Esileht Kodunurk kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 99 )

Teema: kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

Postitas:

Telekate peal olevad harklised toaantennid.

hmmm, minu lapsepõlves oli selline antenn ainus võimalus telekapilti näha, sest katuseantenne polnud veel leiutatud. isegi sateliidipannid, kaabeltelevisioon ja internet tulid riburadapidi aastakümneid hiljem alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 11:55; 17.04 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Laest rippuvad kärbsepaberid.

😀 Nende kohta võib küll suht kindlalt öelda, et see ka koduomaniku enda meelest just kaunistus pole 🙂 Nüüd, kui maal elan, rippus endalgi suvel üks köögis, sest kärbseid on lihtsalt nii metsikult palju (kuigi võrgud on akendel ees) ning nende pidev ringi lendamine ja kiusamine oli minu jaoks veel hullem, kui see rippuv lint. Muidugi need, mida iial ei vahetata ja mille küljes on hordide kaupa kärbseid, näevad ikka eriti võikad välja 😀
Nüüd kasutan elektrilist kärbsepiitsa, mis nad lennupealt maha võtab ja ei pea õnneks linte riputama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Penoplastist laepaneelid – peale selle, et inetud, on nad ilmselt väga ebatervislikud.

Miks penoplast ebatervislik on ja milline võiks olla alternatiiv penoplastile, kui korteris on ripplagi ja midagi muud ka panna ei saa?

Penoplast ei hinga ja plastid eritavad õhku mingil määral keemilisi aineid, millest nad tehtud on.
Guugeldasin ripplagesid ja sain tulemuseks terve rea materjale, millest plaate tehakse: mineraalkiud, kivivill, klaasvill, metall, puitkiud, puitprofiil, puitspoon. Usutavasti on siin olemas ka mingi kodule sobiv penoplastist tervislikum variant.
Ma ise olin ka laepragudega hädas – vanem maja, laeviimistlus pärineb tõenäoliselt kolmekümnendatest. Lõpuks avastasin, et püsima jääb erinevalt tavalise ehituspoe supermaterjalidest hoopis lubikrohv – st sama materjal, millega lagi omal ajal krohvitud. Tõsi, lubikrohviga lae parandamine on päris hull töö, eriti algajale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 10:17; 18.04 09:55; 04.05 10:22; 21.06 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaibakesed diivanilaudade all (jalgadele sooja ei anna, lihtsalt mõttetused)

Miks nad su jalgadele sooja ei anna?
Meil on nii külmad põrandad, et on igal pool vaibad, kus pikemalt istumist. Ei ole selle pealegi tulnud, et kedagi häirib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 10:55; 18.04 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laest rippuvad kärbsepaberid.

???? Nende kohta võib küll suht kindlalt öelda, et see ka koduomaniku enda meelest just kaunistus pole ???? Nüüd, kui maal elan, rippus endalgi suvel üks köögis, sest kärbseid on lihtsalt nii metsikult palju (kuigi võrgud on akendel ees) ning nende pidev ringi lendamine ja kiusamine oli minu jaoks veel hullem, kui see rippuv lint. Muidugi need, mida iial ei vahetata ja mille küljes on hordide kaupa kärbseid, näevad ikka eriti võikad välja ????
Nüüd kasutan elektrilist kärbsepiitsa, mis nad lennupealt maha võtab ja ei pea õnneks linte riputama.

Pane parem läbipaistmatu seinaga kärbsepüünised, milleks neid rõvedaid kärbsepoabereid riputada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 10:55; 18.04 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telekate peal olevad harklised toaantennid.

hmmm, minu lapsepõlves oli selline antenn ainus võimalus telekapilti näha, sest katuseantenne polnud veel leiutatud. isegi sateliidipannid, kaabeltelevisioon ja internet tulid riburadapidi aastakümneid hiljem alles.

