Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürikorter, palun nõu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: Üürikorter, palun nõu

Postitas:

Müüsin olude sunnil oma kodu ning üürin maakleri kaudu mustamäel korterit. Omanik vene mees, kes lepingutele alla kirjutades sõnagi ei maininud, et tahab korterisse sisse, kontrollima tulla. Olen rabatud. Et mis mõttes…olen üksik naine ning hindan kõrgelt privaatsust. Lepingus sellist klauslit pole, kas nii ongi, et omanikud võivad nii käia? Palun andke nõu, hetkel päris rabatud 🙁

+15
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ilma etteteatamata küll selline asi õige ei ole. Kuigi tean, et sõbrannal käib korteriomanik ka aeg-ajalt kontrollvisiite tegemas ja konkreetselt pühib/kontrollib riiulitelt tolmu. Aga nüüd lõpetabki lepingu ära, sest ei ole privaatsust ja omanik vähe haige..

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun andke nõu, hetkel päris rabatud ????

Tuligi kell 22:29 korterit kontrollima, et hetkel veel rabatud oled?

+6
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ta kontrollib ja kuidas see kontrollimine täpselt välja näeb? Kobistabki lihtsalt ettehoiatamata uksetaga ja trügib sisse? Normaalne see kindlasti ei ole ja isiklikult otsiksin uue korteri. Võta maakleriga ühendust, las räàgib vanamehega või muidu nõua raha tagasi ja koli välja.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 22:59; 14.05 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ei ole veel piisavalt kirjutatud sellel teemal?

https://www.aripaev.ee/uudised/2019/05/29/trahv-sada-eurot-paevas-ja-avaldus-politseisse-ehk-uurikorteri-piinad

https://juura.wordpress.com/2015/01/24/uurikorter-on-omanikule-vooras/

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.05 23:03; 14.05 18:20; 14.05 20:13; 14.05 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida leping ütleb? Kui seal pole selle kohta midagi kirjas, kas ja millal omanik sisse võib tulla, siis tal seda õigust ei ole. Kui on kirjas, et 24h etteteatamisel, siis tuleb teil omavahel sobiv aeg kokku leppida, mitte ei astu ta lambist oma võtmega sisse kui sina pesuväel ringi kõnnid. Sellist punkti, et omanik võib ükskõik millal ja ilma eelneva kokkuleppeta sisse astuda, lepingus kindlasti ei ole.

Minul endal oli selline juhus, et leidsin täitsa kogemata kinnisvaraportaalist selle korteri pildid, mida juba aasta aega üürinud olin. Pildid aga ei olnud vanad, vaid peal oli minu mööbel ja minu isiklikud asjad. Omanik teadis, et käin 9-17 tööl ja oli ilma mulle ütlemata minu äraolekul pildistamas käinud. Lepingus oli kirjas, et etteteatamata ei tohi tulla. Kui omanikule sellekohase kirja saatsin, vastas ta, et “aga sul oli kõik nii kenasti puhas ja korras”. Jah, mul ongi alati puhas ja korras, see ei muuda seda, et keegi sinu teadmata sinu asjade keskel käib, kuidagi meeldivamaks. Mina kolisin paari päeva jooksul välja, mulle oli selline privaatsuse rikkumine vastuvõetamatu. Kui ma seda avastanud poleks, oleks ta ilmselt võimalikke ostuhuvilisi samuti salaja minu äraolekul minu koju vedanud.

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus üürileping erakorraliselt üles öelda (väljavõte kohtulahendist):

Üürileandja, sisenedes üüritud elamusse üürniku äraolekul üürnikku sellest enne informeerimata ja temalt luba saamata, rikkus poolte sõlmitud üürilepingut ega austanud üürniku õigust kodu puutumatusele (PS § 33) ning seda saab lugeda mõjuvaks põhjuseks VÕS § 313 lg 1 mõttes, mille puhul oli üürnik õigustatud üürilepingu erakorraliselt üles ütlema.

