Esileht Pereelu ja suhted 50-60a töötavad vanaemad, kui palju saate ja viitsite lapselapsi hoida?

Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )

Teema: 50-60a töötavad vanaemad, kui palju saate ja viitsite lapselapsi hoida?

Postitas:

Miks ma peaksin tundide kaupa kõndima? ???? Mulle piisab oma tavalisest igapäevasest 40 min tempokast jalutuskäigust ümber järve.

Kui mu tavaline (70+) lapsehoidja reisil oli, siis asenduslapsehoidja kärutas lapsega sada meetrit oma köögiakna alla ja läks ise sisse teed jooma. Aga päris-lapsehoidjale lihtsalt meeldibki teha pikki jalutuskäike metsas, tema seisukohast on lihtsalt tore ju, kui on olemas ka hea põhjus, miks end välja ajada (lisaks meeldiv seltskond ja rahaline tasu).

Peakski talle helistama ja uurima, kuidas läheb…

Tore, et sul selline palgaline inimene on. Ei maksa arvata, et iga vanaema on üliõnnelik, kui ta liisaks omadele toimetustele peab mitmeid kordi nädalas mitmeid tunde tooli kõlge kinniseotud last kärutama. Seepärast jäägugi see vanaemade endi otsistada, eksole.

PS mis see meeldiv seltskond tal oli? See väikelaps? Armastan lapsi küll väga, aga 70-aastase naise ettekujutus heas seltskonnas ajaviitmisest vaevalt on päevas mitu tundi lapsekäruga metsas kõndida ja väikelapsega mõtteid vahetada.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 05.05 18:19; 05.05 18:29; 06.05 15:50; 06.05 17:29; 06.05 17:34; 09.05 12:45; 09.05 16:20; 09.05 16:56; 10.05 10:25; 16.05 12:43; 16.05 16:13; 22.05 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS mis see meeldiv seltskond tal oli? See väikelaps? Armastan lapsi küll väga, aga 70-aastase naise ettekujutus heas seltskonnas ajaviitmisest vaevalt on päevas mitu tundi lapsekäruga metsas kõndida ja väikelapsega mõtteid vahetada.

Ja sellepärast oledki sina vaid vanaema ja mitte lapsehoidja.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 18:18; 06.05 16:28; 09.05 12:13; 09.05 14:42; 09.05 16:46; 09.05 21:02; 16.05 16:03; 16.05 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehe ema lasi meid mehega spasse ja jalutas sel ajal lapselapsega mööda ümbrust ringi, istus vahepeal pargis ja luges lehte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 08:16; 10.05 08:45; 16.05 08:32; 16.05 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lastel kolm lapsehoidjat, kõik vanuses u. 70 aastat. Hoiavad kolme last korraga ja aastast last ka. Vahel on ühel tervis viletsam vahel teisel, siis saab vahetatud. Peamiselt hoiab siiski üks. Tema väga ei tõsta lapsi, oskab kuidagi asjatada nii, et poleks vaja tõsta, pigem võtab istudes lapsed sülle.

No kui aastast last pisutki kauem hoida, siis on ikka vaja tõsta küll. Kasvõi voodisse ja voodist välja või mähkemid vahetades ja pestes. Või kui laps aastasena peaks potil käima, siis küürutada ta kohal ja peput pühkida võib ka 70-aastasele juba keeruline olla. Paariaastase puhul ehk saab tõesti nii, et tõsta ei ole enam vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 22:57; 09.05 20:26; 09.05 21:41; 16.05 21:43; 17.05 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lastel kolm lapsehoidjat, kõik vanuses u. 70 aastat. Hoiavad kolme last korraga ja aastast last ka. Vahel on ühel tervis viletsam vahel teisel, siis saab vahetatud. Peamiselt hoiab siiski üks. Tema väga ei tõsta lapsi, oskab kuidagi asjatada nii, et poleks vaja tõsta, pigem võtab istudes lapsed sülle.

No kui aastast last pisutki kauem hoida, siis on ikka vaja tõsta küll. Kasvõi voodisse ja voodist välja või mähkemid vahetades ja pestes. Või kui laps aastasena peaks potil käima, siis küürutada ta kohal ja peput pühkida võib ka 70-aastasele juba keeruline olla. Paariaastase puhul ehk saab tõesti nii, et tõsta ei ole enam vaja.

