Esileht Pereelu ja suhted Samade vanemate lastel erinev perekonnanimi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Teema: Samade vanemate lastel erinev perekonnanimi

Postitas:
Kägu

Kui vanemad on abielus, aga otsustanud jääda erinevate perekonnanimedega, on võimalik lapsele panna kas ema või isa perekonnanimi. Kui lapsi on mitu, lubab seadus samade vanemate lastele ka erinevaid nimesid, st. üks laps võib saada isa nime, teine ema nime jne. Ainult mitmikele erinevate perekonnanimede andmine pole võimalik.

Kas keegi teab peresid, kus perekonnanimeküsimus on sel viisil lahendatud, et nii ema- kui isa perekonnanimed on lastel (ja pole poolõed või -vennad, vaid samade bioloogiliste vanemate lapsed)? Tundub ju mõnes mõttes tore, kui nii isa kui ema saavad oma nime lastele anda. Kas selline ebatraditsiooniline lähenemine võib olla millegi poolest halb? Mille poolest? Eriti huvitavad just reaalsed näited, kus niisugune nimesüsteem peres toimib/ ei toimi hästi. Võib muidugi ka niisama arvamust avaldada 🙂

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanemad on abielus, aga otsustanud jääda erinevate perekonnanimedega, on võimalik lapsele panna kas ema või isa perekonnanimi. Kui lapsi on mitu, lubab seadus samade vanemate lastele ka erinevaid nimesid, st. üks laps võib saada isa nime, teine ema nime jne. Ainult mitmikele erinevate perekonnanimede andmine pole võimalik.<br /><br />Kas keegi teab peresid, kus perekonnanimeküsimus on sel viisil lahendatud, et nii ema- kui isa perekonnanimed on lastel (ja pole poolõed või -vennad, vaid samade bioloogiliste vanemate lapsed)? Tundub ju mõnes mõttes tore, kui nii isa kui ema saavad oma nime lastele anda. Kas selline ebatraditsiooniline lähenemine võib olla millegi poolest halb? Mille poolest? Eriti huvitavad just reaalsed näited, kus niisugune nimesüsteem peres toimib/ ei toimi hästi. Võib muidugi ka niisama arvamust avaldada 🙂<br /><br />

<br /><br />

Kuulsaim paar Roosma-Tammiksaar. Pärast neid muudetigi seadust, et kaksikutele ei saa eri nimesid panna.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanemad on abielus, aga otsustanud jääda erinevate perekonnanimedega, on võimalik lapsele panna kas ema või isa perekonnanimi. Kui lapsi on mitu, lubab seadus samade vanemate lastele ka erinevaid nimesid, st. üks laps võib saada isa nime, teine ema nime jne. Ainult mitmikele erinevate perekonnanimede andmine pole võimalik.<br /><br />Kas keegi teab peresid, kus perekonnanimeküsimus on sel viisil lahendatud, et nii ema- kui isa perekonnanimed on lastel (ja pole poolõed või -vennad, vaid samade bioloogiliste vanemate lapsed)? Tundub ju mõnes mõttes tore, kui nii isa kui ema saavad oma nime lastele anda. Kas selline ebatraditsiooniline lähenemine võib olla millegi poolest halb? Mille poolest? Eriti huvitavad just reaalsed näited, kus niisugune nimesüsteem peres toimib/ ei toimi hästi. Võib muidugi ka niisama arvamust avaldada 🙂<br /><br />

<br /><br />

Kuulsaim paar Roosma-Tammiksaar. Pärast neid muudetigi seadust, et kaksikutele ei saa eri nimesid panna.

Miks oli vaja seadust muuta? Mis selles kaksikute erinimelisuses halba on? Samas mittekaksikutest õed-vennad võivad erineva nimega olla…

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks oli vaja seadust muuta? Mis selles kaksikute erinimelisuses halba on? Samas mittekaksikutest õed-vennad võivad erineva nimega olla…

Vaata nüüd. Kui on perekond Tamm, siis neil ei saa olla, et kõigi nelja tütre nimi on näiteks Annabel. Neli Annabel Tamme.

