Esileht Kodunurk Tulete õhtul (töölt, koolist vm) koju ja mida siis teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 120 )

Teema: Tulete õhtul (töölt, koolist vm) koju ja mida siis teete?

Postitas:
Kägu

Sinu kass ei huvita kedagi.

Mind näiteks huvitab väga. Mul ka kass ja pool õhtut kulub temale. Võiksin sellest siin rääkima jäädagi, kuid ei tee seda, sest äkki saad mingi rabanduse veel minu pärast ja mina siis süüdi, kui sa intensiivi satud.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled päevade viisi kodus ja ootad toidukullerit või saadad mehele toidunimekirju. Ma tõesti ei taha mitte kunagi sinu moodi normaalne olla.

Kui sa kunagi saaksid nii edukaks ja osavaks, et midagi kulleriga tellida suudaksid, siis saaksid teada, et neid ei oodata päev otsa. Aga sa ära kunagi püüa kellegi moodi olla. Ole ikka sina ise ja selline nagu soovid olla. Kõik ei suudagi päevas palju korda saata ning keskenduvad vaid ühele kahele tegevusele ja näevad kõiges vaid äärmust. Kõik võtab neil kogu päeva. Teid aktsepteeritaksegi sellistena.

Sinu arusaam edukusest ja osavusest on e-poest toidu tellimine ja kulleri passimine? Õppisid selle lõpuks ära ja nüüd tuututad sellest kõigile? Tubli.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja kulleri passimine?

Mis teema sul selle “kulleri passimisega” on?

Kui keegi tellib endale koju kaupa veebipoe kaudu, siis ta on eeldatavasti nagunii sellisel ajal kodus ja ei vahi kuskil akna peal, et millal küll kuller saabub. Teed oma asju mida nagunii teeksid. Ja mitte ei kuluta aega kellegi passimisele, vaid kasutad seda aega, mis sul tänu kulleriteenusele tekib, kuna sa ei pea ise poodi kohale minema.

Üleüldse, mis vahid siin perekoolis? Mine tee oma asju ja ära targuta siin.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja kulleri passimine?

Mis teema sul selle “kulleri passimisega” on?

Kui keegi tellib endale koju kaupa veebipoe kaudu, siis ta on eeldatavasti nagunii sellisel ajal kodus ja ei vahi kuskil akna peal, et millal küll kuller saabub. Teed oma asju mida nagunii teeksid. Ja mitte ei kuluta aega kellegi passimisele, vaid kasutad seda aega, mis sul tänu kulleriteenusele tekib, kuna sa ei pea ise poodi kohale minema.

Üleüldse, mis vahid siin perekoolis? Mine tee oma asju ja ära targuta siin.

Söön hommikust. Olen tark ja osav, oskan teha mõlemat ühekorraga.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina, mees ja koer leibkonnas.

Kodukontoris lõpetan 17 paiku, arvuti kinni ja elutuppa. Loen, kuulan raadiot. Tegelen õhtusöögiga (aeganõudvam osa on päeval juba valmis tehtus – supp keenud või liha haudunud).

