Esileht Pereelu ja suhted Tunnen end kõrvalejäetuna (testamendi teema)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Teema: Tunnen end kõrvalejäetuna (testamendi teema)

Postitas:

Kui mina oleks see vanem õde, siis ma paluksin ema, et tehku korter õdedele kahe peale.

Aga selliseid nagu mina, ei ole just väga palju.

Teisest küljest kütaks see mind veel rohkem tööle ja äri ajama. Ema elab võib-olla veel mitukümmend aastat. Sina saad käed puhtaks pühkida sellest kohustusest, et ema hooldama v hooldekodu maksma hakata (see oleks ka kohe mõistlik ära fikseerida pärandisaajate ja emaga). Saad veel mitu kinnisvaratükki soetada enne kui teised oma päranduse kätte saavad. Seega – ära kurvasta, look at the bright side.

Ei päästa see pärandusest välja jätmine hoolduskohustusest. Tulevane pärandi saaja võib, aga ei pruugi hooldamist enda moraalseks kohuseks pidada.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 17:16; 18.02 17:17; 18.02 19:54; 23.02 07:52; 23.02 08:08; 23.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvalejätu tunded muidugi. Mis see muu variant oleks: pärandus võrdselt kolmeks ja kõik müüki, sest õel ja vennal raha pole, et oma osa välja osta. Temaagajatal oleks võimalik nemad välja osta? Võibolla see maja on lapsepõlvekodu koos kõigi mälestustega. Kas see oleks emotsionaalselt parem. Rahaliselt muidugi oleks parem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud vanad inimesed on südamega oma kodus kinni ja näeks hea meelega, et nende kinnisvara on ka edaspidi tema järglastele koduks. Kui maja jätta mitmele lapsele, siis läheb see suure tõenäosusega müüki.

Meie peres seepärast tehtigi testament ühele lapsele, kohustusega teistele teatud % pärandist välja maksta. Kinnisvaral ei saa olla mitu omanikku, isegi mehega koos ei soetaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 20:04; 19.02 13:34; 19.02 15:21; 20.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla see maja on lapsepõlvekodu koos kõigi mälestustega. Kas see oleks emotsionaalselt parem. Rahaliselt muidugi oleks parem.

Selge, siit tulevadki need inimesed, kelle arvates neil on täielik õigus etteteatamata oma lapsepõlvekodus ringi käia. 🙂

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 20:06; 18.02 21:15; 19.02 12:10; 23.02 09:32; 23.02 10:20; 24.02 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et paljud tunneks end sellises olukorras kõrvalejäetuna. Maja majaks, kui see on teie lapsepõlvekodu ja on lootust, et vend seal elama hakkab. Aga korteri võiks küll võrdselt õdedele pärandada.
Mis hoolduskohustusse puutub, siis olukoras, kus hooldust vajaval vanuril on kinnisvara, mina küll omast taskust pere heaolu arvelt panustada ei suvatseks. Kui KOV kohtus nõudma hakkaks, rõhuksin võimalusele kinnisvara hoolduskulude katteks maha müüa. Kuigi KOV hakkab nõudma vist alles siis, kui inimesel endal midagi hinge taga pole. Kui oma kinnisvara enne ära kingib, siis suunaks KOVi kingi saanu ukse taha. Kohus saab vajadusel kingi tagasi pöörata.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on õigus oma lapsepõlvekodus ilma ette teatamata käia ja samuti minu kahel täiskasvanud lapsel, ka vanaema juures. Ei teadnud, et see midagi erilist ja imelikku on.

+2
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:12; 18.02 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peres sama lugu: kes on võtnud laenu ja suutnud selle hambad risti ära maksta ja korteri osta, jääb pärandusest ilma, sest elab ju isegi hästi, ning teine pereliige, kes on elanud nagu homset poleks, ei laene, ei korterit, palgapäevast palgapäevani, pärib vanemate korteri.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on õigus oma lapsepõlvekodus ilma ette teatamata käia ja samuti minu kahel täiskasvanud lapsel, ka vanaema juures. Ei teadnud, et see midagi erilist ja imelikku on.

