Esileht Koolilaps Distantsõpe ja lõunasöök Tallinnas

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: Distantsõpe ja lõunasöök Tallinnas

Postitas:

Meie lapsed toidupakke ei saanud, kuna Pirita LOV oli selle jagamise korraldanud endale iseloomulikult väga veidralt: pärast lapse nime kirjapanemist toimus siis ühel päeval nädalas suur ülimalt rahvarohke aktsioon, kus Pirita LOV ukse taha maandusid kogu linnaosa lapsed kõikidest kohalikest koolidest: kohal olid nii Pirita kui ka Merivälja mammutkoolide lapsed, ja siis sealt ukse juurest jagati neile pakke. Kusjuures, mu mäletamist mööda alguses oli veel nii hull, et iga päev ulatati sealt üle ukse toidukarp – mis paraku tähendas, et kõik lapsed üle terve Pirita pidid sõitma iga jumala päev kohale (enamasti ühistranspordiga) ning kogunema suurde puntrasse sinna ukse taha. Ja seda padukarantiini ajal, mil kogu Eesti oli lukus!? Kui need Pirita teistmoodi ametnikud asjast niigipalju sotti said, siis korraldati pakkide jagamine ümber – ühel päeval nädalas.

See ei olnud ühe linnaosa teema. Algul jagatigi kord päevas toidukarpe. Paar esimest nädalat kindlasti.  Kuigi minu lastele anti neid koolist, siis tundus ka mulle jabur, et peaks sellele iga päev järele minema ja siis seda kuskil õues sööma, sest muidu ju oleks toit külm. Ega ma muidugi ei tea ka, mis toit seal oli, äkki oligi mingi võileib või muu külmroog.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 09:11; 02.12 11:24; 03.12 20:30; 15.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad lapsed maalt linna kooli ja ma leidsin ka, et ma pigem ostan kaerahelbed ise, kui et sõidan nende pärast kolmveerand tundi rahvarohkesse kesklinna pakisabasse rüselema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps õpib Tallinna kesklinna kooli 6. klassis. Oktoobrist alates 2 nädalat koolis, 1 nädal kodus üksinda õppel  – ei ühtegi veebitundi ega muud suhtlust kooliga. Distantsõpe seisneb siis selles, et koolist antakse nädala ülesanded ja laps jagab ise päevade peale ära ja teeb üksi nagu oskab, tagasiside õpetajalt tuleb alles järgmisel koolinädalal.

Mingit koolilõuna ega toidupaki varianti nn distantsõppe nädalal nüüd sügisel ei ole.

Tallinn on suur ja lai. Juhised on kõikidele küll ühed, aga millegipärast on eri koolides praegune sügisene koolist eemaldamise nädal väga erinevalt korraldatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps õpib Tallinna kesklinna kooli 6. klassis. Oktoobrist alates 2 nädalat koolis, 1 nädal kodus üksinda õppel – ei ühtegi veebitundi ega muud suhtlust kooliga. Distantsõpe seisneb siis selles, et koolist antakse nädala ülesanded ja laps jagab ise päevade peale ära ja teeb üksi nagu oskab, tagasiside õpetajalt tuleb alles järgmisel koolinädalal.

Mingit koolilõuna ega toidupaki varianti nn distantsõppe nädalal nüüd sügisel ei ole.

Tallinn on suur ja lai. Juhised on kõikidele küll ühed, aga millegipärast on eri koolides praegune sügisene koolist eemaldamise nädal väga erinevalt korraldatud.

see, mida sa kirjeldad, on täiesti ebanormaalne ja pole kindlasti kooskõlas mingite regulatsioonidega. kas te vanematena protestinud ei ole?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps õpib Tallinna kesklinna kooli 6. klassis. Oktoobrist alates 2 nädalat koolis, 1 nädal kodus üksinda õppel  – ei ühtegi veebitundi ega muud suhtlust kooliga. Distantsõpe seisneb siis selles, et koolist antakse nädala ülesanded ja laps jagab ise päevade peale ära ja teeb üksi nagu oskab, tagasiside õpetajalt tuleb alles järgmisel koolinädalal.