See kõige tavalisem pulkadega antenn leiutati juba 1929, regulaarsed telesaated jõudsid meile alles 50-ndate lõpus. Huvitav, mis ajastul ja millises riigis sa oma lapsepõlve veetsid? Mina sündisin 60-ndate alguses ja alates sellest ajast kui oma lapsepõlve mäletan, oli meil katuseantenn. Muidugi pidi selle ise tegema, aga piisas metallist ja traadist, see polnud mingi raketiteadus ja ei nõudnud eriseadmeid ega haruldasi materjale. Tol ajal tehti kõik ise, sest poes ei olnud mitte kui midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:07; 18.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunstlill pole jah suurem asi sisekujunduselement. Küll aga on rippuv kunstlill suurepärane mingi jama või inetu, aga paratamatu jama peitmiseks pimedas kohas. Minul on ta näiteks akendeta esikunurgas peitmas üht inetut elektrijuhet, pärislill seal ei ela, ega see juhtmekarp kah ilusam pole. Pealegi suvine remont juba otsapidi paistab ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koledad kahhelplaadid vannitoas. Sellised helerohelised, diagonaalselt säbrulised. Veel ei meeldi kui köögis on see laud+pink nurgalahendus. Õudne pubi tunne tekib sellises kohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigselt kokku kuhjatud mööbel – toas ei ole võimalik ennast kuhugi vastu ära löömata enam liikuda. Vahepeal oli moes iga võimalik nurk ja sein mööblit täis laduda – tühja ruumi ei tohtinud olla. Isegi kui seda mingit lauakest/riiulit/kapikest reaalselt vaja ei läinud. Õnneks nüüd on hakatud minimaalsema sisustuse suunas liikuma – kui ikka kuhjade viisi ladustamist vajavaid asju pole, siis niisama suuri kappe/riiuleid ka ei soetata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on enamasti asi maitses ja selles, et mood muutub.
Minu jaoks on jubedad ja minu meelest ka väga ebapraktilised sellised sektsioonid, aga näe, tänapäevalgi ostetakse:
http://welle.ee/et/oneproduct/sektsioonid/2176/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:32; 21.04 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lööge või maha, aga mulle kaarjad avad meeldivad! Muidugi, nagu iga asjaga – igale poole, näiteks Lasnamäe paneelikasse, neid vägisi toppida ei maksa.

Aga muidu, kui majaga vähegi sobib, pole mul kaarjate avade vastu mitte kui midagi. Meil on vana tellismaja, seest krohvitud, ukse- ja aknaavad on kaarjate võlvidega (aknaavad ja seega ka akna- ja ukseraamid ise on ülevalt sirged, kaare-raami vahele jääb nagu orv). Kaari kuidagi peita ei tule mõttessegi, ilusad on. Meie lähedal on vana tellismaja, kus kaarjate võlvidega aknad on suuremad kui meil ja seal on aknad (st. aknaraamid) ka ülevalt kaarjad. Iga kord, kui mööda sõidame, vaatan, et kui ilusad aknad ja kui ilus maja! Midagi pole teha, mulle tõesti kaared meeldivad.

Mis mulle ei meeldi:
1.tume lagi – tumenenud puit või mistahes muu tume materjal laes
2.vineerist lagi – vineeri kasutamist sisustuses muidu kiidetakse, aga vineerlagi mulle üldse ei meeldi
3.keset seina jooksvad bordüürid – enamuses kodudes polnud nii kõrged laed, et selline vertikaalne poolitus (mis oli vahepeal moes, enam ei ole) ei oleks olnud kole
4.paberist, kangast, vanad milleks osta lambikuppel poest, kui saab ise teha ja originaalne olla. Minu meelest aga on enamus isetehtud lambikupleid kohmakad ja ebapraktilised. Nõukogudeaegsed “Estoplast” plastmassist lambikuplid – ka nende disaini kiidetakse, kuid minu meelest olid nad kuidagi ebameeldivalt plastmassise ilmega kobakad.
5.tahvlid/pildid inglisekeelsete sõnadega või loosungitega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 18:21; 12.07 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on enamasti asi maitses ja selles, et mood muutub.
Minu jaoks on jubedad ja minu meelest ka väga ebapraktilised sellised sektsioonid, aga näe, tänapäevalgi ostetakse:
http://welle.ee/et/oneproduct/sektsioonid/2176/

Ebapraktilised? Meie ostsime ja ladusime kõik riiulid ja kapid raamatuid täis, v.a see telekakoht, seal meil ka telekas. Väga paljudele raamatutele on nüüd hea koht kus neid ka näeb võtta, mitte ei pea teiste tagant kaevama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on enamasti asi maitses ja selles, et mood muutub.
Minu jaoks on jubedad ja minu meelest ka väga ebapraktilised sellised sektsioonid, aga näe, tänapäevalgi ostetakse:
http://welle.ee/et/oneproduct/sektsioonid/2176/

Ebapraktilised? Meie ostsime ja ladusime kõik riiulid ja kapid raamatuid täis, v.a see telekakoht, seal meil ka telekas. Väga paljudele raamatutele on nüüd hea koht kus neid ka näeb võtta, mitte ei pea teiste tagant kaevama.

