Esileht Pereelu ja suhted Austraaliasse raha teenima

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 117 )

Teema: Austraaliasse raha teenima

Postitas:
Kägu

Mul tegelikult tekkis ka see küsimus, et miks antud noormeest loikamiks nimetatakse. Kas ta mingite tunnuste alusel ongi või hoopis sellepärast, et veab tütre välismaale ja see ei meeldi vanematele. See üksinda, et ta austraaliasse tahab minna ja ei plaani(hetkel vähemalt, ja 19.aastane veel vabalt jõuab) edasi õppida, ei tee temast ju loikamit.

Meie jaoks on piisavaks põhjuseks see, et noormees ei taha ega pea vajalikuks edasi õppida, on otsustanud piirduda keskharidusega. :/ Ehk siis meie silmis on ta hariduseta ja harituseta. Mida tütar loikamis üldse näeb, ei saa aru, kui oleme uurinud, siis vastab muidugi, et armastab loikamit ja tunneb end temaga hoituna ja turvaliselt. Kogu tema elu keerlebki loikami ümber.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tegelikult tekkis ka see küsimus, et miks antud noormeest loikamiks nimetatakse. Kas ta mingite tunnuste alusel ongi või hoopis sellepärast, et veab tütre välismaale ja see ei meeldi vanematele. See üksinda, et ta austraaliasse tahab minna ja ei plaani(hetkel vähemalt, ja 19.aastane veel vabalt jõuab) edasi õppida, ei tee temast ju loikamit.

Meie jaoks on piisavaks põhjuseks see, et noormees ei taha ega pea vajalikuks edasi õppida, on otsustanud piirduda keskharidusega. :/ Ehk siis meie silmis on ta hariduseta ja harituseta. Mida tütar loikamis üldse näeb, ei saa aru, kui oleme uurinud, siis vastab muidugi, et armastab loikamit ja tunneb end temaga hoituna ja turvaliselt. Kogu tema elu keerlebki loikami ümber.

Ebameeldiv suhtumine. Teile on oluline vaid, et tütar oleks mingi võimalikult kõrgelt haritud tüübiga koos. Ühesõnaga on tähtis väline kuvand. Tütar ütles otse et tunneb end kaaslasega turvaliselt ja hoitult. Kas see ei peaks olema suhtes mitte nr 1 tingimus, et inimene end hästi ja õnnelikult tunneks. Tundub, et see ema oleks õnnelikum, kui oleks kõrgelt haritud peigmees, ükskõik kuidas see siis tütart kohtleb. Ei tunneks end ei hoitult ega turvaliselt, aga vähemalt on kraadid olemas. Tütar tunneb end õnnelikult ja hästi aga vanemad pole ikka rahul, vaid arvavad, et on õigust täiskasvanud lapsele peale suruda oma arvamust sellest, kuidas tal oleks õige oma elu elada. Üsna kehv lapsevanem.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar ehk hakkab tagasijõudes midagi õppima, poiss vaevalt. Rahamaitse suus jääbki lihtööliseks. Mehed ju haridust suuremat ei hinda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tegelikult tekkis ka see küsimus, et miks antud noormeest loikamiks nimetatakse. Kas ta mingite tunnuste alusel ongi või hoopis sellepärast, et veab tütre välismaale ja see ei meeldi vanematele. See üksinda, et ta austraaliasse tahab minna ja ei plaani(hetkel vähemalt, ja 19.aastane veel vabalt jõuab) edasi õppida, ei tee temast ju loikamit.

Meie jaoks on piisavaks põhjuseks see, et noormees ei taha ega pea vajalikuks edasi õppida, on otsustanud piirduda keskharidusega. :/ Ehk siis meie silmis on ta hariduseta ja harituseta. Mida tütar loikamis üldse näeb, ei saa aru, kui oleme uurinud, siis vastab muidugi, et armastab loikamit ja tunneb end temaga hoituna ja turvaliselt. Kogu tema elu keerlebki loikami ümber.

