Esileht Pereelu ja suhted Välismaa mees – milleks?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 97 )

Teema: Välismaa mees – milleks?

Postitas:

Huvitav, enamustel on nende õpetamisega probleeme, aga õpilased ei ole süüdi vaid õpetajad? Ei anna mulle õigust? Issand, kui isiklikult sa seda teemat võtad. ???? Sinuga siin kirjutamine ei muuda midagi, minu jaoks on nad laisad.

Isiklikult? Mis mõttes?

Sina ei taipa jällegi, et minu teksti mõtte ei ole, et sa muudaksid ära sõna “laisad” vaid saaksid aru kui kitsarinnaline on sinu sõna “nad” su lauses: “minu jaoks nad on laisad”.

Aga ega ma eeldagi, et see kitsarinnalisuse koefitsent nende maainimeste hulgas, kes suvalises perekooli foorumis üks aiast ja teine aia august räägivad, väheneks. Lihtsalt tore endal ka näpuga näidata, kui palju kellelgi geograafilised teadmised lonkavad.

Ma siiski jään oma arvamuse juurde, olgu nad Nigeeriast, Keeniast või Marokost. Nad on minu jaoks laisad. ????

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 21:38; 02.04 07:31; 02.04 08:33; 02.04 09:05; 02.04 09:40; 02.04 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, enamustel on nende õpetamisega probleeme, aga õpilased ei ole süüdi vaid õpetajad? Ei anna mulle õigust? Issand, kui isiklikult sa seda teemat võtad. ???? Sinuga siin kirjutamine ei muuda midagi, minu jaoks on nad laisad.

Isiklikult? Mis mõttes?

Sina ei taipa jällegi, et minu teksti mõtte ei ole, et sa muudaksid ära sõna “laisad” vaid saaksid aru kui kitsarinnaline on sinu sõna “nad” su lauses: “minu jaoks nad on laisad”.

Aga ega ma eeldagi, et see kitsarinnalisuse koefitsent nende maainimeste hulgas, kes suvalises perekooli foorumis üks aiast ja teine aia august räägivad, väheneks. Lihtsalt tore endal ka näpuga näidata, kui palju kellelgi geograafilised teadmised lonkavad.

Ma siiski jään oma arvamuse juurde, olgu nad Nigeeriast, Keeniast või Marokost. Nad on minu jaoks laisad. ????

Arvamus arvamuseks, aga Aafrikas on siiski 54 riiki, mitte 3 ning needki riigid on niiöeda vägivaldselt loodud – rahvuste ja kultuuride arv on kordades ja kordades suurem.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 23:34; 02.04 08:13; 02.04 08:59; 02.04 09:18; 02.04 09:45; 02.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvamus arvamuseks, aga Aafrikas on siiski 54 riiki, mitte 3 ning needki riigid on niiöeda vägivaldselt loodud – rahvuste ja kultuuride arv on kordades ja kordades suurem.

Tõesti? Ma poleks osanud isegi seda arvata! Ma arvasin, et Aafrika ongi ainult üks riik, mis on suuruselt umbes sama nagu Itaalia. Aitäh sulle, et sa jagad mulle infot, mida ma ei teadnud.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 21:38; 02.04 07:31; 02.04 08:33; 02.04 09:05; 02.04 09:40; 02.04 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvamus arvamuseks, aga Aafrikas on siiski 54 riiki, mitte 3 ning needki riigid on niiöeda vägivaldselt loodud – rahvuste ja kultuuride arv on kordades ja kordades suurem.

Tõesti? Ma poleks osanud isegi seda arvata! Ma arvasin, et Aafrika ongi ainult üks riik, mis on suuruselt umbes sama nagu Itaalia. Aitäh sulle, et sa jagad mulle infot, mida ma ei teadnud.

Võta heaks! Alati valmis teiste inimeste jaoks googeldama! Vat kus hea õpetaja leidub minus…

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 23:34; 02.04 08:13; 02.04 08:59; 02.04 09:18; 02.04 09:45; 02.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu välismaa mees võtab mind võrdsena. Kokkame mõlemad, koristame, peseme môlemad pesu jms – st ta ei eelda, et naine peab olema oma mehele ema eest ning peab mehele sokke/pesu/riideid ostma.