Minu kogemus üürijana on selline, et on omanikke, kes 100% on kursis seadustega ja ei mõtle ise asju välja, ei pressi üürniku äraolekul korterisse, üüritav korter ongi nagu sinu kodu ja privaatsus on täielikult tagatud. Ja siis need teised, kes ei hakka seadusest mitte kunagi aru saama, kuna nende peas neil on õigus iga kell oma korterisse sisse sadada. Kui tahad edasi jääda, siis ma vist vahetaks üürimise ajaks luku ära, muidu ei julgeks küll olla seal. seaduse järgi omanikul ei ole õigust korterisse ilma eelneva kokkuleppeta siseneda. St kui tahab tulla, peab ette teatama ja sa pead olema nõus.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 23:57; 12.05 17:07; 14.05 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loen seadusest välja, et omanik võib seda teha. Ta ju teavitas isegi ette, seega leppige aeg kokku (üle veerandi tunni selline asi ei võta) ja mingit erakorralist ülesütlemist siin pole alust teha. Kust tema peab teadma, et sina korralik oled? Siis näebki ju. Ega ta ei hakka sul aluspesusahtleid lahti tõmbama!

+1
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ta ei hakka sul aluspesusahtleid lahti tõmbama!

Kust sina seda tead, mida ta tegema hakkab. Üürniku teadmata ei ole mingit alust midagi nö kontrollima tulla. See on teise inimese kodu, ise oled selleks nõusoleku andnud ja võtad selle eest raha. Kui ei sobi, ära üüri korterit välja.

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 09:00; 12.05 09:34; 12.05 12:10; 12.05 17:31; 14.05 20:34; 15.05 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üürisin ka kunagi ühe vene mehe käest korterit, aga Lasnamäel. Ta käis koguaeg mu korteris salajala, lihtsalt vahel ta jäi vahele. Temaga oli väga palju muid probleeme ka ja ma tean, et ta rendib Mustamäel ja Õismäel ka kortereid. Ma loodan, et sa pole sama vanamehe peale sattunud, sest muidu on see teema sul alles algus. Ma otsin hiljem lepingu üles ja kirjutan siia tema initsiaalid.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürilepingu sõlmimisel tuleb leping korralikult läbi lugeda, mitte hiljem hakata  mõtleme, mis siis saab. Annan ka kortereid üürile ja seal on sees – 3 päeva teatan ette soovist v.a. kui on hädavajadus (veeavarii näiteks). Tegelikult ei olegi seal käinud muul ajal, kui üürnik ise on soovinud.

Samas sõbranna tütar soovis üürida korterit ja seda maakleri saadetud üürilepingut lugedes tuli ikka masendus peale kuivõrd üritatakse üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – müügi puhul leping lõppeb, ei tohi majutada ajutiselt kedagi, alati on võimalik kontrollida, üür tõuseb 2x aastas + ulmelised leppetrahvid jne.  Loomulikult ei võtnud  seda korterit, kus on juba lepingusse sisse kirjutatud nii ebaseaduslikud nõuded. Leidsime otse ja omanikult palju parema variandi.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.05 09:21; 12.05 23:26; 14.05 21:32; 15.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas sõbranna tütar soovis üürida korterit ja seda maakleri saadetud üürilepingut lugedes tuli ikka masendus peale kuivõrd üritatakse üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – müügi puhul leping lõppeb, ei tohi majutada ajutiselt kedagi, alati on võimalik kontrollida, üür tõuseb 2x aastas + ulmelised leppetrahvid jne. Loomulikult ei võtnud seda korterit, kus on juba lepingusse sisse kirjutatud nii ebaseaduslikud nõuded. Leidsime otse ja omanikult palju parema variandi.

Lepingusse võib kirjutada mida iganes, kui need on VÕS-ga vastuolus, on need punktid kehtetud. Aga selge see, et kui üürileandja juba sellist lihtsat asja ei tea, ei ole mõtet sellist korterit ka üürida.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 09:00; 12.05 09:34; 12.05 12:10; 12.05 17:31; 14.05 20:34; 15.05 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lepingus punkti sees ei ole selle kohta, et omanik võib kontrolli teostada, siis tal selleks õigust ei ole ilma sinu loata. Ainult juhul, kui on mingi avariiolukord vms või näiteks naabrite kaebus.

