Esileht Pereelu ja suhted Tunnen end kõrvalejäetuna (testamendi teema)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: Tunnen end kõrvalejäetuna (testamendi teema)

Postitas:

Tahtsin lihtsalt kurta ja küsida, et kas see on okei, et tunnen end kõrvalejäetuna?

Nimelt mu ema täna teatas, et on teinud testamendi. Maja, kus ta ise elab, jätab mu nooremale vennale ja korteri, kus hetkel üürnik, jätab mu vanemale õele.
Kinnisvara asub Tallinnas.
Ütles, et rohkem vara tal pole ja mina pean sellega leppima, kuna teenin rohkem palka, kui mu õde ja vend.
Mis mul muud üle jääb… Suhted iseenesest head olnud…

+32
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 16:54; 19.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et oleksin ka solvunud.
Oma lastele niimoodi ei teeks.

+54
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 17:01; 19.02 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttes kõrvalejäätuna? Testament on ju inimese enda vaba otsus. Kui oleks tahtnud oleks võinud kõik ka koerte varjupaigale pärandada. Lisaks sellele realiseerub ju testament peale surma. Elab ema 110 vanuseks näiteks, siis pole sisuliselt pärandusega enam lastel midagi teha, pigem juba lastelastel. Lisaks on testament midagi sellist, mida võib kasvõi iga päev uue teha, seni kuni omanik elab.

+2
-53
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti ka nii. Inimene, kes tegi, on surnud, nii et pahane pole ka kellegi peale olla.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:03; 22.02 15:50; 23.02 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lihtsalt kurta ja küsida, et kas see on okei, et tunnen end kõrvalejäetuna?

Sinu tunded on OK, samuti on emal õigus oma otsusele. Niiet proovi nii, et tunded ei segaks suhteid edaspidi.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:06; 18.02 19:53; 19.02 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin ka väga solvunud, isegi mitte mingi rahalise teema pärast, vaid sellest, et ei kohelda võrdsena. Tean lapsepõlvest juba seda tunnet nii hästi. Oma laste puhul panustan alati sellele, et oleks võrdne, et keegi neist ei arvaks, et armastan tema õde/ venda rohkem kui teda. Jah, oleksin solvunud, võimalik, et hoiaksin mingi aja eemale üldse. Mulle ei meeldi ebavõrdsus sugugi.

+56
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 17:16; 18.02 17:17; 18.02 19:54; 23.02 07:52; 23.02 08:08; 23.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lihtsalt kurta ja küsida, et kas see on okei, et tunnen end kõrvalejäetuna?

Sinu tunded on OK, samuti on emal õigus oma otsusele. Niiet proovi nii, et tunded ei sagaks suhteid edaspidi.

Miks teemaalgataja tunded tähtsad ei ole? Miks tema peab proovima head nägu teha?

+36
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 17:16; 18.02 17:17; 18.02 19:54; 23.02 07:52; 23.02 08:08; 23.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina oleksin ka solvunud, minu meelest pole ka vahet, kes on edukas või vähemedukas, lapsed peaksid võrdsed olema. Sul on õigus sundosale, minu teada.

Meil on nii, et minu mehe vanemad arvavad, et me oleme jõukad (oskame hästi majandada), minu mehe õe pere jätab elustiililt mulje, et väga raske on, tegelikult teenivad hetkel meist rohkem. Mehe vanemad teevad õe lastele kallemaid kinke ja annavad rohkm taskuraha kui meie lastele. Mind häirib see, aga ma ei võta seda teemaks. Lapsed on ise nii suured juba, et teavad ka ja saavad aru, et justkui vahet tehakse. Aga nemad ei võta seda samuti jutuks, sest siis jääb endast rahaahne mulje. Oma lastel ja lastelastele ei kavatse ka nii kunagi teha.

+25
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.02 17:27; 18.02 17:36; 18.02 17:45; 18.02 18:24; 18.02 18:26; 18.02 18:33; 19.02 12:41; 19.02 15:12; 19.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste asjade pärast ma kinnisvarausku ei olegi. Elan elu lõpuni üürikas ja mingeid selliseid tegelikkuses totraid probleeme ei teki. Kumb siis lõppude lõpuks on tähtsam: head suhted või see, mida ja kuipalju kellelegi pärandatakse?

+3
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste asjade pärast ma kinnisvarausku ei olegi. Elan elu lõpuni üürikas ja mingeid selliseid tegelikkuses totraid probleeme ei teki. Kumb siis lõppude lõpuks on tähtsam: head suhted või see, mida ja kuipalju kellelegi pärandatakse?

kui sa kõigile võrdselt pärandad, siis ongi ju ok, aga kui sul pole midagi, siis loomulikult ei päranda ja ka see on ok, sest paljud pole oma vanematelt idagi saanud ja ikka elavad rõõmsalt:)

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.02 17:27; 18.02 17:36; 18.02 17:45; 18.02 18:24; 18.02 18:26; 18.02 18:33; 19.02 12:41; 19.02 15:12; 19.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lihtsalt kurta ja küsida, et kas see on okei, et tunnen end kõrvalejäetuna?

