Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 399 )

Teema: Septembribeebid 2020

Postitas:

Ma olen ka kuulnud, et meil müüdav sushi on okei, sest kasutatud üles sulatatud kala. Samas ma ise sushit üldse ei söö, et pole nii kursis ja vb see linnalegend.

Lily

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 23:19; 02.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa.. oli jh see külmutuse teema vist. Tuleb ka tuttav ette

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin ka maili

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin südamerahustuseks HCG mõõtmas ja tulemuseks 5+2nädala kohta sain 29374 ja referentsväärtus <=5.3 (ei tea mida see tähendab) kas see on ok tulemus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise rasedusega sõin sushit küll, kuigi üldiselt peaks igasugune toores (liha)asi out olema. Samas arva, et mõistlikkuse piires on okei.

No asi ei ole mõistlikuse piirides, vaid selles, et toorest kalast ja lihast võib saada näiteks listeerianakkuse, mis põhjustab raseduse katkemise.

Tõenäosus seda listeeriat (või muud nakkust) saada on muidugi väike tänapäeva hügieeninõuete juures, aga kunagi ei saa 100% kindel olla. Eks igaüks teab, millega riskib, aga see risk tekib jah juba esimese ampsu juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Meid on siin päris palju! Nii tore! Lugesin kõik eelneva läbi ja liitun ka teiega. Tutvustuseks nii palju, et hetkel teine rasedus käimas, kodus varsti neljaseks saav tüdruk. TA viimase menstr. järgi peaks olema 22.09. Rasedus igati oodatud, olin juba täiesti alla andmas, kui 6 kuuga õnnestunud ei olnud, oli juba pandud naistearsti visiitki jaanuari lõpuks 😀

Testi tegin 9.01, mis oli umbes 4 päeva enne oodatavaid päevi. Siis ka oleks juba peaaegu testi ära visanud, sest wc valguses oli totaalselt negatiivne, aga päevavalguse käes ilmus mega hele triip. Loomulikult tegin siis järgmine hommik uuesti ja veel ülejärgmine hommik ka 😀 Aga.. põhjus, miks üldse testi tegin oli see, et mul oli väga kahtlane alakõhus kõik. Tunded olid sellised nagu oleks põiepõletik – pakitsus, pidev tunne, et wc vaja käia. Ise mõtlesin veel, et naljakas, et valus pole ja otseselt ei sirtsuta ka 😀 Rinnad olid juba valulikud niikuinii, aga mõtlesin, et ju ta jälle üks PMS sümptom ole. Lisaks mind on nüüd juba mitu nädalat saatnud pidevad külmavärinad, mis oli mul ka esimese raseduse ajal. Praeguseks on jätkuvalt pidevalt külm, rinnad nii tundlikud, “hõre” olek saabub samuti peamiselt õhtuti ja eelmine nädal ei olnud üldse väga söögiisu.

Kindlasti pooldan väikest gruppi, sest see kipub olema kokkuhoidvam. Liitun siis, kui ÄE visiidil käidud (11.02), mil peaks olema täpselt 8+0. Seniks hoian siin silma peal jutustamistel ja loodan, et kõik on ikka korras 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka teiega, tahaks ka suurelt kaasa rõõmustada, aga minul on hoopis hull mure, iga päev ketran sisuliselt. Nimelt enne päevi oli mul mitu pidu/sünnipäeva!/võõrustamist, kus sai vabalt alkoholi joodud, mitte üks ega kaks klaasi, ikka rohkem (ei, ma ei ole alkohoolik). Kuigi joon alati alkoholi veega pooleks, siis sakkis olin ma küll meeldivalt. Kusjuures käisin veel ekstra päev enne pidude pikka nädalavahetust veretesti tegemas, et välistada rasedus. Veretest ei näidanud rasedust. Ja nüüd olen ikka rase, seega ju pesastumine ikkagi toimus veidi hiljem ja sisuliselt alkoholi manustavad kehas. Ma olen hullumas. Laps on üliväga oodatud, aga kohati liigub mõte abordi suunas, et välistada väärarengud. Alkoholist tingitud sündroomid ei ole ju tuvastatavad geenitestide jms testidega :(.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust sa natuke muretsed liiga üle ja abort pole kindlasti mõeldav,eriti kui laps väga oodatud. Algselt ju pole sinu vereringe nagunii lapse vereringega veel ühine. Üsna paljud ei teagi veel nii varases staadiumis rasedusest midagi ja kindlasti on oldud ka sellises olukorras (näitena võin tuua oma kaks sõbrannat,kellel oli enda pulm ja jõi,rasedusest ta ei teadnud midagi ja teine sõbranna oli ikka väga purjus aastavahetusel samuti teadmata,et rase aga sündisid täiesti terved lapsed). Ära muretse üle ja soovin sulle kaunist rasedust!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et hullu on, enne päevi ei ole kindlasti lapse ja sinu vereringed seotudki 🙂 Seda teades ma nt kasutasin alguses Sudafedi, kuna nii rõve oli olla lihtsalt külmetuse tõttu. Nüüd on mul 7+ ja enam ei kasutaks. Aga seal päevade kandis ei ole hullu 🙂

