Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaadake kuidas jutt muutub

Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )

Teema: Vaadake kuidas jutt muutub

Postitas:
Kägu

Inglise keel käib vist üle jõu, et midagi ka laia maailma kohta lugeda/kuulata. Igal hommikul Delfi lahti ja õhtul kinni ning peavad end maailma targeimateks

Konkreetselt mulle küll inglise keel üle jõu ei käi, peavoolu uudiseid loen kolmes keeles. Sulle paistab küll emakeelgi üle jõu käima.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei ole tõsiseltvõetavad allikad.

Millised on Eestis erapooletud ja tõsiseltvõetavad allikad? Kui praegu oleks võimul KESK ja EKRE, siis oleks iga päev uudised valitsuse saamatusest, miks numbritelt Euroopa esimeste hulgas, miks midagi ette ei võeta, aga REF kohta ilmub uudiseid väga vähe, kommentaarid suletud, ainult fb-s möllab rahvas. Kriitikat suurimatelt väljaannetelt peaaegu pole. Mõned üksikud kritiseerivad artiklid, arvamuslood kaovad kiiresti teiste sekka ära.

+5
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loomulikult seda, kelle usku ei kinnita tõsiseltvõetavad allikad. Varro Vooglaiu anonüümsed allikad, Youtybe videod ja Telegrami lood Indiat päästnud ivermektiinist ei ole tõsiseltvõetavad allikad.

Need allikad on olemas nendes kanalites ka, kus normaalselt meditsiiniteadlased oma asju ajavad. Need on olemas, igaüks võib minna ja uurida, ümber lükata või välja printidaja p*rset pühkida nendega.

Aga kui teile nõnda mugavam on, et keegi leiutab seda kõike sellepärast, et hirmkallilt ivermektiini müüa, siis jõudu tööle. Loodan, et teil ei tule efektiivsete ravivahendite järele endal ega lähedastel tarvidust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et ka Postimehel ja Delfil hakkab midagi ajakirjandusesüdametunnistuselaadset tekkima. Viimastel nädalatel on nii mõnigi asjalikum ja kainem artikkel avaldatud. Tänaseski Delfis oli natuke aega üleval Kalle Muuli kriitilise tooniga artikkel, aga hetkel ma seda vähemalt esilehelt enam ei leidnud 😀 nojah, palju tahetud. Sealt küll jäi kõlama (kusjuures meie Esimese Eesti poolt nii lugu peetud teadlaste tehtud) järeldus, et deltavariandi puhul ei olegi karjaimmuunsust võimalik saavutada. Ka 100%lise vaktsineerituse puhul oleks nakkuskordaja 1,5.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et ka Postimehel ja Delfil hakkab midagi ajakirjandusesüdametunnistuselaadset tekkima. Viimastel nädalatel on nii mõnigi asjalikum ja kainem artikkel avaldatud. Tänaseski Delfis oli natuke aega üleval Kalle Muuli kriitilise tooniga artikkel, aga hetkel ma seda vähemalt esilehelt enam ei leidnud ???? nojah, palju tahetud. Sealt küll jäi kõlama (kusjuures meie Esimese Eesti poolt nii lugu peetud teadlaste tehtud) järeldus, et deltavariandi puhul ei olegi karjaimmuunsust võimalik saavutada. Ka 100%lise vaktsineerituse puhul oleks nakkuskordaja 1,5.

Kas see?
https://forte.delfi.ee/artikkel/95066385/viis-kusimust-ja-viis-vastust-teadlase-selgitused-poletavatele-vaktsineerimisprobleemidele

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et ka Postimehel ja Delfil hakkab midagi ajakirjandusesüdametunnistuselaadset tekkima. Viimastel nädalatel on nii mõnigi asjalikum ja kainem artikkel avaldatud. Tänaseski Delfis oli natuke aega üleval Kalle Muuli kriitilise tooniga artikkel, aga hetkel ma seda vähemalt esilehelt enam ei leidnud ???? nojah, palju tahetud. Sealt küll jäi kõlama (kusjuures meie Esimese Eesti poolt nii lugu peetud teadlaste tehtud) järeldus, et deltavariandi puhul ei olegi karjaimmuunsust võimalik saavutada. Ka 100%lise vaktsineerituse puhul oleks nakkuskordaja 1,5.

