Esileht Ilu ja tervis Suhkrusõltuvus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Suhkrusõltuvus

Postitas:
Kägu

Kas väike tükike tumedat (vähemalt 80%) shoksi ei aita?

Täpselt samapalju aitab nagu alkohoolikule 1 pitsike. Sa vist ei saa sõltuvuse olemusest üldse aru.

Saan ikka, mul tekitab see tõmmu tükike iivelduse ja ongi magusaisu kadunud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tume šokolaad on vastikult kibe. Peale seda tahakskohe head magusat šokolaadi. Suurte pähklitega “Piret” on mu vaieldamatu lemmik…mmmm

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leidsin ka ühe eesti keeles ilmunud raamatu – see on Dr. Kurt Mosetter, Dr. Wolfgang Simon, Thorsten Probost ja Anna Cavelius “Suhkrusõltuvusest priiks”

Autorid nendivad, et ühelt poolt, inimene on loodud magusat maitset armastama,  aga lääne kaubakülluse tingimustes, kus inimese ainevahetus töötab endiselt nagu esiisade oma, pole magusaarmastus ammugi enam süütu lõbu. Inimete tarbitavad suhkrukogused on kasvõi viimase 50a meeletult kasvanud (näit. UK uuringu kohaselt tarbib nende elanik keskmiselt 59g suhkrut päevas) ja jätkavad kasvamist. Miks see halb on – suur suhkrusöömine soodustab paljusid haigusi ja häireid (näit. ateroskleroos, seedehäired, kõrgvererõhktõbi, depressioon, teise tüübi diabeet, hammaste probleemid, naha probleemid, juuste väljalangemine, vähk, ATH, neurodegeneratiivsed haigused (alzheimer), kilpnäärmeprobleemid).

Raamatus pakuvad 2 arsti ja 1 ajakirjanik välja 3-astmelise suhkrusõltuvusest vabanemise kava. Neid toetab retseptidega Austrias Lechis asuva Burg Vitali tervisekeskuse viietärni-restorani koka Thorsten Probosti kulinaarne looming. Tema retseptid pidavat aitama suhkrusõltuvuses ainevahetuse ümber õpetada ilma, et peaks süsivesikutest täielikult loobuma (madalama GI-ga ehk nn. “head süsivesikud” on lubatud).

Ise, nagu öeldud, kui sain aimu, et just suhkur ja kuivatatud puuviljade söömine põhjustavad mul koledat vistrikulist näonahka, loobusin magusast sisuliselt päevapealt, ilma igasuguse kavata.

Aga võibolla mõnda aitab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kroomi tabletid aitavad, 1per päev ja mingi nädala pärast pole enam magusa isu.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kroomi tabletid aitavad, 1per päev ja mingi nädala pärast pole enam magusa isu.

Jumala eest küll, selmet oma mõistust kasutada ja mõelda esiteks, millist ülesannet kroom peab kehas täitma (ja selleks ülesandeks ei ole inimesi suhkrusõltuvusest võõrutada), teiseks võiks mõelda, kui palju üleüldse ( loe: väga vähe) seda inimorganismile päevas vaja läheb ja kolmandaks võiks mõelda, et äkki võiks päevas süüa midagi tervislikku ikka ka, sest no kel kroomist nii hullult puudu jääb, et lausa tabletti peab igapäevaselt lisaks võtma, no siis sel pole mingit lootustki suhkru ülesöömisest vabaneda.

Aga noh, kel tähtsamat teha, kui oma pead taolise tühja-tähjaga vaevata, nagu need totakaded asjandus tasakaalus menüü või tervislik toitumine, siis eks te võtke oma tabletti ja mõelge juurde, et siis kaob suhkruisu. Ärge unustage siis juba ka kõiki muid mikrosid ja makrosid apteegist eraldi tabletina küsida.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka Fitlapi proovinud, magusasõltuvusest ikka jagu pole saanud. Õigupoolest on see üks põhjus, miks mul ei õnnestu kavast kinni pidada, teine põhjus on see, et kõht jääb tühjaks. Aga magusast rääkides – no ausalt on tunne, et miski ei aita. Mul lihtsalt ei ole iseloomu, et mitte peale sööki suutäit magusat otsida.

Mina Olen sügavalt veendunud, et see on kehale sisse harjutatud loll harjumus. Võõrutusnähud ongi käte värisemine, kehv enesetunne, närvilisus.

Mul sama sigarettidega.

Magusast olen samas elupäevad kalasilmadega mööda kõndinud.

Aga sõltuvus on sõltuvus, keha on harjunud oma “lõõgastit” saama. Kellel suits, kellel magus, kellel alkohol.

Võõrutamine on raske, aga osad õnnestuvad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga magusast rääkides – no ausalt on tunne, et miski ei aita. Mul lihtsalt ei ole iseloomu, et mitte peale sööki suutäit magusat otsida.

