Esileht Tasuta teated teemad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )

Teema: teemad

Postitas:

 

 

+8
-36
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Loodetavasti leiab kiirelt uue töö.

Vanemahüvitis võiks jätkuda küll sellises olukorras vähemalt mõneks kuukski, et oleks aega töö otsida.

kahe lapsega saab vast odavama elukoha ka võtta endale, see üle 600€ kuus maksev üürikorter on pigem liiga kallis Tallinna kohta. Väikese vanusevahega poisid saaksid vabalt ühes toas elamisega hakkama.

+21
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Talle alles hiljuti tehti annetusi (siin ka teemad sellest), vast sai mingi summa, et mõnda aega hakkama saada.

+22
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kohutav lugu. Aga beebi oli ju 5-kuune ehk siis ta ei saanud suurperetoetust üleliia kaua aega. Kuidas ta varem siis toime tuli?

+42
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kurb, et lapsega sedamoodi juhtus. Võib-olla peaks kohalikust OV sotsiaaltöötaja olema perele mõneks ajaks tugiisikuks. Aitama leida lastele lasteaia kohta ja emale tööd, ümberõpet vms.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugedes selle artikli läbi ja nähes ka varasemat abipalvet, on õhus ikka mõned küsimused. Üürikorter mis maksab 625€ kuus + paarsada kommud. Naise ainus sissetulek oligi 520+ 640 vanemahüvitis ja üksikvanema toetus. Saan aru, et noor üksikema, aga ma ei julgeks eluski, olles üksikema ja ainsaks sissetuleks on peretoetus ja vanemahüvitis( mis on ajutine) võtta endale nii kallis korter.  Mul pole suure maja laengi nii palju. Mis edasi oleks saanud tulevikus? Saan aru, et ta ütles, et ei olnud plaaniski lähiajal tööle minna, vaid siis kui vanim laps kooli oleks läinud. Kullake, oma elu ei saa ometi üles ehitada lastetoetustele.

Lisaks selgub artiklist ikkagi ka, et laps oli haige( palavik, nohu) ja kuigi diagnoosiks läks hällisurm, siis lahang selgitas välja ka, et lapsel oli kopsuinfektsioon, et ikkagi haiguse tagajärjel?

Jah, kirjas ka, et aasta lõpuni sai annetustest üüri makstud ja töötuna võttis ka end arvele, aga ikkagi tuleks kiiremas korras korterit vahetada. Mida ta teha nagu ei taha, sest lapsed käivad lasteaias( ilmselt siis kodu lähedal). Samal põhjusel, ei tahtnud ka vanemate juurde kolida.

+57
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah, kirjas ka, et aasta lõpuni sai annetustest üüri makstud ja töötuna võttis ka end arvele, aga ikkagi tuleks kiiremas korras korterit vahetada. Mida ta teha nagu ei taha, sest lapsed käivad lasteaias( ilmselt siis kodu lähedal). Samal põhjusel, ei tahtnud ka vanemate juurde kolida.

Jäi ka silma, et natuke imelik, et ei soovi vanemate juurde kolida ega tööle minna. Aga kui ta on ise kodune, pole see lasteaed ju sugugi kohustuslik. Nüüd jälle kogub annetusi, aga kaua ta nendest siis plaanib elada, kui korteri peale läheb 800 eurot kuus, nagu ta ütles. Kas siis mõte on jälle uus laps teha, et saab oma eluviisi edasi harrastada, nüüd on ju lootust veel suuremat toetust hakata saama. Kogu elu oligi selle peale üles ehitatud, et saab suurpere toetust, seega tehakse ikka raha pärast lapsi küll. See aspekt oli loos muidugi igati asjakohane, et mõned kuud pärast lapse surma võiks vanemahüvitist ja muid toetusi edasi maksta, sest ka teistel võib sama probleem olla, aga muud asjad ikkagi tekitavad küsimusi.

+50
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugedes selle artikli läbi ja nähes ka varasemat abipalvet, on õhus ikka mõned küsimused. Üürikorter mis maksab 625€ kuus + paarsada kommud. Naise ainus sissetulek oligi 520+ 640 vanemahüvitis ja üksikvanema toetus. Saan aru, et noor üksikema, aga ma ei julgeks eluski, olles üksikema ja ainsaks sissetuleks on peretoetus ja vanemahüvitis( mis on ajutine) võtta endale nii kallis korter. Mul pole suure maja laengi nii palju. Mis edasi oleks saanud tulevikus? Saan aru, et ta ütles, et ei olnud plaaniski lähiajal tööle minna, vaid siis kui vanim laps kooli oleks läinud. Kullake, oma elu ei saa ometi üles ehitada lastetoetustele.

