Esileht Pereelu ja suhted Dilemma

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Teema: Dilemma

Postitas:

.

+36
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 20:02; 13.12 14:18; 13.12 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnelikud lapsed sünnivad armastusest. Saada laps selleks, et oled kunagi unistanud kahest lapsest ja et neil lastel üks isa oleks, no ma ei tea… eelmine sajand. Sinu ridade vahelt loen välja, et isegi kui lapsesaamise teema välja jätta, ei ole te mehega ammu enam ühel lainel. Mina isiklikult jätaksin endale maksimaalselt laia taganemistee, kui need märgid mehe ükskõiksusest sinu suhtes, mis praegu õhus, tõeks peaksid osutuma. See tähendab, et ühe lapsega võiksin oma korterisse tagasi kolida ja enam-vähem hakkama saada majanduslikult, kahega, kellest teine imik, oleks see kordades keerulisem. Või kui sa just tahad oma elu keeruliseks elada, siis – see teine laps saab endale kohe algusest peale vanemate vahelised probleemid lahendada, tahad sa oma lapsele seda? Elus on teisigi eneseteostusviise kui lapsetegemine. Aga noh, nii mõtlen mina. Igaüks on oma saatuse sepp…

+25
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviksid sa olla kahe lapsega üksikema? Seda enam, et sul pole endal mitte midagi.

+7
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 20:16; 12.12 22:25; 13.12 10:12; 13.12 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviksid sa olla kahe lapsega üksikema? Seda enam, et sul pole endal mitte midagi.

Tal on korter teises linnas.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled 39 ja soovid nüüd veel lapsi? Minu arust see on juba väga riskantne tegevus kuna sa oled juba päris vana kui aus olla. Risk saada puudega last on suurem. Mina ei julgeks.

+14
-48
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks ometi sitta suhtesse veel ühte last saada? Et see veelgi rutem lõhki läheks?

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lugeda seda omavahelist läbisaamist, siis mina oleks ammu lahku läinud. Midagi võiks olla, et koos püsida, näiteks mõni ühine huvi või hea füüsiline klapp.

Soovitaks kasutada doonorit. Mina jäin vanuse tõttu liiga hilja peale ja elukaaslane ei huvitunud asjast üldse. Nüüdseks oleme ka lahus. Usun et saad üksi hakkama.

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 21:19; 12.12 22:21; 13.12 01:31; 20.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasid teemat valest otsast. Kahju küll, aga tuleb öelda siin foorumis traditsiooniliseks saanud sõnad: see mees ei hooli sinust ega armasta sind. Lisaks ei austa. Kurb, aga paraku nii on. See kõlab kõigest su jutust ja mehe ütlustest välja.

Keset vahekorda hakata uurima, et ega jumala eest nüüd rasedaks ei jää. Ja ükskõikselt rehmata, et pead jah spermadoonorit kasutama, kui teist last tahad…Ta ei hooligi su soovidest. Lisaks, ära ole mingi “panemise” objekt kellelegi, kes sust ei hooli. See mees eksisteerib sinuga vaid mugavusest. Ilmselt on äraootavalt seisukohal, et kui ehk keegi “parem” ta teele satub.

Tal ei ole sinuga tõsist plaani ega kavatsust tulevikus kokku jääda. Seetõttu ei soovi ka last. Leiaks uue naise, siis vast tahaks lapsi küll.

Ära kindlasti selle mehega enam lapsi saa. Sellise mehe puhul ei imestaks üldse, kui ta sinu rasestumisest teada saades annaks valida kas abort või lahkuminek. Ütles, et tema ju ütles, et last ei soovi ja sunniks aborti tegema ega võtaks seda last omakski.

Mina su asemel hakkaks endale tagalat kindlustama, et sellest suhtest võimalikult valutult väljuda.

Kui tahtsid, et tingimata 2 last oleks, siis oleks pidanud kahjuks sellele varem mõtlema. Praegune laps on ju 7aastane. Oleks võinud teise lapse saada aastaid tagasi, kui suhted veel head olid ja ise ka noorem. 39 on juba selline napikas iga, et tõenäoliselt teise mehega ei pruugi ka enam lapsi saada.