Milleks see vajalik ka oleks, et mitte suutäitki magusat ei võiks võtta? Inimesed teevadki magustoite. Neid süüakse peale sööki. Samuti küpsetatakse kooke. Mis see põhjus on et üldse ei tohiks magusat süüa?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks see vajalik ka oleks, et mitte suutäitki magusat ei võiks võtta? Inimesed teevadki magustoite. Neid süüakse peale sööki. Samuti küpsetatakse kooke. Mis see põhjus on et üldse ei tohiks magusat süüa?

Loe teema algusepoole postitusi. Mõni inimese organism lihtsalt on tundlik suhkrurikka toidu söömise suhtes  ja reageerib sellele halvasti: tekib kas pidevalt põletikuline ja koledaid vistrikke täis näonahk, probleemid pärmseenega, liigne kehakaal, paigast ära veresuhkuhkur vms. Siin ongi põhjus, miks mitte magustoite teha ja kooke mitte süüa.

Väikese koguse suhkrut, millega keha tuleb probleemideta toime, saab ka näit. köögiviljadest ja pähklitest-seemnetest.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On suur vahe, mida magusaks süüakse. Shokolaadid ja saiakesed on midagi muud kui näiteks datlid.  Minu meelest on juba see suur asi, kui suudab magusa väljavahetada sellise vastu, mis pole kehale nii suur koorem. Rasv ja magus koos on hull koormus kehale. KUi on magusaisu, süüa ,midagi, milles pole rasva ja mis on väga magus. Miks mitte võtta purk mett endale kommiks. Et kui on isu, siis võtab. On suur vahe, kas pool purki mett või pool kilo komme.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Youtube’s on endistelt sõltlastelt palju videoid neil teemadel. Ehk leiad midagi, mis aitab. Mõne nipi, mida oma ellu tuua.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On suur vahe, mida magusaks süüakse. Shokolaadid ja saiakesed on midagi muud kui näiteks datlid.  Minu meelest on juba see suur asi, kui suudab magusa väljavahetada sellise vastu, mis pole kehale nii suur koorem. Rasv ja magus koos on hull koormus kehale. KUi on magusaisu, süüa ,midagi, milles pole rasva ja mis on väga magus. Miks mitte võtta purk mett endale kommiks. Et kui on isu, siis võtab. On suur vahe, kas pool purki mett või pool kilo komme.

Läbikäidud etapp. Mul see nii ei töötanud.

Tagantjärgi tean, et mul üks suur komistuskivi oligi, et ma lihtsalt ei tulnud selle peale – ja keegi ei öelnud ka –  et ka nn. tervislik magus võib mõnel inimesel koledat vistrikulist näonahka tekitada. Lihtsalt ei osanud kahtlustada datleid jms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kellegi äkki mõni hea nipp veel leitud????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kellegi äkki mõni hea nipp veel leitud????

Väga hea nipp on teha kaks nädalat kuni kuu suhkruvaba paastu. Siis maitsemeel muutub ja ka porgand, piim jne tunduvad sulle ülimagusana. Ei saagi enam neid poemaiuseid süüa, tunduvad liiga magusad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tume šokolaad on vastikult kibe. Peale seda tahakskohe head magusat šokolaadi. Suurte pähklitega “Piret” on mu vaieldamatu lemmik…mmmm

Neil, kelle jaoks tume šokolaad on “vastikult kibe”, on viimane aeg oma maitsemeeli ümber harjutama hakata. Te olete lihtsalt harjunud läägelt magusaid asju sööma. Ilmselt joote ka kohvi piima ja suhkruga ja joote talumatult magusaid veine.
Maitsemeeled naudivad seda, mida nad on harjunud saama. Aga piisab juba paarist nädalast, et maitse-eelistusi muuta. Nii palju mõistust ja tahtejõudu peaks täiskasvanud inimesel ikka olema, et paar nädalat ära kannatada.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne toitumine aitab ka. Kui süüa “tervislikult” ainult rohelisi salateid ja lahjat liha, siis tekibki süsivesikunälg, mille kõige kiirem leevendus on magusapugimine. Inimesed miskipärast kardavad ja põlgavad tavalist leiba. Oma suhkrud saab inimene kätte paarist-kolmest viilust rukkileivast. Lisaks rasvane kala, avokaado, muna.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mandlid aitavad isude vastu, ka suhkur jm magus. Hoia igalpool käepärast kotiga mandleid, tööl, autos, käekotis jne. Kui tunned, et isu hakkab tulema, söö kohe peotäis mandleid. Max 10 min isu läheb ära 🙂 Proovi, anna tagasiside 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne toitumine aitab ka. Kui süüa “tervislikult” ainult rohelisi salateid ja lahjat liha, siis tekibki süsivesikunälg, mille kõige kiirem leevendus on magusapugimine. Inimesed miskipärast kardavad ja põlgavad tavalist leiba. Oma suhkrud saab inimene kätte paarist-kolmest viilust rukkileivast. Lisaks rasvane kala, avokaado, muna.