See ei ole mitte distantsõpe, vaid autodidaktina õpe. Autodidaktid on iseõppijad.

Milleks kooli üldse vaja on? Kaotame koolid ära, trükime vaid õpikuid ja töövihikuid ning jagame sobivas vanuses lastele, kes istuvad kodus ja loevad õpikut ise.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 18:12; 07.12 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli kevadel täpselt sama olukord. Mõtlesin, ka et miks neid õpetajaid üldse vaja on. Nüüd on lapsed paar päeva koduõppel. Õpik, töövihik ja vihik ainsad kaaslased. Loodan, et ainult paar päeva seda olukorda sellel aastal. Mingitki abi. Nädala lõpuks ja uueks nädalaks kontrolltööd juba.

Söögi probleem meil täiesti teisejärguline.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 11:21; 10.12 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen siit neid toidupaki sisu kirjeldusi ja natuke jabur tundub kogu see asi. Kui koolis saab õpilane sooja toitu vmt, ehk siis midagi, mida kohe süüa. Siis võiks distantsõppe ajal jagatavad pakid sisaldada pigem ka midagi, mida õpilane üksi kodus olles ilma vanemata saaks süüa. Näiteks müsli, jogurt, puuviljad jmt. Ilmselt ei ole just palju lapsi, kes keset päeva endale üksi kodus olles tatart keetma hakkavad. Kui pakkide komplekteerimisel arvestatakse teatud summaga, mis muidu õpilase toidule kuluks, siis võiks selle summa eest leiva-saia-tatra-makaronid jmt asemel teha väiksem, aga kohe ära tarbimist võimaldav pakk.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 12:25; 10.12 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen siit neid toidupaki sisu kirjeldusi ja natuke jabur tundub kogu see asi. Kui koolis saab õpilane sooja toitu vmt, ehk siis midagi, mida kohe süüa. Siis võiks distantsõppe ajal jagatavad pakid sisaldada pigem ka midagi, mida õpilane üksi kodus olles ilma vanemata saaks süüa. Näiteks müsli, jogurt, puuviljad jmt. Ilmselt ei ole just palju lapsi, kes keset päeva endale üksi kodus olles tatart keetma hakkavad. Kui pakkide komplekteerimisel arvestatakse teatud summaga, mis muidu õpilase toidule kuluks, siis võiks selle summa eest leiva-saia-tatra-makaronid jmt asemel teha väiksem, aga kohe ära tarbimist võimaldav pakk.

Selle tatra saab vanem õhtul valmis keeta – jätkub perele õhtusöögiks ja lapsele järgmise päeva lõunaks ka.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 13:49; 02.12 13:51; 02.12 17:24; 08.12 15:17; 15.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen siit neid toidupaki sisu kirjeldusi ja natuke jabur tundub kogu see asi. Kui koolis saab õpilane sooja toitu vmt, ehk siis midagi, mida kohe süüa. Siis võiks distantsõppe ajal jagatavad pakid sisaldada pigem ka midagi, mida õpilane üksi kodus olles ilma vanemata saaks süüa. Näiteks müsli, jogurt, puuviljad jmt. Ilmselt ei ole just palju lapsi, kes keset päeva endale üksi kodus olles tatart keetma hakkavad. Kui pakkide komplekteerimisel arvestatakse teatud summaga, mis muidu õpilase toidule kuluks, siis võiks selle summa eest leiva-saia-tatra-makaronid jmt asemel teha väiksem, aga kohe ära tarbimist võimaldav pakk.

Selle tatra saab vanem õhtul valmis keeta – jätkub perele õhtusöögiks ja lapsele järgmise päeva lõunaks ka.

