Esileht Pereelu ja suhted Sinu, minu, meie lapsed. Kuidas pärandada vara kärgperes?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Sinu, minu, meie lapsed. Kuidas pärandada vara kärgperes?

Postitas:

Mina olen ise nn esimesel ringil aga mehel eelmisest kooselust 2 last. Üks elab juba 3 aastat meiega. On ka ühine laps.
Mina olen lihtsalt teinud – lahusvara, elame minu korteris. Ehitame hetkel maja, mille maa olen saanud MINA kingituseks.
Lahusvara olen valinud ise, ja ka põhjendanud mehele seda. Ühel hetkel võib mehel/minul midagi juhtuda – siis kui mehe nimel oleks asjad, võtaks tema lapsed mult asjad käest (äkki), seda vältides – oleme sellise lahenduse leidnud. Minuga juhtub midagi, saab mees põhimõtteliselt endale.
Kusjuures pärandist ei ole üldse rääkinud. Pigem mina rõhutan sellele, et peame kahekesi suutma niipalju vara soetada, et suudaks vanaduspõlve elada hästi, ilma lapsi tülitamast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahusvara olen valinud ise, ja ka põhjendanud mehele seda. Ühel hetkel võib mehel/minul midagi juhtuda – siis kui mehe nimel oleks asjad, võtaks tema lapsed mult asjad käest (äkki), seda vältides – oleme sellise lahenduse leidnud. Minuga juhtub midagi, saab mees põhimõtteliselt endale.

Aga kui lahku lähete, kas mehe panuse majast ikka maksad välja?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.02 22:15; 11.02 22:53; 12.02 10:56; 12.02 23:46; 13.02 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üsna sarnane lugu, nagu teemaalgatajal, aga vastupidi.
Mehel 3 last (suured juba), minul üks (alaealine). Ühiseid lapsi pole. Oleme abielus. Lahusvara. Minul on mitu kinnistut (olid juba enne mehega tutvumist) ja ilmselt saan pärimise teel juurde. Mehel pole suurt midagi.
Ja mul pole korrakski tulnud pähe, et ma oleksin kuidagi kohustatud testamenti mehe lapsed ka sisse kirjutama.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üsna sarnane lugu, nagu teemaalgatajal, aga vastupidi.

Mehel 3 last (suured juba), minul üks (alaealine). Ühiseid lapsi pole. Oleme abielus. Lahusvara. Minul on mitu kinnistut (olid juba enne mehega tutvumist) ja ilmselt saan pärimise teel juurde. Mehel pole suurt midagi.

Ja mul pole korrakski tulnud pähe, et ma oleksin kuidagi kohustatud testamenti mehe lapsed ka sisse kirjutama.

Lahusvara on ainumõistlik otsus. Kuigi kinnistud olid sul enne, siis raha pangaarvel ju kahaneb ja kasvab abielu jooksul. Kui mees testamenti ei tee, olete pärijad sina ja tema 3 täiskasvanud last. Oletame, et mehe surma hetkel on tema pangaarvel 2000 eurot, sinu pangaarvel 10000 eurot. Ühisvara korral läheks see jagamisele ehk sinule kuulub sellest 6000 eurot ja teine 6000 läheb mehe laste ja sinu vahel jagamisele. lahusvara korral ei saa keegi sinult sinu raha ära võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.02 09:55; 12.02 10:53; 13.02 09:44; 14.02 15:21; 14.02 19:18; 14.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea lugemine. Näitab väga hästi, et kärgperendus on juurteni okse. Võõrad lapsed visatakse naudinguga üle parda. Raha rahaks, aga olla see laps, kes peab niigi igapäevselt mingite võõraste meeste, naiste, seksisemudega koos elama, lisaks tundma end teisejärgulisena ühiste laste kõrval… Te sandistate ikka korralikult oma küla pealt kokku korjatud lapsi. Eestlane on liiga vaene suuremeelsuseks ja see põhjustabki sellist sendisaagimist. Kärgpere pole tegelikult pere… See on vaimse sandistamise üks vorme. Eriti õudne, kui esimeste/teiste laste isa peaks veel olema surnud/raskelt haige vms ja uus seksisemu mängib emaga küll perekonda, aga teeb kõik endast oleneva, et temaga koos elavad lapsed mitte üht lisasenti ei saa. Oleks siis veel, et jagatakse suuri summasid, aga jutt käib üldjuhul nutustest summadest. Ma ei leia, et oma vara peaks tuimalt laiali jagama, aga keskmise eestlase südames võiks olla veidigi rohkem ruumi suuremeelsusele.

