Esileht Ilu ja tervis Tervisliku elulaadiga naine saab esimese lapse hiljemalt 25 sünnipäevaks!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Teema: Tervisliku elulaadiga naine saab esimese lapse hiljemalt 25 sünnipäevaks!

Postitas:

Edasi on juba riskid suuremad ja munarakud pole enam nii kvaliteetsed. Ei mõista neid, kes 40+ avastavad, et nüüd oleks aeg lastele mõtlema hakata. Siis oleks vaja juba hakata mõtlema eesseivale vanaema- mitte emarollile.

+18
-69
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sünnitasin 22-aastaselt ja väga rahul, et nii tegin.

+16
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.01 00:38; 10.01 15:31; 10.01 17:23; 10.01 17:45; 10.01 17:50; 10.01 19:15; 10.01 19:20; 10.01 19:58; 10.01 20:00; 10.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest oli 32 vanus ka palju juba. Oli raske rasedus , voodihaige põhimõtteliselt ja arst keelas töötamise. Peale lapse sündi tuli kõikvõimalikke tervisehädasid veelgi juurde. Esimese sain 21-aastaselt ja see vanus oli ok, siis veel energiat ka oli.

+10
-36
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 00:57; 10.01 01:43; 10.01 05:40; 10.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

25a pole enamusel kodugi. Heal juhul oled lapse isaga selleks ajaks koos olnud paar aastat. Et siis pärast on hea alimente nõuda?

Laps tuleb teha siis, kui oled oma partneris kindel, kui sul on koht, kuhu laps sünnitada, kui sul on võimalus ta üles kasvatada ja harida. Vähestel on see enne 25a saamist olemas. Ära üldista. Mõni 40 aastane jõuab ka rohkem, kui mina ja mul on selle vanuseni veel rohkem, kui 10a minna!

+49
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 01:21; 10.01 04:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

25a pole enamusel kodugi. Heal juhul oled lapse isaga selleks ajaks koos olnud paar aastat. Et siis pärast on hea alimente nõuda?

Laps tuleb teha siis, kui oled oma partneris kindel, kui sul on koht, kuhu laps sünnitada, kui sul on võimalus ta üles kasvatada ja harida. Vähestel on see enne 25a saamist olemas. Ära üldista. Mõni 40 aastane jõuab ka rohkem, kui mina ja mul on selle vanuseni veel rohkem, kui 10a minna!

Ükski partner ei ole 100% kindel ja vanusest see ka ei olene. Mõnel on ka 20 aastaselt kindel kodu olemas. Mina olin 21 aastaseks saades juba 2 aastat tööl käinud. Kui sina alles emmega elasid ja temalt taskuraha küsisid, siis tõesti. Endale peaks ka aru andma tervise suhtes ja arvestama ka seda, et jõuaks lapsed täisealiseks kasvatada ja ka lapselapsi näha saaks. Aga muidu lastesaamine pole ka kohustuslik, et kui õigel ajal ei tahtnud, siis äkki ei peagi punnima ka vanast peast. Me elasime päris pikalt koos ja neid alimente pole ma näiteks kunagi nõudnud. Kasvatame 50/50 ja oleme sellega palju targemad kui mõni 40-ne kiuslik ja kättemaksuhimuline lapsevanem. Keskeas esiteks juba inimesed muutuvad. Naised muutuvad tigedamaks, väsivad ka rutem ja meestel saabub keskeakriis. Kes ja kuidas siis kenasti koos elab ja titeaega naudib.

+11
-46
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 00:57; 10.01 01:43; 10.01 05:40; 10.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

grafomaani-kägu võtab jälle sõna

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 02:14; 10.01 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edasi on juba riskid suuremad ja munarakud pole enam nii kvaliteetsed. Ei mõista neid, kes 40+ avastavad, et nüüd oleks aeg lastele mõtlema hakata. Siis oleks vaja juba hakata mõtlema eesseivale vanaema- mitte emarollile.

Ega laps ainult munarakust arene. Mis kasu sellest, et su munarakud kvaliteetsed on, kui seemneraku saad viletsa?

