Esileht Ilu ja tervis Tramadol ja keh enesetunne

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Tramadol ja keh enesetunne

Postitas:
Kägu

Verd vedeldavaid valuvaigisteid ei tohi võtta, siis kui hammas ära tõmmatakse. Miks? Sest muidu ei jää veri kinni. Aga paljud valuvaigistid sisaldavad seda – näiteks ibukas.

Veri jääb tavaliselt kinni väga kiiresti. Pigem ei tohi enne neid verd vedeldavaid valuvaigisteid võtta, pärast ju tohib. Ega sul siis enam midagi jooksma ei hakka, kui veri on juba kinni jäänud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Verd vedeldavaid valuvaigisteid ei tohi võtta, siis kui hammas ära tõmmatakse. Miks? Sest muidu ei jää veri kinni. Aga paljud valuvaigistid sisaldavad seda – näiteks ibukas.

Veri jääb tavaliselt kinni väga kiiresti. Pigem ei tohi enne neid verd vedeldavaid valuvaigisteid võtta, pärast ju tohib. Ega sul siis enam midagi jooksma ei hakka, kui veri on juba kinni jäänud.

No ma ei tea, mul jooksis tarkusehamba haavast pool päeva verd. See oleneb täiesti hambast ja haavast.

Ma ei tea mis hambaarst sul on, aga üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis hambaarst sul on, aga üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Kohe tõesti mitte, aga kui sa võtad neid mingi  kaheksa tundi hiljem või järgmisel päeval, siis ei loe see küll midagi. Minul jääb veritsus kinni mõne tunniga ja pärast seda ei ole vahet, mis valuvaigistit võtta. Tuikama hakkabki hammas hiljem, mitte kohe pole vajadust valuvaigisti järele.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis hambaarst sul on, aga üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Kohe tõesti mitte, aga kui sa võtad neid mingi kaheksa tundi hiljem või järgmisel päeval, siis ei loe see küll midagi. Minul jääb veritsus kinni mõne tunniga ja pärast seda ei ole vahet, mis valuvaigistit võtta. Tuikama hakkabki hammas hiljem, mitte kohe pole vajadust valuvaigisti järele.

Olen TA.

Mul oli ääretult raske hamba väljatõmbamine(pikad ja kõverad juured), mis võttis ka omajagu aega. Kui mul oli hambaarsti juurest tulekust möödas olnud umbes tund või peale, siis see hakkas valutama ja ikka tugevalt. Ja selle aja peale mul ei olnud haav veel kinni kasvanud, tegelikult tuli sealt isegi eile veel pisut verd.

Ja tõesti, teised valuvaigistid, mis mul kodus olid, sisaldasid seda ainet, mida võtma ei peaks. Üllataval kombel on seda päris paljudes valuvaigistites.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis hambaarst sul on, aga üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Kohe tõesti mitte, aga kui sa võtad neid mingi kaheksa tundi hiljem või järgmisel päeval, siis ei loe see küll midagi. Minul jääb veritsus kinni mõne tunniga ja pärast seda ei ole vahet, mis valuvaigistit võtta. Tuikama hakkabki hammas hiljem, mitte kohe pole vajadust valuvaigisti järele.

Sina, sina, sina…jutt ei ole ju sinust.
Sa võiksid aru saada, et kogemused on erinevad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Reeglina need hambaarstid ütlevad ka siis, millist valuvaigistit on soovitav võtta, Eriti kui küsida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis hambaarst sul on, aga üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Kle, ära aja jama. Isegi guugeldades leiab, et hambaravikabinettide lehel on kirjas, et pärast hamba väljatõmbamist võtke tavalist valuvaigistit: ibuprofeeni, paratsetamooli, solpadeiini.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Reeglina need hambaarstid ütlevad ka siis, millist valuvaigistit on soovitav võtta, Eriti kui küsida.

Eee, ei. Nad lihtsalt ütlevad, mis toimeainet seal sees olla ei tohiks. Ma ei saa aru, miks me seda üldse arutame. Ma võtaingi valuvaigistit, millel seda sees ei olnud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kle, ära aja jama. Isegi guugeldades leiab, et hambaravikabinettide lehel on kirjas, et pärast hamba väljatõmbamist võtke tavalist valuvaigistit: ibuprofeeni, paratsetamooli, solpadeiini.

Täpselt. Näide hambaarsti vastusest, mida teha pärast hamba väljatõmbamist: https://www.hambaarst.ee/spetsialist/5591

Soovitatakse tavalist paratsetamooli või ibubrofeeni, kui suur valu, siis kombineeritud varianti. Ise ajate siin mingit jama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Reeglina need hambaarstid ütlevad ka siis, millist valuvaigistit on soovitav võtta, Eriti kui küsida.

Eee, ei. Nad lihtsalt ütlevad, mis toimeainet seal sees olla ei tohiks. Ma ei saa aru, miks me seda üldse arutame. Ma võtaingi valuvaigistit, millel seda sees ei olnud.