Sellepärast olen mina enda lepingutesse ka alati selle punkti sisse pannud. Kuigi, kolmepäevase etteteatamisajaga, mis on minu arvates mõistlik, sest tõesti, kui leping hakkab lõppema ja mul on vaja kuulutuse jaoks pilte, siis see ka päris okei pole, kui mind sisse ei lasta. Muidu mul pole mingit tahtmist teise inimese kodus käia, ebamugav lausa. Ja veel etteteatamata! Äkki vannitab seal last või seksib parasjagu elutoa diivanil 😀

Aga üldiselt pean ütlema, et ega inimesed ei tea seadustest halligi. Ja tundub, et matemaatika nende jaoks käib ka üle jõu (pean siin silmas viiviste arvutamist näiteks). Vaata, kõik punktid tuleb lepingusse sisse panna selliselt, et nad oleks seaduslikud, sest kui läheb vaidluseks, siis on su ebaseaduslik punkt automaatselt tühine ja kohus määrab kõike seaduse järgi ja mitte selle konkreetse lepingu ebaseadusliku punkti järgi. Seega, minu soovitus on rahulikult igasugustele ebaseaduslikele lepingupunktidele, mis puudutavad viiviseid nt (leppetrahv on teine asi) alla kirjutada. Need on nagunii tühised.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul endal oli selline juhus, et leidsin täitsa kogemata kinnisvaraportaalist selle korteri pildid, mida juba aasta aega üürinud olin. Pildid aga ei olnud vanad, vaid peal oli minu mööbel ja minu isiklikud asjad. Omanik teadis, et käin 9-17 tööl ja oli ilma mulle ütlemata minu äraolekul pildistamas käinud. Lepingus oli kirjas, et etteteatamata ei tohi tulla.

Mida sellised üürileandjad küll mõtlevad? Tean juhust, kui omanik elas välismaal, aga paar korda aastas kasutas nädala jagu ööbimiseks väljaüüritud korterit ja mitte üksi. Hostelisse ei raatsinud minna, vaid vedas korterisse kaasa oma välismaalasest mehe, nii et üürnik magas ühes toas ja teises toas hullas keskealine paarike.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, omanikud ei või ilma kokkuleppeta käia, v.a. avariiolukord. Aga siitki võib lugeda, et selliseid kontrollifriike on piisavalt. Ega muu ei aitagi, kui maakleri poole pöörduda ja nõuda lepingu ennetähtaegset lõpetamist. Ei kujuta ette (olen ka üürileandja), et lähen lihtsalt heast peast jalutan kellegi teise koju sisse, teine vb aluspesus või vannis vms.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 10:50; 14.05 10:47; 14.05 16:38; 14.05 19:55; 15.05 09:58; 15.05 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun andke nõu, hetkel päris rabatud ????

Mina näed, et sul on valida lausa mitme variandi vahel, mida teha.

1. Vaheta kohe üürikorterit.
Sellisega midagi jahuma hakata pole absoluutselt mitte mingit mõtet, nagunii ta aru ei saa või ei taha saada. Või saab mingiks ajaks ja ajuhalvatuse tõttu jooksul “unustab”. Ehk suht pointless.
See on kindlasti kõige ebamugavam variant, jälle tassi oma asju, otsi uut potentsiaalset poollollakat üürijat-nuhki, tee mitu kuud ettemaksu jne.
Aga mis teha, see vähemalt toimib 100%.

2. Pane esikusse paar lääpatallatud suurenumbrilisi (!!! ehk 45+) meestekingi. Vannituppa teine (ja kolmaski) hambahari + raseerija jne.
Noh, lihtsalt selleks puhuks, kui vanamees soovib mitte nuhkida, aga seksi.
ON selliseid deb.iile, ära mitte loodagi, et ei ole. Ja nagu öeldakse, kõige ebatõenäolisem variant võibki osutuda tõeks.