Ei tasu põhjapanevaid järeldusi küll oma lähikondsete põhjal teha.
Mul oli laste puhul põhiline hoidja 60+ vanuses ämm ja küla pealt palkasin ka 70ndates aastates abilisi.
Kui praegu saaksin lapselapse, saaks ka minu 73-aastane ema ehk vanavanaema hakkama. Kui igapäevaste rohimiste jm aiatöödega saab, asi see laps mõni tund hoida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lastel kolm lapsehoidjat, kõik vanuses u. 70 aastat. Hoiavad kolme last korraga ja aastast last ka. Vahel on ühel tervis viletsam vahel teisel, siis saab vahetatud. Peamiselt hoiab siiski üks. Tema väga ei tõsta lapsi, oskab kuidagi asjatada nii, et poleks vaja tõsta, pigem võtab istudes lapsed sülle.

No kui aastast last pisutki kauem hoida, siis on ikka vaja tõsta küll. Kasvõi voodisse ja voodist välja või mähkemid vahetades ja pestes. Või kui laps aastasena peaks potil käima, siis küürutada ta kohal ja peput pühkida võib ka 70-aastasele juba keeruline olla. Paariaastase puhul ehk saab tõesti nii, et tõsta ei ole enam vaja.

See 70 aastane hoiab lapsi sageli terve pika päeva. Kuidas ta saab tõstmata: tal on üsna madala servaga duššinurk, üsna madal diivan. Ta istub ise kõigepealt taburetile duššinurka maha, või diivanile ja siis last pepust toetades aitab tal diivanile minna või käest hoides, aitab tal astuda üle duššialuse serva. Siis seal taburetil istudes, peseb lapse duššiga puhtaks, või vahetab mähkme nii, et laps on diivanil pikali ja tema istub sealsamas lapse kõrval. Poti kõrval ta vahel küürutab (sest õigupoolest on kõigil neil 70 aastastel aiamaad ja nad on harjunud rohides ja kartuleid võttes küürutama niikuinii) aga vahel istub taburetil lapse kõrvalk ja utsitab seal potil tegutsema. Samuti toovad kõik need 70 aastased oma puud kütteks ise tuppa, nii et päris hädised nad veel ei ole. Jah, eks aeg-ajalt valutab siit sealt. Näiteks on lapsehoidja õpetanud vanemad lapsed end masseerima ja kui tal on viletsam tervis, siis ütleb lastele, et täna mul selg valutab, teeb teatraalseid oigamisi ja lapsed aktsepteerivad, et sülle saab vaid siis, kui lapsehoidja diivanil istub.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 11:53; 05.05 13:30; 05.05 13:56; 16.05 11:38; 17.05 09:44; 17.05 16:18; 17.05 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu põhjapanevaid järeldusi küll oma lähikondsete põhjal teha.
Mul oli laste puhul põhiline hoidja 60+ vanuses ämm ja küla pealt palkasin ka 70ndates aastates abilisi.
Kui praegu saaksin lapselapse, saaks ka minu 73-aastane ema ehk vanavanaema hakkama. Kui igapäevaste rohimiste jm aiatöödega saab, asi see laps mõni tund hoida.

Keegi pole põhjapanevaid järeldusi teinud. Ma ei öelnud, et 70-aastased kindlasti ei saa hakkama lastehoidmisega. Ütlesin lihtsalt, et ei saa väita, et aastast last tõstma ei pea. Peab kohe üsna kindlasti, kui see hoidmine just 15 min ei kesta ning keegi teine kohale ei tule kohe, kui lapsel mähkmeid vahetama, teda pesema või magama panema peab.

