Esileht Pereelu ja suhted Ülitundliku mehega probleemid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: Ülitundliku mehega probleemid

Postitas:

Abikaasa ülitundlikus seisneb selles, et väga paljud asjad teda häirivad ja kohe nii, et ta saab tigedaks. Toon näiteid. Bensiinihais ajab pea valutama. Kui autos juhtub olema mõni bensiininõu või näiteks mootorsaag, siis sõidamegi aknad pärani. Minu jaoks ebamugav, kui külm õhk tõmbab autos. Lastest ei hakka rääkimagi. Igasugune müra ajab tal pea valutama. Temaga koos sõites muusika mängida üldiselt ei tohi autos. Või noh, muusika on veel ok, aga keegi raadios rääkida ei tohi. Ok, sellega ma olen päri. Ma ka seda mula ei kannata. Aga mul mees konkreetselt panebki tropid kõrva, kui sõidab mingi seltskonnaga autos. Siis ei sobi talle ükski müts pähe, sest need ajavad pea valutama. Kui toas on aknad õhutuse peal, siis tema jaoks on megaumbne ja juba pea valutab. Magamistoas peab aken olema pärani, aga see ei huvita teda, et mul on nii ikka päris külm. Kannatan ära ja nii kui mees hommikul on tööle läinud, lükkan akna koomale.
Lisaks on tal korralikud unehäired. Ta on enamus elust kõrvatroppidega maganud ja nüüd need põhimõtteliselt ei aita teda. Meil tekib probleem sellest, et tema läheb kell 9 õhtul magama, aga mina alles vaatan telekat ja hakkan asju järgmiseks päevaks sättima. Laps läheb ka alles pärast 9 magama. Eile tekkis sellest kisa, sest me lapsega vaatasime veel filmi. Panin küll hääle vaikseks, aga laps ikka pool-sosinal kommenteeris midagi ja juba mees tigedalt tuli ukse vahele, et kas me ei saaks vaiksemalt olla. No me olime. Ja oh seda tigedust, kui ma veel oma telefoni otsisin, kui koer julges korraks meie tuppa tulla ja siis veel üks koer akna taga haugatas paar korda ning laps hõikas “head ööd”. Mees oli püha viha täis, käratas lapsele ka veel midagi ja otsis oma unetablette ning soigus, et ei jää nendega ka magama. Kell oli selleks hetkeks 10 ja meil oli hommikuni jäänud magada 8h, mis on täiesti normaalne.
Hommikul mõtlesin, et äkki mees vabandab, et katus õhtul sõitma läks. Aga kus sa sellega. Hoopis mina olen egoist ja ei arvesta tema eripäradega.
Mul on nüüd küsimus, kas see on mingi psühholoogiline värk või mis? Ütlen kohe seda, et ajaga läheb asi hullemaks ja ta ise ka tunnistab seda. Noorena tal neid probleeme polnud. Eilse insidendi oleks saanud ära hoida, kui ta oleks meiega koos filmi lõpuni vaadanud. See kestis veel 15min. Ja me oleks kõik enam-vähem ühel ajal voodisse saanud. Mitte kell 9 vaid näiteks 9:45. Mees ei saanud lõpuks magada mitte meie pärast, vaid ta oli ennast juba üles keeranud, õige unehetk oli mööda läinud.
Kuidas sellist meest aidata? Ma saan tema murest ka aru, aga kogu tants ei saa käia tema järgi.

+25
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 13:56; 11.01 19:02; 13.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

psühhiaatri juurde kiiremas korras. Ma küll doktor ei ole aga selle lühikirjelduse põhjal tundub,et skisofreenia…

+12
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 13:59; 14.01 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on lapsest ja koerast kahju, kes saavad asja eest teist taga pragada.

mees on sul lumehelbeke ja tema põhiprobleem on sallimatus ja teistega arvestamatus!

kas ta tööl ka niimoodi õiendab kui keegi muusikat kuulab, räägib või akna-ukse avab?

+29
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Libateema. Ükski inimene ei maga praegu talvel lahtise aknaga.

Ja noh, loomulikult kui kodus on NII leplik naine, nagu see siin teemas, siis loomulikult sõidab mehel katus ära. Mõtleks, isegi külmetab mehe õnne nimel. See ei saa võimalik olla.

+8
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:22; 11.01 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub see meditsiinilise probleemina, mitte kehva iseloomuna ????

+32
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, mine lahku! Ma ei viitsiks sellisega päevagi oma närve rikkuda. Las elab ja toriseb kuskil omaette.