Jah, muidugi saab, ma isegi aeg-ajalt teen eelmisel õhtul lastele lõunaks midagi valmis. Aga see toiduvaru, millest lapsele midagi järgmiseks päevaks midagi keeta (makaronid, tatar jmt), on peredel enamasti ikkagi kodus olemas. See tatrapakk ei anna igapäevast lisamugavust. Selle pärast arvangi, et koolilõuna pakk võiks sisaldada midagi, mida õpilane saab päeva jooksul “ampsata”, jogurt, puuviljad, siis ei peaks seda ka iga päev üle kooliukse jagama, vaid oleks nt 2 x nädalas pakkidel järel käimine. Oleks tunduvalt kiirem ja lihtsam ka komplekteerimine ja välja jagamine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 12:25; 10.12 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole jagatud mingeid toidupakke, akevadine toiduraha kasutati lisana ära nüüd sügisel, ilmselt järgmise nädala toiduraha kasutatakse ära jaanuaris kui lapsed uuesti kooli lähevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 11:21; 10.12 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav tõesti kuhu see raha siis kaob Tallinnas praegu?

Kokku tuleb see ju kõigi koolilaste kohta päris korralik summa. Väidetavalt komplekteeris meil toidupakid sügisese distantsõppe ajal kooli söökla. Korra said isegi gümnasistid mingi paki koju, aga hiljem on vaikus olnud.

Asi polegi selles pakis tatras, lihtsalt põhimõtteliselt oleks huvitav teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 14:56; 11.12 19:30; 12.12 14:28; 13.12 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jagatakse järgmisel reedel toidupakid laiali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks lihtsam ja OLULISELT odavam see 6.70 nädalas lapsevanema kontole kanda? Kuna jääks ära kaupade transport ja komplekteerimine, siis võibolla saaks see summa isegi suurem olla?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav tõesti kuhu see raha siis kaob Tallinnas praegu? Kokku tuleb see ju kõigi koolilaste kohta päris korralik summa. Väidetavalt komplekteeris meil toidupakid sügisese distantsõppe ajal kooli söökla.

loomulikult komplekteerib pakid söökla ehk siis kooli toitlustaja, haridusamet või linnapea ei hakka ju toidupakke kokku panema. raha sellest tuleb aga iseenesestmõistetavalt linnalt ehk siis sinna see raha kaobki – toidupakkidele.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav tõesti kuhu see raha siis kaob Tallinnas praegu? Kokku tuleb see ju kõigi koolilaste kohta päris korralik summa. Väidetavalt komplekteeris meil toidupakid sügisese distantsõppe ajal kooli söökla.

loomulikult komplekteerib pakid söökla ehk siis kooli toitlustaja, haridusamet või linnapea ei hakka ju toidupakke kokku panema. raha sellest tuleb aga iseenesestmõistetavalt linnalt ehk siis sinna see raha kaobki – toidupakkidele.

Kas võiks paluda, et  kasutaks suuri algustähti? See tundub muidugi nii iseenesestmõistetav.

Kas tõesti linnapea ei komplekteerigi toidupakke???

Raha koolilaste lõunaks eraldab muide riik. Kas ja kui palju omavalitsus juurde paneb on omaette teema.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 14:56; 11.12 19:30; 12.12 14:28; 13.12 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha koolilaste lõunaks eraldab muide riik. Kas ja kui palju omavalitsus juurde paneb on omaette teema.

miks see omaette teema on? tallinlastena me ju teame hästi, et linn paneb juurde 34 senti. ma ei saanud lihtsalt aru, mille põhjal sa tegid järelduse, et tallinna koolitoiduks mõeldud raha kaob kuskile. kas sul on andmeid, et kaob? linna või riigi osa?

ja kas selleteemalisi küsimusi peaks esitama koolile või linnavalitsusele? minu kogemus kahe erineva kooliga ja siinses teemas jagatud kogemused teistest tln koolidest viitavad küll pigem sellele, et paki andmise ja sisu üle otsustab kool koos toitlustajaga, mitte ei tehta seda linnas tsentraalselt.

