Esileht Pereelu ja suhted suudaksite võtta oma koju ämma, kes aastaid sulle kaikaid kodarasse visanud?

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: suudaksite võtta oma koju ämma, kes aastaid sulle kaikaid kodarasse visanud?

Postitas:
Kägu

Enne seda, kui tuleb ema hooldamise aeg, on meesterahval ja naisterahval ilmselt olnud mitu “kriisiolukorda”. On vaja olnud sind haigena aidata, sulle voodisse taskurätikuid ja vett tuua, on vaja olnud joosta apteeki ja tuua peavalutablett, on vaja olnud kassipoja okset koristada, haigele naisele poest tampoone osta, isegi lapse mähkmeid vahetada teinekord (mitte et ma pooldaks laste saamist, kui mees ei soovi lapse emaga isegi mitte abielluda).

Milline neist kriisiolukord on? Vanemate hooldamist võrdlema mingi kassi okse koristamisega ja taskuräti ulatamisega.

#3028626:
Kui mees enne pulmi väljendab fuuuuuih nende mõtete vastu, siis ma ju ei seksi temaga, eks.

Sind ei ole just raske voodisse saada. 😀

Sa ei lugenud vist korralikult. Ma pidasin silmas seda, et kui mees ei suuda naist, kassipoega ega oksendavat last haigena hooldada, siis vaevalt et temas toimub imeline muutumine ja ta äkki suudab ema tagumikku pesta.

Mis puudutab minu voodisse saamist, siis jah, tõesti, meestega, kes põlgavad vanu, haigeid, vaeseid, abivajajaid, ma tõesti ei maga. Sinu järeldus, et ma magan kõigiga peale nende on sinu enda kogemusel põhinev järeldus ilmselt, sest mina pole midagi sellist väitnud.

Ka ei ole ma kunagi öelnud, et sina ei peaks looma peret mehega, kes ei suuda mingeid haisvaid või okseseid, määrivaid hädavajalikke ebamugavusi taluda omaenda kõige kallimate – naise, ema ega lastega seoses. Sina ikka tee nagu ise tahad. Räägin, et mina ei valiks sellist meest, kes ise ei talu ega viitsi ka palgata, riputab lihtsalt need ebamugavused naise kaela. Sind pole ju keelanud suvalise jorsiga elada ja kuidas ma saaksingi 🙂

Minu kommentaar põhines sellel, et sulle mõjub juba rääkimine. Kui ikka keegi ütleb fuih, siis kindlasti paha. Teine räägib pikalt-laialt oma vanaema juures käimisest ja sina sulad. Rääkida võib kõike, mina teen otsuseid ikka inimese tegude põhjal. Selle vanaema kuivkäimla tühjendamise koha pealt mõtlesin, et pidi ikka päris kaua tühjendamata olema juba. Miks su peika seal siis varem abiks ei käinud vaid just sinuga kohtumise päeval? Tegelikult ta oleks võinud sind ju kaasa võtta, siis oleksite saanud mõlemad oma hoolimisega hiilata. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enne seda, kui tuleb ema hooldamise aeg, on meesterahval ja naisterahval ilmselt olnud mitu “kriisiolukorda”. On vaja olnud sind haigena aidata, sulle voodisse taskurätikuid ja vett tuua, on vaja olnud joosta apteeki ja tuua peavalutablett, on vaja olnud kassipoja okset koristada, haigele naisele poest tampoone osta, isegi lapse mähkmeid vahetada teinekord (mitte et ma pooldaks laste saamist, kui mees ei soovi lapse emaga isegi mitte abielluda).

Milline neist kriisiolukord on? Vanemate hooldamist võrdlema mingi kassi okse koristamisega ja taskuräti ulatamisega.

#3028626:

Kui mees enne pulmi väljendab fuuuuuih nende mõtete vastu, siis ma ju ei seksi temaga, eks.

Sind ei ole just raske voodisse saada. 😀

Sa ei lugenud vist korralikult. Ma pidasin silmas seda, et kui mees ei suuda naist, kassipoega ega oksendavat last haigena hooldada, siis vaevalt et temas toimub imeline muutumine ja ta äkki suudab ema tagumikku pesta.

