Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud lapsed ja kodutööd

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Täiskasvanud lapsed ja kodutööd

Postitas:

Mul on tegemisi küll. aga kõik mis ma teen, teen endale või oma perele ja raha sellega ei teeni.
Kui ma hakkaks koristama kellegi teise kodu. kas vabatahtlikuna heategevusena või raha eest, kas see teeks minust väärtuslikuma inimese?

Sul on ilmselt arusaamisega raskusi. Koduperenaine on igati väärtuslik inimene, aga paistab, et sa soovid oma koormast osa juba niigi rakkes pereliikmetele laduda – miks muidu see teema? Kas su mees ei taha, et laps aitaks arveid maksta?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 01:17; 30.04 16:04; 30.04 18:44; 30.04 20:50; 30.04 21:14; 30.04 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aus ja õiglane oma lapsed kasvatada et ema teeb kõik kodused tööd? Ainult et majanduslikult pole vajalik tööl käija? Et kodune ema on koheselt teenija? Et inimesed on teised otsused teinud elus? Et sina sellest aru ei saa? Vaata ikka sügavalt enda sisse.

Inimene, kes kirjutab “pole vaja tööl käija”, on küll viimane, kes teistele moraali võiks lugeda!

Kohe moraali lugeda? Vää? Oled nüüd rahul? Issand kui nõmedaid inimesi on.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 17:41; 30.04 17:43; 30.04 18:52; 30.04 19:29; 30.04 20:29; 30.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on ilmselt arusaamisega raskusi. Koduperenaine on igati väärtuslik inimene, aga paistab, et sa soovid oma koormast osa juba niigi rakkes pereliikmetele laduda – miks muidu see teema? Kas su mees ei taha, et laps aitaks arveid maksta?

Mis mind häirib on see, et kui ma olen olnud ära. Loomulikult oma piiramatust vabast ajast, siis ootab mind kodus segi köök. Jah, laps ise hoolitseb oma toa eest millal talle sobib. Ka oma pesud peseb millal talle sobib. Aga muud ruumid jäävad mulle kasida, millal mulle sobib. Neid aga kasutavad teised ka. Nii et ma olen pigem koduori. Teistel on küll nii mugav. ei pea peale pikki tööpäevi end kodutöödega koormama. Kui ma läheks nüüd kellegi teise kodu koristama, hakkaks koristajaks, siis peaks nad lisaks oma pikkadele tööpäevadele ka koristama rohkem.
Ma mõtlen, et ma pole ju ainuke kodune naine. Kuidas on teistel korraldatud see hoolitsemine kodu ja koduste eest.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.04 09:13; 26.04 09:25; 26.04 09:57; 26.04 11:14; 26.04 11:23; 26.04 11:37; 30.04 20:57; 30.04 21:37; 30.04 22:20; 01.05 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noja siis, see on sinu arvamus, eks ole. Kõik ei ela nagu sina. Sul on mingi eelarvamus ja protsent kadedust, et näed koduseid naisi diivanil külitateve inimestena. See on sinu probleem ja absoluutselt ei puutu teemaalgatusse.
Nagu aus ja õiglane,et praegu on kodused tööd naiste õlgadel, ka täiskohaga tööl käivatel.
Aus ja õiglane oma lapsed kasvatada et ema teeb kõik kodused tööd? Ainult et majanduslikult pole vajalik tööl käija? Et kodune ema on koheselt teenija? Et inimesed on teised otsused teinud elus? Et sina sellest aru ei saa? Vaata ikka sügavalt enda sisse.

EI, ma ei ole kade. Ja nagu ma ütlesin, siis minu arvates aus ja õiglane on, et kohustused jagatakse enamvähem võrdselt. Koduperenaine ei ole teenija, lihtsalt pere on otsustanud, et tema roll on olla kodus see tagala, et pere paremini toimiks. Väga austusväärne. Aga koormata üle sel juhul tööl või koolis käivad pereliikmed, ei ole enam aus.

Jah, igaüks ikka koristab enda järel, see on normaalne. Aga sellised üldised pere eest hoolitsemised võiksid siiski olla koduperenaise teha, sest see ongi tema roll.