Mõtle endale ja püüa end sellest suhtest vaikselt välja kirjutada. Lõppkokkuvõttes valutum ka su lapsele. Praeguseni tundub, et oled endast täiega lasknud üle sõita. Armastust ju teie suhtes küll pole, vähemalt mitte mehe poolt.

 

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.12 21:23; 12.12 22:03; 13.12 15:39; 16.12 21:59; 17.12 14:38; 17.12 16:13; 17.12 18:46; 20.12 16:35; 27.12 18:13; 30.12 18:58; 15.01 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla, siis kogu majapidamine on minu kanda. Tema käib tööl ja teenib raha endale, arved ja iseendale.

Rahaasjad pole kahjuks paigas ja veel rohkem kahju, et ka suhe laguneb, kuigi laps on peres. Kurb. Võimalik, et mehel on silmarõõm, et midagi veel pole, aga peab plaani ja muidugi siis lisalapsi ei soovi.

Soovitan rääkida. Mis siis, kui mees ei taha. Muidu uss närib südames.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis siis mõelda. Kui sa tahad ilmtingimata last saada, siis sinu ainuke valik ongi sellest suhtest lahkuda. Ja sealjuures mõelda, kas saaksid üksi kahe lapse kasvatamisega hakkama. Materiaalselt ka muidugi.

Teine valik on olla sitas suhtes edasi, mis võib iga kell laguneda, sest keskeakriisis mees leiab lõpuks uue (noorema) naise, kellega suure tõenäosusega võib ka lapse saada, sinu nördimuseks.

Mis antud hetkel üldse paneks sellesse suhtesse jääma? Kaotad igal juhul.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.12 21:23; 12.12 22:03; 13.12 15:39; 16.12 21:59; 17.12 14:38; 17.12 16:13; 17.12 18:46; 20.12 16:35; 27.12 18:13; 30.12 18:58; 15.01 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks ometi sitta suhtesse veel ühte last saada? Et see veelgi rutem lõhki läheks?

Last ei saakski ju sitta suhtesse vaid variant 1. saan lapse doonoriga ja astun sitast suhtest välja, variant 2. elan sitas suhtes edasi ja last ei tule

Praegu ongi mõttekoht see et kas ma jätkan selle suhtega mis lonkab tugevasti, eriti just peale viimaseid sündmuseid või lahkun ja saan lapse. On jah oht puudega laps saada selles vanuses aga tänapäeval on palju erinevaid teste mida saab teha juba raseduse ajal ja vajadusel sekkuda.

Sa ju tahtsid selle mehega teist last, kuigi ise kirjutad, kui ebarahuldav on temaga elu? Kuidagi on sul need asjad sassis. Kõigepealt ikka astu suhtest välja ja vaata, kas ükskemana jääb veel jõudu imikuga jännata, mitte et saad lapse doonoriga ja SIIS astud suhtest välja.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 22:06; 13.12 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, st õigemini meie saime kolmanda  lapse 41. Enne seda olid väga segased ajad, kaalusime isegi aborti, aga siiski sünnitasin ja usu või mitte – laps pani kõik asjad paika. Meil oli ka varasemalt  lapsed (12 ja 9), aga selle lapsega muutus mu 47-aastane mees ikka superisaks. Tema sõnul alles nüüd sai aru, mis tähendab isa olla. Laps on nüüd 10-aastane ja meie suhe mehega läheb aina paremaks.

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 22:09; 13.12 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ongi mõttekoht see et kas ma jätkan selle suhtega mis lonkab tugevasti, eriti just peale viimaseid sündmuseid või lahkun ja saan lapse.  On jah oht puudega laps saada selles vanuses aga tänapäeval on palju erinevaid teste mida saab teha juba raseduse ajal ja vajadusel sekkuda.

Sul pole väga pikalt aega mõelda. Mees võib vabalt jokutada ja siis paari aasta pärast leiab uue naise ja saab ka temaga lapse.  Minul nii juhtus.

See mis ta sulle täna räägib on see et teda ei huvita. Muidugi võid selle veel tõsiselt teemaks võtta ja küsida kas ta jääb oma otsuse juurde et ei soovi rohkem lapsi?

 

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 21:19; 12.12 22:21; 13.12 01:31; 20.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks ometi sitta suhtesse veel ühte last saada? Et see veelgi rutem lõhki läheks?