Lisaks selgub artiklist ikkagi ka, et laps oli haige( palavik, nohu) ja kuigi diagnoosiks läks hällisurm, siis lahang selgitas välja ka, et lapsel oli kopsuinfektsioon, et ikkagi haiguse tagajärjel?

Jah, kirjas ka, et aasta lõpuni sai annetustest üüri makstud ja töötuna võttis ka end arvele, aga ikkagi tuleks kiiremas korras korterit vahetada. Mida ta teha nagu ei taha, sest lapsed käivad lasteaias( ilmselt siis kodu lähedal). Samal põhjusel, ei tahtnud ka vanemate juurde kolida.

Sissetulekuna lähevad arvesse ka artiklis mainitud 2*200€, mida saab kahe lapse isadelt.
Kuna tal mõlemad lapsed käivad lasteaias, siis sellevõrra kindlasti lihtsam uut tööd leida.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugedes selle artikli läbi ja nähes ka varasemat abipalvet, on õhus ikka mõned küsimused. Üürikorter mis maksab 625€ kuus + paarsada kommud. Naise ainus sissetulek oligi 520+ 640 vanemahüvitis ja üksikvanema toetus. Saan aru, et noor üksikema, aga ma ei julgeks eluski, olles üksikema ja ainsaks sissetuleks on peretoetus ja vanemahüvitis( mis on ajutine) võtta endale nii kallis korter. Mul pole suure maja laengi nii palju. Mis edasi oleks saanud tulevikus? Saan aru, et ta ütles, et ei olnud plaaniski lähiajal tööle minna, vaid siis kui vanim laps kooli oleks läinud. Kullake, oma elu ei saa ometi üles ehitada lastetoetustele.

Lisaks selgub artiklist ikkagi ka, et laps oli haige( palavik, nohu) ja kuigi diagnoosiks läks hällisurm, siis lahang selgitas välja ka, et lapsel oli kopsuinfektsioon, et ikkagi haiguse tagajärjel?

Jah, kirjas ka, et aasta lõpuni sai annetustest üüri makstud ja töötuna võttis ka end arvele, aga ikkagi tuleks kiiremas korras korterit vahetada. Mida ta teha nagu ei taha, sest lapsed käivad lasteaias( ilmselt siis kodu lähedal). Samal põhjusel, ei tahtnud ka vanemate juurde kolida.

625eur ei ole Tallinnas sugugi mingi kallis üürihind praegust üüriturgu arvestades. Laenumaksed ongi odavamad, nendega ei tasu võrrelda. Paraku kõik laenu ei saa. Sõbranna maksab 700eur 3toal 10a tagasi renoveeritud korteri eest, mis asub Lasnamäel. Pole küll paneelikas, aga korter suurem asi küll pole, kõik laguneb. Paraku kahe lapsega oli valik väga kesine, üürileandjad ei tahtnud lapsega üürnikke. Ise maksan maja eest teises linnas natukene üle 300eur laenu ja laen on 20a peale.

+12
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aspekt oli loos muidugi igati asjakohane, et mõned kuud pärast lapse surma võiks vanemahüvitist ja muid toetusi edasi maksta, sest ka teistel võib sama probleem olla, aga muud asjad ikkagi tekitavad küsimusi.

Nojah, see tuleks siis ju toitjakaotushüvitiseks ümber nimetada…

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse emale antakse haigusleht ja makstakse kuus kuud haigushüvitust. Seda siis inimestele, kes natuke vastutustundlikult on oma elu planeerinud. Seda isegi juhul, kui ta alles täna töö leiab ja läheb homme lehele.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatult õelad ja parastavad nõiad siin koos ikka,

äkki samad, kes mõrvarkoera õigustasid.

Hea vähemalt, et ise oskavad õigesti elada.

+8
-57
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14 pahatahtlik ja halvustav arutelu, kasutatud roppusi või ebatsensuurseid sõnu.

Perekooli moderaator.

+28
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Fakt on see, et ta ei jõua seda korterit enam niikuinii pidada. Selles olukorras mõned kuud heade inimeste abiga üüri maksta on okei. Aga edasi? Iga jumala kuu on vaja ju lisa 600 euri leida? Küünilisemad inimesed võivad ilkuda, et ju tuleb uus laps, aga sellega läheb ka ju miinimum aasta. Pigem rohkem.