“Minu välismaa mees võtab mind võrdsena”. Sa teed nalja. Aasta on 2021. Mis meestega te Eestis küll kokku olete puutunud või mis hoiakutega siis ise olete? Mul on nooruses (90ndad) olnud kolm pikemat suhet: täiesti elementaarne, miinimum, mida suhtelt üldse eeldada, et ollakse võrdsed, töid tehakse ühiselt. Viimane suhe kestab siiani – kooselu 23 aastat.

Ka mu sõprade peredes ja mehe sõprade peredes on naise ja mehe võrdsus baasväärtus. Seepärast kihvatab mul alati sees, kui loen perekoolist järjekordselt(!), et välismaa mees pakub seda kõike, aga eesti mees mitte.

Ja lõpetuseks: vaadake lauseehitust “Välismaa mees “võtab” mind võrdsena”, selle asemel, et naine näeks ennast ja käituks ise mehega võrdsena. Mees on aktiivne pool. Keel kõneleb meist enamat. Muidugi on tore, et kommenteerija leidis mehe, kes naist võrdsena võtab (või natuke iroonilisemalt – kes naise võrdseks teeb), aga ei tasu eesti mehele süüks panna omadusi, mida tal rahvuslikul pinnal ei ole.

Minu meelest me ei hakka kokku eesti ega välismaa meestega, vaid inimestega, kellega meie väärtushinnangud ja muu klapivad.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mu sõprade peredes ja mehe sõprade peredes on naise ja mehe võrdsus baasväärtus. Seepärast kihvatab mul alati sees, kui loen perekoolist järjekordselt(!), et välismaa mees pakub seda kõike, aga eesti mees mitte.

Tore, et sul vedas, aga et üldiselt on Eesti mehed šovinistlikumad kui arenenud riikide mehed, pole küll mingi uudis. On tehtud hulgaliselt uuringuid, palju töötavad meil naised, palju teevad mehed kodutöid, millised on nende väärtused ja ootused naisele. Eks asi on paremaks läinud ja nooremad mehed on juba muutunud, aga 40+ on valdavalt ikka vanas kinni. Võime vaadata kasvõi ainult ühte näitajat. Kui on lahkuminek, jäävad lapsed valdavalt naise juurde elama ja mees liigub edasi, ei suhtle lastega ega võta nende kasvatamisest osa. Liisa Pakosta võttis sõna, et koroona olukorras on naised ülekoormatud, sest laste õpetamine, söögitegemine ja kodutööd on valdavalt naiste õlgadel, lisaks oma töö. Taas tehti selle kohta uuring, mitte ei väidetud midagi lambist. Seega üldse ei saa aru, mille vastu sa vaidled.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.04 21:13; 02.04 10:08; 02.04 10:40; 02.04 11:26; 02.04 11:51; 02.04 14:00; 02.04 14:03; 02.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav, kuidas pühade hommikul keegi joob mõnusalt oma (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) kohvi, paneb leivale (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) avokaado ja hiljem võtab ehk (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) šokolaaditüki ja hakkab siin klõbistama, kuidas aafriklased on laisad.

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav, kuidas pühade hommikul keegi joob mõnusalt oma (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) kohvi, paneb leivale (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) avokaado ja hiljem võtab ehk (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) šokolaaditüki ja hakkab siin klõbistama, kuidas aafriklased on laisad.

Aafrika mehed on tõesti laisad.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 10:20; 02.04 11:28; 02.04 12:09; 02.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu välismaa mees võtab mind võrdsena. Kokkame mõlemad, koristame, peseme môlemad pesu jms – st ta ei eelda, et naine peab olema oma mehele ema eest ning peab mehele sokke/pesu/riideid ostma.

Mul on oma eesti mehega sama lugu. See ei sõltu rahvusest.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:35; 02.04 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on oma eesti mehega sama lugu. See ei sõltu rahvusest.