Ebameeldiv suhtumine. Teile on oluline vaid, et tütar oleks mingi võimalikult kõrgelt haritud tüübiga koos. Ühesõnaga on tähtis väline kuvand. Tütar ütles otse et tunneb end kaaslasega turvaliselt ja hoitult. Kas see ei peaks olema suhtes mitte nr 1 tingimus, et inimene end hästi ja õnnelikult tunneks. Tundub, et see ema oleks õnnelikum, kui oleks kõrgelt haritud peigmees, ükskõik kuidas see siis tütart kohtleb. Ei tunneks end ei hoitult ega turvaliselt, aga vähemalt on kraadid olemas. Tütar tunneb end õnnelikult ja hästi aga vanemad pole ikka rahul, vaid arvavad, et on õigust täiskasvanud lapsele peale suruda oma arvamust sellest, kuidas tal oleks õige oma elu elada. Üsna kehv lapsevanem.

Ei, meie elukogenutena näeme lihtsalt perspektiivi, mida meie tütar näha ei oska (ja sina samuti mitte).  Seda kaarti ei ole mõtet lauale tuua, et me soovime tütrele halba meest, peaasi, et oleks haritud – see on nii rumal mõte, et seda isegi ei pea vajalikuks kommenteerida.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu peamine probleem on see, et tütar on täiskasvanuks saanud ja sul ei ole tema tegemiste üle sama suurt kontrolli kui seni. Sina oled talle tuleviku visualiseerinud, võib-olla isegi eriala välja valinud, aga tema valikud võivad sinu omadest vabalt erineda. See tema verinoor kutt ei tea kindlasti veel isegi, mida ta eluga peale tahab hakata, ma ei oleks nii kindel, et ta õppima ei lähe. Praeguse suhtumisega rikud vaid oma suhted tütrega ära ja kasvatad tõenäosust, et ta sinna välismaale jääbki, sest niimoodi on ta vähemalt kontrolliva ema meelevallast väljas.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguses julgeolekuolukorras tuleks toetada noort, kes soovib eemale.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tegelikult tekkis ka see küsimus, et miks antud noormeest loikamiks nimetatakse. Kas ta mingite tunnuste alusel ongi või hoopis sellepärast, et veab tütre välismaale ja see ei meeldi vanematele. See üksinda, et ta austraaliasse tahab minna ja ei plaani(hetkel vähemalt, ja 19.aastane veel vabalt jõuab) edasi õppida, ei tee temast ju loikamit.

Meie jaoks on piisavaks põhjuseks see, et noormees ei taha ega pea vajalikuks edasi õppida, on otsustanud piirduda keskharidusega. :/ Ehk siis meie silmis on ta hariduseta ja harituseta. Mida tütar loikamis üldse näeb, ei saa aru, kui oleme uurinud, siis vastab muidugi, et armastab loikamit ja tunneb end temaga hoituna ja turvaliselt. Kogu tema elu keerlebki loikami ümber.

Ebameeldiv suhtumine. Teile on oluline vaid, et tütar oleks mingi võimalikult kõrgelt haritud tüübiga koos. Ühesõnaga on tähtis väline kuvand. Tütar ütles otse et tunneb end kaaslasega turvaliselt ja hoitult. Kas see ei peaks olema suhtes mitte nr 1 tingimus, et inimene end hästi ja õnnelikult tunneks. Tundub, et see ema oleks õnnelikum, kui oleks kõrgelt haritud peigmees, ükskõik kuidas see siis tütart kohtleb. Ei tunneks end ei hoitult ega turvaliselt, aga vähemalt on kraadid olemas. Tütar tunneb end õnnelikult ja hästi aga vanemad pole ikka rahul, vaid arvavad, et on õigust täiskasvanud lapsele peale suruda oma arvamust sellest, kuidas tal oleks õige oma elu elada. Üsna kehv lapsevanem.