Olen kasvanud peres kasuisaga, kes kohtles kõiki lapsi võrdselt. Mõne inimese südames on lihtsalt nii suuremeelsust kui armastust, on võimalik elada nii, et iga eurot ei saagita pooleks.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole seal midagi rasket- oma lastele pärandab OMA vara iga vanem ise.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 11:13; 14.02 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga abielu on vaid mõttetu paber…

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 13:02; 13.02 13:55; 14.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga abielu on vaid mõttetu paber…

Paljudel juhtudel ju ongi üsna mõttetu paber.
Kui teemaalgataja praegu abielluks, siis see ei muudaks mitte midagi. Vara oleks endiselt mehe oma ja mees võib selle testamendiga pärandada, kellele tahab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.02 08:45; 12.02 10:33; 12.02 11:00; 13.02 13:08; 13.02 14:50; 14.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pere esimene laps on minu kaasavara. Kõiki lapsi aga kohtleme võrdse armastusega: testamendiga jagame oma ühisvara kõigile lastele.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga abielu on vaid mõttetu paber…

Paljudel juhtudel ju ongi üsna mõttetu paber.

Kui teemaalgataja praegu abielluks, siis see ei muudaks mitte midagi. Vara oleks endiselt mehe oma ja mees võib selle testamendiga pärandada, kellele tahab.

Juhul kui teeb testamendi. Tihti seda ei tehta (eriti siis, kui pole tegu vanuri või rikkuriga) ja pärija on siis abikaasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 13:02; 13.02 13:55; 14.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegelikult soetus on siis mehe rahade eest. Mis on sinu panus. Kas nö osaliselt kommunaalkulud ja majanduskulud (ei maksa ka kõike jooksvaid kommunaal- ja toidukulusid, vaid ka need jaotate) või oled panustanud protsentuaalselt olulised summad vara hinnast remonttöödeks, soetuseks (siis ei saa aru, miks ainult mehele kuulub).
Väga tore, kui su praegune mees on osaliselt su eelmistele lastele ka isa eest, aitab neid ülal pidada, kasvatada jooksvalt (või on eraldi arvestuses ja sina maksad oma raha ja elatise eest nende kõik kulud, ka elukohakulud), aga su eelmise pere lastel on ju ometi ka bioloogilised ema ja isa, kes võimalusel siis tulevikus ka midagi enda vaevaga saadut saavad neile pärandada. Sa saad ise koguda ja mõelda vanemate laste tuleviku peale, kui sul pole elukoha soetuse kulusid ning ka eraldi kõrgeid üürikulusid.
Kui su uus mees on pikka aega su eelmise mehe lapsi ka kasvatanud ja tunneb, et nad igatepidi nii südamelähedased, et ka enda varast midagi neile jätta, küll ta siis mingid muudatused (testamendis) ka teeb. Aga see algatus peaks tulema talt endalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhul kui teeb testamendi. Tihti seda ei tehta (eriti siis, kui pole tegu vanuri või rikkuriga) ja pärija on siis abikaasa.