Kui on prekond, kus ühist perenime pole, siis sedasorti idee, et paneks KAKSIKUTELE erinevad perekonnanimed viiksid kellegi laksust ka ideele, et paneks erinevate perekonnanimedega poistele sama eesnime. Siis oleksid identsed kaksikud Jaan Tamm ja Jaan Kask. Või näiteks Jaan Kask-Tamm ja tema kaksikvend Jaan Tamm-Kask.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei võiks olla kaksikud Jaan Tamm ja Jaan Kask? Kärgperre võib vabalt ühel hetkel 2 samanimelist “venda” sattuda.

Aruaaamatu, miks peab kaksikutel sama perenimi olema?

Seadust muudeti hoopis sellepärast, et kui kaksikute puhul (vähemalt toona) maksti kõiksugu toetusi sama palju kui üksikutele, siis nemad regasid toetustele mõlemad ühe lapsega ja see ametniketädidele ei meeldinud.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei võiks olla kaksikud Jaan Tamm ja Jaan Kask? Kärgperre võib vabalt ühel hetkel 2 samanimelist “venda” sattuda.

Aruaaamatu, miks peab kaksikutel sama perenimi olema?

Seadust muudeti hoopis sellepärast, et kui kaksikute puhul (vähemalt toona) maksti kõiksugu toetusi sama palju kui üksikutele, siis nemad regasid toetustele mõlemad ühe lapsega ja see ametniketädidele ei meeldinud.

Kuule, mine jaura võimuorganitega.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks oli vaja seadust muuta? Mis selles kaksikute erinimelisuses halba on? Samas mittekaksikutest õed-vennad võivad erineva nimega olla…

Vaata nüüd. Kui on perekond Tamm, siis neil ei saa olla, et kõigi nelja tütre nimi on näiteks Annabel. Neli Annabel Tamme.

Kui on prekond, kus ühist perenime pole, siis sedasorti idee, et paneks KAKSIKUTELE erinevad perekonnanimed viiksid kellegi laksust ka ideele, et paneks erinevate perekonnanimedega poistele sama eesnime. Siis oleksid identsed kaksikud Jaan Tamm ja Jaan Kask. Või näiteks Jaan Kask-Tamm ja tema kaksikvend Jaan Tamm-Kask.

Huvitav küll, miks need kaksikud just IDENTSED peavad olema, et sinu kirjeldatud nimepanek toimuda saaks?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks oli vaja seadust muuta? Mis selles kaksikute erinimelisuses halba on? Samas mittekaksikutest õed-vennad võivad erineva nimega olla…

Vaata nüüd. Kui on perekond Tamm, siis neil ei saa olla, et kõigi nelja tütre nimi on näiteks Annabel. Neli Annabel Tamme.

Kui on prekond, kus ühist perenime pole, siis sedasorti idee, et paneks KAKSIKUTELE erinevad perekonnanimed viiksid kellegi laksust ka ideele, et paneks erinevate perekonnanimedega poistele sama eesnime. Siis oleksid identsed kaksikud Jaan Tamm ja Jaan Kask. Või näiteks Jaan Kask-Tamm ja tema kaksikvend Jaan Tamm-Kask.

Huvitav küll, miks need kaksikud just IDENTSED peavad olema, et sinu kirjeldatud nimepanek toimuda saaks?

Ei pea. Aga võimavad. kas mitte-identsete puhul oleks ägedam, kui oleksid kaksikõde ja -vend Are Tamm ja Are Tamm?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks oli vaja seadust muuta? Mis selles kaksikute erinimelisuses halba on? Samas mittekaksikutest õed-vennad võivad erineva nimega olla…

Vaata nüüd. Kui on perekond Tamm, siis neil ei saa olla, et kõigi nelja tütre nimi on näiteks Annabel. Neli Annabel Tamme.

Millest sa räägid? Keegi pole ju eesnimedest rääkinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Kaksikute teema on huvitav küll, aga mõtlesin üldisemalt seda olukorda, kus õdedel-vendadel erinev perekonnanimi. Et kas keegi näiteks teab mingit põhjust, miks see võib kahjulik olla? Kas lapsed tunneks end kuidagi ebavõrdselt? Perekond oleks “vähem ühtne” vms (samas kui vanemad on nagunii erinevate nimedega, miks siis lapsed olla ei võiks…) Kujutan ette, et kellelgi võib millalgi tekkida küsimus, et kas tegu on poolõdede-vendadega, aga kas see häiriks lapsi, kui peab seletama?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea. Aga võimavad. kas mitte-identsete puhul oleks ägedam, kui oleksid kaksikõde ja -vend Are Tamm ja Are Tamm?