Ma ei külita diivanil ja ei oota kodus et keegi tuleks ja hakkaks mulle süüa tegema. Söögi teen mina. Koristan ju ka. Aias teen ka aiatöid. Mul on tegemisi küll. aga kõik mis ma teen, teen endale või oma perele ja raha sellega ei teeni.
Kui ma hakkaks koristama kellegi teise kodu. kas vabatahtlikuna heategevusena või raha eest, kas see teeks minust väärtuslikuma inimese?

Mina ei arva, et sa oleksid kuidagi väheväärtuslik, kui palgatööl ei käi. Kui sina oled see tagala, tänu kellel pereelu sujuvalt toimib, on ju kõik hästi.

Aga siis nii ongi. Sul ei kulu ju kõigi nende kodutööde 12-16 tundi päevas, onju? Aga umbes nii tuleksid su lapse tööpäevad, kui ta lisaks koolile, kodus õppimisele, enda järel koristamisele veel ka koduseid töid tegema peaks. No ei tundu õiglane. Kui laps eraldi elama läheb, küll ta siis teeb oma kodu vajalikud tööd ära. Ja sina peaksid siis oma kodu tööd ikka kõik ise tegema. Ega neid üldisi tegemisi sul ju vähemaks jääks lapse väljakolimisega. Enda järel korisab see laps ju juba praegu ise, tegemist ei ole titega, kelle eest hoolitsema ja kelle järel koristma peab.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.04 19:58; 30.04 21:39; 30.04 21:42; 30.04 22:27; 01.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oma piiramatust vabast ajast, siis ootab mind kodus segi köök.

No vot see on midagi, mida oleks pidanud algusest peale oma pereliikmetele sisse kasvatmaa. Peale köögis toimetamist korista enda tekitatud segadus. Peale WC-kasutamist kasi enda tehtud triibud jne. See siis nii lastele kui abikaasale võiks kõigile reegliks olla algusest peale.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.04 19:58; 30.04 21:39; 30.04 21:42; 30.04 22:27; 01.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vot see on midagi, mida oleks pidanud algusest peale oma pereliikmetele sisse kasvatmaa. Peale köögis toimetamist korista enda tekitatud segadus. Peale WC-kasutamist kasi enda tehtud triibud jne. See siis nii lastele kui abikaasale võiks kõigile reegliks olla algusest peale.

Millal siis, kui ma olen ise kodune ja neil arvutuslikult nii palju tunde kohustusi?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.04 09:13; 26.04 09:25; 26.04 09:57; 26.04 11:14; 26.04 11:23; 26.04 11:37; 30.04 20:57; 30.04 21:37; 30.04 22:20; 01.05 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal siis, kui ma olen ise kodune ja neil arvutuslikult nii palju tunde kohustusi?

Mida sa saavutada proovid? Soovisid siit heakskiitu, et võid oma lapselt osa kohustuste enda peale võtmist nõuda? No oled saanud vastakaid arvamusi. Lepi sellega, et kõik ei ole sinuga samal arvamusel. Minu arvamus on, et otse enda tekitatud segaduse peaks igaüks ise likvideerima. Aga üldised aasjad võiksid suuremas osas koduperenaise peal, eeldusel et ta on tõesti koduperenaine. Mitte ei tegele kõrvalt millegi sellisega, mis tema aega röövib (näiteks mingid õpingud).

Aga ehk tood arvutused, palju sul kohustusi on, ajalises mõttes? E-R, kui laps on koolis ja kaasa tööl mingi 9-10 tundi kodust ära koos tööle/kooli ja tagasi liikumisega, kas sul kulub ka kõik see 9-10 tundi ära koristamise, poeskäimise, söögitegemise, aia jmt peale? Ja kui laps homme eraldi elama koliks, kas sul siis kuluks vähem aega kõige selle peale? Väikesi lapsi, kes su hoolitsust vajavad, enam sul ei ole? Maininud sa neid vähemalt ei ole, jutt on ühest täisealisest lapsest. On see laps veel gümnaasiumis või tudeng?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.04 19:58; 30.04 21:39; 30.04 21:42; 30.04 22:27; 01.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal siis, kui ma olen ise kodune ja neil arvutuslikult nii palju tunde kohustusi?

