Esileht Väikelaps väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?

Postitas:
Kägu

Sa pead õppima asju tegema teisti, mitte tingimata kõigest loobuma.

Võtame söögitegemise:

– Mees olgu kaasatud, kui nagunii ka kodus. Miks sa üksi pead möllama? No kui kõrvetab kõik põhja, siis hakkida ikka oskab. Ja kui tulevadki suured tükid? Las siis olla, lõikad enne suhu pistmist väiksemaks.

– Õpi kasutama külmutatud köögivilju! Need ka valmivad tihti kiiremini. Ja ei, ei kao neis vitamiinid ega muutu maitse (kui sa neid just enne valmistamist ekstra sulatama ei hakka). – – Loobu 1-2h pliidi ääres seismist nõudvatest toitudest – need jäägu nädalavahetusse. Tööpäevadel tee toite, mis ei nõua sult palju tähelepanu (nt saad jätta pliidile vaiksele tulele 1-2h podisema ilma, et ise peaksid valvet pidama) või siis toidud, mille puhul seisad pliidi ääres max 30-40 minutit. Nt pastaroad, kartul misiganes lisandiga. Kasuta rohkem ahju, siis ei pea ka koguaeg segama – nt ahjukartul + pikkpoiss. Igasugused ahjuvormid, mis ei nõua tooraine eelnevat keetmist jne

– Isegi kui töötad kodukontorist, teed ju vahepeal pause. Neid pause kasuta nt kartulite koorimiseks vmt.

Koristamine:

– jaga koristamine tükkideks, nt hommikuse pausi ajal võtad mööblilt tolmu 10 minuti, 2 h hiljem alles teed/teeb mees tolmuimejaga jne

– või kasvõi jagada päevade peale – üks päev pühid mööblilt, teine päev põrand.

– lase ise nõudeid puhtuse osas lõdvemaks

– robottolmuimeja võimalusel

Ma olin koroona ajal üksi kodukontoris 2 väikelapsega ja neid eespool põhimõtteid (va mehe kaasamine, tema ei olnud kodukontoris) sain kõik tehtud. Pesu lappisin masinasse nädalavahetusel või kohe enne tööpäeva algust. No ei võta see meeletult aega. Kuivati on ka tore asi (siis mul ei olnud veel). Aga kui mul nt hiljem beebi oli kõhukotis, siis hoopis 4aastane võttis pesu pesumasinast välja ja lappis kõrvalasuvasse kuivatisse 😀 Täitsa omal soovil

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps lastekodusse ja koer varjupaika ning elu on jälle elamisväärne!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt seda ma küsingi.

Kuidas ülejäänud kodukontoris töötavad Eesti väikelaste emad teevad. Palun rääkige millised on teie päevad.

Kontoris oli lihtne. Seal käib keegi teine päeva lõpus puhastamas ja saab kaks sooja toidukorda. Kui kontoris juua kohvi, süüa hommikust, lõunat ja õhtuoodet pole kodus üldse vaja kööki mustaks teha rohkem kui nädalavahetusel. Kui on koer kontoris kaasas, puhastab see keegi teine ka minu koerakarvad ära.

Ja vähemalt kaks aastat tagasi oli kontoris toit odav. Kordades odavam kui wolt ja bolt. Kodus pole ka toit tasuta + ajakulu.

Kontoris saab 2x päevas odavalt süüa? Mina töötan Ülemiste citys, seal on küll päris krõbedad lõunapakkumiste hinnad, kordades odavam on kodus eilset sööki soojendada.

Never pole mitu korda päevas põrandaid kasinud-pesnud.

Kui mees läheb laspele aeda järgi, siis teen mina õhtusöögi v vastupidi (enamasti on vastupidi).