Loomulikult tunneks end kõrvalejäetuna. Oma laps ju. Summa suur või väike, aga üldse null on solvav.

Lisaks veel see teema, et ema otsustas olla “jumal” ja karistada sind selle eest, et oled olnud tubli ja teenid suuremat palka.
(see suurem palk siiski ON inimese sihikindlusest kinni, rääkigu “vedamise pooldajad” mida iganes.)

+35
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinul on õigus olla solvunud.
sinu emal on õigus oma vara jagada nii nagu soovib.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 17:38; 18.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loogiline, et tekitab solvumist. Mina jäin samuti täiesti kõrvale. Ema tegi kõik vennale, sest tema on üksik hariduseta vanapoiss, mina olen haritud perekonnainimene, pealegi õpetaja, ja mul on kõik vajalik eluks olemas.
Ega ma pärast seda vanematekodus käinud pole. Oma 11 aastat juba. Lülitasin nad oma elust välja.
Ma ei oleks tahtnud mingit poolt kodumajast, oleks mõne mälestuseseme kadunud isast kaasa saanud. Solvav oligi see toon, täielik läbimõeldus, et mulle pole midagi vaja.

+43
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine asi, kui oleks küsitu, et mis sa arvad, kui teeks nii või naa ja üks lastest saks siis olla uuremeelne, et ok, ma loobun oma osast, aga lihtsalt ilmajätmine on mage

+29
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.02 17:27; 18.02 17:36; 18.02 17:45; 18.02 18:24; 18.02 18:26; 18.02 18:33; 19.02 12:41; 19.02 15:12; 19.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ükskõik kui suure südamega, kõrge vaimsuse ja mitte materiaalsesse kinni jääv jne inimene üritab olla, natuke solvumist tekitab see olukord küll. Ja muide, suur palk ei ole nüüd küll midagi, mis jääks eluksajaks või oleks muutumatu või kindlustaks midagi, ema peaks seda teadma. Oleks veel, et sina oled kellegi muu pereliikme kinnisvara juba saanud (vanaema, isa vms) või oleks teistel palju lapsi ja eluaset vaja (mis siis, et see saab kätte alles pärast ema surma kesteabkuna) jne.

Täiskasvanud laps ei saa mingit sundosa.
Ja kui tegu on koduse omakirjutatud (tunnistajate allkirjastatud?) testamendiga, siis kehtib see 6 kuud. Kui tegi notari juures, siis ka seda saab iga hetk tühistada või muuta uue koduse testamendiga, testament pole mingi raudkindel asi.

+25
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:54; 23.02 23:58; 24.02 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus sundosale, minu teada.

Miks sa arvad, et see edukas ja haritud teemaalgataja alla 18aastane on?

Aga mind jättis ka isa ainsana testamendist kõigest ilma. Ma ei solvunud, sest sellelt vägivallatsejalt ma midagi ei tahtnudki ja nagunii ei suhelnudki temaga pärast seda, kui esimesel võimalusel kodust ära kolisin. Eks vendadel-õdedel oli suurem kannatus ja parem iseloom:-), ikka käisid temaga läbi.

Suhteid see ära ei rikkunud kah vendade-õdedega.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud vanad inimesed on südamega oma kodus kinni ja näeks hea meelega, et nende kinnisvara on ka edaspidi tema järglastele koduks. Kui maja jätta mitmele lapsele, siis läheb see suure tõenäosusega müüki.
Ja kuidas te tegelikult ise käituksite kui teil oleks kaks täiskasvanud last, kellest üks on edukas (omab koretreid ja maju) ja teine vaevalt ots-otsaga hakkama saav ja elabki teiega. Pärandaksite oma kahetoalise korteri võrdselt ja jääksite lootma, et esimene teist tänavale ei viska?
Teemaalgataja, sinu tunded on normaalsed. Vabalt võid seda välja öelda: tunned, nagu sina ei oleks piisavalt oluline. Aga sa pead leppima. Inimesel on õigus jätta oma vara sellele, kellele tahab. Ja kumb on olulisem, inimene või tema vara? Pealegi kõik muutub, pole vaja muretseda ette elusa inimese päranduse pärast.

+11
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus sundosale, minu teada.

Miks sa arvad, et see edukas ja haritud teemaalgataja alla 18aastane on?