Mees saabub 18 paiku, sööme pärast seda. Vaatan veidi telerit või loen, 20 paiku lähen koeraga välja ja olen seal 1,5-2 tundi. Pärast jõuab veel koos mehega midagi telekast tunnikese vaadata ja kell 23 magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukontori lõpetan 15.30 . Löön arvuti kinni, natuke vahin telefoni, kahel korral nädalas viin lapse kohe trenni. Noorem laps kaks päeva nädalas on pikapäeva rühmas koolis, lähen umbes 16.30 talle järgi, ülejäänud päevad kell 13 on kodus juba. Siis teen õhtusöögi, koristan, panen pesu pesema, teen lastega kodutööd, sööme, mängime, vaatame telekat. Mingi aeg tuleb abikaasa ka koju, tal normeerimata tööpäev, võib kell 15 kodus olla või 22, täiesti sõltub. Vaatame koos telekat, kell 20.30 läheb noorem magama, kell 21.30 vanem ja siis laekun ise ka voodisse, vaatan telekat või loen raamatut. Kell 22-23 vahemikus tuleb uni juba peale. Ja kell 6 äratus juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti jaotub mu õhtune aeg umb 18.00-21.00 võimalusel/vajadusel ja ka  juba vanema lapse “valmisolekust sõltuvalt” suhtlus, tema emotsioondie maandamine vms,   vajadusel poes käimine, vajadusel söögi tegemine 0-st alates, vajadusel  valmisoleva söögi soojendamine jms ettevalmistus pere õhtusöögiks,  söömine, nõude pesu ja kiire köögi koristus ning vähegi võimalusel  igapäevaselt(siseruumi trenni asemel) min tunnike õues liikumine (sügisel, talvel  vajadusel lume lükkamine, lehetede riisumine kortermaja ümber vms). Lisaks vajadusel ka muud kodutööd, kui ette näha, et nädalavahetus täidetud muude ürituste ja ärasõitmsite vms-ga. Loomulikult ei ole kõik tööd ka ühele õhtule kuhjunud ja  natuke ka jagame pereliikmetega. Alates 21.30-st siis võimalik meelelahutus televiisorist mingi aeg ja/või raamatulugemine. Tööl arvutikasutust palju, seega koduses ajas pigem väldin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti jaotub mu õhtune aeg umb 18.00-21.00 võimalusel/vajadusel ja ka juba vanema lapse “valmisolekust sõltuvalt” suhtlus, tema emotsioondie maandamine vms, vajadusel poes käimine, vajadusel söögi tegemine 0-st alates, vajadusel valmisoleva söögi soojendamine jms ettevalmistus pere õhtusöögiks, söömine, nõude pesu ja kiire köögi koristus ning vähegi võimalusel igapäevaselt(siseruumi trenni asemel) min tunnike õues liikumine (sügisel, talvel vajadusel lume lükkamine, lehetede riisumine kortermaja ümber vms). Lisaks vajadusel ka muud kodutööd, kui ette näha, et nädalavahetus täidetud muude ürituste ja ärasõitmsite vms-ga. Loomulikult ei ole kõik tööd ka ühele õhtule kuhjunud ja natuke ka jagame pereliikmetega. Alates 21.30-st siis võimalik meelelahutus televiisorist mingi aeg ja/või raamatulugemine. Tööl arvutikasutust palju, seega koduses ajas pigem väldin.

Kell 16 läheb pimedaks. Lehed riisutakse ära ühe või paari korraga. Lund praegu ei lükka. Lähed kell 20 kortermajade vahel jalutama?

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ei oska nimekirja teha?

Mida sa arvustad pidevalt? Iga vastaja alla kirjutad tobeda küsimuse. Missugune näeb välja sinu päev?

Miks see tobe küsimus on? Mind päriselt huvitab. Pidevalt loen, kuidas naised teevad meeste eest asju ära, kas naised saavad selle eest raha või rahulolu vms

Mina konkreetselt teen mehele poenimekirja, kui tema käib linnas ja mul pole sinna nädalaid asja. Mitu poodi on tal kohe sealsamas, Ülemiste kandis. Niikuinii käib seal einestamas. See on lihtsam, kui mina panen kirja, mida mina vajan ja tema lisab siis juurde, mida tema vajab neiks eineteks, mil tema süüa teeb. Mällu jätta on keeruline. Mis sul nagu nimekirjade vastu on ja mismoodi see on seeriast “mees teeb naise eest asjad ära”- Kahe autoga peaksime poodi minema või, eraldi? Siis oleks vaja kaks nimekirja lausa, sest me peame ju nägema teineteise kokkamisasju, et ei saaks kahekordselt asju, mille puhul piisaks ühest kogusest kahe söögitegija peale. Tellida aga miks, kui mees läheb niikuinii keskusesse töölõunale.