Katsu vahet teha kodutöödel ja teiste järelt koristamisel. Väikestele lastele juba tuleb õpetada, et ENDA JÄRGI koristatakse ära – vorstinahka ei jäeta keset lauda ja WC-d räpaseks ei kodus ega mujal. Koduperenaine teeb lõviosa kodustest töödest, aga see ei tähenda, et ülejäänud pere võib räpakatest koosneda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 01:17; 30.04 16:04; 30.04 18:44; 30.04 20:50; 30.04 21:14; 30.04 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga üldised aasjad võiksid suuremas osas koduperenaise peal, eeldusel et ta on tõesti koduperenaine. Mitte ei tegele kõrvalt millegi sellisega, mis tema aega röövib (näiteks mingid õpingud ka),

Võib-olla see ongi see mis tekitab küsimust. Mul on tegemisi, mis röövivad aega. Ma ise olen need valinud endale. Teen neid vabal tahtel ja kellelegi pole vaja tulemusi vaja ette näidata, pole tähtaegu, keegi ei hinda mu tulemusi. Mehel ja lapsel on aga töö ja kool. Ja ka trenn. enda võetud kohustus, aga vastutus meeskonna ees ikkagi.
Hobidega tegelev koduperenaine on ikkagi koduperenaine. Ja tundub et veel viletsam koduperenaine, sest ta pole kodus ka

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.04 09:13; 26.04 09:25; 26.04 09:57; 26.04 11:14; 26.04 11:23; 26.04 11:37; 30.04 20:57; 30.04 21:37; 30.04 22:20; 01.05 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla see ongi see mis tekitab küsimust. Mul on tegemisi, mis röövivad aega. Ma ise olen need valinud endale. Teen neid vabal tahtel ja kellelegi pole vaja tulemusi vaja ette näidata, pole tähtaegu, keegi ei hinda mu tulemusi. Mehel ja lapsel on aga töö ja kool. Ja ka trenn. enda võetud kohustus, aga vastutus meeskonna ees ikkagi.
Hobidega tegelev koduperenaine on ikkagi koduperenaine. Ja tundub et veel viletsam koduperenaine, sest ta pole kodus ka

Viu-viu-viu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla see ongi see mis tekitab küsimust. Mul on tegemisi, mis röövivad aega. Ma ise olen need valinud endale. Teen neid vabal tahtel ja kellelegi pole vaja tulemusi vaja ette näidata, pole tähtaegu, keegi ei hinda mu tulemusi. Mehel ja lapsel on aga töö ja kool. Ja ka trenn. enda võetud kohustus, aga vastutus meeskonna ees ikkagi.
Hobidega tegelev koduperenaine on ikkagi koduperenaine. Ja tundub et veel viletsam koduperenaine, sest ta pole kodus ka

No ma meelega ei maininud kordagi su lapse trenni selle kokkuarvutatava aja hulka. Trenn on nö lapse vaba aeg, see on tema valik, kas sisustab seda vaba aega trenniga või millegi muuga. Samamoodi on sinu hobid siiski sinu vaba aeg. On ju ebaõiglane, kui sul jääb lapsest kordades rohkem aega oma hobidega tegelemiseks.
Kui see muu tegevus on mingid õpingud või vabatahtlik töö, siis selle aja mina liigitaksin su nö tööaja sisse. Kuigi eks se eon vaieldav, aga mina liigitaksin nii.

Kuna sa mingeid konkreetseid tundeide arve tua ei taha, siis ilmselt kulub sul tegelikult kodutöödele palju vähem aega, kui lapsel või kaasal kooli/töö/kodutööde peale. Jah, elemntaarset enda järelt koristamist ma eeldaksin neilt ikka. Teeb köögis süüa, siis viskab ka pärast prahi prügikasti, tõmbaba töötasapinnad puhtaks ja paneb nõd nõudepesumasinasse. Aga mus osas võiks siiski tööl mitte käiv inimene rohkem oma aega pühendada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.04 19:58; 30.04 21:39; 30.04 21:42; 30.04 22:27; 01.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Täiskasvanud lapsed ja kodutööd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.