Kui testamenti pole, siis abikaasa pärib võrdselt lastega (mitte ainuisikuliselt), kuid mitte vähem kui 25%.
Ehk siis, kui on 3 või enam last, siis abikaasa saabki 25%. Oletame, et lapsed tahavad kinnisvara müüa. Mida sa teed 50+ aastasena selle mõneteist või või mõnekümne tuhandega? Pangalaenu enam ei anta. Perifeeeriasse kolida ei saa, sest tuleb tööl käia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.02 08:45; 12.02 10:33; 12.02 11:00; 13.02 13:08; 13.02 14:50; 14.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgperendus tõesti sakib. Ise kuulun ühte sellisesse, kus on sinu, minu ja meie lapsed ning kuigi vanemad on veel täies elujõus, käib mõnede laste poolt juba vara jagamine ning sellest tingitud tülid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea lugemine. Näitab väga hästi, et kärgperendus on juurteni okse. Võõrad lapsed visatakse naudinguga üle parda. Raha rahaks, aga olla see laps, kes peab niigi igapäevselt mingite võõraste meeste, naiste, seksisemudega koos elama, lisaks tundma end teisejärgulisena ühiste laste kõrval… Te sandistate ikka korralikult oma küla pealt kokku korjatud lapsi. Eestlane on liiga vaene suuremeelsuseks ja see põhjustabki sellist sendisaagimist. Kärgpere pole tegelikult pere… See on vaimse sandistamise üks vorme. Eriti õudne, kui esimeste/teiste laste isa peaks veel olema surnud/raskelt haige vms ja uus seksisemu mängib emaga küll perekonda, aga teeb kõik endast oleneva, et temaga koos elavad lapsed mitte üht lisasenti ei saa. Oleks siis veel, et jagatakse suuri summasid, aga jutt käib üldjuhul nutustest summadest. Ma ei leia, et oma vara peaks tuimalt laiali jagama, aga keskmise eestlase südames võiks olla veidigi rohkem ruumi suuremeelsusele.

Olen kasvanud peres kasuisaga, kes kohtles kõiki lapsi võrdselt. Mõne inimese südames on lihtsalt nii suuremeelsust kui armastust, on võimalik elada nii, et iga eurot ei saagita pooleks.

Sa pärisid nii oma isa kui ema seksisemu vara, samas kui ema ja seksisemu ühised lapsed said sinu osa võrra vähem. See ei tundunud nende suhtes “sandistav ja saagitud”?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 16:49; 14.02 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis, kui on 3 või enam last, siis abikaasa saabki 25%. Oletame, et lapsed tahavad kinnisvara müüa. Mida sa teed 50+ aastasena selle mõneteist või või mõnekümne tuhandega? Pangalaenu enam ei anta. Perifeeeriasse kolida ei saa, sest tuleb tööl käia.

See sõltub ju ikkagi sellest, kui rikas on pärandaja. Mu sõbrants näiteks päriks täpselt samadel tingimustel vähemalt 5 miljonit. Mu lähedane sugulane sai testamendiga 10% varast, mille eest ostis kaks 2-toalist korterit Tallinna+maksis maja sissemaksu.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.02 22:15; 11.02 22:53; 12.02 10:56; 12.02 23:46; 13.02 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea lugemine. Näitab väga hästi, et kärgperendus on juurteni okse. Võõrad lapsed visatakse naudinguga üle parda. Raha rahaks, aga olla see laps, kes peab niigi igapäevselt mingite võõraste meeste, naiste, seksisemudega koos elama, lisaks tundma end teisejärgulisena ühiste laste kõrval… Te sandistate ikka korralikult oma küla pealt kokku korjatud lapsi. Eestlane on liiga vaene suuremeelsuseks ja see põhjustabki sellist sendisaagimist. Kärgpere pole tegelikult pere… See on vaimse sandistamise üks vorme. Eriti õudne, kui esimeste/teiste laste isa peaks veel olema surnud/raskelt haige vms ja uus seksisemu mängib emaga küll perekonda, aga teeb kõik endast oleneva, et temaga koos elavad lapsed mitte üht lisasenti ei saa. Oleks siis veel, et jagatakse suuri summasid, aga jutt käib üldjuhul nutustest summadest. Ma ei leia, et oma vara peaks tuimalt laiali jagama, aga keskmise eestlase südames võiks olla veidigi rohkem ruumi suuremeelsusele.

Olen kasvanud peres kasuisaga, kes kohtles kõiki lapsi võrdselt. Mõne inimese südames on lihtsalt nii suuremeelsust kui armastust, on võimalik elada nii, et iga eurot ei saagita pooleks.