+27
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 02:20; 10.01 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

25a pole enamusel kodugi. Heal juhul oled lapse isaga selleks ajaks koos olnud paar aastat. Et siis pärast on hea alimente nõuda?

Laps tuleb teha siis, kui oled oma partneris kindel, kui sul on koht, kuhu laps sünnitada, kui sul on võimalus ta üles kasvatada ja harida. Vähestel on see enne 25a saamist olemas. Ära üldista. Mõni 40 aastane jõuab ka rohkem, kui mina ja mul on selle vanuseni veel rohkem, kui 10a minna!

Ükski partner ei ole 100% kindel ja vanusest see ka ei olene. Mõnel on ka 20 aastaselt kindel kodu olemas. Mina olin 21 aastaseks saades juba 2 aastat tööl käinud. Kui sina alles emmega elasid ja temalt taskuraha küsisid, siis tõesti. Endale peaks ka aru andma tervise suhtes ja arvestama ka seda, et jõuaks lapsed täisealiseks kasvatada ja ka lapselapsi näha saaks. Aga muidu lastesaamine pole ka kohustuslik, et kui õigel ajal ei tahtnud, siis äkki ei peagi punnima ka vanast peast. Me elasime päris pikalt koos ja neid alimente pole ma näiteks kunagi nõudnud. Kasvatame 50/50 ja oleme sellega palju targemad kui mõni 40-ne kiuslik ja kättemaksuhimuline lapsevanem. Keskeas esiteks juba inimesed muutuvad. Naised muutuvad tigedamaks, väsivad ka rutem ja meestel saabub keskeakriis. Kes ja kuidas siis kenasti koos elab ja titeaega naudib.

Väga kitsa maailmavaatega tundud olema.

Mina läksin ka 18a juba tööle. Mehega tutvusin samal töökohal ja oleme tänaseks 10a koos – abielus, kuid lapsi pole. Mulle annab pikaajaline suhe rohkem kindlust, et olen valinud endale õige partneri, kes on minu kõrval ka siis, kui arst ütles, et meie teekond lapseni lihtne olema ei saa. Tänaseks on mul kindel teadmine, et ta on mu kõrval ka siis, kui ma hormoonravi tõttu 13kg juurde olen võtnud ja ta ikka ütleb mulle, et armastab mind.

Ma olen 29 – 3a proovinud rasestuda, kuid siiani tulutult. Ma ei tea, kaua veel läheb. Kas ma peaks nüüd alla andma, kui 30 ette lööb? Et vanus on liiga suur? Et pole “õigel ajal last teinud”?
Mis üldistus see on, et inimesed muutuvad keskeas kiuslikuks? Sina muutusid, et sa oma lapse isaga enam koos ei ole? Valisid vale partneri, et lahku läksite? Kiirustasid nooruse tormakuses liialt?

+33
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 01:21; 10.01 04:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edasi on juba riskid suuremad ja munarakud pole enam nii kvaliteetsed. Ei mõista neid, kes 40+ avastavad, et nüüd oleks aeg lastele mõtlema hakata. Siis oleks vaja juba hakata mõtlema eesseivale vanaema- mitte emarollile.

Ega naine lapsi üksi saa. Mis on sellisel mehel arus, kes paneb naise terviseriskid proovile, et aga last saada? Jube mõnus olukord küll, tahan last, naine sünnitagu. Sellised mehed tuleks tõesti vastutusele võtta, nii ei saa ju ometi, et naine riskib oma tervisega, ainult selleks , et mees lapse saaks.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

grafomaani-kägu võtab jälle sõna

Päris sisukas arutelu sul, aga ega vait ei saa ka ju olla, et midagigi peab ütlema, kasvõi teemasse mittepuutuva lausejupi.
Tore, et uue sõna teada said. Kas nüüd papagoidat seda iga teema alla kuniks jälle uue sõna teada saad.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 00:57; 10.01 01:43; 10.01 05:40; 10.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õues on pingviinid!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa TA ikka tead, et kahe äärmuse vahele mahub tervelt 15 aastat, mille ajal enamik inimesi lapsed saavad? Ei ole ju päris nii, et kui 25.sünnipäevaks last pole, siis enne 40ndat ühtki ei tule.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ükskord need “22 viimane taks” käod aru saavad, et on naisi, kes valimatult iga suvalise jobuga ei saa lapsi. Mis siis et oled 25. Kui ei ole õiget meest, kellega lapsi teha siis ei tee ja kõik. Ootavad, millal leiavad õige mehe ja kui see juhtub nii hilja, et ei saagi enam lapsi siis nii ongi, pole parata.