Aga mind jättis ka isa ainsana testamendist kõigest ilma. Ma ei solvunud, sest sellelt vägivallatsejalt ma midagi ei tahtnudki ja nagunii ei suhelnudki temaga pärast seda, kui esimesel võimalusel kodust ära kolisin. Eks vendadel-õdedel oli suurem kannatus ja parem iseloom:-), ikka käisid temaga läbi.

Suhteid see ära ei rikkunud kah vendade-õdedega.

Tundus miskipärast noor.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.02 17:27; 18.02 17:36; 18.02 17:45; 18.02 18:24; 18.02 18:26; 18.02 18:33; 19.02 12:41; 19.02 15:12; 19.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud vanad inimesed on südamega oma kodus kinni ja näeks hea meelega, et nende kinnisvara on ka edaspidi tema järglastele koduks. Kui maja jätta mitmele lapsele, siis läheb see suure tõenäosusega müüki.

Ja kuidas te tegelikult ise käituksite kui teil oleks kaks täiskasvanud last, kellest üks on edukas (omab koretreid ja maju) ja teine vaevalt ots-otsaga hakkama saav ja elabki teiega. Pärandaksite oma kahetoalise korteri võrdselt ja jääksite lootma, et esimene teist tänavale ei viska?

Teemaalgataja, sinu tunded on normaalsed. Vabalt võid seda välja öelda: tunned, nagu sina ei oleks piisavalt oluline. Aga sa pead leppima. Inimesel on õigus jätta oma vara sellele, kellele tahab. Ja kumb on olulisem, inimene või tema vara? Pealegi kõik muutub, pole vaja muretseda ette elusa inimese päranduse pärast.

sellisel puhul saabki lapsed kokku kutsuda ja küsida, mida nemad arvavad ja kas see oleks ok, kui see tohutu rikas kinnisvaraomenik ei saa küll korterit, aga saab sii näiteks mingid olulised perekonnareliikviad. Siis ei jääks ka kellelegi mingit solvumist hinge, kui asjad läbi arutatakse.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.02 17:27; 18.02 17:36; 18.02 17:45; 18.02 18:24; 18.02 18:26; 18.02 18:33; 19.02 12:41; 19.02 15:12; 19.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – kas sul on oma kodu olemas? Inimesed kiinduvad üldiselt väga oma elamisse, eriti kui tegemist majaga, ei taheta mõelda, et see läheb müüki ja lõpuks elavad seal võhivõõrad, ikka tahaks, et jääks omade kätte. Aga ei saa ju jätta maja kolmele lapsele – kolmekesi seal oma peredega elama tõenäoliselt ei mahu, teistele nende osa välja maksta on aga päris ränk koorem. Nii tehaksegi otsus, et jääb sellele, kes ise ehk niipea ei suudaks endale elamist soetada näiteks. Muidugi ei anna see mingit garantiid, et maja lõpuks ikkagi võõrastele ei müüdaks, aga inimese enda süda on sedasi rahul, tema näeb kujutlustes mitmendat põlve ikka sealsamas majas elamas ja tunneb sellest rõõmu. Tutvuskonnast on võtta küll ka näide, kus maja pärandati ühele vennale ja suvila teisele, tütrele öeldi, et sul pole ju midagi selle vastu, sul oma maja olemas, korralik palk ja heal järjel mees. Ega tal tegelikult olnudki, maja asjus eriti – vana ja väikeses maakohas, nagunii poleks müües olnud suurt midagi väärt. Vennad aga otsustasid pärast vanemate surma kõik maha müüa ja jagasid raha ikkagi kolmeks, ehkki kohustust poleks olnud ja õel rahapuudust ka mitte. Nii et kõik sõltub ikka omavahelistest suhetest. Vanemaid ei maksa maapõhja kiruda, neil ilmselt pole mingit eesmärki panna kedagi lastest end kõrvalejäetuna tundma, lootus ikka sellel, et kõik saavad aru: aidatakse neid, kel suurem tõenäosus hätta jääda.

+25
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest oleks nii veel kuidagi võrdn, kui maja saab sellele, kes hooldab jaa vajadusel maksab näiteks vanadekoduarveid

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.02 17:27; 18.02 17:36; 18.02 17:45; 18.02 18:24; 18.02 18:26; 18.02 18:33; 19.02 12:41; 19.02 15:12; 19.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin ka solvunud. Lapsed peaksid vanema jaoks olema võrdsed hoolimata palganumbrist.

Loodetavasti suudad emaga ka edaspidi normaalselt suhelda, kuid su ema arvestab sellega, et vanemas eas, kui senisest rohkem abi vaja, pöördub ta abi saamiseks esmajärjekorras pärandisaajate, mitte sinu poole.

