Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arvete jagamine peres

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Teema: Arvete jagamine peres

Postitas:

Kurat, lasteaialapsed olete või? Lapse lasteaia arve- pooleks. Kommkulud-1/3 ehk sinu osa, lapse osa teete pooleks, ja mees maksab oma osa ise. Tv- samamoodi ja autoga ka- ainult juhul kui see on mehe auto, millega sõidab ainult tema, siis maksab mees.

Komme ja telekat ja autot tarbite te kõik. Laps on teil kahe peale. Siin rohkem matemaatikat olla ei saa. Kui minu mees ütleks, et olen ülalpeetav omaenda kodus, siis . ..mina talle enam süüa ei teeks ega pesu ei peseks. Ülalpeetav võin ma ju olla, aga pesumasin ega söökla ma ei ole küll. Kuidas sa lased oma mehel endale nii öelda?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees saab 40% rohkem palka ja selle pòhimòttega maksame ka arveid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees maksab elektri ja veetarbimise eest.

Mina maksan interneti ning enda ja laste mobiiliarved.
Mina maksan a 80% toidust, mees ostab süüa kaootiliselt ja enamsti niisama näksimist.
Mina maksan kõik meie lapsega seotud kulud, mees annab vahel harva paarkümmend eurot taskuraha.

Mõlemil on auto, mille kulud tasub kumbki ise.
Suuremad ostud oleme kahepeale teinud, samuti kütte jm kulud.

Hetkel tundub mulle, et mina maksan pisut rohkem, kuna laps kasvab kohutava kiirusega ja iga hooaeg on uusi riideid vaja. Samuti maksan ma majapidamistarvete eest, nt voodipesu, kardinad, pesuvahendid. Mees hoiab murutrimmeri korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastetoetus vist tuleb sinu arvele?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 08:37; 23.09 12:06; 23.09 13:31; 24.09 06:50; 24.09 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid teemasid lugedes môtlen alati, kui lihtne ja mugav me elu on. meil on ühine rahakott. hetkel on meie sissetulek sarnases suurusjärgus. aga on olnud aegu kus on kord minul, siis temal suurem palk. pole mitte kunagi kummalgi olnud pretensioone, et keegi kellegi kulul elaks.

Absoluutselt alati ilmub analoogsetes teemades välja keegi oma pere ühist rahakotti kiitma. Jah, teil on see nii, aga teemaalgatajal mitte. Ja kui neil olekski kahe peale üks kontonumber, ei takistaks see s…a iseloomuga meest naist hurjutamast liiga väikese palga, suurte toidupoearvete, liig kallite jalatsite või suure telefoniarve pärast. Probleem on inimeses, mitte pangakontode arvus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas jagate koos elades arved.
Mis arved maksab mees ja mis arved naine.
Meil on peres nii, et mina maksan lapse lasteaia, tv paketi arve ja oma tel. arve. Mees maksab kommunaalid ja enda tel. arve ja autoga seotud kulud.
Mees igakuu nähvab, et olen ülalpeetav ja arveid ei maksa. Kas peaksin siis kom. kulud ka ise
maksma hakkama?

Elan küll hetkel üksi, aga “kommunaalid” on kuus 150 EUR, kodulaenu makse 400 EUR, autoliising + kindlustus 330 EUR. Autokütus + hooldused, rehvid jne minimaalselt 200 EUR kuus. Nii et sinu mehega võrreldavad kulud on mul julgelt üle 1000 EUR kuus. (eks ma ise muidugi olen nii suured kulud peale võtnud ja saan hakkama)

Sinu makstavad arved on ilmselt maksimaalselt 100-150 EUR kuus.
Ise hakkaksin sinu mehena ka ilmselt virisema, kui selline seis oleks.
Kõik sõltub muidugi sellest, kui suurt palka saate ja kui suur osa palgast peale vältimatuid kulusid kätte jääb. Kui sinul on see tunduvalt suurem kui mehel, pole asi õiglane.

Ma elasin ka ühe naisega koos ja oli selline seis, et temal jäi rohkem raha kätte kui minul. Mitte suhteline osa palgast, vaid summana. Tõestasin selle talle paberil ära, ja palusin ka mõned korrad poes söögi eest maksta – söögiostmine oli muidu ka minu peal ja seda lisaks eelpooltoodud kuludele. Ega see talle ei meeldinud, tema arust olin ikka mina see “kõrgepalgaline”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas jagate koos elades arved.

Mis arved maksab mees ja mis arved naine.