 

+29
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA ja ta sõbrannad on siin need tavalised teise Eesti inimesed, kes saavad kohe pärast põhikooli iga suurema külajoodikuga lapsi ja siis nõuavad neilt alimente, et ise ära elada.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei taha koos lapsega vanadekodus istuda ega lastega koos pensionär olla. 20-aastaselt lapse saaja võib väga tõenäoliselt elada kauem kui tema poeg või saada ise tema hooldajaks.

Uurige oma sugupuid. Naised on läbi põlvede saanud viimaseid lapsi 40ndates eluaastates ja need naised on üldiselt elanud kaua.

Loodus on naisele ette näinud rasestumist kuni menopausini. Tervislike eluviisidega naisel üldiselt pole ka probleemi kuni selleni rasestuda.

Sa möllad siin perekoolis juba pikemat aega,  hüsteeriliselt vihates naisi, kes 25+ lapsi saavad. Tegele oma vaimsete probleemidega ja lõpeta trollimine.

25-aataselt alustagu need, kellel plaanis 10 last saada.

 

+30
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene tuleb alles praegu ja ma olen 30. Ma ei tahtnudki 20ndate alguses last, sest ma tahtsin reisida ja elada, ennast üles töötada. Ühtlasi ma tahtsin leida enda kõrvale meest, kes oleks mu lastele suurepärane isa ja mulle hea mees. Ma juba noorena mõtlesin, et mina mingid kärgperendust ei taha. Kui keegi eelnevalt kirjutas, et ühegi inimese peale ei saa 100% kindel olla, siis mina saan olla 99% kindel, et maha ta meid ei jäta. Mina tahtsin saada last mehega, kellel on samasugune maailmavaade ja samasugused väärtused. Ja otsimine ning valimine tasus end ära.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.01 09:21; 10.01 19:18; 10.01 19:39; 10.01 20:03; 10.01 22:10; 10.01 22:42; 10.01 22:52; 11.01 00:55; 11.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab olevat provokatiivne teema. Igaüks peaks aru saama, et pereloomiseks on vaja sobivat partnerit. Kaaslase leidmine sõltub paljuski seksapiilsusest ja kas inimene on julge, avatud loomusega ja laia suhtlusringiga. Neid omadusi ei tekita lambist, vaid need kas on või ei ole. Teatud oskusi võib ka lihvida ja treenida, aga selleks läheb vaja aega, kuid aeg olevat autori arvates naiste suurim vaenlane. Kui vastassugu ligitõmbavad omadused on olemas, siis pole tõesti probleemi järjest tutvuda erinevate inimestega ja valida välja kõige sobivam partner. Kuid maailmas eksisteerib ka piisavalt palju naisi ja mehi, kes pole eriti seksapiilsed, iseloomult on tagasihoidlikud, väikese tutvusringkonnaga, väheste hobidega. Sellised inimesed ei komista üldjuhul poes, ühistranspordis, tänaval kellegi otsa. Tähelepanu saamiseks peavad nad käima erinevatel üritustel, klubides või tutvuma internetis. Ajaliselt ei tea keegi kunagi, kui kiiresti leiab sobiva kaaslase ja kas soovid, pereloomise ja lastesaamisega on sarnased. Mõnel läheb õige partneri leidmiseks aega aasta, teisel viis aastat, kolmandal kümme või viisteist aastat. Kui inimesed on tutvunud ja proovinud suhteid luua, siis ei saa neid küll süüdistada, et nad on oma noorust ja aega raisanud või pole selleks midagi enda poolt teinud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30+ on täiesti normaalne vanus tänapäeval, milleks lehvitada nii “absoluuttõdedega”, mida keegi peale sinu enam ammu ei usu. Lapsel peab ka olema koht, kus elada, vanemad, stabiilne elu. Enam ei ole “22 viimane taks”.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 10:02; 10.01 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne naine ei saa lapsi.

