Esileht Koolilaps Ebaõnnestunud gümnaasiumikatsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 170 )

Teema: Ebaõnnestunud gümnaasiumikatsed

Postitas:
Kägu

Kindlasti on meie hulgas ka neid õnnetuid, kelle lastel katsed ebaõnnestusid ja nüüd vaja leida plaan B. Minu lapsel siis seis selline, et sai vaid TIKis vestlusele ja TÜG pole veel otsust teinud. Seega suhteliselt nutune seis. Nii väga lootis oma kooli edasi jääda, aga sealt ei kutsutud isegi vestlusele mitte.

No kuidas ma nüüd ütlen lapsele, et otsusta, kas soovid hakata keevitajaks või müüriladujaks? Oleme siin terve perega parajas depressioonis 🙁

Keegi oma kogemuse baasil oskab midagi tarka soovitada? On Tallinnas mõni mõtlemisvõimelisele poisslapsele sobiv tehnikum või kutsekas … või saab põhihariduse baasil vaid müüriladumist jms õppida? Või tasuks mõnda muud gümnaasiumit vaadata? Kuhu oleks ehk lootust sisse saada? Nii väga oleks vaja seda 3 lisaaastat, sest minu silmis ei ole 15a poiss küll veel valmis tegema mingit põhjapanevat karjäärivalikut …

 

+17
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, kus kandis elate. Tabasalus ja Viimsis on riigigümnaasiumid. See kindlasti hea valik.
Mis teda huvitab? Vaadake erinevaid gümnaasiumide kodulehti, et mis suunad on.
Ametikoolides on huvitavad valikud veel kokandus või Merekool.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, kus kandis elate. Tabasalus ja Viimsis on riigigümnaasiumid. See kindlasti hea valik.

Mis teda huvitab? Vaadake erinevaid gümnaasiumide kodulehti, et mis suunad on.

Ametikoolides on huvitavad valikud veel kokandus või Merekool.

Tabasalu ja Viimsi jäävad kahjuks mõlemad kaugeks 🙁 Merekool on hea vihje, tänud selle eest!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linn ju gümnaasiume täis, vaadake ringi, ühiskatsetes osales ju ainult valitud arv gümnaasiume. Kui tase ei võimaldanud nendesse koolidesse saada, on ju veel palju valikuid, mis võibolla sobivadki paremini.

Kutsekoolid ei ole ka üldse halb valik, seal omandatakse samuti keskharidus ja ega see eriala siis mööda külgi maha jookse. Isegi kui ei lähe selles vallas tööle, on mingi oskus ikka. Ja ka kutsekas õpetatakse tänapäeval juba väga mitmeid erialasid, palun lihtsalt googeldage veidi ja tutvuge koolide infoga. Ja mis võibolla kõige olulisem, laske lapsel endal seda uurimistööd teha ja vastutus võtta, tema elu ju siiski.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas küll ei tohiks hea õpilane gümnaasiumikohata jääda, õppekohti on vabu veel harilikult augustiski. Mõnel koolil alles konkurss alanud. Vaadake ringi.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et olukord pole üldse mitte lootusetu, enamasti ongi vabu kohti veel suve lõpus ka. Eelmisel aastal sai ühe tuttava tehnika- ja kunstihuviline poeg sisse kunstigümnaasiumisse, kuigi polnud ka akadeemiliselt kõige võimekam, nii et seegi võib variant olla. Igaühele on kuskil midagi!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

või saab põhihariduse baasil vaid müüriladumist jms õppida

No kuidas saab nii piiratud mõtlemisega olla. Meil on rohkem kui 300 õppekava põhiharidusega noorte kutsekeskharidusõppeks. https://haridusportaal.edu.ee/erialad?open_admission=true&level=2012  Miks noor inimene väljaspoolt Tallinna ei või õppida,  valiku puhul peaks oluline olema ikka noore enda huvi, mitte lapsevanema arvamus.

+9
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti on meie hulgas ka neid õnnetuid, kelle lastel katsed ebaõnnestusid ja nüüd vaja leida plaan B. Minu lapsel siis seis selline, et sai vaid TIKis vestlusele ja TÜG pole veel otsust teinud. Seega suhteliselt nutune seis. Nii väga lootis oma kooli edasi jääda, aga sealt ei kutsutud isegi vestlusele mitte.