Kas see?

https://forte.delfi.ee/artikkel/95066385/viis-kusimust-ja-viis-vastust-teadlase-selgitused-poletavatele-vaktsineerimisprobleemidele

See jah! Hommikul oli kohe avalehel üleval, lasin pilgu diagonaalis üle, mõtlesin hiljem rohkem süveneda, aga siis ei viitsinud alamrubriikides sorima hakata enam, kui juba ära kolitud oli.

Põhitõde, mida võiks meie valitsus ka tunnistama hakata (kuna selleks ka kõige tagumisem aeg on juba möödas), on see, et ei ole vaktsineerimine kaugeltki ainus moodus, mis pandeemiat leevendaks, teistest meetmetest ei ole ka nagunii pääsu. Ja mida kauem nendega muneda, seda tõsisemaks olukord lõpuks läheb. No jäi see 70% saavutamata, siis jäi, teeks nüüd äkki midagi, mis päriselt ka mõjuks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhitõde, mida võiks meie valitsus ka tunnistama hakata (kuna selleks ka kõige tagumisem aeg on juba möödas), on see, et ei ole vaktsineerimine kaugeltki ainus moodus, mis pandeemiat leevendaks, teistest meetmetest ei ole ka nagunii pääsu. Ja mida kauem nendega muneda, seda tõsisemaks olukord lõpuks läheb. No jäi see 70% saavutamata, siis jäi, teeks nüüd äkki midagi, mis päriselt ka mõjuks.

Ma ei saa tegelikult üldse sellest jutust aru. Mis mõttes on valitsuse arust vaktsineerimine ainus moodus? Pole ju nii? Igasugused piirangud on, distants, laustestimine kriitilistes valdkondades, isolatsioon, maskid, nüüd juba ka piirangud ettevõtetele?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhitõde, mida võiks meie valitsus ka tunnistama hakata (kuna selleks ka kõige tagumisem aeg on juba möödas), on see, et ei ole vaktsineerimine kaugeltki ainus moodus, mis pandeemiat leevendaks, teistest meetmetest ei ole ka nagunii pääsu. Ja mida kauem nendega muneda, seda tõsisemaks olukord lõpuks läheb. No jäi see 70% saavutamata, siis jäi, teeks nüüd äkki midagi, mis päriselt ka mõjuks.

Ma ei saa tegelikult üldse sellest jutust aru. Mis mõttes on valitsuse arust vaktsineerimine ainus moodus? Pole ju nii? Igasugused piirangud on, distants, laustestimine kriitilistes valdkondades, isolatsioon, maskid, nüüd juba ka piirangud ettevõtetele?

Piirangud kehtivad vaktsineerimata inimestele, vaktsineeritutele on garanteeritud “normaalse elu jätkumine,” kui sa veel märganud pole. Maskikandmise kohustus on tõesti ainus, mis kehtib kõigile, ja nüüd lisandus ka laustestimine koolides.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Piirangud kehtivad vaktsineerimata inimestele, vaktsineeritutele on garanteeritud “normaalse elu jätkumine,” kui sa veel märganud pole. Maskikandmise kohustus on tõesti ainus, mis kehtib kõigile, ja nüüd lisandus ka laustestimine koolides.

Sa ütled siis, et mina, vaktsineerituna, võin jääda baari ka pärast kl 23? Vaktsineeritutele on eraldi kinoseansid ja teatrietendused, mis ei pea lõppema enne kl 23? Pagan, et ma seda varem ei teadnud, oleksin meelsasti oma privileege kasutanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piirangud kehtivad vaktsineerimata inimestele, vaktsineeritutele on garanteeritud “normaalse elu jätkumine,” kui sa veel märganud pole. Maskikandmise kohustus on tõesti ainus, mis kehtib kõigile, ja nüüd lisandus ka laustestimine koolides.