Milleks oma tervist lõhkuda?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab olevat provokatiivne teema. Igaüks saab aru, et pereloomiseks on vaja sobivat partnerit. Kaaslase leidmine sõltub paljuski seksapiilsusest ja kas inimene on julge, avatud loomusega ja laia suhtlusringiga. Neid omadusi ei tekita lambist, vaid need kas on või ei ole. Teatud oskusi võib ka lihvida ja treenida, aga selleks läheb vaja aega, kuid aeg olevat autori arvates naiste suurim vaenlane. Kui vastassugu ligitõmbavad omadused on olemas, siis pole tõesti probleemi järjest tutvuda erinevate inimestega ja valida välja kõige sobivam partner. Kuid maailmas eksisteerib ka piisavalt palju naisi ja mehi, kes pole eriti seksapiilsed, iseloomult on tagasihoidlikud, väikese tutvusringkonnaga, väheste hobidega. Sellised inimesed ei komista üldjuhul poes, ühistranspordis, tänaval kellegi otsa. Tähelepanu saamiseks peavad nad käima erinevatel üritustel, klubides või tutvuma internetis. Ajaliselt ei tea keegi kunagi, kui kiiresti leiab sobiva kaaslase ja kas soovid, pereloomise ja lastesaamisega on sarnased. Mõnel läheb õige partneri leidmiseks aega aasta, teisel viis aastat, kolmandal kümme või viisteist aastat. Kui inimesed on tutvunud ja proovinud suhteid luua, siis ei saa neid küll süüdistada, et nad on oma noorust ja aega raisanud või pole selleks midagi enda poolt teinud.

Paneks kümme plussi selle käole. Kõik nii hästi lahti seletatud. Lapse saamine ei olene ainult munarakkude kvaliteedist, vaid ka sellest , kas on, kellega see perekond luua. Mina alustasin oma esimest kooselu vanuses 30+. Esimene laps sündis, kui olin 36, teine, kui olin 38 ja kolmas, kui olin 40. Muidugi oli see õnneasi, et viljakus oli säilinud – aga mis seal ikka.

Jah, tore on rääkida “oleks võinud juba varem partneriga kohtuda, siis oleks lapsed ka varem saanud” – aga mis see “oleks” tegelikus elus ikka maksab.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

25a pole enamusel kodugi. Heal juhul oled lapse isaga selleks ajaks koos olnud paar aastat. Et siis pärast on hea alimente nõuda?

Laps tuleb teha siis, kui oled oma partneris kindel, kui sul on koht, kuhu laps sünnitada, kui sul on võimalus ta üles kasvatada ja harida. Vähestel on see enne 25a saamist olemas. Ära üldista. Mõni 40 aastane jõuab ka rohkem, kui mina ja mul on selle vanuseni veel rohkem, kui 10a minna!

Ükski partner ei ole 100% kindel ja vanusest see ka ei olene. Mõnel on ka 20 aastaselt kindel kodu olemas. Mina olin 21 aastaseks saades juba 2 aastat tööl käinud. Kui sina alles emmega elasid ja temalt taskuraha küsisid, siis tõesti. Endale peaks ka aru andma tervise suhtes ja arvestama ka seda, et jõuaks lapsed täisealiseks kasvatada ja ka lapselapsi näha saaks. Aga muidu lastesaamine pole ka kohustuslik, et kui õigel ajal ei tahtnud, siis äkki ei peagi punnima ka vanast peast. Me elasime päris pikalt koos ja neid alimente pole ma näiteks kunagi nõudnud. Kasvatame 50/50 ja oleme sellega palju targemad kui mõni 40-ne kiuslik ja kättemaksuhimuline lapsevanem. Keskeas esiteks juba inimesed muutuvad. Naised muutuvad tigedamaks, väsivad ka rutem ja meestel saabub keskeakriis. Kes ja kuidas siis kenasti koos elab ja titeaega naudib.

