Esileht Koolilaps tunniplaan?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: tunniplaan?

Postitas:
Kägu

Mida väiksem on õpetaja palk ja mida rohkem selle eest nõutakse, seda vähem on õpetajaid, keda klassi ette saata ning seda võimatum on tunniplaane kokku kirjutada.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks väikelinna kool ka veel tunniplaanita. Eks vast täna saabub. Laps muudkui käib ja vaatab, kuigi ega enne õhtut ju vahet pole.

Ainult et probleemiks on muusikakooli jm trennide paika panek, kuna ei tea koolipäevade pikkust. Ootavad siis nemad ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ka juba halb planeerimine, kui 1000 õpilasega kooli peale on 1 inimene, kes oskab tunniplaani teha

Tunniplaane võib osata teha mitu inimest, aga kui pole õpetajaid, keda sinna plaani sisestada, siis ei sõltu see tunniplaani tegijast üldse.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole normaalne mite ühestki otsast.

Meie laste koolis on see ka kahjuks iga-aastane.

Teoorias see polekski oluline, kui laps käib ainult koolus, aga kui laps käib näiteks muusikakoolis, siis see tähendab seda, et ka muusikakool ei saa oma tunniplaani paika panna. Minu meelest on see äärmiselt vastutustindetud ja kuritegelik.

Muusikakool teeb oma tunniplaani sinu lapse järgi?

 

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui esmaspäevast tunniplaani veel ei tea, mis laps siis kaasa võtma peaks, kõik asjad või mitte midagi?

Pannaksegi pühapäeva õhtul hilja välja ja esmaspäeval saad juba märkuse, kui midagi on kodus. Täpselt nii käib meie koolis.

Nii, ja mille üle sa täpsemalt kurdad?

Normaalne ju.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna juba minu kooliajal üle 20 a tagasi tilgutati esimesel koolinädalal mingit esialgset tunniplaani ühe päeva kaupa, siis olen harjunud seda tavapäraseks pidama ega põe või ärritu. (Tänavu küll tuli tunniplaan lapsel haruldaselt ruttu, juba 1.09 õhtuks oli olemas ja siiani pole muudetud.)

 

Samas on mul ema matemaatikaõpetaja, töötanud suures hulgas koolides eri aastate jooksul (eriti just viimastel aastatel, sest nüüd pensioniealisena on ta nõustunud võtma n-ö augutäiteks väikese koormusega mõne üksiku klassi eri koolides, kus on vaja olnud ja kuhu teda on kutsutud). Samuti on mul ema varem jupp aastaid töötanud ise suure kooli õppealajuhatajana, kelle ülesandeks oli mh ka tunniplaani koostamine. Ning kõigi tema kogemuste põhjal sõltub tunniplaani valmimise aeg ikkagi palju suuremal määral konkreetsest koostajast, tema võimekusest ja kohusetundest kui muudest välistest asjaoludest. On need, kellel alati on tunniplaan varakult valmis, ja need, kes ka ideaalsete asjaolude puhul venitavad üle igasuguse mõistliku võimaluse. Ja kui tunniplaani koostaja koolis vahetub, siis väga tihti muutub olukord järsult ja püsivalt. Ning üldiselt mu ema, kes olukorda ka seestpoolt ja tunniplaani koostaja vaatevinklist tunnen, on minuga võrreldes tunduvalt nõudlikum ning laseb ennast ärritada sellest, kui on pikalt ebakindlus ja tunniplaani ei tea. Ei usu mina, et ükski õpetaja oleks õnnelik sellise pika ebakindluse pärast — neil on samuti omad plaanid ja pered koos perekondlike kohustustega, õpetamise ja kontrolltööde jaoks vaja ajakava koostada jne.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MG-s oli see täiesti tavaline, artes õnneks nii käpardlikud ei olda.

Rõhk sõnal oli. Sel õppeaastal oli MG tunniplaan juba 31.08 olemas. Ja teemaalgatuses küsiti just tänase päeva, mitte minevikus olnud sündmuste kohta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et enamikul koolidel on ikka tunniplaani olemas praegu ja need ongi siin sama kooli vanemad, kes kurjustavad, et midagi pole.