+28
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:28; 11.01 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks hakkab ka pea valutama igasugu lõhnade peale, näiteks ei kannata väga autos sõita kui seal on keegi omale parfüümi peale pannud, bensiinihaisust rääkimatagi. Ja kooli ajal läksin ka väga tihti koju valutava peaga, sest koolis oli nii kõva müra, mis pani pea valutama. Ja ma magan ka lahtise aknaga, sest ei kannata ka umbsust, pole üldse õhku.

AGA, see ei anna mulle küll mingit õigust teiste inimeste tujusid rikkuda ja teistel käskida kannatada. Kui on vaja bensiini autoga vedada, siis mees ostku omale selline auto, kuhu saab kanistri, sae vms eraldi ruumi panna (kinnine pagasnik).  Ja akent panen ma öö jooksul kinni kui mul või mu kaaslasel kulm hakkab( või paneb mu kaaslane), et ei ole nii, et mina pean magada saama, aga teine inimene külmetagu kõrval ja ärgu saagu magada.

Väga kahju on kuulda, et laps ka peab kannatama sellise inimese pärast.

+33
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:28; 11.01 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Libateema. Ükski inimene ei maga praegu talvel lahtise aknaga.

Ja noh, loomulikult kui kodus on NII leplik naine, nagu see siin teemas, siis loomulikult sõidab mehel katus ära. Mõtleks, isegi külmetab mehe õnne nimel. See ei saa võimalik olla.

Hm, mina magan ka praegusel ajal lahtise aknaga. Kortermaja on väga hästi soojustatud, ja ventilatsioon õieti puudub, seega et õhku saada ja et veidi jahedam oleks toas tuleb magada lahtise aknaga.

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:28; 11.01 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osade inimeste aju on küll tundlikum, aga kuidas nad seda väljendavad ja mida ette võtavad, on iseloomu küsimus.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise räägid, et ajaga süveneb ehk siis ta koguaeg selliste kiiksudega olnud. Sõprade ja töökaaslaste juuresolekul ka tujutseb nii? Isekas eit sul kodus. Ma oleks ammu suu lahti teinud ja kaitsenud nii ennast, kui lapsi-loomi sellise eest.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:36; 12.01 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Libateema. Ükski inimene ei maga praegu talvel lahtise aknaga.

Ja noh, loomulikult kui kodus on NII leplik naine, nagu see siin teemas, siis loomulikult sõidab mehel katus ära. Mõtleks, isegi külmetab mehe õnne nimel. See ei saa võimalik olla.

Hm, mina magan ka praegusel ajal lahtise aknaga. Kortermaja on väga hästi soojustatud, ja ventilatsioon õieti puudub, seega et õhku saada ja et veidi jahedam oleks toas tuleb magada lahtise aknaga.

Kuule jah, muidugi. Ilmselt teie ühistu on ka taolise asjaga väga rahul, eks?

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:22; 11.01 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahuldamata?

Keppi teete korralikult?

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uudishimust küsin, kui vana mees on? Aga probleem iseenesest on väga jube. Niimoodi edasi elades võite seal kõik hulluks minna.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule jah, muidugi. Ilmselt teie ühistu on ka taolise asjaga väga rahul, eks?

Mis ajast ühistu asi on, kas inimene magab lahtise või kinnise aknaga?

Ma magan ka enamiku talvest lahtise aknaga, kelle asi see on? Sinu?

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 14:28; 11.01 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

und ei tule ilmselt ülemagamisest, ja miks ta siis üldse magama läheb kui und pole… kui inimene on väsinud siis jääb ka lärmi sees magama

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei kannata ka ühtegi kära, kella tiksumist, kõik kodumasinad peavad võimalikult vaiksed olema, mikrokal ja ahjul keerab piiksud alati maha. Kui tema telekat vaatab, peab terve pere hiirvaikselt olema ja ei tohi midagi, mis telekas toimub, kommenteerida või arutleda. Samas lapsed võivad päevasel ajal kära teha. Villaseid asju ei saa kanda, sest sügeleb, sildid sügelevad. Pooled toiduained ei sobi. Kõik peab olema asetatud tema välja mõeldud korra ja reeglite järgi, muidu läheb närvi. Toidulauas peab kõik väga korralik olema, pigem olgu hiirvaikne, kui et keskustelu vältel keegi juhtub suu täis rääkima, tegelikult häirib teda seegi, et ma oma taldrikus kartuli kahvliga lödiks vajutan, sest nii maitseb mulle kartul kordades rohkem. Aga seda ta ei julge kommenteerida. Meil on ka nii, et mina olen ööinimene ja tema hommikuinimene. Aga kui ma normaalselt vaikselt toimetan ja lastega vaikselt räägin, siis teda ei sega. Rutiin on talle üsna oluline. Telekaga teeme nii, et me lastega vaatame vahel hoopis oma saadet ülalkorrusel teiselt ekraanilt ja lobiseme omavahel seal. Aga eks mul on omad kiiksud. Jahedas tahan mina ka magada. Mingis 23 kraadises toas polegi võimalik minu meelest välja puhata. Aga selles osas oleme mehega sarnased.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 15:20; 11.01 15:25; 11.01 16:53; 11.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

und ei tule ilmselt ülemagamisest, ja miks ta siis üldse magama läheb kui und pole… kui inimene on väsinud siis jääb ka lärmi sees magama