No kuidas ma nüüd ütlen lapsele, et otsusta, kas soovid hakata keevitajaks või müüriladujaks? Oleme siin terve perega parajas depressioonis ????

Keegi oma kogemuse baasil oskab midagi tarka soovitada? On Tallinnas mõni mõtlemisvõimelisele poisslapsele sobiv tehnikum või kutsekas … või saab põhihariduse baasil vaid müüriladumist jms õppida? Või tasuks mõnda muud gümnaasiumit vaadata? Kuhu oleks ehk lootust sisse saada? Nii väga oleks vaja seda 3 lisaaastat, sest minu silmis ei ole 15a poiss küll veel valmis tegema mingit põhjapanevat karjäärivalikut …

No Tallinnas on gümnaasiume, kuhu ei tehta katseid.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TTG’s saab veel homseni katsetele registreerida. MG’s enam ei saa, aga seal on viimastel aastatel alati lisavastuvõtt olnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutan meie kogemusest Tartukatena.
Minu laps lõpetas põhikooli 2a tagasi, mis koroona keeras kõik peapeale.   Tartus on 5 gümnaasiumi, millest kaks olid valikute hulgas. No tegelikult küll 4 aga põhiliselt tahtis neist kahte.   Igaks juhuks tegime ka plaani B ja ka C 🙂 Just sellepärast, et ei tekiks masendust ja ahastust, et mis edasi.
Plaan B: gümnaasium linnast veidi väljas (meie valik siis oli Ülenurme)

Plaan C: kutsekool ning soovi korral proovib aasta pärast uuesti gümnaasiumisse.

 

Ärge heitke meelt ja kindlasti ärge olge terve perega depressioonis!  Leidke plaan B. Ees on ka TIKs vestlus, mis läheb kindlasti hästi 🙂 Vestlused on tihti otsustavad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutan meie kogemusest Tartukatena.

Minu laps lõpetas põhikooli 2a tagasi, mis koroona keeras kõik peapeale. Tartus on 5 gümnaasiumi, millest kaks olid valikute hulgas. No tegelikult küll 4 aga põhiliselt tahtis neist kahte. Igaks juhuks tegime ka plaani B ja ka C ???? Just sellepärast, et ei tekiks masendust ja ahastust, et mis edasi.

Plaan B: gümnaasium linnast veidi väljas (meie valik siis oli Ülenurme)

Plaan C: kutsekool ning soovi korral proovib aasta pärast uuesti gümnaasiumisse.

Ärge heitke meelt ja kindlasti ärge olge terve perega depressioonis! Leidke plaan B. Ees on ka TIKs vestlus, mis läheb kindlasti hästi ???? Vestlused on tihti otsustavad.

TIKis vestlemas juba käidud, aga arvestades, et see on vist ainuke kool, mis korraldab grupivestlusi (st vestelnud kandidaatide arv on oluliselt suurem kui teistes katseid teinud koolides)), siis tõenäosus sisse saada on arvatavasti nullilähedane (kuigi poiss ise oli enda vestlusega väga rahul).

Eks ma lasen tal nüüd hetkel siis gümnaasiumite listi ette võtta ja hakaku aga järjest avaldusi saatma … kuhu veel aga saata annab 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus näiteks oma kooli sai esitada motivatsioonikirja ja selle alusel sai jätkata samas koolis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et enda kodukohas sellist jama pole, mingid vestlused ja motivatsioonikirjad. Saavad kõik, kes gümnaasiumise soovivad õppima, sinna sisse.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et enda kodukohas sellist jama pole, mingid vestlused ja motivatsioonikirjad. Saavad kõik, kes gümnaasiumise soovivad õppima, sinna sisse.

On ka Tallinnas ja selle ümbruses “kõik saavad sisse ” gümnaasiumid, aga sinna saavadki kõik sisse, kuna eriti sinna ei soovita minna. Ja on gümnaasiumid kuhu on palju tahtjaid ja katsed jne ja kõik teavad miks.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et enda kodukohas sellist jama pole, mingid vestlused ja motivatsioonikirjad. Saavad kõik, kes gümnaasiumise soovivad õppima, sinna sisse.

On ka Tallinnas ja selle ümbruses “kõik saavad sisse ” gümnaasiumid, aga sinna saavadki kõik sisse, kuna eriti sinna ei soovita minna. Ja on gümnaasiumid kuhu on palju tahtjaid ja katsed jne ja kõik teavad miks.