Äkki ole rahul oma valikutega ja ära mõtle ja otsusta teiste eest? Ei saa kunagi kindel olla, et 21 aastaselt sünnitanud ema oma lapsed suureks suudab kasvatada. See ikka rumal jutt. Ja väga loll jutt on ka see, et 25ks eluaastaks PEAVAD lapsed sünnitatud olema. Jah, noorena on rohkem energiat ja mida iganes, aga olen liiga palju näinud noori, kel kodus lapsed aga ise paarutavad mööda pidusid ringi. On ka noori emasid surma saanud kui joogiste seltskondadega autoga kusagile minnakse. Kas hakkan seda kõigile noortele emadele üldistama? Ei hakka. Kõik noored pole sellised. Siis ärge arvustage ka vanemaid sünnitajaid.

Ma ise arvan, et 40 on natuke vana sünnitamiseks aga mul päris mitu tuttavat selles eas lapse saanud ja mis seal ikka – see on nende valik, nende elu. Ja olen täiesti veendunud, et need lapsed on hoitud, hoolitsetud ja armastatud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

grafomaani-kägu võtab jälle sõna

Päris sisukas arutelu sul, aga ega vait ei saa ka ju olla, et midagigi peab ütlema, kasvõi teemasse mittepuutuva lausejupi.

Tore, et uue sõna teada said. Kas nüüd papagoidat seda iga teema alla kuniks jälle uue sõna teada saad.

Ai, astusin jala peale!
Sellise mõttetu teemapüstituse puhul ei ole midagi arutledagi, laps sünnib siis kui vanemad on selleks sotsiaalselt, vaimselt ja majanduslikult valmis.

Sama hästi võib teha teema, et 50 a  naine peab pikad juuksed maha lõikama vms.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 02:14; 10.01 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edasi on juba riskid suuremad ja munarakud pole enam nii kvaliteetsed. Ei mõista neid, kes 40+ avastavad, et nüüd oleks aeg lastele mõtlema hakata. Siis oleks vaja juba hakata mõtlema eesseivale vanaema- mitte emarollile.

Mul mitu last ja esimene neist ,kes sündis enne 25.eluaastat ,on kõige viletsama tervisega.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama hästi võib teha teema, et 50 a  naine peab pikad juuksed maha lõikama vms.

Neid teemasid on siin mitu olnud, ei välista, et sama teemaalgataja või tema sugulashinge poolt “ainult nii on õige, kuidas mina elan!”. Samuti on olnud teema, kuidas kinganumber üle 39 on ikka kohutavalt ebanaiselik ja ärge nii tehke! 😀

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 10:02; 10.01 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

25a pole enamusel kodugi. Heal juhul oled lapse isaga selleks ajaks koos olnud paar aastat. Et siis pärast on hea alimente nõuda?

Laps tuleb teha siis, kui oled oma partneris kindel, kui sul on koht, kuhu laps sünnitada, kui sul on võimalus ta üles kasvatada ja harida. Vähestel on see enne 25a saamist olemas. Ära üldista. Mõni 40 aastane jõuab ka rohkem, kui mina ja mul on selle vanuseni veel rohkem, kui 10a minna!

Ükski partner ei ole 100% kindel ja vanusest see ka ei olene. Mõnel on ka 20 aastaselt kindel kodu olemas. Mina olin 21 aastaseks saades juba 2 aastat tööl käinud. Kui sina alles emmega elasid ja temalt taskuraha küsisid, siis tõesti. Endale peaks ka aru andma tervise suhtes ja arvestama ka seda, et jõuaks lapsed täisealiseks kasvatada ja ka lapselapsi näha saaks. Aga muidu lastesaamine pole ka kohustuslik, et kui õigel ajal ei tahtnud, siis äkki ei peagi punnima ka vanast peast. Me elasime päris pikalt koos ja neid alimente pole ma näiteks kunagi nõudnud. Kasvatame 50/50 ja oleme sellega palju targemad kui mõni 40-ne kiuslik ja kättemaksuhimuline lapsevanem. Keskeas esiteks juba inimesed muutuvad. Naised muutuvad tigedamaks, väsivad ka rutem ja meestel saabub keskeakriis. Kes ja kuidas siis kenasti koos elab ja titeaega naudib.