Kõlab lihtsalt lollisti, kui sa rõhutad, et just identsete kaksikue puhul on see kuidagi oluline.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks oli vaja seadust muuta? Mis selles kaksikute erinimelisuses halba on? Samas mittekaksikutest õed-vennad võivad erineva nimega olla…

Vaata nüüd. Kui on perekond Tamm, siis neil ei saa olla, et kõigi nelja tütre nimi on näiteks Annabel. Neli Annabel Tamme.

Kui on prekond, kus ühist perenime pole, siis sedasorti idee, et paneks KAKSIKUTELE erinevad perekonnanimed viiksid kellegi laksust ka ideele, et paneks erinevate perekonnanimedega poistele sama eesnime. Siis oleksid identsed kaksikud Jaan Tamm ja Jaan Kask. Või näiteks Jaan Kask-Tamm ja tema kaksikvend Jaan Tamm-Kask.

Kas meil on praegu kuidagi reguleeritud eesnimede panemine? Et kui peres on juba poeg ninega Jaan, siis teisele pojale enam Jaan nimeks panna ei tohi?
Selliseid peresid tean ma küll, kus lastel nimed Jaan Mart ja Jaan Märt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kas keegi näiteks teab mingit põhjust, miks see võib kahjulik olla? Kas lapsed tunneks end kuidagi ebavõrdselt? Perekond oleks “vähem ühtne” vms (samas kui vanemad on nagunii erinevate nimedega, miks siis lapsed olla ei võiks…) Kujutan ette, et kellelgi võib millalgi tekkida küsimus, et kas tegu on poolõdede-vendadega, aga kas see häiriks lapsi, kui peab seletama?

Kahjulik ei ole, aga reisimisel võib rohkem küsimusi tekkida ja rohkem pabereid vaja minna, kui reisivad näiteks ema ja tema teistsuguse nimega laps, vahel seal tolli-turvakontrollis tuhnivad ikka põhjalikult neis asjaoludes, et miks sa ikka sellise lapsega reisid, kuigi ta on täitsa sinu enda oma 🙂

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin abielludes liitnime. Lapsele kahjuks minuga samasugust liitnime anda ei saa, seega laps(ed) saavad mehe nime. Seda varianti nime andes ei proovinud, et ainult minu neiupõlve nime panna. Praegu enam muutma ei hakkaks, aga tegelikult on täitsa hea idee panna erinevad nimed, eriti kui mõlemal vanemal vähelevinud nimi (nagu meil abikaasaga on).

Minu vanemad ei olnud abielus, minu ja õel on erinevad perekonnanimed. Nii öelda jagati lapsed kohe ära. Pigem oli sellega sugulastel probleeme ja ütlemist, ise küll ei mäleta, et see meid kuidagi mõjutanud oleks või probleeme tekitanud (kaklemiseks ja tülitsemiseks oli 100 muud põhjust). Piisavalt sarnased oleme õega niigi, peale vaadates näha, et sama pere lapsed.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oodake, kui tuleb sõda, on jaur nii nürimeelsete teemade üle hoobilt katki . Miks-miks……. nagu mingid kolmeaastased siin koos.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kas keegi näiteks teab mingit põhjust, miks see võib kahjulik olla? Kas lapsed tunneks end kuidagi ebavõrdselt? Perekond oleks “vähem ühtne” vms (samas kui vanemad on nagunii erinevate nimedega, miks siis lapsed olla ei võiks…) Kujutan ette, et kellelgi võib millalgi tekkida küsimus, et kas tegu on poolõdede-vendadega, aga kas see häiriks lapsi, kui peab seletama?

Kahjulik ei ole, aga reisimisel võib rohkem küsimusi tekkida ja rohkem pabereid vaja minna, kui reisivad näiteks ema ja tema teistsuguse nimega laps, vahel seal tolli-turvakontrollis tuhnivad ikka põhjalikult neis asjaoludes, et miks sa ikka sellise lapsega reisid, kuigi ta on täitsa sinu enda oma 🙂

Seda küll, aga kui lastel on ühe vanema perekonnanimi, siis võib teise nimega vanemal lastega koos reisides nagunii see teema tulla. Tuleb selleks valmis olla, näidata sünnitunnitust, teise vanema nõusolekut või mis iganes dokumente vaja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oodake, kui tuleb sõda, on jaur nii nürimeelsete teemade üle hoobilt katki . Miks-miks……. nagu mingid kolmeaastased siin koos.