Meil on peres nii, et mina maksan lapse lasteaia, tv paketi arve ja oma tel. arve. Mees maksab kommunaalid ja enda tel. arve ja autoga seotud kulud.

Mees igakuu nähvab, et olen ülalpeetav ja arveid ei maksa. Kas peaksin siis kom. kulud ka ise

maksma hakkama?

Elan küll hetkel üksi, aga “kommunaalid” on kuus 150 EUR, kodulaenu makse 400 EUR, autoliising + kindlustus 330 EUR. Autokütus + hooldused, rehvid jne minimaalselt 200 EUR kuus. Nii et sinu mehega võrreldavad kulud on mul julgelt üle 1000 EUR kuus. (eks ma ise muidugi olen nii suured kulud peale võtnud ja saan hakkama)

Sinu makstavad arved on ilmselt maksimaalselt 100-150 EUR kuus.

Ise hakkaksin sinu mehena ka ilmselt virisema, kui selline seis oleks.

Kõik sõltub muidugi sellest, kui suurt palka saate ja kui suur osa palgast peale vältimatuid kulusid kätte jääb. Kui sinul on see tunduvalt suurem kui mehel, pole asi õiglane.

Ma elasin ka ühe naisega koos ja oli selline seis, et temal jäi rohkem raha kätte kui minul. Mitte suhteline osa palgast, vaid summana. Tõestasin selle talle paberil ära, ja palusin ka mõned korrad poes söögi eest maksta. Ega see talle ei meeldinud, tema arust olin ikka mina see “kõrgepalgaline”.

Mees maksab oma tel. arve. kuskil 20€ kuus. Kommunaalid 140-150€ kuus vahel vähem. Autode kindlustus mõlemad autod kokku kuskil 70€ kuus. Liisinguid ja laene ei ole. Üürikorteris ei ela. Mehe sissetulek 3000-4000)

Mina maksan Telia 42€ kuus.
Oma tel arve. 17€ kuus. Lapse lasteaed 45-55€ kuus + lapse trenn 17€kuus. + lastele ostan riided mina. Üleriided jne.Minu sissetulek (680) Hetkel olen ka väikse beebiga kodune ja tööl ei käi.

Ja kui vaja autot parandada maksab mees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 12:12; 09.09 13:13; 09.09 17:22; 18.09 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kom.arved ja pangalaenu maksab mees. Autode remondi ja kütuse eest hoolitseb samuti tema, ka minu autol. Mina maksan oma arvelt toidu, majapidamistarbed, enda ja lastega seotud kulud ja interneti.
Mees kannab mulle veel vabatahtlikult iga kuu lõpupoole 500€ minu sissetulekutele lisaks. Ütleb, et tahab kindel olla, et meil lastega ikka kuu lõpuni kõigeks vajalikuks piisaks. Tema teenib viis korda rohkem kui mina..
Tegelikult siis maksabki mees absoluutselt kõige eest vist? Siiani pole tal kobisemist olnud, pidevalt tunneb hoopis muret, et kas oleks äkki rohkem juurde vaja. Laste kasvades kasvavad ju ka nende kulud ja nende pealt ei hoia ta milleski kokku.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alles nüüd süvenesin pealkirja. Kui tegu on perega, on kõige mõistlikum teha ühine eelarve, näiteks exeli tabelis. Sinna lähevad sumeerituna kõik tulud: palgad, toetused, elatis, lotovõit, pärandus jms. Seejärel panete kirja kulud: eluase, auto(d), side (telefonid, internet jms), toit, lastega seotud kulud, ühine puhkusereis, säästmine ootamatuteks kuludeks – vaja osta uus pesumasin ,kiire tasuline arstivisiit jms. jne. Seejärel saate teada jäägi, mille jagate nii, et kummalegi jääks isiklikeks kuludeks (riided, hobid) sama protsent oma sissetulekust. Kui jääk iei jää või on see liiga väike, tuleb kuskilt eelpoolnimetatutest kulusid vähendada.
Seejärel saate siis otsustada, millise kulud kumma arvelt lähevad.
Lihtsalt koos elavate inimeste puhul pole ühist eelarvet vaja, aga kui on juba tegu perega, on teine lugu.
Sellist süsteemi pole vaja neil, kel on mingi muu töötav variant, millega mõlemad pooled rahul on. Aga teemaalgatajal ju pole, muidu ta poleks siia kirjutanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nende “lihtsalt kooselevate” inimeste arved maksavad end ise või jäävad maksmata sinu arust? Või nemad ei pea mõtlema, mis saab kui külmik katki läheb? Et neile pole külmikut vaja, söögu väljas või telligu pitsa?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 08:37; 23.09 12:06; 23.09 13:31; 24.09 06:50; 24.09 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nende “lihtsalt kooselevate” inimeste arved maksavad end ise või jäävad maksmata sinu arust? Või nemad ei pea mõtlema, mis saab kui külmik katki läheb? Et neile pole külmikut vaja, söögu väljas või telligu pitsa?