Teil on kas väga vähe raamatuid või väga palju selliseid sektsioonkappe. Ma olen selliseid sektsioone vaadanud just pilguga, et sinna ei mahu ju õieti midagi – mõned raamatud ja mõned CD-d demonstreerimiseks, kui kultuurne sa oled, ongi kõik. Aga ruumi võtab kõvasti. Meil on lasteraamatutele kaks umbes sellist kappi nagu see kõrgem vasakpoolne osa ja neis on juba ka raamatud kahes reas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on enamasti asi maitses ja selles, et mood muutub.
Minu jaoks on jubedad ja minu meelest ka väga ebapraktilised sellised sektsioonid, aga näe, tänapäevalgi ostetakse:
http://welle.ee/et/oneproduct/sektsioonid/2176/

Ebapraktilised? Meie ostsime ja ladusime kõik riiulid ja kapid raamatuid täis, v.a see telekakoht, seal meil ka telekas. Väga paljudele raamatutele on nüüd hea koht kus neid ka näeb võtta, mitte ei pea teiste tagant kaevama.

Korralikust materjalist raamaturiiul oleks ju mõistlikum valik ja mahutaks rohkem. Sellised “kunstipäraselt” paigutatud kipakad riiulid võtavad rohkem seinapinda, aga asju mahub sinna vähem.
Tuttavad said päranduseks korraliku 60. aastate mööbli, andsid selle tasuta ära ja siis muretsesid asemele midagi taolist. Minu hämming oli piiritu. Eks asi ongi maitses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:32; 21.04 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaip di

Vaibakesed diivanilaudade all (jalgadele sooja ei anna, lihtsalt mõttetused)

Miks nad su jalgadele sooja ei anna?
Meil on nii külmad põrandad, et on igal pool vaibad, kus pikemalt istumist. Ei ole selle pealegi tulnud, et kedagi häirib.

Mõtlesin sama asja. Annavad ju küll sooja! Ja mulle meeldib, loob kuidagi hubase mulje.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaip di

Vaibakesed diivanilaudade all (jalgadele sooja ei anna, lihtsalt mõttetused)

Miks nad su jalgadele sooja ei anna?
Meil on nii külmad põrandad, et on igal pool vaibad, kus pikemalt istumist. Ei ole selle pealegi tulnud, et kedagi häirib.

Mõtlesin sama asja. Annavad ju küll sooja! Ja mulle meeldib, loob kuidagi hubase mulje.

Mina sain aru, et mõeldud oli sellist sorti vaibakest, mis on ainult laua all ja nt diivanini ei ulatugi. Umbes nagu siin pildil http://tra-travel.com/wp-content/uploads/2017/04/surprising-cheap-futons-for-sale-queen-size-futon-frame-only-brown-sofa-cushion-lamp-and-carpet-wooden-floor-picture-vase-with-flower-cream-wall-rack-plate.jpg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 10:38; 21.04 23:50; 12.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, aga ma just panin omale magamistuppa ühte seina fototapeedi. enne pole mul olnud. Samas pole see ju igavene, võib muuta, kui enam ei taha. Valik on ju lai, on igale maitsele. Palmipuud või helesinist laguuni ma ei pannud, aga sellise, mis mulle meeldis ja mingi tunde tekitas. Ülejäänud seinal pole tapeeti.
Iittalat mul kodus pole ja ei plaani ka.
Niipalju raha pole ka olnud, et iga paari aasta tagant trende muuta ja järgida.
Oleks nooruses raha rohkem olnud, oleks küllap rumalusest midagi ka ostnud ja kaasa jooksnud. Nooruses, kui 20+ olin, siis oli mul soov, et kodus oleks serveerimislaud, millist Hobbyhallis müüdi, klaasist ja kullavärvi metallist äärtega. See oli ajal, kui magasime veel mehega vene lahtikäidaval diivanvoodil ja maas oli punane mistra vaip.

Heldeke, aga teema ei olegi ju sinust! Ei pea kõike isiklikult võtma. Naljanumber 😀

Nõukaaega tagasi minnes palju trendidest rääkida ei saanud. Asjad olid enam-vähem sarnased kõikides kodudes, sest ka kodud-korterid á la Ants-tüüpi majad olid kõik samasugused. Tuppa paigutati, mida kuskilt kätte sai ja mis parasjagu müügil oli. Pole mõtet telliskiviimitatsiooniga tapeedist, vahtplastist iluneetidega uksepolstritest, lakkmööblist, pitslinikutyest telekate peal ja punasetriibulistest tugitoolikatetest rääkida. Need olid tolle aja “ilu” ja võimalused.

Tänapäevaste võimaluste puhul on imekspandav, kuidas teatud asjad jälle nii paljudele “meeldivad”. No need “antiiksed” Tiimari/ Tigeri plekk-kannud ja -ämbrid, redelid, rullikeeratud rätikud, küünlad, kuukingad ja tugitoolid vannitoas, Skandinaavia valge-valge-valge, lohakalt diivanitele heidetud hobusetekid, saabastes lilled ja vanker koos lillede ja lipumastiga pappmaja hooovis. Ma ei tea, aga kuidagi kummaline, et inimesed nii ühesuguste maitsetega on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:04; 24.04 18:52; 27.04 05:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, aiapäkapikke ma lausa kardan!