Õnneks pole meil siin veel sõda ja saame rahus aega kulutada nürimeelsete teemade üle jaurates. Ega keegi ei kohusta selleks 🙂

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on oma peres selline näide olemas, lapselapsed on erineva perenimega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui peres on juba poeg ninega Jaan, siis teisele pojale enam Jaan nimeks panna ei tohi?

Liitnimena ei keela keegi. Seadust ei tea, aga tõenäoliselt oleks veidi probleemne, kui sul oleks viis last, kõik unisex nimega. Näiteks kaks tütar ja kolm poega nimega Brett Kraav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt pannakse lastele alati isa nimi, mitte ema oma. Ei saa sellest põhimõttest aru – justnagu oleks ema lapsele vähem vanem kui isa? Isegi abielus erinevate nimedega olles peab lapsel alati nui neljaks olema isa perenimi, miskipärast. Kas keegi oskaks seda põhjendada?

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt pannakse lastele alati isa nimi, mitte ema oma. Ei saa sellest põhimõttest aru – justnagu oleks ema lapsele vähem vanem kui isa? Isegi abielus erinevate nimedega olles peab lapsel alati nui neljaks olema isa perenimi, miskipärast. Kas keegi oskaks seda põhjendada?

Aga kasvatusliku poole pealt jäetakse ju tihti just isa kõrvale nagu ta oleks vähem vanem kui ema…

Eks ajalooliselt ole pikk traditsioon “anda” tütar mehele ehk mehe perre – sealt ka perekonnanimi. Küllap see omab mõju ka tänasel päeval, lisaks ehk vabakooselus olevate naiste unistus, et ehk ikka mees mingil hetkel ka ära võtab ja siis pere ühe nimega…

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin abielludes liitnime. Lapsele kahjuks minuga samasugust liitnime anda ei saa, seega laps(ed) saavad mehe nime. Seda varianti nime andes ei proovinud, et ainult minu neiupõlve nime panna. Praegu enam muutma ei hakkaks, aga tegelikult on täitsa hea idee panna erinevad nimed, eriti kui mõlemal vanemal vähelevinud nimi (nagu meil abikaasaga on).

Minu vanemad ei olnud abielus, minu ja õel on erinevad perekonnanimed. Nii öelda jagati lapsed kohe ära. Pigem oli sellega sugulastel probleeme ja ütlemist, ise küll ei mäleta, et see meid kuidagi mõjutanud oleks või probleeme tekitanud (kaklemiseks ja tülitsemiseks oli 100 muud põhjust). Piisavalt sarnased oleme õega niigi, peale vaadates näha, et sama pere lapsed.

Miks on vaja oma elu nii keeruliseks elada? 🙂

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin abielludes liitnime. Lapsele kahjuks minuga samasugust liitnime anda ei saa, seega laps(ed) saavad mehe nime. Seda varianti nime andes ei proovinud, et ainult minu neiupõlve nime panna. Praegu enam muutma ei hakkaks, aga tegelikult on täitsa hea idee panna erinevad nimed, eriti kui mõlemal vanemal vähelevinud nimi (nagu meil abikaasaga on).

Minu vanemad ei olnud abielus, minu ja õel on erinevad perekonnanimed. Nii öelda jagati lapsed kohe ära. Pigem oli sellega sugulastel probleeme ja ütlemist, ise küll ei mäleta, et see meid kuidagi mõjutanud oleks või probleeme tekitanud (kaklemiseks ja tülitsemiseks oli 100 muud põhjust). Piisavalt sarnased oleme õega niigi, peale vaadates näha, et sama pere lapsed.

Miks on vaja oma elu nii keeruliseks elada? 🙂

Ma just mõtlesin ka, et inimestel on üliigav ja mõttetu elu, kui sellised probleemid on. Igaüks läheb lolliks omamoodi, öeldakse selle peale.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alates 4-aastasest saadik kasvanud kärgperes (sinu-minu-meie lapsed), kus ainult minul (ema lapsena) oli teistest erinev perekonnanimi. Ma ausalt ei mäleta ühtegi probleemi sellest. Ma olin ka teistest, kellel oli kõigil sama isa, välimuselt erinev. Pigem tuli vahel kõne alla just välimus, aga mitte kunagi nimi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin abielludes liitnime. Lapsele kahjuks minuga samasugust liitnime anda ei saa, seega laps(ed) saavad mehe nime. Seda varianti nime andes ei proovinud, et ainult minu neiupõlve nime panna. Praegu enam muutma ei hakkaks, aga tegelikult on täitsa hea idee panna erinevad nimed, eriti kui mõlemal vanemal vähelevinud nimi (nagu meil abikaasaga on).

