Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürikorter, palun nõu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Üürikorter, palun nõu

Postitas:

Annan üürile kaht korterit. Mõlemas lepingus on sees, et mul on õigus käia kord kuus, 10. kuupäeval ajavahemikus kell 18-20 korterit vaatamas. Kui üürilevõtjale see aeg ei sobi, siis ta teatab minimaalselt 48 tundi ette ja lepime uue aja. Ja samamoodi, kui ma EI tule, siis teatan vähemalt 48 tundi ette.

Praktikas käin umbes 3 korda aastas. Kappe-sahtleid muidugi ei ava (selle peale isegi ei tule!), aga vaatan üle põrandad, aknad, boileri, WC, pliidi, pesumasina, külmiku (välispidiselt) jne.

Mõlemad üürnikepered eelistavad sel ajal kodus mitte olla. Külastus kestab mul kindlasti alla 10 minuti. Üüriraha üleandmist eelistab üks pere neil kordadel sulas – selle raha leian kokkulepitud kohast visiidi ajal.

Appi, kui räige… Käid sel ajal, kui üürnikke kodus pole, nende kodu üle vaatamas… Minu (üürileandja) meelest on elemetaarne, et üürniku kohalolekuta korteris kunagi ei käida, v.a. hädajuhus. No toru lõhkemine, väljas -20, aga üürnikul aken pärani ja ise välismaal, need on juhud, kus võib käia üürniku äraolekul ja seda ka juhul, kui OLEN KORDUVALT helistanud ja meile saatnud, aga üürnik ei vasta neile. Toruavarii ei kannata oodata isegi mitte paari tundi, aknaga võib oodata päeva (kui väljas -20, hakkavad torud jäätuma), aga muudel juhtudel ILMA üürniku kohalolekuta võib käia vaid siis, kui üürnik ise seda SOOVIB. Näiteks on üürnik tööl ja vahetada on vaja tilkuv segisti, santehnik saab aga tulla vaid päevasel ajal ja üürnik on mind siis palunud, et olgu ma ise seal ja valvaku. Aga nii, et käiksin ise omal algatusel, vastik, vastik. Sellised vaatavad kohe kindlasti ka aluspesusahtlisse või veavad näpuga voodialuseid mööda, et kas on ikka absoluutselt puhas…

Otsi kohe teine korter, TA. Hulludest ei saa normaalseid inimesi.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 10:50; 14.05 10:47; 14.05 16:38; 14.05 19:55; 15.05 09:58; 15.05 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise pole aasta jooksul kordagi kohapeal käinud, kuid ka mul sai lepingusse pandud punkt selle majutuse kohta. Ma ei viitsi sõnasõnalt otsida, kuidas kirja sai, kuid sai toodud kaks tingimust, üks oli keeld edasi üürida, teine oli majutamise kohta. Sisu poolest oli see, et korteris peavad elama need, kellega üürileping sai tehtud, kellegi sõbra-sugulase ööbima jäämine pole probleem. Aga keelatud on see, et näiteks nad ise kolivad edasi ja siis lasevad kellelgi teisel seal elada (aga maksavad). Nt võtab tore paarike korteri ise üürile, aga tegelikult kolib hoopis keegi kolmas sisse nt joodikust vend vmt. Ehk sellisel juhul kui selline asi ilmeb on võimalik leping ka selle alusel lõpetada.

Sisse sai pandud ka vist punkt, et loata võib korterisse siseneda hädajuhul (nt veeavarii) kui üürnikku pole võimalik kätte saada vmt. Usun, et etteteatamisel/kokkuleppel sisenemise punkt sai ka, kuid pole seda kasutanud. Lisaks on selles ja teises üürikorteris keeld välisukse/ luku vahetamiseks, va erandkorras (nt lukk puruneb), kuid siis on kohustus X päeva jooksul teada anda ja uued võtmed anda (kui üürnik ise vahetab).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kui räige… Käid sel ajal, kui üürnikke kodus pole, nende kodu üle vaatamas

See pole ju minu algatus. Kas sa mu postitust lugesid? Meil on kokku lepitud konkreetne aeg ja nemad saavad teatada, kui see neile ei sobi. Siis ma ei tule. See on nende valik – mitte kodus olla. NEMAD annavad mulle ju selle aja, mil nad tahavad, et tuleksin. Minul on täiesti ükskõik, kas nad on seal või ei ole. Nad ISE tahavad mitte kohal olla. Üürnik SOOVIB (sinu suurtähed), et ma siseneksin siis, kui neid pole. Üldiselt. Igal aastal saan mitu korda e-kirja, milles öeldakse midagi sarnast, et kas ma saaksin tulla hoopis 11. kuupäeval pärast kella 19, sest siis nad lähevad teatrisse ja pole kodus. Miks nad eelistavad, et käin kui nad on ära – pole enam minu asi. Ei tea. Inimesed on erinevad. Ju nad ei taha ennast ajaliselt piirata ja nendepoolne usaldus on nende aastatega ka täiusikult ju olemas.