muide, kevadel ütles õiguskantsler, et omavalitsusel ei ole kohustust kodus õppivatele lastele toidupakke pakkuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm last kahes koolis ja toidupakke pakutakse kõigile. Väikseima lapse koolist pole veel pakki saanud, aga kaks suuremat on olnud koduõppel paar nädalat ja nii õppele endale kui ka pakkide sisule pole midagi ette heita. Boršisupp liigitub ”söödava” alla, kevadel jagatud kapsasupi andsin edasi. Munad, juust ja viinerid, piim, sepik. Täna oli ka kaks õuna… makaron on ka makaron, kuigi pheenemalt vóib teda ju pastaks nimetada. Me vist ei ole nii pirtsakad, et nuriseda. Muidugi saaks alati paremini, saaks nõuda pannkooke ja kalamarja, aga nagu keegi eespool ütles, koolipoolne toitlustus on üks tore erand. Lisan juurde, et paljudes maailma riikides söövad nii lapsed kui ka täiskasvanud lõunaks kolmnurkvõileibasid…

Paki võtan. Arvan, et nende jagamine annab nö ”põhjuse” sööklatädidele palka maksta, sest lepinguline töö, toitlustamine, ju toimub.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei oleks lihtsam ja OLULISELT odavam see 6.70 nädalas lapsevanema kontole kanda? Kuna jääks ära kaupade transport ja komplekteerimine, siis võibolla saaks see summa isegi suurem olla?

Olid ajad, kui lapsevanem tegi ülekande omavalitsuse kontole, et laps koolis süüa saaks. Jube heaks on elu meil ikka läinud 😀

Kuna tegemist pole ühe lapsevanemaga, vähemalt Tallinnas mitte, ja mina nt pole küll oma konto numbrit Tallinna Linnavalitsusele edastanud, lisaks veel toitlustajatele lepingute ülesütlemised, siis ma arvan, et see orgunn läheks omavalitsusele halduslikult oluliselt kallimaks.

Muide, tegemist on laste koolitoitlustamisega, mitte lapsevanema sissetulekuga. Ilmselt poleks ka õiguskantsler sellise asjaga nõus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis nooremal oli ka koolis toidupakk, seekord jagati kõigile. Kevadisega võrreldes ikka väga suur muutus: mandariinid (6tk oli õhtul veel alles), mesi (eestimaine 0,5kg), maasikamoos väike purk, rebitavad juustupulgad, rakvere kabanoosisnäkk, Vilma pannkoogijahu, mingid makaronid (võib-olla midagi oli veel). Purgisuppi ja leiba-saia polnud. Kõik täiesti söödavad asjad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 20:41; 12.12 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha koolilaste lõunaks eraldab muide riik. Kas ja kui palju omavalitsus juurde paneb on omaette teema.

miks see omaette teema on? tallinlastena me ju teame hästi, et linn paneb juurde 34 senti. ma ei saanud lihtsalt aru, mille põhjal sa tegid järelduse, et tallinna koolitoiduks mõeldud raha kaob kuskile. kas sul on andmeid, et kaob? linna või riigi osa?

ja kas selleteemalisi küsimusi peaks esitama koolile või linnavalitsusele? minu kogemus kahe erineva kooliga ja siinses teemas jagatud kogemused teistest tln koolidest viitavad küll pigem sellele, et paki andmise ja sisu üle otsustab kool koos toitlustajaga, mitte ei tehta seda linnas tsentraalselt.

muide, kevadel ütles õiguskantsler, et omavalitsusel ei ole kohustust kodus õppivatele lastele toidupakke pakkuda.

Ma arvan, et lapsi peaks lihtsalt võrdselt kohtlema.

Pole kunagi uurinud, kui palju täpselt maksab koolilõuna Tallinnas või mujal, aga kui see on algselt mõeldud kõigi laste jaoks, siis oleks õige toitlustamist ka distantsõppe puhul samamoodi toetada. Mina ei ole ametnik ja ei oska vastata küsimusele, millele kasutatakse koolilõunateks mõeldud summad, kui omavalitsustel puudub kohustus õpilasitele toidupakke jagada.