Äkki ole rahul oma valikutega ja ära mõtle ja otsusta teiste eest? Ei saa kunagi kindel olla, et 21 aastaselt sünnitanud ema oma lapsed suureks suudab kasvatada. See ikka rumal jutt. Ja väga loll jutt on ka see, et 25ks eluaastaks PEAVAD lapsed sünnitatud olema. Jah, noorena on rohkem energiat ja mida iganes, aga olen liiga palju näinud noori, kel kodus lapsed aga ise paarutavad mööda pidusid ringi. On ka noori emasid surma saanud kui joogiste seltskondadega autoga kusagile minnakse. Kas hakkan seda kõigile noortele emadele üldistama? Ei hakka. Kõik noored pole sellised. Siis ärge arvustage ka vanemaid sünnitajaid.

Ma ise arvan, et 40 on natuke vana sünnitamiseks aga mul päris mitu tuttavat selles eas lapse saanud ja mis seal ikka – see on nende valik, nende elu. Ja olen täiesti veendunud, et need lapsed on hoitud, hoolitsetud ja armastatud.

Ma pole öelnudki, et peavad. Avaldasin vaid oma seisukohta. Mu tekstis on täiesti olemas lause, et pole kohustuslik lapsi teha. Sujuvalt ignoreeritakse seda lauset ja kukutakse vaid solvama. Kuidas siin üldse midagi arutada saab kui võetakse kohe isiklikult ja hakatakse ründama suvaliselt.
Näiteks mu ema ostis alles 45-aastaselt üksinda oma isikliku kodu. Kas ta oleks alles siis pidanud last tegema hakkama ????

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 00:57; 10.01 01:43; 10.01 05:40; 10.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiaalsest vaatevinklist on palju põhjuseid miks lapsi hilisemas vanuses saada, aga kui puht bioloogiliselt vaadata, siis on TA õigus – hormonaalselt hakkame 25- aastaselt alla käima ja 25 on meie tippaeg. Kõige tervema ja elujõulisema järglase saamise tõenäosus on vanuses 20-25 (rõhk sõnal tõenäosus). Kõik vastused stiilis “aga mul oli nii”, ei päde, vaadata tuleb kogu populatsiooni.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

25a pole enamusel kodugi. Heal juhul oled lapse isaga selleks ajaks koos olnud paar aastat. Et siis pärast on hea alimente nõuda?

Laps tuleb teha siis, kui oled oma partneris kindel, kui sul on koht, kuhu laps sünnitada, kui sul on võimalus ta üles kasvatada ja harida. Vähestel on see enne 25a saamist olemas. Ära üldista. Mõni 40 aastane jõuab ka rohkem, kui mina ja mul on selle vanuseni veel rohkem, kui 10a minna!

Ükski partner ei ole 100% kindel ja vanusest see ka ei olene. Mõnel on ka 20 aastaselt kindel kodu olemas. Mina olin 21 aastaseks saades juba 2 aastat tööl käinud. Kui sina alles emmega elasid ja temalt taskuraha küsisid, siis tõesti. Endale peaks ka aru andma tervise suhtes ja arvestama ka seda, et jõuaks lapsed täisealiseks kasvatada ja ka lapselapsi näha saaks. Aga muidu lastesaamine pole ka kohustuslik, et kui õigel ajal ei tahtnud, siis äkki ei peagi punnima ka vanast peast. Me elasime päris pikalt koos ja neid alimente pole ma näiteks kunagi nõudnud. Kasvatame 50/50 ja oleme sellega palju targemad kui mõni 40-ne kiuslik ja kättemaksuhimuline lapsevanem. Keskeas esiteks juba inimesed muutuvad. Naised muutuvad tigedamaks, väsivad ka rutem ja meestel saabub keskeakriis. Kes ja kuidas siis kenasti koos elab ja titeaega naudib.

kes sind jõuaks ära kiita. Mõni näiteks õppis, kui oli 21. Mina ka.

Ma olen üle 40, aga veel ei kirjuta perekooli nii kiuslikke kommentaare kui sina.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 12:17; 10.01 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma just lugesin?!