Mõistan, et praegu ei suuda ema oma olukorda adekvaatselt hinnata ja siin on mõistlike lähedaste abi vaja, enne kui võlad tekivad. Praegu on kõik nii värske, aga hiljemalt kuu aja pärast on vaja üks tõsine vestlus pidada.

+31
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Küünilisemad inimesed võivad ilkuda, et ju tuleb uus laps, aga sellega läheb ka ju miinimum aasta. Pigem rohkem.

Miks? Üheksa kuud ikka läheb. Ta on ju kena välimusega naisterahvas, ei usu, et selles osas probleeme tekib. Ka viimase lapse isa oli selline, et polnud nimegi sünnitunnistusel, ma arvan, et uue sellise isa leidmine ei ole keeruline.

+29
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei saa aru, miks ta siis lapsega haiglasse kontrolli ei läinud, kui nägi et lapsel halb olla?

Just tulin Lastehaiglast, sest 2-kuu vanune laps oli uimane, tahtis magada, väike palavik, imelik kõhin hingates jnejne, tuli välja et üks viirus mis mõjutab kopse, lisaks oli veel paar asja. Tehti ultraheli kopsudele, mis oli õnneks korras. Mul süda ütles, et mine kontrolli, asi ei ole normaalne ja jumal tänatud et läksin. Nii väikestes ei saa kergelt võtta, et äkki läheb haigus mööda lihtsalt niisama. Kui ikka asi hull, siis kontrolli, aga tagantjärgi tarkus ei aita midagi.

Minul on lihtsalt kahju, kahju kõigest. Sellest pisikesest poisist, kelle elu nii lühikeseks osutus; tema vendadest, kes olid harjunud pidikesega; muidugi ka emast, sest ta laps suri.. Lihtsalt kohutav.

Facebookis ma vahel vaatan ema kontot, minu jaoks arusaamatu nende piltide jagamine, aga eks iga inimene käitub erinevalt leinafaasis. Leian, et kui arved suured on ja üle oma võimete elatakse, siis tuleb lahendus leida ja otsida omale odavam üüripind, minna millalgi tööle, lapsed lasteaeda panna, lasteisalt elatisraha küsida jnejne.

+29
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Uskumatult õelad ja parastavad nõiad siin koos ikka,

äkki samad, kes mõrvarkoera õigustasid.

Hea vähemalt, et ise oskavad õigesti elada.

Äkki hoopis realistlikud inimesed, kes võtavad ise oma elu eest vastutuse.

+39
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas? Mina küll ei näe. Inimene peab saama aega leinata. Eriti veel olukorras, kus ema peab matma oma lapse.

+14
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tase on muidugi 2 lapse üksikemana elada üürikas ning saada üksikemana järgmine laps. Kui minu laps nii teeks, oleksin väga häiritud mõttest, kuidas ma teda nii valesti kasvatanud olen. Mulle, heal järjel inimesele, tundub 800 eurot kuus üksi elamispinna eest välja käia ikka väga suure kulutusena. Ammugi ei tuleks see kõne alla, olles tööta/töötu.

+54
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas? Mina küll ei näe. Inimene peab saama aega leinata. Eriti veel olukorras, kus ema peab matma oma lapse.

Veel vähem näen ennast selles faasis sotsiaalmeedia postitusi tegemas ja intervjuusid andmas.

+50
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

väga kurb lugu. Me ei tea tausta, miks see armas naine oma lapsi üksi kasvatama peab, kus on laste isad.

aga jah, olen ammu olnud üksikema, kes peale lahutust uhkelt arvas et ei vaja midagi ja ühisest korterist minema kõndis ning teises linnas elu 0 -st alustas. Valus oli ja raske oli, palk oli küll üle keskmise, aga üürika võtsin kõige odavama mis leidsin. mõne aasta pärast ostsin oma korteri. Mul puudus tagala ja ma ei julgenud kolida ilusasse korterisse.

Võimalik, et tal on tagala olemas. Väga väga raske on seda mõista, aga täna ma tegelikult saan aru, et ei ole kerge kusagile arsti juurde pääseda. Olen ka poole aastase imikuga mustamäe emo ukse taga oodanud ja sõimata saanud , et miks te siia tulite. see oli ammu, praegu ehk ei sõimata. Kolmanda lapse puhul ei karda ka niipalju enam, kui esimese puhul.

+6
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga jah, olen ammu olnud üksikema, kes peale lahutust uhkelt arvas et ei vaja midagi ja ühisest korterist minema kõndis ning teises linnas elu 0 -st alustas

Vaevalt sa poole korteri omanik olid. Sest kui nii, siis see pole uhkus, vaid lollus ning laste suhtes alatu.