Mina toidupaki sooviavaldust kooli ei teinud, sest mõtlesin, et see ongi mõeldud neile, kes tõsiselt abi vajavad. Tegelikkus oli teine, soovi olid avaldanud enamus. Ma peangi õigeks, et tõesti väärikalt tunneksid ennast paki vastuvõtjad just juhul, kui see on mõeldud kõigile.

Õiguskantsleri arvamus võib ju olla, et distantsõppe puhul on vanematel kohustus lapsi ise toitlustada. Nagunii me seda teema. Aga ma leian, et ilmselt on eriti nooremate koolilaste puhul vanemate koormus niigi suurenenud ja lihtsalt puhtinimlikult ning laste heaolust hoolides on see mõistlik toetus. Ka sügise alguses käivitatud osaline distantsõpe tehti maha, sest oli ülereageerimine ja seadusega vastuolus. Kas see praeguseks kujunenud olukord on siis parem?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 14:56; 11.12 19:30; 12.12 14:28; 13.12 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed siis said see nädal koolist pakikesed kätte. Mulle tundub, et suurim heameel oli neil mee üle.

Ja no tundub, et moos on nii Tallinna kui ka Tartu pakkides esindatud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 19:36; 12.12 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, mis mõte on siis tistantsõppel.

Tis… ????????????
Oled mõelnud ise kooliteed jätkata?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 15:01; 12.12 15:02; 12.12 15:12; 12.12 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa huvitav kohe, millises Tln koolis info liikumine nii puudulik on … e-kooli oled ikka vaadanud?

Ilmselt see Kurustiku Gümnaasiumi ahastaja ????
On üks sort inimesi, kel kohe mitte ei vea, sest neid kogu aeg kiusatakse ja ainult neile antakse segast infot.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 15:01; 12.12 15:02; 12.12 15:12; 12.12 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on ilmselt selles, et toidupaki hind on kallim sama aja toidurahast. Tallinnas peaks olema vist endiselt riigilt 1 euro ja linnalt 34 senti. Mis tähendab, et paki kohta oleks kulutada ainult 6.70. Kui ma kevadiste pakkide hinda vaatasin ja võimalikult madalate hindadega üritasin läbi arvutada, sain 10+ eurot. Lisaks sõltub veel sellest, millised lepingud on toitlustajaga. Et kas linn saaks neilt lihtsalt raha ära võtta või maksmata jätta.

Meie kool jagas neid Mamma (vm sarnase tootja) lõunasööke. Ma ei kujuta ette, mis need poes maksavad, aga ilmselt vähem kui 6-7€. Lisaks said lapsed mingi puuvilja v paar kommi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 15:01; 12.12 15:02; 12.12 15:12; 12.12 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps kevadel võttis toidupakke, teine mitte (õnneks). Minu küsimise peale väitis, et meil pole kodus piisavalt süüa (no võis küll olla, et piim sai poole päeva pealt otsa kui 2 last hommikust saati ainult krõbinaid sõid, või polnud parasjagu bataati või banaani smuuti jaoks vms). Toidupakist sõi maitsvama osa ära (kohukesed, puuviljad), ülejäänu jäi siis perele tarbimiseks. Purgisupp siiani alles, ühe purgi tegi mees ära ja pärast nurises, et ilma lihata supp oli. Osa jämedaid kaerahelbeid siiani alles. Tatra oleme vist ära teinud ja makaronid. Kilepakis 2,5% piima kasutasime ka ära. Ja leiva-saia-sepiku. Viimane oli toidupaki kõige halvem osa, leib oli nii pude, et sinna võid määrida ei õnnestunud, viilud lagunesid mitmeks tükiks. Sai ja sepik olid veidi paremad, aga kõik suhteliselt saepurumaitselised, ise selliseid iialgi ei ostaks.

Mulle ei meeldi toitu raisata, aga selliseid toite, mis kellelegi ei maitse ka süüa ei taha.

Seega toidupakid võiksid ikka jääda nendele, kes neid tõesti vajavad ja kui soovijaid on vähem, siis saab selle raha eest ka võib-olla kvaliteetsema sisu mitte kõige odavama.