Tõesti? Ei oleks uskunud.

Ma ei haara shololaadi järgi, siis kui vereruhkur madal on, ma haaran siis kui mul võimalus on.
Ma söön korralikku toitu – leib(ise muide küpsetan), või, veiseliha jne. Ma ei tarbi n-ö lahjasid toite.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mandlid aitavad isude vastu, ka suhkur jm magus. Hoia igalpool käepärast kotiga mandleid, tööl, autos, käekotis jne. Kui tunned, et isu hakkab tulema, söö kohe peotäis mandleid. Max 10 min isu läheb ära ???? Proovi, anna tagasiside ????

Peotäies mandlites on rohkem kaloreid, kui kommides.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei olnud kalorites, vaid magusaisus.

Mandlid aitavad isude vastu, ka suhkur jm magus. Hoia igalpool käepärast kotiga mandleid, tööl, autos, käekotis jne. Kui tunned, et isu hakkab tulema, söö kohe peotäis mandleid. Max 10 min isu läheb ära ???? Proovi, anna tagasiside ????

Peotäies mandlites on rohkem kaloreid, kui kommides.

Küsimus ei olnud kalorites, vaid magusasõltuvus. Vt teema algatust 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei olnud kalorites, vaid magusaisus.

Mandlid aitavad isude vastu, ka suhkur jm magus. Hoia igalpool käepärast kotiga mandleid, tööl, autos, käekotis jne. Kui tunned, et isu hakkab tulema, söö kohe peotäis mandleid. Max 10 min isu läheb ära ???? Proovi, anna tagasiside ????

Peotäies mandlites on rohkem kaloreid, kui kommides.

Küsimus ei olnud kalorites, vaid magusasõltuvus. Vt teema algatust ????

No ininesed ei söö suhkurt kalorite pärast

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “sõltuvus” on meile esivanemate poolt kaasa antud. Kuna meie organism, erinevalt rasvadest, süsivesikuid väga palju ei suuda talletada ja kuna süsivesikud on meie organismile hädavajalikud, siis sellised magusanälja sööstud tulenevad enamasti ebaõigest toitumisest. Välditakse süsivesikutega toiduaineid, ei juleta süüa kartulit, teravilju. 50 % meie päevasest toidust peaks moodustama süsivesikud, enamuses tärklise kujul. Kui neid toiduaineid on teadlikult välditud, siis keha süsivesikuvarud tühjenevad ja see põhjustab suurt magusanälga.

P.s. organismi süsivesikuvarusid mitte segi ajada vere glükoosisisaldusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “sõltuvus” on meile esivanemate poolt kaasa antud. Kuna meie organism, erinevalt rasvadest, süsivesikuid väga palju ei suuda talletada ja kuna süsivesikud on meie organismile hädavajalikud, siis sellised magusanälja sööstud tulenevad enamasti ebaõigest toitumisest. Välditakse süsivesikutega toiduaineid, ei juleta süüa kartulit, teravilju. 50 % meie päevasest toidust peaks moodustama süsivesikud, enamuses tärklise kujul. Kui neid toiduaineid on teadlikult välditud, siis keha süsivesikuvarud tühjenevad ja see põhjustab suurt magusanälga.

P.s. organismi süsivesikuvarusid mitte segi ajada vere glükoosisisaldusega.

Nagu ma ka just enne kirjutasin, siis ma ei väldi süsivesikuid ega ka rasvu. Ma söön kõike tasakaalukalt, va magusat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei olnud kalorites, vaid magusaisus.

Mandlid aitavad isude vastu, ka suhkur jm magus. Hoia igalpool käepärast kotiga mandleid, tööl, autos, käekotis jne. Kui tunned, et isu hakkab tulema, söö kohe peotäis mandleid. Max 10 min isu läheb ära ???? Proovi, anna tagasiside ????

Peotäies mandlites on rohkem kaloreid, kui kommides.

Küsimus ei olnud kalorites, vaid magusasõltuvus. Vt teema algatust ????

No ininesed ei söö suhkurt kalorite pärast

Ma ei muretse kalorite pärast, vaid nende sööstude pärast. Sellepärast, et ma ei suuda kuidagi lõpetada. On täiesti ebanormaalne, et midagi kontrollib nii tugevalt mu elu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kroomi tabletid aitavad, 1per päev ja mingi nädala pärast pole enam magusa isu.

Mulle küll ei aidanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mandlid vähendavad näksimisvajadust ning parandavad südametervist

100g mandlites on 611 kcal, millest 50,6 grammi moodustavad rasvad, 16,9g süsivesikud ning 21,9g valgud. 