Ja kas inimene saab sellise lapse tõstmise ja tema järel jooksmisega hakkama või ei, sõltub juba inimesest. Osad saavad, osad ei saa. Sama tundide kaupa jalutamisega. Kindlasti on neid, kes saavad hakkama. Paljud siiski ei saa. Igal juhul ei saa noored nõuda, et vanaema peab lapsi hoidma. Kui on vanaema, kes veel jaksab ja suudab, siis oleks väga tore, kui ta lapsi hoaib. Aga kui vanaemal ei jaksa (kas füüsiliselt raske või on veel töötav vanaema, kes lihtsalt tööst nii väsinud, et ei jaksa), siis nii kahjuks ongi. Vanaema ja lapselapse sidet saab siis luua nii, et lapsevanemad ise on ka kuskil läheduses ja tegutsevad lastega siis, kui vanaema ei jaksa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 22:57; 09.05 20:26; 09.05 21:41; 16.05 21:43; 17.05 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui last on vaja kaks tundi kärutada, et ta varem ei jää magama, on üks neljast põhjusest:
* laps ei ole väsinud (sel juhul saab ju väsitada: lasta mängida või muud teha),
* lapse mähe pole kuiv (vaja ära vahetada),
* lapsel on kõht tühi (vaja toita),
* lapsel on külm või palav (panna kohane riietus).

Seda teavad vanaemad kõike hästi, sest nad on vähemalt ühe lapse üles kasvatanud.

Kui ülaltoodud põhjused on kõik korras, siis see variant “lükkan käru akna alla ja lähen oma asju tegema” pole kõige halvem. Juhul, kui laps on väsinud ja hoolitsetud, jääb ta sedasi ka magama max 10 minutilise kisa järel. Ei ole erilist vahet, kas magamajäämine toimub 10 min kisa või 10 min kärulükkamise järel. Küll aga pikem kisa on indikatsioon, et midagi on eelnevalt tegemata jäetud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

magama panema peab.

Jah, ja magas laps üldse põrandal madratsi peal seal memme juures.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 11:53; 05.05 13:30; 05.05 13:56; 16.05 11:38; 17.05 09:44; 17.05 16:18; 17.05 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ülaltoodud põhjused on kõik korras, siis see variant “lükkan käru akna alla ja lähen oma asju tegema” pole kõige halvem. Juhul, kui laps on väsinud ja hoolitsetud, jääb ta sedasi ka magama max 10 minutilise kisa järel. Ei ole erilist vahet, kas magamajäämine toimub 10 min kisa või 10 min kärulükkamise järel. Küll aga pikem kisa on indikatsioon, et midagi on eelnevalt tegemata jäetud.

No kui lapsel on mingid seedimise (allergia näiteks) või nohuga seotud probleemid, või närvisüsteemi probleemid (koolikud jne), võib ka magama jäämine raskendatud olla.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 11:53; 05.05 13:30; 05.05 13:56; 16.05 11:38; 17.05 09:44; 17.05 16:18; 17.05 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 41 ning värske vanaema. Pisike mul 9 kuune. Väga tahan hoida, pole teda nädal näinud siis igatsus on suur. Hoian iga võimalus, mitu korda küsima tütar ei pea ????

Vabandust, aga mis vanuses inimesed tänapäeval ometi lapsi saavad, et 40+ juba vanavanemad?
Ma arvasin, et see gymnaasiumi poolelijätmine, ylikoolist loobumine ja elu sisse seadmise puudumine on jäänud kaugesse minevikku:)
Ise sama vana ja viimane oma laps 2-aastane. Õnnelik ja rahulolev noor ema olen.
Kuni 30-nda eluaastani tegelesin karjääri, õpingute, oma kinnisvara soetamise ning reisimisega.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga mis vanuses inimesed tänapäeval ometi lapsi saavad, et 40+ juba vanavanemad?
Ma arvasin, et see gymnaasiumi poolelijätmine, ylikoolist loobumine ja elu sisse seadmise puudumine on jäänud kaugesse minevikku:)
Ise sama vana ja viimane oma laps 2-aastane. Õnnelik ja rahulolev noor ema olen.
Kuni 30-nda eluaastani tegelesin karjääri, õpingute, oma kinnisvara soetamise ning reisimisega.