Millised on Tallinnas “kõik saavad sisse” gümnaasiumid? Pakun, et Pelgulinna on üks, aga veel?

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks, see, et TÜG ei ole veel vestlusele kutsunud, ei tähenda, et ta sinna ei saaks. Need koolid kutsuvadki alguses tipu, seejärel järgmised – sest tipp saab ju G4 sisse. See kutse vestlusele võib alles tüki aja pärast tulla. Ka teistest kolmiku koolidest, kui ikka kandideeris teistesse.

Teiseks, nt Mustamäe Gümnaasium teeb iga aasta lisavastuvõtu. Siina on pealtnäha lihtne sisse saad, aga sees püsida enam nii lihtne ei ole – kui ikka võlad tekivad, kukud valja (minu lapse klassist kukkus kolmandik pärast 10. klassi välja). Ses suhtes ei maksa karta, et seal liiga lihtne oleks vms. Ja ma usun, et neid koole on veel, kellel kui mitte juunis, siis augustis või isegi septembris vabu kohti on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised on Tallinnas “kõik saavad sisse” gümnaasiumid? Pakun, et Pelgulinna on üks, aga veel?

Arte vist ka üks selline. Ja ega Kristiine gümnaasiumisse ka vist väga keeruline saada ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal sai ühe tuttava tehnika- ja kunstihuviline poeg sisse kunstigümnaasiumisse, kuigi polnud ka akadeemiliselt kõige võimekam, nii et seegi võib variant olla.

Kunstigümnaasiumisse saamiseks ei peagi akadeemiliselt võimekam olema. Vaata RE tulemusi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks, see, et TÜG ei ole veel vestlusele kutsunud, ei tähenda, et ta sinna ei saaks. Need koolid kutsuvadki alguses tipu, seejärel järgmised – sest tipp saab ju G4 sisse. See kutse vestlusele võib alles tüki aja pärast tulla. Ka teistest kolmiku koolidest, kui ikka kandideeris teistesse.

ok, saan aru jah, et TÜG (oli 2. valik) võib veel kutsuda, aga KSG ja JWG juures on küll konkreetselt kirjas, et pole kutsutud. Hästi ei usu, et nende osas võib veel kutse vestlusele tulla … või tõesti on varasemalt ka seda juhtunud, et algselt konkreetne ei on muutunud mingil hetkel kutseks vestlusele?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tunglete sinna Tallinna elama. Väikelinnades ei ole probleemi, et korralik noor gümnaasiumi ei saa. Aga ühikatega gümnaasiume on ka, kuhu laps õppima saata.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks, see, et TÜG ei ole veel vestlusele kutsunud, ei tähenda, et ta sinna ei saaks. Need koolid kutsuvadki alguses tipu, seejärel järgmised – sest tipp saab ju G4 sisse. See kutse vestlusele võib alles tüki aja pärast tulla. Ka teistest kolmiku koolidest, kui ikka kandideeris teistesse.

ok, saan aru jah, et TÜG (oli 2. valik) võib veel kutsuda, aga KSG ja JWG juures on küll konkreetselt kirjas, et pole kutsutud. Hästi ei usu, et nende osas võib veel kutse vestlusele tulla … või tõesti on varasemalt ka seda juhtunud, et algselt konkreetne ei on muutunud mingil hetkel kutseks vestlusele?

Ei, seda ilmselt mitte. Aga seda ma ei lugenud algsest postitusest välja, et TÜG teine valik oli ja teistelt on juba eitav vastus tulnud. Sel juhul tulebki veebis ring peale teha tln gümnaasiumidele, kus veel vastuvõtt kestab või kus on lootust lisavastuvõtule. Kutsekas pärast   põhikooli ei ole küll hea valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen seda teemat ja muud ei oska kui ohata. Imestama paneb ka.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et TÜG-i ka raske saada, see on ju täitsa tavaline kool.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et keegi veel seda pole maininud, et kui katsetega sisse ei saa, siis järelikult ju ongi tema tase madalam kui nendel, kes saavad? Siis tulebki vaadata neid gümnaasiume, kuhu lähevad need, kes katsetega parimatest välja jäid. Kutsekool ei ole samuti halb valik, aga oluline on, et poisil endal õpitava aine vastu huvi on. Siin olekski hea talle endale natuke vastutust ja vabadust anda ja lasta tal endal välja otsida, mis variandid on.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et TÜG-i ka raske saada, see on ju täitsa tavaline kool.