Ilmselt on mõeldud, et nende puhul on arusaadav, et kõik arved tehakse sendipealt pooleks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on mõeldud, et nende puhul on arusaadav, et kõik arved tehakse sendipealt pooleks.

Kindlasti ei ole see nii üheselt arusaadav. “Lihtsalt kooselavate” inimeste puhul on alati küsimus, kelle oma on kinnisvara ja kas/kuidas teine pool selle kasutamist peaks hüvitama. Nt laenumakse, reservfondid jne ja muud täpselt samad küsimused, mis peredel, kui poolte sissetulekud on väga erinevad jne
Mis ikkagi siis pooleks läheb, mis mitte – arusaadavat reeglit pole siin sugugi, ikka kõik kokkulepete küsimus

Pigem pakuks, et siin silmas peetud, et pere (=laste) olemasolul peab olema garanteeritud stabiilsus nendes küsimustes, kahekesi olles võib kasvõi iga kuu kulude üle jageleda ja kasvõi laiali minna,kui üksmeelele ei jõuta

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.09 11:08; 11.09 10:47; 12.09 16:07; 23.09 13:26; 01.10 10:06; 03.10 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nende “lihtsalt kooselevate” inimeste arved maksavad end ise või jäävad maksmata sinu arust? Või nemad ei pea mõtlema, mis saab kui külmik katki läheb? Et neile pole külmikut vaja, söögu väljas või telligu pitsa?

Ilmselt on mõeldud, et nende puhul on arusaadav, et kõik arved tehakse sendipealt pooleks.

Et kui ma ostan endale ühe jäätise, esitan poole arvest teisele?
Tõesõna…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 08:37; 23.09 12:06; 23.09 13:31; 24.09 06:50; 24.09 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on mõeldud, et nende puhul on arusaadav, et kõik arved tehakse sendipealt pooleks.

Kindlasti ei ole see nii üheselt arusaadav. “Lihtsalt kooselavate” inimeste puhul on alati küsimus, kelle oma on kinnisvara ja kas/kuidas teine pool selle kasutamist peaks hüvitama. Nt laenumakse, reservfondid jne ja muud täpselt samad küsimused, mis peredel, kui poolte sissetulekud on väga erinevad jne

Mis ikkagi siis pooleks läheb, mis mitte – arusaadavat reeglit pole siin sugugi, ikka kõik kokkulepete küsimus

Pigem pakuks, et siin silmas peetud, et pere (=laste) olemasolul peab olema garanteeritud stabiilsus nendes küsimustes, kahekesi olles võib kasvõi iga kuu kulude üle jageleda ja kasvõi laiali minna,kui üksmeelele ei jõuta

Tänan seletamast, just seda ma silmas pidasingi. Koos elamine pole veel jätkusuutlik pere, pikaajaline projekt. Kui on otsustatud pere luua, peaks olema juba sendisaagimisest üle saadud ja lepitud, et parasjagu vähem sisse toova partneri elatustase pole teise omast madalam, sõtlumata sellest, kui palj uvara ta peresse tõi või parasjagu teenib. Sest see võib vägagi äkki vastupidiseks muutuda.. Pere on üks majandusüksus, seal ei saa nii olla, et kodu või auto (kui neid on üks) on ühe pereliikme oma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saab. Et mingil põhjusel tuleb enne tutvumist ostetud kinnisvara teisele pool ära kinkida? Js kui naine ei suuda tänapäeval autot osta, siis ärgu saagu lapsi. Saagu enne täiskasvanuks

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 08:37; 23.09 12:06; 23.09 13:31; 24.09 06:50; 24.09 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saab. Et mingil põhjusel tuleb enne tutvumist ostetud kinnisvara teisele pool ära kinkida? Js kui naine ei suuda tänapäeval autot osta, siis ärgu saagu lapsi. Saagu enne täiskasvanuks