Mulle ei meeldi:

* kaaruksed, sambad, purskkaevud, võltsantiik
* Skandinaavia stiil
* puitlaed
* köied põranda- ja laeliistudena
* vokid, hoburakendiosad korterites
* rustikaalsus kivikarpides (nt. kaltsuvaip, kunstlikult tekitatud aampalgid, osaline telliskivimotiiv)
* mõttetarkused-meeldetuletused-elamaõpetamised raamitud plakatite näol
* alastifotod pererahvast
* kakofoonia stiilides, et näiteks kõige modernse ja moeka juures korraga Jaapani stiilis madal diivanilaud
* ümmargused foto- ja peegliraamid
* rullis rätikud, mida ilmselt kunagi ei kasutata
* kunstlilledest jubedamad on plastmassist puuviljad dekoratsioonina
* ported tapeetidel ja vannitoaplaatidel
* keset kaunist loodust plastmassist kiiged, kummibasseinid, batuudid (kuigi need ei käi vist sisustuselementide alla)
* lastetoast tehtud tsirkus, á la autovoodi, printsessiloss jne
* inglikujud
* non-stop kaetud söögilaud
* ruumid, mis ei harmoneeru ülejäänuga, näiteks moekas kodus talupoeglik vannituba, valamuks plekk-kauss, kätepesulaual piimakann jne
* “toredad nipsasjad”, mida näiteks Jysk ohtralt pakub
* nõukaaja kummardamine, samas, kui kodutehnika on modernne
* elu aknakateteta vs. saalikardinad tavalises elamises
* kriiskavad kuld-detailid
* kõrgläikega mööbel
* liiga palju perefotosid, küünlaid, vaase jne
* redel-riiulid
* kohustuslikud monsterad ja draakonipuud
* tilinatega rippuvad kroonlühtrid
* trenažöörid-riidehoidjad
* üks pikk lauakate, eriti, kui see on nii lollaka laiusega, et taldrik jääb sinna viltu peale
* plastikust piltidega ovaalsed v. kandilised taldrikualused
* viirukid, lõhnaküünlad, kuivatatud “lõhnav” lillepudi jne
* pärlitest, puupulkadest vm. uksekardinad
* volangitud kardinakesed näiteks valamu all
* “vanatädi” stiilis lillelised sitskardinad ja tikitud diivanipadjad
* tunne, et majas elab sajajalgne, st. korraliku jalatsikapi puudumine
* Welcome/ home-sweet-home -stiilis uksematid
* jõulu- ja muud pärjad välisustel
* linnilaulu ja/ või kindla meloodiaga uksekellad
* tuulekellad (uh, laseks kohe makroflexi täis!)
* elektrikaminad
* täiskleebitud külmkapid
* juba mainitud hobuvanker-lillepeenar, kummik-lillepott, vanadest rehvidest lilleamplid jne.
* plastik aiamööblina vs. nikerdustega pargipingid-lauad-toolid
* kirjud päikesevarjud
* plastikust peenrapiiraja
* …

Kindlasti veel miljon asja. Jah, kõik ei kuulu sisustuse alla, aga silma jäävad nad küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, aiapäkapikke ma lausa kardan!

Mulle ei meeldi:

* kaaruksed, sambad, purskkaevud, võltsantiik
* Skandinaavia stiil
* puitlaed
* köied põranda- ja laeliistudena
* vokid, hoburakendiosad korterites
* rustikaalsus kivikarpides (nt. kaltsuvaip, kunstlikult tekitatud aampalgid, osaline telliskivimotiiv)
* mõttetarkused-meeldetuletused-elamaõpetamised raamitud plakatite näol
* alastifotod pererahvast
* kakofoonia stiilides, et näiteks kõige modernse ja moeka juures korraga Jaapani stiilis madal diivanilaud
* ümmargused foto- ja peegliraamid
* rullis rätikud, mida ilmselt kunagi ei kasutata
* kunstlilledest jubedamad on plastmassist puuviljad dekoratsioonina
* ported tapeetidel ja vannitoaplaatidel
* keset kaunist loodust plastmassist kiiged, kummibasseinid, batuudid (kuigi need ei käi vist sisustuselementide alla)
* lastetoast tehtud tsirkus, á la autovoodi, printsessiloss jne
* inglikujud
* non-stop kaetud söögilaud
* ruumid, mis ei harmoneeru ülejäänuga, näiteks moekas kodus talupoeglik vannituba, valamuks plekk-kauss, kätepesulaual piimakann jne
* “toredad nipsasjad”, mida näiteks Jysk ohtralt pakub
* nõukaaja kummardamine, samas, kui kodutehnika on modernne
* elu aknakateteta vs. saalikardinad tavalises elamises
* kriiskavad kuld-detailid
* kõrgläikega mööbel
* liiga palju perefotosid, küünlaid, vaase jne
* redel-riiulid
* kohustuslikud monsterad ja draakonipuud
* tilinatega rippuvad kroonlühtrid
* trenažöörid-riidehoidjad
* üks pikk lauakate, eriti, kui see on nii lollaka laiusega, et taldrik jääb sinna viltu peale
* plastikust piltidega ovaalsed v. kandilised taldrikualused
* viirukid, lõhnaküünlad, kuivatatud “lõhnav” lillepudi jne
* pärlitest, puupulkadest vm. uksekardinad
* volangitud kardinakesed näiteks valamu all
* “vanatädi” stiilis lillelised sitskardinad ja tikitud diivanipadjad
* tunne, et majas elab sajajalgne, st. korraliku jalatsikapi puudumine
* Welcome/ home-sweet-home -stiilis uksematid
* jõulu- ja muud pärjad välisustel
* linnilaulu ja/ või kindla meloodiaga uksekellad
* tuulekellad (uh, laseks kohe makroflexi täis!)
* elektrikaminad
* täiskleebitud külmkapid
* juba mainitud hobuvanker-lillepeenar, kummik-lillepott, vanadest rehvidest lilleamplid jne.
* plastik aiamööblina vs. nikerdustega pargipingid-lauad-toolid
* kirjud päikesevarjud
* plastikust peenrapiiraja
* …

Kindlasti veel miljon asja. Jah, kõik ei kuulu sisustuse alla, aga silma jäävad nad küll.

Kohe tuleb keegi, ja küsib, et mis sulle siis üldse meeldib 😀 Nagu minuga, kes ma dieeti pean ja olen seletanud, et ma ei söö kartulit, riisi, pastatooteid, tangaineid, jahutooteid, magusat, puuvilju – siis küsitakse, et mida sa siis üldse sööd 😀 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:04; 24.04 18:52; 27.04 05:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, aiapäkapikke ma lausa kardan!

Mulle ei meeldi:

* kaaruksed, sambad, purskkaevud, võltsantiik
* Skandinaavia stiil
* puitlaed
* köied põranda- ja laeliistudena
* vokid, hoburakendiosad korterites
* rustikaalsus kivikarpides (nt. kaltsuvaip, kunstlikult tekitatud aampalgid, osaline telliskivimotiiv)
* mõttetarkused-meeldetuletused-elamaõpetamised raamitud plakatite näol
* alastifotod pererahvast
* kakofoonia stiilides, et näiteks kõige modernse ja moeka juures korraga Jaapani stiilis madal diivanilaud
* ümmargused foto- ja peegliraamid
* rullis rätikud, mida ilmselt kunagi ei kasutata
* kunstlilledest jubedamad on plastmassist puuviljad dekoratsioonina
* ported tapeetidel ja vannitoaplaatidel
* keset kaunist loodust plastmassist kiiged, kummibasseinid, batuudid (kuigi need ei käi vist sisustuselementide alla)
* lastetoast tehtud tsirkus, á la autovoodi, printsessiloss jne
* inglikujud
* non-stop kaetud söögilaud
* ruumid, mis ei harmoneeru ülejäänuga, näiteks moekas kodus talupoeglik vannituba, valamuks plekk-kauss, kätepesulaual piimakann jne
* “toredad nipsasjad”, mida näiteks Jysk ohtralt pakub
* nõukaaja kummardamine, samas, kui kodutehnika on modernne
* elu aknakateteta vs. saalikardinad tavalises elamises
* kriiskavad kuld-detailid
* kõrgläikega mööbel
* liiga palju perefotosid, küünlaid, vaase jne
* redel-riiulid
* kohustuslikud monsterad ja draakonipuud
* tilinatega rippuvad kroonlühtrid
* trenažöörid-riidehoidjad
* üks pikk lauakate, eriti, kui see on nii lollaka laiusega, et taldrik jääb sinna viltu peale
* plastikust piltidega ovaalsed v. kandilised taldrikualused
* viirukid, lõhnaküünlad, kuivatatud “lõhnav” lillepudi jne
* pärlitest, puupulkadest vm. uksekardinad
* volangitud kardinakesed näiteks valamu all
* “vanatädi” stiilis lillelised sitskardinad ja tikitud diivanipadjad
* tunne, et majas elab sajajalgne, st. korraliku jalatsikapi puudumine
* Welcome/ home-sweet-home -stiilis uksematid
* jõulu- ja muud pärjad välisustel
* linnilaulu ja/ või kindla meloodiaga uksekellad
* tuulekellad (uh, laseks kohe makroflexi täis!)
* elektrikaminad
* täiskleebitud külmkapid
* juba mainitud hobuvanker-lillepeenar, kummik-lillepott, vanadest rehvidest lilleamplid jne.
* plastik aiamööblina vs. nikerdustega pargipingid-lauad-toolid
* kirjud päikesevarjud
* plastikust peenrapiiraja
* …

Kindlasti veel miljon asja. Jah, kõik ei kuulu sisustuse alla, aga silma jäävad nad küll.