Ei ole nii, mina võin üleväsinuna ka kolm ööd järjest üleval olla. Näiteks olen ma öösiti üleval raskel mägimatkal, kus ei saa kindlasti öelda, et ma ei ole väsinud, või siis kui mul oli korraga öösiti vaja tegeleda nii beebi kui kahe väikelapsega. Aju on üleerutuses ja ei suuda uinuda. Sain just ka arstilt unerohud ja päris mõnus on esimest korda elus öö läbi rahulikult magada. Aga uinumisel see rohi siiski alati ei aita kui miskipärast ärevil või ärritunud oled. Minul näiteks puudub võime teleka ees või raamatu taga magama jääda, kuitahes väsinud ma ka ei oleks. Ma ei saa üldse aru, kuidas inimestel sedasi poolepealt äkitselt teadvus ära vajub, endal on mul sellega ikka sügavaid probleeme.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 15:20; 11.01 15:25; 11.01 16:53; 11.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin tal võtta apteegist saadavaid närvisüsteemi tablette, see tõmbab närvilisust maha. Arvan, et ajukeemia tasakaalutus, ilmselt teatud aminohapete vähesus. B-vitamiine laseksin ka võtta ja magneesiumi. Arsti juurde saadaksin ka.

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Libateema. Ükski inimene ei maga praegu talvel lahtise aknaga.

Ja noh, loomulikult kui kodus on NII leplik naine, nagu see siin teemas, siis loomulikult sõidab mehel katus ära. Mõtleks, isegi külmetab mehe õnne nimel. See ei saa võimalik olla.

Mis asja sa ajad. See, et sina ei maga lahtise aknaga ei tähenda, et teised seda ei teeks. Mina magan ka lahtise aknaga ja mul on voodi veel akna all ka. Mõnus jahe on toas, palju parem uni.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 16:11; 11.01 16:19; 11.01 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan arstile pöörduda, jumal teab mis tal tegelikult viga on. Ja ma ei pea psühhiaatrit silmas, alustada võiks ikka tavalisest arstist.
Ma saan aru, et teil on raske, aga ma olen üsna kindel, et tal on ka väga raske. Ma saan temast ka aru. Mul näiteks on soolestiku probleemid(ärritunud soole sündroom), nii kui ma midagi valesti söön, siis kõht hakkab valutama ja valutab päevi. Vahel ma isegi ei tea miks see valutama hakkas, sest ma pean väga järge oma dieedis. Ja kui kõht jälle valutama hakkab, siis mina olen ka ärritunud, kuna mulle tekitab ahastust, et teen kõike, aga ikka valutab.  Valus on ja millegist pole abi. Elukvaliteet on lihtsalt nii halb ja ma ei oska seda parandada. Teda võib sama tunne vallata. Minge  arstile!

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 16:11; 11.01 16:19; 11.01 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehega rääkida oled proovinud? Et MIKS ta nii käitub? Kas on mõni füüsiline põhjus või muu mure. Kui püüab väita, et temaga kõik hästi ja sina-laps-koer olete imelikud, et tema tempos elada ei taha, siis pigem põgene.

Selline käitumine pole kindlasti normaalne ja ei saa eeldada, et terve pere peab nüüd terve elu nööri mööda käima ja ka kell 9 õhtul voodisse heitma und ootama, kui härral juhtumisi selline soov tekib.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 16:31; 11.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehega rääkida oled proovinud? Et MIKS ta nii käitub? Kas on mõni füüsiline põhjus või muu mure.

Selline käitumine pole kindlasti normaalne ja ei saa eeldada, et terve pere peab nüüd terve elu nööri mööda käima ja ka kell 9 õhtul voodisse heitma und ootama, kui härral juhtumisi selline soov tekib.

Peavalu pärast käitub ju nii.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 16:11; 11.01 16:19; 11.01 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavalu pärast käitub ju nii.

Aga miks pea valutab? Bensukanistrit toas pole, mütsi peas ilmselt ka mitte, akna tegi ilmselt enne lahti. Maha keeratud telekas ja inimeste sosistamine pole ju MÜRA, mis pea valutama paneks. Eriti kui räägime erinevatest ruumidest ja uks vahelt kinni.