Õnnelik ja rahulolev võid sa ju olla, aga noor ema ei ole sa küll kuskilt otsast.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 18:26; 21.05 05:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaadake noored inimesed, vanuse edenedes juhtub igasuguseid erinevaid asju. üks neist on see, et väheneb võime ennast mitme tegevuse vahel jagada ja iga tegevus võtab mõnevõrra kauem aega. tavapärases elus ei annagi see eriti tunda, aga harjumatus situatsioonis on erinevus selgelt olemas.
ja see on ka põhjus, et kui ma hoian lapselast, siis ma tegelengi ainult sellega, mitte oma palgatööga, mitte koristamise või söögi tegemisega või millega iganes.
ja see tähendab omakorda, et kõik need teised tegevused on seni tegemata.
see võib meeldida või mitte, aga mõistlik oleks tõsiasjadega arvestada.

ja ikka ja jälle, inimesed on erinevad. vaevalt, et teemaalgatajale meeldiks kuulda kuidas vanaemad omavahel noori lapevanemaid võrdlevad.
mis mulle aga teemaalgatuses kohe üldse ei meeldinud, oli see, et vanaema “ei viitsi” seda ja teist…
inetu, väga inetu.

küsimus, kas 50+ vanavanemana viitsiksite 5 päeva nädalas hommikust õhtuni väikelast hoida, on ülimalt eluvõõras. või siis uskumatult isekas või lihtsalt rumal.
samahästi võiks küsida, et miks sa ise töölt ära ei tule ja oma lapse hoidmisele ei pühendu?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan paari kuu pärast 56, vanaema veel pole ja päris täpselt ei oska garanteerida, kuidas ma selles rollis käituks.
Aga kindlasti ma ei jaksaks väikelapsi hoida 5 päeva nädalas. Tean oma jõuvarusid,ei ole enam seda energiat, kõik võtab rohkem aega. Kisa ja lärm väsitab väga.
Kui tulen koju raskelt ja intensiivselt suhtlemist nõudvalt reisi- laevatöölt, siis ma ei taha 2-3 päeva kellegagi rääkidagi.
Muidu olen oma tütart toetanud kõigis ettevõtmistes ja aitan jõukohaselt meeleldi. Näiteks suurpuhastusega ta korteris (ta käib mul 2kohaga tööl).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ongi, kas 50+ vanavanemana viitsiksite 5 päeva nädalas hommikust õhtuni väikelast hoida? Kui jah, siis kas sellepärast, et tahate ja meeldibki või mingil muul põhjusel, nt tunnete, et ei saa oma täiskasvanud lapsele ei öelda?

See on siiski teie laps ja teie hoida. Eeldada “hommikust õhtuni 5 päeva nädalas” oma last hoidma, on absurd. Kelle laps see siis lõppude lõpuks on?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 41 ning värske vanaema. Pisike mul 9 kuune. Väga tahan hoida, pole teda nädal näinud siis igatsus on suur. Hoian iga võimalus, mitu korda küsima tütar ei pea ????

Vabandust, aga mis vanuses inimesed tänapäeval ometi lapsi saavad, et 40+ juba vanavanemad?

Ma arvasin, et see gymnaasiumi poolelijätmine, ylikoolist loobumine ja elu sisse seadmise puudumine on jäänud kaugesse minevikku:)

Ise sama vana ja viimane oma laps 2-aastane. Õnnelik ja rahulolev noor ema olen.

Kuni 30-nda eluaastani tegelesin karjääri, õpingute, oma kinnisvara soetamise ning reisimisega.

Miks sa arvad, et ülikoolis ei saa emad käia 🙂 Kui pea ei võta ja meest pole, siis muidugi ei saa. Kui aga on vähegi ajusid ja lapse isa pole mingi supinahk, saab vabalt hakkama. Ideaalis oleks muidugi üks vanavanem, kes annaks nädalas 2-3 tundi vabadust ja veidi suuremale lapsele suvel üks nädal, kus saaks olla vanavanematega.

Müstiline arvamus 🙂 Karjäärile on oluliselt kasulikum, kui seda vahepeal ei katkestata. Noorena saad lapsed ja lõpetad ülikooli. Edasi saad kajäärile pühenduda ilma katkestusteta.