Ei, meie elukogenutena näeme lihtsalt perspektiivi, mida meie tütar näha ei oska (ja sina samuti mitte). Seda kaarti ei ole mõtet lauale tuua, et me soovime tütrele halba meest, peaasi, et oleks haritud – see on nii rumal mõte, et seda isegi ei pea vajalikuks kommenteerida.

Mõte on selles, et teie tütrele see mees meeldib ja ta ütles, et tunneb end temaga hoituna ja turvaliselt. See on ülioluline aspekt. Aga teie jaoks on olulisem see, et läheks ikka edasi õppima. See tähendab, et siis teie tütrele ei kõlba keskharidusega mees. Tütar ju pole öelnud, et pärast Austraaliat edasi ei õpi. Ehk siis on ikka asi selles, et keskharidusega mees ei kõlba, mis siis, et tütar tunneb end temaga hästi.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu peamine probleem on see, et tütar on täiskasvanuks saanud ja sul ei ole tema tegemiste üle sama suurt kontrolli kui seni. Sina oled talle tuleviku visualiseerinud, võib-olla isegi eriala välja valinud, aga tema valikud võivad sinu omadest vabalt erineda. See tema verinoor kutt ei tea kindlasti veel isegi, mida ta eluga peale tahab hakata, ma ei oleks nii kindel, et ta õppima ei lähe. Praeguse suhtumisega rikud vaid oma suhted tütrega ära ja kasvatad tõenäosust, et ta sinna välismaale jääbki, sest niimoodi on ta vähemalt kontrolliva ema meelevallast väljas.

Ma olen sellega 100% nõus. Tundub selline kontrollifriigist ema, kes on oma lapsele tuleviku ette planeerinud. Kindel visioon, mismoodi laps elama peab ja millal mingeid samme astuma. See on juba suur katastroof, kui ei lähegi kohe kõrgkooli, vaid tahab aastaks tööle minna. Mis siis saab veel, kui ta ei tahagi ülikooli minna, vaid eelistab kutsekooli. Selline ülekontrolliv ja ülikriitiline ema (ja tundub, et isa on samasugune) tõukab tõesti oma lapsed eemale. See, et läbivalt noormehe kohta ainult “loikam” öeldakse, näitab, kuivõrd vahe austatakse lapse valikuid ja kui halvustavalt suhtutakse kellessegi, kes on teie tütrele väga oluline. Kuigi see noormees pole midagi muud valesti teinud, kui öelnud, et tema ei taha edasi õppima minna. Ehk tahabki eeskätt raha teenida.

Fakt on see, et laps ongi täiskasvanu nüüd ja teil polegi õigust otsustada, mismoodi oma elu elab.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Austraalias on 40-aastaselt majakaaslastega elamine ok – kui sinu 40-aastane tuttav Eestis elaks koos pundi inimestega, kes ta pereliikmed ei ole, siis mis sa ise temast arvaksid?

Päris nii tegelikult ei ole, et seal kõik mingit kommuunielu elavad. Need eestlased, kes on sinna ajutiselt läinud, pigem küll jah, aga see riik ei koosne ainult working holiday viisadega sisse rännanud ajutistest elanikest. Austraalias on immigratsioonipoliitika vähe teistsugune ja seal on omad tingimused, et saada tähtajatu permanent viisa või kodakondsus. Kinnisvara on kallis, aga paarina kahekesi elamine ei ole võimatu ka sisserännanud eestlasele. Mul on üks sõbranna, kes elab seal koos mehega kahekesi üürikorteris ja üks sõbranna, kes on ostnud sinna koos mehega maja (mees on küll tõepoolest kohalik austraallane ja teenib väga hästi).