PS: Tegid hiljem pool korterit kinkelepinguga mehele või kuidas sellest lõpuks vabanesid?

+28
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda lugu arutati siin ka varem, aga tundub, et see teema kustutatud. Siis tundus väga šokeeriv, kuna jäi mulje, et täitsa tervel lapsel järsku äkitselt nii. Aga selgub, et laps oli ikkagi haige ja see seletab asja. Ju vanemal polnud taipu arsti juurde kontrolli minna.

+27
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas? Mina küll ei näe. Inimene peab saama aega leinata. Eriti veel olukorras, kus ema peab matma oma lapse.

 

Jah, see on üks kindlamaid viise sellest välja tulla. Ja eriti veel siis, kui sul pole valikut.

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga jah, olen ammu olnud üksikema, kes peale lahutust uhkelt arvas et ei vaja midagi ja ühisest korterist minema kõndis ning teises linnas elu 0 -st alustas

Vaevalt sa poole korteri omanik olid. Sest kui nii, siis see pole uhkus, vaid lollus ning laste suhtes alatu.

PS: Tegid hiljem pool korterit kinkelepinguga mehele või kuidas sellest lõpuks vabanesid?

Kui mees ükskord hiljem  korteri müüki pani tulin notarisse oma nõusolekut andma. Tegemist oli mehe vanemate poolt meile ostetud korteriga ja ei mina ega ka mu vanemad ei olnud nõus, et ma niiviisi raha saaks. Võimalik, et täna käituks teisiti, lapse peale ma siis ei mõelnud. Mulle sai  mehe vanemate käitumisest nii haiget ja mu mees oli täielik mammapoeg.  Rikkus ei too õnne, eriti kui sulle söögi alla ja peale rõhutatakse, et sinul pole ju ühtegi muret. Said endale kõik.

Aga see on juba teine teema. Mind tõesti see tegi väga tugevaks. Täna elan oma majas,  korteri jätsin lapsele.  Ja neid asju ei ole mulle keegi kinkinud.

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist oli mehe vanemate poolt meile ostetud korteriga ja ei mina ega ka mu vanemad ei olnud nõus, et ma niiviisi raha saaks

Ma ei peaks seda sellisel juhul oma kinnisvarakski. Arvasin, et te selle koos soetasite.

 

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas? Mina küll ei näe. Inimene peab saama aega leinata. Eriti veel olukorras, kus ema peab matma oma lapse.

Ma läksin vähem kui nädal peale poja matuseid tööle, sest kodus istudes oleksin ilmselt peast päris segi läinud. Tööleminek aitas natukenegi mõtteid mujale suunata.

+32
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist oli mehe vanemate poolt meile ostetud korteriga ja ei mina ega ka mu vanemad ei olnud nõus, et ma niiviisi raha saaks

Ma ei peaks seda sellisel juhul oma kinnisvarakski. Arvasin, et te selle koos soetasite.

Juriidiliselt oli see meie ühisvara. Siis toimus korteri erastamine ja me olime juba abielus ning kasutasime ka endi EVP sid, lisaks tema vanemate omadele. Müüa ta ilma minuta ei saanud, aga jah  eetiliseks ma seda ei pidanud.

Nagu ülevalpool lugeda võib, paljud oleksid pidanud

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas? Mina küll ei näe. Inimene peab saama aega leinata. Eriti veel olukorras, kus ema peab matma oma lapse.

Aga ma paraku ei näe ennast ka mõned tunnid peale lapse surma sotsiaalmeediapotitusi tegemas.

+29
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juriidiliselt oli see meie ühisvara. Siis toimus korteri erastamine ja me olime juba abielus ning kasutasime ka endi EVP sid, lisaks tema vanemate omadele. Müüa ta ilma minuta ei saanud, aga jah  eetiliseks ma seda ei pidanud. Nagu ülevalpool lugeda võib, paljud oleksid pidanud

Siis polnud see kunagi sinu korter, polnud sina teda oma raha eest ostnud ja oligi õiglane, et sa sellest raha ei saanud. Ülevalpoolt ei loe midagi sellist, et oleks pidanud, vaid et sul polnudki õigust kilgata, kuidas sa “oma” korterist minema jalutasid. Oleks oma raha eest ja makstud laenuga ostnud, oleks teine lugu, ja siis olnukski lollus see lihtsalt ära kinkida. Antud asjaolude valguses aga ainult õiglane. Nõusolek müüa on midagi muud.

+20
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )


Esileht Tasuta teated teemad