Meie pere saab lubada endale ühte autot. Meil on kolm last ja peame ennast keskklassi kuuluvaks.
Me oleme pere ja kingime teineteisele hea meelega kõike. Aga sina ei tyundu veel perelomiseks küps olema…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, loomulikult mitte. Ma saan lihtsalt küigi arvetega üksi hakkama.
Te kingite üksteisele seda ühte autot edasi-tagasi? Huvitav.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 08:37; 23.09 12:06; 23.09 13:31; 24.09 06:50; 24.09 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üles kasvanud peres, kus ema palk on 3x suurem kui isa. Ema maksis kõik arved (siia maani maksab), laste asjad jne, isa ostis süüa ja hoolitses enda isiklike arvete eest (riided, telefon) ja aegajalt ostis ka lastele midagi või tegi nö lastega kohtinguid. Läksime välja sööma, kinno, loomaaeda. Emal oli siis oma aega, massaazi või sõbrannadega.

Suhte alguses oli see neil teist moodi. Nende kooselust ca 10 aastat oli isal kõrgem palk, 24 aastat ema.

Rahakott on neil ühine. Puhkused jne on tegelikult ema poolt kinni makstud aga see ei lähe neile eriti korda. Isa tegeleb koduga palju, ehitab, soojustab, tegeleb ka oma laste korteritega jne.

Tõsiasi on, et kui üks perepool teenib rohkem, siis maksab jah tema suurem osa asjad kinni aga teine perepool siis võtab ka teatud asjad enda kaela, et esimene perepool tunneks end turvaliselt, puhanuna ning arvestatuna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina maksan poole kuu toiduraha (käime nimelt üle nädala kordamööda poes) so siis ca 300 eur.
kommud ja majalaenu maksab mees. oma lapse kulud kannab igaüks ise.
maja puudutavad remondikulud on samuti mehe kanda, kuna maja on tema oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on jagatud: ühine pott ja isiklik raha. 🙂 Esimesse panustame suht võrdselt, sest parasjagu teenime ka võrdselt. Endale jätame “taskuraha”, millega katame isiklikud lõbustused ja vajadused. A la kosmeetik ja sõbrannaga kohvikus ning kui me üksteisele kinke teeme. Meile on selline süsteem toimiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil maksab see, kummal on parasjagu rohkem raha. Aastate jooksul on see vaheldunud, on perioode, kus minul polnud väga midagi panustada ning elasime mehe sissetulekust, viimasel aastal on kõik kulud peamiselt minu kanda, minu teenitud rahast käime ka puhkamas ning vajadusel annan mehele ka elamiseks juurde.
Mulle nii sobib, kui me oleme üks pere, siis on ka raha meie raha hoolimata sellest, kes selle teeninud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuludega on üldiselt nii, et kui inimesed ise ei pea arveid maksma, siis tarbitakse mõnuga. Muidugi sõltub ka harjumusest, elustiilist, kuid valdavalt ollakse nii öelda tasuta asjade, teenuste suhtes vabamad. Kui kulusid jagatakse, siis arvestatakse rohkem. Kommunaalkulude puhul, lihtne on jätta lamp terveks õhtuks põlema tuppa, kus kedagi pole, nõusid või ennast pesta duši all, pidevalt voolava vee all, vähemalt pool tundi, keskkütet keerata 22 kraadilt 25 kraadi peale, autoga sõita igale poole ja alati ukse ette, poest osta kõige kvaliteetsemat ja kallimat toitu, käia parimates restoranides söömas, sest teine nagunii maksab. Kui arveid nähakse iga kuu ja makstakse koos, siis vähemalt 100-200 eurot suurem summa paneb paljusid rohkem mõtlema ja oma harjumusi veidi muutma. Kui üks osapool maksab suuremad kulutused ise, kommunaalid, laenud, toidu, bensiini, siis võib olla keeruline mõista anda, et tarbige vähem, et see ei kõlaks etteheite või süüdistusena.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 12:06; 30.09 12:36; 02.10 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuludega on üldiselt nii, et kui inimesed ise ei pea arveid maksma, siis tarbitakse mõnuga. Muidugi sõltub ka harjumusest, elustiilist, kuid valdavalt ollakse nii öelda tasuta asjade, teenuste suhtes vabamad. Kui kulusid jagatakse, siis arvestatakse rohkem. Kommunaalkulude puhul, lihtne on jätta lamp terveks õhtuks põlema tuppa, kus kedagi pole, nõusid või ennast pesta duši all, pidevalt voolava vee all, vähemalt pool tundi, keskkütet keerata 22 kraadilt 25 kraadi peale, autoga sõita igale poole ja alati ukse ette, poest osta kõige kvaliteetsemat ja kallimat toitu, käia parimates restoranides söömas, sest teine nagunii maksab. Kui arveid nähakse iga kuu ja makstakse koos, siis vähemalt 100-200 eurot suurem summa paneb paljusid rohkem mõtlema ja oma harjumusi veidi muutma. Kui üks osapool maksab suuremad kulutused ise, kommunaalid, laenud, toidu, bensiini, siis võib olla keeruline mõista anda, et tarbige vähem, et see ei kõlaks etteheite või süüdistusena.