3. Kui jalutab sinu kodusoleku ajal sisse, helista KOHE 112 ja teata sissemurdmiskatsest.
Kohalejõudnud patrullile anna teada, et sa konkreetselt kahtlustad, et vanamees soovib ahistada.
Las papi siis ise seletab nendega, et ta oli vaid heatahtlik kontrollija, edasi on juba tema probleem. Aga pigem usutakse eesti naist kui umbkeelset vanjat. (ja kes teab, vblla tal on juba ennegi politseis mingi “ajalugu”)

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas sõbranna tütar soovis üürida korterit ja seda maakleri saadetud üürilepingut lugedes tuli ikka masendus peale kuivõrd üritatakse üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – müügi puhul leping lõppeb, ei tohi majutada ajutiselt kedagi, alati on võimalik kontrollida, üür tõuseb 2x aastas + ulmelised leppetrahvid jne.  Loomulikult ei võtnud  seda korterit, kus on juba lepingusse sisse kirjutatud nii ebaseaduslikud nõuded. Leidsime otse ja omanikult palju parema variandi.

Ka oma abikaasat või last tohid majutada üürileandja nõusolekul, kui nii lepingus kirjas. Ilmselgelt pole seadusevastane keelata võõraste isikute majutamine. Üüri ülevaatamine 2 x aastas on igati seaduslik. Kontrollida võib põhjendatud kahtluse korral. Ulmelised leppetrahvid võib panna. Isegi kui lepingusse poleks neid kirjutatud, oleksid samad õigused ka tulenevalt seadusest olnud.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 11:33; 14.05 12:03; 14.05 17:48; 14.05 18:08; 14.05 20:38; 16.05 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, lihtsalt selleks puhuks, kui vanamees soovib mitte nuhkida, aga seksi.

Kas tänapäeval tõesti nõutakse seksi? Ma ei ole sellist asja kohanud, aga mine sa tea…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 11:48; 12.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulmelised leppetrahvid võib panna. Isegi kui lepingusse poleks neid kirjutatud, oleksid samad õigused ka tulenevalt seadusest olnud.

VÕS-is on ikkagi see piir kirjas, kui suuri trahve ja viiviseid võid määrata. Ei saa iga ulmelist summat ikka panna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 09:00; 12.05 09:34; 12.05 12:10; 12.05 17:31; 14.05 20:34; 15.05 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole sellist asja kohanud, aga mine sa tea…

Sa ei ole tänapäeval kohanud, et keegi SOOVIB seksida?
(see nõudmise värk oli vaid sinu peakeses tekkinud pärlike)

Mina küll soovin. Oma partneriga seksida, see on meie suhte oluline osa.
Kui sa pole sellist asja kohanud, siis tõesti … aga mine sa tea, igasuguseid libiidotuid on olemas.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tudengina üürisin ka korterit , mis oli väga odav, aga samas ahiküte, sooja ei pidanud, wc-ühise koridori peal. Üks öö õppisin öö läbi eksamiks- Läksin pärast eksamit kell 12 päeval voodisse magama ja äkitselt kuulen, korteri uks keeratakse lahti ja vanamees astub sisse, otse minu magamistuppa. Tema tuli korterit kontrollima. Tegelikult ei ole see loomulikult lubatud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole sellist asja kohanud, aga mine sa tea… Sa ei ole tänapäeval kohanud, et keegi SOOVIB seksida? (see nõudmise värk oli vaid sinu peakeses tekkinud pärlike) Mina küll soovin. Oma partneriga seksida, see on meie suhte oluline osa. Kui sa pole sellist asja kohanud, siis tõesti … aga mine sa tea, igasuguseid libiidotuid on olemas.

Sa ära rebi lauseid kontekstist välja. Loe kogu teemat hoolikamalt.

Küsimus puudutas olukorda, kus üürileandja vanamees jalutab talle sobival ajal üürilise (naine) korterisse ja nõuab seksi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 11:48; 12.05 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ära rebi lauseid kontekstist välja. Loe kogu teemat hoolikamalt.

Küsimus puudutas olukorda, kus üürileandja vanamees jalutab talle sobival ajal üürilise (naine) korterisse ja nõuab seksi.

Selliseid haigeid inimesi kahjuks on. Ma panin kunagi Facebooki üles kuulutuse, et soovin leida üürikorterit. Käisingi siis ühte korterit vaatamas ning omanik pakkus, et teeks tunduvalt odavamalt, kui aeg-ajalt temaga voodit jagan. Jälk.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus puudutas olukorda, kus üürileandja vanamees jalutab talle sobival ajal üürilise (naine) korterisse ja nõuab seksi.