Ja mis selle kinnisvara soetamisega on? Kas sulle keegi ütles, et alla 30. eluaastat sünnitanutele maju ja kortereid ei müüda? Ära usu, need ütlejad kasutavad su lihtsameelsust ära. Samamoodi naeris su üle see, kes sulle ütles, et lastega ei saa reisida.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 05.05 18:19; 05.05 18:29; 06.05 15:50; 06.05 17:29; 06.05 17:34; 09.05 12:45; 09.05 16:20; 09.05 16:56; 10.05 10:25; 16.05 12:43; 16.05 16:13; 22.05 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga mis vanuses inimesed tänapäeval ometi lapsi saavad, et 40+ juba vanavanemad?
Ma arvasin, et see gymnaasiumi poolelijätmine, ylikoolist loobumine ja elu sisse seadmise puudumine on jäänud kaugesse minevikku:)
Ise sama vana ja viimane oma laps 2-aastane. Õnnelik ja rahulolev noor ema olen.
Kuni 30-nda eluaastani tegelesin karjääri, õpingute, oma kinnisvara soetamise ning reisimisega.

Mõttetu provokatsioon. Pensionieelik on lapse saanud ja treib öösel kell 2 selliseid kommentaare? Ära teinekord unusta märkimast, kuidas sa lapsega lumehanges möllad ja puu otsas ronid. Aa, ja mänguväljakul ringi silkad (või lippad).
Noored naised (20-25) on väikeste beebidega nii ilusad. Iga kell eelistan noorena lapse(d) saada, mitte menopausist higisena mööda lasteaia väi algkooli pidusid ja koosolekuid tuuseldada.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 09:17; 25.05 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga mis vanuses inimesed tänapäeval ometi lapsi saavad, et 40+ juba vanavanemad?

Ma arvasin, et see gymnaasiumi poolelijätmine, ylikoolist loobumine ja elu sisse seadmise puudumine on jäänud kaugesse minevikku:)

Ise sama vana ja viimane oma laps 2-aastane. Õnnelik ja rahulolev noor ema olen.

Kuni 30-nda eluaastani tegelesin karjääri, õpingute, oma kinnisvara soetamise ning reisimisega.

Mõttetu provokatsioon. Pensionieelik on lapse saanud ja treib öösel kell 2 selliseid kommentaare? Ära teinekord unusta märkimast, kuidas sa lapsega lumehanges möllad ja puu otsas ronid. Aa, ja mänguväljakul ringi silkad (või lippad).

Noored naised (20-25) on väikeste beebidega nii ilusad. Iga kell eelistan noorena lapse(d) saada, mitte menopausist higisena mööda lasteaia väi algkooli pidusid ja koosolekuid tuuseldada.

Veidral kombel eeldavad need 20-25-aastased noored emad samas, et “pensionieelikuist vanaemad menopausist higistena” nende lapsukestega viis päeva nädalas hommikust õhtuni ringi tuuseldada jaksaksid…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga mis vanuses inimesed tänapäeval ometi lapsi saavad, et 40+ juba vanavanemad?

Ma arvasin, et see gymnaasiumi poolelijätmine, ylikoolist loobumine ja elu sisse seadmise puudumine on jäänud kaugesse minevikku:)

Ise sama vana ja viimane oma laps 2-aastane. Õnnelik ja rahulolev noor ema olen.

Kuni 30-nda eluaastani tegelesin karjääri, õpingute, oma kinnisvara soetamise ning reisimisega.

Mõttetu provokatsioon. Pensionieelik on lapse saanud ja treib öösel kell 2 selliseid kommentaare? Ära teinekord unusta märkimast, kuidas sa lapsega lumehanges möllad ja puu otsas ronid. Aa, ja mänguväljakul ringi silkad (või lippad).

Noored naised (20-25) on väikeste beebidega nii ilusad. Iga kell eelistan noorena lapse(d) saada, mitte menopausist higisena mööda lasteaia väi algkooli pidusid ja koosolekuid tuuseldada.

Veidral kombel eeldavad need 20-25-aastased noored emad samas, et “pensionieelikuist vanaemad menopausist higistena” nende lapsukestega viis päeva nädalas hommikust õhtuni ringi tuuseldada jaksaksid…

No räägi enda eest. Ei eelda nad midagi, nende menopausist higised emad ja ämmad töötavad, ja veel palju aastaid.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 09:17; 25.05 17:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )


Esileht Pereelu ja suhted 50-60a töötavad vanaemad, kui palju saate ja viitsite lapselapsi hoida?