Mis puudutab minu voodisse saamist, siis jah, tõesti, meestega, kes põlgavad vanu, haigeid, vaeseid, abivajajaid, ma tõesti ei maga. Sinu järeldus, et ma magan kõigiga peale nende on sinu enda kogemusel põhinev järeldus ilmselt, sest mina pole midagi sellist väitnud.

Ka ei ole ma kunagi öelnud, et sina ei peaks looma peret mehega, kes ei suuda mingeid haisvaid või okseseid, määrivaid hädavajalikke ebamugavusi taluda omaenda kõige kallimate – naise, ema ega lastega seoses. Sina ikka tee nagu ise tahad. Räägin, et mina ei valiks sellist meest, kes ise ei talu ega viitsi ka palgata, riputab lihtsalt need ebamugavused naise kaela. Sind pole ju keelanud suvalise jorsiga elada ja kuidas ma saaksingi 🙂

Minu kommentaar põhines sellel, et sulle mõjub juba rääkimine. Kui ikka keegi ütleb fuih, siis kindlasti paha. Teine räägib pikalt-laialt oma vanaema juures käimisest ja sina sulad. Rääkida võib kõike, mina teen otsuseid ikka inimese tegude põhjal. Selle vanaema kuivkäimla tühjendamise koha pealt mõtlesin, et pidi ikka päris kaua tühjendamata olema juba. Miks su peika seal siis varem abiks ei käinud vaid just sinuga kohtumise päeval? Tegelikult ta oleks võinud sind ju kaasa võtta, siis oleksite saanud mõlemad oma hoolimisega hiilata. 😀

Kui sa oskad kuulata, siis sa saad aru, mis on jutt jutuks, miks on jutt asjast. Kuidas ma seda sulle selgitan. Näiteks, kui mees peab pika pteetilise loengu sellest, kuidas ta oma vanaema aitab, siis loomulikult võib see olla osaliselt etendus. Kui aga mees kohtingult tulles teeb peatuse apteegi juures, käib seal ära ja siis hiljem muu jutu sees mainib, et läheb homme vanaemale rohtu viima ja puid tuppa tassima, on ehk teine asi. Ma ei tea, kas sa saad aru. Ehk ma ei oska selgitada. Kuulama peab.

Kuivkäimlatest või kärudest on sul kehvapoolne ettekujutus. Antud konkreetsel juhul oli asi lihtsalt selles, et paagiauto juht selles maapiirkonnas oli pea 3 kuud rivist väljas ja tüesti tuli pealt natuke ära viia. Tavaliselt teeb seda assinissaator 🙂

Miks ta oleks pidanud minu kaasa võtma, et vanaema aidata.
Mis mõttes, miks ta juba varem ei käinud. Muidugi käis :-), aga vat proteesid ei küsi, millal nad voodi alla veerevad, haigus ei saabu etteteatamisega ja paagiauto juht ei tea ette, mitmeks kuuks ta haigena voodisse jääb.

Sinu tigedus on täpsemalt millest? Mida püüad mulle selgitada? Et mehi, kes aitavad, hoolitsevad, teevad, ei ole? Et enne kolme last ja 25 aastat abielu pole võimalik aru saada, kas mees hoolib vanadest ja väetitest, loomadest ja lastest? Mille nimel sa siin täpsemalt võitled? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sinu tigedus on täpsemalt millest? Mida püüad mulle selgitada? Et mehi, kes aitavad, hoolitsevad, teevad, ei ole? Et enne kolme last ja 25 aastat abielu pole võimalik aru saada, kas mees hoolib vanadest ja väetitest, loomadest ja lastest? Mille nimel sa siin täpsemalt võitled? 🙂

