Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud, kuid haigestunud

Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Teema: Vaktsineeritud, kuid haigestunud

Postitas:
Kägu

tutvusringkond pea 100% vaktsineeritud, ja keegi pole haigestunud ka.  Kõrvaltoimeid rohkem kui see järgmise päeva külmetunud olek Astraga pole ka kuulda olnud.

Kõik need vaktsiini- ja maskivastased on mu jaoks üks imelik ullikeste kamp.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd küll vale. Ükski perearst ei levitaks sellist valet.

See ei ole vale. Kas raske uskuda, et on arste, kes teevad oma tööd südamega ja tõesti hoolivad inimestest?

Tegelikult tean ka teist perearsti, kes soovitas sõbral lapsi mitte mingil juhul vaktsineerida. Ütles, et näeb tendetsi, et vaktsineeritud lapsed haigestuvad raskemalt covidisse.

Sina võid arvata, mida tahad, aga mina usaldan oma lähikondseid arste.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda on muidugi vaktsiinivastasel raske uskuda, aga on inimesi, kellel ei ole kõrvalnähte

Ma olen vaktsineeritud ja just seetõttu ongi raske uskuda, et ei ole üldse kõrvalnähtusid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sain tulemuse ja negatiivne nagu arvasingi ✌️???? tundub, et see koroona hakkabki vakstieeritutele palju paremini külge… päris mitmed juhtumid, kus vahetult pärast teist süsti haigeks jäädud

Naljatilk, selle peale ei tule, et see vaktsineeritu ei levitanud viirust sellises koguses, et teistele ohtlik oleks, seepärast sa ei haigestunudki?

Seda on äärmiselt raske uskuda, et pole mitte ühtegi kõrvalnähtu. Pea kõigil on järgmised 1-2 päeva palavik või muidu närb olla. Tean ainult ühte, kes tõesti mitte midagi ei tundnud.

Minu sugulastest ja hõimlastest pole samuti mitte kellelgi mitte midagi viga olnud, välja arvatud süstikoha valu. Ei palavikku, uimasust, tõsisemast rääkimata. Ei mu vanematel, mehe vanematel, vennal, õel, nende peredel, minu mehel, minu lastel (mõlemad on üle 15 ja 2 süsti saanud). Töökaaslasi tean 2 tk, kellel oli 1 päev uimasust.

Minu ilma ainsagi sümptomita positiivse testivastuse saanud tütrel oli 6 kuud pärast testi antikehad arv ligi 400.

See polegi ju mingi eriline kogus. Ikka tuhandetes on korralik antikehade arv.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole vale. Kas raske uskuda, et on arste, kes teevad oma tööd südamega ja tõesti hoolivad inimestest? Tegelikult tean ka teist perearsti, kes soovitas sõbral lapsi mitte mingil juhul vaktsineerida. Ütles, et näeb tendetsi, et vaktsineeritud lapsed haigestuvad raskemalt covidisse.

Kas ta ivermektiini ka soovitas? Ja MMS-i?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean kahte juhtumit, üks haigestunutest saanud 2 doosi AZ, teine 2 doosi Pfizerit. Keskeas inimesed.  Enesetunne oli keskmine, mitte hullem mingist muust viirushaigusest, aga pikaajaline mõju alles selgub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sest, et ma vaktsineerituna haigust levitada võin. Ohustan ma ju põhiliselt ikkagi mittevaktsineerituid ja nendest on mul küll üsna kama, sest neil endilgi ju on endast kama.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sest, et ma vaktsineerituna haigust levitada võin. Ohustan ma ju põhiliselt ikkagi mittevaktsineerituid ja nendest on mul küll üsna kama, sest neil endilgi ju on endast kama.

Ohustad ka vaktsineerituid paraku, kui levitad.Tuttav 50 aastane mees kahe Pfizeriga ja kaasuvate haigusteta hetkel haiglaravil.  See pole ammu mingi vandenõu ja seda ikka suhteliselt palju kuulda, kuidas on süstitud samamoodi haiged.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sest, et ma vaktsineerituna haigust levitada võin. Ohustan ma ju põhiliselt ikkagi mittevaktsineerituid ja nendest on mul küll üsna kama, sest neil endilgi ju on endast kama.

Ohustad ka vaktsineerituid paraku, kui levitad.Tuttav 50 aastane mees kahe Pfizeriga ja kaasuvate haigusteta hetkel haiglaravil. See pole ammu mingi vandenõu ja seda ikka suhteliselt palju kuulda, kuidas on süstitud samamoodi haiged.

tõsi, vaktsineeritud on ka haiged, aga kindlasti mitte samamoodi.

praegu on haiglas olijate suhe püsivalt 70% ja 30% vaktsineerimatute poole tugevalt kaldus.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sest, et ma vaktsineerituna haigust levitada võin. Ohustan ma ju põhiliselt ikkagi mittevaktsineerituid ja nendest on mul küll üsna kama, sest neil endilgi ju on endast kama.

