Esileht Ilu ja tervis Sõeluuring

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 158 )

Teema: Sõeluuring

Postitas:
Kägu

Haigekassa raha eest arsti juures käimine pole tasuta. Ise ei jaga nii palju?

Mine külasta tasulist arsti, saad kiire aja ning viisaka ettevõtte, mitte ei pea kusagil suvapolikliinikus, kus odav remont tehtud, kui sedagi, käima.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine külasta tasulist arsti, saad kiire aja ning viisaka ettevõtte, mitte ei pea kusagil suvapolikliinikus, kus odav remont tehtud, kui sedagi, käima.

Soovitaks sul käia mõnes tervisekeskuses oludega tutvumas, mingit odavat remonti seal pole. Samas võid muidugi oma suva kontrolli ükstapuha kus teha ja väga tore, et sa ise juurde maksad, jääb teistele aegu rohkem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks sul käia mõnes tervisekeskuses oludega tutvumas, mingit odavat remonti seal pole. Samas võid muidugi oma suva kontrolli ükstapuha kus teha ja väga tore, et sa ise juurde maksad, jääb teistele aegu rohkem.

Mul pole mingi suvakontroll, mul on healoomulised kasvajad, mis vajavad järelvalvet.

Ma ei leia ühtki põhjust, miks peaksin arstiaegu kuude viisi ootama, kui saaksin minna kohe, kui soovin? Mingi närune 100 eurot on vähem väärt, kui kiire võimalus tervis korda saada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõeluuringu eesmärk on avastada haigus võimalikult vara ka nendel inimestel, kes muidu arsti juurde ei sattukski.

Naine, kes ei viitsi regulaarselt naistearsti külastada, ei lähe kindlasti mitte ka sõeluuringusse. Naine, kes oma tervise eest hoolitseb, käib arsti juures niigi, ka ilma kutseta. Lihtne loogiline.

Mu oma tutvuringkonnas on naine, kes ei ole pärast viimast sünnitust kordagi naistearstil käinud. Sünnitusest on möödunud 25 aastat.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaebusteta naine peaks käima regulaarses kontrollis korra 2,5-3 aasta jooksul. Kui kontrolli käigus on PAP test juba tehtud ja see oli korras ning samal aastal tuleb kutse sõeluuringule, siis ilmselgelt pole teist korda vajadust seda teha. Erakliinikud loomulikult püüavad teid veenda, et igal aastal tuleks igaks juhuks kontrollis käia, see ju nende sissetulek. Ja ma ei taha öelda, et ainult iga 5 aasta tagant ämmaemanda juures käimine on Ok. Tahan öelda, et naine, kui sa ei mäleta, millal viimati arsti juures käisid ja sulle tuleb sõeluuringu kutse, siis kindlasti palun kasuta seda võimalust. Sõeluuringu eesmärk on avastada haigus võimalikult vara ka nendel inimestel, kes muidu arsti juurde ei sattukski.

[/quote]
Sa oled valesti aru saanud. Optimaalne on käia naistearstil kord 1-2 aasta jooksul, kui kaebuseid ei ole. Ja PAP-testi andmise sagedus on kord kolme aasta tagant. Seda juhul, kui eelmised PAP-testid on korras olnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole ju viies euros, vaid põhimõttes – miks ei ole ok PAP-testi andmise käigus läbi viia ka n-ö tavakontroll? Ei usu mina, et riigile see kasulik on, kui patsient kaks korda käib.

Ära vingu! Ma maksan selliste visiitide eest 110 eurot ja sa vingud mingi tühise 5 euro pärast?

Hoopis sina ju vingud? Vaid rumal käib tasuliste arstide juures.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole mingi suvakontroll, mul on healoomulised kasvajad, mis vajavad järelvalvet. Ma ei leia ühtki põhjust, miks peaksin arstiaegu kuude viisi ootama, kui saaksin minna kohe, kui soovin? Mingi närune 100 eurot on vähem väärt, kui kiire võimalus tervis korda saada.