Kas sa üldse lugesid või kisad niisama 🙂 ? Paistab, et see viimane variant.

+1
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.05 10:38; 14.05 10:52; 14.05 14:12; 14.05 14:34; 14.05 15:29; 14.05 18:01; 14.05 18:12; 15.05 09:27; 15.05 10:01; 15.05 10:30; 15.05 10:38; 15.05 14:12; 15.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 35.  Üürniku õigus oma perekonnaliikmete majutamiseks (2) Üürnikul on õigus majutada temale üürile antud eluruumi oma abikaasat ja alaealisi lapsi. Teiste käesoleva seaduse paragrahvis 10 nimetatud isikute majutamist lubatakse ainult üürileandja ja üürnikuga koos elavate täiskasvanud perekonnaliikmete kirjalikul nõusolekul. Üürileandja keeldumist loa andmisest nende isikute majutamiseks võib vaidlustada kohtu korras.

Ülemnõukogu poolt välja antud kehtetut elamuseadust tsiteerida on muidugi tase 🙂

Meil tänapäeval on VÕS

§ 289.  Eluruumi üürniku perekonnaliikmete majutamine
Eluruumi üürnikul on õigus üürileandja nõusolekuta majutada üüritud eluruumi oma abikaasat, alaealisi lapsi ja töövõimetuid vanemaid, kui üürilepingus ei ole kokku lepitud, et üürnik võib seda teha üksnes üürileandja nõusolekul.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 11:33; 14.05 12:03; 14.05 17:48; 14.05 18:08; 14.05 20:38; 16.05 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga vaatan üle põrandad, aknad, boileri, WC, pliidi, pesumasina, külmiku (välispidiselt) jne.

Ütle, inimene MIDA sa selle teadmisega peale hakkad?
Et kas üürnik on ehk su telekaga (loe: viimane armetu varanatuke) jooksu pannud ja siis hakkad nö. kuritegu ennetama või?

Leping on, pildid hetke seisukorrast on, loomulik kulumine on normaalne ja kokku lepitud (e. ilmselgelt hinna sees) jne ja siis mingi vanaeit käib ja torgib oma kõvera sõrmega kõik asjad korrapäraselt üle? Halloo…

No tõesti, tule taevas appi, osta omale mingigi enesekindluseraasuke.
Kui sa korraga tervet enesekindlust ei jõua osta.

Ja eelneva 10:47 käoga täiesti nõus: tõesti üliräige.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga vaatan üle põrandad, aknad, boileri, WC, pliidi, pesumasina, külmiku (välispidiselt) jne.

Ütle, inimene MIDA sa selle teadmisega peale hakkad?

Et kas üürnik on ehk su telekaga (loe: viimane armetu varanatuke) jooksu pannud ja siis hakkad nö. kuritegu ennetama või?

Leping on, pildid hetke seisukorrast on, loomulik kulumine on normaalne ja kokku lepitud (e. ilmselgelt hinna sees) jne ja siis mingi vanaeit käib ja torgib oma kõvera sõrmega kõik asjad korrapäraselt üle? Halloo…

No tõesti, tule taevas appi, osta omale mingigi enesekindluseraasuke.

Kui sa korraga tervet enesekindlust ei jõua osta.

Ja eelneva 10:47 käoga täiesti nõus: tõesti üliräige.

Sa räägin ennda vaatevinklist. Minul pole vähimatki hirmu, et üürnikud pakettakende või telekaga minema paneksid. Kust sul üldse selline mõte 🙂

Kuna elan oma üüritavatest korteritest 220 ja rohkem km eemal, siis vaatan, et ega ma ei näe kiiret vajadust midagi välja vahetada. Arusaadav, et kui boiler läheb vussi, siis üürnik teatab mulle ja hakkan asja ajama. Võtab paar päeva. Isegi 4-5,-6 kuni leiame uue boleri, see tarnitakse ja paigaldatakse.

Aga ma ei soovi, et üürnikud peaksid kannatama minu poolt lubatud masinatega seotud ebamugavusi. Seetõttu püüan hoida ise silma peal, et kas boiler funkab, külmkapp teeb normaalset häält ega näi ajast maas, pliidiplaat pole pragunenud ega kuku nupud eest, pesumasin ei hallita ega paista katlakivi, nõudepesumasina tiivikud pole ummistunud, konditsioneer ei tilgu asjata jms. Vat täpselt seda ma selle teamdisega peale hakkangi. Kui vigu märkan, saan üürijale teada anda, et soovin masina uuema vastu välja vahetada või saata hooldusmehe, et vältida tema probleeme tulevikus.