Ma ei räägigi neist piirangutest, mis ainult vaktsineerimata inimestele kehtinud on. Lisaks neile on hulk reegleid kõigile. Ka vaktsineeritutel on nõue haigena koju jääda ja end testida, kohvikud suletakse kõigi jaoks õhtuti kell 23, mitte ei jää vaktsineeritud pidutsema. Maske kannavad kõik, käsi desinfitseerivad kõik, vahet hoiavad kauplustes kõik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piirangud kehtivad vaktsineerimata inimestele, vaktsineeritutele on garanteeritud “normaalse elu jätkumine,” kui sa veel märganud pole. Maskikandmise kohustus on tõesti ainus, mis kehtib kõigile, ja nüüd lisandus ka laustestimine koolides.

Ma ei räägigi neist piirangutest, mis ainult vaktsineerimata inimestele kehtinud on. Lisaks neile on hulk reegleid kõigile. Ka vaktsineeritutel on nõue haigena koju jääda ja end testida, kohvikud suletakse kõigi jaoks õhtuti kell 23, mitte ei jää vaktsineeritud pidutsema. Maske kannavad kõik, käsi desinfitseerivad kõik, vahet hoiavad kauplustes kõik.

Nojah, ma ei pidanud silmas tõesti naljapiiranguid (see baaride varem sulgemine. Huvitav, kas järgmiseks minnakse eriti rangeks ja suletakse need juba kell 21? Tõeliselt karmi käega valitsus meil.) Ja oled sa mõnes kaupluses täheldanud, et keegi vahet hoiaks?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, ma ei pidanud silmas tõesti naljapiiranguid (see baaride varem sulgemine. Huvitav, kas järgmiseks minnakse eriti rangeks ja suletakse need juba kell 21? Tõeliselt karmi käega valitsus meil.) Ja oled sa mõnes kaupluses täheldanud, et keegi vahet hoiaks?

Baaride varem sulgemine on vägagi tõhus, muide. Kas pean tõesti selgitama, miks?

Jah, loomulikult hoiavad inimesed kaupluses vahet. Hoian mina, hoiavad teised. Mõni tšmoo muidugi ei hoia ka. Ka poeuksel on pidevalt märgata, kuidas inimesed teist sisse või välja lastes astuvad sammu tagasi, et mitte ninapidi koos olla. Just täna jäid silma kodu lähedal kaks vestlevat vene vanaprouat – aeti juttu õues, mõlemal maskid ees ning korralikult kaks sammu vahet. Kui nägid, et mina tahaks mööda mahtuda, sättisid end teise nurga alla, aga kaks sammu vahet jäi ikka. Inimesed on õppinud ja üldjuhul täidavad reegleid – välja arvatud teismelistena jonnivad vaktsineerimisvastased.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, ma ei pidanud silmas tõesti naljapiiranguid (see baaride varem sulgemine. Huvitav, kas järgmiseks minnakse eriti rangeks ja suletakse need juba kell 21? Tõeliselt karmi käega valitsus meil.) Ja oled sa mõnes kaupluses täheldanud, et keegi vahet hoiaks?

Baaride varem sulgemine on vägagi tõhus, muide. Kas pean tõesti selgitama, miks?

Jah, loomulikult hoiavad inimesed kaupluses vahet. Hoian mina, hoiavad teised. Mõni tšmoo muidugi ei hoia ka. Ka poeuksel on pidevalt märgata, kuidas inimesed teist sisse või välja lastes astuvad sammu tagasi, et mitte ninapidi koos olla. Just täna jäid silma kodu lähedal kaks vestlevat vene vanaprouat – aeti juttu õues, mõlemal maskid ees ning korralikult kaks sammu vahet. Kui nägid, et mina tahaks mööda mahtuda, sättisid end teise nurga alla, aga kaks sammu vahet jäi ikka. Inimesed on õppinud ja üldjuhul täidavad reegleid – välja arvatud teismelistena jonnivad vaktsineerimisvastased.

Siin on definitsioonide erinevus – mida sina nimetad piiranguteks, pean ma elementaarseks käitumiseks. Kuid just eile linna vahel rahvast trobikonniti liikumas nähes meenus mulle 2020 a kevad. Kui õueski jälgisid kõik rangelt 2+2 reeglit. Mille olulisust ka rõhutati. Hetkel aga ei tule mulle küll ette, et valitsuse poolelt oleks näiteks distantsihoidmise kohta piiksugi tulnud. Seda teevad inimesed (need, kel aru peas) omal algatusel.  Valjuhäälditest tuleb ikka ja jälle aga ainult see “vaktsineerimine on ainus tee” jne. Ja siis on vaktsineeritud vihased, et öösel peole ei saa. Kõike seda olukorras, kus oleme juba nädal aega nakatumisedetabelite absoluutses tipus.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja siis on vaktsineeritud vihased, et öösel peole ei saa.