Kas su lapsepõlvekodus elavad veel su vanemad või mõni nendelt päranduse saanud õde või vend?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 20:06; 18.02 21:15; 19.02 12:10; 23.02 09:32; 23.02 10:20; 24.02 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lihtsalt kurta ja küsida, et kas see on okei, et tunnen end kõrvalejäetuna?

Nimelt mu ema täna teatas, et on teinud testamendi. Maja, kus ta ise elab, jätab mu nooremale vennale ja korteri, kus hetkel üürnik, jätab mu vanemale õele.

Kinnisvara asub Tallinnas.

Ütles, et rohkem vara tal pole ja mina pean sellega leppima, kuna teenin rohkem palka, kui mu õde ja vend.

Mis mul muud üle jääb… Suhted iseenesest head olnud…

Kust otsast kõrvalejäetud? Ema tundub armas muretsev proua olevat, kui veel ütleb, et ral rohkem midagi pole. Ema on teid kolme toitnud, hoolitsenud, armastanud. Aksepteeri seda, milliseid pereväärtusi ta teile andnud on, mitte kortereid-maju. Ära aja tobedat võrdsuse-ussi mõtetesse, igaüks elab ja teeb omi otsuseid nagu õigeks peab.

+4
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik selline ebavõrdne jagamine. Ma jagaks kõikide oma laste vahel, et siis kahepeale.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 21:57; 18.02 23:22; 19.02 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su lapsepõlvekodus elavad veel su vanemad või mõni nendelt päranduse saanud õde või vend?[/quote]
Lapsepõlvekodus elab ema, nagu kirjutasin, võivad mu lapsed seal samuti käia. Vanaema ootab alati ja ilma ette teatamata. Sama kehtib venna ja tema laste kohta.
Veel hullem, meil on ka nn suguvõsamaja, isapoolsetelt vanavanematelt. Isal oli/on üheksa õde-venda, kellest üks lastetu tädi jäi elama lapsepõlvekoju. Tädi on nüüdseks paar aastat surnud ja seal elab üks onupoegadest. Sinna võime alati minna ja ennast koduselt tunda. Oleme kõik sinna panustanud oma aega, tööd ja raha, vastavalt võimalustele. Tänu suguvõsa koostööle said nii vanavanemad kui tädi olla elu lõpuni oma kodus.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:12; 18.02 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil just suguvõsas on selline asi, et üks laps jäeti kõigest ilma, kusjuures ei olnud probleem, et on vaid 1 korter, mida pärandada. Suhted ongi kehvad, kusjuures vara kirjutati juba vanemate eluajal kiiresti ühe lapse nimele. Aga söögu ise seda suppi ja tehku nägu, et suguvõsa hukkamõist neile korda ei lähe.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole vanematelt midagi saanud, isegi mitte söögirahagi ülikooli ajal.
Selline ebavõrdne jagamine laste vahel ajab ikka suhted väga sassi. Iial ei teeks nii oma lastele. Saab küll majal olla mitu omanikku, või kui lapsed seda ei taha, siis ostab üks teise osa välja.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa oli üsnagi jõukas mitme kinnisvaraga mees, juuraharidusega. Kogu vara jättis testamendiga õele – teadis täpselt, mida teeb. Ei, ma ei ole sugugi pahane, sest olen juba keskealiseks elanud ja siiani ilma tema toetuse ja kinnisvarata suurepäraselt hakkama saanud. Olen samas isa haua ainus korrashoidja – kord kuus viin küünla, kevadel istutan suvelilled ja sügisel asetan kuuseoksad. Miks? Olen tänulik, et ta on andnud mulle elu ja rohkemat pole mul vaja.
Minu arvates, mida vähem on jagada, seda parem – jäävad ära kisklemised ja vimma pidamine.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinul on õigus olla solvunud.
sinu emal on õigus oma vara jagada nii nagu soovib.

Ja hooldekodu arve peavad tasuma kõik lapsed võrdselt…

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinul on õigus olla solvunud.

sinu emal on õigus oma vara jagada nii nagu soovib.