Siin on kuidagi kõrvutatud eelarvamus kahest äärmusest – niisama logelemise eest pudrujõed ja piimamäed vs ränk rügamine, mille eest tuleb ühiskorterit jagada. Selge see, et kuskil maailmas ei oodata kedagi avasüli kullakangide ja mugava elu valmispaketiga, aga Austraalia siiski on riik, kus on ise tubli olles võimalused hästi elada (paraku) suuremad kui Eestis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA-l on igati põhjust mures olla. See lihtsalt pole eriti mõistlik mõte minna mingi noormehe nimel nii kaugele nagu Austraalia ja enda edasised plaanid hüljata mingi armumise nimel, mis ilmselt varsti nagunii möödub. Täpselt samamoodi võib armuda mõnda teise noormehesse, tunda turvatunnet ja end hoituna ka siinsamas Eestis.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli sama lugu, tütar suht lahtise peaga, lõpetas gümnaasiumi ja siis teatas, et tema läheb sõbrannaga Austraaliasse ja siis vaatab, mis edasi saab. Mulle ei meeldinud see mõte ka mitte üks raas, aga midagi teha polnud. Ütlesin vaid, et kui lähed tööle, siis teeni oma raha ise ja mina toetust ei anna. Mingid minekukulud aitasin katta, aga rohkem raha ei andnud ka.
Tagantjärele leian, et hea oli, et tütar seal ära käis, sest elu Austraalias on siiski midagi muud kui meil siin. Meil on sotsialism, proletariaadi diktatuur, midagi ei meeldi, lööd ukse kinni, kõnnid järgmise tööandja juurde, kõik võtavad lahkelt vastu, tööd palju rohkem kui tegijaid. Seal on aga pool maailma koos, kes kõik oma vaheaastaid tahavad teha, ka lihtsa ettekandja koha peale on suur konkurss ja tööd saada on väga keeruline. Alati on ikka keegi parem, kes valitakse. Mingid otsad saad, aga tööd palju ja raha vähe.
Alguses sinna jõudes olid nad väga õnnelikud, eufooriat oli palju ja et kui lahe seal kõik on ja kui sõbralikud inimesed, jne. Aga mida nädal edasi, seda väiksemaks eufooria jäi ja seda kainemad postitused hakkasid tulema. Igal pool on konkurents, sõbralikud näod ja teretused ei tähenda, et sulle kohe n-ö ära ei teha kui see vaid kellelegi kasulik. Läksid ka tööle kuhugi aiandisse, kus kirsse pidi korjama, töö oli ränk ja tüübid vajusid päeva lõpus asmetele magama, ei jõudnud enam videosid teha ega suheldagi. Neile juhtus veel ka see aasta, kus seal metsikud põlengud olid, nii et lisaks kuumusele oli ka suits ja kõrbehais igal pool. Nõnda juhtuski, et aastast sai sujuvalt napp pool aastat, pakiti asjad ja tuldi koju tagasi. Pole nii, et seal on hea kus meid pole. See kainestav kogemus tõi pilvedest alla, läks ülikooli ja sellel aastal ehk siis lõpetab. Nägi ära, et ilma hariduseta lihttöid tehes saab elu ikka väga raske olema. Mul hea meel, et ta selle kogemuse sai.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turvatundest, kas on või ei ole, saab rääkida alles probleemide korral. Vaevalt neil Eestis midagi turvalisust rikkuvat on olnudki. Kas nad vähemalt mõne reisi kuhugi lähemale koos on teinud?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaks ka küsida, mil moel väljendub see turvatunne ja hoitus? Tahaks kohe näiteid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA-l on igati põhjust mures olla. See lihtsalt pole eriti mõistlik mõte minna mingi noormehe nimel nii kaugele nagu Austraalia ja enda edasised plaanid hüljata mingi armumise nimel, mis ilmselt varsti nagunii möödub. Täpselt samamoodi võib armuda mõnda teise noormehesse, tunda turvatunnet ja end hoituna ka siinsamas Eestis.

Ma arvan, et väga paljud inimesed ei tee nii suuri samme mingite armumiste pärast. Ääretult rumalad teevad. Tegelikult on lihtsalt samad huvid ja eesmärgid ja seltsis segasem. Minu nooruses läks ka üks paar, kahjuks ei mäleta enam nimesid, saaks uurida, kas on koos. Nad tulid tagasi koos ja läksid koos, aga eesmärk polnud kindlasti minna koos olemise või kontrollimise pärast. Ma arvan, et noored on lihtsalt ettevõtlikud ja enamik ei läheks ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

#4139878:

Aasta saab ju vahele jätta ja peale seda ka edasi õppida, miks see kohe tuleviku tuulde viskamine on?