Kuidas saab nii ilgelt oma perest kirjutada, kuigi sind koheldi teistega võrdselt, kasuisa oli suuremeelne ja armastav?
Kurb, et sinu meelest su pere oli juurteni okse, hooliv kasuisa oli vaid ema seksisemu ja sina oled selle tulemusel sandistatud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tarkust kuskil. Mina abiellusin nimme mehega, kel polnud eelnevalt lapsi. Ühine 1 laps meil on. Mul eelnevalt üks laps, kes pärib oma isa maja ja võimalik, et ka minu poolt pool korterit, mida tulevikus ühise lapsega jagada. Meil on ühisvara. Hea lihtne otsus oli, sest kumbalgi polnudki siis mingit vara. Abikaasaga ostetud maja jääb mõlemale lapsele kahepeale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 22:44; 14.02 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.02 08:45; 12.02 10:33; 12.02 11:00; 13.02 13:08; 13.02 14:50; 14.02 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üsna sarnane lugu, nagu teemaalgatajal, aga vastupidi.

Mehel 3 last (suured juba), minul üks (alaealine). Ühiseid lapsi pole. Oleme abielus. Lahusvara. Minul on mitu kinnistut (olid juba enne mehega tutvumist) ja ilmselt saan pärimise teel juurde. Mehel pole suurt midagi.

Ja mul pole korrakski tulnud pähe, et ma oleksin kuidagi kohustatud testamenti mehe lapsed ka sisse kirjutama.

Lahusvara on ainumõistlik otsus. Kuigi kinnistud olid sul enne, siis raha pangaarvel ju kahaneb ja kasvab abielu jooksul. Kui mees testamenti ei tee, olete pärijad sina ja tema 3 täiskasvanud last. Oletame, et mehe surma hetkel on tema pangaarvel 2000 eurot, sinu pangaarvel 10000 eurot. Ühisvara korral läheks see jagamisele ehk sinule kuulub sellest 6000 eurot ja teine 6000 läheb mehe laste ja sinu vahel jagamisele. lahusvara korral ei saa keegi sinult sinu raha ära võtta.

Lahusvara ei päästa ikkagi vist surma ja pärandi korral? Kirjeldad olukorda, kuidas mees sureb. Aga ka naine võib surra enne meest ja siis on ikkagi mees pärija, sest nad on ABIELUS. Sellepärast peaks sellisel naisel 100% olema testament.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 22:05; 14.02 08:19; 14.02 12:35; 14.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üsna sarnane lugu, nagu teemaalgatajal, aga vastupidi.

Mehel 3 last (suured juba), minul üks (alaealine). Ühiseid lapsi pole. Oleme abielus. Lahusvara. Minul on mitu kinnistut (olid juba enne mehega tutvumist) ja ilmselt saan pärimise teel juurde. Mehel pole suurt midagi.

Ja mul pole korrakski tulnud pähe, et ma oleksin kuidagi kohustatud testamenti mehe lapsed ka sisse kirjutama.

Lahusvara on ainumõistlik otsus. Kuigi kinnistud olid sul enne, siis raha pangaarvel ju kahaneb ja kasvab abielu jooksul. Kui mees testamenti ei tee, olete pärijad sina ja tema 3 täiskasvanud last. Oletame, et mehe surma hetkel on tema pangaarvel 2000 eurot, sinu pangaarvel 10000 eurot. Ühisvara korral läheks see jagamisele ehk sinule kuulub sellest 6000 eurot ja teine 6000 läheb mehe laste ja sinu vahel jagamisele. lahusvara korral ei saa keegi sinult sinu raha ära võtta.

Lahusvara ei päästa ikkagi vist surma ja pärandi korral? Kirjeldad olukorda, kuidas mees sureb. Aga ka naine võib surra enne meest ja siis on ikkagi mees pärija, sest nad on ABIELUS. Sellepärast peaks sellisel naisel 100% olema testament.

Lahusvara on oluline lahkumineku korral. Surma korral (kui ei ole testamenti), läheb kogu vara pärijate vahel jagamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 13:02; 13.02 13:55; 14.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üsna sarnane lugu, nagu teemaalgatajal, aga vastupidi.