Ja hooldekodu arve peavad tasuma kõik lapsed võrdselt…

Aga miks lapsed üldse peaks, kui emal on pension ja üüritulu. Kui katab ära, pole midagi vaja maksta.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 21:57; 18.02 23:22; 19.02 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on õigus oma lapsepõlvekodus ilma ette teatamata käia ja samuti minu kahel täiskasvanud lapsel, ka vanaema juures. Ei teadnud, et see midagi erilist ja imelikku on.

me saime ka hiljaaegu päranduse. aga mitte testamendiga, vaid pärimise korras. jagasime notaris, pärandilepinguga. saime ühe terviliku kinnisvara, kuid see-eest said teised pärijad jälle muid varasid (korterid, autod, raha, väärtpaberid jne), nii et tegelikult said kõik umbkaudu võrdses vääringus.
Ma küll ei arva, et kui ma olen sisuliselt selle maamaja teistelt pärijatelt välja ostnud ja oma isiklike säästude (mitte päranduseks saadud raha) eest korda teinud, siis on ka teistel pärijatel igal ajal minu kinnistule asja või nende lastel koht, kuhu tulla etteteatamata sõpradega pidu panema.
Kui nad oleks tahtnud seda maamaja omale, siis oleks pidanud seda notaris ütlema, enne kui pärandi jagamise lepingule alla sai kirjutatud. Ma oleks hoopis parema meelega võtnud pärandina ise raha või auto ja jätnud maamaja sellele, kes seda nüüd noolib ja oodanud ise hoopis rahalist kompensatsiooni.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:26; 19.02 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peres on ka seda tehtud ja ausalt, mina kavatsen oma varad jätta lastele võrdselt. Kui keegi tahab minu majas elada, siis saab teised välja osta. Kui mitu last tahavad teisi välja osta, tõmbavad loosi.
Aga ilmselt ei taha keegi. Kui tegemist on vana taluga kaunis maakohas, on iseasi. Aga olgu kui kallis see lapsepõlvekodu ka poleks, enamus inimesi eelistab endale ise kodu rajada. Pealegi on minu lastel loodetavasti minu lahkumise ajaks omad kodud olemas, sest ma ei saanud lapsi 50-aastaselt.

Minu vanemad otsustasid mind kõigest ilma jätta, tehes endale kuuluva vara juba oma eluajal teise lapse nimele. Ühtemoodi edutud olime tol hetkel mõlemad, selle vahega, et minu mees oli edukam kui teise lapse kaaslane.
Hiljem osutus see majanduslikult edukas mees vägivaldseks ja läksime lahku, mina jäin siis tühjade kätega ja tulevikulootust pärandusele ka pole.

Tean ka peret, kus tehti kodumaja ühe lapse nimele, kuna tundus, et see on kõige tõenäolisem et just tema või tema lapsed sinna edasi elama jäävad. Ikka sama kandi inimesed ju. Tegelikkuses müüdi ikka maha see kinnisvara peale esivanemate surma. Algul käis ka jutt, et rahad jagatakse kõigi järeltulijate vahel võrdselt, kuna vara läks ju müüki. Aga kui tehing tehtud, polnud sellest lubadusest enam kippu ega kõppu. Vaat nii.
Ei näe mitte mingisugust mõtet enda vara sentimentaaalsel põhjusel ühele lapsele hoida. Ja elu on seda ainult tõestanud.
Teema-algataja ema on väga rumal ja mul poleks mingit tahtmist sellisega enam suhelda. See, et suhted on head olnud, teeb asjad ainult keerukamaks. Kui suhted oleks kehvad, siis oleks normaalne need üldse lõpetada. Praeguses olukorras on see pärandusest ilma jäteud laps igatahes kaotaja. Kui ta otsustab suhted lõpetada, jääb ta lisaks varandusele ju ilma ka perekonnast.
Rääkima peab sellest teemast kindlasti. Niisama see tunne enda sees hoida on igatahes vale. Ma ütleks emale, et tead, sinu käitumine on solvav. See palk peab ikka väga suur olema, et korvaks kinnisvara väärtuse. Ja kinnisvara saavad teised lapsed niisama eksisteerimise eest kui teema-algataja peab oma hea palga saamiseks igapäevaselt vara tõusma ja kõvasti tööd tegema. No ei ole võrdne, mitte kuskilt otsast.
Hea palk pole ka mingi garantii. Pärandus annab kindlustunde. Inimene võib iga kell invaliidistuda, kaotada töö või üldse siitilmast lahkuda. Ei maksa unustada ka seda, et kui jätate ühe lastest pärandusest ilma, kuna too ju nii edukas, kohtlete ka lapselapsi ebavõrdselt.