 

Minu jaoks on igasuguste selliste vaheaastate puhul kõige olulisem küsimus: mis siis saab, kui midagi tervisega juhtub?

 

Jääb haigeks või murrab mõne luu või satub autoavariisse vmt.

 

Õppuristaatusega seotud haigekassakindlustus lõpeb peale gümnaasimi lõppu umbes septembris, edasi tuleb kõikvõimalikud raviarved ise või vanematel kinni maksta.

 

 

Austraalias pole meie haigekassaga midagi peale hakata, selle jaoks on ikka reisikindlustus.

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA-l on igati põhjust mures olla. See lihtsalt pole eriti mõistlik mõte minna mingi noormehe nimel nii kaugele nagu Austraalia ja enda edasised plaanid hüljata mingi armumise nimel, mis ilmselt varsti nagunii möödub. Täpselt samamoodi võib armuda mõnda teise noormehesse, tunda turvatunnet ja end hoituna ka siinsamas Eestis.

Ma arvan, et väga paljud inimesed ei tee nii suuri samme mingite armumiste pärast. Ääretult rumalad teevad. Tegelikult on lihtsalt samad huvid ja eesmärgid ja seltsis segasem. Minu nooruses läks ka üks paar, kahjuks ei mäleta enam nimesid, saaks uurida, kas on koos. Nad tulid tagasi koos ja läksid koos, aga eesmärk polnud kindlasti minna koos olemise või kontrollimise pärast. Ma arvan, et noored on lihtsalt ettevõtlikud ja enamik ei läheks ka.

Kummaline, et see Austraalia-huvi alles selle noormehega tutvudes välja lõi. Selles asi ongi, et noormees plaanib oma sõpradega sinna minna ja neiu tahab ka minna, sest tema noormees läheb. Ma ei loe välja, et neiul oleks enne seda suhet selle noormehega olnud plaanis võtta vaheaasta ja minna teise riiki raha teenima ja reisima. Seetõttu mingist ühisest huvist pole ju mõtet rääkida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline, et see Austraalia-huvi alles selle noormehega tutvudes välja lõi. Selles asi ongi, et noormees plaanib oma sõpradega sinna minna ja neiu tahab ka minna, sest tema noormees läheb. Ma ei loe välja, et neiul oleks enne seda suhet selle noormehega olnud plaanis võtta vaheaasta ja minna teise riiki raha teenima ja reisima. Seetõttu mingist ühisest huvist pole ju mõtet rääkida.

Minu sugulane läks noorena samal põhjusel. Läksid lahku, nüüd elab üldse viiendas riigis. Too naine elab ise ka juba mingi kolmandas riigis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk et, minnakse lihtsalt selleks, et äge ja üksi ei julge. Ise samuti ei läheks, aga noh, ma pole ka reisisell. Päris palju reisiselle on maailmas. Valivad õppimise asemel reisimise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Austraalias pole meie haigekassaga midagi peale hakata, selle jaoks on ikka reisikindlustus.

Kas reisikindlustus töötamise korral kehtib, et kui n mõni tööõnnetus juhtub? Ehk peab selleks olema kohalik (tööandja)kindlustus?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk et, minnakse lihtsalt selleks, et äge ja üksi ei julge. Ise samuti ei läheks, aga noh, ma pole ka reisisell. Päris palju reisiselle on maailmas. Valivad õppimise asemel reisimise.