Mida see peaks tähendama? Et tunniplaan on, aga lollid vanemad kurjustavad, et pole? No ei ole praeguseks meil esmaspäevast tunniplaani, just praegu vaatasin. Ma arvan, et õhtul millalgi saadetakse ja ühe päeva kaupa tehakse seda siis edasi, nii on ka varem olnud. Ja on olnud, et õhtul hilja pannakse tunniplaan välja ja kiri, et võtke kaasa A3 mapp ja veel sada asja. Kui sul õhtul hilja neid pole enam kõiki võtta, on saanud märkuse. Ja siis mind miinustatakse siin, kuigi täpselt nii meil asjad on.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan suures koolis, kus 22.augustil oli tunniplaan põhimõtteliselt olemas, aga samal päeval panid 2 õpetajat avalduse lauale. Juhtkond asus paaniliselt uusi õpetajaid otsima või teisi nõusse saama  35 tundi vastu võtma. Nii saigi tunniplaan valmis alles reede õhtuks. Keda süüdistada – õppealajuhatajat, neid kaht endist kolleegi, kellele naabervallas rohkem makstakse?

 

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole normaalne mite ühestki otsast.

Meie laste koolis on see ka kahjuks iga-aastane.

Teoorias see polekski oluline, kui laps käib ainult koolus, aga kui laps käib näiteks muusikakoolis, siis see tähendab seda, et ka muusikakool ei saa oma tunniplaani paika panna. Minu meelest on see äärmiselt vastutustindetud ja kuritegelik.

Muusikakool teeb oma tunniplaani sinu lapse järgi?

Jumal, kui rumal kommentaar.

Ühegi lapse järgi ei tehta muusikakoolis tunniplaani, aga erialatundide jaoks on tõesti IGAL lapsel oma personaalne aeg.

Üldjuhul on igal erialaõpetajal rohkem kui üks/kaks/kolm last. Osad lapsed aga on vägagi otseselt seotud bussiaegadega ning, kui tunniplaani ei tea, ei saa ka erialatunde paika panna. Terve muusikakool ootab üldhariduskooli tunniplaani taga.

Kui selline tunniplaanitus kordub aastast aastasse, on see erakordselt frustreeriv.

Muusikakooli aktuse ajaks ehk ka tavakooli algusajaks võiks/peaks ikkagi tunniplasn olemas olla. Kui kõik lapsed on muusikakooli aktusel, oleks hea kõikide laste erialatundide ajad paika panna. Kui tunniplaani ei ole, …on tegelikult jama suur.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see peaks tähendama? Et tunniplaan on, aga lollid vanemad kurjustavad, et pole?

See peaks tähendama, et loodetavasti ei ole neid koole palju, kus reedel ei teata, mis tunnid esmaspäeval on, ja et need on ehk ühe ja sama kooli erinevad vanemad, kes siin kurjad on, et tunniplaani pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muusikakooli aktuse ajaks ehk ka tavakooli algusajaks võiks/peaks ikkagi tunniplasn olemas olla. Kui kõik lapsed on muusikakooli aktusel, oleks hea kõikide laste erialatundide ajad paika panna. Kui tunniplaani ei ole, …on tegelikult jama suur.

Eluaeg on muusikakooli tunniplaani septembrikuu esimeste nädalate jooksul tavakooli järgi “timmitud” ja see ei ole mingi katastroof. Küll kõik paika loksub, Virisevad need, kes ei kujuta ette, kui keeruline selline paljude erinevate sisenditega asja tegemine on ja kui paljude erinevate inimeste ja asjaoludega peab arvestama.

Muusikakoolis käinud laste vanem ja vanavanem.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See peaks tähendama, et loodetavasti ei ole neid koole palju, kus reedel ei teata, mis tunnid esmaspäeval on, ja et need on ehk ühe ja sama kooli erinevad vanemad, kes siin kurjad on, et tunniplaani pole.

Kindel see, kõigi siinsete tunniplaani üle kurtjate lapsed käivad ühes ja samas koolis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et pealkiri selline mittemidagiütlev, no selle tähthaaval sisestamine on korralik peavalu siin.

Küsimus aga selles, et kas on veel mõni kool, kus tänaseks veel puudub tunniplaan, st kodulehel ei ole mingitki versiooni tunniplaanist väljas? Minu lapse koolis (suur ca 1000 õpilasega Tallinna kool) just nii hetkel on. Täna tegeldi koolis mingi üldarendava tegevusega klassijuhatajaga koos, tunde ei olnud. Mis esmaspäeval saab, ei tea. Klassijuhataja sõnul plaan ikka tuleb, aga no see tundub ikka natuke jabur. Huvitav täitsa, kas ainult minu lapse koolis selline jama või kuskil veel. Klassijuhataja sõnul on see tingitud sellest, et mitu õpetajat leiti alles augusti viimasel nädalal ja mitu on veel tänagi puudu…

ega sa juhuslikult Kuristiku Gümnaasiumist ei räägi?