On või? Rohkem kui vaktsineerimata inimesed? Vaevalt küll.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis on vaktsineeritud vihased, et öösel peole ei saa.

On või? Rohkem kui vaktsineerimata inimesed? Vaevalt küll.

No sõltub inimestest 😀 mulle (vaktsineerimata) ei tulnud see meeldegi, aga näe, siin ülalpool osutati sellele, et pärast kella 23 baari ei saa, mis sest et vaktsineeritud.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja siis on vaktsineeritud vihased, et öösel peole ei saa.

On või? Rohkem kui vaktsineerimata inimesed? Vaevalt küll.

No sõltub inimestest ???? mulle (vaktsineerimata) ei tulnud see meeldegi, aga näe, siin ülalpool osutati sellele, et pärast kella 23 baari ei saa, mis sest et vaktsineeritud.

Mismoodi osutamine ja vihane olemine sinu arust seotud on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ei tea nad midagi viimastest teadusuuringutest ja nämmivad koroonaaegade alguse Meritsat tsiteerida.

Inglise keel käib vist üle jõu, et midagi ka laia maailma kohta lugeda/kuulata. Igal hommikul Delfi lahti ja õhtul kinni ning peavad end maailma targeimateks ????.

Mitte vist vaid kindlasti käib üle jõu. Vaata kas või siin, kui palju reageeritakse mõne ingliskeelse teksi või video lingi peale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ei tea nad midagi viimastest teadusuuringutest ja nämmivad koroonaaegade alguse Meritsat tsiteerida.

Inglise keel käib vist üle jõu, et midagi ka laia maailma kohta lugeda/kuulata. Igal hommikul Delfi lahti ja õhtul kinni ning peavad end maailma targeimateks ????.

Mitte vist vaid kindlasti käib üle jõu. Vaata kas või siin, kui palju reageeritakse mõne ingliskeelse teksi või video lingi peale.

Ja kui argumendi sisule midagi vastu panna pole, muututakse meie emakeele osas ka väga, väga patriootlikuks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte vist vaid kindlasti käib üle jõu. Vaata kas või siin, kui palju reageeritakse mõne ingliskeelse teksi või video lingi peale.

Selgitan näiteks enda puhul, miks ma teie musttuhandet linki lugeda ei viitsi. Iga sellise lingi puhul tuleb ju teha ka eeltööd, mis allikas see on, ametlik või vuuduu. Mingile välismaa eestineni lehele ma küll klikke andma ei lähe, seega kui lingist ei selgu, kuhu see viib ja netist piisavalt infot ei leia, siis ma põhimõtteliselt ei ava linki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte vist vaid kindlasti käib üle jõu. Vaata kas või siin, kui palju reageeritakse mõne ingliskeelse teksi või video lingi peale.

Selgitan näiteks enda puhul, miks ma teie musttuhandet linki lugeda ei viitsi. Iga sellise lingi puhul tuleb ju teha ka eeltööd, mis allikas see on, ametlik või vuuduu. Mingile välismaa eestineni lehele ma küll klikke andma ei lähe, seega kui lingist ei selgu, kuhu see viib ja netist piisavalt infot ei leia, siis ma põhimõtteliselt ei ava linki.

Siinsamas teemas jagati eile Floridas toimuva covid summiti laivülekande linki. Ülihuvitav kuulamine. Null emotsiooni. Ei tea, miks? Jätab külmaks see teema vist 😀
Samas mingi delfiplära üle käib intensiivne vaidlus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinsamas teemas jagati eile Floridas toimuva covid summiti laivülekande linki. Ülihuvitav kuulamine. Null emotsiooni. Ei tea, miks? Jätab külmaks see teema vist ???? Samas mingi delfiplära üle käib intensiivne vaidlus.

Sa ei saanud aru, mis ma kirjutasin? Paha lugu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaadake kuidas jutt muutub