Pealegi suure tõenäosusega ei juhtuks ka nt raseduse keskel niimoodi 1x juues midagi, aga muidugi teadlikult riskida ei tasu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 10.01 18:48; 10.01 21:52; 17.01 15:52; 17.01 18:48; 17.01 22:10; 19.01 16:01; 19.01 22:11; 20.01 19:46; 22.01 15:25; 22.01 22:20; 24.01 22:26; 25.01 20:04; 31.01 21:15; 01.02 12:44; 01.02 15:55; 13.02 12:29; 13.02 22:21; 19.02 13:04; 23.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nt oli röntgen kui veel ei teadnud et rase olin, aga perearst ütles selle peale, et nii varases staadiumis kui naine veel isegi ei tea, ei tasu muretseda – loode on väga hästi kaitstud ja kui oleks midagi väga hullu juhtunud, oleks rasedus lihtsalt katkenud, kui seda juhtunud pole, siis kõik on hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 13.01 22:35; 17.01 21:34; 19.01 22:35; 20.01 13:22; 20.01 18:31; 20.01 23:39; 21.01 21:20; 22.01 16:07; 26.01 10:22; 27.01 13:57; 28.01 09:59; 31.01 21:56; 07.02 12:05; 12.02 15:55; 16.02 11:46; 19.02 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ka minu poolt!

Olen siin seda teemat algusest peale jälginud, aga pole end veel tutvustanud. Positiivse rasedustesti sain 11.01 ja praeguseks peaks rasedust olema umbes 6+2 (täpselt ei tea, sest tsükkel on ebaregulaarne). See on mu (loodetavasti) esimene laps, aga teine rasedus. Eelmine rasedus peetus aasta tagasi ja selle pärast olen veidi ärev, aga katsun endale sisendada, et saab, mis saab, mina oma muretsemisega selles osas midagi ei muuda. Ilusat ja rahulikku ootust kõigile!

Rasedussümptomitest nii palju, et rinnad on valusad ja veidi paisunud, võhma vähem, õhtuti väsin varakult ära. Sellist püsivat ja äratuntavat iiveldust mul õnneks (veel) pole, aga vahepeal on lihtsalt natuke “äkane” tunne ja mõned toidud ei isuta. Kuigi üldiselt on isu pigem hea.

Alkoholi pärast muretsevale käole lohutuseks – minul oli ka üpris veinirohke jõulupuhkus. Palju pidusid ja külalisi, ikka väga tihti oli klaasike näpus. Ma arvan, et jõin nädala-kahe jooksul rohkem kui mitme eelmise kuu jooksul kokku. Rasedus polnud planeeritud, nii et ei taibanud end ka tagasi hoida. Aga ära muretse – neid naisi, kes enne rasedusest teada saamist alkoholi tarvitavad on VÄGA palju ja suuremal osal sünnivad täiesti terved lapsed. Selle kohta on päris palju uuringuid ja teadusartikleid leida, mida südamerahustuseks lugeda võid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin ka lohutuseks öelda, et enne oma esimest rasedust st viimase menstr. järgi arvestades võtsin antibiootikume ja tõenäoliselt ka reaalselt pesastumise ajal sai korralikult napsustatud, kuigi muidu napsutaja suurt pole. Lapsega kõik korras 😛 Nõustun eelpool kõnelejatega, et esimesed paar nädalat ei ole lapsega ühist vereringet, seega võta nüüd vabalt 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin südamerahustuseks HCG mõõtmas ja tulemuseks 5+2nädala kohta sain 29374 ja referentsväärtus <=5.3 (ei tea mida see tähendab) kas see on ok tulemus?

Mul oli 6+4 vist enamvähem sama tulemus. Paned hoopis mind muretsema ???? 5.3 on see piir millest üle loetakse rasedaks ja alla selle mitterasedaks. Googeldades leiab väärtused nädalatele kah. Aga sul täitsa kobe näit ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 11:02; 18.01 06:56; 20.01 18:11; 22.01 18:14; 24.01 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Meid on siin päris palju! Nii tore! Lugesin kõik eelneva läbi ja liitun ka teiega. Tutvustuseks nii palju, et hetkel teine rasedus käimas, kodus varsti neljaseks saav tüdruk. TA viimase menstr. järgi peaks olema 22.09. Rasedus igati oodatud, olin juba täiesti alla andmas, kui 6 kuuga õnnestunud ei olnud, oli juba pandud naistearsti visiitki jaanuari lõpuks ????