Mina tahaks sinu kodu näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 23:06; 16.04 00:26; 16.04 00:35; 24.04 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste maitsed on (õnneks) erinevad. Minule ei meeldi, kui inimesed oma reisilt toodud asjadega maja üle külvavad. Mõistlikkuse pprides on ok, aga siis on üks sein seinataldrikuid täis, köök on täis suveniiralkoholipudeleid, laudlina kindlasti mingite motiividega viimaselt reisilt, raamides fotod reisidest, külmkapp kaetud postkaartide ja magnetitega. Just selline on ühe mu tuttava kodu, nagu turismibüroo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 15:13; 26.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks sinu kodu näha.

Kasuta fantaasiat, sest puruvõõraid ma külla ei kutsu.
õigus käol, kes kirjutas, et “aga mdia sa siis üldse sööd?” 😀 Et kui mulle ei meeldi ja minu kodus eelpoolnimetatud elemente ei ole, siis elan… telgis? Rannabungalos? Ei elagi kuskil? Ha-haa! 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks sinu kodu näha.

Kasuta fantaasiat, sest puruvõõraid ma külla ei kutsu.
õigus käol, kes kirjutas, et “aga mdia sa siis üldse sööd?” ???? Et kui mulle ei meeldi ja minu kodus eelpoolnimetatud elemente ei ole, siis elan… telgis? Rannabungalos? Ei elagi kuskil? Ha-haa! ????

aga väike kirjeldus pôhilistest sinu kodu sisustuselementidest ja stiilist huvitaks ilmselt paljusid. siis saaks me maitsetud ja pimedusega löödud teada, kuidas on ôige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oi, aiapäkapikke ma lausa kardan!

Mulle ei meeldi:

* kaaruksed, sambad, purskkaevud, võltsantiik
* Skandinaavia stiil
* puitlaed
* köied põranda- ja laeliistudena
* vokid, hoburakendiosad korterites
* rustikaalsus kivikarpides (nt. kaltsuvaip, kunstlikult tekitatud aampalgid, osaline telliskivimotiiv)
* mõttetarkused-meeldetuletused-elamaõpetamised raamitud plakatite näol
* alastifotod pererahvast
* kakofoonia stiilides, et näiteks kõige modernse ja moeka juures korraga Jaapani stiilis madal diivanilaud
* ümmargused foto- ja peegliraamid
* rullis rätikud, mida ilmselt kunagi ei kasutata
* kunstlilledest jubedamad on plastmassist puuviljad dekoratsioonina
* ported tapeetidel ja vannitoaplaatidel
* keset kaunist loodust plastmassist kiiged, kummibasseinid, batuudid (kuigi need ei käi vist sisustuselementide alla)
* lastetoast tehtud tsirkus, á la autovoodi, printsessiloss jne
* inglikujud
* non-stop kaetud söögilaud
* ruumid, mis ei harmoneeru ülejäänuga, näiteks moekas kodus talupoeglik vannituba, valamuks plekk-kauss, kätepesulaual piimakann jne
* “toredad nipsasjad”, mida näiteks Jysk ohtralt pakub
* nõukaaja kummardamine, samas, kui kodutehnika on modernne
* elu aknakateteta vs. saalikardinad tavalises elamises
* kriiskavad kuld-detailid
* kõrgläikega mööbel
* liiga palju perefotosid, küünlaid, vaase jne
* redel-riiulid
* kohustuslikud monsterad ja draakonipuud
* tilinatega rippuvad kroonlühtrid
* trenažöörid-riidehoidjad
* üks pikk lauakate, eriti, kui see on nii lollaka laiusega, et taldrik jääb sinna viltu peale
* plastikust piltidega ovaalsed v. kandilised taldrikualused
* viirukid, lõhnaküünlad, kuivatatud “lõhnav” lillepudi jne
* pärlitest, puupulkadest vm. uksekardinad
* volangitud kardinakesed näiteks valamu all
* “vanatädi” stiilis lillelised sitskardinad ja tikitud diivanipadjad
* tunne, et majas elab sajajalgne, st. korraliku jalatsikapi puudumine
* Welcome/ home-sweet-home -stiilis uksematid
* jõulu- ja muud pärjad välisustel
* linnilaulu ja/ või kindla meloodiaga uksekellad
* tuulekellad (uh, laseks kohe makroflexi täis!)
* elektrikaminad
* täiskleebitud külmkapid
* juba mainitud hobuvanker-lillepeenar, kummik-lillepott, vanadest rehvidest lilleamplid jne.
* plastik aiamööblina vs. nikerdustega pargipingid-lauad-toolid
* kirjud päikesevarjud
* plastikust peenrapiiraja
* …

Kindlasti veel miljon asja. Jah, kõik ei kuulu sisustuse alla, aga silma jäävad nad küll.

