Esileht Sünnitus soovitusi sünnitusest üle saamiseks

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: soovitusi sünnitusest üle saamiseks

Postitas:
Kägu

Mina imestan, et hambaarsti juures lasevad kõik tuimestuse teha, aga sünnitus, mis on kõikide muude valudega võrreldes kümme korda suurem, peaks paljude arvates tingimata ilma valuvaigistiteta toimuma. Miks te hambaarsti juures valu üle ei hinga ja häid mõtteid ei mõtle. On ju samuti mõtestatud valu – saab katkine hammas jälle terveks.

Sünnitusvalu on ainuke mõtestatud valu. Väga vajalik valu! Selle järgi sa ju teadki mida tegema pead, kui kaugel keha sünnitusprotsessiga on. Läbi valu oskad end ja last aidata, õiget asendit võtta. Tead, millal pressida ja millal pressi tagasi hoida jne. Mitte ükski arst ega ämmaemand ei saa seda sinu eest teha!

Eelpool öeldu ei kehti esilekutsumise puhul, siis on valu kontrollimatu ja allumatu.

Kuidas saab üldse sünnitust võrrelda hambaaukudega!? Kuidas sulle niisugune mõte üldse pähe tuli?

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina imestan, et hambaarsti juures lasevad kõik tuimestuse teha, aga sünnitus, mis on kõikide muude valudega võrreldes kümme korda suurem, peaks paljude arvates tingimata ilma valuvaigistiteta toimuma. Miks te hambaarsti juures valu üle ei hinga ja häid mõtteid ei mõtle. On ju samuti mõtestatud valu – saab katkine hammas jälle terveks.

Sünnitusvalu on ainuke mõtestatud valu. Väga vajalik valu! Selle järgi sa ju teadki mida tegema pead, kui kaugel keha sünnitusprotsessiga on. Läbi valu oskad end ja last aidata, õiget asendit võtta. Tead, millal pressida ja millal pressi tagasi hoida jne. Mitte ükski arst ega ämmaemand ei saa seda sinu eest teha!

Eelpool öeldu ei kehti esilekutsumise puhul, siis on valu kontrollimatu ja allumatu.

Kuidas saab üldse sünnitust võrrelda hambaaukudega!? Kuidas sulle niisugune mõte üldse pähe tuli?

Mina oma esimese lapsega küll seda kõike ei osanud ega tunnetanud. Mul oli ise käivitunud sünnitus. Ei aidanud mu keha midagi mõista. Pinges ilmselt olin aga no välja ta punnitasin.  Nüüd ootan 10a hiljem teist. Loodan, et läheb paremini.

Kuidas esilekutsumine teistmoodi on? Sünnitegevus ja valud on ikka samad.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina imestan, et hambaarsti juures lasevad kõik tuimestuse teha, aga sünnitus, mis on kõikide muude valudega võrreldes kümme korda suurem, peaks paljude arvates tingimata ilma valuvaigistiteta toimuma. Miks te hambaarsti juures valu üle ei hinga ja häid mõtteid ei mõtle. On ju samuti mõtestatud valu – saab katkine hammas jälle terveks.

Sünnitusvalu on ainuke mõtestatud valu. Väga vajalik valu! Selle järgi sa ju teadki mida tegema pead, kui kaugel keha sünnitusprotsessiga on. Läbi valu oskad end ja last aidata, õiget asendit võtta. Tead, millal pressida ja millal pressi tagasi hoida jne. Mitte ükski arst ega ämmaemand ei saa seda sinu eest teha!

Eelpool öeldu ei kehti esilekutsumise puhul, siis on valu kontrollimatu ja allumatu.

Kuidas saab üldse sünnitust võrrelda hambaaukudega!? Kuidas sulle niisugune mõte üldse pähe tuli?

Mina oma esimese lapsega küll seda kõike ei osanud ega tunnetanud. Mul oli ise käivitunud sünnitus. Ei aidanud mu keha midagi mõista. Pinges ilmselt olin aga no välja ta punnitasin. Nüüd ootan 10a hiljem teist. Loodan, et läheb paremini.

Kuidas esilekutsumine teistmoodi on? Sünnitegevus ja valud on ikka samad.