Meil ei maksa teine, mile on pere eelarve, see tähendab, et meie maksame. Kui meie asjatult kulutame, siis jääb meil meelelahutuseks vähem raha.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei maksa teine, mile on pere eelarve, see tähendab, et meie maksame. Kui meie asjatult kulutame, siis jääb meil meelelahutuseks vähem raha.

Pidasin silmas olukorda, kus üks pereliige maksab enda palgast, kontolt näiteks kogu toidu, laenu, kommunaalid ja teine oma palgast ainult isiklikuks tarbimiseks kuluva, oma auto kütuse, telefoniarve, riided jms. Tasakaal on siis selgelt väljas, ühe kasuks ja teise kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 12:06; 30.09 12:36; 02.10 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuludega on üldiselt nii, et kui inimesed ise ei pea arveid maksma, siis tarbitakse mõnuga. Muidugi sõltub ka harjumusest, elustiilist, kuid valdavalt ollakse nii öelda tasuta asjade, teenuste suhtes vabamad. Kui kulusid jagatakse, siis arvestatakse rohkem. Kommunaalkulude puhul, lihtne on jätta lamp terveks õhtuks põlema tuppa, kus kedagi pole, nõusid või ennast pesta duši all, pidevalt voolava vee all, vähemalt pool tundi, keskkütet keerata 22 kraadilt 25 kraadi peale, autoga sõita igale poole ja alati ukse ette, poest osta kõige kvaliteetsemat ja kallimat toitu, käia parimates restoranides söömas, sest teine nagunii maksab. Kui arveid nähakse iga kuu ja makstakse koos, siis vähemalt 100-200 eurot suurem summa paneb paljusid rohkem mõtlema ja oma harjumusi veidi muutma. Kui üks osapool maksab suuremad kulutused ise, kommunaalid, laenud, toidu, bensiini, siis võib olla keeruline mõista anda, et tarbige vähem, et see ei kõlaks etteheite või süüdistusena.

meil põlevad hämaral ajal kogu aeg terves majas tuled, sest ei meeldi pimedus. duši all käies voolab vesi, sest niimoodi on mõnus. keskkütet pole, on oma küte ja toas on 23-24 kraadi, sest siis on mõnus käia paljajalu ja õhukeste riietega. autoga sõidame ka igale poole ukse ette, sest ei viitsi kotte kaugele tassida ja nii saab kiiremini. poest ostame kvaliteetset ja maitsvat toitu, sest see on hea. restoranides väga palju ei käi, pigem kohvikus või pitsat söömas vms.
arveid näeme mõlemad iga kuu ning maksame need pere ühisest eelarvest, aga selleks me tööd rabamegi, et endale mõnusat elu lubada.
mis mõte oleks tööd rabada, kui vaatad küünlavalgel külmas toas tekkidesse mässituna telekat, pesed end niiske lapiga, matkad vihmaga poodi ning sööd kaerahelbeputru ja kiirnuudleid, endal tuhanded kontol kössitamas?
YOLO 😉

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 13:59; 30.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei maksa teine, mile on pere eelarve, see tähendab, et meie maksame. Kui meie asjatult kulutame, siis jääb meil meelelahutuseks vähem raha.

Pidasin silmas olukorda, kus üks pereliige maksab enda palgast, kontolt näiteks kogu toidu, laenu, kommunaalid ja teine oma palgast ainult isiklikuks tarbimiseks kuluva, oma auto kütuse, telefoniarve, riided jms. Tasakaal on siis selgelt väljas, ühe kasuks ja teise kahjuks.