Just. Kui vaktsineeritud levitaksid haigust vaid üksteisele, põeksid nad kergelt ja haiglad ei oleks koormatud.

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sest, et ma vaktsineerituna haigust levitada võin. Ohustan ma ju põhiliselt ikkagi mittevaktsineerituid ja nendest on mul küll üsna kama, sest neil endilgi ju on endast kama.

Ohustad ka vaktsineerituid paraku, kui levitad.Tuttav 50 aastane mees kahe Pfizeriga ja kaasuvate haigusteta hetkel haiglaravil. See pole ammu mingi vandenõu ja seda ikka suhteliselt palju kuulda, kuidas on süstitud samamoodi haiged.

Päris kindlasti ei ole nad samamoodi haiged. Hingamisaparaadi all on ainult need, kes pole vaktsineeritud.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sest, et ma vaktsineerituna haigust levitada võin. Ohustan ma ju põhiliselt ikkagi mittevaktsineerituid ja nendest on mul küll üsna kama, sest neil endilgi ju on endast kama.

Ohustad ka vaktsineerituid paraku, kui levitad.Tuttav 50 aastane mees kahe Pfizeriga ja kaasuvate haigusteta hetkel haiglaravil. See pole ammu mingi vandenõu ja seda ikka suhteliselt palju kuulda, kuidas on süstitud samamoodi haiged.

Ah mis sa räägid. Kiik just täna ütles: “Praegu tuleb keskenduda haiglaravi mõõdikule, sest ka vaktsineeritu võib anda positiivse testi, aga haiglasse ei satu“.

Huvitav, kas see 30% haiglaravil olijaist on siis haiglas pärast nakatumist vaktsineeritud?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah mis sa räägid. Kiik just täna ütles: “Praegu tuleb keskenduda haiglaravi mõõdikule, sest ka vaktsineeritu võib anda positiivse testi, aga haiglasse ei satu“.

No krt, ta ju räägib tavalisest ehk keskmisest juhtumist. Üksikud ikka satuvad ka haiglasse, sa ju saad ka ise aru, et ka Kiik ei mõtle, et vaktsiin annab 100% kaitse ja on imerohi? Arvesta, et tublisti üle poole Eesti elanikkonnast on vaktsineeritud ja kui selle juures on haiglas ainult 30% haigetest vaktsineeritud, siis tegelikult elanikkonna vaktsineeritusega seda protsenti kaaludes, väheneb see veelgi. Teine asi, et haiglasse sattumisel on vanus samuti oluline tegur ning kõrgemaealiste hulgas on vaktsineeritus veel oluliselt kõrgem kui üldises elanikkonnas. Kui vaktsiin ei töötaks, siis peaks vaktsineerituid olema haiglas 60-70%.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige on see, et elu ongi nagu loterii, ette ei tea, mis on kellegi geneetiline nõrk koht, kes tahab teada, saab selle muidugi välja uurida. Covidiga see veel ei õnnestu, võib minna hästi ja võib minna halvasti. Vaktsiini mõte on riske elimineerida. Ehk, kui oled kaasuvate haigusteta ja alla 70 aastane, võid vaktsineerituna suhteliselt julgelt nakkuse saada ja ilma südamevärinata end kodus ravida. Miks tundub, et vaxitud tuttavate hulgas rohkem positiivseid – sel lihtsal põhjusel, et nad elavad aktiivsemat elu ja käivad rohkem üritustel. Sellepärast nad ju vaktsineerisidki, et võtta kontroll oma elu üle tagasi. Aega pole kellelgi lõputult.

Miks mitte siis vaximata haigus läbi põdeda- kui paljudel see paistab ilma suuremate probleemideta õnnestuvat? Sel lihtsal põhjusel, et kõigel on mõju. Tänu MRT -le, on hiljuti avastatud, et isegi kergekujuline Covidi põdemine tekiatab ajumuutuseid ,käitumuslikult mõju siis seotud keskendumise ja kognitiivse võimekusega- kaua kestab ja mida  kaasa toob paarkümmend aastat hiljem – keegi tea. See ongi huvitav, et inimesed kardavad  vaktsiini tüsistusi , aga ei karda covidi pikaajalisi tüsistusi, rääkimata ravimite kõrvaltoimedest. On ju teisigi viiruseid, mis suudavad organismi varjuda ja mida seostatakse hilisemate haigustega. Seega on hirm vaktsiini eest pigem ebaratsionaalne reaktsioon – st olen selle pähe võtnud ja enam lahti ei lase.