Või kasvõi vaatan telekat ja mõtlen…pagan, siia kuluks uuem ja/võisuurem ära. Siis saan küsida, et kui ma saadan suurema, kas tahaksite. Mõõdan interneti kiirust. Kui on jama, saan küsida, et kas vahetan äkki paketti, millist sooviksite.

Miks sina vargustest mõtled, pole aimugi. Elus pole ükski üürnik meilt midagi varastanud ega lõhkunud.. Mina püüan sajaga vältida neil võimalikke probleeme masinatega, mis on lepingus. Nemad tänavad mind õigeaegsete maksete ja usaldusega.

Seni on kõik rahul olnud. Ühes korteris on üürnikud 11. aaastat, teises 9.

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.05 10:38; 14.05 10:52; 14.05 14:12; 14.05 14:34; 14.05 15:29; 14.05 18:01; 14.05 18:12; 15.05 09:27; 15.05 10:01; 15.05 10:30; 15.05 10:38; 15.05 14:12; 15.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu püüan hoida pidevalt silma peal, et kas boiler funkab, külmkapp teeb normaalset häält, pliidiplaat pole pragunenud, pesumasin ei hallita ega paista katlakivi, nõudepesumasina tiivikud pole ummistunud jms.

Selge, juba tuli pilt ette, millistest peldikutest jutt käib.

Kus on pragunev pliidiplaat ja häält tegev külmik.
Lisaks said ka kõik aru, et sa ennetavalt keerad boilerist välja küttekeha (enne lased veest muidugi tühjaks) ja hindad visuaalselt katlakivi olemasolu.
Kui on üle kriitilise piiri, siis leotad seda küttekeha 24H piimhappe vms kindlasti loodusliku asja sees ja asi on kui uus.
Taaspaigaldad.
Sama kehtib pesumasina küttekeha kohta, see käib üldse väga lihtsalt välja: vaid ühe M10 poldiga.
Samad protseduurid. Samuti hooldad pesumasina pumba.
Nõudeka tiiviku võtad välja ja samuti leotad läbi; pärast koostamist teed kogu masinale kõva äädikapesu.
Üürnikud, kes seal elavad on kuulmis-, nägemis- ja vaimupuudega. Aga selle eest maksavad hästi.
jne, ma ei viitsi rohkem kirjutada …

Aga üldiselt sa vist ise ei saanudki aru, KUI rumal su jutt on. Mitte midagi ennetavalt sinusugune eales ei ole võimeline seal avastama; kui põleb maha, siis põleb.
Ja boilerit ei otsi täna enam ammu juba ei Värskas, Põlvas, Valgas jne, kus iganes kauges nurgas 5 päeva mitte keegi; seal on samuti kaasaegne elu juba 20+a kohal ja vajadusel täpselt sama kiire, kui pealinnas.
Vaat, et paremgi veel.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu püüan hoida pidevalt silma peal, et kas boiler funkab, külmkapp teeb normaalset häält, pliidiplaat pole pragunenud, pesumasin ei hallita ega paista katlakivi, nõudepesumasina tiivikud pole ummistunud jms.

Selge, juba tuli pilt ette, millistest peldikutest jutt käib.

Kus on pragunev pliidiplaat ja häält tegev külmik.

Lisaks said ka kõik aru, et sa ennetavalt keerad boilerist välja küttekeha (enne lased veest muidugi tühjaks) ja hindad visuaalselt katlakivi olemasolu.

Kui on üle kriitilise piiri, siis leotad seda küttekeha 24H piimhappe vms kindlasti loodusliku asja sees ja asi on kui uus.

Taaspaigaldad.

Sama kehtib pesumasina küttekeha kohta, see käib üldse väga lihtsalt välja: vaid ühe M10 poldiga.

Samad protseduurid. Samuti hooldad pesumasina pumba.

Nõudeka tiiviku võtad välja ja samuti leotad läbi; pärast koostamist teed kogu masinale kõva äädikapesu.

Üürnikud, kes seal elavad on kuulmis-, nägemis- ja vaimupuudega. Aga selle eest maksavad hästi.

jne, ma ei viitsi rohkem kirjutada …

Aga üldiselt sa vist ise ei saanudki aru, KUI rumal su jutt on. Mitte midagi ennetavalt sinusugune eales ei ole võimeline seal avastama; kui põleb maha, siis põleb.

Ja boilerit ei otsi täna enam ammu juba ei Värskas, Põlvas, Valgas jne, kus iganes kauges nurgas 5 päeva mitte keegi; seal on samuti kaasaegne elu juba 20+a kohal ja vajadusel täpselt sama kiire, kui pealinnas.