Ei ole tigedust ega ei võitle ka millegi nimel. Lihtsalt sinu jutt tundus nii naiivne, alustades sellest, et kriisiolukordade näiteks tõid kassi oksendamise, haigele apteegist rohu toomise jms. Päris kriisiolukorrad on ikka midagi muud. Aga saan tegelikult aru, mida sa öelda tahtsid omal moel. Kõikidele seda siiski ei soovitaks, et jutu järgi otsuseid teha – on palju häid jutuvestjaid ja kõik ei tee vahet. Minu pärast pole vaja muretseda, mina teen otsuseid tegude põhjal ja pole siiani mööda pannud. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole tigedust ega ei võitle ka millegi nimel. Lihtsalt sinu jutt tundus nii naiivne, alustades sellest, et kriisiolukordade näiteks tõid kassi oksendamise, haigele apteegist rohu toomise jms. Päris kriisiolukorrad on ikka midagi muud. Aga saan tegelikult aru, mida sa öelda tahtsid omal moel. Kõikidele seda siiski ei soovitaks, et jutu järgi otsuseid teha – on palju häid jutuvestjaid ja kõik ei tee vahet. Minu pärast pole vaja muretseda, mina teen otsuseid tegude põhjal ja pole siiani mööda pannud. 🙂

Okei. Sa lihtsalt ei mõista vähimaidki näiteid ega allegooriaid ja vajad, et lood oleksid otse ja üldistusteta kirja pandud.
Mina jään oma arvamuse juurde, et kui mees ei ole surma ähvardusel suuteline koristama kassipoja oksetki ega kärutäit sitta vedama, siis päris kriiside lahendamiseks, kus asjasse tulevad haiged, lapsed, vanurid ja haisud-okse-veri jms, pole eriti lootustki. Mina selisega ei abielluks.

Sinu jaoks on see naiivsus, minu jaoks on see mu 58 eluaasta jooksul kogutud kogemus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina jään oma arvamuse juurde, et kui mees ei ole surma ähvardusel suuteline koristama kassipoja oksetki ega kärutäit sitta vedama, siis päris kriiside lahendamiseks, kus asjasse tulevad haiged, lapsed, vanurid ja haisud-okse-veri jms, pole eriti lootustki. Mina selisega ei abielluks.

Ega mina ka ei abielluks, surmaga ähvarduseni asi ka kindlasti ei jõuaks. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

EI. Ämm on suitsetav, teistega mittearvestav alkohoolik. Enne soojendaks boamaokest rinnal tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli küll tegu äiaga, aga seik oma elust siis siia kirja.
Minu abikaasa ka arvas, et hooldekodu on liiga kallis maksta ja ta tööb oma isa meie juurde elama.
Ma niikuinii lapsega kodune jne.
Mina teatasin täiesti rahulikult:
1) kinnisvara on minu oma ( enne abielu soetatud) ja seda otsustasn siiski mina, kes ja mis tingimustel seal elab
2) lapsehoolduspuhkus lõpeb mul 2 kuu pärast. Ma lähen kohe tööle tagasi kui emapalk lõpeb. Kui sa sellega nõus ei ole, kannad iga kuu mulle kontole minu netopalga suuruse summa pluss haigekassa maks.

Kuna tema isaga saime tuttavaks alles paar aastat varem ja tema ei olnud ka minu lapsi kasvatanud , siis ei tundnud endal absoluutselt mitte mingit kohustust olevat.
Kui mees oleks vägisi isa meile toonud, oleksin suurima südamerahuga põnni lasteaeda viinud ja ise tööle sõitnud.
Sai aru, et minuga vaielda ei anna ja viis isa hooldekodusse. Sel ajal pidasin peret praktiliselt üksi üleval ( ci 1,5 aastat).
See teema on siiani kuidagi meie vahel ja mees ei ole rahul, et mina tema isa hoodlada ei võtnud. Samas olen 110% kindel, et tema ei osale minu mõlema vanema hooldamises kuidagi, kui seda vaja peaks tulema. Ei rahaliselt ega ka muul moel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on keeruline teema ja kogu pere ühine otsus. Ühiskonna suhtumine on miskipärast niisugune, et eakate hooldamine peab olema ainult naisterahva kohustus. Vanasti, kui naised kodused, oli see loomulik. Ent tänapäeval käivad ju tööl üldjuhul mõlemad, nii mees kui naine, seega on langenud ära põhimõte, et just naine peab olema oma suguvõsa eakate hooldaja.