Kui pea kogu aeg valutab, siis tuleks arsti poole pöörduda, diagnoos saada ja erinevaid ravimeid proovida. Pere rivistamine olukorda ei päästa. Ja kui on eriti halb päev, siis peaks mees perele selgelt ütlema, et täna on tõesti kehv olla. Tropid kõrva ja teise tuppa peitu. Mitte, et teised on SÜÜDI, et temal pea valutab ja und pole.

Ka mind huvitab kuidas mees tööl ja sõprade-sugulaste juures käitub. Selle põhjal saaks öelda, kas tal on tõesti kuulmine nagu nahkhiirel või teeb lihtsalt pere peal psühhoterrorit.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 16:31; 11.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui leebelt väljenduda, siis, jah, psühholoogiline värk. Kui vähem leebelt, siis iseloomu viga. Mõni üksikema ainus poju muutub selliseks, aga mõni on kohe loomupoolest (passiivagressiivne) egoist. Kui see kõik on abielu ajal tekkinud, siis suutis isik end varem millegi nimel kokku võtta ja oma olemust varjata. Aga kui oli juba enne selline s pilpa peal, siis mina küll ei mõista, miks peaks keegi sellise inimesega paarduma.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun, et selle ärrituvuse ja mürakartuse taga on ikka terviseprobleem. Ei pruugi sugugi psüühiline olla. Võib aga ei pruugi.

Kui ta aga arstile pöördumast keeldub, soovitan varakult hakata mõtlema omaette eluaseme soetamise peale.

Muuseas minu mehe ülitundlikus ei ole küll üksiklapseks olemise tulemus, temal oli viis venda-õde.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 15:20; 11.01 15:25; 11.01 16:53; 11.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen veidi su mehe moodi, juba lapsest saati. Ema ikka veel meenutab kuidas ma üliväheseid riideid olin nõus kandma, sest kõik “kratsis”. Valjud helid ka ei meeldi – üksik heli ehmatab, pidev heli ajab stressi/pea valutama. Sama ereda või sähviva valgusega – ajab pea valutama. Magada saan vaid kottpimedas ja hiirvaikses toas. Tugevatest lõhnadest ärme räägigi.

Ma olen kunagi lugenud, et see kõik võib olla autismi/aspergeri sümptomiks, aga mul pole kunagi midagi sellist diagnoositud. Mul on nina seest kõver ka ja sellest siinuseprobleemid, mis seda peavalu eeldust veel süvendavad, nii et selline halb vaimse ja füüsilise omapära kokkusattumus. Aga ma teadvustan, et see on minu probleem ja teised ei pea sellepärast kikivarvul minu ümber käima. Samas, ega ma ideaalset lahendust leidnud ei olegi, elan visiitsuhtes ja siis peale koosveedetud aega tagasi oma korterisse minnes lõpuks magan end välja ja kogun energiat, sest koos teise inimesega (isegi armastatuga) ma kumbagi eriti teha ei saa.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olete lapsega seal elades õnnelikud või kannatate kogu perega? Visiitsuhe või lahkuminek.  See pole mingi elu oma kodus ainult kikivarvul käia. Vana koer uusi trikke ei õpi, nii et selline oma keha aistinguid tõsiselt võttev isiksus saab ainult hullemaks minna.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 17:46; 13.01 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda bensuhaisu ma mõistan. St seda kui mingi lõhn ajab pea valutama. Mul ajab lõhnaõli ka. Isegi meeldiv lõhn võib ajada. Ja üldse hakkab mul ka väga kergesti pea valutama. Nii et ilma ibukata ma kuhugi ei lähe.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 18:33; 12.01 03:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olete lapsega seal elades õnnelikud või kannatate kogu perega? Visiitsuhe või lahkuminek. See pole mingi elu oma kodus ainult kikivarvul käia. Vana koer uusi trikke ei õpi, nii et selline oma keha aistinguid tõsiselt võttev isiksus saab ainult hullemaks minna.

Õpib küll, kui keegi autoriteet talle ära seletab, miks ta nii tunneb. Võibolla olekski abi elaseme muutusest, mees elab päeval teiega, öösel eraldi. Peaasi, et ta nii tundlikuks ei muutu nagu see 80 aastane püssiga vanamees.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 15:20; 11.01 15:25; 11.01 16:53; 11.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Libateema. Ükski inimene ei maga praegu talvel lahtise aknaga.

Ja noh, loomulikult kui kodus on NII leplik naine, nagu see siin teemas, siis loomulikult sõidab mehel katus ära. Mõtleks, isegi külmetab mehe õnne nimel. See ei saa võimalik olla.

Mina magan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )


Esileht Pereelu ja suhted Ülitundliku mehega probleemid