Mina olen oma arsti juurde saanud alati nädala jooksul. Kui kohe digiregistratuuris aega pole, siis käin  veel proovimas. Ja alati saan juba mõne päeva jooksul aja. Ainus vaev ongi see, et pean 3-4 korda digiregistratuuris surfamas käima.

Rumalam osa inimestest muidugi maksab (aasta jooksul ilmselt mitu korda 100 eurot, kuna tal on healoomulised kasvajad, mis vajavad regulaarset järelvalvet) ja siis on veel uhked ka oma rumaluse üle. Ise teab, et tal on vaja regulaarseid aegu, aga ei suuda asju niimoodi korraldada, et saaks teenust odavamalt.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole mingi suvakontroll, mul on healoomulised kasvajad, mis vajavad järelvalvet.

See ongi suvakontroll. Kui arvad, et oled oma müoomidega jube eriline, siis eksid väga. Üleöö ei juhtu nendega mitte kui midagi, seega ei ole mitte midagi katki, kui sa just homme ei saa kontrolli, kui see mõte tuleb. Aga nagu juba ütlesin, maksa rahus, jääbki arukamatele aegu rohkem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoopis sina ju vingud? Vaid rumal käib tasuliste arstide juures.

😀 😀 😀

Ei, tasulist ravi kasutavad inimesed, kes seda endale lubada saavad. Sinusugused lepivad sellega, mis neile antakse. Kuulen pidevat vingu, kuidas arstijärjekorrad on 3+ kuud. Mul seda muret pole. 5-eurose tasuga vingats on tõsine rotimentaliteediga inimene. Ega seetõttu sul paremat elu ei saagi olla.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumalam osa inimestest muidugi maksab (aasta jooksul ilmselt mitu korda 100 eurot, kuna tal on healoomulised kasvajad, mis vajavad regulaarset järelvalvet) ja siis on veel uhked ka oma rumaluse üle. Ise teab, et tal on vaja regulaarseid aegu, aga ei suuda asju niimoodi korraldada, et saaks teenust odavamalt.

Miks peaksin mingite suvainimeste juures käima, kui käin tuntud günekoloogi juures ning olen temaga väga rahul? 100 eurot pole mitte mingi raha tänapäeval.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi suvakontroll. Kui arvad, et oled oma müoomidega jube eriline, siis eksid väga. Üleöö ei juhtu nendega mitte kui midagi, seega ei ole mitte midagi katki, kui sa just homme ei saa kontrolli, kui see mõte tuleb. Aga nagu juba ütlesin, maksa rahus, jääbki arukamatele aegu rohkem.

Kuule napakas, ma käisin tasulises juba 15 aastat enne seda, kui müoomid tekkisid.

Ja juhtub ikka küll, asi läks käest ära ning toimub kiire emaka eemaldamine.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja juhtub ikka küll, asi läks käest ära ning toimub kiire emaka eemaldamine.

Päris huvitav, sinu tuntud günekoloogist ja tasulisest kontrollist polnud siiski mitte muhvigi kasu. Kõik toimub ikka omasoodu, käi kus kontrollis tahad, uus remont ja puha, kasu ei midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaksin mingite suvainimeste juures käima, kui käin tuntud günekoloogi juures ning olen temaga väga rahul? 100 eurot pole mitte mingi raha tänapäeval.

Käi kus tahad, mis hüppad siin sellega nagu mingi tola?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen oma arsti juurde saanud alati nädala jooksul. Kui kohe digiregistratuuris aega pole, siis käin  veel proovimas. Ja alati saan juba mõne päeva jooksul aja. Ainus vaev ongi see, et pean 3-4 korda digiregistratuuris surfamas käima.

Minu arst ei võta tasuta kohtades vastu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käi kus tahad, mis hüppad siin sellega nagu mingi tola?