Vaat, et paremgi veel.

Ei saa su murest aru, mis sind nii tigedaks teeb? 🙂 Kui nii üürnikud kui ka mina oleme rahul. Korterid on täiesti soliidsed (Rävala pst ja teine Palace ja Kosmose vahel umbkaudu) ja pliidiplaat võib praguneda ka malmpoti hooletust pillamisest. On endalgi kodus juhtunud. Juhtub. Minu töö on see vahetada.

Pealinnas ootasin ma printerit ühte üürikorterisse (sest see on mul lepingus sees ja lubatud) märtsis 13 päeva. Kahjuks pidi üürnik seni ilma läbi ajama, kusjuures see on neile oluline.

Häält tegev külmik või hallitav pesumasin VÕIVAD teoorias olla ju üürniku poolt tekitatud probleemid, aga minu töö on need mured lahendada. EI, ma ei jää sinna 3,5 tunniks pesumasinale Drum Clean programmmi tegema ega hakka praeahju sügavpuhastusprogrammi käivitama! Ei, ma EI saada üürnikele kirja, et peske oma pesumasin uuesti läbi või et ostke ometi pudel vahendit ja peske nõudepesumasin läbi! Ma saadan töömehe, sest kui masinad katki lähevad, kulud on niikuinii ju minu ja parem neid ennetada ja hoida üürnikud rõõmsatena. Loomulikult on töömehe-aeg kokku lepitud ja seda juhtub ikka väga harva.

Ennetavalt avastan ma jube palju. Kas sina ei oska vaadata, et pagan, see pliit tahaks varsti väljavahetamist? Vaatad tihendit, nuppe, esiklaasi, näiturit? No paha lugu siis 🙂 kui sulle iga kodumasina väljavahetamise vajadus tuleb alati nagu välk selgest taevast. Vat see on meie erinevus. Mina ei taha, et meie üürnikud peaksid päevagi elama üles öelnud kodutehnika või untsus kraaniga. Nad ise ju ka ei taha.

Millest su viha, aru ei saa, õnneks me üürnikega ei jaga seda. Nende valik on siis tavaliselt mitte kodus olla – ega ma püssiga ei sunni ka, helistan päev-paar hiljem ja küsin, et mulle tundus, et kardinapuu vajaks vahetamist, kas teile ka ja kui jah, siis millist soovite.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.05 10:38; 14.05 10:52; 14.05 14:12; 14.05 14:34; 14.05 15:29; 14.05 18:01; 14.05 18:12; 15.05 09:27; 15.05 10:01; 15.05 10:30; 15.05 10:38; 15.05 14:12; 15.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pliidiplaat võib praguneda ka malmpoti hooletust pillamisest.

Selge.
Siis jääb ainult see minu väide üürniku nn. puudest kehtima.
Sest kui ikka karastatud klaasil on praegu, siis seda tavainimese silm reeglina EI MÄRKA, selleks on vaja perekoolikast üürileandja tervat pilku. Mis kord kuus selle vea tuvastab.

Vihaseks teeb tavaliselt inimeste lollus, antud juhul või kolm korda arvata, kelle….

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pliidiplaat võib praguneda ka malmpoti hooletust pillamisest.

Selge.

Siis jääb ainult see minu väide üürniku nn. puudest kehtima.

Sest kui ikka karastatud klaasil on praegu, siis seda tavainimese silm reeglina EI MÄRKA, selleks on vaja perekoolikast üürileandja tervat pilku. Mis kord kuus selle vea tuvastab.

Vihaseks teeb tavaliselt inimeste lollus, antud juhul või kolm korda arvata, kelle….

JU siis pole ma tavainimene. Muidugi märkan, kui mu pliidile tuleb malmpoti pillamisest pragu. Kui sa pillad pliidiplaadi katki, sa ei märka seda? Nunuh.