Sama kool jah, ag ano siin teemaski on näha, et see vist tänapäeval uus normaalsus nii mõneski koolis!

nüüdseks plaan olemas 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et pealkiri selline mittemidagiütlev, no selle tähthaaval sisestamine on korralik peavalu siin.

Küsimus aga selles, et kas on veel mõni kool, kus tänaseks veel puudub tunniplaan, st kodulehel ei ole mingitki versiooni tunniplaanist väljas? Minu lapse koolis (suur ca 1000 õpilasega Tallinna kool) just nii hetkel on. Täna tegeldi koolis mingi üldarendava tegevusega klassijuhatajaga koos, tunde ei olnud. Mis esmaspäeval saab, ei tea. Klassijuhataja sõnul plaan ikka tuleb, aga no see tundub ikka natuke jabur. Huvitav täitsa, kas ainult minu lapse koolis selline jama või kuskil veel. Klassijuhataja sõnul on see tingitud sellest, et mitu õpetajat leiti alles augusti viimasel nädalal ja mitu on veel tänagi puudu…

ega sa juhuslikult Kuristiku Gümnaasiumist ei räägi?

Sama kool jah, ag ano siin teemaski on näha, et see vist tänapäeval uus normaalsus nii mõneski koolis!

nüüdseks plaan olemas ????

Tore tunniplaan. Reedel on 8. tund füüsika.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad, et reedeti oleks igas klassis viimane tund muusika või kunst, kuigi koolis on kumbagi ainet ainult üks õpetaja?

Võta rahulikult ja püüa ise kunagi üks tunniplaan teha  mis arvestab iga tunniandja erisoovi ja ruumikitsikust majas ja kõiki huviringe.

Mingil klassil on kindlasti viimane tund füüsika ja mingil matemaatika, saa üle. Ja kurda vähem. Sinusuguste virinate pärast, kes väljamõeldud probleemidega kooli kritiseerivad ongi õpetajate puudus.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et pealkiri selline mittemidagiütlev, no selle tähthaaval sisestamine on korralik peavalu siin.

Küsimus aga selles, et kas on veel mõni kool, kus tänaseks veel puudub tunniplaan, st kodulehel ei ole mingitki versiooni tunniplaanist väljas? Minu lapse koolis (suur ca 1000 õpilasega Tallinna kool) just nii hetkel on. Täna tegeldi koolis mingi üldarendava tegevusega klassijuhatajaga koos, tunde ei olnud. Mis esmaspäeval saab, ei tea. Klassijuhataja sõnul plaan ikka tuleb, aga no see tundub ikka natuke jabur. Huvitav täitsa, kas ainult minu lapse koolis selline jama või kuskil veel. Klassijuhataja sõnul on see tingitud sellest, et mitu õpetajat leiti alles augusti viimasel nädalal ja mitu on veel tänagi puudu…

ega sa juhuslikult Kuristiku Gümnaasiumist ei räägi?

Sama kool jah, ag ano siin teemaski on näha, et see vist tänapäeval uus normaalsus nii mõneski koolis!

nüüdseks plaan olemas ????

Tore tunniplaan. Reedel on 8. tund füüsika.

Saa asjast tõesti üle ja lepi et vahel on ka reedel füüsikas kontrolltöö.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõistan, et õpetajaid on vähe ja neil on raske, aga tõesti teeb huviringinduse keeruliseks kui ei tea koolipäevade pikkust.

Elu on näidanud, et mitte midagi ei juhtu, kui huvihariduse kuupäevad saavad selgeks kaks nädalat hiljem ja kohendatakse veel ümber. Jah, see on närvesööv, mul kodus käib see klapitamine kolmes korduses. Esimesed paar nädalat on tunniplaan veel muutlik enamikes koolides, siis aga saavad muutused paika ja saab kindlaid huvihariduse plaane teha. Huviharduse õpetajad on sellega juba harjunud. Tulebki lihtsalt neid esimesi nädalalt paindlikult võtta.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on erandeid, aga üldjuhul näitab tunniplaani puudumine ikkagi õppejuhi ebakompetentsust. Nii nagu keegi oma ema näitel, kes on õppejuht olnud ja teab, kirjutas.

Meie laste koolis on see vähemasti niimoodi ja tuttavate õppejuhtidega vesteldes peab ka see väide paika.

Võimalik, et tavaline huviharidus võibki paar-kolm nädalat paika loksuda, aga musakoolis, mis on vägagi tasuline, pole kellelgi aega ja tahtmist sellise kaosega tegeleda.