Lisaks saad raha eest täpselt samad arstid, mis tasuta, välja arvatud mõned mandunud tüübid, kes ainult raha pärast natuke liigutavad, aga mingite keerulisemate juhtumitega enam viimased 20 aastat ei tegele. Kui arst soovib areneda ja ajaga kaasas käia, siis ta kuskil suva tasulises vastuvõtus ei tiksu, kus põhiargument patsiendil tulemiseks on ilus remont.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris huvitav, sinu tuntud günekoloogist ja tasulisest kontrollist polnud siiski mitte muhvigi kasu. Kõik toimub ikka omasoodu, käi kus kontrollis tahad, uus remont ja puha, kasu ei midagi.

Miks ei ole? Mul on meeldiv olnud tema juures käia. Tänapäevane eraldi riietusruumi ning pesemisvõimalustega viisakas koht. Sattusin korra tasuta kohta polikliinikusse, sain shoki, milline nõukaaegne remint ja koledad inimesed järjekorras.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, tasulist ravi kasutavad inimesed, kes seda endale lubada saavad. Sinusugused lepivad sellega, mis neile antakse. Kuulen pidevat vingu, kuidas arstijärjekorrad on 3+ kuud. Mul seda muret pole. 5-eurose tasuga vingats on tõsine rotimentaliteediga inimene. Ega seetõttu sul paremat elu ei saagi olla.

Lollidelt tulebki raha ära võtta. 😀

Ma just kirjutan, et saan oma arsti juurde (ka tuntud ja tunnustatud arst) mõne päeva jooksul. Ainus vaev, mis on , et tavaliselt tuleb 3-4 korda surfamas käia.

Aga rumalam osa inimestest seda ei tea ja kujutab ette, et ainult makstes saab kiiremini ja palju paremini. Hiljuti veel keegi kuskil kirjutas, kuidas nii ülioluline pidi olema ka see, et koht on värskelt remonditud. Nagu päriselt? Sa viibid visiidil koos ooteajaga ca 45 min ja sul on nii tohutult tähtis, et sul on mingi hubane ja õdus keskkond loodud.

P S Ma ei oska tänapäeval mitte ühtegi Tallinna kohta nimetada, kus maja oleks ajale jalgu jäänud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiesugused ilmselt ootaks proteesijärjekorras kah 3 aastat, valudes piineldes kuni liigeste väärarenguni, selmet tasulise teenusega 6500 makstes paari kuu jooksul tervis korda saada ning täisväärtuslikku elu elada? No prioriteetide küsimus.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P S Ma ei oska tänapäeval mitte ühtegi Tallinna kohta nimetada, kus maja oleks ajale jalgu jäänud.

Magdaleenas käisin paar nädalat tagasi. Jube.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja juhtub ikka küll, asi läks käest ära ning toimub kiire emaka eemaldamine.

Sa arvad, et kui sul on miski operatiivne teema, siis sa muidu ei saa operatsioonile kui ainult makstes?

Usu, kui sul on asjaga nii tuli takus (nagu püüad siin praegu näidata), siis võid minna erakorralisse ja tõsise leiu puhul viiakse sind kohe opile. Ja sa ei pea selle eest maksma.

P S Igaks juhuks ütlen, et mul olid ka müoomid ja mul on emakas ära opereeritud ning ma tean väga täpselt seda protsessi. Ehkki olin ka aastaid oma müoomidega jälgimisel, ei pidanud ma kordagi maksma (va visiiditasu) selle eest, et nende üle järelvalvet pidada ja lõpuks opile minna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen oma arsti juurde saanud alati nädala jooksul. Kui kohe digiregistratuuris aega pole, siis käin veel proovimas. Ja alati saan juba mõne päeva jooksul aja. Ainus vaev ongi see, et pean 3-4 korda digiregistratuuris surfamas käima.

Minu arst ei võta tasuta kohtades vastu.

Paras!

Sa nagu tõsiselt arvad, et ainult sinu tasuline arst suudab müoomidele järelvalvet teha ja opile suunata?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei ole? Mul on meeldiv olnud tema juures käia. Tänapäevane eraldi riietusruumi ning pesemisvõimalustega viisakas koht. Sattusin korra tasuta kohta polikliinikusse, sain shoki, milline nõukaaegne remint ja koledad inimesed järjekorras.