Sellest saan aru, et noored jne. aga oma isiklikke eesmärke ja plaane pole mõtet küll hüljata kellegi ega millegi pärast. Kui see suhe kord nii või naa ära lõpeb, võib leida juba uue ja “hullema” mehe, kelle järgi oma elu jälle korraldama hakata. Nii aga ei saa ju mõelda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas loikami seltskond on poisid? Tüdruk ei pruugi nendega samast kohast töödki saada.
Loikam on juba eelmisel aastal gümnaasiumi lõpetanud kui aasta vanem? Mida pärast lõpetamist tegi?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest saan aru, et noored jne. aga oma isiklikke eesmärke ja plaane pole mõtet küll hüljata kellegi ega millegi pärast. Kui see suhe kord nii või naa ära lõpeb, võib leida juba uue ja “hullema” mehe, kelle järgi oma elu jälle korraldama hakata. Nii aga ei saa ju mõelda.

No aga mõeldakse. Aju areneb 25ndaks eluaastaks välja. Ideaalis poleks üldse partnereid selle ajani, sellepärast, et siis on inimene ise arenenud ilma mingite kõrvaliste isikuteta. Kahjuks või õnneks elu nii ei käi ja sõltub väga palju paarilisest. Paariline võib mõjutada positiivses või negatiivses suunas. Iial ei tea, milleks on reisimine hea või halb. Kahjuks ei saagi teada, selleks peaks uuesti ärkama ja iga päev samas päevas olema, et proovida, mis tee kõige õigem on, aga kahjuks pole võimalik. Ettevõtlikkus on alati parem kui mittevõtlikkus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtlikkus on alati parem kui mittevõtlikkus.

Jah, kui siit rubriigist järgmist teemat lugeda, kus poeg peale gümnaasiumi kodus vedeleb ja arvutimänge mängib, siis Austraalia on igal juhul parem variant. Pole kahtlustki.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk et, minnakse lihtsalt selleks, et äge ja üksi ei julge. Ise samuti ei läheks, aga noh, ma pole ka reisisell. Päris palju reisiselle on maailmas. Valivad õppimise asemel reisimise.

Sellest saan aru, et noored jne. aga oma isiklikke eesmärke ja plaane pole mõtet küll hüljata kellegi ega millegi pärast. Kui see suhe kord nii või naa ära lõpeb, võib leida juba uue ja “hullema” mehe, kelle järgi oma elu jälle korraldama hakata. Nii aga ei saa ju mõelda.

Ma absoluutselt ei saa aru, mille üle siin hüsteeritsetakse. Noor inimene tahab pärast keskkooli lõppu minna ilmselt aastaks Austraaliasse raha teenima ja maailma avastama. See on noorte seas vägagi levinud. Osad lähevad ka ülikooli ajast. Võtavad akadeemilise. Mis selles halba on. Kuskilt ei loe, et see tüdruk plaanib oma edasi õppimise plaanid hüljata ja veel vähem noormehe pärast mitte õppima minna, kui on tagasi tulnud. Tahab lihtsalt mingiks ajaks minna välismaale. Väga normaalne ja arendav. Ja siis ema hüsteeriliselt teeb järeldusi, et mingi “loikami” pärast enam KUNAGI ei lähegi edasi õppima.

Andke andeks, aga ma tunnen sellele tütrele kaasa, et tal nii kontrolliv ja mitte toetav ema on.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kainestav kogemus tõi pilvedest alla, läks ülikooli ja sellel aastal ehk siis lõpetab. Nägi ära, et ilma hariduseta lihttöid tehes saab elu ikka väga raske olema. Mul hea meel, et ta selle kogemuse sai.

Mina arvan sama, et see kogemus tuleb igati kasuks. Enda poeg töötas Austraalias mingis autopesulas, tuli tagasi ja rääkis, kui lihtne elu on ikka siin. Nüüd õpib inseneriks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu loikam võttis ka vahe aasta ja seikleb välismaal, alguses olin vastu – et mis mõttes, ikka nii, et gümnaasium, ülikool, pangalaen ja korter, siis abielu ja lapsed.  Aga laps või  mis laps ta enam on, otsustab ise, mida ta teeb, Elab oma rahakoti peal ja meist ei sõltu. Alguses olid sõbrad ka, et mis mõttes, aga nüüd kadetsevad, kui poiss saadab fotosid, kus sooja mere ääres peesitab.