Mulle meenus teatrietendus “Kummaline missis Savage” …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline missis Savage

Täpselt! “Aga miks te rabarberit vihkate?”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 15:13; 26.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihkan lapsi, lilli ja käsitööd:).

Mina jumaldan betooni – see on lihtsalt nii ilus.
Mina jumaldan must-valget kodu. Mul endal on selline ja mul on seal hea olla.

Ma arvan, et on matslikkuse tippsaavutus arvustada kellegi kodusid. Kodu on püha paik. Paljudes kultuurides ei kohtutagi sõpradega kodus, vaid kuskil neutraalse pinna peal.

Arvustada võib ehk nende kodusid, kes oma elamist avalikult eksponeerivad ajakirjades või külalistele. Aga muidu on nii, et kodu on iga inimese kindlus ja arvustamisele ei kuulu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks sinu kodu näha.

Kasuta fantaasiat, sest puruvõõraid ma külla ei kutsu.
õigus käol, kes kirjutas, et “aga mdia sa siis üldse sööd?” ???? Et kui mulle ei meeldi ja minu kodus eelpoolnimetatud elemente ei ole, siis elan… telgis? Rannabungalos? Ei elagi kuskil? Ha-haa! ????

aga väike kirjeldus pôhilistest sinu kodu sisustuselementidest ja stiilist huvitaks ilmselt paljusid. siis saaks me maitsetud ja pimedusega löödud teada, kuidas on ôige.

Miks õige? Me räägime hetkel maitsest, meeldimistest. Kuskil pole ma väitnud, et see peaks õige olema.

Tahaks ka teada. No see, et kiiged, batuut jne kellegi aias häirivad, on küll… Mida need lapsed siis õues tegema peavad? Jalutavad niisama ühest aianurgast teise? Peavad ninad arvutis toas istuma, kuna kiik või batuut aianurgas on koledad? Samuti paneb kulme kergitama asjaolu, et inimest häirivad laste tubades olevad printsessiloss või autovoodi. No tõesti…

Lugesid ikka korralikult? Kurjutan, et keset kaunist loodust PLASTMASSIST kiiged-mängumajad, kummist natuudid jne. Saad sa aru, mis vahe võiks olla näiteks plastmassil js naturaalsel puidul?
Ei, kui see ärapanemissoov nii suur on, siis loeb muidugi ükskõik mida välja ????

Jah, kosmoselaevaks või roosaks lossiks kujundatud lastetub pole MINU maitse. Aga see, et sul niske sisekujundus kodus on, mind ei sega. Jällegi – saad erinevustest aru?

Mulle meenus teatrietendus “Kummaline missis Savage” …

Jah. Seal luges kadunud Reek samuti ette mida tema kõike vihkas.

Ma nüüd ei saa aru kas tegu o minu isikud või pikas nimekirjas, aga miks just see loetelu ette jäi? Ei näe nagu, et keegi teine vastu muhku saaks????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi, kui midagi täiesti ebapraktilist pannakse kuhugi hästi nähtava koha peale selle mõttega, et oleks lahe sisustuselement lihtsalt. Näiteks valgele seinale riputatakse mingi vana pasun vms, et lihtsalt lahe.
Ei meeldi ka see, kui vägisi punnitatakse vana ja uut kokku sobitada selle nimel, et oleks jällegi jube lahe sisustuselement. Asjal peab ikka mingi mõte olema, kui ta juba kuskil on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks sinu kodu näha.

Kasuta fantaasiat, sest puruvõõraid ma külla ei kutsu.
õigus käol, kes kirjutas, et “aga mdia sa siis üldse sööd?” Et kui mulle ei meeldi ja minu kodus eelpoolnimetatud elemente ei ole, siis elan… telgis? Rannabungalos? Ei elagi kuskil? Ha-haa!

aga väike kirjeldus pôhilistest sinu kodu sisustuselementidest ja stiilist huvitaks ilmselt paljusid. siis saaks me maitsetud ja pimedusega löödud teada, kuidas on ôige.

Miks õige? Me räägime hetkel maitsest, meeldimistest. Kuskil pole ma väitnud, et see peaks õige olema.