What?

Sa (ja sinu väga tunnustatud arst) ikka teate, et teatud proovide võtmisel lausa ei tohi oma alakeha vahetult enne proovide võtmist pesta?

Ma ise ei kujuta nagu eriti ettegi, et lähen arsti juurde ennast pesema. Mul on omal kodus nii vann, saun kui ka duširuum.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiesugused ilmselt ootaks proteesijärjekorras kah 3 aastat, valudes piineldes kuni liigeste väärarenguni, selmet tasulise teenusega 6500 makstes paari kuu jooksul tervis korda saada ning täisväärtuslikku elu elada? No prioriteetide küsimus.

Erinevalt sinust ma pesen hambaid ja seetõttu pole mul proteese vaja.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P S Ma ei oska tänapäeval mitte ühtegi Tallinna kohta nimetada, kus maja oleks ajale jalgu jäänud.

Magdaleenas käisin paar nädalat tagasi. Jube.

Kuidas sa lilleke küll sinna sattusid? Terve see teema oled uhkelt väitnud, kuidas külastad vaid tasulisi arste. Ja nüüd siis järsku sattusid nii roppu kohta?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ei võta tasuta kohtades vastu.

No täpselt nagu ütlesingi. Mingi mandunud arst, kes ei viitsi enam lillegi liigutada, istub ainult seal tasulises vastuvõtus ja mõõdab müoome ja kirjutab seeneravi. Tasemel arstid arendavad ennast, opereerivad, tegelevad keerulisemate juhtumitega, mida tasulises polikliinikus ei toimu. Riigihaiglate arstidel on kvalifikatsioon kordades parem. Osa nendest teeb küll ka tasulises vastuvõtte, aga kes ainult tasulisse on pidama jäänud, sellel pole enam mingit huvi oma ameti vastu. Heale arstile on igav seal istuda. Ja kui sul midagi päriselt häda on, pead ikka nende põlatud riigiarstide poole pöörduma, sellest sinu jutulinnust pole siis enam mingit kasu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiesugused ilmselt ootaks proteesijärjekorras kah 3 aastat, valudes piineldes kuni liigeste väärarenguni, selmet tasulise teenusega 6500 makstes paari kuu jooksul tervis korda saada ning täisväärtuslikku elu elada? No prioriteetide küsimus.

No sina oled jälle see kraakleja vanamees oma proteesidega, sada korda sellest soigunud juba. Mida sina mingist emakast tead.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga paljud arstid teevad vastuvõtte nii Haigekassa raha eest kui erakliinikutes. Ka erakliinikutel võib olla mingis mahus Haigekassa leping. Eriti tobe on arvata, et kuskil on mingid spetsiaalsed — ja muidugi viletsamad — tasuta arstid. Arsti jaoks pole vahet, kas tema teenuste eest tasub Haigekassa või patsient ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevalt sinust ma pesen hambaid ja seetõttu pole mul proteese vaja.

Kas ma rääkisin hammastest?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga paljud arstid teevad vastuvõtte nii Haigekassa raha eest kui erakliinikutes. Ka erakliinikutel võib olla mingis mahus Haigekassa leping. Eriti tobe on arvata, et kuskil on mingid spetsiaalsed — ja muidugi viletsamad — tasuta arstid. Arsti jaoks pole vahet, kas tema teenuste eest tasub Haigekassa või patsient ise.

Jap, tipportopeedidel on üksikud tasuta ajad. Mul on 2 tuttavat proat, üks 83, teine 85, kes kasutavad tasulist ortopeediat, kuna tasuta aegu ei ole. Ja nad ei pea paljuks leida 1000 eurot, et põlve opereerida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa lilleke küll sinna sattusid? Terve see teema oled uhkelt väitnud, kuidas külastad vaid tasulisi arste. Ja nüüd siis järsku sattusid nii roppu kohta?

Seoses opileminekuga tuli käia tõesti.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 158 )


Esileht Ilu ja tervis Sõeluuring