Sa ei saa elada oma lapse elu, tema valik on minna armastatud loikamiga Austraaliasse, sinna on veel pool aastat aega ja mida rohkem sa vastu oled, seda kindlamini ta läheb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi maja on nullist ehitatud selle summaga, mis seal teeniti.

Kindlasti mitte lihttööga.

Minu lähedane neiu töötab Austraalias kolmandat aastat kaevanduses. Lihttöö. Graafik on 2 nädalat tööl, 2 vaba. Kaevandus asub kusagil pärapõrgus ja sinna ning Brisbane’i tagasi lennutatakse ettevõtte poolt väikelennukiga. Majutus, söök ja tervisekindlustus ettevõtte poolt. Need 2 nädalat mis ta eemal on, maksab muidugi oma kulud ise välja arvatud tervisekindlustus, mis kehtib koguaeg. Kuupalk on 7000eur ringis, aga see on tegelikult kahe nädala eest. Tema elab koos eestlasest elukaaslasega, kellega tutvus seal, korralikus 3-toalises korteris. Käivad sageli puhkamas nii Austraalias sees kui ka välismaal, neil on kasutatuna ostetud pick-up truck ja lähedane on palju raha kõrvale ka pannud. Kuid tagasi Eestisse ta tulla ei plaani. Läks samuti kohe peale gümnaasiumi lõppu ning kogub selleks, et seal ülikooli minna.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna noortele neid tööviisasid jagatakse kuni 30. eluaastani, siis mina ikkagi püüaks kõige peal hariduse kätte saada ja siis läheks. Selleks ajaks on juba ka rohkem mõistust arukamalt ringi vaadata ja mitte raisata oma aega palmi all poseerimisele.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi maja on nullist ehitatud selle summaga, mis seal teeniti.

Kindlasti mitte lihttööga.

Minu lähedane neiu töötab Austraalias kolmandat aastat kaevanduses. Lihttöö. Graafik on 2 nädalat tööl, 2 vaba. Kaevandus asub kusagil pärapõrgus ja sinna ning Brisbane’i tagasi lennutatakse ettevõtte poolt väikelennukiga. Majutus, söök ja tervisekindlustus ettevõtte poolt. Need 2 nädalat mis ta eemal on, maksab muidugi oma kulud ise välja arvatud tervisekindlustus, mis kehtib koguaeg. Kuupalk on 7000eur ringis, aga see on tegelikult kahe nädala eest. Tema elab koos eestlasest elukaaslasega, kellega tutvus seal, korralikus 3-toalises korteris. Käivad sageli puhkamas nii Austraalias sees kui ka välismaal, neil on kasutatuna ostetud pick-up truck ja lähedane on palju raha kõrvale ka pannud. Kuid tagasi Eestisse ta tulla ei plaani. Läks samuti kohe peale gümnaasiumi lõppu ning kogub selleks, et seal ülikooli minna.

See on väga tervist kahjustav töö ja edaspidise elu puhul tuleb juba ette arvestada terviseriketega

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lapsevanemana teemaalgatajaga üsna samas seisus, nii et saan tema murest väga hästi aru.  Minu tütar plaanib peale gümnaasiumi lõppu samuti võtta vaheaasta ja minna tööd otsima/seiklema USAsse, kusjuures täitsa üksinda.

Tean küll, et täiskasvanud inimene ja teeb oma valikud ise, aga siiski meeldiks mulle rohkem see, kui peale gümnaasiumit tuleb kõrgkool. Kui on siiski soov elada välismaal,  siis see vaheaasta võiks tulla ülikooli ajal või peale seda, 19-aastaselt on minu meelest vara üksinda nii pikalt ja kaugele seiklema minna. Teine asi, kui laps sooviks minna välismaale õppima, aga välisriigis tööl  käies võib õppimissoov jääda tagaplaanile või üldse kaduda.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 117 )


Esileht Pereelu ja suhted Austraaliasse raha teenima