Millise hambaarsti juures sa veel käisid??

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tramadoli sa poleks pidanud küll võtma, sest see on retseptiravim ja kui hambaarst seda sulle ei kirjutanud, seega ta seda ka ei soovitanud. Lisaks on suhteliselt ogar kohe kolm tükki sisse lükata.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis hambaarst sul on, aga üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Kle, ära aja jama. Isegi guugeldades leiab, et hambaravikabinettide lehel on kirjas, et pärast hamba väljatõmbamist võtke tavalist valuvaigistit: ibuprofeeni, paratsetamooli, solpadeiini.

Eee, kas keegi on väitnud, et pead võtma erilist?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis hambaarst sul on, aga üldiselt hambaarstid ütlevad, et peale väljatõmbamist ei tohiks neid võtta.

Kle, ära aja jama. Isegi guugeldades leiab, et hambaravikabinettide lehel on kirjas, et pärast hamba väljatõmbamist võtke tavalist valuvaigistit: ibuprofeeni, paratsetamooli, solpadeiini.

Eee, kas keegi on väitnud, et pead võtma erilist?

Sarnaselt salitsüülhappega on ka ibuprofeenil verd vedeldav toime

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee, kas keegi on väitnud, et pead võtma erilist?

Teemaalgataja ju võttis oma mehele kirjutatud retseptiravimit, mida pole mitte keegi võtta soovitanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarnaselt salitsüülhappega on ka ibuprofeenil verd vedeldav toime

Ibuprofeen on sellisel puhul täiesti okei ravim, oled valesti aru saanud, et see ei sobi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tramadoli sa poleks pidanud küll võtma, sest see on retseptiravim ja kui hambaarst seda sulle ei kirjutanud, seega ta seda ka ei soovitanud. Lisaks on suhteliselt ogar kohe kolm tükki sisse lükata.

Ta ei võtnud kohe kõiki kolme sisse.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee, kas keegi on väitnud, et pead võtma erilist?

Teemaalgataja ju võttis oma mehele kirjutatud retseptiravimit, mida pole mitte keegi võtta soovitanud.

Jah, võttis, edasi?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei võtnud kohe kõiki kolme sisse.

Tunniajased vahed ongi suhteliselt kohe.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võttis, edasi?

Kardab ibuprofeeni, aga mehele kirjutatud retseptiravimit ravimit ei karda. Suhteliselt rumal käitumine.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võttis, edasi?

Kardab ibuprofeeni, aga mehele kirjutatud retseptiravimit ravimit ei karda. Suhteliselt rumal käitumine.

Kas kartma peaks seda lihtsalt sellepärast, et see on retseptiravim? Ma võtan näiteks Pangroli, üsnagi süütu ravim, kuigi retseptiravim.

Ja minu arust ta kirjutas kohe, et ta käitus rumalalt. Miks sa seda talle korrutama tuled? ilmselt sai oma vitsad kätte.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kartma peaks seda lihtsalt sellepärast, et see on retseptiravim?

Üldiselt mõistlik oleks olla ettevaatlik kellelegi teisele kirjutatud ravimitega. Mind paneb pigem imestama see raiumine, et ei tohi kasutada verd vedeldavaid valuvaigisteid ja ibuprofeen ei sobi. Ibuprofeen sobib väga hästi. Selles osas on suur kartus isegi järgmisel päeval, kui haaval on juba ammu koorik peal ja mingit veritsemise probleemi ei esine, aga samas süüakse sisse kõik ravimid, mis kodus leiduvad. Lihtsalt kuidagi vastuoluline.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kartma peaks seda lihtsalt sellepärast, et see on retseptiravim?

Üldiselt mõistlik oleks olla ettevaatlik kellelegi teisele kirjutatud ravimitega. Mind paneb pigem imestama see raiumine, et ei tohi kasutada verd vedeldavaid valuvaigisteid ja ibuprofeen ei sobi. Ibuprofeen sobib väga hästi. Selles osas on suur kartus isegi järgmisel päeval, kui haaval on juba ammu koorik peal ja mingit veritsemise probleemi ei esine, aga samas süüakse sisse kõik ravimid, mis kodus leiduvad. Lihtsalt kuidagi vastuoluline.

Mis järgmisest päevast sa siin räägid? Ma lugesin kogu teema läbi ja ma ei näe, et ta oleks kirjutanud, et järgmisel päeval ta ei julgenud võtta. Ma ei näe üldse, et ta järgmise päeva valust kirjutaks. Ja mis KÕIKIDEST ravimitest sa räägid, ta sõi ainult ühte. Või võttis ta veel midagi?

Kas sa mõtled ise asju juurde või  loen mina tõesti äärmiselt pisteliselt?