Loe ise hoolikamalt. Sõna “seks” mainisin mina esimest korda, sa tola.
Ja kasutasin ka sõna “soovib”

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mitu omanikku kirjutavad, et 3 päeva jooksul peab kokku leppima või muidu lähevad oma võtmega sisse. Selgelt on põhiseaduses sätestatud õigus kodu puutumatusele ning kui korteris mingit edasilükkamatut avariitööd teha vaja ei ole, siis ei saa siseneda suvaliselt oma võtmega, kui üürnik pole nõus. Ehk kui üürnikule ei sobi, siis ei saa korterisse. Ka üürniku isiklike asjadega kuulutuse pilte tegema ei pressita. Teed pildid tühjast korterist ja kasutad neid, kuni üürnik on välja kolinud. Selle eest ongi rahaline kompensatsioon üüri näol.

Mul käis ka omanik salaja oma võtmega korteris minu äraolekul. Kaalusin tõsiselt politseisse avalduse tegemist varguse kahtlusega- olid justkui kapi serval kuldkõrvarõngad, kuid hiljem enam ei leidnud, ilmselt panin ise mujale, kuid kui omanik on omavoliliselt sees käinud, siis võis ka tema need kaasa võtta. Nii et vaadake ette, ise seeskäijad omanikud. Kuidas tõestate, et pole korterist varastanud?

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 23:57; 12.05 17:07; 14.05 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mitu omanikku kirjutavad, et 3 päeva jooksul peab kokku leppima või muidu lähevad oma võtmega sisse. Selgelt on põhiseaduses sätestatud õigus kodu puutumatusele ning kui korteris mingit edasilükkamatut avariitööd teha vaja ei ole, siis ei saa siseneda suvaliselt oma võtmega, kui üürnik pole nõus. Ehk kui üürnikule ei sobi, siis ei saa korterisse. Ka üürniku isiklike asjadega kuulutuse pilte tegema ei pressita. Teed pildid tühjast korterist ja kasutad neid, kuni üürnik on välja kolinud. Selle eest ongi rahaline kompensatsioon üüri näol. Mul käis ka omanik salaja oma võtmega korteris minu äraolekul. Kaalusin tõsiselt politseisse avalduse tegemist varguse kahtlusega- olid justkui kapi serval kuldkõrvarõngad, kuid hiljem enam ei leidnud, ilmselt panin ise mujale, kuid kui omanik on omavoliliselt sees käinud, siis võis ka tema need kaasa võtta. Nii et vaadake ette, ise seeskäijad omanikud. Kuidas tõestate, et pole korterist varastanud?

Väga õige. Lisaks võiks omanikud ja üürnikud lugeda kehtivat seadust, üürilepingut puudutab seal vist kolm lehekülge. Ei ole ju nii üle mõistuse see läbi lugeda. Seal on toodud täpselt kõik juhtumid, millal omanik võib üürniku korterisse siseneda. Paljud omanikud arvavad, et nad võivad kõike teha, tegelikult ikka ei või küll. Samas üürnikud võiks pakutava lepingu hoolikalt läbi lugeda. Kuigi seadusega vastuolus punktid nagunii ei kehti, annab see omanikust juba piisava pildi, et temaga koostöö ilmselt ei suju. Ei tunne ta seadusi, ebamõistlikud nõuded üürnikule jne.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 09:00; 12.05 09:34; 12.05 12:10; 12.05 17:31; 14.05 20:34; 15.05 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud omanikud arvavad, et nad võivad kõike teha, tegelikult ikka ei või küll. Samas üürnikud võiks pakutava lepingu hoolikalt läbi lugeda.

No see tekst kõik on väga kena ja asjalik, AGA … absoluutselt ei puutu antud teemasse.

See vene meesbaabajagaa ilmselt ei oska seda lugedagi ja kui oskab, siis aru ta sellest nagunii ei saa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas sõbranna tütar soovis üürida korterit ja seda maakleri saadetud üürilepingut lugedes tuli ikka masendus peale kuivõrd üritatakse üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – müügi puhul leping lõppeb, ei tohi majutada ajutiselt kedagi, alati on võimalik kontrollida, üür tõuseb 2x aastas + ulmelised leppetrahvid jne. Loomulikult ei võtnud seda korterit, kus on juba lepingusse sisse kirjutatud nii ebaseaduslikud nõuded. Leidsime otse ja omanikult palju parema variandi.