Testi tegin 9.01, mis oli umbes 4 päeva enne oodatavaid päevi. Siis ka oleks juba peaaegu testi ära visanud, sest wc valguses oli totaalselt negatiivne, aga päevavalguse käes ilmus mega hele triip. Loomulikult tegin siis järgmine hommik uuesti ja veel ülejärgmine hommik ka ???? Aga.. põhjus, miks üldse testi tegin oli see, et mul oli väga kahtlane alakõhus kõik. Tunded olid sellised nagu oleks põiepõletik – pakitsus, pidev tunne, et wc vaja käia. Ise mõtlesin veel, et naljakas, et valus pole ja otseselt ei sirtsuta ka ???? Rinnad olid juba valulikud niikuinii, aga mõtlesin, et ju ta jälle üks PMS sümptom ole. Lisaks mind on nüüd juba mitu nädalat saatnud pidevad külmavärinad, mis oli mul ka esimese raseduse ajal. Praeguseks on jätkuvalt pidevalt külm, rinnad nii tundlikud, “hõre” olek saabub samuti peamiselt õhtuti ja eelmine nädal ei olnud üldse väga söögiisu.

Kindlasti pooldan väikest gruppi, sest see kipub olema kokkuhoidvam. Liitun siis, kui ÄE visiidil käidud (11.02), mil peaks olema täpselt 8+0. Seniks hoian siin silma peal jutustamistel ja loodan, et kõik on ikka korras ????

Naljakas, nagu enda juttu loeks. Mul täpselt sama, et 6 kuud proovimist ja tahtsin naistearstile minna jaanuaris endometrioosi ja jumal teab mida minna kontrollima. Läksingi, aga hoopis rasedust kinnitama 😀 ja tapselt sama, et esimene tunnus oli põiepõletik! 😀
Külm mul aga pole, hoopis mõnusalt soe koguaeg ja lausa naudin, sest muidu olen külmavares.
Loodan, et kõik sujub. Raskemad treeningud jätsin ära, kuid jalutamas käin küll, on tunda, et võtab võhmale. Olen kuulnud, et pulss ei tohiks tõusta üle 140ne.

Alkoholi kohta lohutaks ka, et ärge muretsege, küllalt on nii naistel juhtunud ja ei ole midagi.

S.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 16:45; 22.01 18:46; 26.01 10:32; 31.01 17:28; 06.02 18:48; 12.02 21:12; 25.02 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina ootan iiveldust! Eelmise rasedusega kadus magusaisu ära, võtsin 3 kg alla alguses 😀
Parasjagu imen siin aga pakist kondenspiima 😀 Mõnel üksikul hommikul pole kohe hommikul söögiisu olnud, aga see on ka kõik.
Homme vist synlabi veretesti tegema, no niisama 🙂 Arstiaeg on nii jube kaugel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ilmselt võtan alla, kuna isu pea 0 ja üritan midagi sisse süüa. Alati magusasõber olnud, aga nüüd ei taha nähagi. Aga noh, küll see varsti muutub????

Ja alkoholi suhtes, kägu, sa mõtled ikka VÄGA üle. Kus selline info üldse? Ma arvan, et enamus naisi on enne raseduse teadasaamist alkoholi tarbinud. Vähemalt minu tuttavad kõik. Ja isegi, nii eelmise lapsega kui ka seekord. Vereringed pole kuidagi ühendatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul praegu isu väga hea, pole iiveldust VEEL ???? mida aeg edasi, siis mõtlen et raudselt tuleb jälle see jube okseralli aeg nagu kahe rasedusega ????. 6 päeva veel arstini, see aeg tundub terve igavik ju. Nii nii ootan juba ????

Lapsed muidugi ei tea praegu, seni kuni asi 100% kindel. Muidu lasteaias oleks kõigile teada ????
Praegu mis ma tütre juures olen märganud (peale testi tegemist) siis ütleb koguaeg et tahaks ka beebit koju (kasvataja muigas ????), näe emme tegin pai beebile, vaata kui armas ta on(lasteaeda tuli üks emme beebiga). Miks ma ennem ei tahtnud märgata ???? Nüüd mõtlen, et mis saab siis kui saab teada, et saab venna või õe ???? hüppab rõõmust lakke ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie juba rääkisime esimesele, sest noh, ta ei räägi edasi ???? Teeme koos titale pai, mõnikord teeb 1.5a enda kõhule hoopis 😀

T.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 10.01 18:48; 10.01 21:52; 17.01 15:52; 17.01 18:48; 17.01 22:10; 19.01 16:01; 19.01 22:11; 20.01 19:46; 22.01 15:25; 22.01 22:20; 24.01 22:26; 25.01 20:04; 31.01 21:15; 01.02 12:44; 01.02 15:55; 13.02 12:29; 13.02 22:21; 19.02 13:04; 23.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, ma tegin Facebooki grupi ära ???? Liitub see kes tahab ja millal tahab.

