Esileht Pereelu ja suhted suudaksite võtta oma koju ämma, kes aastaid sulle kaikaid kodarasse visanud?

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: suudaksite võtta oma koju ämma, kes aastaid sulle kaikaid kodarasse visanud?

Postitas:

EI. Ämm on suitsetav, teistega mittearvestav alkohoolik. Enne soojendaks boamaokest rinnal tõesti.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli küll tegu äiaga, aga seik oma elust siis siia kirja.
Minu abikaasa ka arvas, et hooldekodu on liiga kallis maksta ja ta tööb oma isa meie juurde elama.
Ma niikuinii lapsega kodune jne.
Mina teatasin täiesti rahulikult:
1) kinnisvara on minu oma ( enne abielu soetatud) ja seda otsustasn siiski mina, kes ja mis tingimustel seal elab
2) lapsehoolduspuhkus lõpeb mul 2 kuu pärast. Ma lähen kohe tööle tagasi kui emapalk lõpeb. Kui sa sellega nõus ei ole, kannad iga kuu mulle kontole minu netopalga suuruse summa pluss haigekassa maks.

Kuna tema isaga saime tuttavaks alles paar aastat varem ja tema ei olnud ka minu lapsi kasvatanud , siis ei tundnud endal absoluutselt mitte mingit kohustust olevat.
Kui mees oleks vägisi isa meile toonud, oleksin suurima südamerahuga põnni lasteaeda viinud ja ise tööle sõitnud.
Sai aru, et minuga vaielda ei anna ja viis isa hooldekodusse. Sel ajal pidasin peret praktiliselt üksi üleval ( ci 1,5 aastat).
See teema on siiani kuidagi meie vahel ja mees ei ole rahul, et mina tema isa hoodlada ei võtnud. Samas olen 110% kindel, et tema ei osale minu mõlema vanema hooldamises kuidagi, kui seda vaja peaks tulema. Ei rahaliselt ega ka muul moel.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on keeruline teema ja kogu pere ühine otsus. Ühiskonna suhtumine on miskipärast niisugune, et eakate hooldamine peab olema ainult naisterahva kohustus. Vanasti, kui naised kodused, oli see loomulik. Ent tänapäeval käivad ju tööl üldjuhul mõlemad, nii mees kui naine, seega on langenud ära põhimõte, et just naine peab olema oma suguvõsa eakate hooldaja.

Minul on ema, kes põeb vähki. Olen tema jaoks olemas ja võtan iseenesestmõistetavalt, et hooldan teda. Kui vaja, siis võtan enda juurde. Ta on mind kasvatanud ja aidanud mõnikord hädajuhul ka lapsi hoida.

Ka abikaasal on ema viimasel ajal jäänud viletsaks. Temaga tegeleb mu mees, st poeg. Juhul kui mu mees peaks tooma oma ema meile elama, eeldan, et mu mees palkaks hooldaja, mitte ei jäta seda tööd vaikimisi minu kohustuseks. Kui mina peaksin ühekorraga võtma hooldada kaks eakat ema, siis ilmselt pean ka tööst loobuma, ja mu mees ei jaksaks tervet perekond üksinda aastaid ülal pidada.

Sisimas on kurbus selle pärast, et ämm üldse laste vastu kunagi mingit huvi pole tundnud. Kui ta oma sõbrannad riburadapidi vanaemadeks said ja tihti oma lapselaste tegemistest pajatasid, siis tuli moepärast küsima, et tema tahtvat ka lapsi hoida. Olime väga rõõmsad ja andsimegi talle paariks tunniks lapse. Pärast selgus, ta oli kolmeaastase jätnud keset kesklinna tänavat lihtsalt maha ja läinud oma teed. Päriselt ka. Tihtipeale sepitseb ta meie laste vastu väljamõeldud jutte, peab neid varasteks jne. Mind kiusab ja alandab ka kõik need paarkümmend aastat. Selle kõige taustal tunnen, et minust tema voodil hooldajat ei saa. See ei ole absoluutselt mingi kättemaks – EI, seda kindlasti mitte! Mul pole mingit soovi ühele eakale prouale kätte maksta. Ütlen lihtsalt, et pole valmis loobuma oma tööst selliselt käituva inimese heaks ega veetma päevi tema mähkmeid vahetades. Tean, et selline inimene ei täna oma aitajat kunagi, pigem vastupidi – kõige karmima kriitika osaliseks saavad tema poolt alati need, kes temast hoolivad. Ma ei ole talle võlgu. Isegi hästikasvatatud poeg ei puutu asjasse, kuna ta jättis ka selle poja juba vastsündinuna igapäevaselt oma ema kasvatada.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hästi järele mõelda, siis ämma ma ehk suudaks enda juurde võtta (ülinormaalne inimene, aga hooldada tõepoolest ei tahaks), aga abikaasa last mitte. Noh nt kui ta emaga midagi juhtuma peaks. Sel juhul läheb küll oma ema vanemate juurde elama, lähedasem ja emotsionaalsem suhe.
Kasvatamatud lapsed, tänan, ei.

-0.5
-7.5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 12:12; 12.02 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saaks hooldamisega hakkama, mul läheb kohe süda pahaks,kui peaks väljaheitega kokkupuutuma. Isegi, kui enda laps püksi kakkas – läks süda pahaks, rääkimata siis täiskasvanud inimteste väljaheitest. Seega enda juurde võtaks, aga kas palkame hooldaja või teeb mees selle töö ära.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 10:04; 27.01 11:02; 13.02 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hästi järele mõelda, siis ämma ma ehk suudaks enda juurde võtta (ülinormaalne inimene, aga hooldada tõepoolest ei tahaks), aga abikaasa last mitte. Noh nt kui ta emaga midagi juhtuma peaks. Sel juhul läheb küll oma ema vanemate juurde elama, lähedasem ja emotsionaalsem suhe.

Kasvatamatud lapsed, tänan, ei.

Miks Su mees siis oma last/lapsi ei kasvatanud? Siin kumab tihti läbi kummaline viha mehe laste vastu, sellajal kui mehed aitavad ja peavad aitama naiste eelmistest suhetest sündinuid lapsi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hästi järele mõelda, siis ämma ma ehk suudaks enda juurde võtta (ülinormaalne inimene, aga hooldada tõepoolest ei tahaks), aga abikaasa last mitte. Noh nt kui ta emaga midagi juhtuma peaks. Sel juhul läheb küll oma ema vanemate juurde elama, lähedasem ja emotsionaalsem suhe.
Kasvatamatud lapsed, tänan, ei.
Rate this item:
-1
-4
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Kas sellel postitusel on tõesti -1 plussi? Kuidas seda saavutatakse?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 21:41; 27.01 11:39; 13.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Pereelu ja suhted suudaksite võtta oma koju ämma, kes aastaid sulle kaikaid kodarasse visanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.