See teine teeb äkki üksi enamiku kodutöödest ja lastege seonduvast? Või on lihtsalt nii tore, et teeb esimese elu ilusaks? Kui inimesed ise mõlemad rahul on, on kõik OK.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuludega on üldiselt nii, et kui inimesed ise ei pea arveid maksma, siis tarbitakse mõnuga. Muidugi sõltub ka harjumusest, elustiilist, kuid valdavalt ollakse nii öelda tasuta asjade, teenuste suhtes vabamad. Kui kulusid jagatakse, siis arvestatakse rohkem. Kommunaalkulude puhul, lihtne on jätta lamp terveks õhtuks põlema tuppa, kus kedagi pole, nõusid või ennast pesta duši all, pidevalt voolava vee all, vähemalt pool tundi, keskkütet keerata 22 kraadilt 25 kraadi peale, autoga sõita igale poole ja alati ukse ette, poest osta kõige kvaliteetsemat ja kallimat toitu, käia parimates restoranides söömas, sest teine nagunii maksab. Kui arveid nähakse iga kuu ja makstakse koos, siis vähemalt 100-200 eurot suurem summa paneb paljusid rohkem mõtlema ja oma harjumusi veidi muutma. Kui üks osapool maksab suuremad kulutused ise, kommunaalid, laenud, toidu, bensiini, siis võib olla keeruline mõista anda, et tarbige vähem, et see ei kõlaks etteheite või süüdistusena.

Loomulikult, kui inimese moto on, et võõrast vara nõrkemiseni, ja korterikaaslane samuti sinna võõraste alla kirja läheb. Aga ega seal ei aita arvete poolitamine ka, sest siis leiab mees ikka, et naine on kauem duši all, ja naine jälle, et mees sööb rohkem – miks pean mina poole maksma asjast, mida tema rohkem kulutab?

(See on muidugi teil ka huvitavalt jagatud, et sööma minnakse ainult selle soovi järgi, kes ise nagunii kunagi ei maksa.)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kulusid jagatakse, siis arvestatakse rohkem. Kommunaalkulude puhul, lihtne on jätta lamp terveks õhtuks põlema tuppa, kus kedagi pole, nõusid või ennast pesta duši all, pidevalt voolava vee all, vähemalt pool tundi, keskkütet keerata 22 kraadilt 25 kraadi peale, autoga sõita igale poole ja alati ukse ette, poest osta kõige kvaliteetsemat ja kallimat toitu, käia parimates restoranides söömas, sest teine nagunii maksab. Kui arveid nähakse iga kuu ja makstakse koos, siis vähemalt 100-200 eurot suurem summa paneb paljusid rohkem mõtlema ja oma harjumusi veidi muutma.

Selline seisukoht on arusaadav, kui kokkuvõttes (kahepeale) rahadega kitsas.
Paaridel, kus on näiteks väga suur sissetulekute erinevus, aga kokkuvõttes tulevad kenasti rahadega välja, pole see probleemiks, kui üks maksab ühised kulud ja teine maksab ainult endal lisanduvad; pole probleemiks, kui tuli panna põlema täieliku päikseloojangu asemel juba videvikus ja toas piisavalt soe, et paljajalu käia ning soovi korral käia väljas söömas seal, kus tahtmist on.
Mõistetav, et inimene, kelle pere eelarvele see 100-200 eurot olulise mõjuga on, võib sellist korraldust ebaõiglaseks vm hinnata, aga samas teise pere jaoks toimib see täiesti loomulikult ega tekita isegi diskussiooni.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.09 11:08; 11.09 10:47; 12.09 16:07; 23.09 13:26; 01.10 10:06; 03.10 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis mõte oleks tööd rabada, kui vaatad küünlavalgel külmas toas tekkidesse mässituna telekat, pesed end niiske lapiga, matkad vihmaga poodi ning sööd kaerahelbeputru ja kiirnuudleid, endal tuhanded kontol kössitamas?

Äärmustesse pole mõtet kalduda. Keegi pole kirjutanud, et peab istuma küünlavalgel, ennast mitte pesema või sööma kiirnuudleid. Mõtlesin olukorda, et kui mõlemad teenivad enam-vähem samapalju, jagavad kodutöid, kuid üks maksab peres aastaid, peaaegu kõik suuremad kulud ja teine kulutab raha ainult enda peale, siis võib see tekitada ebavõrdustunde. Eriti veel, kui varasemalt tarbiti mõistlikult, kuid kui teine maksab, siis muututakse laristajaks. Ma räägin üldiselt, et see võib tekitada peres probleeme, nagu kurtis ka teemaalgataja, et mees nähvas, et tema enamuse arveid peab maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 12:06; 30.09 12:36; 02.10 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan enda vidinad ja pere shampoonid, seebid, pesugeelid jne ning kõik mis koerale vaja. Mees maksab arved, toidu ja muu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arvete jagamine peres

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.