Tahaks ka teada. No see, et kiiged, batuut jne kellegi aias häirivad, on küll… Mida need lapsed siis õues tegema peavad? Jalutavad niisama ühest aianurgast teise? Peavad ninad arvutis toas istuma, kuna kiik või batuut aianurgas on koledad? Samuti paneb kulme kergitama asjaolu, et inimest häirivad laste tubades olevad printsessiloss või autovoodi. No tõesti…

Lugesid ikka korralikult? Kurjutan, et keset kaunist loodust PLASTMASSIST kiiged-mängumajad, kummist natuudid jne. Saad sa aru, mis vahe võiks olla näiteks plastmassil js naturaalsel puidul?
Ei, kui see ärapanemissoov nii suur on, siis loeb muidugi ükskõik mida välja ????

Jah, kosmoselaevaks või roosaks lossiks kujundatud lastetub pole MINU maitse. Aga see, et sul niske sisekujundus kodus on, mind ei sega. Jällegi – saad erinevustest aru?

Mulle meenus teatrietendus “Kummaline missis Savage” …

Jah. Seal luges kadunud Reek samuti ette mida tema kõike vihkas.

Ma nüüd ei saa aru kas tegu o minu isikud või pikas nimekirjas, aga miks just see loetelu ette jäi? Ei näe nagu, et keegi teine vastu muhku saaks????

Arvan, et julged oma kasutajanime alt arvamust avaldada, nimekirjas on asju, mis mõnel kodus olemas, saadakse aru nii nagu viha (“ärapanemissoov”) hetkel annab (näiteks needsamad kiiged-batuudid), oled eelnevalt silma jäänud, kui “teistmoodi” ja üldiselt inimesed kardavad selliseid isiksusi, tekib trots, et enda mõte üle kahe-kolme punkti ei küündi või veel midagi, mida mina välja mõelda ei oska. Kõige tõenäolisemalt, kui üldse keegi vastab, siis tuleb sealt argumenditu “aga sa oled loll!”. Olen kogenud. Sellest järeldan, et vestlen ebavõrdse(te) partneri(te)ga ja lõpetan suhtlemise. Minu tase ei ole tõesti lapsikute täiskasvanutega maid jagada. Kõige kurvem on, et lisaks lugemis- ja arusaamispuudele, ei taju need ärapanijad, et selline rumal põhjuseta üleolek on kroonilise iseloomuga, et ehk olles anonüümses keskkonnas selline, kaob ühel hetkel reaalsus ja meil ongi terve plejaad vastikuid inimesi ümberringi.
Mulle tuli kohe meelde tütre lasteaiakaaslase vanem, kellega vaidlesime ühe kogutava summa üle. Naine mõnitas avalikult, et “mõnel siin lööb x (summa) jalad alt” jne., kuid tema kahjuks tean nii enda, kui tema maj. olukorda. Loomulikult ma ei hakanud kuidagi talle selgitama, et mina vaidlen praegu põhimõtte pärast. Las arvab, mida tahab, sest ta on minu jaoks väga tilluke inimene. Tema ise arvab aga kohtudes, et punnitatult põlglik ülevalt alla vaade ja ülikõva “vestlus” minu kuuldes oma lapsega “Kas me kähme täna poodi ka? Tahad sa midagi väga head?” paneb mind nurgas nutma, sest ma olen tema arvates ju rott ja käin ehk öösiti prügikastidest lisa otsimas. Jumala eest, see klounaad on ühest küljest nii naljakas, teisalt aga jube piinlik. Õnneks/ kahjuks see lõpeb laste lõpetamisega ja siis ta on sunnitud julma tõe teada saama.. Et tegelikult olen mina tema tööandja tööandja.

Siin on mõni samasugune kaelkirjak, kes hea meelega taevastest kõrgustest kellelegi kaela sülitaks, üleolevalt nähviks (“tahaks näha sinu kodu!”) ja ennast väga vaimukaks peab. Pole midagi teha mainisin juba, et erilisust kardetakse. Aga mida teeb hirmunud olend? Õige – hammustab (“hammustab”)!

Niisama küsiks, et mitme punktiga sealt pikast nimekirjast keegi TEGELIKULT samuti nõus on? Vastama ei pea siia, muidu võite vahele jääda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:04; 24.04 18:52; 27.04 05:45;
To report this post you need to login first.

Vihkan lapsi, lilli ja käsitööd:).

Mina jumaldan betooni – see on lihtsalt nii ilus.
Mina jumaldan must-valget kodu. Mul endal on selline ja mul on seal hea olla.

Täpselt minu maitse. Lisaks betoonile jumaldan ka metalli.
Vahest harva teen ka käsitööd oma must-valges kodus, aga siis on käsitsi tehtav asi ka must-valge, hall, kivist või metallist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 99 )


Esileht Kodunurk kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.