Mehel 3 last (suured juba), minul üks (alaealine). Ühiseid lapsi pole. Oleme abielus. Lahusvara. Minul on mitu kinnistut (olid juba enne mehega tutvumist) ja ilmselt saan pärimise teel juurde. Mehel pole suurt midagi.

Ja mul pole korrakski tulnud pähe, et ma oleksin kuidagi kohustatud testamenti mehe lapsed ka sisse kirjutama.

Lahusvara on ainumõistlik otsus. Kuigi kinnistud olid sul enne, siis raha pangaarvel ju kahaneb ja kasvab abielu jooksul. Kui mees testamenti ei tee, olete pärijad sina ja tema 3 täiskasvanud last. Oletame, et mehe surma hetkel on tema pangaarvel 2000 eurot, sinu pangaarvel 10000 eurot. Ühisvara korral läheks see jagamisele ehk sinule kuulub sellest 6000 eurot ja teine 6000 läheb mehe laste ja sinu vahel jagamisele. lahusvara korral ei saa keegi sinult sinu raha ära võtta.

Lahusvara ei päästa ikkagi vist surma ja pärandi korral? Kirjeldad olukorda, kuidas mees sureb. Aga ka naine võib surra enne meest ja siis on ikkagi mees pärija, sest nad on ABIELUS. Sellepärast peaks sellisel naisel 100% olema testament.

Lahusvara on oluline lahkumineku korral. Surma korral (kui ei ole testamenti), läheb kogu vara pärijate vahel jagamiseks.

Ma ka arvasin nii. Seega – võõrad lapsed võivad selle rikka naise vara ikkagi pärida, kui naine piisavalt hoolas ei ole. Ja isegi selle testamendiga on kahtlane, sest võib mingil juhtul mängu tulla sundosa pärimine. Olen ise lähedalt sellise juhtumiga kokku puutunud (invaliidsusgrupil pärija, kes oli testamendiga välja jäetud – valus keiss).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 22:05; 14.02 08:19; 14.02 12:35; 14.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga abielu on vaid mõttetu paber…

Antud juhtumil on teemaalgataja abiellumisega endale paraja portsu jama/riske kaela saanud.

Seega – ei ole jah mõttetu paber. See on paber, mis võimaldab su varasid kahmata isikutel, kel pole sellega mingit pistmist. Õudne!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 22:05; 14.02 08:19; 14.02 12:35; 14.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe teemaalgatust uuesti, justnimelt abielu ei ole teemaalgatuses ja sellest on jama, kõik mehe oma ja mehe nimel ja mees teeb ja pärandab, kellele tahab. Õudne jah!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 11:13; 14.02 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pärisid nii oma isa kui ema seksisemu vara, samas kui ema ja seksisemu ühised lapsed said sinu osa võrra vähem. See ei tundunud nende suhtes “sandistav ja saagitud”?

Saetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea lugemine. Näitab väga hästi, et kärgperendus on juurteni okse. Võõrad lapsed visatakse naudinguga üle parda. Raha rahaks, aga olla see laps, kes peab niigi igapäevselt mingite võõraste meeste, naiste, seksisemudega koos elama, lisaks tundma end teisejärgulisena ühiste laste kõrval… Te sandistate ikka korralikult oma küla pealt kokku korjatud lapsi. Eestlane on liiga vaene suuremeelsuseks ja see põhjustabki sellist sendisaagimist. Kärgpere pole tegelikult pere… See on vaimse sandistamise üks vorme. Eriti õudne, kui esimeste/teiste laste isa peaks veel olema surnud/raskelt haige vms ja uus seksisemu mängib emaga küll perekonda, aga teeb kõik endast oleneva, et temaga koos elavad lapsed mitte üht lisasenti ei saa. Oleks siis veel, et jagatakse suuri summasid, aga jutt käib üldjuhul nutustest summadest. Ma ei leia, et oma vara peaks tuimalt laiali jagama, aga keskmise eestlase südames võiks olla veidigi rohkem ruumi suuremeelsusele.