25a pole enamusel kodugi. Heal juhul oled lapse isaga selleks ajaks koos olnud paar aastat. Et siis pärast on hea alimente nõuda?

Laps tuleb teha siis, kui oled oma partneris kindel, kui sul on koht, kuhu laps sünnitada, kui sul on võimalus ta üles kasvatada ja harida. Vähestel on see enne 25a saamist olemas. Ära üldista. Mõni 40 aastane jõuab ka rohkem, kui mina ja mul on selle vanuseni veel rohkem, kui 10a minna!

Ükski partner ei ole 100% kindel ja vanusest see ka ei olene. Mõnel on ka 20 aastaselt kindel kodu olemas. Mina olin 21 aastaseks saades juba 2 aastat tööl käinud. Kui sina alles emmega elasid ja temalt taskuraha küsisid, siis tõesti. Endale peaks ka aru andma tervise suhtes ja arvestama ka seda, et jõuaks lapsed täisealiseks kasvatada ja ka lapselapsi näha saaks. Aga muidu lastesaamine pole ka kohustuslik, et kui õigel ajal ei tahtnud, siis äkki ei peagi punnima ka vanast peast. Me elasime päris pikalt koos ja neid alimente pole ma näiteks kunagi nõudnud. Kasvatame 50/50 ja oleme sellega palju targemad kui mõni 40-ne kiuslik ja kättemaksuhimuline lapsevanem. Keskeas esiteks juba inimesed muutuvad. Naised muutuvad tigedamaks, väsivad ka rutem ja meestel saabub keskeakriis. Kes ja kuidas siis kenasti koos elab ja titeaega naudib.

Äkki ole rahul oma valikutega ja ära mõtle ja otsusta teiste eest? Ei saa kunagi kindel olla, et 21 aastaselt sünnitanud ema oma lapsed suureks suudab kasvatada. See ikka rumal jutt. Ja väga loll jutt on ka see, et 25ks eluaastaks PEAVAD lapsed sünnitatud olema. Jah, noorena on rohkem energiat ja mida iganes, aga olen liiga palju näinud noori, kel kodus lapsed aga ise paarutavad mööda pidusid ringi. On ka noori emasid surma saanud kui joogiste seltskondadega autoga kusagile minnakse. Kas hakkan seda kõigile noortele emadele üldistama? Ei hakka. Kõik noored pole sellised. Siis ärge arvustage ka vanemaid sünnitajaid.

Ma ise arvan, et 40 on natuke vana sünnitamiseks aga mul päris mitu tuttavat selles eas lapse saanud ja mis seal ikka – see on nende valik, nende elu. Ja olen täiesti veendunud, et need lapsed on hoitud, hoolitsetud ja armastatud.

Ma pole öelnudki, et peavad. Avaldasin vaid oma seisukohta. Mu tekstis on täiesti olemas lause, et pole kohustuslik lapsi teha. Sujuvalt ignoreeritakse seda lauset ja kukutakse vaid solvama. Kuidas siin üldse midagi arutada saab kui võetakse kohe isiklikult ja hakatakse ründama suvaliselt.

Näiteks mu ema ostis alles 45-aastaselt üksinda oma isikliku kodu. Kas ta oleks alles siis pidanud last tegema hakkama ????

Oleks võinud üldse tegemata jätta.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 12:18; 10.01 12:42; 10.01 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ükskord need “22 viimane taks” käod aru saavad, et on naisi, kes valimatult iga suvalise jobuga ei saa lapsi. Mis siis et oled 25. Kui ei ole õiget meest, kellega lapsi teha siis ei tee ja kõik. Ootavad, millal leiavad õige mehe ja kui see juhtub nii hilja, et ei saagi enam lapsi siis nii ongi, pole parata.

eks see ole see kägu, kes käib abordikeelustamise pikettidel, sest temal on õigus otsustada, millel keegi saab või ei saa lapsi

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 12:17; 10.01 12:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )


Esileht Ilu ja tervis Tervisliku elulaadiga naine saab esimese lapse hiljemalt 25 sünnipäevaks!