1. Mandlid aitavad kaasa seedimisele. See tuleneb kõrgest kiudainete sisaldusest. Peotäis mandleid või klaas mandlipiima hoiab sinu seedetrakti normis ning ennetab kõhukinnisust. Samuti aitavad mandlid kaasa organismi heale mikrofloorale, mis aitab taas seedimist kergendada. Märkimisväärne valgusisaldus koos muude mikroelementidega mandlites hoiab su kõhu pikalt täis. 

2. Kui sul on muresid kuiva, siis nahakreem, mis sisaldab mandliõli, võib olla lahenduseks. Mandlid sisaldavad kasulikke rasvasid, mis hoiavad naha tervist. Mandlites on samuti kõrge A- ja E-vitamiini sisaldus, mis aitavad ka kaasa säravale nahale. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4. Need aitavad vähendada näksimist. Mandlites on kõrge kasulike rasvade sisaldus, mis tähendab, et kui tekib soov haarata millegi magusa järele, võta peotäis mandleid ning edasine soov näksimiseks peab tunduvalt vähenema. Kõrge heade rasvade sisaldus aitab kaasa ka halva kolesterooli taseme langusele.

5. Mandlid on veel täis antioksüdante. Need aitavad sul kaitsta rakke ning aeglustada vananemisprotesesse. Antioksüdandid kaitsevad inimorganismi viiruste ja muude väliskahjurite eest.

6. Samuti on mandlitel vererõhku alandav toime. Uurimistööd on näitanud, et kõrge magneesiumi sisaldusega toidud võivad alandada kõrget vererõhku. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuhu jääb siis rõõm sõprade ja perega koos olemisest ja heast toidust? Meil peres käivad sageli külalised ja meeldib süüa teha. Millega siis meeldiva õhtu lõpetan, kui mitte mõne mõnusa koogiga? Pakun igale külalisele peotäie pähkleid ja head koduteed. Mind teeks küll selline elu kurvaks ja õnnetuks. Mis oleks suvi ilma pavlovata – besee, vahukoor ja maasikad – no on ju mõnus! Kevadel ootan, et saaks esimesed rabarberid valmis, et saaks neist mõnusaid kooke teha. Või sügisel õunakoogid, kõrvitsapirukad.

Magusa vähendamisest saan aru, tõesti ei pea pärast iga soolast ampsu ka magusat peale sööma, aga täielik magusa keelamine endale, see tekitaks mus kindlasti masendust, siis tekiks masendus, et ma ei suuda magusast loobuda ja iga amps magusat tekitaks süümepiinu. Mis elu see on!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui organism on suhkrule tundlik, siis aitabki tõesti ainult järsk null-tolerants. Olen suuuur magusasõber, ja tegin kunagi mitmekuuse suhkrupaastu pärmseene pärast – täiesti võimalik ettevõtmine.

Aga kui organismil pole häda, siis on desserdi/magusa ülesanne panna seedimine tööle pärast suuremat söömist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui organism on suhkrule tundlik, siis aitabki tõesti ainult järsk null-tolerants. Olen suuuur magusasõber, ja tegin kunagi mitmekuuse suhkrupaastu pärmseene pärast – täiesti võimalik ettevõtmine.

Aga kui organismil pole häda, siis on desserdi/magusa ülesanne panna seedimine tööle pärast suuremat söömist.

Kui sa seda dieeti tegid, siis kas Sa jätsid kohvi täiesti välja(muidugi kui Sa üldse jood kohvi)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuhu jääb siis rõõm sõprade ja perega koos olemisest ja heast toidust? Meil peres käivad sageli külalised ja meeldib süüa teha. Millega siis meeldiva õhtu lõpetan, kui mitte mõne mõnusa koogiga? Pakun igale külalisele peotäie pähkleid ja head koduteed. Mind teeks küll selline elu kurvaks ja õnnetuks. Mis oleks suvi ilma pavlovata – besee, vahukoor ja maasikad – no on ju mõnus! Kevadel ootan, et saaks esimesed rabarberid valmis, et saaks neist mõnusaid kooke teha. Või sügisel õunakoogid, kõrvitsapirukad.

Magusa vähendamisest saan aru, tõesti ei pea pärast iga soolast ampsu ka magusat peale sööma, aga täielik magusa keelamine endale, see tekitaks mus kindlasti masendust, siis tekiks masendus, et ma ei suuda magusast loobuda ja iga amps magusat tekitaks süümepiinu. Mis elu see on!

Mulle kuidagi ei sobi einet magusaga lôpetada, pigem juust vms et pidusöök oleks comme il faut.

Aga magus üldse ei isuta. Ei enne ega pärast sööke ega ka vahepaladena.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )


Esileht Ilu ja tervis Suhkrusõltuvus