Okei, vabandust, see jäi mul märkamata. Aga kas sa soovid siis olla kahe lapsega üksikema?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 20:16; 12.12 22:25; 13.12 10:12; 13.12 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ära jalutab, siis mees tahabki venitada, ei viitsi otsustada mugavusest (vahest on teine võimalus silmapiiril). Kui jääd tema konkreetset vastust ootama, siis paraku praed ja kannatad ise.

Küsima muidugi peab ja emotsioonid välja jätta. Elumuutused on ikka rasked, kuid tuleb oma peas kõik hullemad variandid ka läbi möelda ja valmis olla. Halvim ongi kui mees annab mingi ümmarguse vastuse ja lükkab kõik otsustuse naise kaela.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 21:19; 12.12 22:21; 13.12 01:31; 20.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa see laps praeguse mehega. Vähemlt ühe isa lapsed siis. Võib juhtuda, et suhe siiski paraneb. Kui ei, siis vähemalt mehelt alimendid võtta või kui mõlemad lapsed sulle jäävad siis võimalus diil teha, et saad maja endale. Vanust juba küll, tuleb kiirelt tegutseda.

+3
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsiksin juba praegu uue elamise. Ja paneksin ühtlasi ka doonorsperma kasutamiseks aja kinni. Mina saaksin lapse igal juhul, 2 lapsega saab vabalt üksi hakkama. Mul on 5 last ja pole ka midagi hullu.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal lapsel on õigus isale. Et sina muudkui tahad, aga ei olemasoleval ega sündimata lapsel pole mingi õigust saada isa?

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist laseks spiraali välja võtta ja oleks abikaasaga mõned kuud kaitsmata vahekorras. Kui saatus tahab, et sul temaga veel üks laps sünniks, siis sünnib. Ka suhted võivad paremaks minna mõnikord. Tasub ju üritada. Kui ei rasestu, siis muretseks lapse doonoriga ja koliks ära. Sinu suhtesse on vaja pöördepunkti.

+5
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

39 pole mingi eriline vanus (uus 29), paras mööbel kaasa võtta, endale uus silmarõõm leida ja kui veab teeb too ka oma spermatöö ära ja elate tollega õnnelikult surmani… Win-win-win nagu öeldakse.
Ühel juhul 10st võib-olla suhe paraneb lapsega, üheksal leiad end olukorrast et oled täiesti plindris. Vt nt pikka teemat “Seksisu kadus sünnitusega…”

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 08:38; 13.12 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan seda, et väga vähesed mehed tavad saada lapsi, eriti kui peres on juba. Meil oli küll pesamuna saamine ühine otsus, aga kuna läks aega, siis lõi ka mees kahtlema. Mehe soovi vastaselt ei oleks kunagi last saanud. Samas saan ka naistest aru, kes väga last tahavad, aga ei soovi peret lõhkuda.

Ma ei saa aru, kas suhe ongi kehv või ainult selle lapse  saamise pärast kehv? Kui ongi kehv, siis kindlasti ei saaks selle mehega last, siis kaaluks kas võimaliku lapse pärast (sa ei pruugi rasedakski jääda) lõhkuda pere. Mina ise räägiks  mehega.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 22:09; 13.12 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahkuks pärast sellist seisukohavõttu otsekohe. Nagu jalamaid. Pakiks kotid kokku, võtaks oma mööbli kaasa või müüks järelturul maha ja läheks. Mis vestlust siin veel vaja pidada on? Mees on ju mölakas ja tema kõrval ei saa sinu lapsesoov kunagi teoks. See tuleb sul aga kindlasti teoks teha, sest kui juba peagu nii tahad, siis võib juhtuda, et paari aasta pärast, mil rong läinud, oled kurb ja hakkad ennast süüdistama. Kes siin jahub isata lapsest – minge metsa! Lapsele on elus palju olulisem, et oleks õde või vend. Neid pildil mitteolevaid isasid on kõik kohad täis, pole häda midagi. Teiseks, ja see idee on pereteraapia koolituselt, et miks lapsele on õed-vennad ülitähtsad: just nemad saadavad tegelikult kogu elu. Vanemad üldjuhul surevad ära, aga suure tõenäosusega võib õde või vend olla just see pereliige, kes sinu elu ka hiljem jagab. Just seepärast on oluline saavutada head suhted just pere laste vahel.