Paraku ei ole samad. Loomulik, iseeneslik sünniprotsess algab järk-järgult, mis annab naise kehale aega valuga kohaneda, hakkavad tööle selleks vajalikud olulised homoonid, mis mõjutavad emaka kokkutõmbeid, valuvaigistust, lapse sündi ja ema-lapse sideme loomist: Oksütotsiin stimuleerib emaka kokkutõmbeid, aidates sellega kaasa sünnitusele. Oksütotsiin aitab kaasa ka rinnapiima eritumisele ja ema-lapse sideme tugevnemisele pärast sündi. Prostaglandiinid aitavad emakakaela pehmenemisel ja avanemisel, võimaldades lapse läbimist sünnitusteedes. Prostaglandiinid aitavad ka kaasa emaka kokkutõmmetele. Endorfiinid on keha looduslikud valuvaigistid. Suurenenud valu ja stressi korral, nagu sünnituse ajal, vabaneb endorfiine, mis aitavad valu leevendada ja ema rahulikuks hoida. Esilekutsutud sünnituse puhul endorfiine pole saanud tekkida. Adrenaliin ja noradrenaliin on olulised sünnituse viimases faasis. Adrenaliin suurendab ema energiat ja valvsust, aidates tal füüsiliselt ja vaimselt sünnituseks valmistuda. Noradrenaliin aitab pärast sünnitust rinnapiima eritumist stimuleerida. Prolaktiin on “piimahormoon”, mis stimuleerib rinnapiima tootmist ja aitab luua ema-lapse sidet. Relaksiin aitab lõdvestada emaka ja vaagna lihaseid ning ligamente, et hõlbustada sünnitusprotsessi. Kõik need hormoonid toimivad sünergias, et aidata naise organismil sünnituse ajal toime tulla ja valmistuda uueks eluks pärast lapse sündi.

Esilekutsutud sünnituse korral on mõjutus mitte organismist tulev, vaid välispidine. See on äkki, intensiivne. Oksütotsiin stimuleerib emaka kokkutõmbeid ja need on järsult intensiivsed ning sagedad, sellega kaasneb tugevam  valu, mida keha ei suuda kontrollida sest teisi vajalikke hormoone ei ole keha tootma hakanud.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina imestan, et hambaarsti juures lasevad kõik tuimestuse teha, aga sünnitus, mis on kõikide muude valudega võrreldes kümme korda suurem, peaks paljude arvates tingimata ilma valuvaigistiteta toimuma. Miks te hambaarsti juures valu üle ei hinga ja häid mõtteid ei mõtle. On ju samuti mõtestatud valu – saab katkine hammas jälle terveks.

Sünnitusvalu on ainuke mõtestatud valu. Väga vajalik valu! Selle järgi sa ju teadki mida tegema pead, kui kaugel keha sünnitusprotsessiga on. Läbi valu oskad end ja last aidata, õiget asendit võtta. Tead, millal pressida ja millal pressi tagasi hoida jne. Mitte ükski arst ega ämmaemand ei saa seda sinu eest teha!

Eelpool öeldu ei kehti esilekutsumise puhul, siis on valu kontrollimatu ja allumatu.

Kuidas saab üldse sünnitust võrrelda hambaaukudega!? Kuidas sulle niisugune mõte üldse pähe tuli?

Mina oma esimese lapsega küll seda kõike ei osanud ega tunnetanud. Mul oli ise käivitunud sünnitus. Ei aidanud mu keha midagi mõista. Pinges ilmselt olin aga no välja ta punnitasin. Nüüd ootan 10a hiljem teist. Loodan, et läheb paremini.

Kuidas esilekutsumine teistmoodi on? Sünnitegevus ja valud on ikka samad.

Minul mõlemaga kogemus olemas. Esilekutsutud sünnitus oli väga intensiivne ja järsk. Täisavatus tekkis 16 minutiga 3cm pealt. Lõpuks olid kokkutõmbed üksteise otsas. Toonus 1.5minutit, paus 15 sekundit. Ei olnud tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )


Esileht Sünnitus soovitusi sünnitusest üle saamiseks