Nii palju sõltub, milline on üldine kultuurinorm, hoiakud, väärtused. Et on erandeid, ei muuda asja. Eestlased ei paista muu maailma hulgas sugude võrdsusega eriti positiivselt silma. Ka sugudevaheline palgalõhe on siin Euroopa suurim, üksikemade hulk samuti Euroopa suurim, seega oleneb selles osas rahvusest küll.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.04 21:13; 02.04 10:08; 02.04 10:40; 02.04 11:26; 02.04 11:51; 02.04 14:00; 02.04 14:03; 02.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju sõltub, milline on üldine kultuurinorm, hoiakud, väärtused. Et on erandeid, ei muuda asja. Eestlased ei paista muu maailma hulgas sugude võrdsusega eriti positiivselt silma. Ka sugudevaheline palgalõhe on siin Euroopa suurim, üksikemade hulk samuti Euroopa suurim, seega oleneb selles osas rahvusest küll.

Eks peabki olema ebavõrdsus, iga teine teema siin kuidas mees peab igal ajal ja igas mõttes aktiivne olema. Mis töötegemisse puutub, siis kui vähegi rohkem nõuda (ületunnid, keerukate probleemide lahendamine, stressirikkad situatsioonid), kipub nii valim kui võimekus olema palgalõhele väga sarnase statistilise jaotusega.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 11:09; 02.04 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav, kuidas pühade hommikul keegi joob mõnusalt oma (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) kohvi, paneb leivale (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) avokaado ja hiljem võtab ehk (Aafrikas 12+ h tööpäevi tegevatelt (laps)orjadelt saadud) šokolaaditüki ja hakkab siin klõbistama, kuidas aafriklased on laisad.

Aafrika mehed on tõesti laisad.

Aga nad on kuumad. Eriti Nigeeria mehed. Mõnus kui nad pimedas sind murravad-2 valget silma toas kilamas-muidu süsimust suure vemblaga rautamas.Neid siin TTÜ-juures liigub palju. Neile valge naisega olemine au asi nagu staatuse märk, isegi kui naine maks on.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:26; 02.04 12:17; 02.04 14:26; 02.04 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis töötegemisse puutub, siis kui vähegi rohkem nõuda (ületunnid, keerukate probleemide lahendamine, stressirikkad situatsioonid), kipub nii valim kui võimekus olema palgalõhele väga sarnase statistilise jaotusega.

Jah, see on tõsi küll, et Eesti mehed arvavad, et on igati naistest paremad, vaimselt võimekamad jne. Selle nimi ongi šovinism. Arenenud riikide mehed kohtlevad naisi võrdsetena ega upita ennast ainult tilli olemasolu pärast.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.04 21:13; 02.04 10:08; 02.04 10:40; 02.04 11:26; 02.04 11:51; 02.04 14:00; 02.04 14:03; 02.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis töötegemisse puutub, siis kui vähegi rohkem nõuda (ületunnid, keerukate probleemide lahendamine, stressirikkad situatsioonid), kipub nii valim kui võimekus olema palgalõhele väga sarnase statistilise jaotusega.

Jah, see on tõsi küll, et Eesti mehed arvavad, et on igati naistest paremad, vaimselt võimekamad jne. Selle nimi ongi šovinism. Arenenud riikide mehed kohtlevad naisi võrdsetena ega upita ennast ainult tilli olemasolu pärast.

Millistest arenenud riikidest jutt käib?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 10:20; 02.04 11:28; 02.04 12:09; 02.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millistest arenenud riikidest jutt käib?

Minul on näiteks Rootsi mees. Ja mina saan teha ületunde, sest meie laste eest hoolitsemine on jagatud. Kui siin öeldi, et Eestis peavadki mehed rohkem palka saama, sest kui on vaja teha ootamatuid ületunde, on nõus mehed, aga mitte naised. See ongi ju hea tõestus selle kohta, et siin on ebavõrdne süsteem. Kui naine peab ära ütlema, sest ta peab minema lapsele lasteaeda järgi, aga lasteaed pannakse kinni, samas meestel sellist probleemi pole, sest lastega seotud kohustused pole nende rida, on see hea näide ebavõrdsetest hoiakutest.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.04 21:13; 02.04 10:08; 02.04 10:40; 02.04 11:26; 02.04 11:51; 02.04 14:00; 02.04 14:03; 02.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millistest arenenud riikidest jutt käib?

