Esileht Väikelaps väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?

Postitas:
Kägu

Sa pead õppima asju tegema teisti, mitte tingimata kõigest loobuma.

Võtame söögitegemise:

– Mees olgu kaasatud, kui nagunii ka kodus. Miks sa üksi pead möllama? No kui kõrvetab kõik põhja, siis hakkida ikka oskab. Ja kui tulevadki suured tükid? Las siis olla, lõikad enne suhu pistmist väiksemaks.

– Õpi kasutama külmutatud köögivilju! Need ka valmivad tihti kiiremini. Ja ei, ei kao neis vitamiinid ega muutu maitse (kui sa neid just enne valmistamist ekstra sulatama ei hakka). – – Loobu 1-2h pliidi ääres seismist nõudvatest toitudest – need jäägu nädalavahetusse. Tööpäevadel tee toite, mis ei nõua sult palju tähelepanu (nt saad jätta pliidile vaiksele tulele 1-2h podisema ilma, et ise peaksid valvet pidama) või siis toidud, mille puhul seisad pliidi ääres max 30-40 minutit. Nt pastaroad, kartul misiganes lisandiga. Kasuta rohkem ahju, siis ei pea ka koguaeg segama – nt ahjukartul + pikkpoiss. Igasugused ahjuvormid, mis ei nõua tooraine eelnevat keetmist jne

– Isegi kui töötad kodukontorist, teed ju vahepeal pause. Neid pause kasuta nt kartulite koorimiseks vmt.

Koristamine:

– jaga koristamine tükkideks, nt hommikuse pausi ajal võtad mööblilt tolmu 10 minuti, 2 h hiljem alles teed/teeb mees tolmuimejaga jne

– või kasvõi jagada päevade peale – üks päev pühid mööblilt, teine päev põrand.

– lase ise nõudeid puhtuse osas lõdvemaks

– robottolmuimeja võimalusel

Ma olin koroona ajal üksi kodukontoris 2 väikelapsega ja neid eespool põhimõtteid (va mehe kaasamine, tema ei olnud kodukontoris) sain kõik tehtud. Pesu lappisin masinasse nädalavahetusel või kohe enne tööpäeva algust. No ei võta see meeletult aega. Kuivati on ka tore asi (siis mul ei olnud veel). Aga kui mul nt hiljem beebi oli kõhukotis, siis hoopis 4aastane võttis pesu pesumasinast välja ja lappis kõrvalasuvasse kuivatisse 😀 Täitsa omal soovil

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps lastekodusse ja koer varjupaika ning elu on jälle elamisväärne!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt seda ma küsingi.

Kuidas ülejäänud kodukontoris töötavad Eesti väikelaste emad teevad. Palun rääkige millised on teie päevad.

Kontoris oli lihtne. Seal käib keegi teine päeva lõpus puhastamas ja saab kaks sooja toidukorda. Kui kontoris juua kohvi, süüa hommikust, lõunat ja õhtuoodet pole kodus üldse vaja kööki mustaks teha rohkem kui nädalavahetusel. Kui on koer kontoris kaasas, puhastab see keegi teine ka minu koerakarvad ära.

Ja vähemalt kaks aastat tagasi oli kontoris toit odav. Kordades odavam kui wolt ja bolt. Kodus pole ka toit tasuta + ajakulu.

Kontoris saab 2x päevas odavalt süüa? Mina töötan Ülemiste citys, seal on küll päris krõbedad lõunapakkumiste hinnad, kordades odavam on kodus eilset sööki soojendada.

Never pole mitu korda päevas põrandaid kasinud-pesnud.

Kui mees läheb laspele aeda järgi, siis teen mina õhtusöögi v vastupidi (enamasti on vastupidi).

Minu jaoks on kodus lihtsam töötada, silmapauside ajal koristan nipet-näpet, teen ettevalmisused õhtusöögiks, pesen pesu jne. Transpordile aega ei kulu ja toit on palju odavam.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA tööleminekuga ja lapse lasteaeda minekuga tekkiv vältimatu ajakulu igapäevaselt on 8h tööaega naisele ja 2h lapse transportimise aega mehele. Nädalas -40h + -10h kaotate kahepeale minimaalselt. Nüüd peate ise otsustama, mis on tõeliselt oluline, mis peab kindlasti päeva mahtuma. Koer ja laps vajavad mõlemad tähelepanu. Teemaalgatuses võistlustasemel trennist ja majapidamises elavast keskkooli vennast juttu ei olnud. Eks seda külaliste võõrustamist jääb tahes-tahtmata vähemaks, saate ehk planeerida 1 õhtu nädalas selleks. Minul vähemlat on küll vaja vaba aega ka tööst puhkamiseks ja selle alla ei käi turbokoristus ja köögiviljade hakkimine.  Laps on ka nii suur, et teda enam kärus jooksuringile kaasa ei võta.  Eks osa olulisi asju tuleb edaspidi teha uneajast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks ka arusaamatu teemapüstitus. Kui mustaks see kodu isegi koeraga päeva jooksul kahe kodukontoris oleva täiskasvanuga muutub, et seda peab mitu korda päevas koristama? Söök eelmisel õhtul ette teha, lõuna ajal soendate. Tööaeg on sama, mis kontoris kohal käies, lõuna ajal saad midagi koristada, pesu pesema panna vms. Laps on ju sõimes terve päeva, tema ju kodu rohkem sassi ei aja kui ainult õhtul.

Mul on endal kaks väikest last ja olen pandeemia ajal kodukontorist töödanud. Ja võrdluseks ka praegune aeg kui olen pikad päevad kontoris, lapsed lasteaias. Kodukontoris olles oli kodu puhtam ja pesukorvid ei ajanud üle ääre nagu praegu. Ma ei saa aru, kuidas kodukontoris raskem on? Kui sa kontoris töödates käisid väljas söömas, telli siis koju woltiga vms. Väikse lapse kõrvalt tööl käimine ongi raske aga vaidlen vastu nagu kodukontor raskem oleks.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Esileht Väikelaps väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?