Purgisuppi saab ju kasutada supipõhjana, kuhu saab lisada kõike, mida ise supis näha tahad, ka liha. Kaerahelbest saab teha ise batoonikesi, jahvatades seda saab kasutada jahu asemel pannkookides, keeta putru või teha suhkruga panni peal. Leivast saab teha kas võileivatorti või leivasuppi või küüslauguleiba ja saiast saab teha saiavormi või “vaeseid rüütleid”.

Ära näe vaeva, ta tahtis ainult hädaldada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 15:01; 12.12 15:02; 12.12 15:12; 12.12 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole jagatud mingeid toidupakke, akevadine toiduraha kasutati lisana ära nüüd sügisel, ilmselt järgmise nädala toiduraha kasutatakse ära jaanuaris kui lapsed uuesti kooli lähevad.

Vaadates suurenevaid numbreid, siis jaanuaris küll keegi kooli ei lähe,

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi uurinud, kui palju täpselt maksab koolilõuna Tallinnas või mujal, aga kui see on algselt mõeldud kõigi laste jaoks, siis oleks õige toitlustamist ka distantsõppe puhul samamoodi toetada. Mina ei ole ametnik ja ei oska vastata küsimusele, millele kasutatakse koolilõunateks mõeldud summad, kui omavalitsustel puudub kohustus õpilasitele toidupakke jagada.

see, et kov-l pole kohustust pakke jagada, ei tähenda ju ometi, et seda raha võiks millegi muu kui laste toitlustamise peale kulutada. loomulikult ei või, see on sihtotstarbeline raha ja kokkuhoitud summade arvelt võib hiljem paremat toiduvalikut pakkuda või köögis mingeid parendusi teha, kuid mitte midagi suvalist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi uurinud, kui palju täpselt maksab koolilõuna Tallinnas või mujal, aga kui see on algselt mõeldud kõigi laste jaoks, siis oleks õige toitlustamist ka distantsõppe puhul samamoodi toetada. Mina ei ole ametnik ja ei oska vastata küsimusele, millele kasutatakse koolilõunateks mõeldud summad, kui omavalitsustel puudub kohustus õpilasitele toidupakke jagada.

see, et kov-l pole kohustust pakke jagada, ei tähenda ju ometi, et seda raha võiks millegi muu kui laste toitlustamise peale kulutada. loomulikult ei või, see on sihtotstarbeline raha ja kokkuhoitud summade arvelt võib hiljem paremat toiduvalikut pakkuda või köögis mingeid parendusi teha, kuid mitte midagi suvalist.

Kui sihtotstarve on laste toiduportsjonid, siis seda ei saa küll toitlustaja (OÜ või kes iganes) kasutada köögi parendamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 14:56; 11.12 19:30; 12.12 14:28; 13.12 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sihtotstarve on laste toiduportsjonid, siis seda ei saa küll toitlustaja (OÜ või kes iganes) kasutada köögi parendamiseks.

ma sisseseade kohta ei oska 100% öelda, aga selle 1,34 eest tuleb katta ka muid kulusid peale tooraine, laps ei saa seda raha taldrikule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tuli teade, et meie omad saavad minna homme järgi.

kool jagab kõigile, kes ei soovi peab teada andma

“Õpilased saavad 7 päeva paki (munad, verivorst, puding, piparkoogid, juust, täistera kaerahelbed). Toidupakke jagatakse sööklas nimekirja alusel. ”

Tundub päris ok pakk, eks homme näeb täpsemalt.

Minu jaoks positiivne üllatus, sest sügisel ei antud midagi, kui lapsed nädalaks koju saadeti.

Minul ei olegi nii väga saamises asi, aga leian, et on õiglane, kas jagada kõigile, keegi ei tea, mis olukord kellegi kodus hetkel reaalselt on. Koolis saavad ka kõik võrdselt süüa, siis peaks ka pakke saama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 09:18; 02.12 10:29; 14.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )


Esileht Koolilaps Distantsõpe ja lõunasöök Tallinnas