Ok, paar teemakohast näidet. Üks pere, laps tõi koolist, all 12, ise üpris haige, vanemad vaxitud. Isa positiivseks ei saanud, ema sai, kaks päeva kerge peavalu, kõik.

Teine pere, keskealine paar, vaxitud. Viibisid kinnisel üritusel, kus osa vaxitud ja osa testidega. Paar päeva hiljem tekkisid positiivsed. Testidega haigestusid kõik, korralikult, vaxitutest osa, sealhulgas see konkreetne paar. Mõlemal sümptomiteks nohu, ühel kaks, teisel kolm päeva. Pärast seda suundusid aiatöödele ootama isolatsiooni lõppu.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänu MRT -le, on hiljuti avastatud, et isegi kergekujuline Covidi põdemine tekiatab ajumuutuseid ,käitumuslikult mõju siis seotud keskendumise ja kognitiivse võimekusega- kaua kestab ja mida  kaasa toob paarkümmend aastat hiljem – keegi tea. See ongi huvitav, et inimesed kardavad  vaktsiini tüsistusi , aga ei karda covidi pikaajalisi tüsistusi

Ja vaxituna kergelt läbi põdedes ei midagi? Kas selle kohta on ka uuringud?

Teine pere, keskealine paar, vaxitud. Viibisid kinnisel üritusel, kus osa vaxitud ja osa testidega. Paar päeva hiljem tekkisid positiivsed. Testidega haigestusid kõik, korralikult, vaxitutest osa, sealhulgas see konkreetne paar. Mõlemal sümptomiteks nohu, ühel kaks, teisel kolm päeva.

Mis sa arvad, kelle käest nad selle viiruse said? Raudselt neilt negatiivsete testidega vaktsineerimata osalejatelt, onju?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See haiglas 70% vaktsineerimata, 30% vaktsineeritud, on minu arvates natuke petlik, arvestades, et ka ühe süsti saanud inimesed loetakse mittevaktsineerituteks.

Kui seisaks näiteks 30% saanud 2 süsti, 30% saanud 1 süsti ja minupäras 40% saanud 0 süsti, siis on pilt juba hoopis teine.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seisaks näiteks 30% saanud 2 süsti, 30% saanud 1 süsti ja minupäras 40% saanud 0 süsti, siis on pilt juba hoopis teine.

Mis seal vahet on, kas seletad? 1 süstiga pole ju veel piisavat kaitset, et mõjuks, seega ongi nad ju ühes purgis nendega, kellel üldse pole?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, kelle käest nad selle viiruse said? Raudselt neilt negatiivsete testidega vaktsineerimata osalejatelt, onju?

See pole praegu teemaks, aga ka üleeile või eile testitud negatiivne vaktsineerimata tüüp võib tõepoolest vahepeal olla viiruse hankinud, miks ei? Mõlemad võivad levitada, küsimus on tõenäosuse vähendamises – vaktsineerimata inimese viiruselevitamise tõenäosust vähendab test, vaktsineeritud inimese puhul vaktsineeritus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seisaks näiteks 30% saanud 2 süsti, 30% saanud 1 süsti ja minupäras 40% saanud 0 süsti, siis on pilt juba hoopis teine.

Mis seal vahet on, kas seletad? 1 süstiga pole ju veel piisavat kaitset, et mõjuks, seega ongi nad ju ühes purgis nendega, kellel üldse pole?

Ma ei tahagi siinkohal vaielda, kes kui palju kaitstud on, lihtsalt selle loogika järgi jaotuvad 0, 1 ja 2 süstiga patsiendid enam-vähem v6rdselt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahagi siinkohal vaielda, kes kui palju kaitstud on, lihtsalt selle loogika järgi jaotuvad 0, 1 ja 2 süstiga patsiendid enam-vähem v6rdselt.

No aga kui 1 süst on mõju poolest samaväärne 0 süstiga, siis mis tulemuse see kolmeks jagamine peaks andma? Ikkagi vaktsineerimise lõpetatuse koha peal on see joon, millest ühel pool on vaktsineeritud ehk need, kellel peaks kaitse olema, ning teisel pool on kaitsmata inimesed.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahagi siinkohal vaielda, kes kui palju kaitstud on, lihtsalt selle loogika järgi jaotuvad 0, 1 ja 2 süstiga patsiendid enam-vähem v6rdselt.

No aga kui 1 süst on mõju poolest samaväärne 0 süstiga, siis mis tulemuse see kolmeks jagamine peaks andma? Ikkagi vaktsineerimise lõpetatuse koha peal on see joon, millest ühel pool on vaktsineeritud ehk need, kellel peaks kaitse olema, ning teisel pool on kaitsmata inimesed.