Minu vanemad ei olnud abielus, minu ja õel on erinevad perekonnanimed. Nii öelda jagati lapsed kohe ära. Pigem oli sellega sugulastel probleeme ja ütlemist, ise küll ei mäleta, et see meid kuidagi mõjutanud oleks või probleeme tekitanud (kaklemiseks ja tülitsemiseks oli 100 muud põhjust). Piisavalt sarnased oleme õega niigi, peale vaadates näha, et sama pere lapsed.

Miks on vaja oma elu nii keeruliseks elada? 🙂

Ma just mõtlesin ka, et inimestel on üliigav ja mõttetu elu, kui sellised probleemid on. Igaüks läheb lolliks omamoodi, öeldakse selle peale.

Mille osas elu keeruliseks elada? Kas see, kui lapse sündimisel kodus nimede üle arutleda (nii max 10 min vestlus), teeb elu keeruliseks?

Või teeb keeruliseks see kui paneksin lastele erinevad perekonnanimed? Mis selles keerulist on? Mu vähem kui 3-aastasel lapsel tundub juba üsna selge olevat, et inimestel on erinevad perekonnanimed.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin abielludes liitnime. Lapsele kahjuks minuga samasugust liitnime anda ei saa, seega laps(ed) saavad mehe nime. Seda varianti nime andes ei proovinud, et ainult minu neiupõlve nime panna. Praegu enam muutma ei hakkaks, aga tegelikult on täitsa hea idee panna erinevad nimed, eriti kui mõlemal vanemal vähelevinud nimi (nagu meil abikaasaga on).

Minu vanemad ei olnud abielus, minu ja õel on erinevad perekonnanimed. Nii öelda jagati lapsed kohe ära. Pigem oli sellega sugulastel probleeme ja ütlemist, ise küll ei mäleta, et see meid kuidagi mõjutanud oleks või probleeme tekitanud (kaklemiseks ja tülitsemiseks oli 100 muud põhjust). Piisavalt sarnased oleme õega niigi, peale vaadates näha, et sama pere lapsed.

Probleem ongi teistel. Jäin abielludes enda nimele ja laps on minu nimel ja ainuke kes sellest teema tegi, oli mu endine töökaaslane – et vaene mu mees jne. Ei uskunud, et see oli meie ühine otsus, kindel oli et mina survestasin. Oleme nüüd abielus 24 aastat, mingeid probleeme ei ole olnud, kõik on harjunud. Lastele olen öelnud kui soovite, siis võtke isa perekonnanimi, aga nad ei taha.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin abielludes liitnime. Lapsele kahjuks minuga samasugust liitnime anda ei saa, seega laps(ed) saavad mehe nime. Seda varianti nime andes ei proovinud, et ainult minu neiupõlve nime panna. Praegu enam muutma ei hakkaks, aga tegelikult on täitsa hea idee panna erinevad nimed, eriti kui mõlemal vanemal vähelevinud nimi (nagu meil abikaasaga on).

Minu vanemad ei olnud abielus, minu ja õel on erinevad perekonnanimed. Nii öelda jagati lapsed kohe ära. Pigem oli sellega sugulastel probleeme ja ütlemist, ise küll ei mäleta, et see meid kuidagi mõjutanud oleks või probleeme tekitanud (kaklemiseks ja tülitsemiseks oli 100 muud põhjust). Piisavalt sarnased oleme õega niigi, peale vaadates näha, et sama pere lapsed.

Probleem ongi teistel. Jäin abielludes enda nimele ja laps on minu nimel ja ainuke kes sellest teema tegi, oli mu endine töökaaslane – et vaene mu mees jne. Ei uskunud, et see oli meie ühine otsus, kindel oli et mina survestasin. Oleme nüüd abielus 24 aastat, mingeid probleeme ei ole olnud, kõik on harjunud. Lastele olen öelnud kui soovite, siis võtke isa perekonnanimi, aga nad ei taha.