Tegemist secret grupiga, mida otsinguga ei leia. (Closed grupi leiab ja liikmete arvu näeb) Lisamiseks pean aga inimese sõbralisti algul lisama.

Seega – saatke oma nimi/e-mail kollaneketsike@gmail.com ja lisan ????

Minu arust ei ole see secret grupp, sest teabe all on kirjas: Nähtav Anyone can find this group
Kui oleks secret, peaks olema: Peidetud Only members can find this group.
Otsinguga on täitsa leitav.

Mulle sobiks väga, kui grupp oleks siiski päriselt ka secret.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 15:58; 13.01 21:05; 23.01 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu, ei tea kes oled paraku:
Jah, oli secret. Hetkel closed, sest inimestel on facebooki turvaseaded nii peale pandud, et ma ei saanud neid lisada isegi siis, kui sõbraks lisasin. Palju keerulisem oli oma seaded üles leida ja muuta, kui grupp korraks Closed panna ????
Ja pealegi, see et otsinguga leitav, ei tähenda, et sisu/liikmeid näeks. Samuti ei saa ka liituda, sest tundmatuid nimesid vastu ei võta????
Aga panengi secretiks tagasi ????????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina istun praegu valvekabineti uksetaga, käin igaksjuhuks kontrollis. Hcg polnud 10päevaga isegi kahekordistunud, süda pole ka enam paha ja rinnad vähem hellad. Aiman halba..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kadri91
loodame parimat, et kõik läheb hästi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ca nädalake ikka mega halb olla. Koguaeg iiveldas hullult. Eile jällegi tundsin ennast suurepäraselt. Täna pole jälle just kõige parem olla. Samas rinnad on super valusad. Eile hakkasin juba muretsema, et miks ometi halb pole. Jama igat pidi, kui on halb olla, siis ei saa normaalselt midagi tehtud ja siis kui on liiga hea, siis muretsen kas kõik on ikka korras. Järgmine arst on 2 nädala pärast siis peaks juba rohkem näha ka olema. Täna on päevade järgi 8+1 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kadri91, kas on mingeid uudiseid?
Alati on nii nukker kui kellelgi selle pisikesega kehvasti läheb 🙁
Mul pöidlad peos ja mõtetes sinuga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 11:50; 24.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Oleksin ka soovija, kui tuleb fb mingi väiksem grupp ????

Tulemas teine laps, esimene laps saab siis juba kaheseks.

Eile arvele võetud, UH järgi oli 8+5 ehk tähtaeg jääb sinna augusti ja septembri piirile aga kuna esimese lapsega läks natsa üle, siis olen täitsa kindel, et ka seekord läheb nii ja sünnib ikkagi septembribeebi 🙂

Ilusat ootusaega kõigile! ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:11; 24.01 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, grupp juba olemas, liitun ka 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:11; 24.01 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik korras! Loode vastas suurusele (8+0) ja süda tiksus! Mina aint tönnisin pukis ja õde lappas mulle tatilappe ???? Aga süda on 100kg kergem ja nägin elus esimest korda loodet ????

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 11:02; 18.01 06:56; 20.01 18:11; 22.01 18:14; 24.01 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik korras! Loode vastas suurusele (8+0) ja süda tiksus! Mina aint tönnisin pukis ja õde lappas mulle tatilappe ???? Aga süda on 100kg kergem ja nägin elus esimest korda loodet ????

Super! Mul väga hea meel 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 11:50; 24.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Super, Kadri!
Ja nüüd rõõmusta, et halb pole. ???? Mul oligi eelmise rasedusega ainult nädal halb, loodan et nüüd sama.

See Hcg ei pidanudki mingil hetkel ju enam kahekordistuma, lisaks osadel see väiksem, osadel suurem. Mina pole kunagi seda mõõtnud, ega see ei aita ju midagi. Mures oled ikka ????

coverly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 10:08; 20.01 17:43; 21.01 09:28; 24.01 12:38; 26.01 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm eelmist nädalat hoidis mureta vähemasti ????. Lihtsalt 10päevaga oleks võinud rohkem tõusta, a arst ütles kah, et mida rohkem nädalaid, seda imelikumaks tõusud lähevad. Peaasi et liiga vara langema ei hakka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 399 )


Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2020