Selgita nagu kolmeaastasele 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ime pärast me peaks päev otsa poenimekirjadest rääkima

Möh? Mis päev otsa? Poenimekiri on 10 minutit, maksimum 15 ja seda ei räägita, see läheb kirjalikult.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni ime, et armukesi pidevalt otsitakse, peast ollakse vaid köögikatad

See on lausa loogikageeniuse üllitis. Aegajalt nimekirjaga poes käimine või nimekirja tegemine liigitub selle tarkpea (iroonia) arvates peast köögikataks olemises. Usu mind, nimekirjaga poes käies säästaksid sa aega võrreldes sellega, kui seda pole.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed kell 20 kortermajade vahel jalutama?

Nii, mis selles imelikku oleks?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmme turult ostmine on ikka kõike muud kui mõistlik:)

Miks. Meil näiteks on seal oma juurikamüüja, kellelt ostame juba 8-9 aastat ja oleme ka avatud talude raames nende talus käinud. Värskem, kui poes üldiselt. Neil juba säilitustingimused on vinged. Lisaks porgandi hind niiväga ei tapa ega erine, aga kui ma saan selle juurika metsade vahelt, kus 40 km raadiuses pole mitte ühtki vabrikut, tehast, katlamaja vms, väetatud põllumaad (sõnnik välja arvatud) ega lägahoidlat, siis meile meeldib 🙂 Proovi ka.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin kellegil vist puudub oma elu, selline saagimine käib teise pere kallal ja tunnistab ise ka, et ei saa aru, miks nii ja miks naa….no ei peagi aru saama

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin kellegil vist puudub oma elu, selline saagimine käib teise pere kallal ja tunnistab ise ka, et ei saa aru, miks nii ja miks naa….no ei peagi aru saama

Ah, see on see, kes on rumal ja nagu rumalad inimesed sageli, ka ülikitsa silmaringiga ja maailma peale tige nagu herilane. Veebis saab ta ennast tunda hästi, sest siin on tema fantaasiamaailm, kus tema intellekt on tema enda arvates ometi kord keskmine. Muidugi ta eksib. Mõttetu tähelepanu pöörata.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed kell 20 kortermajade vahel jalutama?

Nii, mis selles imelikku oleks?

Selle asemel, et päeval normaalselt liikuda, viid end enne magamaminekut külma kliimasse aktiivselt liikuma. Organism peaks hakkama end puhkama valmistuma.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed kell 20 kortermajade vahel jalutama?

Nii, mis selles imelikku oleks?

Selle asemel, et päeval normaalselt liikuda, viid end enne magamaminekut külma kliimasse aktiivselt liikuma. Organism peaks hakkama end puhkama valmistuma.

Oh jumal. Suur osa tüüpe käib õhtul koeraga jalutamas, suur osa trennis, paljud sörkimas, paljud jalutavad töölt koju. Kõik need tegevused on tervisele kasulikumad kui sinu möödi uppumine oma tigedusse ja madalusse. Need pole kunagi kellelegi pikka eluiga ega ei füüsilist ega vaimset vormi taganud. Mul on üks tuttav, kes naudib, kui tal on vastik maitse suus. Midagi sinutaolist aga, mis (nimelt mis) naudiks seda, kui ta on ise vastik maitse inimkonna suus, pole ma elus näinud. Õnneks.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti jaotub mu õhtune aeg umb 18.00-21.00 võimalusel/vajadusel ja ka juba vanema lapse “valmisolekust sõltuvalt” suhtlus, tema emotsioondie maandamine vms, vajadusel poes käimine, vajadusel söögi tegemine 0-st alates, vajadusel valmisoleva söögi soojendamine jms ettevalmistus pere õhtusöögiks, söömine, nõude pesu ja kiire köögi koristus ning vähegi võimalusel igapäevaselt(siseruumi trenni asemel) min tunnike õues liikumine (sügisel, talvel vajadusel lume lükkamine, lehetede riisumine kortermaja ümber vms). Lisaks vajadusel ka muud kodutööd, kui ette näha, et nädalavahetus täidetud muude ürituste ja ärasõitmsite vms-ga. Loomulikult ei ole kõik tööd ka ühele õhtule kuhjunud ja natuke ka jagame pereliikmetega. Alates 21.30-st siis võimalik meelelahutus televiisorist mingi aeg ja/või raamatulugemine. Tööl arvutikasutust palju, seega koduses ajas pigem väldin.