Lollusest…sa võid mulle iganes mida rääkida. Meie üürnikega oleme rahul, kui mitte lausa õnnelikud, sina oled aga vaevatud, süüdistav ja tige. Oh seda meie perekooli päikesetüdrukut küll 🙂 , alati nii tark.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.05 10:38; 14.05 10:52; 14.05 14:12; 14.05 14:34; 14.05 15:29; 14.05 18:01; 14.05 18:12; 15.05 09:27; 15.05 10:01; 15.05 10:30; 15.05 10:38; 15.05 14:12; 15.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kontrollifriik siin ei saa arugi, et asi on ebanormaalne. Kui üürnikud oleks veel kodus, siis võiks tõesti uskudagi, et käib koos üürnikega asjad läbi, et kas midagi annaks parandada. Aga et nad seks inspekteerimiseks kodust ära lähevad, on ju ilmne märk, et kaovad, et see kiiksuga üürileandja saaks tulla ja teha enda arvates kasulikke asju. Kui ma oleksin üürnik, siis ma jookseks kuidas jalad võtavad. Aga kui juba aastaid on kannatatud, siis on kaks varianti, kas pole muud võimalust (on kõvasti alla turuhinna või pealesurutud sugulane vms) või siis on selle kiiksuga harjunud ja lepivad, et ei peaks kolima. Tavainimesele ei saa ju selline alandamine ja nagu väikelaste kontrollimine meeldida.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 10:50; 14.05 10:47; 14.05 16:38; 14.05 19:55; 15.05 09:58; 15.05 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viib veel hoidiseid ja pesuvahendeid ka

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 23:57; 12.05 17:07; 14.05 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga et nad seks inspekteerimiseks kodust ära lähevad, on ju ilmne märk, et kaovad, et see kiiksuga üürileandja saaks tulla ja teha enda arvates kasulikke asju.

See on nende suur ja vaikiv karje: ÄRA TULE!!!!
Aga konkssõrmega vanaeit ei jätnud jonni: ma pean teie pliidiplaati näha saama!
Sest see on klaasist ja te ise ju ei saa aru, kui see katki on!

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.05 11:23; 12.05 12:21; 12.05 15:07; 12.05 17:36; 14.05 13:15; 14.05 14:25; 14.05 15:01; 14.05 17:26; 15.05 09:44; 15.05 10:21; 15.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma ei soovi, et üürnikud peaksid kannatama minu poolt lubatud masinatega seotud ebamugavusi. Seetõttu püüan hoida ise silma peal, et kas boiler funkab, külmkapp teeb normaalset häält ega näi ajast maas, pliidiplaat pole pragunenud ega kuku nupud eest, pesumasin ei hallita ega paista katlakivi, nõudepesumasina tiivikud pole ummistunud, konditsioneer ei tilgu asjata jms. Vat täpselt seda ma selle teamdisega peale hakkangi. Kui vigu märkan, saan üürijale teada anda, et soovin masina uuema vastu välja vahetada või saata hooldusmehe, et vältida tema probleeme tulevikus. Või kasvõi vaatan telekat ja mõtlen…pagan, siia kuluks uuem ja/võisuurem ära. Siis saan küsida, et kui ma saadan suurema, kas tahaksite. Mõõdan interneti kiirust. Kui on jama, saan küsida, et kas vahetan äkki paketti, millist sooviksite.

Sa oled täiesti haige ja tüütu inimene. Kas oledki kontrollifriigist pugeja või tõesti pead oma käitumist normaalseks? Mul on kortereid 5 korda rohkem ning pole eales sellist soga korraldanud. Kellegi rahu ma ei riku, kohal ei käi. Tehnika vahetan välja, kui probleem tekib või üürnike vahetuse vahepeal. Igapäevaselt olen messengeri kaugusel, et saata mulle probleemi kirjeldus, millele lahenduse organiseerin. Muul ajal on nende elu ja minu elu.

Eriti haige on oma perverssuse garanteerimiseks panna lepingusse klausel, et juhul, kui nad ei nõustu su visiidiga, öeldakse leping üles või tõstetakse hinda. Ilmselgelt lähevad üürilised kodust ära, sest su teguviis on jälk, mitte seepärast, et sinuga rahul ollakse. Ilmselt sinu puhul tegu üksiku kibestunud vanamutiga, kel oma elu pole.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 11:33; 14.05 12:03; 14.05 17:48; 14.05 18:08; 14.05 20:38; 16.05 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti haige on oma perverssuse garanteerimiseks panna lepingusse klausel, et juhul, kui nad ei nõustu su visiidiga, öeldakse leping üles või tõstetakse hinda. Ilmselgelt lähevad üürilised kodust ära, sest su teguviis on jälk, mitte seepärast, et sinuga rahul ollakse. Ilmselt sinu puhul tegu üksiku kibestunud vanamutiga, kel oma elu pole.

Sellist asja mu lepingus polem selle mõtles su puravik ise välja. Kui üürilistele ei meeldiks, et nende eest hoolitsen, olkes nad ammu kadunud.

Meie pere on paljulapseline. Mees on mul sama juba 30 aastat. Okei, 29.

Nunnu rõõmus inimesekene oled 🙂

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.05 10:38; 14.05 10:52; 14.05 14:12; 14.05 14:34; 14.05 15:29; 14.05 18:01; 14.05 18:12; 15.05 09:27; 15.05 10:01; 15.05 10:30; 15.05 10:38; 15.05 14:12; 15.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja mu lepingus polem selle mõtles su puravik ise välja. Kui üürilistele ei meeldiks, et nende eest hoolitsen, olkes nad ammu kadunud. Meie pere on paljulapseline. Mees on mul sama juba 30 aastat. Okei, 29. Nunnu rõõmus inimesekene oled ????