Verd vedeldavaid ei soovitata tõesti võtta, see ei tohiks sind üllatada. Ibuprofeeni kohta sai ta ilmselt valesti aru.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võttis, edasi?

Edasi ajas lolli juttu, et kodus oli tegelikult ja teisi valuvaigisteid, aga need mingitel ulmelistel põhjustel ei sobinud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võttis, edasi?

Edasi ajas lolli juttu, et kodus oli tegelikult ja teisi valuvaigisteid, aga need mingitel ulmelistel põhjustel ei sobinud.

Mis selles ulmelist oli? Talle ütles hambaarst, et võtku valuvaigistit, mis ei sisalda verevedeldajat. Seda, mis valuvaigistid tal kodus olid, me ju ei tea, sest ta pole seda öelnud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selles ulmelist oli? Talle ütles hambaarst, et võtku valuvaigistit, mis ei sisalda verevedeldajat. Seda, mis valuvaigistid tal kodus olid, me ju ei tea, sest ta pole seda öelnud.

Seda ta ju ütles, et arvas, et ibuprofeenil on verevedeldaja sees. Ütles, et üllatavalt paljud valuvaigistid sisaldavad verevedeldajat. See pole tõsi, hambaarst lihtsalt ei soovitanud võtta mingeid segusid või siis salitsüülhapet. Hambaarst loomulikult selle peale ei tulnud, et inimene ei julge enam tavalist ibuprofeeni või paratsetamooli võtta ja see hakkab hoopis retseptiravimeid sööma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selles ulmelist oli? Talle ütles hambaarst, et võtku valuvaigistit, mis ei sisalda verevedeldajat. Seda, mis valuvaigistid tal kodus olid, me ju ei tea, sest ta pole seda öelnud.

Seda ta ju ütles, et arvas, et ibuprofeenil on verevedeldaja sees. Ütles, et üllatavalt paljud valuvaigistid sisaldavad verevedeldajat. See pole tõsi, hambaarst lihtsalt ei soovitanud võtta mingeid segusid või siis salitsüülhapet. Hambaarst loomulikult selle peale ei tulnud, et inimene ei julge enam tavalist ibuprofeeni või paratsetamooli võtta ja see hakkab hoopis retseptiravimeid sööma.

Nii, ta eksis. Inimesed eksivad, see on inimlik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, ta eksis. Inimesed eksivad, see on inimlik.

Mis eksis? Ütles ju, et “kodus selgus, et kõigil teistel on sees see verevedeldaja. Lisaks, ma ei arvanud, et see mul niimoodi valutama hakkab.”

Sulaselge rumalus ju.  Selline käitumine võib mingis teises olukorras eluohtlikuks osutuda (võtab teiste retseptiravimeid, ei loe korralikult ravimite infolehti). Loodetavasti on järgmine kord targem (ja ei anna oma lastele niimoodi suvalisi ravimeid).

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris lihtne oleks olnud ka kaks minutit kulutada ja internetist vaadata, mis on juhised hamba väljatõmbamise järgseks hoolduseks. Oleks minutiga selgeks saanud, mida soovitatakse teha ja mida mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeenis ei ole mingit verevedeldajat ja ibuprfeen ning teise mittesteroidsed valuvaigistid on väga nõrga verd vedeldava toimega. Ainuke, mida opijärgselt ega -eelselt ei tau võtta on aspiriin, see on verevedeldaja (ja ei tee ka midagi hullu tegelikul, hambahaava puhul).

Isegi keisrilõike haavahoolduses soovitatakse kasutada ibuprofeeni või paratsetamooli, rääkimata minihaavast nagu hamba haav!

Ja siin nt: https://www.jannseni.eu/blog/service/hammaste-eemaldamine-ja-selle-jargne-suuhugieen/ Kas hambaarst tõeopoolest ei öelnud siis, et võtta valu korral ibuprofeeni vms?

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, ta eksis. Inimesed eksivad, see on inimlik.

Mis eksis? Ütles ju, et “kodus selgus, et kõigil teistel on sees see verevedeldaja. Lisaks, ma ei arvanud, et see mul niimoodi valutama hakkab.”

Sulaselge rumalus ju. Selline käitumine võib mingis teises olukorras eluohtlikuks osutuda (võtab teiste retseptiravimeid, ei loe korralikult ravimite infolehti). Loodetavasti on järgmine kord targem (ja ei anna oma lastele niimoodi suvalisi ravimeid).

Ja ei anna lastele suvalisi ravimeid? Kas ta tegi seda? Millest sa järeldad, et ta võiks seda lastega teha? Sest ta tegi ENDAGA rumaluse?
Ma muidugi ei tea kuidas sinuga on, aga enamus inimesed on oma lastega hoolsamad, kui iseendaga.
Muide, ta kirjutas kohe ALGUSES, et see oli rumal tegi. Sina jaurad ja jaurad. Mid sul on? Kehvad pühad?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Ilu ja tervis Tramadol ja keh enesetunne