Kell 16 läheb pimedaks. Lehed riisutakse ära ühe või paari korraga. Lund praegu ei lükka. Lähed kell 20 kortermajade vahel jalutama?

Kui elukoht on kuskil maakohas, kus tänavatulesid  üldse pole, siis tõesti lauspimedasse porise sügisega ei läheks. Aga suuremates kohtades on ikkagi tänavavalgustus olemas,  ka parkides, suuremat kergliiklusteede ääres samuti.Pargiteed olid näiteks hingedepäeval (juba aastaid) ka küünaldega ääristatud, seega  ka silmailu võib sügisel pimeduses ootmatult väljas kohata.  Ning ka muusikat vms Seega jah käin õues ka pimedal ajal. Meie kliimas ja töötava inimesena jääks väga pikk aeg ainult tubaseks veetmiseks, kui pimedas õues ei käiks ja hämarust ning pimedus igale tegevusel automaatseks takistuseks mõelda.

Kus need tänapäeva lapsed seda väljasolekut ja väljas tegutsemist õpivad, kui kõik täiskasvanud, k.a ka lapsevaenamad ise, ainult toas on. Ikka enda eeskuju on see, mis lastele ka õues olemist ja õues tegvuste leidmist õpetab ning ka ekraanivabat aeg õpetab.   Või endal veel lapsi pole ning pole vaja olnud ka ise eeskuju teistel näidata ja õpetada  ja/või piirduvadki ka oma laste õues olemised pikad sügis- ja talvekuud ehk ainult lasteaia õuesoleku ajal või nö kooli-trenni minekutega vms ja heal juhul nädalavahetusel.  Kui muidugi päeval ise kodune ja ei tööta, siis muidugi saab ja ongi mõistlikumb õues viibimsit sättida valgemale ajale.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin kellegil vist puudub oma elu, selline saagimine käib teise pere kallal ja tunnistab ise ka, et ei saa aru, miks nii ja miks naa….no ei peagi aru saama

Ei saagi. Naised istuvad nädalate ja kuude viisi kodus, teevad meestele poenimekirju, siis ootavad kullereid, lapsi ja mehi kodu, et neile süüa teha ja nendega õppida, kui läheb hästi, saab ööhakul koeraga jalutamas käia. Ja samas väidetakse, et nende aeg on niiii väärtuslik.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised istuvad nädalate ja kuude viisi kodus

Ma ei tea, milles sinu iva on, kui sul see on. Mina ja mu õde, sõbranna, mu vennanaine, naabrinaine, ema, ämm kõik nad töötavad kodukontorist ja seda vähemalt 4 päeva nädalas. Kõik nad ka teenivad sama palju, pigem aga rohkem kui mees, jah, mina ka. Sinu ettekujutus sellest, mida naised kodus teevad, rajaneb sinu kogemusel. Ära ekstrapoleeri seda, eriti mitte peredele, kus lapsed on juba suured ja naised ega mehed pole sinu sordist.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saagi. Naised istuvad nädalate ja kuude viisi kodus, teevad meestele poenimekirju, siis ootavad kullereid, lapsi ja mehi kodu, et neile süüa teha ja nendega õppida, kui läheb hästi, saab ööhakul koeraga jalutamas käia. Ja samas väidetakse, et nende aeg on niiii väärtuslik.

Kordasid kõik oma lollused ilusti üle ja võtsid ühte kommentaari kokku. Jääb loota, et see on siis epiloog.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud vulgaarset eneseväljendust.

Perekooli moderaator.