+22
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 01:09; 19.02 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinul on õigus olla solvunud.

sinu emal on õigus oma vara jagada nii nagu soovib.

Ja hooldekodu arve peavad tasuma kõik lapsed võrdselt…

Miks sa arvad, et see kolme täiskasvanud lapse ema, kellel kaks kinnisvara, peaks hooldekodusse sattuma?

Kui see vajadus tekib, siis selleks ajaks ei ole ilmselgelt keegi veel midagi pärinud ja näiteks üürikorteri saab maha müüa kulude katteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:06; 18.02 19:53; 19.02 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi tahab minu majas elada, siis saab teised välja osta. Kui mitu last tahavad teisi välja osta, tõmbavad loosi.

Aga kui ei ole võimalik kedagi välja osta? Kui õiglane see siis ikka oleks pärijate suhtes?

Kui pole raha, aga soov on suur majas elada, tuleb võtta laenu. Täpselt nii nagu need õed-vennad, kes pärandusest ilma, peavad oma kodu rajamiseks laenu võtma.

Kas see, et üks on olnud laisem kui teised, peab tõesti tipnema sellega, et teised pärandusest ilma jäävad?
Ei, vara oma laste vahel ebavõrdselt jaotamine on igatahes kõige halvem variant. Ja kindlasti halvem kui see, et vara läheb müüki.
Eriti absurdne on kõik jätta ühele ja teine (teised) ilma, kuna sellel ühel äkki pole võimalust teisi välja osta. Ärge unustage, et see üks vaeseke saab omale kinnisvara, mille tagatisel saab ju laenu võtta.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 01:09; 19.02 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema kinkis oma suure kalli korteri minu vennale. Mulle andis mõned käterätikud. Vend elab nüüd selles korteris, mina aga olen ‘nii edukas ja rikas’, et saan ise hakkama oma käterätikutega.
Ei ole vist vaja lisada, et ma ei suhtle oma emaga enam. Ta ei armasta mind nii nagu mu venda ja nii ongi.

+20
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 08:22; 22.02 18:44; 23.02 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin ka solvunud. Lapsed peaksid vanema jaoks olema võrdsed hoolimata palganumbrist.

Loodetavasti suudad emaga ka edaspidi normaalselt suhelda, kuid su ema arvestab sellega, et vanemas eas, kui senisest rohkem abi vaja, pöördub ta abi saamiseks esmajärjekorras pärandisaajate, mitte sinu poole.