Minu jaoks on kodus lihtsam töötada, silmapauside ajal koristan nipet-näpet, teen ettevalmisused õhtusöögiks, pesen pesu jne. Transpordile aega ei kulu ja toit on palju odavam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA tööleminekuga ja lapse lasteaeda minekuga tekkiv vältimatu ajakulu igapäevaselt on 8h tööaega naisele ja 2h lapse transportimise aega mehele. Nädalas -40h + -10h kaotate kahepeale minimaalselt. Nüüd peate ise otsustama, mis on tõeliselt oluline, mis peab kindlasti päeva mahtuma. Koer ja laps vajavad mõlemad tähelepanu. Teemaalgatuses võistlustasemel trennist ja majapidamises elavast keskkooli vennast juttu ei olnud. Eks seda külaliste võõrustamist jääb tahes-tahtmata vähemaks, saate ehk planeerida 1 õhtu nädalas selleks. Minul vähemlat on küll vaja vaba aega ka tööst puhkamiseks ja selle alla ei käi turbokoristus ja köögiviljade hakkimine.  Laps on ka nii suur, et teda enam kärus jooksuringile kaasa ei võta.  Eks osa olulisi asju tuleb edaspidi teha uneajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ka arusaamatu teemapüstitus. Kui mustaks see kodu isegi koeraga päeva jooksul kahe kodukontoris oleva täiskasvanuga muutub, et seda peab mitu korda päevas koristama? Söök eelmisel õhtul ette teha, lõuna ajal soendate. Tööaeg on sama, mis kontoris kohal käies, lõuna ajal saad midagi koristada, pesu pesema panna vms. Laps on ju sõimes terve päeva, tema ju kodu rohkem sassi ei aja kui ainult õhtul.

Mul on endal kaks väikest last ja olen pandeemia ajal kodukontorist töödanud. Ja võrdluseks ka praegune aeg kui olen pikad päevad kontoris, lapsed lasteaias. Kodukontoris olles oli kodu puhtam ja pesukorvid ei ajanud üle ääre nagu praegu. Ma ei saa aru, kuidas kodukontoris raskem on? Kui sa kontoris töödates käisid väljas söömas, telli siis koju woltiga vms. Väikse lapse kõrvalt tööl käimine ongi raske aga vaidlen vastu nagu kodukontor raskem oleks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jääb arusaamatuks, miks sa siis ei lähe päris kontorisse, kui seal parem on. Kui laps sõime läheb, miks sa siis pead ilmtingimata kodust töötama?

Ja sorry, aga iga päev mitu korda päevas tolmu imeda… Mitte eluilmaski oleks ma nõus lemmiklooma nimel oma elukorraldust nii jaburaks muutma. Kodus peab mõnus olema, mitte inimene ei pea olema kodu ori.

Just, samad mõtted.

Kolm korda päevas imed tolmuimejaga ja veel pesed põrandaid ja lisaks, õhtune koristuskord on mehe peal??? Ehk siis neli korda nühite oma elamist iga päev? Ühe lapse ja ühe koeraga? Müstika.

Segased olete oma foobiaga.

Mul on kaks koera ja kolm last. Räpas ei ela. Üle päeva tõmbab keegi heal juhul maja tolmuimejaga üle. Igast piborist põrandal end häirida ei lase.

Koer tuleb pesta kohe pärast õuest tuppa tulekut, seda ikka teete? Kui porise looma diivanitele aelema lasete, ongi kellad.

Tihti sa koera harjad? Võtsid pikakarvalise koera, siis loomulikult ju teadsid, et lahtine vana karv tuleb välja harjata.

Hakka tegema süüa suuremates kogustes siis, kui mees tohutult sööb, mitte kolme herne haaval. Mina ei ütleks, et minu kolm suurt teismelist ja mees sööks tohutult. Toit kestab kenasti ja mingit paanikat pole, kõigile jagub.

Kui võimalik, palka lapsehoidja/koduabiline.

Probleem on sinu mõtteviisis. Kui nii jätkad, oled varsti vaimuhaiglas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub väga kodust.

Kui elasime 35ruutmeetrises kodus kassiga, oli minu elu samasugune. Elutuba oli kohe välisukse kõrval ja kõik tuli õuest kohe sinna. Kontorit tegime köögis ja elutoas. Niipea kui mänguasju rohkem kui 2tk põrandal oli, ei mahtunud enam astuma. Ja kassikarvad paistsid kohe silma väikeses ruumis.
Nüüd on 98 ruutu ja tuba püsib palju kauem korras. Mees teeb oma kabinetis tööd, sealne segadus mind üldse ei puuduta. Elutuba-köök on nii suurd nagu varem terve korter ja seal on ruumi mängunurgaks ja osa põrandat on alati lage ka. Kassikarvad hajuvad ühtlasemalt ja ei hakka nii ruttu silma, kannatab ainult korra päevas kokku tõmmata.