Minul on ema, kes põeb vähki. Olen tema jaoks olemas ja võtan iseenesestmõistetavalt, et hooldan teda. Kui vaja, siis võtan enda juurde. Ta on mind kasvatanud ja aidanud mõnikord hädajuhul ka lapsi hoida.

Ka abikaasal on ema viimasel ajal jäänud viletsaks. Temaga tegeleb mu mees, st poeg. Juhul kui mu mees peaks tooma oma ema meile elama, eeldan, et mu mees palkaks hooldaja, mitte ei jäta seda tööd vaikimisi minu kohustuseks. Kui mina peaksin ühekorraga võtma hooldada kaks eakat ema, siis ilmselt pean ka tööst loobuma, ja mu mees ei jaksaks tervet perekond üksinda aastaid ülal pidada.

Sisimas on kurbus selle pärast, et ämm üldse laste vastu kunagi mingit huvi pole tundnud. Kui ta oma sõbrannad riburadapidi vanaemadeks said ja tihti oma lapselaste tegemistest pajatasid, siis tuli moepärast küsima, et tema tahtvat ka lapsi hoida. Olime väga rõõmsad ja andsimegi talle paariks tunniks lapse. Pärast selgus, ta oli kolmeaastase jätnud keset kesklinna tänavat lihtsalt maha ja läinud oma teed. Päriselt ka. Tihtipeale sepitseb ta meie laste vastu väljamõeldud jutte, peab neid varasteks jne. Mind kiusab ja alandab ka kõik need paarkümmend aastat. Selle kõige taustal tunnen, et minust tema voodil hooldajat ei saa. See ei ole absoluutselt mingi kättemaks – EI, seda kindlasti mitte! Mul pole mingit soovi ühele eakale prouale kätte maksta. Ütlen lihtsalt, et pole valmis loobuma oma tööst selliselt käituva inimese heaks ega veetma päevi tema mähkmeid vahetades. Tean, et selline inimene ei täna oma aitajat kunagi, pigem vastupidi – kõige karmima kriitika osaliseks saavad tema poolt alati need, kes temast hoolivad. Ma ei ole talle võlgu. Isegi hästikasvatatud poeg ei puutu asjasse, kuna ta jättis ka selle poja juba vastsündinuna igapäevaselt oma ema kasvatada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

EI

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui hästi järele mõelda, siis ämma ma ehk suudaks enda juurde võtta (ülinormaalne inimene, aga hooldada tõepoolest ei tahaks), aga abikaasa last mitte. Noh nt kui ta emaga midagi juhtuma peaks. Sel juhul läheb küll oma ema vanemate juurde elama, lähedasem ja emotsionaalsem suhe.
Kasvatamatud lapsed, tänan, ei.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei saaks hooldamisega hakkama, mul läheb kohe süda pahaks,kui peaks väljaheitega kokkupuutuma. Isegi, kui enda laps püksi kakkas – läks süda pahaks, rääkimata siis täiskasvanud inimteste väljaheitest. Seega enda juurde võtaks, aga kas palkame hooldaja või teeb mees selle töö ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui hästi järele mõelda, siis ämma ma ehk suudaks enda juurde võtta (ülinormaalne inimene, aga hooldada tõepoolest ei tahaks), aga abikaasa last mitte. Noh nt kui ta emaga midagi juhtuma peaks. Sel juhul läheb küll oma ema vanemate juurde elama, lähedasem ja emotsionaalsem suhe.

Miks Su mees siis oma last/lapsi ei kasvatanud? Siin kumab tihti läbi kummaline viha mehe laste vastu, sellajal kui mehed aitavad ja peavad aitama naiste eelmistest suhetest sündinuid lapsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rate this item:
-1
-4
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Kas sellel postitusel on tõesti -1 plussi? Kuidas seda saavutatakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Esileht Pereelu ja suhted suudaksite võtta oma koju ämma, kes aastaid sulle kaikaid kodarasse visanud?