Minul on näiteks Rootsi mees. Ja mina saan teha ületunde, sest meie laste eest hoolitsemine on jagatud. Kui siin öeldi, et Eestis peavadki mehed rohkem palka saama, sest kui on vaja teha ootamatuid ületunde, on nõus mehed, aga mitte naised. See ongi ju hea tõestus selle kohta, et siin on ebavõrdne süsteem. Kui naine peab ära ütlema, sest ta peab minema lapsele lasteaeda järgi, aga lasteaed pannakse kinni, samas meestel sellist probleemi pole, sest lastega seotud kohustused pole nende rida, on see hea näide ebavõrdsetest hoiakutest.

Minul on Eesti mees. Ka meie laste eest hoolitsemine on jagatud. Meil on kaks last ja üks neist on beebi. Hommikuti võtab mu mees beebi ja suurema lapse endaga, ning laseb mul magada. Ka õhtuti, pärast tööd tegeleb ta mõlema lapsega. Enne, kui meil beebit veel ei olnud, matkas ta meie esimese lapsega, et mul oleks võimalus ka omi asju teha(raamatuid lugeda jne). Laps ei ole kohustus, vaid temaga koos olemine on nauditav mõlemale.
Muidugi ei ole ainult lastekasvatamine ainus asi mida ta teeb. Ta teeb ka süüa, kui vaja, siis koristab. Iga kuu toob ta mulle kimbu lilli, mitte, et ma palun – ta ise tahab tuua. Hoiab mind väga.

Seega, ei ole Eesti mehed midagi nii saamatud ja egoistlikud.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 10:20; 02.04 11:28; 02.04 12:09; 02.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

neegermees ikka üle kõige-kõik oleks akdedad vaataks järgi btänaval

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:26; 02.04 12:17; 02.04 14:26; 02.04 14:37;
To report this post you need to login first.

Paljudel mu tuttavatel Eesti tüdrukutel on väljamaalasest mehed/poisid. Mõnel mitu järjest. Milleks? On need kuidagi paremad, huvitavamad, eksootilisemad vähemalt? Või siis vastupidi, sellise variandiga on pidanud leppima need, kes Eesti meeste (nagu mina) miinimumtasemele ei vasta?

Vastata paluks naistel kel see kogemus.

Sest Eestis on liiga palju teemaalgatajataolisi põhjendamatult kõrge enesehinnanguga jorsse.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… on vaja teha ootamatuid ületunde, on nõus mehed, aga mitte naised. See ongi ju hea tõestus selle kohta, et siin on ebavõrdne süsteem. Kui naine peab ära ütlema, sest ta peab minema lapsele lasteaeda järgi, aga lasteaed pannakse kinni, samas meestel sellist probleemi pole…

Mees saab hakkama, võtab lapse tööle kaasa või tuleb kella ühe ajal öösel tööle tagasi. Naine lihtsalt ei tule või ei suuda piiratud uneaja ja kõrge stressitaseme puhul häid lahendusi pakkuda. Stressitaluvusega pikemalt sama lugu – naine läheb ära rahulikumale tööle, sest ei sobi. Pole ka mõtet nõuda, nii nagu samasugust lihasjõudu ilmselt samuti nõuda ei saa ning pigem võib šovinismiks liigitada absoluutsete ühiste normide kehtestamist. Kajastub selline erinevus paljudel juhtudel ka otseselt tulemustes ning  tulemustasu puhul pole parata, mees teeb neli ühikut, naine kaks ning tasu jaotub vastavalt. Sarnased erinevused eksisteerivad selgelt ka erinevatest kultuuriruumidest pärit inimeste puhul.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 11:09; 02.04 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti meeste puhul sõltub vanusest. 45+ mehed, ehk siis nö nõukaaja mehed, ei oska enamasti enda eest hoolitseda, näevad kulunud ja suvalised välja ning on parajad shovinistid. Mis teha, teisel ajajärgul sündinud ja kasvanud…