Ning mu lemmik – peale seda, kui laps läks lasteaeda ja mees hakkas jälle ülepäeviti kontoris käima, kulub toitu palju vähem. Ise ka ei usu, kui palju vähem.

Oota, kõik läheb paremaks 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhtusefriigid ei saa pidada koeri…ega lapsi!

Kuna koer siiski on juba olemas, siis sellise meeletu karvaajamise puhul, et kohe 3x päevas tuleb tube koristada, viiksin koera arsti juurde – see ei ole normaalne! Koera kuus korra groomingusse ikka viid, et aluskarv korralikult välja föönitatud ja kammitud saaks?

Lapse osas ei oska aidata, lapsed = kaos enivei, seda oleks ju pidanud ometi teadma enne lapse saamist, sellest kirjutatakse ja räägitakse igal pool nii palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööleminekuga sissetulek kasvab. Kasuta raha elu parendamiseks. Palka koristaja. Telli lõuna või mine kohvikusse. Ei mõista, kuidas said vanasti kontoris tasuta või poolmuidu süüa. Ei usu, et enam samasugune hüve kuskil üldse jätkuks. Töölõuna on ikkagi selge kulu iga inimese eelarves ja sellega tuleb arvestada nagu bensiin tööle sõitmiseks.

Meeletu kokkamise ja koristamise asemel pigem keskendu tööle ja teeni rohkem raha, et saaksid need ülesanded delegeerida ja rohkem vaba aega oma perega veeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan, et mitme kuu tagust teemat elus hoiate ja ikka meile mõtlete.

Korteri pindala on kahtlemata üks probleemidest. Ootame alles suurema valmimist, ehitus on palju kuid projektist maas ja peame järgmise aastani ootama.

Kui last päeval pole, on palju puhtam ja võitlesin endale ka välja koha kontoris. Ausõna on seal odavam süüa kui ise teha, ka aastal 2022, ajalulust rääkimata. Mees üksi kodus sööb keedumuna. Kõik rahul. Tööle naasmisele järgnenud palgatõusu panin koristaja alla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2 lasteaiaealist last, mõlemad alla 5 aasta. Kodukontor on tihti lastega, sest lapsed on haiged. Töö käib nii, et teen tööd , samal ajal ravin lapsi, kuulan nende lõputuid soove, ei täida neid, sest ma teen tööd. Siis keedan makarone kui jõuan ja töötelefon lubab. Vaatan tuba, nutt tuleb peale, sest pole aimugi kus otsast seda õhtul koristama peaks veel hakkama. Hingan sisse ja välja, teen tööd edasi. Igasugused koristamised, korralike toitude tegemist ei ole lihtsalt päeval. Ja õhtuks olen nii väsinud sellest trallist laste ja tööga, et vahel ei jõua õhtul ka, siis teeb mees süüa. Kui lapsed on aias, siis istun päev läbi kodukontoris ja naudin vaikuses töö tegemist, jõuab ka muud asjad tehtud. Aga lastega nii lihtsalt on. Kui on raha ja võimalusi, siis muidugi tore koristajad palgata ja kokad ja lapsehoidjad. Aga muul juhul lihtsalt tuleb leppida, et lastega elu ongi teistsugune kui elu enne lapsi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kodukontoris töötanud üle 10 a, nüüd töötan väikese 1,9 a lapse kõrvalt poole kohaga, kui laps magab või on hommikul paar tundi lasteaias. Koristan tööpauside ajal n-ö. Minu meelest just mugav, kui kontoris lööd pausi ajal niisama aega surnuks, siis kodus saad vahepeal  midagi kasulikku ära teha. Ikka ju aeg-ajalt vaja selga sirutada inimesel. Koristamine ei tohiks nii prioriteetne olla. Jah, mul ka koer ja kass ja karvad mööda põrandat, aga mis teha. Kui valida kvaliteetaeg lapsega või paaniline põrandate küürimine, valin esimese. Süüa teeme paremaid palu tavaliselt nädalavahetusel, kui mehel ka aega, või siis õhtuti mõnikord. Igapäevaselt lihtsamad ja kiiremad toidud, mis ei tähenda ka alati mittetervislikke. Ka külmutatud juurviljasegu minu meelest piisavalt tervislik, kui pole aega värsketest juurviljadest toitu teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma töötan kodus juba väga pikalt, enne koroonat juba pani firma kokkuhoiuks Eesti kontori kinni, kõik saadeti kodukontorisse. Nii et olen töötanud lasteaialastega, nüüd on lapsed algklassides, võrdlusmoment on olemas. Väikeste lasteaialastega on lihtne (kui terved on). Hommikul tavaline perehommik, üles, hommikusöögiks puder, lapsed lasteaeda, tagasi koju ja saab tööle hakata. Ei sega keegi, ei ole mingit möllu ega kodu sassi ajamist, söögi küsimist jne. Endale ju lõunaks midagi vaaritama ei pea, saabki tööle keskenduda. Kui on võimalik mingi hetk pausi teha, siis tõmban kähku põrandad üle, ei pea õhtul koristama ka. Õhtusöögiga oli kuidas kunagi, mõnikord tegi mees, mõnikord mina. Lapsed lasteaiast koju tõime (tõi see, kel lihtsam tööpäev parajasti oli), siis kohe nad niikuinii süüa ei tahtnud, lasteaias sai korraliku õhtuoote, nii et tegelikult polnud ka õhtusöögiga kiiret. Nii et lasteaialastega sai väga hästi kodus töötada, tööpäev nagu tööpäevad ikka.