See nõme mees on sul ühel hetkel läinud niikuinii ja jäta meelde, et siinkohal kehtib üks reegel: kui mees ütleb, et ei taha lapsi, tähendab see, et ta ei taha lapsi SINUGA. Oi kui hämmastavalt tihti tuleb hiljem välja, et see kategooriline mittetahtja saab uue naisega kohe tite. Niipalju siis sellest. Seega kiirelt oma elu elama. Mis peaks sind selles suhtes kinni hoidma, solvangud ja halb seks?

+25
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal lapsel on õigus isale. Et sina muudkui tahad, aga ei olemasoleval ega sündimata lapsel pole mingi õigust saada isa?

Jah, aga perekooli emmed ei saa sellest aru, nemad mötlevad ainult, kas naine saab rahaliselt hakkama või ei. Eriti egoistlikud on need emad, kes võtavad õiguse otsustada, et lapsel isa vaja pole.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 20:16; 12.12 22:25; 13.12 10:12; 13.12 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele on elus palju olulisem, et oleks õde või vend.

Võrreldes vanematega on lapsele õde või venda vaja rohkem? Nii “huvitavalt” saab küll arvata vaid üksiklaps, kel mõlemad vanemad olid olemas. Katkise pere lapsed saavad viga ja mida enam õvesid seda enam vigasaajaid. Pealegi antud ema tahab last ikka endale, mitte olemasolevale lapsele.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 08:38; 13.12 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siiski panustan praegu mina enam.

Milline suur ja mõttetu jutt jälle- meie kasvatame. Ei kasvata me ilma rahata kedagi. Tooge üks põhjus, miks peaks 44 aastane mees soovima titte? Halvimal juhul lõpeb elatise maksmine ennem 70 juubelit. Milleks…

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 10:58; 14.12 19:55; 17.12 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele on elus palju olulisem, et oleks õde või vend.

Võrreldes vanematega on lapsele õde või venda vaja rohkem? Nii “huvitavalt” saab küll arvata vaid üksiklaps, kel mõlemad vanemad olid olemas. Katkise pere lapsed saavad viga ja mida enam õvesid seda enam vigasaajaid. Pealegi antud ema tahab last ikka endale, mitte olemasolevale lapsele.

Mhm, mu ema oli samasuguse mõtlemisega. Tegi mulle õe kõrvale. Aga kuna ta oli üksikema, siis ma pidin ise oma õega tegelema hakkama, sest ta pidi tööle minema. See oli tõesti “tore”.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 20:16; 12.12 22:25; 13.12 10:12; 13.12 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul korter teises linnas

ajendatuna ühest perekooli teemast “mees hakkas maja ehitama” tuli mul mehega sel teemal vestlus. Ühtäkki tabasin ma end mõttelt, et mina olen ju täpselt samas seisus nagu see naine. Kui mehega midagi juhtub siis olen mina ju põhimõtteliselt kuuse all.

Vabandust, ei saa aru?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtaks spiraali välja ja teavitaks sellest ka meest. eks ta ise teab siis.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal lapsel on õigus isale. Et sina muudkui tahad, aga ei olemasoleval ega sündimata lapsel pole mingi õigust saada isa?

Olemasoleval lapsel on ju isa olemas.

Pealegi, Eesti on üksikemasid ja rongaisasid täis, need nn isad ei toeta ega soovi ka oma lapsi näha. Siin Perekooliski olnud küll ja küll selliseid teemasid.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 20:02; 13.12 14:18; 13.12 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist laseks spiraali välja võtta ja oleks abikaasaga mõned kuud kaitsmata vahekorras. Kui saatus tahab, et sul temaga veel üks laps sünniks, siis sünnib. Ka suhted võivad paremaks minna mõnikord. Tasub ju üritada. Kui ei rasestu, siis muretseks lapse doonoriga ja koliks ära. Sinu suhtesse on vaja pöördepunkti.

Spiraali pean nagunii järgmine kuu ära võtma, üle viie aasta juba. Kujutan ette et edaspidi siseneb ta magamistuppa skafandris ja ma ei tee nalja.  Pealegi minu soov ei ole alatuid mänge mängida.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 20:02; 13.12 14:18; 13.12 14:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )


Esileht Pereelu ja suhted Dilemma