Mingites olukordades lapsed paraku ei saa olla võrdsed, näiteks kärgperenduse puhul.
Õiglane ei ole elu nagunii. Kärgperenduse puhul peavad testamendid olema tehtud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 09:09; 19.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu ütleks, et hea, kui mõni vanem inimene vähemalt märkab pärandust kirjalikult ja ametlikult teha. On selliseid ka, kes arvavad, et vaid suulisest jutust piisab, kui öelda, et jätan sulle ja kõik paigas. Mind sedasi on kaks korda lollitatud sellise jutuga. Rohkem ei ole nõus üldse kuulamagi sellist teksti ja õnneks ei võtnud seda ka varem tõsiselt. Üks, mis mulle taheti jätta, läks välja ilmunud üllatuslapsele, kellest varem ei teadnudki.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 21:57; 18.02 23:22; 19.02 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, mis see tähendab, et teenib suuremat palka? Kui see tähendab, et teemaalgataja teenib 1500 kätte ja tema õde 1000 kätte, siis see küll ei annaks õigustust üht pärandusest ilma jätta. Palk on väga kahtlane ja muutuv asi inimese elus. Võid ühel aastal teenida kolm keskmist palka, järgmisel aastal olla töötu ja edasi püüda eraettevõtjana kuidagi ots-otsaga toime tulla.
Oleksin nõus pärandist ilma jäämisega/ jätmisega, kui üks laps oleks edukas ettevõtja, kel toimiv firma, seitsmekohaline käive ja kuuekohaline dividend. Hulk laenuvaba kinnisvara ja väärikas aktsiaportfell. Sellisel juhul tõesti võiks selle niru majakese saada keskmist palka teeniv õde või vend.
Või teine variant, kui sissetulekud on enamvähem sarnased, aga teemaalgataja oleks lastetu, aga õel oleks 3-4 last. Sel juhul oleks pärand mõeldud rohkem lapselastele, kas tagavad vereliini edasikandumise.
Aga teemaalgataja puhul seda vist pole, muidu ta oleks seda maininud. Mina vist ei suhtleks emaga enam rohkem. Ütleks, et loodan, et hooldekoduarvetega MIND tulevikus ei tülitata, tõmbaks ukse enda järel kinni ja see oleks meie viimane kohtumine. Asi poleks mitte rahas, vaid vahetegemises.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugu põhjendusi olen kuulnud pärandamise selgituseks. Mulle üks tuttav vanaproua rääkis, et ema jättis maja ja maa(maal) tema õele. Põhjuseks oli olnud, et õel on mees ja mees ikka teeb ja toimetab maamajas. Kui kord see aeg käes oli, siis oli õe mees surnud, aga ema ei hakanud ikka testamenti muutma, nii jäigi.
Vanemad peaksid asjad tegema nii, et nende lapsed selle pärast tülli ei läheks, et laste omavahelised suhted oleks selles vallas vähemalt korras ka pärast neid. Alati on võimalik muidugi, et lapsed ise teevad selle õigluse, vaatamata sellele, milline on testament. Müüvad asja maha ja jagavad enne ilma jäetud poolega. See võimalus on ju olemas?
Seda, kui palju keegi lastest vanemate elu ajal on juba midagi nö kätte saanud, on eriteema, muidugi alati seda teemat ka pole. Kuid on ka palju juhuseid, kus oma osa kätte saanud laps ei soovi sellest rääkida ega seda arvestada.
Jällegi tean juhtumit ühes sugulaste peres, kui ema põhjendas seda vara jagamist nii, et üks tütar sai (tegemist polnud linna majaga, maamajaga, ilma mugavusteta), oma osa kätte, kuna elas niikaua kodus, kuni sai oma kodu rahast poole kõrvale panna ja kulutusi polnud ja ka ema hoidis lapsi kogu aeg, jättis maja sellele lapsele, kes oli 15-aastasena välja kolinud, õppima läinud ja jäigi kaugele, polnud lapsi hoitud ega abi saadud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 09:47; 19.02 11:10; 19.02 12:53; 20.02 08:41; 22.02 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres oleks aksepteeritud (isegi räägitud sel teemal) kui vanemate korter jääks ühele lastest või siis ka ühele lastelastest või kes teab ka ühele lastelastelastest või …. ja päranduse saamisega/mitesaamisega ei hinnata peresiseseid läbisaamisi või kõrvalejätmisi. Mu vanemad oma õdede vendadega (ka venna naise pere, sest ka tema vanemate maja läks ühele lastest, sest teistel juba midagi oli ja öed suhtlevad väga lähedaselt edasi) on ilmselt erandlikud, sest ei olda solvunud, kui keegi saab päranduse ja ei eeldata ilmtingimata vanematelt peale surma vara saamist.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lihtsalt kurta ja küsida, et kas see on okei, et tunnen end kõrvalejäetuna?

Nimelt mu ema täna teatas, et on teinud testamendi. Maja, kus ta ise elab, jätab mu nooremale vennale ja korteri, kus hetkel üürnik, jätab mu vanemale õele.

Kinnisvara asub Tallinnas.

Ütles, et rohkem vara tal pole ja mina pean sellega leppima, kuna teenin rohkem palka, kui mu õde ja vend.