Koolilastega on selles mõttes raskem, et nad ei ole ju terve päev koolis. Olenevalt päeva pikkusest tulevad 13-15 vahel koju, siis on paras sagimine ja lärm kodus, mõni päev sätivad veel trenni, see annab veel lisaaega. Aga taustamüra suhtes, hakib minu tööpäeva ära küll.

Teemaalgataja kirjeldus on kuidagi ülepakutud, mida on terve päev koristada ja vaaritada? Tööaeg, siis teedki tööd, ei ei pea iseendale ju mitmekäigulisi lõunaid tegema.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma töötan kodus juba väga pikalt, enne koroonat juba pani firma kokkuhoiuks Eesti kontori kinni, kõik saadeti kodukontorisse. Nii et olen töötanud lasteaialastega, nüüd on lapsed algklassides, võrdlusmoment on olemas. Väikeste lasteaialastega on lihtne (kui terved on). Hommikul tavaline perehommik, üles, hommikusöögiks puder, lapsed lasteaeda, tagasi koju ja saab tööle hakata. Ei sega keegi, ei ole mingit möllu ega kodu sassi ajamist, söögi küsimist jne. Endale ju lõunaks midagi vaaritama ei pea, saabki tööle keskenduda. Kui on võimalik mingi hetk pausi teha, siis tõmban kähku põrandad üle, ei pea õhtul koristama ka. Õhtusöögiga oli kuidas kunagi, mõnikord tegi mees, mõnikord mina. Lapsed lasteaiast koju tõime (tõi see, kel lihtsam tööpäev parajasti oli), siis kohe nad niikuinii süüa ei tahtnud, lasteaias sai korraliku õhtuoote, nii et tegelikult polnud ka õhtusöögiga kiiret. Nii et lasteaialastega sai väga hästi kodus töötada, tööpäev nagu tööpäevad ikka.

Koolilastega on selles mõttes raskem, et nad ei ole ju terve päev koolis. Olenevalt päeva pikkusest tulevad 13-15 vahel koju, siis on paras sagimine ja lärm kodus, mõni päev sätivad veel trenni, see annab veel lisaaega. Aga taustamüra suhtes, hakib minu tööpäeva ära küll.

Teemaalgataja kirjeldus on kuidagi ülepakutud, mida on terve päev koristada ja vaaritada? Tööaeg, siis teedki tööd, ei ei pea iseendale ju mitmekäigulisi lõunaid tegema.

Lisan veel enda kommentaarile, et söögitegemisel võib mõne söögikorra ka lihtsamalt võtta, ei pea ju mingeid keerukaid ja ajamahukaid asju tegema. Kui ei jõua, siis meie pere ajasäästjad on nt külmutatud köögiviljad (õnneks mõlemad lapsed sellised, et hea meelega söövad brokolit jmt, mis neis pakkides on), kiired supid (nt kanasupi tegemine ei võta ju üle 20 min, kiire ja lihtne). Hommikusöögiks puder.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )


Esileht Väikelaps väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?