Solfedžo ja erialatunnid tuleb siiski kohe paika saada. Muusikakoolis on sageli mitme erineva üldhariduskooli lapsed koos, arvestama peab ka bussitranspordiga. Kõik ei ela Tallinnas või suuremas linnas.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on erandeid, aga üldjuhul näitab tunniplaani puudumine ikkagi õppejuhi ebakompetentsust.

Mis sel õppejuhil teha on, kui tal pole veel õpetajaid võtta? Ja õpetajaid otsivad paljud koolid veel siiamaani. Jah, keegi kirjutas oma eelnevast kogemusest, aga õpetajate puudus pole ka kunagi nii suur olnud kui praegu. Ja see on viimastel aastatel üha süvenenud. Neid lihtsalt pole! Koolid üritavad kuidagi hakkama saada ja mingeidki asendusi leida.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, muidugi, tubli oled.

Kompetentne õppejuht teeb tunniplaani ka ilma õpetajateta. Kui mõni õpetaja puudu on, paneb ta lihtsalt tunniplaani õpetajad x ja y, teeb tunniplaani valmis ja kõik on korras.

Ega tähtis pole see, et õpetaja päriselt olemas oleks. Tähtis on sinu tunniplaan, et saaksid muusikakoolis solfedzo kokku leppida.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil jäävad lapsed kaks päeva söömata, millegi pärast venitati hankega ja uus toitlustaja ei jõua.  Palutakse mõistvat suhtumist, aga see on jälle kellegi tegemata töö. -saan aru, et õpetajaid ei jätku, aga see et 1 september algab kool ja selleks ajaks võiks olla mõned asjad paigas – ei ole palju nõutud.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et tavaline huviharidus võibki paar-kolm nädalat paika loksuda, aga musakoolis, mis on vägagi tasuline, pole kellelgi aega ja tahtmist sellise kaosega tegeleda.

Milline see tasuta tavaline huviharidus on siis, millega on aega küll, et ainult sinu muusikakool on tähtis? Väga paljud lapsed käivad kõrgel tasemel trennides, kus pole kohti jalaga segada ja kui ma siin mökutan mitu nädalat, siis laps sinna enam ei saagi või saab väga halval ajal. Eelmisel aastal pidi laps kaks tundi õues ootama oma klaveritundi, sest kohvikud olid kinni, koolis olla ei tohi. Õpetajad siin muudkui kaitsevad seda korralagedust, et vahet pole, millal see tunniplaan paika saab, aga lastele pole see mingi tühine asi, oma elu üldse planeerida ei saa. Kõige jubedam kogemus on teise vahetusega, siis tunnid algasid ja lõppesid täiesti suvalistel aegadel keset päeva. Vahel algas kell üheksa tund, vahel kell üks. Meie koolis käivad teised klassid alati õhtupoolses vahetuses, sest pole ruumi. Samas ukrainlaste klassi jaoks ruumi oli küll ja neid loomulikult teise vahetusse ei suruta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vaid “minu muusikakool” tähtis.

Võimalik, et mu frustatsioon on tingitud konkreetselt meie kooli õppejuhi saamatusest, sest see kordub aastast aastasse ja kuna ta paistab silma ka kooliaasta sees oma mitte hakkama saamisega, siis on loomulik, et lõpmatuseni seda taluda ei saa.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis olid ka juba augusti keskel tunniplaan olemas. Aga siis alles selgusid õppivate õpetajate kursuste nädalapäevad ja tuli kõik jälle ümber teha. Ja siis selgus, et ühte õpetajat anuti naaberkooli ka õpetama ja siis tuli jälle kõik ümber teha, sest ühe õpetaja tundide nihutamine nihutab paraku kogu süsteemi ja jällegi tuleb arvestada kõigi erisustega (mitmes koolis õpetajad saavad vaid paaril päeval käia õpetamas, bussiliiklusest sõltujad, kes linnast tulevad, saavad alustada tundidega alles pärast kella 10-t jne, reaalaineid ei ole mõtet 7.-8- tunni ajal õpetada jne, koolis käivad õpetajad ei saa tavaliselt reedeti õpetada jne). Sai see korda, siis ilmus kooli ukse taha üks teises koolis kimpu jäänud osalist individuaalõpet vajav laps, kellele on osade tundide jaoks eraldi õpetajat vaja. Väiksema koormusega õpetaja sai selle kohustuse enesele aga taas tuli kogu tunniplaan ümber teha, et selle õpetaja vabad augud kattuksid selle klassi tunniplaani vajadusetga). Ehk siis tööversioone on kõigil koolides alates augustist juba mitu tükki. Viimase stabiilse versioonini jõudmine võtab aega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saage aru! Hoolimata sellest, et õppeaasta on juba alandus, enamus koolides POLE kõiki õpetajaid. Nüüd peetakse läbirääkimisi olemasolevatega, et kes ja kui palju on nõus lisatunde tegema. See ongi esimest aastat nii. Ja ilmselt on see uus normaalsus ????