Tahan väita, et nende andmete p6hjal v6ib eeldada ja järeldada mida iganes:

Eeldus 1 – vaktsiin kaitseb. T6estus sellele – haiglas vaxituid ainult 30%

Eeldus 2 – vaktsiin ei avalda erilist m6ju. T6estus sellele – 0, 1 ja 2 süstiga inimesi haiglas v6rdselt.

V6i vastupidi:

Eeldus 1 – haiglas 30% vaxitud. Järeldus – vaktsiinist on kasu.

Eeldus 2 – haiglas 0, 1 ja 2 süstiga inimesi v6rdselt. Järeldus – vaktsiin on kasutu.

Ma ei v6ta pooli. Tahan lihtsalt öelda, et k6ik on suhteline.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei v6ta pooli. Tahan lihtsalt öelda, et k6ik on suhteline.

Vastan sulle kolmas kord ühte ja sama. Su loogika on täiesti vigane. Vaktsiini kasulikkust ei ole võimalik mõõta ühe süstiga süstitute pealt. Saad aru, ei saa olla natuke vaktsineeritud, nagu ei saa olla natuke rase. Oled või ei ole, jah või ei, 2 süsti või muud variandid. Vaktsineerituid on haiglas 30%, ülejäänuid 70% – selline on ainuvõimalik jaotus, milles ka mingi sisu on. Muidu võime veel jagada punapeadeks või vasakukäelisteks ka, aga see ei puutu tegelikult ju asjasse.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, kelle käest nad selle viiruse said? Raudselt neilt negatiivsete testidega vaktsineerimata osalejatelt, onju?

See pole praegu teemaks, aga ka üleeile või eile testitud negatiivne vaktsineerimata tüüp võib tõepoolest vahepeal olla viiruse hankinud, miks ei? Mõlemad võivad levitada, küsimus on tõenäosuse vähendamises – vaktsineerimata inimese viiruselevitamise tõenäosust vähendab test, vaktsineeritud inimese puhul vaktsineeritus.

Mitte üldse testitud vaktsineeritu on loomulikult ohutum kui just testitud mittevaktsineeritu 😀 Imelik ei ole selline usuhull olla?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahagi siinkohal vaielda, kes kui palju kaitstud on, lihtsalt selle loogika järgi jaotuvad 0, 1 ja 2 süstiga patsiendid enam-vähem v6rdselt.

No aga kui 1 süst on mõju poolest samaväärne 0 süstiga, siis mis tulemuse see kolmeks jagamine peaks andma? Ikkagi vaktsineerimise lõpetatuse koha peal on see joon, millest ühel pool on vaktsineeritud ehk need, kellel peaks kaitse olema, ning teisel pool on kaitsmata inimesed.

Meie teadusnõukoda on küll väitnud, et juba ükski süst annab arvestatava kaitse. Kuidas ta nüüd siis ei anna?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See haiglas 70% vaktsineerimata, 30% vaktsineeritud, on minu arvates natuke petlik, arvestades, et ka ühe süsti saanud inimesed loetakse mittevaktsineerituteks.

Kui seisaks näiteks 30% saanud 2 süsti, 30% saanud 1 süsti ja minupäras 40% saanud 0 süsti, siis on pilt juba hoopis teine.

Päris pikalt esitatigi statistikat ju nii, siis kostis nurinat, et miks nii… tehti ümber, ikka ei sobi. Kunagi ei ole nii, et kõigile meeldiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte üldse testitud vaktsineeritu on loomulikult ohutum kui just testitud mittevaktsineeritu ????

Kas ma seda ütlesin? Ütlesin väga selgelt, et mõlemad võivad levitada. Vaktsineeritutest siiski nakatub oluliselt väiksem % kui vaktsineerimata inimestest – see on nende tugevus. Vaktsineerimata inimene on mõni päev tagasi testitud – see on nende tugevus. Võrrelda kahe inimgrupi ohutust ei suuda küll praegu keegi, seetõttu ongi nad võrdsustatud

Imelik ei ole selline usuhull olla?

Imelik ei ole kirjaoskamatu olla?

.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie teadusnõukoda on küll väitnud, et juba ükski süst annab arvestatava kaitse. Kuidas ta nüüd siis ei anna?

Ma arvan, et midagi sellist pole keegi neist ikka juba mitmeid kuid (peale Delta ilmumist) väitnud. Enne Deltat võis see ka tõsi olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie teadusnõukoda on küll väitnud, et juba ükski süst annab arvestatava kaitse. Kuidas ta nüüd siis ei anna?

Ma arvan, et midagi sellist pole keegi neist ikka juba mitmeid kuid (peale Delta ilmumist) väitnud. Enne Deltat võis see ka tõsi olla.

Päris kindlasti on see just delta ajal uudistest läbi käinud ja sõnastus oli umbes selline, et tegelikult u 80% kaitsest saadakse esimesest süstist, teine on sisuliselt vormistamine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud, kuid haigestunud