Noored Eesti mehed on teistsugused, avatumad, stiiliteadlikumad ja kohtlevad naisi hoopis teisiti.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui abielluda välismaa mehega, siis on suur oht abielluda ennast sellesse riiki ja suhtesse kinni. Lihtsalt ei ole enam tagasiteed. Eriti siis, kui on tehtud lapsed, naine on kodukana ja kohalik tugivõrgustik puudub. Istudki seal kehvas suhtes nagu oleks eluaegse vangistuse saanud.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 12:50; 02.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ei saa ju üldistada. “Välismaa mees” pole mingi üks konkreetne rahvus. Maailm on suur ja lai. Välismaa mees võib olla lätlane, jaapanlane, nigeerlane jne. Seal on ju suur vahe. Nagu keegi varem ka mainis, keerulisem on siis, kui mees tuleb kultuuriruumist, kus naine on tühine ja mehe sõna on seaduseks.

Palju välismaalasi elab ja töötab ka Eestis. Et miks peaks siis kuhugi riiki kinni jääma? Või kui eladki teises riigis, kes keelab naisel töötada ja olla kodukana. See siis naise enda valik.  See millega keegi lepib, on tema enda valik.  Eestis on samuti palju suhteid, kus naine on “vangis”, mees peksab ja petab, aga naine ei lähe kuhugi.

Olen ise ka välismaalasega (eurooplane)aastaid suhtes, ta töötas ja elas juba enne meie kohtumist Eestis. Suhe sai alguse nagu oleks suhe saanud alguse ka eestlasega, kohtusime juhuslikult ja nii see läks. Ja meie puhul see väike kultuuriline erinevus pigem rikastab suhet.

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa nende igavate ja uimaste Eesti naiste teemasid foorumis lugemas käid, kui sul nii huvitav ja hea elu on, koos huvitava mehega veel pealegi?

noh, arvata võib, miks ta käib.

sest see “huvitav” mees plaanib teda sealt järgmise laevaga koju saata ja ta peab ometigi hakkama ju pinda ette valmistama.

ja 20 aasta jooksul integreerumata vanaeite ei taha isegi see paljukiidetud “välismaa” mitte.

Huvitav , et igas teemas peab kohe väga isiklikuks minema. Integreerumisega probleeme pole ja internet on nagu vabakasutamises. Sa loed näiteks vaid Eesti portaale või? Perekoolis hängimine on niisama ajaviide , aga sellist ägedat kukepoksi muidugi mu asukohamaa portaalides ei leia, nagu siin. Teemaalgataja kysis, miks teisest rahvusest mees? Ja siis vastavad need keda see puudutab, et miks just NEILE meeldis keegi teine. Mingi probleem on teil endal selle Eesti mehega , kui nii hirmsasti ennast õigustama peab.  Kui SINA oled rahul , siis milleks selline materdamine?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 22:07; 01.04 22:36; 02.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Eesti mees. Ka meie laste eest hoolitsemine on jagatud. Meil on kaks last ja üks neist on beebi. Hommikuti võtab mu mees beebi ja suurema lapse endaga, ning laseb mul magada. Ka õhtuti, pärast tööd tegeleb ta mõlema lapsega. Enne, kui meil beebit veel ei olnud, matkas ta meie esimese lapsega, et mul oleks võimalus ka omi asju teha(raamatuid lugeda jne). Laps ei ole kohustus, vaid temaga koos olemine on nauditav mõlemale. Muidugi ei ole ainult lastekasvatamine ainus asi mida ta teeb. Ta teeb ka süüa, kui vaja, siis koristab. Iga kuu toob ta mulle kimbu lilli, mitte, et ma palun – ta ise tahab tuua. Hoiab mind väga. Seega, ei ole Eesti mehed midagi nii saamatud ja egoistlikud.