Ongi tavaline kool, ei olegi raske saada, kuid see esimene ehmatus võib olla päris suur. Tegelikult loobub suur osa TÜGi kandideerinutest ja esimestena sisse saanutest kohast ja jõuab järg nendeni, kes esialgu pakkumist ei saanud. Minu kolme lapse klassikaaslastest on sellesse kooli läinud lõpuks need, kelle tulemused olid tõesti väga nõrgad ja kes kuskile mujale ei saanud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et keegi veel seda pole maininud, et kui katsetega sisse ei saa, siis järelikult ju ongi tema tase madalam kui nendel, kes saavad? Siis tulebki vaadata neid gümnaasiume, kuhu lähevad need, kes katsetega parimatest välja jäid. Kutsekool ei ole samuti halb valik, aga oluline on, et poisil endal õpitava aine vastu huvi on. Siin olekski hea talle endale natuke vastutust ja vabadust anda ja lasta tal endal välja otsida, mis variandid on.

Vabandust, TÜG ongi see kolmanda valiku kool, kuhu lähevad need, kes mujale ei saa. See, et sinna katseid tehakse, ei näita veel kooli taset.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised on Tallinnas “kõik saavad sisse” gümnaasiumid? Pakun, et Pelgulinna on üks, aga veel?

Arte vist ka üks selline. Ja ega Kristiine gümnaasiumisse ka vist väga keeruline saada ei ole.

Pelgulinna gümnaasium kindlasti ei ole see “kuhu kõik sisse saavad”. Või on mõeldud mõneda muud Pelgulinna kooli. Tegemist on esiteks kunsti kooliga ehk sul peab olema kas varasem taust või huvi kunsti vastu. Suurem osa Pelgulinna lõpetanutest lähevad edasi õppima EKA-sse, Tartu kõrgemasse kunstikooli või mõnele arhitektuuri erialale TalTechi või Tehnikakõrgkooli. Uskude mind, nendele erialasele ei saa ka igaüks sisse, vajalik kõrgem matemaatika. Teiseks tehakse Pelgus korralik reha ka nende seas, kes 9nda lõpetavad ja soovivad gümnaasiumisse edasi jääda.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti on meie hulgas ka neid õnnetuid, kelle lastel katsed ebaõnnestusid ja nüüd vaja leida plaan B. Minu lapsel siis seis selline, et sai vaid TIKis vestlusele ja TÜG pole veel otsust teinud. Seega suhteliselt nutune seis. Nii väga lootis oma kooli edasi jääda, aga sealt ei kutsutud isegi vestlusele mitte.

No kuidas ma nüüd ütlen lapsele, et otsusta, kas soovid hakata keevitajaks või müüriladujaks? Oleme siin terve perega parajas depressioonis ????

Keegi oma kogemuse baasil oskab midagi tarka soovitada? On Tallinnas mõni mõtlemisvõimelisele poisslapsele sobiv tehnikum või kutsekas … või saab põhihariduse baasil vaid müüriladumist jms õppida? Või tasuks mõnda muud gümnaasiumit vaadata? Kuhu oleks ehk lootust sisse saada? Nii väga oleks vaja seda 3 lisaaastat, sest minu silmis ei ole 15a poiss küll veel valmis tegema mingit põhjapanevat karjäärivalikut …

Mis keevitajatel ja müüriladujatel viga on? Kodune kasvatus vist täitsa puudulik. Muideks, läbi aastate on räägitud keevitajate puudusest. Võib-olla tasuks Google ette võtta ja uurida erinevaid edasiõppimise võimalusi ja küsida, mis last ennast huvitaks. Kui lapsel ei ole piisavalt võimekust, et läbida gümnaasiumiprogramm, siis tulebki midagi jõukohasemat vaadata.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsekas pärast   põhikooli ei ole küll hea valik.

Väga hea valik on.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen juba mõnda aega, et varsti meil vist polegi enam kohalikke oskustöölisi (keevitajad, mehaanikud jne). Vähesed oskavad oma kätega midagi teha.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 170 )


Esileht Koolilaps Ebaõnnestunud gümnaasiumikatsed