganes tahad. Mis nõu sa siis siit soovisid?

Soovisingi saada erinevaid praktilisi kogemusi, kuidas inimesed selliseid olukordi lahendanud on, sellepärast panin ka pealkirja sõna “puuküürnik” – ehkki antud juhul pole tegu juriidiliselt üürnikuga, on lähenemisviis üldplaanis minu arusaama kohaselt sama. Nagu vastustest näha, on erinevaid võimalusi, kõigil oma plussid ja miinused:

1) Elanik “ära osta” (+: kiire, seaduslik; -: kulukas, ei pruugi toimida).

2) Pöörduda kohtusse ja vajadusel politsei abiga välja tõsta (+: seaduslik; -: aeglane, kulukas)

3) Leida kuskilt mingid hirmuäratavad tüübid ja ta nende abiga välja tõsta (+: kiire; -: ma ei tunne ühtki hirmuäratavat tüüpi, kust neid saab üldse? Kulukas ka tõenäoliselt? Võib inetuks minna.)

Elanikuga ilusasti rääkimise ja talle korteri müümise jätaksin esialgu kõrvale, sest minu hinnangul need ei toimiks. St, kui ilusasti rääkimine toimiks, siis peaks juba ka minu saadetud lepingu lõpetamise teatest piisama. Aga ehk sünnib ime ja piisabki, elame-näeme.

Miks v kuidas see tõestab, et leping oli olemas? Tatsati koos mutikesega (omanikuga) linnaosa valitsusse ja tehti ära, mutt noogutas kaasa. Kas su ema oli ise ka joodik või dementne?

Adekvaatse inimese käitumine see pole.

Minu jaoks piisab tõestuseks mu ema enda sõnadest, et ta lubas sellel inimesel seal elada. Juriidiliselt piisab sellest, et ta on registris sellel aadressil, järelikult pidi ema nõus olema. Ma ei arva, et ema ebaadekvaatne oli, kui lubas tuttaval oma üsna halvas seisus tühjalt seisvas korteris vaid kommunaalmaksete eest elada. Kui vaid majanduslik kasu seada adekvaatsuse tingimuseks, siis oleksid ju kõik inimesed, kes kuhugi annetavad või heategevusega tegelevad, ebaadekvaatsed.

Müü korter maha koos üürniku/elanikuga, nt enampakkumisel. Kindlasti tuleks müügilepingus välistada klausel varjatud puuduste põhjal hinnavähendus või müügitehingust taganemine. See info peab olema ka müügikuulutusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hakka praegu relvastuma, aga samas ma ei soovi selle elanikuga ka südamlikke vestlusi pidama hakata. Mul on selline probleem, et mul on väga raske alkoholi liigtarvitajatega suheldes rahulikuks jääda, kui nad parasjagu alkoholi mõju all on. Saatsin talle tähitud kirjaga avalduse eluruumi kasutamise lepingu lõpetamise kohta ja andsin väljakolimiseks 6 nädalat, eks siis näeb, mis saab.

Ah ära pooseta mida sina ei taha. või ma pigem arvan et see teema on liba teema, sest naistele meeldib fantaseerida.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nii sinisilmne ei oleks. Sa loodad selle peale, et saatsid joodikule tähitud kirja ja 1,5 kuu pärast on plats puhas. Aga kui ei ole, siis tuleb sul ikka lõpuks sinna kohale minna.

Ega tegelikult väga ei looda, st arvan, et suurema tõenäosusega ei ole puhas. Ma siis mõtlen edasi, mida edasi teha. Lihtsalt kohale minemine ilmselt ei anna ka erilist tulemust, sest mina üksi ei mõju kuigi veenvalt.

Milline on see praktiline tegevus, mis viib selleni, et joodik ise sealt korterist lahkuks, vaat selles on küsimus?

Täpselt nii. Vastajad on mulle siin eespool erinevaid häid soovitusi andnud, eks ma pean siis oma sisetundest lähtuvalt valima, milline mulle kõige väiksema aja- ja rahakuluga tulemuse annaks.

Nojah, kui aega ei ole ja oled sama lahke ja finantskauge kui su ema oli, siis maksagi surnud hobust nii mitu kuud või aastat kui iganes tahad. Mis nõu sa siis siit soovisid?

Soovisingi saada erinevaid praktilisi kogemusi, kuidas inimesed selliseid olukordi lahendanud on, sellepärast panin ka pealkirja sõna “puuküürnik” – ehkki antud juhul pole tegu juriidiliselt üürnikuga, on lähenemisviis üldplaanis minu arusaama kohaselt sama. Nagu vastustest näha, on erinevaid võimalusi, kõigil oma plussid ja miinused:

1) Elanik “ära osta” (+: kiire, seaduslik; -: kulukas, ei pruugi toimida).

2) Pöörduda kohtusse ja vajadusel politsei abiga välja tõsta (+: seaduslik; -: aeglane, kulukas)

3) Leida kuskilt mingid hirmuäratavad tüübid ja ta nende abiga välja tõsta (+: kiire; -: ma ei tunne ühtki hirmuäratavat tüüpi, kust neid saab üldse? Kulukas ka tõenäoliselt? Võib inetuks minna.)

Elanikuga ilusasti rääkimise ja talle korteri müümise jätaksin esialgu kõrvale, sest minu hinnangul need ei toimiks. St, kui ilusasti rääkimine toimiks, siis peaks juba ka minu saadetud lepingu lõpetamise teatest piisama. Aga ehk sünnib ime ja piisabki, elame-näeme.

Miks v kuidas see tõestab, et leping oli olemas? Tatsati koos mutikesega (omanikuga) linnaosa valitsusse ja tehti ära, mutt noogutas kaasa. Kas su ema oli ise ka joodik või dementne?

Adekvaatse inimese käitumine see pole.

Minu jaoks piisab tõestuseks mu ema enda sõnadest, et ta lubas sellel inimesel seal elada. Juriidiliselt piisab sellest, et ta on registris sellel aadressil, järelikult pidi ema nõus olema. Ma ei arva, et ema ebaadekvaatne oli, kui lubas tuttaval oma üsna halvas seisus tühjalt seisvas korteris vaid kommunaalmaksete eest elada. Kui vaid majanduslik kasu seada adekvaatsuse tingimuseks, siis oleksid ju kõik inimesed, kes kuhugi annetavad või heategevusega tegelevad, ebaadekvaatsed.

Mina oma korteritesse alkašši elama ei lubaks, juba see on tõend sinu ema ebaadekvaatsusest. Ta teadis, et tegu on bomšiga ja lubas siiski. Jättis kogu pasa sinu klattida, sest ei vaevunud isegi lepingut tegema. No pole ju adekvaatne käitumine.

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui nõme peab olema inimene, kes hakkab sellises teemas solvama ja halvustama teema algatanud inimese surnud ema?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, kes ise on kannatanud joodikute, ebaadekvaatsete sugulaste, puuküürnikute ja muu taolise pärast, loomulikult käivituvad sellise teema peale. Need, kes on elanud väga kaitstud elu ja pole pidanud selliseid asju lahendama, ei saa sellest aru ja kalduvad joodikut kaitsma ja toetama. Kui nad ise oleksid samasuguses olukorras olnud, siis nad muidugi nii naiivselt heatahtlikud ei oleks.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Miss Rosanne, võtke minuga tagasi ühendust minu e-posti aadressi kaudu: ( missrosanne2017@gmail.com )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. puuküürniku väljaviskamine