Kas peab taas selgitama, et räägin üldistest hoiakutest, mitte sinu erandlikust mehest. Ma ei väida midagi lambist, vaid minu jutt on igati uuringutega tõestatud. Ka siin öeldi, et mehed peavadki rohkem teenima, sest kui vaja näiteks ootamatult kauemaks jääda, siis on nõus mehed, mitte naised. Siin pole võimekuse ega stressitaluvusega midagi pistmist, vaid valdavalt on peredes ülesanded ebavõrdselt jaotatud. Et sinul on kõik teisiti, palju õnne, mul on väga hea meel sinu üle, aga mina põhjendasin, miks paljud naised tahavad välismaa meest. Sest paljude Eesti meeste puhul on hoiakud teistsugused. Nagu ütlesin, noorem põlvkond on hakanud muutuma, mille üle mul on samuti väga hea meel.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.04 21:13; 02.04 10:08; 02.04 10:40; 02.04 11:26; 02.04 11:51; 02.04 14:00; 02.04 14:03; 02.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju välismaalasi elab ja töötab ka Eestis. Et miks peaks siis kuhugi riiki kinni jääma? Või kui eladki teises riigis, kes keelab naisel töötada ja olla kodukana. See siis naise enda valik.  See millega keegi lepib, on tema enda valik.  Eestis on samuti palju suhteid, kus naine on “vangis”, mees peksab ja petab, aga naine ei lähe kuhugi.

Eestis elades on igal juhul kordades lihtsam halvast suhtest lahkuda.

Muidugi on naise enda valik. Tihti minnaksegi suure elevusega ja esimesed kümmekond aastat võivad ka kenad olla. Ühel hetkel on elu sisse seatud ja ka lapsed saadud. Aga nüüd on lahkumine muutunud väga keeruliseks, kohati võimatuks, eriti juhul, kui lapsed käivad juba koolis. Plaani tulla tagasi Eestisse võib maha matta.

Lihtsam on siis, kui on asukohariigis töökoht ja lähedasi inimesi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 12:50; 02.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui abielluda välismaa mehega, siis on suur oht abielluda ennast sellesse riiki ja suhtesse kinni. Lihtsalt ei ole enam tagasiteed. Eriti siis, kui on tehtud lapsed, naine on kodukana ja kohalik tugivõrgustik puudub. Istudki seal kehvas suhtes nagu oleks eluaegse vangistuse saanud.

Kuhu see kodukana siingi läheb. Neljakümneselt vahetatakse noorema vastu välja, lapsed tema kaelas ja adjöö. Kodukanaks, kes ise midagi ei teeni, pole hea hakata mitte kuskil otsas maailmas.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.04 21:13; 02.04 10:08; 02.04 10:40; 02.04 11:26; 02.04 11:51; 02.04 14:00; 02.04 14:03; 02.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Eesti mees. Ka meie laste eest hoolitsemine on jagatud. Meil on kaks last ja üks neist on beebi. Hommikuti võtab mu mees beebi ja suurema lapse endaga, ning laseb mul magada. Ka õhtuti, pärast tööd tegeleb ta mõlema lapsega. Enne, kui meil beebit veel ei olnud, matkas ta meie esimese lapsega, et mul oleks võimalus ka omi asju teha(raamatuid lugeda jne). Laps ei ole kohustus, vaid temaga koos olemine on nauditav mõlemale. Muidugi ei ole ainult lastekasvatamine ainus asi mida ta teeb. Ta teeb ka süüa, kui vaja, siis koristab. Iga kuu toob ta mulle kimbu lilli, mitte, et ma palun – ta ise tahab tuua. Hoiab mind väga. Seega, ei ole Eesti mehed midagi nii saamatud ja egoistlikud.

Kas peab taas selgitama, et räägin üldistest hoiakutest, mitte sinu erandlikust mehest. Ma ei väida midagi lambist, vaid minu jutt on igati uuringutega tõestatud. Ka siin öeldi, et mehed peavadki rohkem teenima, sest kui vaja näiteks ootamatult kauemaks jääda, siis on nõus mehed, mitte naised. Siin pole võimekuse ega stressitaluvusega midagi pistmist, vaid valdavalt on peredes ülesanded ebavõrdselt jaotatud. Et sinul on kõik teisiti, palju õnne, mul on väga hea meel sinu üle, aga mina põhjendasin, miks paljud naised tahavad välismaa meest. Sest paljude Eesti meeste puhul on hoiakud teistsugused. Nagu ütlesin, noorem põlvkond on hakanud muutuma, mille üle mul on samuti väga hea meel.