Kas koolile tuli 1. september üllatusena? Puuduvaid õpetajaid peaks ju hakkama otsima juba kevadest saati. Igasugused läbirääkimised olemasolevate õpetajatega ja uute leidmine peaks lõppema enne 1. septembrit. Minu kohusetunne ei lubaks seda, et kui ma tean, et 1. sept on töötajat vaja, siis ma alles 29. august tõstan telefonitoru, et uurida, kes saaks tulla.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saage aru! Hoolimata sellest, et õppeaasta on juba alandus, enamus koolides POLE kõiki õpetajaid. Nüüd peetakse läbirääkimisi olemasolevatega, et kes ja kui palju on nõus lisatunde tegema. See ongi esimest aastat nii. Ja ilmselt on see uus normaalsus ????

Kas koolile tuli 1. september üllatusena? Puuduvaid õpetajaid peaks ju hakkama otsima juba kevadest saati. Igasugused läbirääkimised olemasolevate õpetajatega ja uute leidmine peaks lõppema enne 1. septembrit. Minu kohusetunne ei lubaks seda, et kui ma tean, et 1. sept on töötajat vaja, siis ma alles 29. august tõstan telefonitoru, et uurida, kes saaks tulla.

Inimesed tavaliselt puhkuste ajal ei taha töökohta vahetada vaid teevad neid elumuutuseid paraku pärast puhkuseid. See on muidugi ideaalne, kui saadakse töötaja lahkumisest juba kevadel teada. Sageli see paraku nii ei ole. Vahel juhtub ka nii, et õpetaja paneb augustis tööle tulles ja lisandunud kohustustest kuuldes ameti maha.  Mõni vanem õpetaja loodab, et suvega tervis taastub, augustis langetab otsuse, et ega ikka ei taastu küll ja loobub. Terve hulga inimestega peetakse  augustis läbirääkimisi, kõik kooli töötajad käivad ka ringi, et ega sa ei tea kedagi, kes kasvõi Tartust oleks nõus Virumaal õpetamas käima õppimise kõrvalt.  Enamikes koolides on pidevad otsingud terve augusti kestnud, tutvuste ja võrgustike kaudu, sest kuulutuse peale ei tule kedagi. Lisaks loodetakse leida kedagi, kes on kvalifitseeritud, mitte inimene tänavalt. Septembris võetakse piltlikultöeldes inimene tänavalt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kohusetunne ei lubaks seda, et kui ma tean, et 1. sept on töötajat vaja, siis ma alles 29. august tõstan telefonitoru, et uurida, kes saaks tulla.

Vaevalt, et nii asjad käivad. Pigem olen kuulnud ikka seda varianti, et õpetaja ütleb alles augusti lõpus, et ta lahkub. Minu kohusetunne ka sellist asja ei lubaks, aga eks inimesi on erinevaid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, muidugi, tubli oled.

Kompetentne õppejuht teeb tunniplaani ka ilma õpetajateta. Kui mõni õpetaja puudu on, paneb ta lihtsalt tunniplaani õpetajad x ja y, teeb tunniplaani valmis ja kõik on korras.

Ega tähtis pole see, et õpetaja päriselt olemas oleks. Tähtis on sinu tunniplaan, et saaksid muusikakoolis solfedzo kokku leppida.

Aga kui see x või y ei ole nõus või ei saa just neil päevadel või kellaaegadel tulla, sa tarkpea?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, muidugi, tubli oled.

Kompetentne õppejuht teeb tunniplaani ka ilma õpetajateta. Kui mõni õpetaja puudu on, paneb ta lihtsalt tunniplaani õpetajad x ja y, teeb tunniplaani valmis ja kõik on korras.

Ega tähtis pole see, et õpetaja päriselt olemas oleks. Tähtis on sinu tunniplaan, et saaksid muusikakoolis solfedzo kokku leppida.

Aga kui see x või y ei ole nõus või ei saa just neil päevadel või kellaaegadel tulla, sa tarkpea?

Sa ei saanud aru, et see vastus oli puhas sarkasm?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )


Esileht Koolilaps tunniplaan?