Mis mul muud üle jääb… Suhted iseenesest head olnud…

Ok küll okei.
Kui vana sa oled? Kui vana on vanem õde ja noorem vend?
Kus sa praegu elad, on sul oma kinnisvara? Tegelik olukord on ju see, et sellel hetkel, kui ema sureb, oled sina võib-olla 60 aastat vana. Selleks ajaks on sul kindlasti oma kodu ja oma pere. Ehk siis sa ei ootaks seni ju nagunii, olenemata sellest, kas sa oled testamendis sees või ei, millal see kinnisvara sulle kuuluma hakkaks. Kuskil peab ju elama ka.
Kui vana see vanem õde on? Kas on tõenäoline, et ta läheks sinna hetkel üüritavasse korterisse (oma perega) elama? On tal mingi kinnisvara üldse?
Ja noorem vend? Saan aru, et ka tema ei ela enam ema juures? Kas ta läheks sinna majja üldse kunagi elama?
Reaalsus on sageli see, et ei ole kellelgi lastest seda kinnisvara vaja, kas asub liiga vales kohas või on liiga halvas seisukorras vms. Ehk siis sageli lähevad need päritud majad ja korterid müüki ja sellega saaga lõppeb.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 09:09; 19.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaja või mitte, kui see rahaks teha, siis raha on kõigil vaja. Olgu või tagavaraks, lastelastele.
Kuid jah, sellised asjad tuleb läbi rääkida, saagu see kinnisvara siis ka ühele lastest. Kui vanem eelistab mingil põhjusel kedagi lastest,ja teeb testamendi selle kohta, siis tuleks testamenti panna ka muud asjad, näiteks et see, kes pärib, kannab ka kulud, hooldamine vajadusel, matmine.
Muidugi kui seda pole märgitud, on loogiline, et pärija seda ise teeb ja teab. Selleks tegelikult kinnisvara ongi, kui inimesel pole kogutud sääste selle jaoks.
Kõige veidram oleks, kui kinnisvara pärijad hakkVad mittepärijatelt neid asju nõudma.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 09:47; 19.02 11:10; 19.02 12:53; 20.02 08:41; 22.02 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaja või mitte, kui see rahaks teha, siis raha on kõigil vaja. Olgu või tagavaraks, lastelastele.

Kuid jah, sellised asjad tuleb läbi rääkida, saagu see kinnisvara siis ka ühele lastest. Kui vanem eelistab mingil põhjusel kedagi lastest,ja teeb testamendi selle kohta, siis tuleks testamenti panna ka muud asjad, näiteks et see, kes pärib, kannab ka kulud, hooldamine vajadusel, matmine.

Muidugi kui seda pole märgitud, on loogiline, et pärija seda ise teeb ja teab. Selleks tegelikult kinnisvara ongi, kui inimesel pole kogutud sääste selle jaoks.

Kõige veidram oleks, kui kinnisvara pärijad hakkVad mittepärijatelt neid asju nõudma.

Kui kinnisvara on pärandus, mitte eluajal antud kingitus, siis, nagu eespool keegi juba kirjutas – kui on vaja hooldekodu jaoks raha, siis müüakse hooldekodu vajaja vara maha. Mitte ei öelda, et oi, andke, lapsekesed kõik mulle raha, aga korterit maha küll ei müü, seda peab ju üks lastest pärida saama. Lihtsalt kui pärimiseks läheb, ei ole enam seda korterit, no kahju küll, aga mis parata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 20:06; 18.02 21:15; 19.02 12:10; 23.02 09:32; 23.02 10:20; 24.02 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su tunded on õigustatud. Kui just ei ole kirjutamata jäetud asju – nt et oled varasemalt saanud temalt mingit elluastumise abi, mida teistele lastele pole pakkunud. samuti ei tea, mis seisus täpsel tneed teised lapsed on ja kui heal järjel sina oled (no et ongi nii, et sinu elu ilmselgelt kindlustatud ja teised virelevad vs sina teenid 500 eurot rohkem, mis pole ju suur vahe).

Võid rääkida emaga ausalt, et nii tunned. Sinus tekitab see tunde, et teisi lapsi eelistatakse. Sina oled oma edu pidanud ise saavutama, teistele aga lihtsalt visatakse pärand sülle. Küsi emalt, et miks te ei võiks kõike ühiselt pärida ja hiljem siis ise jagada (mis muidugi ei ole hea variant, minnakse tülli.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 12:12; 19.02 12:17; 19.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )


Esileht Pereelu ja suhted Tunnen end kõrvalejäetuna (testamendi teema)