Ta tõi rootslase näite – mina tõin eestlase.

Ja minu tutvusringkonnas on kõik normaalsed mehed, aga võibolla on see põlvkondade vahetusest. Mina olen alles 30ndate alguses. Keskealisi ma ei tea, selle kohapealt ma kommenteerida ei oska.

 

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 10:20; 02.04 11:28; 02.04 12:09; 02.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on oma eesti mehega sama lugu. See ei sõltu rahvusest.

Nii palju sõltub, milline on üldine kultuurinorm, hoiakud, väärtused. Et on erandeid, ei muuda asja. Eestlased ei paista muu maailma hulgas sugude võrdsusega eriti positiivselt silma. Ka sugudevaheline palgalõhe on siin Euroopa suurim, üksikemade hulk samuti Euroopa suurim, seega oleneb selles osas rahvusest küll.

Mjah, rahvus oleks nagu bioloogiline nähtus aga tegelikult muidugi pigem kultuuriline. Ses suhtes on sul õigus. Ju mul siis lihtsalt vedas mehega.

Laiemalt vaatama hakates tõesti, enamik mehi ei raiska oma aega omaenda laste peale ja peavad suureks asjaks juba sedagi, kui nad nendega vahel laupäeviti natuke mängimas ja hängimas käivad.

Aga pane tähele, selliseid eelarvamusi ei viljele ainult mehed vaid ka naised samas kultuuriruumis, ka naiste endi meelest on lapsed peamiselt ema asi ja isa toogu rohkelt raha koju. Mees, kes töölt kella järgi lahkub, et laps lasteaiast ära tuua, pälvib üldiselt kõõrdpilke. Või teinekord ka mõõdutundetut vaimustust. Naine, kes sama teeb, on kuidagi väga harilik asi.

Ma siiski arvan, et enamasti minnakse välismaa mehega või naisega kokku suht juhuslikult ja kui väärtushinnangud klapivad, siis tekibki suhe.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:35; 02.04 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav on see, et öeldakse, et vahet pole. Küll on aga naistel kõik välismaa mehed ja meestel ma küll ei näeks, et oleks siin välismaa naised.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:26; 02.04 12:17; 02.04 14:26; 02.04 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav on see, et öeldakse, et vahet pole. Küll on aga naistel kõik välismaa mehed ja meestel ma küll ei näeks, et oleks siin välismaa naised.

Eesti mehed polegi välismaal hinnatud. Milleks selline eksemplar, kes end maailma nabaks peab, naistele suuri nõudmisi esitab, aga endal on vastu pakkuda vähe. Samas olen siingi juba seda trendi näinud, mis Rootsis näiteks oli tükk aega tagasi, et kes kohalikku ei saa, toob kuskilt Aasiast naise. Rootsis on see mood küll üle läinud, kultuurilised erinevused on päris suured. Aga Eestis olen näinud küll paari perekonda, kus vaatad, et mehel on kolm last, kes on ühtmoodi pilusilmsed, istuvad pingil nutikas, seni kui pereisa sisseoste teeb. Aga lähemal vaatlusel näed, et üks nendest “lastest” on hoopis pereema. Üks asi, mis mulle ka Eesti meeste puhul ei meeldi, on see, et omavanuseid naisi maha tehakse. See näitab samuti hoiakuid. Arenenud maades on naine partner, mitte lihakeha, mis tuleb keskeakriisis välja vahetada. Skandinaaviamaades kohtab sellist suhtumist palju vähem.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.04 21:13; 02.04 10:08; 02.04 10:40; 02.04 11:26; 02.04 11:51; 02.04 14:00; 02.04 14:03; 02.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 97 )


Esileht Pereelu ja suhted Välismaa mees – milleks?