Vabandust jah-lepingus pole sees, aga karistus tuleb kohe, proua Jälkus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 11:33; 14.05 12:03; 14.05 17:48; 14.05 18:08; 14.05 20:38; 16.05 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja mu lepingus polem selle mõtles su puravik ise välja. Kui üürilistele ei meeldiks, et nende eest hoolitsen, olkes nad ammu kadunud. Meie pere on paljulapseline. Mees on mul sama juba 30 aastat. Okei, 29. Nunnu rõõmus inimesekene oled ????

Vabandust jah-lepingus pole sees, aga karistus tuleb kohe, proua Jälkus.

🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.05 10:38; 14.05 10:52; 14.05 14:12; 14.05 14:34; 14.05 15:29; 14.05 18:01; 14.05 18:12; 15.05 09:27; 15.05 10:01; 15.05 10:30; 15.05 10:38; 15.05 14:12; 15.05 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkan ka korterit välja üürima. Mõtlen et iga kuu korra peaks ikka korteri üle vaatama. Kas saab sundida et kasutaks kodumasinatel hooldusvahendeid? Katlakivieemaldajat. Et wc pott oleks puhas. Ma ei tahaks küll kehva hoolduse pärast muudkui uusi masinaid osta. Või et pott on lõpuks nii jube et seda pesed ja leotad mitu päeva.
Ma ei kujuta ette kui nad ei hoolitse. Mis na siis teen? Koristsn ise oma kinnisvara või ütlen lepingu üles?
Igaüks võib elada loomulikult oma arusaama järgi korrast ja puhtusest. Aga korra kuus minu kontrolliks võiks ikka ära koristsda. Jah kui see on su oma elamine, ela kuidad tahad. Aga üürides ei saa ära unustada et sa üürid.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:12; 14.05 19:06; 14.05 21:31; 14.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkan ka korterit välja üürima. Mõtlen et iga kuu korra peaks ikka korteri üle vaatama. Kas saab sundida et kasutaks kodumasinatel hooldusvahendeid? Katlakivieemaldajat. Et wc pott oleks puhas. Ma ei tahaks küll kehva hoolduse pärast muudkui uusi masinaid osta. Või et pott on lõpuks nii jube et seda pesed ja leotad mitu päeva.

Ma ei kujuta ette kui nad ei hoolitse. Mis na siis teen? Koristsn ise oma kinnisvara või ütlen lepingu üles?

Normaalses üürilepingus ongi kirjas punktid selle kohta, et üürnikul on kohustus kodumasinatele teha elementaarset hooldust ja puhastust.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.05 23:03; 14.05 18:20; 14.05 20:13; 14.05 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustus küll, aga kas nad seda täidavad? Kui on sellised nagu minu lapsed? Peavad küll oma vannituba korras hoidma. aga kas nad hoiavad? Ma ei kasuta ise nende vannituba. Aga kui sinna sisse astun… no kuramus. Saab ikka ära lagastada. Isegi see ei sega neid et kanalisatsioonist läheb vesi vaevu alla. Dushikabiini uks ei sõida soones vaid ripub kuidagi ees.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:12; 14.05 19:06; 14.05 21:31; 14.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis ei saagi üürida. Väljaüürimine pole inimõigus. Kui nii hirmus soov on kontrollida, siis seisku korter tühi, saad igal ajal kontrollida. Aga kord kuuski pole vaja käia. See ju segab üürnikke. Üürilepingus on sees, et korter peab olema välja kolides puhas, ja seda ma kontrollin. Kuidas üürnik vahepeal elab, ei ole minu asi. Peaasi, et pärast on kõik puhas. Jah, on mulgi diivan olnud rikutud ja tapeedi peal mustus, arvestan siis selle tagatisrahast  maha või annan andeks niisama, kui on muidu olnud korralik maksja ja üürnik. Kodumasinad ongi tänapäeval sellised, et ostan odavamad ja garantiiaja nad kestavad, aga ega koduski ei pruugi kauem kesta – kõik tehakse Hiinas ja mingi hooldus siin ei aita, meelega tehakse tänapäeval sellised, et iga mõne aasta tagant uued peaksid ostma, üürnik pole selles süüdi. Me oleme ise ülikorralikud inimesed ja koduski olen 15 aasta jooksul osadel kodumasinatel juba 3 ringi teinud, osadel kaks. Samas seisab meil 45+aastat vana pesumasin kütmata saunas ja usun, et see käib minu elupäevade lõpuni.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 10:50; 14.05 10:47; 14.05 16:38; 14.05 19:55; 15.05 09:58; 15.05 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustus küll, aga kas nad seda täidavad? Kui on sellised nagu minu lapsed? Peavad küll oma vannituba korras hoidma. aga kas nad hoiavad? Ma ei kasuta ise nende vannituba. Aga kui sinna sisse astun… no kuramus. Saab ikka ära lagastada. Isegi see ei sega neid et kanalisatsioonist läheb vesi vaevu alla. Dushikabiini uks ei sõida soones vaid ripub kuidagi ees.