+15
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 18:39; 22.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peretuttavad kirjutasid just oma korteri ühe oma lapse nimele ja olen seetõttu õigluse/ebaõigluse üle viimasel ajal mõtisklenud. Neil on kolm täiskasvanud last. Kõik kolm on töökad, aga mitte teab kui kõrgepalgalised; kõige parema hariduse ja kõrgemate sissetulekutega ongi see, kes nüüd tasuta korteri sai. Ülejäänud kahel on pangalaenuga maja, vastne korteriomanik elab äia-ämma majas (on alati elanud) ja alati uhkelt reisinud ning kallite autodega sõitnud, mida teisel kahel polnud kodulaenu kõrvalt võimalik teha.

Vanemate põhjendus oli, et teistel kahel on oma kodu olemas, aga sellel ühel ei ole. Neile endile see lahendus vist sobib, keegi midagi negatiivset maininud ei ole. Kõrvaltvaatajana tunnen, et tegelikult see ei ole õiglane lahendus, aga eks elu polegi õiglane.

Teemasse – mulle tundub ema lahendus ebaõiglane. Samas kui maja ja korter on mõlemad nö ajalooga ja heas asukohas jne, et uued omanikud kasutaksid neid oma koduna, selle asemel, et rahaks teha, saaksin ema otsuselt aru, kuigi õiglane see ikkagi ei oleks. Aga kui tegemist on lihtsalt sellise kinnisvaraga, mille pärijad rahaks teeksid, tunduks eriti ebaõiglane, et kaks last kolmest saavad portsu pappi ja kolmas ei saa mitte midagi lihtsalt sellepärast, et on rohkem elus pingutanud kui teised kaks.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema tahab näha, mis juhtuma hakkab, tõmbas sae käima. Sina ära tee väljagi, nagu sa ei teakski.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et teemaalgataja jaoks lihtsam vast olnuks, kui ema jätnuks kogu oma varanduse koerte varjupaigale või keskerakonnale või kirikule või kellele iganes ning keegi lastest poleks midagi saanud. Siis oleks tõesti see jutt, et ema vara – ise teab, mis teeb. Aga niimoodi, et mõni laps saab ja teine ei saa midagi, on ikka ebaõiglane küll. Ma ei saa aru, kas vanainimesed lähevad tõesti nii rumalaks, et ennast kuidagi enam teise olukorda panna ei suuda ega kujuta ette, mida inimesed mõtlevad või tunnevad? Kas ema ise oleks rõõmustanud, kui ta ainsana perest oleks pärandusest ilma jäänud? No ei oleks ju.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina oleks see vanem õde, siis ma paluksin ema, et tehku korter õdedele kahe peale.
Aga selliseid nagu mina, ei ole just väga palju.

Teisest küljest kütaks see mind veel rohkem tööle ja äri ajama. Ema elab võib-olla veel mitukümmend aastat. Sina saad käed puhtaks pühkida sellest kohustusest, et ema hooldama v hooldekodu maksma hakata (see oleks ka kohe mõistlik ära fikseerida pärandisaajate ja emaga). Saad veel mitu kinnisvaratükki soetada enne kui teised oma päranduse kätte saavad. Seega – ära kurvasta, look at the bright side.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rahune maha, ta jõuab neid asju veel kümneid kordi ringi teha.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:26; 19.02 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka on imelik. Meie perekonnas oli ka nii, et minu isa ei saanud midagi oma vanematelt, sest suvila ja korter Tallinna kesklinnas läksid tema õele. Suhted olid kõigi vahel väga head, minu isa midagi ei eeldanudki, sest tal oli endal korter ja suvila, aga õel jällegi suvilat ei olnud (korter muidugi oli, nii et sai teise juurde). Suvila läks edasi siis ühele õepojale ja korter teisele. Minul on aga köögilaua sahtlis paar vanaema hõbelusikat. Nii oli, mis minul siin öelda, aga natuke kurb oli. Endal on kolm last, hoolega mõtlen, et kõik võrdselt minult pärandust saaksid.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot selle pärast ei tohiks enne surma vanemad oma pärandamise plaane avaldada.
Pärast surma on see lahkunud vanemate püha soov, ja kui minnaksegi jagelema, siis ei pea nad seda nägema.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 17:38; 18.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks teemaalgataja tunded tähtsad ei ole? Miks tema peab proovima head nägu teha?

Ma ütlesin just, et teemaalgatajal on õigus oma tundeid tunda.
Aga tal ei ole õigust teise inimese varale.
Seega seepärast suhteid rikkuda…?

+5
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:06; 18.02 19:53; 19.02 07:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )


Esileht Pereelu ja suhted Tunnen end kõrvalejäetuna (testamendi teema)