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loogika ema lausa. Selle arvates on kuidagi aega väärtustavam, kui iga pereliige eraldi poes käib. Kuna sellel on ka kirjutamine raske, välja arvatud rumalused Perekoolis, siis nimekirja tegemine on selle peas kohe eriti suur aja raiskamine. Tegelikult on kurb, sest see kuskil eraelus ju ikka mõne inimesega kokku puutub ja reaalis sellega kokku puutumine võiks ikka olla pettumus inimkonna suhtes. Kuigi nagu üks tark mees ütles, inimlik rumalus on mõõtmatu ja põhjatu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on teie elu

Ei. Lugesin kõik postitused läbi ja see konstruktsioon on sinu peas, sinu vaimusünnitis. On ikka müstika, kuidas fakt, et mõni naine teeb teinekord mehele poenimekirja, võib rumaluse nii lõkkele puhuda, et viha lausa pritsib. Ebaratsionaalne viha, niiet lajataks vasakule, paremale ja kohe kuidagi mitte arukalt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmme turult ostmine on ikka kõike muud kui mõistlik:)

Miks. Meil näiteks on seal oma juurikamüüja, kellelt ostame juba 8-9 aastat ja oleme ka avatud talude raames nende talus käinud. Värskem, kui poes üldiselt. Neil juba säilitustingimused on vinged. Lisaks porgandi hind niiväga ei tapa ega erine, aga kui ma saan selle juurika metsade vahelt, kus 40 km raadiuses pole mitte ühtki vabrikut, tehast, katlamaja vms, väetatud põllumaad (sõnnik välja arvatud) ega lägahoidlat, siis meile meeldib ???? Proovi ka.

Muidu nõustun su jutuga,aga sa pisut liialdad. Kui 40 km raadiuses pole lägahoidlat, siis ei saa põldudele ka sõnnikut vedada. Lägaveol on lisaks dateeritud piirangule ka kilomeetrite piirang ja kaugelt seda kohale vedada pole ilmselgelt mõttekas ja siis maksaks su porgand kindlasti kordi ja kordi rohkem ka.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 40 km raadiuses pole lägahoidlat, siis ei saa põldudele ka sõnnikut vedada.

Hmmm. Neil on endal kolm-neli-viis hobust või poni, ma ei tee neil kahjuks avhet. Sealt tuleb sõnnikut piisavalt. Tööstuslikku lägahoidlat küll pole, aga laagerdub sõnnik küll. Silma järgi on puurkaevust ja tiikidest kuskil 400 meetrit need…hunnikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogika ema lausa. Selle arvates on kuidagi aega väärtustavam, kui iga pereliige eraldi poes käib. Kuna sellel on ka kirjutamine raske, välja arvatud rumalused Perekoolis, siis nimekirja tegemine on selle peas kohe eriti suur aja raiskamine. Tegelikult on kurb, sest see kuskil eraelus ju ikka mõne inimesega kokku puutub ja reaalis sellega kokku puutumine võiks ikka olla pettumus inimkonna suhtes. Kuigi nagu üks tark mees ütles, inimlik rumalus on mõõtmatu ja põhjatu.

Einstein ütles midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogika ema lausa. Selle arvates on kuidagi aega väärtustavam, kui iga pereliige eraldi poes käib. Kuna sellel on ka kirjutamine raske, välja arvatud rumalused Perekoolis, siis nimekirja tegemine on selle peas kohe eriti suur aja raiskamine. Tegelikult on kurb, sest see kuskil eraelus ju ikka mõne inimesega kokku puutub ja reaalis sellega kokku puutumine võiks ikka olla pettumus inimkonna suhtes. Kuigi nagu üks tark mees ütles, inimlik rumalus on mõõtmatu ja põhjatu.

Einstein ütles midagi muud.

Võimalik. See tark mees, ütles täpselt niimoodi. Ta oli mu magistritöö juhendaja 🙂 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks. Meil näiteks on seal oma juurikamüüja, kellelt ostame juba 8-9 aastat ja oleme ka avatud talude raames nende talus käinud.

See ongi see perekooli “tuttav talunik”:)

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmmm. Neil on endal kolm-neli-viis hobust või poni, ma ei tee neil kahjuks avhet.

Ma võin õpetada. Hobune on suurem ja poni on väiksem. Nii saab vahet teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 120 )


Esileht Kodunurk Tulete õhtul (töölt, koolist vm) koju ja mida siis teete?