Niisuguste probleemide vältimiseks on selline asi nagu tagatisraha. Aga sa räägid omaenda lastest, mitte võõrastest inimestest, ning see on juba kasvatuse küsimus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.05 23:03; 14.05 18:20; 14.05 20:13; 14.05 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ikka päris normaalne, kui omanik iga kuu midagi “kontrollimas” käib. Sa vähemalt ütle ette, et sul selline plaan on, siis teavad normaalsed inimesed eemale hoida. Mõned üürileandjad on ikka suhteliselt rumalad. Keeravad vindi üle, peletavad sellega normaalsed inimesed eemale. Saavad mingid jobud, kellel on savi, mis sa sinna lepingusse kirjutad või mida sa teed. Lagastavad su korteri ära, midagi ei maksa ja liiguvad edasi. Eks jookse mööda komisjone ja kohtuid siis, lahendit jäädki ootama ja nad ei kavatsegi midagi maksta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 09:00; 12.05 09:34; 12.05 12:10; 12.05 17:31; 14.05 20:34; 15.05 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkan ka korterit välja üürima. Mõtlen et iga kuu korra peaks ikka korteri üle vaatama. Kas saab sundida et kasutaks kodumasinatel hooldusvahendeid? Katlakivieemaldajat. Et wc pott oleks puhas. Ma ei tahaks küll kehva hoolduse pärast muudkui uusi masinaid osta. Või et pott on lõpuks nii jube et seda pesed ja leotad mitu päeva. Ma ei kujuta ette kui nad ei hoolitse. Mis na siis teen? Koristsn ise oma kinnisvara või ütlen lepingu üles? Igaüks võib elada loomulikult oma arusaama järgi korrast ja puhtusest. Aga korra kuus minu kontrolliks võiks ikka ära koristsda. Jah kui see on su oma elamine, ela kuidad tahad. Aga üürides ei saa ära unustada et sa üürid.

Järgmine jubedik üüriturule sisenemas. Mis see sinu asi on, millega ta koristab või hooldab. Tema asi on sulle viisakas vormis pärast korter üle anda-mida ta vahepeal teeb, pole sinu asi.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 11:33; 14.05 12:03; 14.05 17:48; 14.05 18:08; 14.05 20:38; 16.05 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisuguste probleemide vältimiseks on selline asi nagu tagatisraha. Aga sa räägid omaenda lastest, mitte võõrastest inimestest, ning see on juba kasvatuse küsimus.

Nad on tulevased üürnikud ja enam mitte väikesed, vaid u aasta pärast astuvad üürnike ridadesse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:12; 14.05 19:06; 14.05 21:31; 14.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga vaatan üle põrandad, aknad, boileri, WC, pliidi, pesumasina, külmiku (välispidiselt) jne.

Ütle, inimene MIDA sa selle teadmisega peale hakkad?

Et kas üürnik on ehk su telekaga (loe: viimane armetu varanatuke) jooksu pannud ja siis hakkad nö. kuritegu ennetama või?

Leping on, pildid hetke seisukorrast on, loomulik kulumine on normaalne ja kokku lepitud (e. ilmselgelt hinna sees) jne ja siis mingi vanaeit käib ja torgib oma kõvera sõrmega kõik asjad korrapäraselt üle? Halloo…

No tõesti, tule taevas appi, osta omale mingigi enesekindluseraasuke.

Kui sa korraga tervet enesekindlust ei jõua osta.

Ja eelneva 10:47 käoga täiesti nõus: tõesti üliräige.

Sa räägin ennda vaatevinklist. Minul pole vähimatki hirmu, et üürnikud pakettakende või telekaga minema paneksid. Kust sul üldse selline mõte ????

Kuna elan oma üüritavatest korteritest 220 ja rohkem km eemal, siis vaatan, et ega ma ei näe kiiret vajadust midagi välja vahetada. Arusaadav, et kui boiler läheb vussi, siis üürnik teatab mulle ja hakkan asja ajama. Võtab paar päeva. Isegi 4-5,-6 kuni leiame uue boleri, see tarnitakse ja paigaldatakse.