Olen kasvanud peres kasuisaga, kes kohtles kõiki lapsi võrdselt. Mõne inimese südames on lihtsalt nii suuremeelsust kui armastust, on võimalik elada nii, et iga eurot ei saagita pooleks.

Kuidas saab nii ilgelt oma perest kirjutada, kuigi sind koheldi teistega võrdselt, kasuisa oli suuremeelne ja armastav?

Kurb, et sinu meelest su pere oli juurteni okse, hooliv kasuisa oli vaid ema seksisemu ja sina oled selle tulemusel sandistatud.

Tema pere puhul ei ole tegu kärgperega. Minul on sama, ka minu ema abiellus teist korda ja ema uus mees on mind kasvatanud koos meie pere nooremate lastega kui täiesti oma last. Minu lapsed nimetavad teda vanaisaks ja mina isaks.
Klassikaline kärgpere, kus lapsed edasi-tagasi rändavad, on küll okse. Okse nii laste kui nende vanemate ja vanemate uute kaaslaste jaoks.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.02 09:55; 12.02 10:53; 13.02 09:44; 14.02 15:21; 14.02 19:18; 14.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema pere puhul ei ole tegu kärgperega. Minul on sama, ka minu ema abiellus teist korda ja ema uus mees on mind kasvatanud koos meie pere nooremate lastega kui täiesti oma last. Minu lapsed nimetavad teda vanaisaks ja mina isaks.

Klassikaline kärgpere, kus lapsed edasi-tagasi rändavad, on küll okse. Okse nii laste kui nende vanemate ja vanemate uute kaaslaste jaoks.

Ok. Oletame, et oli lahkumine. Nüüd on kaks võimalust:
Üks vanem jääb last kasvatama (ja – NB! – teine vanem nõustub sellega või isegi soovib nii) – siis on kõik viks ja viisakas (nagu sinu emal). Siis ei pea lapsed lugema foorumitest ja kuulma koolikaaslastelt (kes oma jutud kodudest kaasa võtavad), kuidas tema pere on OKSE. Tema pererõõmud on õiged, muredele elatakse kaasa – olgu siis kasuvanemaga või ilma.
Teine vanem oleks ka valmis üksi last kasvatama, aga ei ole isegi võimalik. Kui teine pool on lapse kasvatamisest huvitatud (olgu kas või selleks, et mitte elatist maksta), siis seda võimaldama peab. Igal juhul. Vajadusel määratakse kohtus suhtluskord.
Selle pere lapse pererõõmud ja peremured on siis OKSE. Ja tema pere OKSE. Seda tal kas või siinsed Käod unustada ei luba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 15:49; 14.02 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on pärimine lahendatud enamvähem samamoodi nagu ühel varasemal vastajal.
Mehel on laps eelmisest suhtest pluss meil on üks ühine laps, mõlemad alaealised. Oleme teinud vastastikuse testamendi, millega kogu vara pärib teine abikaasa. Selle mõte on see, et kumbki laps saaks ainult sundosa ega saaks meie kodu kaasomanikuks. Kasvõi kinnisvara müük oleks siis ebanormaalselt keeruline. Lastele sundosa väljamaksmiseks on meist mõlemale tehtud elukindlustus, millest saadud hüvitis ei kuulu pärandvara hulka. Kui me peaks korraga surma saama, läheb kogu vara lastele. Lisaks kuulub mulle lahusvarana korter, kus elab minu ema. See jääks siis emale, kui ta sureb enne mind, siis pärib jällegi minu abikaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema pere puhul ei ole tegu kärgperega. Minul on sama, ka minu ema abiellus teist korda ja ema uus mees on mind kasvatanud koos meie pere nooremate lastega kui täiesti oma last. Minu lapsed nimetavad teda vanaisaks ja mina isaks.

Klassikaline kärgpere, kus lapsed edasi-tagasi rändavad, on küll okse. Okse nii laste kui nende vanemate ja vanemate uute kaaslaste jaoks.