Ebakindlad inimesed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin abielludes liitnime. Lapsele kahjuks minuga samasugust liitnime anda ei saa, seega laps(ed) saavad mehe nime. Seda varianti nime andes ei proovinud, et ainult minu neiupõlve nime panna. Praegu enam muutma ei hakkaks, aga tegelikult on täitsa hea idee panna erinevad nimed, eriti kui mõlemal vanemal vähelevinud nimi (nagu meil abikaasaga on).

Minu vanemad ei olnud abielus, minu ja õel on erinevad perekonnanimed. Nii öelda jagati lapsed kohe ära. Pigem oli sellega sugulastel probleeme ja ütlemist, ise küll ei mäleta, et see meid kuidagi mõjutanud oleks või probleeme tekitanud (kaklemiseks ja tülitsemiseks oli 100 muud põhjust). Piisavalt sarnased oleme õega niigi, peale vaadates näha, et sama pere lapsed.

Miks on vaja oma elu nii keeruliseks elada? 🙂

Ma just mõtlesin ka, et inimestel on üliigav ja mõttetu elu, kui sellised probleemid on. Igaüks läheb lolliks omamoodi, öeldakse selle peale.

Mille osas elu keeruliseks elada? Kas see, kui lapse sündimisel kodus nimede üle arutleda (nii max 10 min vestlus), teeb elu keeruliseks?

Või teeb keeruliseks see kui paneksin lastele erinevad perekonnanimed? Mis selles keerulist on? Mu vähem kui 3-aastasel lapsel tundub juba üsna selge olevat, et inimestel on erinevad perekonnanimed.

10 min arutelu… umbes, et kas kodus hapukoort on, võta poest. Arulage ju

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kas keegi näiteks teab mingit põhjust, miks see võib kahjulik olla? Kas lapsed tunneks end kuidagi ebavõrdselt? Perekond oleks “vähem ühtne” vms (samas kui vanemad on nagunii erinevate nimedega, miks siis lapsed olla ei võiks…) Kujutan ette, et kellelgi võib millalgi tekkida küsimus, et kas tegu on poolõdede-vendadega, aga kas see häiriks lapsi, kui peab seletama?

Kahjulik ei ole, aga reisimisel võib rohkem küsimusi tekkida ja rohkem pabereid vaja minna, kui reisivad näiteks ema ja tema teistsuguse nimega laps, vahel seal tolli-turvakontrollis tuhnivad ikka põhjalikult neis asjaoludes, et miks sa ikka sellise lapsega reisid, kuigi ta on täitsa sinu enda oma 🙂

Seda küll, aga kui lastel on ühe vanema perekonnanimi, siis võib teise nimega vanemal lastega koos reisides nagunii see teema tulla. Tuleb selleks valmis olla, näidata sünnitunnitust, teise vanema nõusolekut või mis iganes dokumente vaja.

Teise vanema nõusolek ja sünnidokument tuleks nii või teisiti kaasa võtta, mitte loota, et nimi siin midagi päästab. See, et sa oled sama nimega, ei tähenda, et lapse isa on nõus, et sa lapse kuhugi välismaale viid.  Ise olen reisinud vennalastega, kellel sama perekonnanimi, aga alati võtsin vanemate tõendi kaasa. A võib-olla ma kaaperdangi sugulase lapse luba küsimata. Abielludes abikaasa nime võtmine ei ole kõikides kultuurides levinud ja nad seal maailma piirikontrollis pole eile sündinud, et seda ei tea. Hispaaniakeelsetes riikides on kõigil kaks perekonnanime, üks saadakse isalt ja teine emalt. Seega peres on kõik erinevate nimedega. Islandil saavad lapse perekonnanimeks oma isa eesnime + son või dottir.  Moslemi naised ei võta abielludes mehe nime, vaid jäävad ikka edasi oma nimega. Prantsuse naistel jääb peale abiellumist alati alles sünnijärgne nimi, mehe nimi lisandub sinna teises nimes juurde.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise eelistan omale ikka isa perekonnanime saada. Kui mina erinevalt õest või ennast saaks ema perekonnanime, siis ma justkui oleks kõrvalõige naabrimehega, keda ema mees keeldus oma nimele võtmast.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )


Esileht Pereelu ja suhted Samade vanemate lastel erinev perekonnanimi