Aga ma ei soovi, et üürnikud peaksid kannatama minu poolt lubatud masinatega seotud ebamugavusi. Seetõttu püüan hoida ise silma peal, et kas boiler funkab, külmkapp teeb normaalset häält ega näi ajast maas, pliidiplaat pole pragunenud ega kuku nupud eest, pesumasin ei hallita ega paista katlakivi, nõudepesumasina tiivikud pole ummistunud, konditsioneer ei tilgu asjata jms. Vat täpselt seda ma selle teamdisega peale hakkangi. Kui vigu märkan, saan üürijale teada anda, et soovin masina uuema vastu välja vahetada või saata hooldusmehe, et vältida tema probleeme tulevikus.

Mida ma loen. Sõita iga kuu 220 km maha selleks, et kuulata, kas külmkapp teeb normaalset  häält või et nõudepesumasina tiivikud ei ole ummistanud?

Sa ikka teed häbi üürileandjatele. Mina annan korteri üle, see on sellest hetkelt üürniku kodu ja rohkem ma sinna ei lähe ilma vajaduseta. Järgmine kord kohtume üürilepingu lõpetamisel v.a. kui üürnik ise ei kutsu mingi rikke pärast, siis ka  ei lähe kohale, kui üürnikku kodus ei ole, palun alati leida selleks võimalus.

Ime siis, et üürnik teatrisse ei page, kui omanik pliidipragusid ja külmkapi hääli kuulama tuleb, vaenete peab tegema seda iga kuu.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.05 09:21; 12.05 23:26; 14.05 21:32; 15.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisuguste probleemide vältimiseks on selline asi nagu tagatisraha. Aga sa räägid omaenda lastest, mitte võõrastest inimestest, ning see on juba kasvatuse küsimus.

Nad on tulevased üürnikud ja enam mitte väikesed, vaid u aasta pärast astuvad üürnike ridadesse

Siis sul on viimane aeg oma tegemata tööga tegelema hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.05 23:03; 14.05 18:20; 14.05 20:13; 14.05 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sul on viimane aeg oma tegemata tööga tegelema hakata.

Ei hakka suhteid rikkuma. Varsti nad üürivad korteri

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 18:12; 14.05 19:06; 14.05 21:31; 14.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, et üürileandja midagi mu kodus (mida üürikas mu rentimiseperioodil ju on) midagi kontrollimas käiks. Enne välja kolimist olen suurpuhastuse teinud ja pm alati olen üle andnud rohkem korras korteri, kui üürile võtnud olen. Jah mul vedeleb must pesu vahel magamistoa põrandal, voodi alt võib mõnikord leida tolmu ja vannitoaplaate iga päev katlakivist puhastada ka ei viitsi, võtan umbes kord kuus selle töö ette. Mingi inimese kontrollgraafiku järgi oma koristamisi ei oleks eales nõus planeerima, teen siis, kui tuju on või ennast häirima hakkab. See teema on väga silmiavav, seni pole ühegi nii hullumeelse üürileandjaga kokkupuuteid olnud ja olen selliseid kogemusi pigem väljamõeldisteks pidanud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga vaatan üle põrandad, aknad, boileri, WC, pliidi, pesumasina, külmiku (välispidiselt) jne.

Ütle, inimene MIDA sa selle teadmisega peale hakkad?

Et kas üürnik on ehk su telekaga (loe: viimane armetu varanatuke) jooksu pannud ja siis hakkad nö. kuritegu ennetama või?

Leping on, pildid hetke seisukorrast on, loomulik kulumine on normaalne ja kokku lepitud (e. ilmselgelt hinna sees) jne ja siis mingi vanaeit käib ja torgib oma kõvera sõrmega kõik asjad korrapäraselt üle? Halloo…

No tõesti, tule taevas appi, osta omale mingigi enesekindluseraasuke.

Kui sa korraga tervet enesekindlust ei jõua osta.

Ja eelneva 10:47 käoga täiesti nõus: tõesti üliräige.

No nähtavasti on need inimesed nende tingimustega nõus olnud. Mina ei oleks. Sellessuhtes, et mul ei ole miskit varjata ja tegelikult kuna mu üürileandja eelistab raha sulas, siis ta umbes igal teisel-kolmandal kuul astub läbi, sest ma ei viitsi teda alati taga ajada või meie trajektoorid ei kattu. Mul oleks lihtsalt konkreetse fakti vastu tõrge, et keegi midagi sellist lepingusse paneb. Ma pole lasteaialaps, keda kontrollimas käia. Aga kui nendele inimestele sobib, siis jumala eest. Kõike võib teha ju vastastikkusel kokkuleppel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 22:59; 14.05 23:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürikorter, palun nõu