Ka oma abikaasat või last tohid majutada üürileandja nõusolekul, kui nii lepingus kirjas. Ilmselgelt pole seadusevastane keelata võõraste isikute majutamine. Üüri ülevaatamine 2 x aastas on igati seaduslik. Kontrollida võib põhjendatud kahtluse korral. Ulmelised leppetrahvid võib panna. Isegi kui lepingusse poleks neid kirjutatud, oleksid samad õigused ka tulenevalt seadusest olnud.

Jutt oli ajutiselt majutamisest, et sõber tuleb külla, siis kell 22.00 peab lahkuma nagu nõukogude ajal hotellist. Ja leppetrahv tohib olla 10% üürihinnast, aga seal oli iga asja eest 500 eurot leppetrahvi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.05 09:21; 12.05 23:26; 14.05 21:32; 15.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas sõbranna tütar soovis üürida korterit ja seda maakleri saadetud üürilepingut lugedes tuli ikka masendus peale kuivõrd üritatakse üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – müügi puhul leping lõppeb, ei tohi majutada ajutiselt kedagi, alati on võimalik kontrollida, üür tõuseb 2x aastas + ulmelised leppetrahvid jne. Loomulikult ei võtnud seda korterit, kus on juba lepingusse sisse kirjutatud nii ebaseaduslikud nõuded. Leidsime otse ja omanikult palju parema variandi.

Ka oma abikaasat või last tohid majutada üürileandja nõusolekul, kui nii lepingus kirjas. Ilmselgelt pole seadusevastane keelata võõraste isikute majutamine. Üüri ülevaatamine 2 x aastas on igati seaduslik. Kontrollida võib põhjendatud kahtluse korral. Ulmelised leppetrahvid võib panna. Isegi kui lepingusse poleks neid kirjutatud, oleksid samad õigused ka tulenevalt seadusest olnud.

§ 35.  Üürniku õigus oma perekonnaliikmete majutamiseks

(2) Üürnikul on õigus majutada temale üürile antud eluruumi oma abikaasat ja alaealisi lapsi. Teiste käesoleva seaduse paragrahvis 10 nimetatud isikute majutamist lubatakse ainult üürileandja ja üürnikuga koos elavate täiskasvanud perekonnaliikmete kirjalikul nõusolekul. Üürileandja keeldumist loa andmisest nende isikute majutamiseks võib vaidlustada kohtu korras.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan üürile kaht korterit. Mõlemas lepingus on sees, et mul on õigus käia kord kuus, 10. kuupäeval ajavahemikus kell 18-20 korterit vaatamas. Kui üürilevõtjale see aeg ei sobi, siis ta teatab minimaalselt 48 tundi ette ja lepime uue aja. Ja samamoodi, kui ma EI tule, siis teatan vähemalt 48 tundi ette.

Praktikas käin umbes 3 korda aastas. Kappe-sahtleid muidugi ei ava (selle peale isegi ei tule!), aga vaatan üle põrandad, aknad, boileri, WC, pliidi, pesumasina, külmiku (välispidiselt) jne.

Mõlemad üürnikepered eelistavad sel ajal kodus mitte olla. Külastus kestab mul kindlasti alla 10 minuti. Üüriraha üleandmist eelistab üks pere neil kordadel sulas – selle raha leian kokkulepitud kohast visiidi ajal.

Kui üürnikule ei peaks sobima minu visiidid ja ta peaks avaldama rahulolematust, siis:

* üürileping öeldakse samal päeval üles, minimaalse etteteatamisajaga (3 kuud meil lepingus)
* üürihind tõuseb, muidugi ametliku etteteatamisajaga – kui ei sobi, ta saab alati lahkuda.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.05 10:38; 14.05 10:52; 14.05 14:12; 14.05 14:34; 14.05 15:29; 14.05 18:01; 14.05 18:12; 15.05 09:27; 15.05 10:01; 15.05 10:30; 15.05 10:38; 15.05 14:12; 15.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürikorter, palun nõu