Ok. Oletame, et oli lahkumine. Nüüd on kaks võimalust:

Üks vanem jääb last kasvatama (ja – NB! – teine vanem nõustub sellega või isegi soovib nii) – siis on kõik viks ja viisakas (nagu sinu emal). Siis ei pea lapsed lugema foorumitest ja kuulma koolikaaslastelt (kes oma jutud kodudest kaasa võtavad), kuidas tema pere on OKSE. Tema pererõõmud on õiged, muredele elatakse kaasa – olgu siis kasuvanemana või ilma.

Teine vanem oleks ka valmis üksi last kasvatama, aga ei ole võimalik. Kui teine pool on lapse kasvatamisest huvitatud (olgu kas või selleks, et mitte elatist maksta), siis seda võimaldama peab. Igal juhul. Vajadusel määratakse kohtus suhtluskord.

Selle pere lapse pererõõmud ja peremured on siis OKSE. Ja tema pere OKSE. Seda tal kas või siinsed Käod unustada ei luba.

Siis ei ole okse, kui teine vanem ei taha enam lapsi nähagi, paremal juhul maksab raha, ja laseb esimese vanema uuel kaaslasel oma lapsed rahulikult lapsendada. Need on need õiged peresuhted.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tarkust kuskil. Mina abiellusin nimme mehega, kel polnud eelnevalt lapsi. Ühine 1 laps meil on. Mul eelnevalt üks laps, kes pärib oma isa maja ja võimalik, et ka minu poolt pool korterit, mida tulevikus ühise lapsega jagada. Meil on ühisvara. Hea lihtne otsus oli, sest kumbalgi polnudki siis mingit vara. Abikaasaga ostetud maja jääb mõlemale lapsele kahepeale.

Kui see isa nüüd uue naisega lapse saab, siis ei pruugi su laps pärida enam mingit maja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.02 09:55; 12.02 10:53; 13.02 09:44; 14.02 15:21; 14.02 19:18; 14.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema pere puhul ei ole tegu kärgperega. Minul on sama, ka minu ema abiellus teist korda ja ema uus mees on mind kasvatanud koos meie pere nooremate lastega kui täiesti oma last. Minu lapsed nimetavad teda vanaisaks ja mina isaks.

Klassikaline kärgpere, kus lapsed edasi-tagasi rändavad, on küll okse. Okse nii laste kui nende vanemate ja vanemate uute kaaslaste jaoks.

Ok. Oletame, et oli lahkumine. Nüüd on kaks võimalust:

Üks vanem jääb last kasvatama (ja – NB! – teine vanem nõustub sellega või isegi soovib nii) – siis on kõik viks ja viisakas (nagu sinu emal). Siis ei pea lapsed lugema foorumitest ja kuulma koolikaaslastelt (kes oma jutud kodudest kaasa võtavad), kuidas tema pere on OKSE. Tema pererõõmud on õiged, muredele elatakse kaasa – olgu siis kasuvanemana või ilma.

Teine vanem oleks ka valmis üksi last kasvatama, aga ei ole võimalik. Kui teine pool on lapse kasvatamisest huvitatud (olgu kas või selleks, et mitte elatist maksta), siis seda võimaldama peab. Igal juhul. Vajadusel määratakse kohtus suhtluskord.

Selle pere lapse pererõõmud ja peremured on siis OKSE. Ja tema pere OKSE. Seda tal kas või siinsed Käod unustada ei luba.

Siis ei ole okse, kui teine vanem ei taha enam lapsi nähagi, paremal juhul maksab raha, ja laseb esimese vanema uuel kaaslasel oma lapsed rahulikult lapsendada. Need on need õiged peresuhted.

Kui vanema uus kaaslane võtab last kui oma last ja lapsel on temaga usalduslik lapse ja vanema suhe, siis on lapsendamine ju normaalne. Kui pärisvanem on vähegi inimene, ta lapsele võimaluse normaalseks eluks ju annab? Saab laps omale sama perekonnanime, mis ülejäänud perel, ja jääb ära rändamine.
On siingi lugeda saanud lapsendatud laste, tänaseks siis täiskasvanute, arvamusi. Kas nende elus on midagi halvasti?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.02 09:55; 12.02 10:53; 13.02 09:44; 14.02 15:21; 14.02 19:18; 14.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Sinu, minu, meie lapsed. Kuidas pärandada vara kärgperes?